View Poll Results: Da li podržavate odluku Vlade da objavi spisak osoba koje su u samoizolaciji?

Voters
80. You may not vote on this poll
  • Da

    52 65.00%
  • Ne

    23 28.75%
  • Ne razmišljam o tome, samo da ovo prođe

    3 3.75%
  • Ne mogu da odlučim

    2 2.50%
Page 9 of 24 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast
Results 201 to 225 of 592

Thread: Spisak osoba u samoizolaciji

  1. #201
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Hell zvani - Kalimero, nepravda pa to ti je
    nepravda ili ne, kalimero ili ne, ja se licno ne slazem i ne vidim da je objavljivanje ista promijenilo danas.
    ali ne zelim ni da posmatram sugradjane drugacijim nego sto oni jesu. da li se nadam da ce biti bolji poslije ovoga, to ne. i pisanja na ovom forumu mi jos uvijek daju za pravo. na ostalim online platformama je, kao sto sam ti i napisao, jos i gore.
    i nema potrebe da me neko tralala pricama ubjedjuje u suprotno. dosta mi je kad vidim moj komsiluk i sta su sve spremni, da ti pozelim svu srecu sa ljudima blizu kojih zivis. 90% nasih sugradjana nije takvo

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  2. #202
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Pošto je očigledno da se ne možemo složiti oko toga da li je bilo potrebno objaviti taj spisak ili ne, da se malo fokusiramo na druge realne probleme, koji su se pokazali usled pandemije.

    Da se opet složim sa kolegom MadGod - naravno da država ne treba da ti ispira mozak ljudima sa šta je ispravno ili ne, ali određeni sistemi moraju postojati i to je fakat.

    Vratimo se u blisku prošlost, Titova Juga, još specifičnije -teritorijalne odbrane, tj. opštenarodnog reagovanja u ratnom stanju. Ja bih to trenutno preimenovao u vandrednoj situaciji.
    Ranije je svaka opština imala jedinice koje su u slučaju kakve poplave, požara, zemljotresa, pandemija bile na raspolaganje da reaguju u datoj situaciji. Imali smo i posebna skladišta sa svim sanitetskim materijalima i drugim sredstvima. Neko će reći klasični preperski scenario.
    ...
    Salis li se? Zasto vlada ne trosi pare i energiju na sistem iz koga se nista ne moze izvuci a treba samo gradjanima? Mozes li mi navesti jedan primjer kad su formirali i organizovali nesto samo iz drustvene potrebe/odgovornosti, a da se iz toga nije mogao izvuci bilo glas na izborima bilo koja para?

  3. #203
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,225
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    nepravda ili ne, kalimero ili ne, ja se licno ne slazem i ne vidim da je objavljivanje ista promijenilo danas.
    ali ne zelim ni da posmatram sugradjane drugacijim nego sto oni jesu. da li se nadam da ce biti bolji poslije ovoga, to ne. i pisanja na ovom forumu mi jos uvijek daju za pravo. na ostalim online platformama je, kao sto sam ti i napisao, jos i gore.
    i nema potrebe da me neko tralala pricama ubjedjuje u suprotno. dosta mi je kad vidim moj komsiluk i sta su sve spremni, da ti pozelim svu srecu sa ljudima blizu kojih zivis. 90% nasih sugradjana nije takvo

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Zasto bi oosmatrao sugradjene drugacijim nego sto jesu? Ja i ti imamo supeotna misljemja po ovom pitanju, mislis li da ja posmatram drugacije ljude sa spiska u odnosu na ono sto jesu? Jedino mogu da ih dijelim da osgovone i neodgovorne orema zajesnici. Je li to nesto lose? Mimo ove teme, veluki ke broj onih koji su imucni i posmatraju one druge na jedan vrlo ruzan nacin (sjeti se onoga "siroorinjo") dobar dio onih sto su na polozajima drugacije posmatraku one koji nisu... Sve je stvar licnog vaspitanja i kulture.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  4. #204
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ali ne zelim ni da posmatram sugradjane drugacijim nego sto oni jesu. da li se nadam da ce biti bolji poslije ovoga, to ne.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Da se ne bi zae8avali previše - druge vidimo onakvima kakvi smo mi sami. Pa mislite i o tome.

  5. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  6. #205
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ja se iskreno nadam da u ovoj trenutnoj situaciji taj potez donosi više koristi nego štete. Ali, Pandorina kutija je otvorena. I upravo će onima kojima sada ovo ne smeta, u budućnosti - zasmetati.
    To je ono sto mene najvise brine. Kad se jednom otvori brana, poslije je nije lako zatvoriti.

    Drugo pitanje oko kojeg, takodje, imam rezervi jeste efikasnost ove mjere. Opet, pitanje je da li je bolje nista, ili ovo? Nijesam preveliki optimista u pogledu efikasnosti, ali opet bolje nego nista. Ova mjera pokazuje da Vlada nije u stanju da se izbori s problemom nediscipline "izolovanih", a svjedoci smo toga da ona postoji, pa je preduzela ovu mjeru koja malo lici na hvatanje za slamku.Tesko je reci sto je najbolje rjesenje. Pomenuo sam Kinu i Italiju. Radije cu podrzati ono sto je uradila Kina, jer je to donijelo rezultat. Na drugoj bstrani, Italija je horor. Pitanje je da li se moze suzbiti ova epidemija bez izvjesnog ogranicavanja komfora na koji smo navikli? Zasigurno ne moze. To osjecam i na sopstvenoj kozi. I nemam problem da istrpim. Kljucno pitanje je do koje granice je represivnost prihvatljiva? Sudeci po reakcijama koje mogu da procitam po portalima, utisak je da vecina podrzava odredjeni nivo represije. Mislim da u narodu postoji velika zabrinutost, sto je razumljivo, jer brzina sirenja virusa i posledice koje mozemo da vidimo na TV i internetu djeluju zastrasujuce. Otud je i ovolika podrska za ovu mjeru.

  7. #206
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Zasto bi oosmatrao sugradjene drugacijim nego sto jesu? Ja i ti imamo supeotna misljemja po ovom pitanju, mislis li da ja posmatram drugacije ljude sa spiska u odnosu na ono sto jesu? Jedino mogu da ih dijelim da osgovone i neodgovorne orema zajesnici. Je li to nesto lose? Mimo ove teme, veluki ke broj onih koji su imucni i posmatraju one druge na jedan vrlo ruzan nacin (sjeti se onoga "siroorinjo") dobar dio onih sto su na polozajima drugacije posmatraku one koji nisu... Sve je stvar licnog vaspitanja i kulture.
    naravno da nije. slozicu se o vaspitanju i neodgovornosti.
    ali ovo nije nacin. posebno ne ovako polovicno.
    kao i ovdje tako i u zivotu. reci da si pogrijesio. ali je lakse kap vode iz drenovine iscuriti, nego nama reci da smo pogrijesili. evo i na ovoj temi "nece sve bez samo neodgovorne" eno ti na temi o moratorijumu na kredite.
    da nije ko rekao "prastajte momci, mi smo pogrijesili". nego se raspravlja do besvijeti
    rekoh li prvi dan da ce ukapirati da su se zaj*ebali i da ce ostati samo na ovima. vidim da sam jos uvijek u pravu

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 23-03-20 at 14:49.

  8. #207
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Da se ne bi zae8avali previše - druge vidimo onakvima kakvi smo mi sami. Pa mislite i o tome.
    fina lifecoach recenica za samopomoc, ali opet imam dovoljno godina da znam ko smo i sta smo vecinom

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  9. #208
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Žao mi je što imaš takva iskustva, ali ne daj se.

  10. #209
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Žao mi je što imaš takva iskustva, ali ne daj se.
    Svidja mi se tvoj romanticni optimizam. Zbog toga sto ti imas vjere u ljude treba cijeloj populaciji Crne Gore podijeliti spiskove izolovanih. Ti si uvjerena da niko to nece zloupotrijebiti.

    Ako neki kreten zloupotrijebi objavljene adrese i imena, ako neko nastrada, hoces li ti otici u bolnicu da mu kazes "izvini, nisam bila/o u pravu"? Ili ces samo da cutis i online i onako?

  11. #210
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Svidja mi se tvoj romanticni optimizam. Zbog toga sto ti imas vjere u ljude treba cijeloj populaciji Crne Gore podijeliti spiskove izolovanih. Ti si uvjerena da niko to nece zloupotrijebiti.

    Ako neki kreten zloupotrijebi objavljene adrese i imena, ako neko nastrada, hoces li ti otici u bolnicu da mu kazes "izvini, nisam bila/o u pravu"? Ili ces samo da cutis i online i onako?
    Moja vjera vs tvoja nevjera

    Mene dugi niz godina ne zanima ko je u pravu a ko u krivu, kao ni pravda. Zaista ne vidim svrhu u tome. A posebno ne znam šta neko ima od nečijeg izvinjenja.

    Hipotetički, kad se već igramo - ako neki kreten zloupotrijebi nečiju adresu i taj neko nastrada - neću otići u bolnicu, neću mu reći izvini - kakve ja veze imam sa njima i njihovim iskustvima? Kakve veze ti imaš za njima i njihovim iskustvima?

  12. #211
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Ko i bilo koja druga represivna mjera, zakon, obezbjeđenje na ulazu lokala, stražari po zgradama i institucijama, policija na ulicama itd, mislim da i ova mjera ima za cilj da se od neželejnog ponašanja odvrati onaj broj ljudi koji je sklon nedozvoljenom ponašanju, ali ima strah od kazne. Isto kao što mogućnost da ode u zatvor neće odvratiti sve potencijalne kriminalce od izvršenja krivičnog djela, kao što obezbjeđenje na ulazu lokala neće spriječiti nastanak svake tuče, postojanje tih nekih mjera neće uticati na to da svako poštuje pravila zbog kojih su donijete, ali jedan broj ljudi će da odvrati od loše namjere. Pri tome se podrazumijeva da većina ljudi ipak ima dovoljnu svijest da se ponaša u skladu sa pravilima bez obzira na to da li su ta pravila nametnuta imperativnom normom ili ne postoje uopšte.

    Sadašnja situacija je specifična zbog toga što taj manji broj ljudi koji krši pravila može pogubno da utiče na sve ostale. Da nastavim sa poređenjem sa nekom tučom u lokalu: neko sklon tuči se nije potukao zbog straha od posljedica, ali to ne znači da određenog broja tuča neće biti. Ipak, za razliku od prenošenja zaraze, taj koji se i potukao i pretrpio kaznu izbacivanja iz lokala ili ležanja u zatvoru neće imati nikakav uticaj na hiljade ljudi koji mogu da prođu pored njega ili da dosiruju istu tvar kao i on. Neće se hiljadu ljudi potući samo zbog toga što su prošli pored čovjeka koji se prethodno potukao niti će trpjeti iste posljedice kao onaj koji je kažnjen zbog tuče. Pri tome kazna može biti i smrtna kada je ovaj virus u pitanju. Ne znam da li sam bio dovoljno jasan šta sam htio da kažem.

    Jedino mogu iz svog ugla da gledam kad je postojanje spiska u pitanju. Meni je prva misao da vidim da li ima neko koga poznajem da ne bih došao u situaciju da taj neko mene i moju porodicu dovodi u opasnot tako što inicira kontakt sa mnom vezano za posao ili za bilo šta drugo. Nije mi ni na kraj pameti da nekoga tučem, palim kuće i slično.

  13. #212
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,225
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Ima dusevne bolove, on ima srce od Rusije vece
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  14. #213
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Ajmo još da se dalje igramo - da me zarazi sjutra neko ili nekoga moga - fokus mi ne bi bio na tome da ga nađem, likvidiram ili famelju mu - nego da se izliječim, ili pružim svu moguću njegu tom nekom svom zaraženom, pa što bude. I da umre/m - let it be, umiremo svakoga dana ionako sve smo bliži tranzitu.

    Ja vjerujem da dosta ljudi nosi traume prenesene i iz porodice iz doba komunizma, ali ono nemojmo pretjerivati.
    Last edited by tigrovo_oko; 23-03-20 at 15:24.

  15. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  16. #214
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Ko i bilo koja druga represivna mjera, zakon, obezbjeđenje na ulazu lokala, stražari po zgradama i institucijama, policija na ulicama itd, mislim da i ova mjera ima za cilj da se od neželejnog ponašanja odvrati onaj broj ljudi koji je sklon nedozvoljenom ponašanju, ali ima strah od kazne. Isto kao što mogućnost da ode u zatvor neće odvratiti sve potencijalne kriminalce od izvršenja krivičnog djela, kao što obezbjeđenje na ulazu lokala neće spriječiti nastanak svake tuče, postojanje tih nekih mjera neće uticati na to da svako poštuje pravila zbog kojih su donijete, ali jedan broj ljudi će da odvrati od loše namjere. Pri tome se podrazumijeva da većina ljudi ipak ima dovoljnu svijest da se ponaša u skladu sa pravilima bez obzira na to da li su ta pravila nametnuta imperativnom normom ili ne postoje uopšte.

    Sadašnja situacija je specifična zbog toga što taj manji broj ljudi koji krši pravila može pogubno da utiče na sve ostale. Da nastavim sa poređenjem sa nekom tučom u lokalu: neko sklon tuči se nije potukao zbog straha od posljedica, ali to ne znači da određenog broja tuča neće biti. Ipak, za razliku od prenošenja zaraze, taj koji se i potukao i pretrpio kaznu izbacivanja iz lokala ili ležanja u zatvoru neće imati nikakav uticaj na hiljade ljudi koji mogu da prođu pored njega ili da dosiruju istu tvar kao i on. Neće se hiljadu ljudi potući samo zbog toga što su prošli pored čovjeka koji se prethodno potukao niti će trpjeti iste posljedice kao onaj koji je kažnjen zbog tuče. Pri tome kazna može biti i smrtna kada je ovaj virus u pitanju. Ne znam da li sam bio dovoljno jasan šta sam htio da kažem.

    Jedino mogu iz svog ugla da gledam kad je postojanje spiska u pitanju. Meni je prva misao da vidim da li ima neko koga poznajem da ne bih došao u situaciju da taj neko mene i moju porodicu dovodi u opasnot tako što inicira kontakt sa mnom vezano za posao ili za bilo šta drugo. Nije mi ni na kraj pameti da nekoga tučem, palim kuće i slično.
    hoces da kazes da je drzava objavila samo one za koje zna da ne postuju samoizolaciju? dakle to je to? ostalih 4850 svi postuju.

    i @SKOJ ostavi tigrovo na miru

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  17. #215
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Ne. Kažem šta bi trebalo da bude poenta spiska po mom mišljenju. I slažem se da treba da bude ili kompletan ili nikakav. A kršenje samoizloacije je za strožu kaznu od objavljivanja imena.

  18. #216
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post

    i @SKOJ ostavi tigrovo na miru

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Najteže je kad ljudi žive filmove koji se nisu ni desili...

  19. #217
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,941
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Meni je posao takav da moram biti napolje svaki dan (te time izlazem moju familiju riziku). Gledajuci sa te pozicije, sta ja imam od spiska? Jesam li, u vezi toga, neodgovoran sto ga nisam pogledao? Koristim masku, alkohol, izuvam se ispred ulaznih vrata, kada sam vec napolje ja idem u nabavku,... Cak i da sam ga pogledao kako bi mi to pomoglo? Ja nisam toliki kapacitet da pamtim toliko imena... Budva, danas u 10:45



    Sent from my Motorola 8400

  20. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  21. #218
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Kako loš trenutak za rasipanje energije na bijedna politička šićardženja. Nije nama trebao virus da nam pokaže koliko nam je sposobna i odgovorna vlada, i šta god da loše učine u ovoj situaciji ne mogu učiniti ništa što bi dodatno srozalo mišljenje o njima, jer nema kud niže. Objavljivanje spiska ljudi u samoizolaciji i zaštita njihove privatnosti? To definitivno nema potencijal da u ovom trenutku služi opozicionarima, podjednako sposobnim i odgovornim kao vlada, a i operisanim od osjećanja značaja trenutka, kao sredstvo za ubiranje poena. Čak im je, mislim, kontraproduktivno. Nemam ništa protiv objavljivanja spiska. Priča oko matičnih brojeva mi nije skroz jasna, ali ako ima odgovornosti vlade u objavljivanju istih, podržavam svaku buduću tužbu od lica sa spiska koja u tome prepoznaju da im je nanesena šteta. No, to ostavimo njima i nekom budućem trenutku. Sad, čini se, imamo prečih stvari.

    Ne znam kako vi zamišljate da država ima kapaciteta da 24 časa nadzire preko 5000 ljudi koji su u samoizolaciji? Fakat je da su oni, a sa njima i svi mi, prepušteni osjećaju njihove lične savjesti i odgovornosti. U zemlji gdje se isti osjećaj manifestuje glasanjem za ovakvu vlast i gro opozicije, ja sam iskreno iznenađen na kojem je nivou taj osjećaj u opštoj populaciji povodom ove opasnosti i imam neku nadu da ćemo ipak iz ovoga izaći uz neki minimum štete, u odnosu na cijeli svijet. Ali fakat je da se zato moramo pozabaviti sa pojedincima koji nemaju baš izraženu svijest o rizicima i sopstvenoj odgovornosti. Ako vam poslije slikovitog slučaja sa Vujačićima, nije jasno da ih imamo i koliku opasnost predstavljaju, nastavite da žmurite. Batalite vrijeđanje razuma sa predstavljanjem objavljivanja ovog spiska kao stigmatizaciju i poziv na linč. Kakva stigma pobogu? Potencijalno zaraženih virusom kojem smo svi mi potencijalno podložni? Ako će objavljivanje spiska natjerati neke da se pridržavaju samoizolacije,ili npr neke kozmetičarke sa njega da ostave bez mušterija, i tako spriječi bar jedan lanac prenošenja, onda je vrijedjelo narušavanja privatnosti i palamuđenja vrlih opozicionara i nvo sektora.
    Last edited by Superhik; 23-03-20 at 15:45.

  22. The Following User Says Thank You to Superhik For This Useful Post:


  23. #219
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Ponovo, cilj mjera nije sprjecavanje sirenja zaraze jer je globalna pandemija u pitanju, a vakcina je nekih 18 mjeseci minimum daleko. Niko nece drzati citavu zemlju zakljucanu 18+ mjeseci, i ne vjerujem da to bilo ko ozbiljno planira. Cilj je kontrolisano sirenje koje nece preopteretiti sistem. To se vec postiglo dosadasnjim mjerama.

  24. #220
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ajde "montirajte " anketu na ovom topiku da vidimo slažemo li se vladinom mjerom ili sa ovim kvazi-zaštitinicima ljuCkih prava ?

  25. The Following 3 Users Say Thank You to Tivatech For This Useful Post:


  26. #221
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Brane li se ljudska prava branjenjem prava na život i zdravlje?

  27. The Following 2 Users Say Thank You to kupus For This Useful Post:


  28. #222
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Ajde "montirajte " anketu na ovom topiku da vidimo slažemo li se vladinom mjerom ili sa ovim kvazi-zaštitinicima ljuCkih prava ?
    zasto mislis kvazi. zar nije sramota da se objavi 150 imena od 5000. zasto se onda ne objavi cio spisak sa imenima, nego osta na ovome.
    i ja imam stav da ovi koji ovo podrzavaju, a ne insistiraju na ostalim imenima se ili nalaze na spisku ili imaju bliske ljude na istom pa ne zele da im se zna. sto ne pisete vladi da objavi ostala, nazovete poslanika i insistirate na ostalim imenima.
    do tada....
    kakva vam je logika, svaka vam cast

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  29. #223
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,218
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,278 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ponovo, cilj mjera nije sprjecavanje sirenja zaraze jer je globalna pandemija u pitanju, a vakcina je nekih 18 mjeseci minimum daleko. Niko nece drzati citavu zemlju zakljucanu 18+ mjeseci, i ne vjerujem da to bilo ko ozbiljno planira. Cilj je kontrolisano sirenje koje nece preopteretiti sistem. To se vec postiglo dosadasnjim mjerama.
    Pa i nije da se bas postiglo... Usporilo se sirenje... Tj prividno jer ne testiramo puno pa ne znamo koliko je stvarno zarazeno... Ako je tacno ono sto Podjeba pise, Kolasin cijeli treba u karantin danas.

    Hipoteticki scenario.... Ako je neminovno da ce se zaraziti 60-70%populacije, to je u CG oko 350K ljudi... Da se ne bi preopteretio zdravstveni sistem lock down bi morao biti do kraja godine kako bi postepeno ljudi dolazili u bolnicu i lijecili se... Naravno da bolnica ne bi trebala za 350k ljudi, nego mozda za 5-10% njih, ali za nase skromne kapacitete bi trebalo drzati cijelu drzavu pod kljuc jos 8 mjeseci...

    Je li to hipoteticki moguce za ovaj hipoteticki scenario?

    Enviado desde mi Mi 9T mediante Tapatalk

  30. #224
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Brane li se ljudska prava branjenjem prava na život i zdravlje?
    Kako se nigdje po Evropi ne brani ovako, sem kod nas? Sto bas moramo zakon da krsimo i prokazujemo nevine da bi se odbranili?

  31. #225
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kako nam lako ostruzu ovaj tanki lak demokratije i ljudskih prava.

    Kad se masa prepadne sve se pod noge baca, i zakon i ustav. Prodaj komsiju, gurni rodjaka pod autobus, upri prstom u prijatelja.

    Sirom Evrope se sprovode mjere, ali po zakonu. U nas, nekako, to nije dovoljno nego mora i rulja da se mobilise.
    Što će ti ta dramatizacija prodaj, ubij komšiju, prijatelja? Svjestan si da bez hiperbolisanja ne možeš da držiš stav? Najgora realno moguća stvar koja proizilazi iz ovoga je prijava neodgovornog građanina i njegovo stavljanje u karantin. Cijeniš da je to špijunski posao? Misliš da takvima nije mjesto u karantinu? Treba li da branimo slobodu takvih? Slobodu da ugrožavaju čitavu zajednicu?

    Naš zdravstveni sistem je vidimo spreman za najezdu na respiratore. U zemlji đe je sve na klocne, sad je baš trenutak da stavimo vaše naočare sa filterima za stranačke aktiviste i palamudimo oko, za ovu vlast, trivijalnih narušavanja demokratskog imidža, koje bar sad ne čini u svrhu lopovluka i šićardžijskih interesa . Nema to puno veze sa prepadanjem, nego realnim sagledavanjem situacije.

  32. The Following User Says Thank You to Superhik For This Useful Post:

    ASC

Page 9 of 24 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Osoba A i Osoba B
    By Cao drustvo in forum Ženski kutak
    Replies: 19
    Last Post: 25-12-05, 20:27
  2. Spisak uvreda upu?enih Crnogorcima. Da se ne zaboravi !
    By G R A D in forum Politika generalno
    Replies: 9
    Last Post: 27-08-05, 20:26
  3. BG spisak, PINK, terazijski srbo-crnogorci..
    By anarhista in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 23-06-05, 16:54
  4. CD sa programima za SmartPhone (Symbian OS) - spisak
    By Iceman in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 28-10-04, 08:25
  5. Replies: 0
    Last Post: 25-10-04, 16:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •