View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 72 of 383 FirstFirst ... 226268697071727374757682122172 ... LastLast
Results 1,776 to 1,800 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #1776
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Evo gledam ovaj spisak iz mog grada, znam neka lica sa spiska, aj sad da mi neko objasni kako ce cetvoroclana porodica izolovat nekoga u jednosobnom stanu ili garsonjeri?

    Ovo je g-l-u-p-o-s-t n e v i dj e n a . Jedino i iskljucivo karantin za potrebe izolacije, ovo doma zajebite. Zarazice majku, majka kasirku u Lakovica i ova 20 ljudi svaku smjenu dok ne dobije simptome.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Evo ovako:

    https://www.google.com/amp/s/senat.m...podgorica/amp/
    In vino veritas

  2. #1777
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Misliš da im pada to na pamet ako se prepanu da su fasovali virus ili ako vide da se neko ko im je juče bio na kafi razbolio?
    Baš će reć "neka umrem nek se ugušim, eto vi moj respirtor, ja neću ovu sramotu na sebe". SKOJ ti si ozbiljan forumas, molim te!
    Odgovori ti na navodjenje tri stvari koje mogu ljudima napraviti problem u zivotu. To si pitala.

  3. #1778
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ovo je paranoja! Ovo niej jednostavno nrmalno razmišljanje! Ko će da bije koga ljudi što vam je!
    Mislis komsija kome se neko razboli od korone nece da bije "krivca"?

    Ili da nece ludaci da zovu na telefon (koji je objavljen za sva lica sa spiska).

  4. #1779
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ovo je paranoja! Ovo niej jednostavno nrmalno razmišljanje! Ko će da bije koga ljudi što vam je!

    Nece da bije ali ce ih naziva neljudima, izbjegavati kao da su gubavi, mrko gledati, prelaziti na drugu stranu ulice, izbjegavati rukovanje, ljubljenje i dodire. Sa njihovom djecom takodje.


    Ali to narod bas hoce, to jeste sustina spiska. Narod je zahtijevao spisak a drzavi dobrodoslo.

  5. #1780
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Evo gledam ovaj spisak iz mog grada, znam neka lica sa spiska, aj sad da mi neko objasni kako ce cetvoroclana porodica izolovat nekoga u jednosobnom stanu ili garsonjeri?

    Ovo je g-l-u-p-o-s-t n e v i dj e n a . Jedino i iskljucivo karantin za potrebe izolacije, ovo doma zajebite. Zarazice majku, majka kasirku u Lakovica i ova 20 ljudi svaku smjenu dok ne dobije simptome.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Sve napisano tačno.

  6. #1781
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,267
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Evo procitah i zamisljam situaciju kod druga doma u 20h dje on sjedi na stolicu u ćošak, a mama, tata, brat i baba sa maskama i zastitinim odijelima gledaju dnevnik otvorenih prozora. Baba stavlja rukavice i uzima daljinski da pojaca.

    Nemojte racunat da ce se i k o pridrzavat ovih uputstava.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  7. #1782
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post

    - Za stavku 1 reci mi sta mislis koliko ljudi nije u mogucnosti da je obezbijedi (zasebnu sobu za doticnu osobu - da ne nazovem nekoga ko nije zarazen zarazenim kao sto je to na sajtu)?
    - Gdje da se udalje "kriticne" osobe iz stavke tri ako nemaju tu mogucnost?
    - Gdje da se nabave rukavice i zastitne maske kada ih vise nema nigdje a ako je istina ni dobar dio zdravstvenih radnika nema maske trenutno?

    I jedno veoma, veoma vazno pitanje. Zasto toliki broj ljudi zove ljude koji imaju izricenu "samoizolaciju" zarazenim (ista stvar i na sajtu)? Niste mi jasni uopste.

  8. #1783
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    Isto tako podjem u prodacnicu sa sve rukavicama i maskom kupim neke stvari neko je morao sa napuni rafove jos 20kupaca sve to pipne zbog isteka roka ovog onog, na kasu ona opet provlaci sve kroz ruke, svako malo pipka pare metalne, papirne, kartice onda jos jednom sve to ide u kese i ja to sve unesem u kucu, sve kontaminirano treba mi tri litra alkohola da sve to dezinfikujem aaa kako ne..

    Ne znam, mnogo se tesko sacuvat ali eto najvise sto se moze treba radit..

  9. #1784
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ja ne vidjeh da je objavljen telefon.
    Jeste, i on i JMBG. Povukli su sa sajta posle 20 minuta.

  10. #1785
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Evo gledam ovaj spisak iz mog grada, znam neka lica sa spiska, aj sad da mi neko objasni kako ce cetvoroclana porodica izolovat nekoga u jednosobnom stanu ili garsonjeri?

    Ovo je g-l-u-p-o-s-t n e v i dj e n a . Jedino i iskljucivo karantin za potrebe izolacije, ovo doma zajebite. Zarazice majku, majka kasirku u Lakovica i ova 20 ljudi svaku smjenu dok ne dobije simptome.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    prvo, osobe oje su na ovom spisk nijesu pozitivne na testu nego su zdrave samo su bile u kontaktu sa nekim ko se razbolio ili su došli iz inostranstva....i nemaju simptome ali zato su u samoizolaciji da ne bi širile virusk ako im se simptomi pojave...a sto se tiče samoizolacije, rekli su, postoji mogućnost, taj ko je kritičan se stavi u jednu prostorju ako nema mogućnosti da se koristi zasebno kupatilo, omnda barem prostorija pa se malo više računa povede o higijeni, taj za koga s esumnja nosi masku u kući ne izlazi iz sobe ostali sjede u drugoj prostoriji i izlazi jedno samo u slučaju prijeke potrebe da se nabave neke amirnice i sl...e znam da li su kod nas ove volonterske službe organizovane...ali jednostavno se osmisli jedan novi način funkcionisanja...evo mi, sa srećom danas 15. dan izlazimo iz jedne takve izolacije...danas u podne je tačno 15 dana kako se naslednik vratio iz Španije, dobro je i nije ni imao nikakve simptome ali opet so se nekao organizovali...sad je veća muka za one koji idu da rade....ali ok...ja sam navikla pravo da ti kažem jedino što stvarno smeta nekretanje generalno...ipa čovjek nije ni svjestan koliko dnevno puta strči sa drugoga sprata do dolje i gore...a sad bukvalno svaki treći četvrti dan, ako jednom siđem...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #1786
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Ti si malo skrenuo pobro, iskreno. Ja znam da bi takvi kao ti napravili takav haos, ali smo pokazali u ovakvim situacijama da smo prije svega ljudi.
    Za kakvu ti ludnicu smatraš ovu državu da bi ovo naš narod radio? Ti si proćitao one prijetnje na fb upućene onom zaraženom tipu i odma si nešto utuvio u tu glavu, strašno...
    Sjecas li se kad se ono dijete utopilo pa smo pokazali kakvi smo... kad su htjeli roditeljima u kucu da provaljuju jer je vidovita zena vidjela dijete tamo.

  12. #1787
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Jel' se salite da su na spisku prvobitno stvarno bili i brojevi telefona/JMBG?

  13. The Following 2 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  14. #1788
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Odgovori ti na navodjenje tri stvari koje mogu ljudima napraviti problem u zivotu. To si pitala.
    Nijesam razumjela? Da navedem tri stvari koje ljudima mogu napraviti problem u životu? Hoću samo u kojoj situaciji? Nijesam najbolej shvatila pitanje...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #1789
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,267
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    prvo, osobe oje su na ovom spisk nijesu pozitivne na testu nego su zdrave samo su bile u kontaktu sa nekim ko se razbolio ili su došli iz inostranstva....i nemaju simptome ali zato su u samoizolaciji da ne bi širile virusk ako im se simptomi pojave...a sto se tiče samoizolacije, rekli su, postoji mogućnost, taj ko je kritičan se stavi u jednu prostorju ako nema mogućnosti da se koristi zasebno kupatilo, omnda barem prostorija pa se malo više računa povede o higijeni, taj za koga s esumnja nosi masku u kući ne izlazi iz sobe ostali sjede u drugoj prostoriji i izlazi jedno samo u slučaju prijeke potrebe da se nabave neke amirnice i sl...e znam da li su kod nas ove volonterske službe organizovane...ali jednostavno se osmisli jedan novi način funkcionisanja...evo mi, sa srećom danas 15. dan izlazimo iz jedne takve izolacije...danas u podne je tačno 15 dana kako se naslednik vratio iz Španije, dobro je i nije ni imao nikakve simptome ali opet so se nekao organizovali...sad je veća muka za one koji idu da rade....ali ok...ja sam navikla pravo da ti kažem jedino što stvarno smeta nekretanje generalno...ipa čovjek nije ni svjestan koliko dnevno puta strči sa drugoga sprata do dolje i gore...a sad bukvalno svaki treći četvrti dan, ako jednom siđem...
    Zvone, znam ja šta je izolacija i ko tamo ide, ne moraš makar meni crtat.

    Druga stvar, osobe koje dobiju rijesenje da se izoluju nisu (potvrdjeno) zdrave, a nisu ni (potvrdjeno) bolesne. Njihov status je kvo. Prosto pripadaju grupi sa manjim rizikom od nezeljenog "prtljaga". Izolacija je tu, ne bi li u slucaju da su zakacili bolest, njene ispoljili simptome u kontrolisanoj okolini i time se smanjila mogucnost komunikacije virusa na siru okolinu.
    Ne bilo primjenjeno, ukoliko bi se za nekg od samoizolovanih ispostavilo da je zakacio, komplet famelja bi zavrsila u karantin, a bolesnik u KBC ili đje već.

    Treća i najbitnija stvar zbog čega ovo pišem jeste da ima dosta porodica koje žive u garsonjerama, a tu, znaš i sama, nema odvojene sobe. Bez ma balkon da ga išutiraju, ako ga imaju.

    I drago mi je da čujem da je kod vas sve sa anđelima prošlo

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  16. #1790
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Nijesam razumjela? Da navedem tri stvari koje ljudima mogu napraviti problem u životu? Hoću samo u kojoj situaciji? Nijesam najbolej shvatila pitanje...
    Vec si odgovorila dok sam kucao, izvini :-)

  17. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  18. #1791
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Jel' se salite da su na spisku prvobitno stvarno bili i brojevi telefona/JMBG?
    Ne. Neka budala zaboravila da ih skine. Imas skrinsotove (blurovani detalji) po netu. Cini mi se da je Patricija Pobric postovala na FB.

  19. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  20. #1792
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    - Za stavku 1 reci mi sta mislis koliko ljudi nije u mogucnosti da je obezbijedi (zasebnu sobu za doticnu osobu - da ne nazovem nekoga ko nije zarazen zarazenim kao sto je to na sajtu)?
    - Gdje da se udalje "kriticne" osobe iz stavke tri ako nemaju tu mogucnost?
    - Gdje da se nabave rukavice i zastitne maske kada ih vise nema nigdje a ako je istina ni dobar dio zdravstvenih radnika nema maske trenutno?

    I jedno veoma, veoma vazno pitanje. Zasto toliki broj ljudi zove ljude koji imaju izricenu "samoizolaciju" zarazenim (ista stvar i na sajtu)? Niste mi jasni uopste.
    Da ne sitničarimo. Za svaki zakon ili pravilo se uvijek može postaviti more 'kako' i 'zašto'. Ovo su mjere usaglašene sa smjernicama WHO i opšteprihvaćene su. Ne mogu se sa ograničenim resursima obezbijediti savršeni uslovi za sve. Ima i beskućnika, ima neuslovnih objekata, bez toaleta itd. Takvi mogu da idu i u zajednički karantin. U vanrednim okolnostima se radi najviše što se može.

    Što se tiče ovog zadnjeg, praktično je ista stvar u pitanju. Osobama u samoizolaciji se pristupa sa pretpostavkom da su inficirane. Jednostavno, to je protokol. Ukoliko nema dramatične progresije simptoma i degradiranja kliničke slike, osoba koja je u samoizolaciji, a testom se utvrdi da je pozitivna na nCOV SARS, ne bi mijenjala ništa u dnevnoj rutini. Dakle, ponašanje i pravila bi ostala identična za nju.
    In vino veritas

  21. #1793
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Koliko je ljudi na tom spisku iz PG?.
    Uglavnom,žena moja je odradila Geotaging svakog iz PG.Brže je to odradila nego što bi NSA.Rezultati pretrage:1 s druge strane zida(ulaz do našeg) i par njih u ulicu.
    Dobro,nije vrijeme za šalu ali,znam za porodicu koja je komplet doputovala iz ino i samo je jedan član na spisku kao i par njih kojih nema.Možda su ušli ranije,nisam im pasoše gleda'.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  22. #1794
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Jel' se salite da su na spisku prvobitno stvarno bili i brojevi telefona/JMBG?
    ovo nijesma vidjela...samo adresu

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Zvone, znam ja šta je izolacija i ko tamo ide, ne moraš makar meni crtat.

    Druga stvar, osobe koje dobiju rijesenje da se izoluju nisu (potvrdjeno) zdrave, a nisu ni (potvrdjeno) bolesne. Njihov status je kvo. Prosto pripadaju grupi sa manjim rizikom od nezeljenog "prtljaga". Izolacija je tu, ne bi li u slucaju da su zakacili bolest, njene ispoljili simptome u kontrolisanoj okolini i time se smanjila mogucnost komunikacije virusa na siru okolinu.
    Ne bilo primjenjeno, ukoliko bi se za nekg od samoizolovanih ispostavilo da je zakacio, komplet famelja bi zavrsila u karantin, a bolesnik u KBC ili đje već.

    Treća i najbitnija stvar zbog čega ovo pišem jeste da ima dosta porodica koje žive u garsonjerama, a tu, znaš i sama, nema odvojene sobe. Bez ma balkon da ga išutiraju, ako ga imaju.

    I drago mi je da čujem da je kod vas sve sa anđelima prošlo

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    hvala, jeste srećom, ali sad je ovdje opet opasnost Ali eto to je suština, mislim da se sad samo treba strogo paziti i pridržavati kad već znas da sigurno nijesi fasovao virus, izolovati maksimalno i gotovo....tako je ipak najbolje

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ja ne vidim kako bih mogao nauditi sebi ili drugima ukoliko napravim krug po kvartu. Ne namjeravam da se bilo kome javljam, pricam sa bilo kim ili bilo sto da radim osim da se prostem jedan krug i nazad.
    Već smo o tome pisali, bolje da se strpim malo nego da nas ovo čudo mjesecima melje kao Italiju...Kad bi ti sam prošetao ništa ne smeta, ali kad bi svi udarili đirove, a što ne bi svi, jel? Onda sve ove zabrane nemaju smisla! Đeca su napolej igraju se mi šetamo, idemo d treniramo, trčimo, sudaramo se po ulazma i po kvartu...jednostavno nije rješenje!
    Last edited by zvoncica; 22-03-20 at 02:01.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #1795
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ovo je paranoja! Ovo niej jednostavno nrmalno razmišljanje! Ko će da bije koga ljudi što vam je!
    zvonci, evo ti moj slucaj. dosli su mi sefovi majstora koji mi nesto rade. ispred ulaza je lokal, nisu zbog ovoga htjeli da ulaze i da se dogovorimo sta sjutra stanemo ispod tende lokala jer je basta ogradjena sankom. kupim ljudima po pivo dok pricamo. za nepunih 5 minuta su dosla 4 vozila komunalne i policijska astra. i govedo kad nas je vidjelo sa pivom krene da otvara vrata, zamalo ih ne slomi. rekoh kralju vidis li koliki je katanac na tim vratima bukvalno ti je pored kvake koju drzis. ko ste vi dje zivite, ovi momci kao mi ne zivimo.... pa sta ce te ovdje(dere se covjek, njih 10 okolo).
    samo sam mu rekao da skrati kaubojsko ponasanje, ja zivim u taj ulaz tu, dosli majstori da se za sjutra dogovorimo, pivo je iz prodavnice na cosku a sad mos da prtis slobodno.
    stade i rece ajmo razilazi se... rekoh vazi kako ne, reci ces mi na osnovu cega, a eno ste i policiju doveli jer mislite da neko je otvorio lokal. policajci stadose, pa momci mozete li se razici. rekoh hocu da nesto nacrtamo i idu za 10 minuta.
    sa zgrade preko puta je narod vikao sto ne hapsite ta *****, pobice nas sve... kakva ste vi to policija, mora da je vas neki... sve to odmah pobiti treba i u spuz baciti..
    i paranoisem..... velika smo mi g**na nego volimo da drzimo moralnu visinu...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  24. #1796
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ja ne vidim kako bih mogao nauditi sebi ili drugima ukoliko napravim krug po kvartu. Ne namjeravam da se bilo kome javljam, pricam sa bilo kim ili bilo sto da radim osim da se prostem jedan krug i nazad.
    Zato što je, po najnovijem istraživanju, otkriveno da se virus u formi aerosoli (vazduhu) može zadržati do tri sata. Možeš proći kroz čestice i pokupiti virus, a da pojma nemaš da si pokupio (u međuvremenu sijati milione kopija osobama sa kojima si u kontaktu). Isto i drugom možeš napraviti.

    Dajte, ljudi, niko vas bez razloga ne savjetuje da izlazite samo ukoliko je neophodno.

    Ne možete sve odluke ili pravila konstantno preispitivati i racionalisati do beskonačnosti. Posebno ne u ovakvim situacijama.
    Last edited by johnny bravo; 22-03-20 at 02:03.
    In vino veritas

  25. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  26. #1797
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ja sam ovaj spisak odradio search samo po mojoj adresi. Mislim da je jedna komšinica iz ulaza na spisku.

    Ako ništa pomogao mi je da sjutra, ako uopšte budem išao do prodavnice (imam zaliha pa i hleba za nekoliko dana), sa još većom pažnjom se vozim liftom. Pojma nemam šetaju li članovi njene familije okolo, ne planiram da špijuniram.... samo znam da ću biti još više isparanoisan u zajedničkim prostorijama zgrade.

    Ostali podaci iz spiska me ne zanimaju.




    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 22-03-20 at 02:08.

  27. The Following 5 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  28. #1798
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    @Johny
    Ne sitnicarim, samo pokusavam da ilustrujem zasto je na nasim prostorima ovako nesto skoro pa neizvodljivo a i svima nam je jasno zasto, nista drugo. Upravo radi toga je, po mom misljenju, skoro pa totalna zabrana kretanja najbolja solucija.

  29. #1799
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Zato što je, po najnovijem istraživanju, otkriveno da se virus u formi aerosoli (vazduhu) može zadržati do tri sata. Možeš proći kroz čestice a da pojma nemaš da si prošao. Isto i drugom možeš napraviti.

    Dajte, ljudi, niko vas bez razloga ne savjetuje da izlazite samo ukoliko je neophodno.

    Ne možete sve odluke ili pravila konstantno preispitivati i racionalisati do beskonačnosti. Posebno ne u ovakvim situacijama.
    Odakle ti ovaj podatak za zadržavanje u vazduhu??

    Zar nije tri sata u labaratorijskim uslovima, i to na površinama. Na metalu je valjda duže, ali gubi dejstvo poslije manje od dva sata.... Tako je makar Begić pričao na Načisto.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  30. #1800
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Odakle ti ovaj podatak za zadržavanje u vazduhu??

    Zar nije tri sata u labaratorijskim uslovima, i to na površinama. Na metalu je valjda duže, ali gubi dejstvo poslije manje od dva sata.... Tako je makar Begić pričao na Načisto.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    vjerovatno sa neke pametne viber ili FB grupe. a pljuju Medojevica.....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Page 72 of 383 FirstFirst ... 226268697071727374757682122172 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •