View Poll Results: Da li podržavate odluku Vlade da objavi spisak osoba koje su u samoizolaciji?

Voters
80. You may not vote on this poll
  • Da

    52 65.00%
  • Ne

    23 28.75%
  • Ne razmišljam o tome, samo da ovo prođe

    3 3.75%
  • Ne mogu da odlučim

    2 2.50%
Page 18 of 24 FirstFirst ... 8141516171819202122 ... LastLast
Results 426 to 450 of 592

Thread: Spisak osoba u samoizolaciji

  1. #426
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Nevjerovatno.

  2. #427
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Pa zar mislis da bih ono napisao da nijesam provjerio obje presude?
    Je li to trik pitanje? Naravno da mislim, neargumentovane price su tvoj zastitni znak.


    Teško je povjerovati? E za ovo se jedino slazemo. I meni je još uvijek teško da povjerujem da se Agencija za ljudska prava ovim služi. Ali, uhvaćena je na djelu. Tj. nedjelu. Postoji corpus delicti
    Ako tako mislis proslijedi ovo Dnevnim novinama, siguran sam da ce sa zadovoljstvom objaviti.


    Pa da ponovim. Agencija za zastitu ljudskoh prava je falsifikovala presudu koju je, navodno, "citirala". Engleski tekst koji "citira" Agencija se razlikuje od originalne presude koju citira. U tekstu Agencije stoji "viruses", u originalnoj presudi "HIV infection".
    I ja da ponovim tvoj citat iz presude se ne slaze sa engleskim citatom sa sajta HRA. Mozda su falsifikovali, mozda su citirali neki od pratecih dokumenata.


    I što cemo sad, SKOJevac? Uhvaćen si u laži.
    O, teske rijeci. Istina, od tebe su pa po definiciji neargumentovane dok se ne dokaze suprotno :-) Pokazi gdje sam ja to uhvacen u lazi.

    Da joj jednom podvucem ono sto je kljucno za pricu (je li zakonito ili nije objavljivanje spiska)


    European Data Protection Board specificno of COVID-19 virusu:


    "It is important to adopt adequate security measures and confidentiality policies ensuring that personal data are not disclosed to unauthorised parties"

  3. #428
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Fin spisak razloga zasto je objavljivanje ovakvog spiska ne samo nezakonito vec i kontraproduktivno:


    Јavno objavljivanje ličnih podataka lica koja su pozitivna na virus korona, te lica kojima su izdate naredbe o izolaciji i samoizolaciji, a koja ne krše izdate naredbe, ne može se opravdati javnim interesom. Naročito se ne može opravdati objavljivanje podataka na način kao što su to pojedini javni organi učinili – navodi se u rješenju.


    Agencija smatra da objavljivanje podataka o svim licima koja su pod mjerama može narušiti povjerenje u zdravstveni sistem.


    Da bi se pacijent obratio ljekaru i sa njim podijelio informacije, koje se tiču njegovog zdravstvenog stanja, potrebno je da bude uvjeren da će te informacije ljekar čuvati kao profesionalnu tajnu i da neće biti upotrijebljeni ni u jednu drugu svrhu osim za liječenje, kažu u Agenciji.



    • Mogućnost da okolina u kojoj živi pacijent može doći do ovih informacija može lice odvratiti od toga da se obrati stručnom licu.




    • To nepovjerenje može imati za posljedicu, kada je riječ o prenosivim bolestima, do širenja bolesti na druga lica čime je bitno ugrožen i javni interes da se spriječi širenje bolesti.




    • Osim toga, objavljivanje ličnih podataka o licima koja poštuju izdate naredbe o izolaciji i samoizolaciji može dovesti do njihove stigmatizacije od šire društvene zajednice i u krajnjem slučaju do nasilja i ataka na život.



    Imajući u vidu sve navedeno, Agencija je utvrdila da javno objavljivanje ličnih podataka lica koja su pozitivna na virus korona i lica kojima su određene mjere izolacije i samoizolacije, a koja nisu prekršila izdate naredbe, nije u skladu sa principom pravičnosti i zakonitosti iz Zakona o zaštiti ličnih podataka u BiH, navodi se u rješenju koje potpisuje direktor Agencije Petar Kovačević.

  4. #429
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    [QUOTE]
    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Je li to trik pitanje? Naravno da mislim, neargumentovane price su tvoj zastitni znak.
    Ponavljam link za presudu:
    https://www.globalhealthrights.org/w...judgment-1.pdf

    Ima li u ovoj presudi tekst kojeg je Agencija citirala kao odluku Evropskog suda za ljudska prava? Nema što da se raspravljamo. Imaš tekst pred sobom. Ko što ga imaju svi koji ovo čitaju. Nije ovo moja riječ protiv tvoje, nego nudim lako provjerljiv dokaz. Išćeran si na čistac, SKOJevac. Nema ti sad vrdanja. Ima, ili nema?


    I ja da ponovim tvoj citat iz presude se ne slaze sa engleskim citatom sa sajta HRA. Mozda su falsifikovali, mozda su citirali neki od pratecih dokumenata.
    Nije "moj" citat, nego je originalni tekst presude. Dostupan svakome. Sad kažeš "mozda su falsifikovali". Dobar si, napreduješ.:anonymous: Znači, možda je Agencija ipak falsifikovala. Bravo! Fali još malo,

    Veliš "mozda su citirali neki od pratecih dokumenata". Kakvi "prateći dokumenti", kad Agencija citira presudu? Džaba se vataš za slamku. Saćeran si u ćorsokak, SKOjevac. Ili, bokserski rječnikom, "u konopce". Da ima sudije, davno bi ti odbrojao. Da imaš trenera u uglu, davno bi bacio peškir u ring. U stanju si da više ni sam ne znaš što pričaš. Brojiš zvijezde

    Iskreno, malo mi te je žao. Možeš ti bolje. Bio si ovaj put loše sreće da sam ja u karantinu, pa sam ovako besposlen imao vremena za čitanje i provjeravanje. Nemoj više. Bilo je dosta. A i nije više ni interesantno. Treba ponekad pokazati i malo samilosti.

    :fat:
    Last edited by Ostoja; 27-03-20 at 12:10.

  5. #430
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    ...

    Iskreno, malo mi te je žao. Možeš ti bolje. Bio si ovaj put loše sreće da sam ja u karantinu, pa sam ovako besposlen imao vremena za čitanje i provjeravanje. Nemoj više. Bilo je dosta. A i nije više ni interesantno. Treba ponekad pokazati i malo samilosti.

    :fat:
    Malo sta je pateticnije nego gledati odraslog covjeka kako ubijedi sebe da je pobijedio u necemu, a onda tapse sebe po ramenu i aplaudira :-)

  6. #431
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,205
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Da li je još neka evropske država pribjegla ovoj mjeri i objavila, odnosno objavljuje spisak osoba koje su u samoizolaciji?

  7. #432
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Kakve veze imamo mi sa Evropskim zemljama

  8. #433
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Kakve veze imamo mi sa Evropskim zemljama
    Prvo, jesmo jedna od njih. Drugo, kopirali smo ustavno-pravni poredak od njih. Trece, suocavaju se sa istim problemima kao i mi.

    Cini mi se da tu ima dovoljno veze da bi bilo vrijedno pogledati koje mjere oni smatraju neophodnim, a koje ne.

  9. #434
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Šta pričaš to? Kažeš da će kad se završi samoizolacija ili kad se završi cijela ova pandemija ljude koji su bili u samoizolaciji drugi ljudi da zaobilaze, da traže da im djecu ispisuju iz odjeljenja u kojima su djeca onih koji su bili u samoizolaciji ili djeca onih koji su imali koronu, da neće moći da dobiju posao zbog toga što su bili u izolaciji? Jesi li svjestan šta pišeš?

    I da ponovim, oćeš li da prestaneš da stavljaš riječi u usta drugim ljudima? Siguran sam da su sposobni da pričaju za sebe. Stradivari i ako je mislio da nije ugrožen, čitajući šta ti pišeš ima da se uspaniči. Ostavi čovjeka na miru.
    ovaj spisak će vlada da makne ali će na internetu da ostane za vazda, smatraš li da je nemoguće da paranoični poslodavac za par mjeseci prije zapošljavanja neke osobe baci pogled na taj spisak da provjeri da ona nije na njemu?
    She is only here to annoy herself!

  10. #435
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    zbilja moze li da se covjek raspita za spisak ljudi koji su pod nadzorom i u samoizolaciji jer radim za montersku firmu.. instalacije montiranje opreme ??? tako da nije svejedno...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  11. #436
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Sell the Vatican, Feed the World!

  12. #437
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Još 14 dana za sve u samoizolaciji, i 14 dana samoizolacije nakon karantina:

    https://m.cdm.me/drustvo/donijeta-no...va-za-14-dana/

  13. #438
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ovaj spisak će vlada da makne ali će na internetu da ostane za vazda, smatraš li da je nemoguće da paranoični poslodavac za par mjeseci prije zapošljavanja neke osobe baci pogled na taj spisak da provjeri da ona nije na njemu?

    Ništa nije nemoguće, ali takav poslodavac bi našao druge razloge za paranoju. Ionako dosta poslodavaca već sad koristi razne spiskove.

    Nemam ništa protiv bilo čijeg stava na ovu temu, uključujući i protivljenje objavljivanju ovog spiska. Ali je nevjerovatno koliko su nebulozni pojedini "argumenti" kojima se brani taj stav. Istina, do nekih nebuloznih tvrdnji se došlo tako što se odlutalo sa glavne teme i te tvrdnje nisu baš usko vezane za temu, ali i to može da govori o nečijem toku misli. Svakako ne mislim da će bilo ko da gleda ovaj spisak kad prođe sve.
    Last edited by ćepanica; 28-03-20 at 09:18.

  14. The Following User Says Thank You to ćepanica For This Useful Post:


  15. #439
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,677
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default Spisak osoba u samoizolaciji

    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Još 14 dana za sve u samoizolaciji, i 14 dana samoizolacije nakon karantina:

    https://m.cdm.me/drustvo/donijeta-no...va-za-14-dana/
    U utorak mi je isticala samoizolacija i jedva sam cekao da odem u borove dje nema nikog da se istrcim jer utice na psihu i fizicko zdravlje kad mogu samo do dvorista i ovo me saceka.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Tripleta; 28-03-20 at 09:40.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  16. #440
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Zamolio bih ove što su protiv objavljivanja spisak da prokomentarišu drakonske zatvorske kazne u Srbiji, da li smatraju da su preoštre i zašto ne?

  17. #441
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    U utorak mi je isticala samoizolacija i jedva sam cekao da odem u borove dje nema nikog da se istrcim jer utice na psihu i fizicko zdravlje kad mogu samo do dvorista i ovo me saceka.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Trchi oko kuce care,shto bi reka da ne mozesh mrdnut sem smece da izbachish i to nocu...tako da si u prednosti
    ...

  18. #442
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Zamolio bih ove što su protiv objavljivanja spisak da prokomentarišu drakonske zatvorske kazne u Srbiji, da li smatraju da su preoštre i zašto ne?
    Нисам против објављивања списка, мислим да ће у посрупку жалбеном му смањити казну. Ово је добра показна вјежба осталима шта их чека.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  20. #443
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    evo ja sam prvi za to da svako kome je određena samoizolacija maksimalno ispoštuje istu, ali mi je glupavo da se za kršenje samoizolacije dobija kazna kao za podmetanje bombe nekome pod auto
    She is only here to annoy herself!

  21. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  22. #444
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    evo ja sam prvi za to da svako kome je određena samoizolacija maksimalno ispoštuje istu, ali mi je glupavo da se za kršenje samoizolacije dobija kazna kao za podmetanje bombe nekome pod auto
    ovaj sto krsi izlozaciju je veca prjetnja od bombe ispod auta u svakom slucju
    Pitao bih te da ticneko blizi dobije koronu a u rizicnim godinama je,a sve to sto neodgovorni pojedinac nije mogak da ispostuje 28 dana izolacije.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  23. #445
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Ništa nije nemoguće, ali takav poslodavac bi našao druge razloge za paranoju. Ionako dosta poslodavaca već sad koristi razne spiskove.

    Nemam ništa protiv bilo čijeg stava na ovu temu, uključujući i protivljenje objavljivanju ovog spiska. Ali je nevjerovatno koliko su nebulozni pojedini "argumenti" kojima se brani taj stav. Istina, do nekih nebuloznih tvrdnji se došlo tako što se odlutalo sa glavne teme i te tvrdnje nisu baš usko vezane za temu, ali i to može da govori o nečijem toku misli. Svakako ne mislim da će bilo ko da gleda ovaj spisak kad prođe sve.
    Odusevljavaju me ovi "je ne bih to radio pa sigurno nece niko" razlozi da se podrzava krsenje privatnosti.

    - valjda niko nije lud
    - ne vjerujem da bi iko to uradio
    - ne misli da ce bilo ko

    Cak i kad se ljudi zale da ih zovu ili lazno prijavljuju tvrdi se da maltene izmisljaju ili da im ne pada to tako tesko.

    Znaci spiskovi su izasli u javnost. Ta javnost se sastoji od 620.000 gradjana Crne Gore i tu ima makar 0,1% svakakvih ludaka spremnih svasta da rade. Drugim rijecima stotine i stotine. Shvati to vec jednom.

  24. #446
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    656
    Thanks Thanks Given 
    210
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    https://coronacg.live/

    bgm kad upaliim lokaciju okruzili su me ovi iz samoizolacije...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  25. #447
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Je li realno da su napravili digitalnu mapu sa svim licnim podacima na njoj?

    Moze li se nekako otvorit aerodrom na kratko tek da ja izadjem odavde...

  26. #448
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,623
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Moze. Dje zelis? Italija i Spanija djeluju kao privlacne destinacije.

  27. #449
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,019
    Thanked in
    2,339 Posts

    Default

    Još jednom.Svi koji imaju nešto protiv spiska da odu kući kod osoba sa spiska,i pitaju ih da li su saglasni da im se lični podaci objave.Možda i a neko ko jeste.A sa svima ovima koji su protiv objavljivanja da se izljube jer im se stavovi poklapaju

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  28. #450
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Moze. Dje zelis? Italija i Spanija djeluju kao privlacne destinacije.
    Izuzetno privlacne. Koreja je jos privlacnija u svakom slucaju tako da nije problem.

Page 18 of 24 FirstFirst ... 8141516171819202122 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Osoba A i Osoba B
    By Cao drustvo in forum Ženski kutak
    Replies: 19
    Last Post: 25-12-05, 21:27
  2. Spisak uvreda upu?enih Crnogorcima. Da se ne zaboravi !
    By G R A D in forum Politika generalno
    Replies: 9
    Last Post: 27-08-05, 21:26
  3. BG spisak, PINK, terazijski srbo-crnogorci..
    By anarhista in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 23-06-05, 17:54
  4. CD sa programima za SmartPhone (Symbian OS) - spisak
    By Iceman in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 28-10-04, 09:25
  5. Replies: 0
    Last Post: 25-10-04, 17:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •