Page 99 of 125 FirstFirst ... 49899596979899100101102103109 ... LastLast
Results 2,451 to 2,475 of 3114

Thread: Ekonomske posljedice koronavirusa u CG i svijetu

  1. #2451
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,338
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Istina će biti neđe između mojeg i tvojeg razmišljanja.
    Odnosno mojeg pada od 5% koji većina nas neće teško podnijeti i tvojeg planiranog pada od 15% do 20% do ljeta iduće godine...




    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #2452
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,520
    Thanks Thanks Given 
    5,389
    Thanks Thanks Received 
    3,879
    Thanked in
    1,532 Posts

    Default

    Nece tesko podnijet?
    Ne znam dje radis ali svi ce ovo tesko podnijet. Ja vjerujem da ce brzo krizni porez da uleti i to ne samo za ove u drzavne firme vec za sve nas... Porez ce se povecat itd, sve je vec isprocano ovdje

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  3. #2453
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Baš bih volio da znam koliko se stanova i auta prodalo u posljednjih 4 mjeseca, ja vjerujem da je tu pad 80% ako ne i više. Nikad nismo imali akcije za prodaju novih auta kao sad.

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  4. #2454
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,977
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Istina će biti neđe između mojeg i tvojeg razmišljanja.
    Odnosno mojeg pada od 5% koji većina nas neće teško podnijeti i tvojeg planiranog pada od 15% do 20% do ljeta iduće godine...




    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    5% pad ove godine? To bi za nas bila mala maca, kao ona kriza od prije 10 godina.

    Svjetska banka predvidja da ce ova kriza bit gora nego ona iz 1929te. Ja sam o tome samo citao i gledao slike kako je u ameriku bilo. I to je trajalo izmedju 5 i 10 godina.

    Nas pad ce ove godine bit dvocifren. Vjerovatno ovi nasi nece da dizu paniku sad, no gledaju bilo dje, da se zaduzimo makar jos 500 miliona da imamo i za te skresane plate i penzije. Toliki iznos ne znam odakle ce iskamcit...

    Tvoj scenario je previse optimistican... Vec sad se vidi nedostatak kesha u sistemu, a na sto ce sve da lici u septembru vidjecemo...

    Ko god moze neka skrese troskove maksimalno i ucari svaki dinar...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  5. #2455
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Istina će biti neđe između mojeg i tvojeg razmišljanja.
    Odnosno mojeg pada od 5% koji većina nas neće teško podnijeti i tvojeg planiranog pada od 15% do 20% do ljeta iduće godine...




    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Polako, evo ti plastičnih par primjera.
    Ja znam da je teško gledati primjere drugih ali evo da ti objasnim na realnim životnim situacijama.

    - Ja sam mali obrtnik, ali sam razvoj svojih malih biznisa koncipirao na održivom razvoju.
    Šta je održivi razvoj prosto?
    To je kada od ekonomske aktivnosti benefit ima lokalna zajednica.
    Ja ove godine ne otvaram. Što direktno a što indirektno od mog obrta zavisi najmanje 40 porodica(skromno je reći jer ne broj veći ali neka bude tako). Ne osoba nego porodica. Jer moj gost jede samo u jednom ili dva restorana gdje je samo domaća hrana, vozi se sa 2-3 taksista, vozači kombija i autobusa, rafting skiperi, rafting firma cijela, konobari u etno selima rafting kampovina, kanjoning vodici, planinarski vodiči, džip vozači, quad vozači, farmeri koji snadbijevaju restorane i kampove hranom, higijeničarke i njihove porodice, male prodavnice svega i svačega, privatni smještaji sa kojim saradjujem itd itd

    E sad ako je moj obrt ove godine 0 jer ne radim i nema gosta, pad vezanih firmi kroz održiv razvoj ide od 20 do 100% u zavisnosti na stepen zavisnosti koje partnerske kompanije ili fizička lica imaju od mojih kompanija.
    Većina njih neće imati nikakav prihod što dalje dovodi do toga da će njihova potrošnja da se smanji 20-80%.
    A kako to ide ?
    Neće kupiti pola teleta za zimnicu, drva za ogrijev, telefon slomljenog ekrana moći će da odradi još jednu godinu, cipele od prošle godine se mogu zalijepiti umjesto da se kupe nove, veliki servis i mali servis auta mogu sačekati, kupovina novog auta može sačekati, romantična večera sa suprugom može sačekati, umjesto da iznajmi stan student ce putovati uz NK u Pg ili CT PG itd itd
    Imaš jedan nevjerovatan domino efekat gdje prihod od turizma direktno utiče na prihode od neturističke privrede.

    Znači dolazi do sveukupnog pada ekonomske aktivnosti zbog NEDOSTATKA NOVCA u sistemu.

    Evo ti drugi primjer koji nije vezan za turizam.
    Moj sjajan drugar ima firmu koja se bavi distribucijom izolir traka, baterija svih vrsta i veličina, higjenskih proizvoda (mopova kanti itd) promo materijala itd itd
    Pričali smo sinoć i izuzetno je zabrinut jer mu je pad od 15 marta do 1 Jula prihoda bio 80%, a nije direkt vezan za turizam većina tržišta mu je PG i sjever. A ni u julu sistem ne pokazuje oživljavanje
    Ja nemam odgovor na to zašto ljudi kupuju manje izolir trake ili mopova ali pretpostavljam da su se odlučili za jeftinije opcije Tuški put/Gintaš itd itd
    Znači i taj moj drugar iako je u sektoru trgovine i uglavnom saradjuje sa piljarama, gvoždjarama itd dobro je osjetio pad svega.
    On mora smanjiti plate radnicima i otpustiti par već sledeći mjesec. Ide mu lizing za vozila, zakup magacina i sve što ide.
    Kupovna moć njegova lično, njegovih zaposlenih i povezanih lica pašće 30-70% sledećih par mjeseci.

    Još jedan drugar u sektoru građevine mjesecima ne može da se naplati već mu nude poslovne prostore i stanove u kompenzacije što njemu ne odgovara jer ne može da ih proda a novci mu trebaju da bi završio započete poslove.
    Neke je odbio jer nema novca da ih započne a sve kredite kod dobavljača je ispucao.


    I masu takvih primjera bih mogao da ti nabrojim, gdje pad priliva novca utiče i na nepovezane djelatnosti i samim tim smanjuje kako javnu potrošnju tako i poreske prihode, a neminovno dolazi do rasta sive ekonomije.
    Last edited by Gandalf_White; 11-07-20 at 10:37.
    One Ring to Rule them all...

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  7. #2456
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Polako, evo ti plastičnih par primjera.
    Ja znam da je teško gledati primjere drugih ali evo da ti objasnim na realnim životnim situacijama.

    - Ja sam mali obrtnik, ali sam razvoj svojih malih biznisa koncipirao na održivom razvoju.
    Šta je održivi razvoj prosto?
    To je kada od ekonomske aktivnosti benefit ima lokalna zajednica.
    Ja ove godine ne otvaram. Što direktno a što indirektno od mog obrta zavisi najmanje 40 porodica(skromno je reći jer ne broj veći ali neka bude tako). Ne osoba nego porodica. Jer moj gost jede samo u jednom ili dva restorana gdje je samo domaća hrana, vozi se sa 2-3 taksista, vozači kombija i autobusa, rafting skiperi, rafting firma cijela, konobari u etno selima rafting kampovina, kanjoning vodici, planinarski vodiči, džip vozači, quad vozači, farmeri koji snadbijevaju restorane i kampove hranom, higijeničarke i njihove porodice, male prodavnice svega i svačega, privatni smještaji sa kojim saradjujem itd itd

    E sad ako je moj obrt ove godine 0 jer ne radim i nema gosta, pad vezanih firmi kroz održiv razvoj ide od 20 do 100% u zavisnosti na stepen zavisnosti koje partnerske kompanije ili fizička lica imaju.
    Većina njih neće imati nikakav prihod što dalje dovodi do toga da će njihova potrošnja da se smanji 20-80%. A kako to ide ?
    Neće kupiti pola teleta za zimnicu, drva za ogrijev, telefon slomljenog ekrana moći će da odradi još jednu godinu, cipele od prošle godine se mogu zalijepiti umjesto da se kupe nove, veliki servis i mali servis auta mogu sačekati, kupovina novog auta može sačekati, romantična večera sa suprugom može sačekati, umjesto da iznajmi stan student ce putovati uz NK u Pg ili CT PG itd itd

    Znači dolazi do sveukupnog pada ekonomske aktivnosti zbog NEDOSTATKA NOVCA u sistemu.

    Evo ti drugi primjer koji nije vezan za turizam.
    Moj sjajan drugar ima firmu koja se bavi distribucijom izolir traka, baterija svih vrsta i veličina, higjenskih proizvoda (mopova kanti itd) promo materijala itd itd
    Pričali smo sinoć i izuzetno je zabrinut jer mu je pad od 15 marta do 1 Jula prihoda bio 80%, a nije direkt vezan za turizam većina tržišta mu je PG i sjever.
    Ja nemam odgovor na to zašto ljudi kupuju manje izolir trake ili mopova ali pretpostavljam da su se odlučili za jeftinije opcije Tuški put/Gintaš itd itd
    Znači i taj moj drugar iako je u sektoru trgovine i uglavnom saradjuje sa piljarama, gvoždjarama itd dobro je osjetio pad svega.
    On mora smanjiti plate radnicima i otpustiti par već sledeći mjesec. Ide mu lizing za vozila, zakup magacina i sve što ide.
    Kupovna moć njegova lično, njegovih zaposlenih i povezanih lica pašće 30-70% sledećih par mjeseci.

    Još jedan drugar u sektoru građevine mjesecima ne može da se naplati već mu nude poslovne prostore i stanove u kompenzacije što njemu ne odgovara jer ne može da ih proda a novci mu trebaju da bi završio započete poslove.
    Neke je odbio jer nema novca da ih započne a sve kredite kod dobavljača je ispucao.


    I masu takvih primjera bih mogao da ti nabrojim, gdje pad priliva novca utiče i na nepovezane djelatnosti i samim tim smanjuje kako javnu potrošnju tako i poreske prihode, a neminovno dolazi do rasta sive ekonomije.
    A cijene nekretnina su i dalje vještački visoke. Ovo ne može da ostane ovako, nerealno je. Kao što si rekao, treba keša

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  8. #2457
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Veća potrošnja veći rast GDP :mrgreen:
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  9. #2458
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    A cijene nekretnina su i dalje vještački visoke. Ovo ne može da ostane ovako, nerealno je. Kao što si rekao, treba keša

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
    Nijesu ko gleda i kako gleda.
    Već imaju stanovi za po 50-100 eur jeftiniji po kvadratu nego što su bili što je pad 5-7-10%
    Cijena rente u PG je pala 20-30% već.
    Za ekonomsku aktivnost i korekcije treba vremena vidjecemo u novembru
    One Ring to Rule them all...

  10. #2459
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post

    Ko god moze neka skrese troskove maksimalno i ucari svaki dinar...
    Ja ovo mjesecima pričam - ali većina ne jebe sisteme.
    Narod se generalno ponaša kao i država.
    Danas imam dobro je, sjutra ću razmišljati za sjutra...
    One Ring to Rule them all...

  11. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  12. #2460
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesu ko gleda i kako gleda.
    Već imaju stanovi za po 50-100 eur jeftiniji po kvadratu nego što su bili što je pad 5-7-10%
    Cijena rente u PG je pala 20-30% već.
    Za ekonomsku aktivnost i korekcije treba vremena vidjecemo u novembru
    Stanovi što sam ja gledao imaju veću cijenu nego 2017. Sad su 1150 u prosjeku, isti ti stanovi bili su po 1000€ 2017. A 2017. nismo imali krizu.

    Master kvart i dalje prodaje 1200€ u izgradnji, Vezir i dalje 1550€. Ne znam za ostale, ali eto dva primjera gdje se cijena nije promijenila ni 1 posto

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  13. #2461
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Stanovi što sam ja gledao imaju veću cijenu nego 2017. Sad su 1150 u prosjeku, isti ti stanovi bili su po 1000€ 2017. A 2017. nismo imali krizu.

    Master kvart i dalje prodaje 1200€ u izgradnji, Vezir i dalje 1550€. Ne znam za ostale, ali eto dva primjera gdje se cijena nije promijenila ni 1 posto

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
    Moze svako da cijeni svoju krtolu koliko hoće.
    Vještačke cijene protiv zakona tržišta mogu se održavati veoma kratko vrijeme.

    Po klasičnoj ekonomskoj teoriji tržište je u ravnoteži kada proizvođači snabdijevaju težište onom količinom proizvoda koju potrošači zahtijevaju.

    Ukoliko je ponuda manja od potražnje cijene rastu a ako je ponuda veća od tražnje one padaju.
    Veoma prosto i veoma istinito.
    Isto tako što je cijena veća manja ne potražnja a što je niža veća je potražnja.
    Last edited by Gandalf_White; 11-07-20 at 10:47.
    One Ring to Rule them all...

  14. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  15. #2462
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Stanovi što sam ja gledao imaju veću cijenu nego 2017. Sad su 1150 u prosjeku, isti ti stanovi bili su po 1000€ 2017. A 2017. nismo imali krizu.

    Master kvart i dalje prodaje 1200€ u izgradnji, Vezir i dalje 1550€. Ne znam za ostale, ali eto dva primjera gdje se cijena nije promijenila ni 1 posto

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
    da, ali pogledaj i poslusaj sta ti Gando prica. ti stanovi se svejedno ne prodaju. kod nas je sve na kompenzacije, tako da investitori ne placaju njsta. cak ni zavrsene. broje se kao lager neprodate robe i kostaju 0 eura.
    e podizvodjaci su u problemu. neki su vec izgubili sve to jer su uzeli pare od kamatasa. a i taj lik moze da ceka jer je platio 60% vrijednosti.
    pogledaj malo sta se novo gradi. zetagradnja ce da kasni sa central pointom bar godinu ako ne i duze. sve cesce se kasni od 5 do 6 mjeseci. novih projekata nema jer danas podizvodjaci pocinju da traze pare a ne stanove i poslovne prostore.
    gando ti je lijepo rekao 80% crnogosrskog BDP je licna potrosnja. tj ja ili ti ili gando smo kupili televizor, stan, ugaonu ili auto.
    to sto ti gledas cijene ne znaci mnogo. 10 godina se razvijamo na pozajmice i naturalnu razmjenu. kreni da prodajes nesto pa ces vidjeti koliko ce pare da ponudi, a ne neki vid kompenzacije.
    to samo znaci da para jednostavno nema, a ove godine ih nece biti iz turizma, od doznaka nasih ljudi koji rade napolju.
    nije ekonomija toliki bauk kako ga nasa vlada predstavlja, pa da ne vidimo sta se desava

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 11-07-20 at 10:57.

  16. The Following 5 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  17. #2463
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,520
    Thanks Thanks Given 
    5,389
    Thanks Thanks Received 
    3,879
    Thanked in
    1,532 Posts

    Default

    Kupuje kum kola ima 3500 i redom zove ove koji cijene 3700 sve lamine. Poslah mu preksunoc troje kola 4500,5k sve prvi vlasnici. Dvojica napisala ozbiljan popust. Ja sam nazvao jednog i pitao jel dobar auto kaze jes dacu ga za 3900. Rekoh covjek nema para bez 3500 doce odmah sad i kupit ga. Ovaj je rekao ok nek dodje. Posao kupio kola fantasticna. Majstor uradio mali servis i cao. Dao mu kontinental zimske pride.
    Drugo komsija muzicar od jednog naseg poznatog muzicara (culi ste svi za njega) kupio je gitaru za 350e koja kosta oko 2700 polovna. Covjek ga zvao i kazao sve ja znam ali moramo da jedemo.
    Bice uzasno, dolaze nemirna vremena bojim se

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  18. #2464
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    slab je taj muzicar...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  20. #2465
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,977
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    https://www.bankar.me/2020/06/11/kri...ek-je-pocetak/

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  21. #2466
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    nije ekonomija toliki bauk kako ga nasa vlada predstavlja, pa da ne vidimo sta se desava

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Žao mi je samo što je velika većina našeg stanovništva neznavena a par mjeseci je do izbora.

    Znači iz Vlade su promijenili narativ - naučite da živite sa virusom, neće biti toliko teško našli smo pare, evo otvaraju puteve uveliko i kružne tokove (oni se ne jedu i ne kreiraju nova radna mjesta ) kao privid da je sve ok.
    A onda kad poklope na jesenz prvo sa zatvaranjem drzave da bi se makar malo usporio virus pa nameti... Pa sve ostalo.
    Neko bi trebao da izadje i da kaže ljudima polako sa parama, trošite samo koliko možete da priuštite. Smanjite potrošnju na minimum sad da biste imali šta da jedete zimus ali i to je opasno.
    Strah ih je da ljudi i kompanije ne počnu masovno da povlače depozite iz banaka (već je čini mi se za preko 150 miliona smanjeni depoziti) pa da i banke postanu nelikvidne...

    Ali svakako veoma nezgodna situacija, ja znam da možda moj stav zvuči negativno ali evo ako ima ko od iskusnijih kolega ili ekonomista da mi da i jedan pozitivan parametar ekonomskih kretanja volio bih...

    Plus u aprilu najavljen treci paket pomoći - nema ga...
    Kad ga bude biće masu iznenađenih
    One Ring to Rule them all...

  22. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  23. #2467
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,590
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,590
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Građevinarstvo se mora sačuvati, jer ako i ono kiksa donji smo totalno... Očekujem da će biti program 1000+ sa vrlo niskom kamatom (za CG), inače možemo ključ u vrata...
    #fakenews

  24. #2468
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    pad prihoda od turizma 40%, sto znaci manje plate za drzavne sluzbenika za 40%
    i tako dalje biciklom opstinari i poslanici na posao, da skupstina ne placa stanove i hotele poslanici a koji nisu iz pg,...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  25. #2469
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Ko do sad nije stezao kais nece ni poslije korone. Ne vidim zasto bi ljudi koji imaju stekali, sto da nece oni iz plantaza npr ostati bez leba? Najebace oni sto su se krpili i prije korone.

  26. The Following User Says Thank You to Dzi For This Useful Post:


  27. #2470
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,590
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,590
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Pad prihoda od turizma će biti minimum 70-80%... Ne znam da li su u našoj Vladi baš toliko nesposobni da ne vide realnost, ili se bave obmanama zbog izbora i dobijanja kredita...
    #fakenews

  28. #2471
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pad prihoda od turizma biće 80-90% to je jasno kao dan
    One Ring to Rule them all...

  29. #2472
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Znači ulazimo u deflaciju, ko ima gotovine zlatnom će kašikom jesti.

  30. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  31. #2473
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Kupuje kum kola ima 3500 i redom zove ove koji cijene 3700 sve lamine. Poslah mu preksunoc troje kola 4500,5k sve prvi vlasnici. Dvojica napisala ozbiljan popust. Ja sam nazvao jednog i pitao jel dobar auto kaze jes dacu ga za 3900. Rekoh covjek nema para bez 3500 doce odmah sad i kupit ga. Ovaj je rekao ok nek dodje. Posao kupio kola fantasticna. Majstor uradio mali servis i cao. Dao mu kontinental zimske pride.
    Drugo komsija muzicar od jednog naseg poznatog muzicara (culi ste svi za njega) kupio je gitaru za 350e koja kosta oko 2700 polovna. Covjek ga zvao i kazao sve ja znam ali moramo da jedemo.
    Bice uzasno, dolaze nemirna vremena bojim se

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Kad budem kupova kola na jesen tebe zovem.

  32. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  33. #2474
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,977
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Pad prihoda od turizma će biti minimum 70-80%... Ne znam da li su u našoj Vladi baš toliko nesposobni da ne vide realnost, ili se bave obmanama zbog izbora i dobijanja kredita...
    Rebalans je namjerno nasminkan na pad turizma od 40% jer se samo uz toliki pad moze planirati isplata drzavnih plata i penzija u nesmanjenom iznosu.

    Da su kao Hrvati, planirali pad turizma od 70%( u nasem slucaju i to je pogresno, pad ce bit makar 85%), znaci da bi prihodna strana budzeta bila manja za jos 350+ miliona eura, a samim tim bi i rashodnu stranu trebali korigovati za toliko... A dje rebalans da radis prije izbora sa rashodnom stranom na plate i penzije... Neka to saceka zadnji kvartal... A dodje 1.septembar eto novog rebalansa, nece se ni glasacke kutije ohladiti...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  34. The Following 6 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  35. #2475
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Westeros
    Posts
    1,341
    Thanks Thanks Given 
    765
    Thanks Thanks Received 
    294
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Lagano ljudi, ispeglaće se sve ovo. Imamo Gospu od Škrpjela, Luku Bar, aerodrome (imamo li?), Lovćen i kuću rodnu Njegoševu. I Amerika će konačno, uskoro imati Lovćena pa vi tražite razlog da ne ostajete vanka

  36. The Following User Says Thank You to Ser Bronn For This Useful Post:


Page 99 of 125 FirstFirst ... 49899596979899100101102103109 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekološke katastrofe i posljedice po svijet
    By starwalker in forum Društvena hronika
    Replies: 31
    Last Post: 11-01-20, 06:38
  2. Teološke posljedice postojanja vanzemaljaca
    By SpongeBob in forum Religija i filozofija
    Replies: 67
    Last Post: 11-03-17, 12:35
  3. Posljedice nuklearnog rata
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 15-06-14, 11:28
  4. Cetinje - voda i ostale posljedice...
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 02-07-10, 13:58
  5. Forum Ekonomske Skole
    By dewas in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-08, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •