Page 9 of 10 FirstFirst ... 5678910 LastLast
Results 201 to 225 of 226

Thread: Vitamin D - protiv prehlada i gripova

  1. #201
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,681
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Ja sam u pg ,ako nisam visak uzeo bih.hvala

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  2. #202
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Zamolio bih da ove primopredaje odradite preko PM direktno sa kolegom koji nudi.

  3. #203
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    461
    Thanked in
    247 Posts

    Default Vitamin D - protiv prehlada i gripova

    Nije niko nikome obavezu nametnuo, ja sam samo rekao ako ima mogucnosti da se posalje da bi mi valjalo, ako ne neka se da nekome kome mozda i vise treba...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #204
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Pa zato i kažem, ali ova tema nije mjesto za to.

  5. #205
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Evo juče sam odradio nalaz vit D iz krvi, u Klinički


    Prošlog juna mi je bio 70nmol/L, a uzimao sam 15000IU nedeljno.
    Već nekoliko mjeseci uzimam 3000IU dnevno, tako da se otprilike može zaključiti da kod mene povećanje od 1000IU dnevno rezultira povećanjem oko 20nmol/L u krvi.
    Pošto vjerovatno to zavisi od osobe do osobe, radi upoređivanja, moja težina je oko 70kg, skoro 40god starost...i vrlo minimalno konzumiram mliječne proizvode.
    Zasto si uzimao i dalje vitamin d ako si imao 70, zar to nije dovoljno?

  6. #206
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Ja sam uzimao od decembra do februara svaki dan 10.000 jedinica.
    To je bila jedna kutija od 100 komada tableta.
    Sada sam prešao na svaki drugi dan, pa ću kako dolazi ljeto još manje.

    Doktori su me upozorili da previše vitamina D stvara možda može da stvori kamenac.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #207
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flyeagle View Post
    Zasto si uzimao i dalje vitamin d ako si imao 70, zar to nije dovoljno?
    Quote Originally Posted by flyeagle View Post
    Zasto si uzimao i dalje vitamin d ako si imao 70, zar to nije dovoljno?
    Po nekim doktorima i naučnicima nije. Preporučuju da se održavaju vrijednosti 100-150nmol/L.

    Takođe neke zdravstvene institucije (iz US prije svega) i istraživački instituti su poslednjih godina promijenile tj. povećale referentne vrijednosti. Otprilike preko 75nmol/L je optimalno a može da ide i do 250nmol/L bez negativnih posledica.
    Uglavnom ima kontroverzi.
    Davao sam linkove za sve to.

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ja sam uzimao od decembra do februara svaki dan 10.000 jedinica.
    To je bila jedna kutija od 100 komada tableta.
    Sada sam prešao na svaki drugi dan, pa ću kako dolazi ljeto još manje.

    Doktori su me upozorili da previše vitamina D stvara možda može da stvori kamenac.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Tako je, pisao sam da može da se stvori hiperkalcemija. Vitamin D pospješuje apsorpciju kalcijuma iz stomaka, zato se preporučuje kod osteoporoze koja je bolest kostiju a upravo zbog manjka i vitamina D i kalcijuma.
    Ali niko od doktora makar ovih naših vam neće detaljnije obrazložiti koje su to vrijednosti vita D kada do hiperkalcemije može doći.
    Doktori koje slušam i čitam govore da je bojazan od toga neopravdana i preuveličana a ljudi sa deficitom vitamina se razbolijevaju i pate od mnogih drugih bolesti.
    Pa sada čovjek treba biti naučnik da izvaga od čega je veća benefit a od čega realna opasnost.
    Last edited by autodijagnostika; 13-03-21 at 19:44.

  8. #208
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    BenefitsVitamin D Health Benefits
    Optimal Vitamin D levels (100 – 150 nmol/L) play a positive role in making sure that your body functions the way it was developed. There are Vitamin D Receptors (VDR) located in tissue throughout your body and in all the major organs. Vitamin D interacts with over 3,000 genes.
    GrassrootsHealth - Scientists’ Call to D*action
    The benefit of an adequate vitamin D level to each individual will be better overall health and a reduction of illnesses. In addition to rickets, bone disease and osteomalacia/osteoporosis, vitamin D insufficiency is associated with many other diseases including: tuberculosis, psoriasis, multiple sclerosis, inflammatory bowel disease, type-1 diabetes, high blood pressure, increased heart failure, myopathy, breast and other cancers. It is projected that the incidence of many of these diseases could be reduced by 20%-50% or more, if the occurrence of vitamin D deficiency and insufficiency were eradicated by increasing vitamin D intakes through increased UVB exposure, fortified foods or supplements.
    Scientists’ Call to D*action, endorsed by over 40 vitamin D Scientists (2011)
    http://www.grassrootshealth.net/epidemic

    Michael F. Holick, Ph.D., M.D.
    A summary of the health benefits and disease incidence prevention
    that could be achieved by raising the public's vitamin D levels to 125 nmol/L:


    • Rickets, reduced by 100%
    • Osteomalacia, reduced by 100%
    • Cancers, all combined, reduced by 75%
    • Breast Cancer, reduced by 50%
    • Ovarian Cancer, reduced by 25%
    • Colon Cancer, reduced by 67%
    • Non-Hodgkins, reduced by 30%
    • Kidney Cancer, reduced by 67%
    • Endometrial Cancer, reduced by 35%
    • Type 1 Diabetes, reduced by 80%
    • Type 2 Diabetes, reduced by 50%
    • Fractures, all combined, reduced by 50%
    • Falls, women reduced by 72%
    • Multiple Sclerosis, reduced by 50%
    • Heart Attack, men, reduced by 50%
    • Peripheral Vascular Disease, reduced by 80%
    • preeclampsia reduced by 50%
    • Cesarean Section, reduced by 75%

    Holick, Michael F., PhD., M.D., Boston University School of Medicine,
    textbook - Physiology, Molecular Biology, and Clinical Applications
    (2nd Ed 2010 Humana Press). Page 12

    Dr. William Grant released a study in 2010 which estimated that if
    Canadians raised their vitamin D blood levels to105 nmol/L it would
    prevent 37,000 deaths and save $14B in associated healthcare costs.
    Grant 2010 – An estimate of the economic burden and premature deaths due to vitamin D deficiency in Canada


    Natural Levels of Vitamin D (kod ljudi koji NE uzimaju suplemente)
    Sunlight = Vitamin D: Humans make 90 percent of their vitamin D naturally through sun exposure to the skin (without sunscreen). In Canada‚ our northern climate means UVB levels in sunlight are too weak 4-6 months of the year to makeany vitamin D naturally.
    What is the intended, natural level of vitamin D that the human body was designed to operate with?
    Humans evolved in the horn of Africa, close to the Equator over 30,000 years ago. They spent their days out in the full sun, with no clothing, hunting and gathering food. Their skin pigment evolved and protected them from sun burns and allowed the production of vitamin D through the skin. Nature never intended for humans to live and work indoors, in cubicles, without sunshine exposure.
    Non-Human Primates: 125 – 200 nmol/L
    Vieth 2004 – Why the optimal requirement for Vitamin D3 is probably much higher than what is officially recommended for adults

    Maasai and Hadzabe, Tanzania: 115 nmol/L
    Luxwolda 2012 – Traditionally living populations in East Africa have a mean serum 25-hydroxyvitamin D concentration of 115 nmol/L

    Outdoor Workers – Lifeguards: 163 nmol/L
    Haddad 1971 – Competitive protein-binding radioassay for 25-hydroxycholecalciferol

    Outdoor Workers – Puerto Rico Farmers:135 nmol/L
    Haddock 1982 – 25(OH)D serum levels in normal Puerto Rican population and its subjects with tropical sprue and parathyroid disease

    Outdoor Workers – Nebraska: 122 nmol/L
    Barger-Lux, Heaney 2002 – Effects of above average summer sun exposure on serum 25-hydroxyvitamin D and calcium absorption

    Indoor Tanners: 95 nmol/L
    Schwalfenberg 2010 – Addressing vitamin D deficiency in Canada: A public health innovation whose time has come

    Average Canadian: 68 nmol/L
    Statistics Canada – Langlois 2010 – Vitamin D status of Canadians as measured in the 2007 to 2009 Canadian Health Measures Survey

    Dermatologists: 35 nmol/L
    Czarnecki 2009 – The vitamin D status of Australian Dermatologists

    GrassrootsHealth and over 40 Vitamin D Scientists recommend achieving an optimal Vitamin D level for disease prevention of 100-150 nmol/L using a 25(OH)D blood test. This is the natural levels that the human body had as it evolved over thousands of years. Everyone should have their vitamin D 25(OH)D blood serum levels tested and make sure they are within these guidelines.

    Sources of Vitamin D
    UVB Exposure
    Natural Sunlight – 10,000 – 20,000 IU per day, in summer, 10am – 2pm
    Tanning Bed with UVB – 10,000 IU per session

    Food
    Salmon – fresh, wild, 3.5 oz – 400 – 1000 IU
    Salmon – farmed, 3.5 oz – 100 - 250 IU
    Fortified Milk – 8 oz – 100 IU

    Supplements
    Vitamin D3 – from 400 – 1,000 IU in tablets or liquid

    https://www.vitamindsociety.org/benefits.php#2
    Last edited by autodijagnostika; 13-03-21 at 20:01.

  9. #209
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    986
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Nalazi Vitamina D 11.2020 57 danas mjerio 72 pio sam cesto 1000.
    Da li je to dobro povecanje sa obzirom da je i dalje nizak posto se preporucuje min 75?
    Last edited by iLaki; 15-03-21 at 17:55.

  10. The Following User Says Thank You to iLaki For This Useful Post:


  11. #210
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    To je u skladu otpilike sa onim povećanjem kao i kod mene, dakle unos 1000iu/dnevno doprinosi 15-20nmol/L.
    Povećaj slobodno na 2000iu/dnevno dok traje zima, tamo do ljeta a onda više sunčanja i ne boj se.

    Moje iskustvo sa ljekarom opšte prakse je bilo: 70 ti je!? ti si odličan nekima je samo 20!!!


    ps. Čuo sam za par primjera uglavnom žena kod kojih je vit d bio ispod 10nmol/L, a imaju kancer dojke. Dakle deficit se definitivno povezuje sa mnogim bolestima.
    Last edited by autodijagnostika; 15-03-21 at 19:39.

  12. #211
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Naučno štivo na naški
    IMUNOMODULATORNO DEJSTVO VITAMINA D
    https://publisher.medfak.ni.ac.rs/AM...%20D%20srp.pdf

    STATUS VITAMINA D KOD ŽENA SA POSTMENOPAUZALNOMOSTEOPOROZOM
    https://publisher.medfak.ni.ac.rs/AM...ina%20D....pdf
    Nedovoljnost vitamina Dkonstatovana je kod 52 (89,76%) ispitanice.
    NEDOVOLJNOST VITAMINA D KOD MUŠKARACA SA OSTEOPOROZOM
    https://www.md-medicaldata.com/files...0Vasic%20J.pdf
    ZAKLJUČAKVeliki broj muškaraca ima snižene vrednosti vitamina Du krvi u momentu postavljanja dijagnoze osteoporoze.Sniženje nivoa vitamina D se povećava sa godinama života.Muškarci stariji od 70 godina imaju najniže nivoe vitaminaD u krvi. Nivo vitamina D je nižih vrednosti kod ispitanikasa većim brojem broja vertebralnih preloma. Prisustvoosteoporotičnih preloma je učestalije kod starijih ispitanika,posebno vertebralnih preloma. Starost predstavlja nezavisnifaktor rizika za osteoporotične prelome i nedovoljnost vitamina D u krvi.

  13. #212
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,995
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Uradi prvo nalaz vit D iz krvi, lagano ti je. Uzmeš uput i ideš ujutro od 7 do 9ipo u staru medicinsku, brzo ti ide i sjutradan ti je gotovo.
    Ako ti bude ispod 50nmol/L drmneš prvi dan 20000-30000IU, narednih dana po 2000-3000iu i tako do juna/jula. Onda ga uradi opet iz krvi, vidi kakvo je stanje i gledaj da si napolju na suncu što više.

    Ja lično koristim Soldevit 1000 kapi (1kap = 1000IU), direktno 3 kapi na jezik svaki dan.
    ja uzeh ovaj Soldevit 1000 ( https://www.apotekasrbotrade.rs/imgP...l_7218_356.jpg ) , al me interesuje dal se racuna jedna kap jedno stiskanje ili kako ?
    jer mi nekako djeluje da iskoci dosta bas kad se odradi jedan puni stisak ove pumpice ili kako da je nazovem
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  14. #213
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Slao sam mail proizvođaču direktno jer sam i ja imao dilemu. Jedan puni stisak do kraja na pumpicu daje kap od 1000IU.
    u bočici ima 120 kapi.
    Last edited by autodijagnostika; 16-03-21 at 16:24.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  16. #214
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Evo su se konačno iz Vijesti nakanili da prenesu jedan tekst o vitamin D. (piše BBC)
    IGRA VAŽNU ULOGU U OJAČANJU IMUNOG SISTEMA

    Zašto vam je potreban vitamin D i kako može da pomogne u borbi protiv virusa kao što je Kovid

    https://www.vijesti.me/bbc/525431/zasto-vam-je-potreban-vitamin-d-i-kako-moze-da-pomogne-u-borbi-protiv-virusa-kao-sto-je-kovid

  17. #215
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Slao sam mail proizvođaču direktno jer sam i ja imao dilemu. Jedan puni stisak do kraja na pumpicu daje kap od 1000IU.
    u bočici ima 120 kapi.
    Dozirna pumpa je napravljena tačno jedan stisak do kraja daje količinu uljanog rastvora koja ima 1000ij.

  18. The Following User Says Thank You to Because For This Useful Post:


  19. #216
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,606
    Thanks Thanks Given 
    407
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    10 mjeseci razlike, 30000 IJ nedeljno.

    Nej lose

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  20. The Following 3 Users Say Thank You to skostic For This Useful Post:


  21. #217
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Mislim da sada treba da smanjiš dozu.
    Pisao sam već da postoje kontroverze oko gornje granice.
    Neki tvrde da preko 125nmol/L već postoji bojazan da bude previše, a neki da može slobodno do 250nmol/L.
    Možda bi najpametnije bilo da odeš kod nekog endokrinologa i da vidiš sa njim sa kolikom dozom da nastaviš.


    U međuvremenu možeš napisati svoje iskustvo otkad ga piješ, kako se osjećaš, osjećaš li neke benefite, korona ako je vatala i sl.
    Last edited by autodijagnostika; 13-04-21 at 08:38.

  22. #218
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    u in vitro sam radio u septembar sam imao oko 80 (s tim sto je kod njih donnja granica 75), od tada 5 jedinica ndenvo u prosjeku i sad sam na 166 a gornja granica je 250
    She is only here to annoy herself!

  23. #219
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ponavljam, ta granica od 250noml/L nije još uvjek zvanično prihvaćena od svih da je normalna, tako da treba voditi računa da se ne prećeruje.
    Ja sam skoro naručio i vitamin K2 iz UK od 100ug (jer kod nas nisam mogao naći samo njega), jer on valjda osigurava da se kalcijum prenosi u kosti i da se ne kupi u krvnim sudovima.
    I preporučljivo je ko uzima vitD da se uzima i K2.

  24. #220
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,606
    Thanks Thanks Given 
    407
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ponavljam, ta granica od 250noml/L nije još uvjek zvanično prihvaćena od svih da je normalna, tako da treba voditi računa da se ne prećeruje.
    Ja sam skoro naručio i vitamin K2 iz UK od 100ug (jer kod nas nisam mogao naći samo njega), jer on valjda osigurava da se kalcijum prenosi u kosti i da se ne kupi u krvnim sudovima.
    I preporučljivo je ko uzima vitD da se uzima i K2.
    Koronu sam izbjegao, ono sto primjecujem kod sebe, obzirom da sam citavog zivota barem 2-3 puta bio prehladjen u toku godine, ovaj period od Aprila prosle godine, nijednom. Sad, da li je to do maske, jer je ne skidam napolje ili do vit D, ne znam. Uglavnim sad cu smanjiti na 15000 IJ nedeljno i to je to.

  25. The Following User Says Thank You to skostic For This Useful Post:


  26. #221
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Skoro pa identična stvar je i sa mnom.
    Vidjećemo kad se sve vrati u normalu, kad se skinu maske i vrnemo druženja oće li nas hvatat ka ranije
    Ali jedno je sigurno, da ga uzimamo redovno i nadalje.

  27. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  28. #222
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Nikad u zivotu nisam uzimao vitamine, i prelezao sam koronu bez ikakvih posledica, isto tako ne pamtim kad sam se prehladio, tako da mi ova vasa prica ne pije vodu. Vitamine sam uzimao samo tokom 14 dana korone i to ne svaki dan ( i to na nagovor zene koja je bila sva prestravljena pa ajde reko), i posle batalio. Jedite povrca i voca i sto vise fizicke aktivnosti na otvorenom i nece vam trebat nikakvi vitamini.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  29. #223
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,606
    Thanks Thanks Given 
    407
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Nikad u zivotu nisam uzimao vitamine, i prelezao sam koronu bez ikakvih posledica, isto tako ne pamtim kad sam se prehladio, tako da mi ova vasa prica ne pije vodu. Vitamine sam uzimao samo tokom 14 dana korone i to ne svaki dan ( i to na nagovor zene koja je bila sva prestravljena pa ajde reko), i posle batalio. Jedite povrca i voca i sto vise fizicke aktivnosti na otvorenom i nece vam trebat nikakvi vitamini.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Sefe, ovo su samo zapazanja, nista vise. Ja uzimam vit D radi problema koji imam sa debelim crijevom, tako da mi se lose apsorbuje vit i minerali. Uglavnom, preporucljivo je da bude sto vise u nekim granicama, a granica je 200-250 pa sto vise to bolje.

  30. #224
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Nikad u zivotu nisam uzimao vitamine, i prelezao sam koronu bez ikakvih posledica, isto tako ne pamtim kad sam se prehladio, tako da mi ova vasa prica ne pije vodu. Vitamine sam uzimao samo tokom 14 dana korone i to ne svaki dan ( i to na nagovor zene koja je bila sva prestravljena pa ajde reko), i posle batalio. Jedite povrca i voca i sto vise fizicke aktivnosti na otvorenom i nece vam trebat nikakvi vitamini.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Da si pročitao od početka topik jasnije bi ti bilo o čemu se radi.
    Ti si možda neko ko se zdravo hrani, ima fizičku aktivnost redovno, napolju na suncu si,konzumiraš dosta mliječnih proizvoda, unosiš dosta masnoće i sl i zbog toga ti ne fali vitamina D. I to je super, i slažem se da svi treba taklo da živimo.
    Međutim, nekima od nas (a po svemu sudeći velikom procentu stanovništva) fali vitamina D a posebno zimi jer nema sunca, a fali im inače zbog raznoraznih zdravstvenih problema kojih možda nisu ni svjesni. Ja recimo ne konzumiram mlijeko jer imam strahovite stomačne probleme kad ga konzumiram. Pokazuje se da dosta ljudi koji imaju problema sa digestivnim traktom imaju zapravo deficit vitamina D, takođe mnogi sa drugim hroničnim bolestima.

    Vitamin D tj HORMON se NE nalazi u voću i povrću. U hrani ga zapravo vrlo malo ima, u nekim ribama najviše.
    On se većinski stvara pod uticajem UVB sunčevih zraka u koži od neke vrste holesterola.
    Last edited by autodijagnostika; 14-04-21 at 12:36.

  31. #225
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Deficit vitamina D u Indiji
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6060930/
    The prevalence of Vitamin D deficiency ranged from 40% to 99%, with most of the studies reporting a prevalence of 80%–90%. It was prevalent in all the age groups and high-risk groups alike.
    Naučno štivo, neočekivano za Indiju koja ima dosta sunca da ljudi pate od deficita vitamina D ali tako je.
    Vode se sledećim referentnim vrijednostima iz krvi (ng/ml se množe sa 2.5 da bi se dobile vrijednosti nmol/L koje mi koristimo)

Page 9 of 10 FirstFirst ... 5678910 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 17
    Last Post: 07-03-21, 12:17
  2. Previse prehlada, gripova i infekcija?
    By autodijagnostika in forum Medicina
    Replies: 1
    Last Post: 05-12-16, 08:40
  3. Replies: 48
    Last Post: 04-02-10, 16:01
  4. K vitamin
    By Goga83 in forum Sve i svašta
    Replies: 0
    Last Post: 09-04-08, 14:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •