Page 8 of 10 FirstFirst ... 45678910 LastLast
Results 176 to 200 of 226

Thread: Vitamin D - protiv prehlada i gripova

  1. #176
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Otac i majka piju now foods od 10.000UI evo skoro godinu dana, radili su skoro nalaz, imaju po 120 i 150 nmol/L u krvi, djeluje
    uzimaju li K2 uz njega?

  2. #177
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    292
    Thanks Thanks Received 
    148
    Thanked in
    75 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Po laboratoriji iz kliničkog sve preko 50nmol/L je adekvatno. Po drugim privatnim laboratorijama i po najnovijim istraživanjima instituta iz svijeta sve preko 75nmol/L je adekvatno. Tek vrijednosti preko 250nmol/L se smatraju toksičnim.
    Holesterol ću naknadno da uradim, mada prošli put kad sam radio mi je bio malo povećan i to onaj loši.
    Ako imaš neke informacije vezane za vezu holesterola i vitamina D davaj.
    Nista specijalno sem da istrazivanja pokazuju pomenutu vezu izmedju holesterola i vitamina D. Referente vrijednosti ne treba gledati prema ,da kazem, internacionalnim vrijednostima jer one variraju zavisno od geografskog polozaja tako da nema neke univerzalne mjere. Svakao trebs pratitu istrazivanja ali bih drzao ovih nasih vrijednosti i nikako ne pretjerivati.
    Vec su lijepi dani tako da treba grabiti i boraviti vani i sve ce doci na svoje. Ako nista, na balkonu ili uz otvoren prozor pa makar pola sata dnevno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #178
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CYBUG View Post
    Nista specijalno sem da istrazivanja pokazuju pomenutu vezu izmedju holesterola i vitamina D. Referente vrijednosti ne treba gledati prema ,da kazem, internacionalnim vrijednostima jer one variraju zavisno od geografskog polozaja tako da nema neke univerzalne mjere. Svakao trebs pratitu istrazivanja ali bih drzao ovih nasih vrijednosti i nikako ne pretjerivati.
    Vec su lijepi dani tako da treba grabiti i boraviti vani i sve ce doci na svoje. Ako nista, na balkonu ili uz otvoren prozor pa makar pola sata dnevno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja lično teško da mogu da pretjeram jer sam bio godinama u deficitu, a naši ljekari mi to nisu nikad ukazali da može biti problem.
    Ljudi ne rade analizu vitamina D pa i ne znaju da su u deficitu, ima masu naših ljekara koji smatraju da naš region nije u deficitu što baš i nije utemeljeno dokazima i što više, vjerovatno da se urade istraživanja pokazalo bi se da uopšte nisu u pravu.
    Ljudi imaju druge bolesti koje ukazuju na njegov deficit, prije svega osteoporoza, bolovi u kostima, itd itd.
    Sve ovo ne pričam iz svoje glave iako sma osjetio na svojoj koži. Čitam istraživanja iz USA, UK, Njemačke...slušam strane doktore, profesore i naučnike.
    Davao sam za sve linkove.

  4. #179
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    292
    Thanks Thanks Received 
    148
    Thanked in
    75 Posts

    Default

    Kad vec pomenu nase ljekare, sjecam se da su ranije djeciji ljekari preporucivali riblje ulje preko zime kada je izlozenost suncu mnogo manja a sad to nije praksa. Kao sto si osjetio na svojoj kozi kako su ljekari nemarni ili jednostavno ne zele da napreduju ili nemaju stimulans s obzirom na standard ovdje, tako je i za sve druge nalaze. Vadi se samo ona osnovna krvna slika. Nisam protivnik suplemenata ali ipak treba voditi racuna i unositi sve te neophodne vit.min. putem raznovrsne ishrane.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #180
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,600
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Otac i majka piju now foods od 10.000UI evo skoro godinu dana, radili su skoro nalaz, imaju po 120 i 150 nmol/L u krvi, djeluje
    Odlicni rezultati

  6. #181
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    292
    Thanks Thanks Received 
    148
    Thanked in
    75 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Otac i majka piju now foods od 10.000UI evo skoro godinu dana, radili su skoro nalaz, imaju po 120 i 150 nmol/L u krvi, djeluje
    Svakako odlicni rezultati. Kakve su promjene sto se zdravstvenog stanja tice?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #182
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,623
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Ja pijem isti taj od now foods 10.000. Po jedna tableta svaki treci dan, mada sam u decembru i januaru uzimao svaki drugi dan. Uskoro cu preci na tablete od 5.000UI.

  8. #183
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Vi koji uzimate te malo veće doze, valjalo bi da napišete da li ste se prehlađivali, jeste li kačili koronu i sa kakvim simptomima.
    takođe, i druge zdrastvene benefite ako ste osjetili ili poboljšali.

  9. #184
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,973
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    335 Posts

    Default

    Da ne listam sve sad unazad jer je vj pisano o tome , koji vitamin D preporucujete za kupiti u nase lokalne apoteke , da je dobar odnos cijena/kvalitet

    Ja sam bas sklon cestim prehladama grla zimi i to je bas pocelo da me smara , cim je malo hladnije i reze vazduh a ja sam napolje malo duze sj dan odma boli grlo i sinusi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  10. #185
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Uradi prvo nalaz vit D iz krvi, lagano ti je. Uzmeš uput i ideš ujutro od 7 do 9ipo u staru medicinsku, brzo ti ide i sjutradan ti je gotovo.
    Ako ti bude ispod 50nmol/L drmneš prvi dan 20000-30000IU, narednih dana po 2000-3000iu i tako do juna/jula. Onda ga uradi opet iz krvi, vidi kakvo je stanje i gledaj da si napolju na suncu što više.

    Ja lično koristim Soldevit 1000 kapi (1kap = 1000IU), direktno 3 kapi na jezik svaki dan.

  11. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  12. #186
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ovdje ima neki kalkulator za potrebnu dozu vitamina D, poželjno je imati freški nalaz iz krvi

    https://www.grassrootshealth.net/project/dcalculator/
    Last edited by autodijagnostika; 07-03-21 at 10:01.

  13. #187
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CYBUG View Post
    Svakako odlicni rezultati. Kakve su promjene sto se zdravstvenog stanja tice?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Majka je koronu zakačila, prije 3 nedelje.
    Uglavnom, ni malo lakši oblik - pluća, kašalj, temperatura, zamaranje, visok D dimmer...
    A uz sve to, terapiju je baš na vrijeme počela, infuziju sa longacefom itd...
    Interesantno, CRP cijelo to vrijeme je bio skroz nizak, a snimak pluća na početku i posle 2 nedelje, velika razlika, i vide se fleke na plućima kao posledica korone...
    Uz D vitamin, koji je kao što rekoh obilan u krvi, uzimala je i NAC i Zinc i sve moguće vitamine koje sam sa iHerba naručivao, tako da.... Ne znam šta da mislim, i koliko je bitan vitamin D i sve ostalo što se ovoga virusa tiče, i može li se taj njen slučaj uopšte uzeti u obzir kad se priča o tome, ali zašto da ne, bez ikakvih drugih zdravstvenih problema, 50te godine, dosta dobrog zdravstvenog stanja generalno...
    Ne može da škodi, to definitivno, ali koliko pomaže, upitno Autodijagnostici se neće svidjeti ova priča
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 11-03-21 at 16:45.

  14. The Following User Says Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  15. #188
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,937
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Moram samo da dodam @autodijagnostika doktor D vitamina, ali i malo preceruje, svaki 5. post mu je nesto nevezano za D viramin :-)

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  16. #189
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Majka je koronu zakačila, prije 3 nedelje.
    Uglavnom, ni malo lakši oblik - pluća, kašalj, temperatura, zamaranje, visok D dimmer...
    A uz sve to, terapiju je baš na vrijeme počela, infuziju sa longacefom itd...
    Interesantno, CRP cijelo to vrijeme je bio skroz nizak, a snimak pluća na početku i posle 2 nedelje, velika razlika, i vide se fleke na plućima kao posledica korone...
    Uz D vitamin, koji je kao što rekoh obilan u krvi, uzimala je i NAC i Zinc i sve moguće vitamine koje sam sa iHerba naručivao, tako da.... Ne znam šta da mislim, i koliko je bitan vitamin D i sve ostalo što se ovoga virusa tiče, i može li se taj njen slučaj uopšte uzeti u obzir kad se priča o tome, ali zašto da ne, bez ikakvih drugih zdravstvenih problema, 50te godine, dosta dobrog zdravstvenog stanja generalno...
    Ne može da škodi, to definitivno, ali koliko pomaže, upitno Autodijagnostici se neće svidjeti ova priča
    Ništa da se mene svidi ili ne svidi jer nisam ja izmislio svu priču oko vit D .
    Žalim što ti je majka tako prošla, to samo dokazuje da vit D naravno nije jedini faktor (što je bilo i za očekivati, i sam sam svjestn toga) koji utiče na naš imunitet.
    Jedino nisi naveo da li ga je ranije uzimala i koliko, i da li ste joj ranije provjeravali isti iz krvi? ili je nalaz urađen sad u toku korone.

  17. #190
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Moram samo da dodam @autodijagnostika doktor D vitamina, ali i malo preceruje, svaki 5. post mu je nesto nevezano za D viramin :-)

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    Ovo je iz razloga jer smatram da se malo pažnje pridaje. Makar je takvo iskustvo do pojave korone.
    Zvanične svjetske zdrastvene organizacije takođe ne pridaju veliki značaj.

  18. #191
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ništa da se mene svidi ili ne svidi jer nisam ja izmislio svu priču oko vit D .
    Žalim što ti je majka tako prošla, to samo dokazuje da vit D naravno nije jedini faktor (što je bilo i za očekivati, i sam sam svjestn toga) koji utiče na naš imunitet.
    Jedino nisi naveo da li ga je ranije uzimala i koliko, i da li ste joj ranije provjeravali isti iz krvi? ili je nalaz urađen sad u toku korone.
    Uzima ga taman godinu dana, nije rađen nalaz za njega do sad, samo što je rađen prije korone, nije posle, potrefilo se da dobije koronu malo posle nalaza...
    Ne umanjujem njegov značaj, možda se jednostavno tako zadesilo, možda bi bilo i mnogo gore da nije imala toliki nivo njega u krvi, ko će ga znati...
    Meni je najinteresantnije što su njoj cjjelo to vrijeme nalazi sasvim uredni, što CRP koji označava upalni proces u organizmu ništa povećan nije tokom cijelog tog procesa, a definitivno je imala upalu pluća, jer se na snimku može jasno vidjeti, ne može se čovjek znači ni na nalaze osloniti, jer da mi nismo insistirali ne bi joj ni snimak radili, a da ne pominjem terapiju/infuzije, jer oni samo po nalazima to određuju...

  19. #192
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Skrećemo sa teme i ovo sada bi bolje bilo da diskutujemo na temu za ''lična iskustva'' ali evo pošto smo već ušli u tu diskusiju, nadam se da je prije svega tvojoj majki bolje i da je ozdravila?
    Nadam se da nije završavala u bolnici na kiseonik i sl. Usput možeš reći kolika je bila saturacija ako ste mjerili?
    Kao i kod svih bolesti, i upala pluća može da bude i lakša i teža. Svakako upale pluća su uvjek teže od ostalih respiratornih infekcija gornjih disjahnih puteva.
    Nizak CRP (ispod 50) ukazuje na isključivu virusnu upalu.
    Ima tu dosta pitanja koja bih ti sada postavio, ali sobirom da nisam školovani medicinar bolje da više ne izigravam kvazi doktora.
    I do sad sam dovoljno bio eksponiran u vezi vit D da ispada da me neko plaća za sve .

  20. #193
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,711
    Thanks Thanks Given 
    335
    Thanks Thanks Received 
    919
    Thanked in
    468 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ima tu dosta pitanja koja bih ti sada postavio, ali sobirom da nisam školovani medicinar bolje da više ne izigravam kvazi doktora.
    I do sad sam dovoljno bio eksponiran u vezi vit D da ispada da me neko plaća za sve .
    Postao si generalni zastupnik za vitamin D.. Šalu na stranu, znamo da to radiš ne bi li kome olakšao...

  21. #194
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    U dobrom duhu teme za 5 forumaša koji se prvi jave na temi poklanjam 5 kutija D3, 10,000IU , 30 tableta u kutiji

    1. @autodijagnostika , on se ne mora javljat
    2.
    3.
    4.
    5.

    U ponedeljak se mogu preuzeti.

    Samo ako može da ide ruka/ruci da ja dam tipa kolegi autodijagnostika 5kutija on uzme jednu pa proslijedi drugom forumašu 4 kutije i sve tako, ili kako se dogovorite jer ja baš loše stojim sa vremenom

  22. #195
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Vitamin D je zivotinjski hormon, zato meso, jaja, sveze mlijeko. Uzimanje sintetickog vitamina D moze dovesti samo do laznog nalaza u krvi, i trovanja organizma.

  23. #196
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    U dobrom duhu teme za 5 forumaša koji se prvi jave na temi poklanjam 5 kutija D3, 10,000IU , 30 tableta u kutiji

    1. @autodijagnostika , on se ne mora javljat
    2.
    3.
    4.
    5.

    U ponedeljak se mogu preuzeti.

    Samo ako može da ide ruka/ruci da ja dam tipa kolegi autodijagnostika 5kutija on uzme jednu pa proslijedi drugom forumašu 4 kutije i sve tako, ili kako se dogovorite jer ja baš loše stojim sa vremenom
    E kad bi kako stiglo do Bara moglo bi se naci mjesto


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #197
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    I meni bi valjalo u Bar al teško ljudi putuju sad
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  25. #198
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Ima nacina vala i ako je sve zatvoreno kuriri rade i dostave


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #199
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nolo1 View Post
    Vitamin D je zivotinjski hormon, zato meso, jaja, sveze mlijeko. Uzimanje sintetickog vitamina D moze dovesti samo do laznog nalaza u krvi, i trovanja organizma.

    Netacno, D2 i D3 su razliciti. Mnogo je laksa i bolja suplementacija nego preko hrane.

  27. #200
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Ima nacina vala i ako je sve zatvoreno kuriri rade i dostave


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Može evo autodijagnostika ako će preuzet i ako je raspoložen da pošalje po kuriru ja ću pokupit i platit dostavu i tebi dostavit
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

Page 8 of 10 FirstFirst ... 45678910 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 17
    Last Post: 07-03-21, 13:17
  2. Previse prehlada, gripova i infekcija?
    By autodijagnostika in forum Medicina
    Replies: 1
    Last Post: 05-12-16, 09:40
  3. Replies: 48
    Last Post: 04-02-10, 17:01
  4. K vitamin
    By Goga83 in forum Sve i svašta
    Replies: 0
    Last Post: 09-04-08, 15:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •