View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 73 of 383 FirstFirst ... 236369707172737475767783123173 ... LastLast
Results 1,801 to 1,825 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #1801
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    vjerovatno sa neke pametne viber ili FB grupe. a pljuju Medojevica.....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    A dje druže, da stoji tako u vazduhu po tri ure cijeli svijet bi bio zaražen za nedjelju dana.

    Kako je on to apokaliptično zamislio, neko izdahne vazduh i te kapljice imaju neko bestežinsko stanje i ko god tuda prodje u roku od tri ure ugasio je
    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 22-03-20 at 03:11.

  2. #1802
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ja bih, kad smo već krenuli, da objavimo i spisak svih bezbjedonosno interesantnih lica. Uopšte nije sigurno biti u njihovoj blizini (procentualno, makar za mlađu populaciju vjerovatno osjetno nesigurnije nego zaraza sa koronom), nije se sigurno ni parkirati. Dalje, komšije bi bile obazrivije, i mogli bi da prijave državnim organima bilo kakvo sumnjivo ponašanje ili djelovanje tih lica. I na kraju, država bi imala spreman odgovor u slučaju nekih nesrećnih okolnosti "Mi smo vam rekli, pa se bilo paziti".


  3. The Following 2 Users Say Thank You to Shoneee For This Useful Post:


  4. #1803
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Odakle ti ovaj podatak za zadržavanje u vazduhu??

    Zar nije tri sata u labaratorijskim uslovima, i to na površinama. Na metalu je valjda duže, ali gubi dejstvo poslije manje od dva sata.... Tako je makar Begić pričao na Načisto.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Iz časopisa sa impact factorom 70 - The New England Journal of Medicine.
    In vino veritas

  5. #1804
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A dje druže, da stoji tako u vazduhu po tri ure cijeli svijet bi bio zaražen za nedjelju dana.

    Kako je on to apokaliptično zamislio, neko izdahne vazduh i te kapljice imaju neko bestežinsko stanje i ko god tuda prodje u roku od tri ure ugasio je
    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Pa nemaju bestežinsko stanje već sila gravitacije sve to spusti na rukohvate stepeništa,ručke i dugmad od lifta,kvaku od kola,klupu i na kraju zemlju,pa ti to pokupip i u uneseš doma...zato neka #ostanedoma

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 22-03-20 at 03:17.

  6. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  7. #1805
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislis komsija kome se neko razboli od korone nece da bije "krivca"?

    Ili da nece ludaci da zovu na telefon (koji je objavljen za sva lica sa spiska).
    ovo sam tražila...jer sam vidjela da mi quote nije izgleda radio kako treba a bio mi je zbilježen ovaj post za citirane....ja ne znam kako bih ja sad evo da mi se bilo ko od ukućaa razboli od korone mogla da znam okle mi? Možda sam ja juče u Naš diskont od nekoga kao ja ko nema pojma da je zaražen pokupila virus, pa ga prenijea mojim ukućanima....misliš da bih tražila na spisku najbližega (geografski) da vidim ko mi je virus donio...ja mislim da su ov neke nadrealne priče....jedina realna priča, po meni, je da ljudi ostanu u svojim kućama i da vode računa i oni o meni i ja o njima! Ako se i desi slučajno (a vjerujem da nije baš tako lako ako si oprezan, ako pereš ruke, ako vodip računa) onda se od oboljelog distancirati na bezbijednoj udaljenosti i to je to....mislim da nijesmo mi ljudi baš bez empatije i da se ne bi baš desilo da nekoga ko je bolestan dodatno opterećujem da me je zarazio i da mu namećem krivicu...sve ovo pričam ukoliko se stvarno neko odgovorno ponašao...ali nijesmo svi isto sazdani...evo ja sam jednom davno, svom rođenom bratu prenijela ovčije boginje od moje najbolje drugarice a ja se nijesam razboljela...niko bez njih dvoje nije bio bolestan....pri tom ja sam sve kod nje bila da bih ih preležala..ali kad neće neće...bolovala sam ih sa 30 godina
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #1806
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A dje druže, da stoji tako u vazduhu po tri ure cijeli svijet bi bio zaražen za nedjelju dana.

    Kako je on to apokaliptično zamislio, neko izdahne vazduh i te kapljice imaju neko bestežinsko stanje i ko god tuda prodje u roku od tri ure ugasio je
    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by joni View Post
    Pa nemaju bestežinsko stanje već sila gravitacije sve to spusti na rukohvate stepeništa,ručke i dugmad od lifta,kvaku od kola,klupu i na kraju zemlju,pa ti to pokupip i u uneseš doma...zato neka #ostanedoma

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ne, ne i ne

    Prvo pročitajte šta su aerosoli, onda pročitajte članak, pa da diskutujemo, ako ste zainteresovani, jer ovako ne ide.
    In vino veritas

  9. #1807
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A dje druže, da stoji tako u vazduhu po tri ure cijeli svijet bi bio zaražen za nedjelju dana.

    Kako je on to apokaliptično zamislio, neko izdahne vazduh i te kapljice imaju neko bestežinsko stanje i ko god tuda prodje u roku od tri ure ugasio je
    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Što se tiče tog sprdanja sa bestežinskim stanjem šta misliš da je vlaga u vazduhu
    evo ti po najnovijim istraživanjima može opstati satima u vazduhu
    Coronavirus lives for hours in air particles and days on surfaces, new US study shows



    • Researchers found the virus was detectable in aerosols for up to three hours, up to four hours on copper and up to 24 hours on cardboard.
    • COVID-19 can also last up to three days on plastic and stainless steel, the scientists concluded.


    The new coronavirus can survive for several hours in air particles and last days on surfaces, according to a new federally funded study published in the New England Journal of Medicine.
    Researchers from the National Institutes of Health, Centers for Disease Control and Prevention, UCLA and Princeton University examined how long COVID-19 survives in the air as well as on copper, cardboard, plastic and stainless steel and then compared it with SARS, the coronavirus that emerged in late 2002 and killed nearly 800 people.
    They found that COVID-19 was detectable in aerosols for up to three hours, up to four hours on copper and up to 24 hours on cardboard. The new coronavirus can also last up to three days on plastic and stainless steel, the scientists concluded, adding the amount of the virus left on those surfaces decreases over time. Aerosols are solid or liquid particles that hang in the air, including fog, dust, and gas commonly used in medical procedures like ventilation and nebulizers.
    ...
    https://www.cnbc.com/2020/03/18/coro...udy-shows.html



    Last edited by Rakun; 22-03-20 at 03:21.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #1808
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    vjerovatno sa neke pametne viber ili FB grupe. a pljuju Medojevica.....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Cisto da ne vrijedjas ljude bez razloga.

    https://www.sciencedaily.com/release...0320192755.htm
    https://www.bbc.com/future/article/2...st-on-surfaces

    A ako bas hoces i iz naucnog casopisa evo ti ovdje.
    https://www.nejm.org/doi/10.1056/NEJMc2004973

  11. #1809
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    The virus is transmitted through droplets, or little bits of liquid, mostly through sneezing or coughing, Dr. Maria Van Kerkhove, head of WHO’s emerging diseases and zoonosis unit, told reporters during a virtual news conference on Monday. “When you do an aerosol-generating procedure like in a medical care facility, you have the possibility to what we call aerosolize these particles, which means they can stay in the air a little bit longer.”

    Dakle, kijanje i kašljanje u tvom pravcu.
    Na mjestima gdje se intubira ima dodatne pare pa se u bolnicama zaraznost povećava.

    Ako sam ja nešto pogrešno shvatio, ispravite me.

    Jedno su labaratorijski uslovi, i prostorije dje se intubira, a drugo uobičajena realnost.

    Pa ne pričaju zalud o 2 metra udaljenosti već nedjeljama.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 22-03-20 at 03:28.

  12. #1810
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,541
    Thanks Thanks Given 
    7,408
    Thanks Thanks Received 
    4,490
    Thanked in
    1,746 Posts

    Default

    Prilikom testiranja su simulirani bolnički uslovi, i u tim "savršenim" uslovima moguće da izdrži 3h... Ne na otvorenom...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  13. #1811
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    jos da narod nauci sta je aersolni a sta airborne virus pa da pocinemo.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  14. #1812
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ja potpuno zaboravio da Medo i Hell Raiser postoje pa postujem naučne studije
    Aj nam kažite kako se liječi i spasite svijet bijede
    Last edited by Rakun; 22-03-20 at 03:30.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #1813
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    koliko sam shvatila naše epidemiologe, on je prilično "težak" i "velik" tako da maska obična papirna čak može da bude zaštita, ako se mijenja svako malo (što mi ne možemo jer maski nema) i teži je od vazduha pa pada direktno ka dolje ao ga do pričap pljucneš, a nema niko na dva metra do tebe (zato se "socialna distanca" traži) nećeš se zaraziti....e on dok pada može pasti na sve oo tebe i onda ga možeš pokupiti rukama, esama, cipelama, garderobom....tako su objasnili ovo nijesam čitala jer ne umijem na drugom jezku da pofatam sve
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #1814
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Iako odlazimo offtopic, moram jos jednom.

    Naucna zajednica i dalje ne zna sve o virusu, svaki dan iskacu nova istrazivanja koja se uopste ne podudaraju sa WHO izvjestajima. Prihvatite to kako hocete ali se ne drzite kao pijan plota. Ko hoce da se informise moze i to sa respektabilnih "non news" sajtova, cak i na Google scholar se vec moze naci par istrazivanja.


    @Hell Raiser
    I prasina je aerosol. Razmisli malo o tome.

  17. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  18. #1815
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default



    da se nadovezem ovo za sirenje vazduhom

    inace,dobro promijeniste temu o spisku ,je li moguce da 15 strana pricate o tome ???? postavili su ga i sto cemo sad ? otvorite temu o ljudskim pravima i zakonima .smoriste zajedno sa moderatorima
    Last edited by Poker_Sindrom; 22-03-20 at 03:35.

  19. The Following User Says Thank You to Poker_Sindrom For This Useful Post:


  20. #1816
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Inace back on topic i u krevet.

    Izgleda da je nocas jedna gospodja pokusala da pobjegne iz stare faze instituta (odredjen za samoizolaciju/karantin, i dalje ne znam kako bih to nazvao) ali je vojska preduhitrila. Cuh od poznanika koji kaze da je gledao svojim ocima, ako mene lazu lazem i ja vas.

  21. #1817
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ja potpuno zaboravio da Medo i Hell Raiser postoje pa postujem naučne studije
    Aj nam kažite kako se liječi i spasite svijet bijede
    ne moramo da se vrijedjamo, blizi ste mu vi nego ja.
    da bi virus bio prenosiv vazduhom virus bi morao da bude laksi od molekula vazduha i bilo bi potpuno nevazno da li kasljes ili dises. jer bi se virus prenosio samim izdisajem iz pluca.
    s obzirom da je aerosolan i tezi od vazduha, iskijavanjem KAPLJICE pljuvacke se raznose okolo ali padaju na zemlju ili na okolne stvari.
    zato se i preporucuje distanca od 2 metra izmedju ljudi i da zarazeni nose maske da bi ogranicili kontaminaciju okoline.
    to ne znaci da ako neko zarazen se zakaslje da ste vi na 10m ugrozeni ili da ako poslije 1 sata prodjete kroz prostoriju i udahnete vazduh da ste zarazeni.
    nije vam ni cudo sto panicite. sad dosta stvari postaje jasnije

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  22. #1818
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ne moramo da se vrijedjamo, blizi ste mu vi nego ja.
    da bi virus bio prenosiv vazduhom virus bi morao da bude laksi od molekula vazduha i bilo bi potpuno nevazno da li kasljes ili dises. jer bi se virus prenosio samim izdisajem iz pluca.
    s obzirom da je aerosolan i tezi od vazduha, iskijavanjem KAPLJICE pljuvacke se raznose okolo ali padaju na zemlju ili na okolne stvari.
    zato se i preporucuje distanca od 2 metra izmedju ljudi i da zarazeni nose maske da bi ogranicili kontaminaciju okoline.
    to ne znaci da ako neko zarazen se zakaslje da ste vi na 10m ugrozeni ili da ako poslije 1 sata prodjete kroz prostoriju i udahnete vazduh da ste zarazeni.
    nije vam ni cudo sto panicite. sad dosta stvari postaje jasnije

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    IS CORONA AIRBORNE LIKE MEASLES ?

    Airborne transmission is “plausible,” according to a study published in the print edition in the peer-reviewed The New England Journal of Medicine this week from scientists at Princeton University, UCLA and the National Institutes of Health. The researchers concluded that the virus could remain airborne for “up to 3 hours post aerosolization.”
    Ne paničim radi sebe jer mi ne može ništa već radi meni dragih osoba
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. The Following User Says Thank You to Rakun For This Useful Post:


  24. #1819
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Mislim da nam same brojke daju odgovor o prenosivosti vazdušnim putem...

  25. #1820
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ovo su sve naučnici odje. Ne znam čemu palamuđenje. Drži distancu, stavi rukavice, stavi masku i deri...
    Izgleda da svi oće da brane doktorsku disertaciju na temu Korone. Prenosi se vrlo efikasno, to je bitno, pa ne znam je li aerosolni ili taj drugi.

  26. The Following 3 Users Say Thank You to Sandor Kolar For This Useful Post:


  27. #1821
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ako vec poznajemo psihu naseg naroda trebalo je prvih 180 slucajeva koji su stavljeni u samoizolaciju odmah odvesti u neki hotel u karantin. Ili da im se stavi nanogica.

    Ali sad je kasno...

    Svi odlicno znate da kod nas ima i dosta nerazumnih i neobrazovanih ljudi koji ne razlikuju potencijalno zarazenog od zarazenog.
    Ako se neko sam zarazi u prodavnici svakako ce kriviti za to komsiju koji je bio na spisku bez obzira da li je komsija bio pozitivan ili ne. Optuzice ga da je krisom izlazio i koristio lift iako mozda covjek nije.

    Svi opet bjezite od onog neminovnog - SVI se moraju zaraziti. Sad ili u junu ili u septembru.
    Poenta svega ovoga je da zaraza tece postepeno.
    Ovako ce samo svako moci nekoga da okrivi za svoju zarazu ili ne daj Boze smrt nekog starijeg u familiji.
    I da krenu kasnije potencijalne osvete ili maltretiranja.



    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Last edited by Kliker17; 22-03-20 at 06:50.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  28. #1822
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Ako komšija dobije virus svejedno će ga optuživati svi iz zgrade da je njima prenio.

    Ovo što je urađeno se zove PREVENCIJA.
    Isto kao kada stavite kondom pa nije ni tebi ni partneru lijepo pa se žalite ali znate da je ispravno.
    Prevencija odvaja odgovorno društvo od onog koje to nije.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  29. #1823
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Najlakse je pricati kad nisi na spisku.
    Probaj da zasmrcas zbog polenske alergije u marketu i da te slucajno vidi komsija.
    Prvi ce tebe da okrivi ako se zarazi ko zna gdje drugo.

    Nama je uvijek bilo vaznije KO JE KRIV od poente - sirenje se nece ni ovako zaustaviti, samo mrvicu usporiti.


    Pozdravljam objavljivanje da bismo se svi klonili ovih ljudi barem neko vrijeme.

    Ali da li ces ti sam sebe prijaviti za samoizolaciju ako si se juce rukovao sa nekim sa spiska? Nekako mi se cini da ne bi niko to uradio, nego bi sebe tjesio time "mislim da sam oprao ruke poslije, nisam dirao lice, itd."


    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Last edited by Kliker17; 22-03-20 at 07:23.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  30. #1824
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Može li oko spiska da se otvori posebna tema?

  31. #1825
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,407
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Neka su ga izbacili. Vidim neke gospodjice na spisku a po insta se setta bez pardona.
    Podrska vladi

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  32. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


Page 73 of 383 FirstFirst ... 236369707172737475767783123173 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 22:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 13:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 13:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •