View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 45 of 383 FirstFirst ... 354142434445464748495595145 ... LastLast
Results 1,101 to 1,125 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #1101
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Realno, i to je neodgovorno (vjerovatno nesvjesno) ponasanje, sa tim mozes samo da preneses virus na to drugo mjesto dje si mislio da odes, kone god to bilo.
    Samo mi objasni zašto??

    Ja odje sam sa familijom u stanu, ne gledamo se ni sa kim. Gore bih bio u vikendici i oko vikendice, opet se ne bi gledali ni sa kim.

    Ne znam što je problem ako pustim djecu da djipaju po livadi oko vikendice. Mislio sam i neku baštu gore da sadim, ono više razonode radi.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 19-03-20 at 22:36.

  2. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  3. #1102
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Pa bitno je tipa u PG 100 u HN 30, Savnik 5 a tipa NK 0 zakljucas NK da ne moze muva da udje.
    Ako za 20dana ne bude zarazenih na sjeveru takodje ga hermeticki zatvorit.
    Nije poenta zaključati zdrave, nego obrnuto, zaključaš ako se nedje malo više raširi.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 19-03-20 at 22:37.

  4. #1103
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Neće ni toplije vrijeme pomoći, na Tajland se širi dosta brzo iako je vazda toplo tamo.


  5. #1104
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    DETALJNA ANALIZA PREDLOŽENIH MJERA VLADE CRNE GORE

    Do prije mjesec dana smo živeli statistički san ekonomskog lidera u regionu uz svakodnevno ponavljanje mantri o impresivnim stopama rasta BDP-a, rekordnim stranim direktonim investicijama, najvećima prosječnim platama, rekordnom zaposlenosti.

    Statističko šminkanje i stavljanje u politički PR-kontekst pomenutih podataka nije izdržalo sudar sa brutalnom realnošću jednog fenomena koji je izazvao potpuni zastoj globalne ekonomije; rekordni indikatori su se rekordnom roku istopili kao puter na poznatom ljetnjem podgoričkom žaropeku.

    Kako bi odložila efekte nove krize na privredu Crne Gore, Vlada je pripremila mjere za podršku domaćoj privredi. Evo i naših komentara na najvažnije od njih.

    1. “Odlažu se uplate poreza i doprinosa na zarade kao i obaveza shodno zakonu o reprogramu”. Ova mjera je potpuno ispravna i jedina moguća obzirom na ugroženu likvidnost kompanija. Ipak, ono što se mora razumjeti je činjenica da je ovo ODLAGANJE plaćanja poreza i doprinosa, što znači da poslodavce za 90 dana ČEKA plaćanje ovih obaveza. U šturo opisanoj mjeri Vlade, nije jasno navedeno što je događa nakon isteka roka od 90 dana; da li poslodavci moraju platiti obaveze ili se plaćanje produžava. Sugerišemo Vladi da definiše da se produži plaćanje tih dospjelih obaveza na 60 mjeseci po principu automatizma. Drugim riječima, privreda dobija 60 mjeseci beskamatnog kredita za plaćanje ovih obaveza.

    2. „Odlaganje otplate kredita kod svih banaka, mikrokreditnih institucija i Investiciono-razvojnom fondu u trajanju od 90 dana“ je takođe dobra mjera koja nije dovoljno detaljna iz sljedećeg razloga: da li se građani obraćaju banci ili se odlaganje obaveza radi po principu automatizma. Podsjećamo da je Narodna banka Srbije prilazi problemu na pravilan način: moratorijum se ODOBRAVA po principu automatizma bez odlaska u banku a plaćanje će nastaviti da plaćaju SAMO oni koji se posebno izjasne da ŽELE da nastave plaćanje. Mjera koju je predložila Vlada nije ovako precizno definisala stupanje moratorijuma na snagu. Ovo je ogromna razlika u pristupu i može se dogoditi da ljudi jednostavno ne uspiju da pošalju finansijskim institucijama zahtjeve, što im ugrožava likvidnost. Mišljenja smo da CBCG mora imati isti pristup prlikom implementacije moratorijuma.

    3. „Kreranje nove kreditne linije IRF namijenjene poboljšanju likvidnosti preduzetnika do maksimalnog iznosa po korisniku 3 miliona eura“. Nedovoljno precizno formulisana mjera, pa se postavlja pitanje: kakvi su detalji kreditne linije koja je prodložena? Da li se zahtijeva uspostavljanje hipoteka/zaloga na pokretnim stvarima? Koliko vremena treba da prođe od dana podnošenja zahtjeva do isplate novca? Naš stav je da procedura odobravanja treba da bude brza, efikasna i jasna; krediti se trebaju obezbijediti „mekim“ kolateralom (bez hipoteke/zaloge) sa što dužim rokom otplate i dužim TOTALNIM grej periodom na otplatu kredita.

    4. „Obezbjeđivanje jednokratne pomoći penzionerima sa najnižom penzijom i korisnicima materijalnog obezbjeđenja u iznosu od po 50 eura. Opredijeljeno milion eura.“ Ova mjera je potpuno neadekvatna socijalnom momentu u kome se najugroženiji sloj stanovništva zapravo i nalazi. Takođe, nije dovoljno široko obuhvaćena kategorija stanovništva kojoj treba pomoć, jer će mnogi od njih u narednim mjesecima biti dodatno ugroženi.

    5. „Avansno plaćanje pružaocima usluga i izvođačima radova na započetim kapitalnim projektima uz obezbjeđenje bankarske garancije u visini avansa. Započeti kapitalni projekti neće biti zaustavljeni.“ Najveći pobjednici predloženih mjera države zapravo su sve kompanije koje su angažovane na kapitalnim projektima. Ove kompanije će „usisati“ ogromna, višemilionska sredstva koje je bilo neophodno rasporediti na mikro, mala i srednja preduzeća. Ovo je najveće kockanje Vlade sa mjerama zbog čega smo i dali jedva prelaznu ocjenu; sektor mikro, malih i srednjih preduzeća je ključan za održavanje ekonomske supstance naše države. Velike kompanije imaju ogromna osnovna sredstva koja mogu prodati i time stvoriti dodatnu likvidnost, što im daje lakšu poziciju od mikro, malih i srednjih preduzeća koje tu mogućnost mahom nemaju. Podsjetimo, mikro, mala i srednja preduzeća su kičma ekonomskog sistema Crne Gore i čine 98% ukupnog broja kompanija. Uskraćivanje podrške tom segmentu privrede kroz kombinaciju bespovratnih subvencija i snažnih mjera likvidnosti ovim kompanijama znači i brže gašenje radnih mjesta i njihov teži oporavak kada kriza prođe.

    Rezime: Ukupan NETO odliv novca iz budžeta Crne Gore u prve 4 mjere iznosi svega JEDAN miliona eura jer se ostale tri mjere odnose na ODLAGANJE plaćanja obaveza.

    Poslednja mjera, koja se odnosi na nastavak isplate pružaocima usluga i izvođačima radova na započetim kapitalnim projektima, nije iskazana u novcu ali prema do sada objavljenim podacima možemo pretpostaviti da se radi o DESETINAMA miliona eura NETO odliva novca.
    Kao i uvijek...

    Ja sam misljenja da ove manje firme trebaju da dobiju sve po bar 10-20k € na 1.5% kamate, grejs period godinu, dvije i bez ikakve hipoteke.
    Last edited by hercules; 20-03-20 at 09:56.

  6. #1105
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ovo gore je fidelitijeva analiza

    Kak me nervira ovo što ne može da se edituje
    Od ognja sagorelo
    One Ring to Rule them all...

  7. #1106
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    hahahaha .
    Pitanje je bilo, koga ja i moja familija ugrozavamo ako smo zajedno u kolima. Ionako smo zajedno u stanu.
    Ako nemas odgovor na pitanje, zamolio bih te da ne trpas nos u moje privatne stvari. Ocekujes da se ti podnesem izvjestaj zasto trebamo da budemo u istim kolima?
    Poenta je da se ne prenosi virus drugima, a ne ovi zakljucci koje ti izvodis.
    Ne brate, treba Vlada tebi da podnese izvjestaj zasto je donijela tu mjeru kao atak na tvoju familiju. Niti ti trpam nos u privatne stvari, niti znam ko si pa da bi mi to eventualno i bilo bitno, a ponajmanje me zanima razlog zasto bi po tebi nesto trebali ili ne da radite. Poenta je da se smanji kretanje, i ovo ce izmedju ostalog da smanji kretanje iz ovog ili onog razloga, uz ostale detaljnije mjere i to je sve sto je bitno trenutno. Pametnom dosta, a ko oce da se voza okolo u inat (ne znam ni sam cemu), neka ga, ima ko ce time da se bavi.

  8. #1107
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    podgorica
    Posts
    1,423
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Neće ni toplije vrijeme pomoći, na Tajland se širi dosta brzo iako je vazda toplo tamo.

    bitni su UV zraci

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  9. #1108
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,432
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    549
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Ne može više od dvije odrasle osobe u vozilu znači Max ukupno dvije osobe ili max 2 odrasle + djeca? Ne planiram zaista nigdje na piknik ali je nejasno ovako napisano...

    Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

  10. #1109
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Kao i uvijek...

    Ja sam misljenja da ove manje firme trebaju da dobiju sve po bar 10-20k € na 1.5% kamate, grejs period godinu, dvije i bez ikakve hipoteke.






    Ako jee tako, a lako je provjeriti fino krivična jedna prijava.

    Kako bez hipoteke, pa to niko ne bi vracao?

  11. #1110
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,339
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Kredit preko IRF
    U skladu sa dešavanjima, bolna biroktratska procedura oko dobijanja kredita bi se mogla dovesti u ravan dobijanja ebole i velikih boginja zajedno
    Last edited by Markys; 19-03-20 at 22:50.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  12. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


  13. #1111
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Spiner obični, no je meni gore što je vrlo malo kritikovan, i ne samo to, nego da dosta njih i podržava uz priču "hrabri on, javio se, izašao u javnost da objasni".


    Ne bi meni tu moglo "bilo, prošlo" no da se debelo kazni, da se napravi primjer od ovakvih.
    nije bitno kakav je (mislim neviđeno je glupo bilo poć sa đecom 5. marta bilo đe van CG a pogotovo u Španiju no aj), ja sam prije rekao da je dobro samo da svako javi ako je pozitivan i kuda se kretao da bi ljudi znali, tako bi se najbolje spriječilo dalje širenje zaraze a kad prođe sve ovo lako će se kaznit svako ko je bio neodgovoran, sad imamo preča posla, tako da treba ohrabrit ljude da kažu sve čak i kad su zaebali
    She is only here to annoy herself!

  14. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  15. #1112
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Koliko odje logike ima da je strasno, kako vrijeme odmice sve sam ubjedjeniji da smo samo kolateral na putu velikim igracima a jos vecim ludacima



    Провери Amazing Polly (@99freemind): https://twitter.com/99freemind?s=09

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  16. #1113
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ljudi moraju da shvate koliki je značaj samoizolacije i preventive, i da nam je to jedino rješenje koje nas spašava od totalnog haosa. I mislim da hitno treba da se napravi nešto što će narodu slikovito i razumljivo objasniti značaj izolacije i njenog učinka na svu ovu situaciju, jer ljudi jednostavno NE kapiraju NIŠTA!


    Iz moje perspektive, percepcija naše situacije je ovakva:

    Prvi neki nosioci i zaraženi kod nas, figuriraju u periodu između 5-15 marta.
    Od 6. do 9. marta, vikend, sve je bilo full po gradu, svaki lokal, i dan i noć.
    7. na 8. mart, u PG je bila i žurka sa nekih 1.000 ljudi na jednom mjestu, u zatvoreno.
    Zatim slijedi period između 12-15 marta, u kojem se, takođe, izlazilo.

    Tako da ispoljavanje simptoma i prvih znakova virusa, prema ovim podacima, dođe u nekom prosjeku između 15. marta - 5. februara. Pričam o zaraženima u samom startu.

    A osoba koja je zakačila virus npr. 8 marta, potencijalno je opasna za okolinu čak i do neđe 15. aprila

    Tako da, ko zna koliko ima pozitivnih ljudi, mislim da je brojka prilično velika, i neku realniju sliku ćemo imati tek u narednih 10-20 dana....

    ŚediDoma.
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 19-03-20 at 22:56.

  17. The Following User Says Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  18. #1114
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    bio sam noćas do pošte kod gintaša poštuje se razmak 2 metra, unutra samo dvoje dozvoljeno, masku ima svako treći (ajd ok na daljinu od 2 metra i nije problem)

    u cosmetics kod sat kule troje puštaju iako piše 10 na vratima odlučili su samo troje, radnice nose maske i to neke baš dobre rekao bih

    saobraćaja i ljudi baš malo, ako ovo bude išlo linearno idućih dana (a mislim da hoće) na konja smo
    She is only here to annoy herself!

  19. #1115
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Dobro je to. Zaraženih mora bit, budući da ih sada ima u gotovo svakoj državi na planeti. Naredne dvije nedjelje su ključne u pogledu distanciranja - da oni koji su eventualno došli zaraženi ne šire virus dalje od kuće, ili još gore, da ne dođe do prenošenja virusa u zajednici (community transmission).
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  20. #1116
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Problem sa Evropom u anuliranju corone je taj potrosacki mentalitet
    koji se granici sa necim zivotinjskim, neprirodnim covjeku kao vrsti.

    Sta ocekivati kada dva ljekara iz Zagreba usred epidemije iskoriste
    vikend da skoknu do Austrije na skijanje. Tamo se zaraze
    i nastave raditi u bolnici neko vrijeme.


    Ljudima smeta karantin jer ih odvraca od novca(zarade)
    Italija ne moze suzbiti epidemiji zato sto je
    potrosacko drustvo toliko uzelo maha da se ljudi svjesno idu zaraziti samo da zarade novac.

    I ova porodica je otisla u Barcelonu jer im agencija nije
    htjela vratiti novac, pa da ne propadne. Opet novac.

    90% ljudi ne zna sta ce od sebe vec 3 dana, zene pogotovo. Nema Delte,
    ne mogu kod frizera,
    ne mogu da se reklamkraju sa garderobom,
    Nema sminke, restorana...

    Evropu ce potrosacki mentalitet zaviti u crno i nema sanse sa
    trenutnim mentalitetom suzbiti virus.
    Last edited by prosjek; 19-03-20 at 23:13.

  21. #1117
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Biće još slučajeva to je neminovno, čim se javljaju slučajevi koji nemaju veze sa prvima. Samo ostaje da se nadamo da će se uz pridržavanje ovih mjera zadržati na familije oboljelih i onih koji su imali kontakt sa njima u ovo par dana prije ovih mjera.
    Ne znam samo što mediji daju prostor neodgovornom Vujačiću i njegovom pranju sapunom na društvenim mrežama kad je od starta jasno da je primjer neodgovornog ponašanja u ovoj situaciji. Nije trebao biti razvlačen kroz medije ni kao takav primjer, jer je jasno da ih u našem mentalitetu ne može faliti. Epidemiološke službe su se trebale pozabaviti njihovim kontaktima, a prenositi njegove riječi koje nemaju veze sa "praštajte ljudi" je suvišan začin u ovoj čorbi.
    Mene najviše pizdi njegovo neodgovorno 'to je kao malo jači grip'...
    Vidim...u Bergamu posebno...



    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sell the Vatican, Feed the World!

  22. #1118
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Pitao ga je covjek kako se njemu cini sve i kako je to prosao. Iskreno je covjek odgovorio da je bilo tako kako je bilo. Treba li da laze da prica da su ga sile tame napale. Da se odvajao sa zivotom. Ne znam sto je hajka na lika.

  23. #1119
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Komentare na portalima sam uglavnom batalio da citam ali bacih pogled i podsjetih se kakvih bolesnika ima i kakva smo ***** od ljudi. Da ne pominjem viber grupe i rekla-kazala informacije. Ali vidim da ni forum nije mnogo bolji.
    Covjek je otisao na odmor u visemilionski grad dje u tom trenutku ili nije bilo registrovanih slucajeva ili svega nekoliko njih. Na vijestima i portalima se javlja da nije nista opasniji od obicnog gripa, doktor iz Srbije se sprda sa tim i sl.
    Vjerovatno je mislio da su sanse da se zarazi ravne nuli.
    I sad ga pljujete sto je poslao dijete u skolu i sto nije bio u karantin.

    A sigurno je 90% ovih pljuvaca redovno izlazilo po kafana prosle nedjelje iako su znali da virusa mozda ima i kod nas i da postoji sansa da se zaraze.
    Sto se i desilo a to ce se pokazati u narednih mjesec dana
    Last edited by Totalno Lagan; 19-03-20 at 23:42.

  24. The Following 4 Users Say Thank You to Totalno Lagan For This Useful Post:


  25. #1120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Danima vrti istu priču, nije i ne može biti 'malo jači grip', kad 400 ljudi samo u jednoj državi dnevno umire!
    Njega, na sreću, nije 'tresnulo' kako treba, što ne znači da ne može njegovog oca, ili bilo kog starijeg od njega ili nekog osjetljivijeg zdravlja.
    Ponijeli su se krajnje odgovorno i tu nema polemisanja!
    Svima se moglo desit', al neka ne lupa previše!

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sell the Vatican, Feed the World!

  26. The Following User Says Thank You to KRKNA For This Useful Post:


  27. #1121
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Pitao ga je covjek kako se njemu cini sve i kako je to prosao. Iskreno je covjek odgovorio da je bilo tako kako je bilo. Treba li da laze da prica da su ga sile tame napale. Da se odvajao sa zivotom. Ne znam sto je hajka na lika.
    Nije hajka, nego ogorčenje, jer je morao da bude u strogoj samoizolaciji kad je stigao u CG, da ne šalje đecu u školu, i da policajcu na granici obavezno kaže odakle je došao.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  28. The Following 3 Users Say Thank You to the Genius For This Useful Post:


  29. #1122
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the Genius View Post
    Nije hajka, nego ogorčenje, jer je morao da bude u strogoj samoizolaciji kad je stigao u CG, da ne šalje đecu u školu, i da policajcu na granici obavezno kaže odakle je došao.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Jesi li ogorcen i na vecinu Crne Gore sto je izlazila po kafica, druzila se iako su bili potpuno svjesni da onaj pored njih moze da bude zarazen, konobar, Janko, Marko...
    Svi smo znali da rizik postoji, evo ja prvi, a vjerovatno ti drugi
    Mnogo se lako gorcite i zestite brate.
    Lagano samo

  30. #1123
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the Genius View Post
    Nije hajka, nego ogorčenje, jer je morao da bude u strogoj samoizolaciji kad je stigao u CG, da ne šalje đecu u školu, i da policajcu na granici obavezno kaže odakle je došao.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Ne vidim da sam idje opravdavao to sto nije ostao kuci. Ali cojek je upitan da iznese svoje osjecaje u vezi virusa koji je imao. Rekao je da simptomi nijesu bili toliko strasni i da su recimo kao da je imao jaci grip. Da se recimo nije testirao ne bi ni znao da je to. Treba li da bi zadovoljio tebe i Krknu da izjavi da se rastavljao sa zivotom da je dusu ispustao iako nije bilo tako.

  31. #1124
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,652
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,617
    Thanked in
    4,655 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Covjek je otisao na odmor u visemilionski grad dje u tom trenutku ili nije bilo registrovanih slucajeva ili svega nekoliko njih.
    ne bi mi muka da guglam, zanimalo me zbog svega ovoga, lako se nadje

    Thursday 5 March 2020
    The number of confirmed cases of coronavirus in Catalonia rises to 32.

    a već posle nedelju dana:

    135 more cases of coronavirus have been detected in Catalonia today, a 75% increase on yesterday and bringing the total number of covid-19 patients to 316.

    virus je već zahvatio bio dobar dio Evrope, morao je znati ako je već putovao, no aj to i nekako.

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    I sad ga pljujete sto je poslao dijete u skolu i sto nije bio u karantin.
    totalno je neodgovorno poslati djecu u školu. vratio si se iz države koja postaje žarište virusa u Evropi, pitanje je dana kad će doći u CG i u toj situaciji ne šalješ djecu u školu. tek ono objašnjenje za prelazak granice mi je nejasno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  32. #1125
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,784
    Thanks Thanks Given 
    2,403
    Thanks Thanks Received 
    4,510
    Thanked in
    2,606 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Jesi li ogorcen i na vecinu Crne Gore sto je izlazila po kafica, druzila se iako su bili potpuno svjesni da onaj pored njih moze da bude zarazen, konobar, Janko, Marko...
    Ja jesam, na sve koje su bili opasnost po sebe i druge.
    Trenutno smo na 13 zarazenih, za 10 dana cemo biti na par stotina.


  33. The Following 3 Users Say Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


Page 45 of 383 FirstFirst ... 354142434445464748495595145 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •