Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 226

Thread: Vitamin D - protiv prehlada i gripova

  1. #76
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Kako neko reče neđe na nekoj drugoj temi, ne očekujem ni od koga ništa.
    Sve novo što otkrivam i saznajem o sebi mi je i interesantno i čini me živom. Sve ostalo, usput, dođe kao iskustvo, ma kako ga mi klasifikovali, dobro ili loše, nebitno je.

    Psiha je jedan od ključnih faktora - i svakodnevno svjesno birati svoje izbore u svemu je ono što pravi drastičnu razliku i osobi, i njenom organizmu, samim tim i njenom okruženju - u odnosu da onu psihu koja je stalno u grču, suzdržavanju iz straha, restrikciji, nezrela, začaurena u prošlosti iz koje ne uspijeva da se izbavi.

    Mnogo više simptoma, bolesti i poremećaja se krije/je pohranjeno u našoj podsvijesti a manifestuje se kroz organe/stanje organizma i zaista sam sve više mišljenja da jedino savršena psihoterapija može ljudsko biće da otkoči iz nekog stanja u kome se zarobio jer samo razumijevanje sebe, otključava vrata ka svjesnim izborima.
    Svaka bolest ima svoj korijen, uzrok, svrhu i namjeru. Kad se to otkrije, može se birati (svjesno) da li će se navike ponavljati ili mijenjati.
    "I shut my mouth and hold the light"

  2. #77
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Kako neko reče neđe na nekoj drugoj temi, ne očekujem ni od koga ništa.
    Sve novo što otkrivam i saznajem o sebi mi je i interesantno i čini me živom. Sve ostalo, usput, dođe kao iskustvo, ma kako ga mi klasifikovali, dobro ili loše, nebitno je.

    Psiha je jedan od ključnih faktora - i svakodnevno svjesno birati svoje izbore u svemu je ono što pravi drastičnu razliku i osobi, i njenom organizmu, samim tim i njenom okruženju - u odnosu da onu psihu koja je stalno u grču, suzdržavanju iz straha, restrikciji, nezrela, začaurena u prošlosti iz koje ne uspijeva da se izbavi.

    Mnogo više simptoma, bolesti i poremećaja se krije/je pohranjeno u našoj podsvijesti a manifestuje se kroz organe/stanje organizma i zaista sam sve više mišljenja da jedino savršena psihoterapija može ljudsko biće da otkoči iz nekog stanja u kome se zarobio jer samo razumijevanje sebe, otključava vrata ka svjesnim izborima.
    Svaka bolest ima svoj korijen, uzrok, svrhu i namjeru. Kad se to otkrije, može se birati (svjesno) da li će se navike ponavljati ili mijenjati.
    Ja vjerujem da psiha igra veliku ulogu u tjelesnom zdravlju, ali smatram da nije ključna.
    Tijelo je jedno a duša drugo.
    Najveći razvitak (tjelesnu promjenu) čovjek ima od momenta začetka i narednih 9 mjeseci. Geni rade svoj posao.
    Utiče li kasnije psiha na gene, vjerovatno da da. Ali ne znamo u kojoj mjeri.

  3. #78
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    A recimo da danas postoje neki koji smatraju da ključnu ulogu u kontrolisanju ljudske biologije imaju uvjerenja, čak više od DNA, genetike i nasleđa. To što nije opšteprihvaćeno još uvijek ne znači da neće i biti. Sad mi opet na pamet pade Maja s njenim Msm medijima, pa eto šaljem lijepu misao istoj
    "I shut my mouth and hold the light"

  4. #79
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Pušti ti što misle razne hinduističke i budističke religije, treba gledati sopstveno ikustvo.
    Može li čovjek mislima uticati oće li porasti 2m ili slično. Naravno da ne. ja jesam vjernik ali ovdje su stvari više nego jasne.

  5. #80
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Nigdje nisam pomislila na religiju, ijednu, već kad sam navela "neki" misleći na biologičare/naučnike npr, znači ljude koji su došli do nekih otkrića/saznanja danas tj poslednjih50 godina. To je dug proces i samo zajedničkim i obimnim istraživanjima je tako nešto moguće dovesti na nivo "standarda", ali je pitanje kome sve to ne odgovara. Nego skrenusmo s teme
    "I shut my mouth and hold the light"

  6. #81
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,600
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Uzimam na iherb dosta stvari, symalrin, q10, bulardi. Ali vitamin D3 ovaj od 10000, mislim da nije isto softgell i kapi. (barem po dr.) Ako jeste pak, onda mi je bolje tabl kupiti, tj dosta povoljnije.

  7. #82
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Uzmi softgel, i piješ ga posle obroka, D vitamin se veže uz masti, i tako se najbolje absorbuje, pušti doktore stručnjake

  8. #83
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vidio sam na internet da preporucuju vitamin D, ali to nece sigurno sprijeciti virus, jedino ublaziti

    mada opet zavisi od osobe

  9. #84
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ethereum View Post
    Vidio sam na internet da preporucuju vitamin D, ali to nece sigurno sprijeciti virus, jedino ublaziti

    mada opet zavisi od osobe
    Pa to je najbitnije pitanje. Što je to u osobama što ih čini da se bolje izbore sa virusom?
    Vitamin D je jedan od odgovora. Ima tu još vjerovatno faktora ali vitamin d je osnova dobrog imuniteta.

  10. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  11. #85
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Dje uzimate vitamin D i koji tacno? Vidjeh na iherbu, ali me zanima sta je dostupno u CG.

  12. #86
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    U apoteci Petanović imaš firme Now i Twinlab oni se vode kao neki od pouzdanijih proizvođača suplemenata. Ja sam podjelila kutiju D3K2 sa majkom od Now. Čula sam za Vigantol kapi, u Srbiji ih ima, ne znam ima li kod nas (one su u jačim dozama).
    "I shut my mouth and hold the light"

  13. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  14. #87
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Pa to je najbitnije pitanje. Što je to u osobama što ih čini da se bolje izbore sa virusom?
    Vitamin D je jedan od odgovora. Ima tu još vjerovatno faktora ali vitamin d je osnova dobrog imuniteta.
    Izvini na malo sale @autodijagnostika, ali sve tvoje postove o vitaminu D sam pocela da citam naglas glasom voditelja sa TOP ŠOP-a sa akcentovanjem rijeci "Vitamin D".

    Na kraju sam pomislila da se bavis prodajom vitamina D

    Jos jednom izvini, ali i hvala ti na malo smijeha u ovim teskim vremenima

    —————————————————
    ♡♡♡
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  15. The Following User Says Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  16. #88
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Dje uzimate vitamin D i koji tacno? Vidjeh na iherbu, ali me zanima sta je dostupno u CG.
    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    U apoteci Petanović imaš firme Now i Twinlab oni se vode kao neki od pouzdanijih proizvođača suplemenata. Ja sam podjelila kutiju D3K2 sa majkom od Now. Čula sam za Vigantol kapi, u Srbiji ih ima, ne znam ima li kod nas (one su u jačim dozama).
    Vigantola koliko znam više nema na našem tržištu, koristio sam ga prije neku godinu.
    Trenutno koristim Soldevit kapi od 1000IU. Jedna bočica je oko 7,5eur čini mi se, ali može da mi traje minimum 2 mjeseca.
    Doktorica reumatolog Aligrudić mi je rekla da je baš on odličan, najbolji oblik za primjenu, i da ga treba direktno nanositi na jezik što lično praktikujem.
    Last edited by autodijagnostika; 01-11-20 at 19:41.

  17. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  18. #89
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Izvini na malo sale @autodijagnostika, ali sve tvoje postove o vitaminu D sam pocela da citam naglas glasom voditelja sa TOP ŠOP-a sa akcentovanjem rijeci "Vitamin D".

    Na kraju sam pomislila da se bavis prodajom vitamina D

    Jos jednom izvini, ali i hvala ti na malo smijeha u ovim teskim vremenima

    —————————————————
    ♡♡♡
    Pazi, možda sam dosadan ali pokušavam kolko je u mojoj moći (bavim se poslom u kojem moram biti analitičan da bih uspješno rešavao probleme) da prenesem informacije jer sam lično iskusio deficit vitamina d i kao za posledicu toga imao mnogo osjetljiviji organizam na infekcije. A do skoro niko nije puno pričao o tome. Čak su mi neki doktori ovdje goorili da deficit vitamina d kod nas nije moguć jer ima dosta sunčanih dana, i da ga ja sigurno nemam. Kad sam uradio test shvatio sam da nisu bili u pravu.
    Stvar uopšte nije za šalu.
    Zapravo je toliko ozbiljna da je svi veliki svjetski doktori i medicinari veoma ozbiljno shvataju upravo dok traje pandemija.
    Pogledaj samo koliko je ove godine Dr John Campbell izbacio snimaka na YT. Juče je izbacio još jedan .
    Zapravo se i on pita zašto vlasti više ne informišu javnost o njegovom pozitivnom učinku.
    Last edited by autodijagnostika; 01-11-20 at 19:46.

  19. #90
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Dje uzimas Soldevit kapi?

  20. #91
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,600
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Vigantola koliko znam više nema na našem tržištu, koristio sam ga prije neku godinu.
    Trenutno koristim Soldevit kapi od 1000IU. Jedna bočica je oko 7,5eur čini mi se, ali može da mi traje minimum 2 mjeseca.
    Doktorica reumatolog Aligrudić mi je rekla da je baš on odličan, najbolji oblik za primjenu, i da ga treba direktno nanositi na jezik što lično praktikujem.
    Soldevit 1000IU 2-4 kapi dnevno ili nedeljno odjednom sve i bez brige!

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Dje uzimas Soldevit kapi?
    Imas u svakoj apoteci...
    Last edited by skostic; 01-11-20 at 19:52.

  21. #92
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Dje uzimate vitamin D i koji tacno? Vidjeh na iherbu, ali me zanima sta je dostupno u CG.
    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Dje uzimas Soldevit kapi?
    Zadnji put sam ih uzeo u Teamedica apoteku, a imaš ih u manje više svaku ja vjerujem.

  22. #93
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Soldevit 1000IU 2-4 kapi dnevno ili nedeljno odjednom sve i bez brige!



    Imas u svakoj apoteci...
    Uzimam sad nedeljno 20000IU. Odnosno 20 kapi soldevita 1000.

  23. #94
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Znam da ga je i prije par godina unazad i u Sr bila nestašica.

    Elem, kapiram ja autodijagnostikinu priču i želju, pa eto u tom duhu da dodam da sam čitala i da u skandinavskim državama preporučuju d vitamin osobama koje na poslu dožive burn-out, anksioznima pa čak i depresivnima. Ko je deficitaran sa njime navodno ima i niži nivo energije, a sa tim dolazi još štošta.
    Nego, da ne shvate ljudi pogrešno, neće dodavanje D vitamina posebno pomoći ako se vodi prilično neuredan život, neurednih misli i navika, bez vremena za sebe i relaksaciju.
    "I shut my mouth and hold the light"

  24. #95
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    245 Posts

    Default


    Valja li sto ovo?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #96
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    ^ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5643801/

    Ili kraće, u kombinaciji sa više vitamina neki uzmu primat i onemogućavaju apsorpciju drugih, u ovom slučaju vitamin A sprečava apsorpciju vitamina D, mada kažu potrebno je još istraživanja u tom pravcu. Tako da ko je sa nečim deficitaran bolje u čistijem/samostalnom obliku da se unosi.
    "I shut my mouth and hold the light"

  26. #97
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Znam da ga je i prije par godina unazad i u Sr bila nestašica.

    Elem, kapiram ja autodijagnostikinu priču i želju, pa eto u tom duhu da dodam da sam čitala i da u skandinavskim državama preporučuju d vitamin osobama koje na poslu dožive burn-out, anksioznima pa čak i depresivnima. Ko je deficitaran sa njime navodno ima i niži nivo energije, a sa tim dolazi još štošta.
    Nego, da ne shvate ljudi pogrešno, neće dodavanje D vitamina posebno pomoći ako se vodi prilično neuredan život, neurednih misli i navika, bez vremena za sebe i relaksaciju.
    U skandinavskim zemljama u kancelarijama imaju osvjetljenje/sijalice koje emituju UV zrake, kako bi organizam proizvodio serotonin, jer su najčešće u velikom deficitu istog - zbog manjka sunca, i zbog toga nastaje depresija, samoubistva i sve ostalo Što su ti srećne zemlje

  27. #98
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Mislim da mi imamo masu vitamina D, s obzirom koliko sunca imamo ...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  28. #99
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Pg
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Now foods d3 gel kapsule + omega 3 uz obrok.

  29. #100
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default


Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 17
    Last Post: 07-03-21, 13:17
  2. Previse prehlada, gripova i infekcija?
    By autodijagnostika in forum Medicina
    Replies: 1
    Last Post: 05-12-16, 09:40
  3. Replies: 48
    Last Post: 04-02-10, 17:01
  4. K vitamin
    By Goga83 in forum Sve i svašta
    Replies: 0
    Last Post: 09-04-08, 15:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •