View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 346 of 383 FirstFirst ... 246296336342343344345346347348349350356 ... LastLast
Results 8,626 to 8,650 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #8626
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,592
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Mi i sad mozemo zatvorit granice. To je najmanji problem. Ali nije problem u 'impprtovanim' slucajevima, nego u nekompetentnom NKTu i narodu kakav jeste.

    NKTu je sve pod kontrolom. Ja ne mogu da se otmem utisku koliko je duboko politika upletena u sve ovo. Nas glavni epidemiolog klima glavom i cita sto mu sugerisu sa visih adresa. Pametnom dosta.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Last edited by Mojsije; 10-07-20 at 20:39.

  2. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  3. #8627
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Trebalo je imat muda i zadržat zatvorene granice uprkos kontraverzama.

    Turistički radnici bi plakali kako im je vlada uništila posao, ali realnost je da ni ovako nisu dobili skoro ništa. 5% turista u odnosu na prošlu godinu. Dobrim dijelom domaći.
    A otvaranjem smo dobili ugroženo javno zdravlje, zdravstveni sistem koji će pod pritiskom korone biti onesposobljen da normalno servisira druge zdravstvene potrebe građana, kao i udar na ugostitelje i trgovine orijentisane na domaću klijentelu (kafiće, noćne klubove itd).
    Makar smo na unutarnjem planu mogli da funkcionišemo koliko toliko normalno, i poslujemo, sastančimo, izlazimo u grad, kafiće, prodavnice, teretane itd. bez strecanja od zaraze.

    Umjesto toga, sve se otvori uz predviđanja drugog talasa za septembar/oktobar, kao da će virus da sačeka da mi odradimo sezonu pa onda da navali.
    I po tvom misljenju do kada bi trebalo drzati granice zatvorene? Godinu, dvije? Tri mozda? Ili mozda da ih svako malo otvaramo pa zatvaramo? Nisam uopste ironican, samo me interesuje tvoje misljenje kao i misljenje svih koji su za apsolutno zatvaranje (koje nikako da se dobije na ovom forumu).

    Granice su trebale da se otvore ali je u isto vrijeme trebalo da se pripremimo za nove slucajeve (koji su neminovni i samo lud covjek moze da misli da ih nece biti sa otvorenim granicama), za pojacano testiranje, za kontrolu na granicnim prelazima itd. Mi smo otvorili granice i pustili da sve funkcionise kao da nikad ni nije bilo COVID19 situacije, za to se slazem da je bez ikakvog smisla.

    Na kraju krajeva zivimo u realnosti gdje je nadleznima "sve pod kontrolom" i oni ne vide nikakav problem u nedostatku kapaciteta za testiranje, gdje je pocetkom marta "bilo dovoljno opreme" (da bi se naravno shvatilo da to nije ni blizu istine), gdje se sve na kraju svaljuje na gradjanina (iako to u velikom broju i jeste slucaj) a mjere koje su donesene se ne sprovode (pretezno samo selektivno ili u pojedinim slucajevima za zastrasivanje).
    Last edited by beatnological; 10-07-20 at 20:40.

  4. #8628
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Najjače mi je ono "mi smo testirali 20000, a to je ka da su u Njemačku testirali 3 miliona". To je isto ka ovi iz Vatikana da kazu, "mi smo testirali 100, to je ka da su kinezi testirali milijardu"..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  5. The Following User Says Thank You to Manu For This Useful Post:


  6. #8629
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,727
    Thanks Thanks Given 
    10,770
    Thanks Thanks Received 
    5,110
    Thanked in
    2,380 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    Mislim da je sve jasno i samo neko ko neće realno da sagleda stvari neće da prizna da država tj njene institucije drže stvari pod kontrolom i da rade punim kapacitetom i da je svaka odluka bila pravovremena
    Ja ti se divim a tvom sarkazmu još više.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  7. #8630
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,479
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Mi i sad mozemo zatvorit granice. To je najmanji problem. Ali nije problem u 'impprtovanim' slucajevima, nego u nekompetentnom NKTu i narodu kakav jeste.

    NKTu je sve pod kontrolom. Ja ne mogu da se otmem utisku koliko je duboko politika upletena u sve ovo. Nas glavni epidemiolog klima glavom i cita sto mu sugerisu sa visih adresa. Pametnom dosta.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    IJZ više ne može da isprati kontakte, niti da obradi sve uzete uzorke u razumnom roku.
    A narod se potpuno opustio i ne *ebava virus.
    Duh je izašao iz boce i sad je teško nazad.
    Imamo zvanično preko 250 zaraženih u Podgorici, i trend pojačanog rasta.

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    I po tvom misljenju do kada bi trebalo drzati granice zatvorene? Godinu, dvije? Tri mozda? Ili mozda da ih svako malo otvaramo pa zatvaramo? Nisam uopste ironican, samo me interesuje tvoje misljenje kao i misljenje svih koji su za apsolutno zatvaranje (koje nikako da se dobije na ovom forumu).

    Granice su trebale da se otvore ali je u isto vrijeme trebalo da se pripremimo za nove slucajeve (koji su neminovni i samo lud covjek moze da misli da ih nece biti sa otvorenim granicama), za pojacano testiranje, za kontrolu na granicnim prelazima itd. Mi smo otvorili granice i pustili da sve funkcionise kao da nikad ni nije bilo COVID19 situacije, za to se slazem da je bez ikakvog smisla.

    Na kraju krajeva zivimo u realnosti gdje je nadleznima "sve pod kontrolom" i oni ne vide nikakav problem u nedostatku kapaciteta za testiranje, gdje je pocetkom marta "bilo dovoljno opreme" (da bi se naravno shvatilo da to nije ni blizu istine), gdje se sve na kraju svaljuje na gradjanina (iako to u velikom broju i jeste slucaj) a mjere koje su donesene se ne sprovode (pretezno samo selektivno ili u pojedinim slucajevima za zastrasivanje).
    Taj pristup bi svakako dao bolje rezultate od ovoga što se dešava.
    Druga varijanta bi bila da otpišemo ovu sezonu i čekamo maj 2021.
    Koliko znam postoji preko 100 zasebnih istraživanja u cilju pronalaska vakcine. Neke se već testiraju na dobrovoljcima. Valjda neko rješenje ispliva u narednih godinu dana.
    Ali tim otvaranjem granica se ne dobija skoro ništa kad ljudi ne žele da putuju bez obzira na to je li granica otvorena ili zatvorena.

  8. #8631
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    ja bih da se promijeni ovaj poll na temu ako moze?
    tada smo vecinski glasali da je sve uradjeno kako treba, a u stvari su napravili lockdown i to je bila jedina mjera...i nije neka pamet ako bolje razmislis.
    vidimo sad sto se radi i kako. znali su odlicno da dolazi drugi talas, pa hoce li sad ili na jesen potpuno je nebitno...nista preduzeli nijesu. otvorili su granice i gotovo da su bilu u sitaciji kao one godine kad je putare iznenadio snijeg u decembar...ili janura, ne sjecam se sad bas.
    totalno su izgubili povjerenje gradjana, Begic koji je mene ulivao neko povjerenje se totalno povukao i vise ga ne cujemo, ne makar u mjeri kao ranije... cijela situacija sa dr. Abdicem ( kojeg cijenim izuzetno, da se razumijemo)...
    nekako sve ide u smjeru da cemo biti prva zemlja na svijet koja je stekla kolektivni imunitet na ovo ******
    sjecam se odlicno konferencije za stampu kad smo imali onih 30 pozitivnih u Tuze... Mugosa samo sto nije plakao...
    sad mu je 60 novih slucajeva svaki dan laganica... na 600k stanovnika i 500 testova dnevno.

  9. #8632
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    https://m.cdm.me/politika/boskovic-n...este-u-srbiji/

    Na pitanje da li će opet aktivirati zahtjev za pomoć koji je upućen NATO-u, a koji je 19. juna ove godine povučen, ministar je kazao da Vlada stvari drži pod kontrolom, što svi mogu i vidjeti, te da će se ponovo uputiti, ako za tim bude potrebe.

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Ok, taj clanak je u potpunosti dvosmislen sto me i potaklo da istrazim malo detaljnije sta se stvarno desavalo. Clanak implicira da na zahtjev (link je ispod) nije odgovoreno sto je daleko od istine a evo ispod i linkova (podebljani se odnosi upravo na ovaj zahtjev) direktno sa NATO sajta.

    CG zahtjev za NATO pomoc: https://www.nato.int/nato_static_fl2...19-request.pdf
    Direktno sa NATO sajta (nisam stvarno mogao bas sve clanke da copy/paste ):

    NL + Turkey
    Today (22 April 2020), the Netherlands has transported 7,000 kilo / 70mł of personal protective equipment and medical supplies from Beijing (China) to Podgorica (Montenegro), in support of Allied efforts against the COVID-19 global pandemic, following Montenegro’s request for assistance through NATO’s Euro-Atlantic Disaster Response Coordination Centre.
    In early April, Montenegro received masks, overalls, and test kits from Turkey as part of medical supplies provided by Turkey to other NATO Allies and partners in Balkans, including North Macedonia, Bosnia and Herzegovina, and Serbia.


    Link ka clanku: https://www.nato.int/cps/en/natohq/n...ectedLocale=en
    Link sa slikama: https://www.nato.int/cps/en/natohq/p...ectedLocale=en

    Poland
    Poland dispatched nearly 70 tonnes of medical supplies to Albania, Bosnia and Herzegovina, Montenegro, North Macedonia, Kosovo and Serbia this week, helping them respond to the COVID-19 pandemic. This aid includes more than 10,000 litres of disinfectant and 100,000 face masks for each recipient.
    https://www.nato.int/cps/en/natohq/n...ectedLocale=en

    Estonia
    4000 pump dispenser bottles of hand disinfectant liquid, 1000 litres of disinfectant for surfaces, 300 bedding sets and 300 blankets
    https://www.nato.int/cps/en/natohq/n...ectedLocale=en

    USA
    The United States, through the U.S. European Command, has recently provided the following medical supplies to the Podgorica Clinical Center, including 3 Dräger Vista 120 patient monitors, 210 infusion sets and one infusion pump.
    https://www.nato.int/cps/en/natohq/n...ectedLocale=en

    Nesto mi se cini da je ista situacija kao sa jos nekim zemljama (ITA npr.), mediji pricaju jedno a u realnosti su desavanja bila totalno drugacija i pomoc je stizala sa svih strana.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Taj pristup bi svakako dao bolje rezultate od ovoga što se dešava.
    Druga varijanta bi bila da otpišemo ovu sezonu i čekamo maj 2021.
    Koliko znam postoji preko 100 zasebnih istraživanja u cilju pronalaska vakcine. Neke se već testiraju na dobrovoljcima. Valjda neko rješenje ispliva u narednih godinu dana.
    Ali tim otvaranjem granica se ne dobija skoro ništa kad ljudi ne žele da putuju bez obzira na to je li granica otvorena ili zatvorena.

    Ljudi itekako pocinju da putuju (EU), naravno niti priblizno nekoj normalnoj situaciji, ali putuju. Potpuno mi je realno da vecina nece kod nas radi situacije u kojoj se nalazimo ali za to su sami nadlezni krivi sa pogresnim strategijama i pristupom svemu (otvaranje granica bez ikakvog plana i programa).
    Ako sam te dobro shvatio po tebi je jedno od rjesenja bilo drzati granice potpuno zatvorene do sledece sezone?
    Last edited by beatnological; 10-07-20 at 21:03.

  10. #8633
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    ovuda se kukalo "otvaraj, otvaraj" i eto otvorilo se. sad je veci problem 60 na dan no gladni. nije ni cudo da je digao ruke.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  11. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:

    acs

  12. #8634
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,002
    Thanks Thanks Given 
    5,016
    Thanks Thanks Received 
    2,423
    Thanked in
    1,305 Posts

    Default

    Ovako kako sad rade,a mislim da rade jako loshe,basj ne valja nishta.
    Znachi on danas kaze BUKVALNO ako imash simptome sjedi kuci,kontakti neka sjede kuci,i to ponavlja?
    Znachi rizichna grupa si,zakachish virush ali sjedi kuci dok ne pandrknesh,jer koji cesh kurrac poc na lijechenje ako je kasno???
    Ponavljanje floskule da moramo nauchit...nshta posle toga ne mora da bekne jer znam shto ce prichat.
    Tu floskulu mogu sebi da priushte samo jaki sistemi,a ne ova smijuria nasha.
    ...

  13. #8635
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,592
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Nijedan te poslodavac nece pustit doma da sjedis 2-3 nedelje bez nekog papira...

    A evo svaki dan cujem da je makar iz nekoliko firmi ljudstvo u samoizolaciju... Zato sto se pojedinac boji da ne dodje na posao kad ima makar i blage simptome prehlade, a ne moze doc na red u dom zdravlja da se testira... Onda naravno imamo sto imamo.

    Bitno je da smo mi vratili 400+ miliona kredita strancima, a da smo te pare usuli u nas narod i privredu bila bi druga prica.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  14. #8636
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,479
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ljudi itekako pocinju da putuju (EU), naravno niti priblizno nekoj normalnoj situaciji, ali putuju. Potpuno mi je realno da vecina nece kod nas radi situacije u kojoj se nalazimo ali za to su sami nadlezni krivi sa pogresnim strategijama i pristupom svemu (otvaranje granica bez ikakvog plana i programa).
    Ako sam te dobro shvatio po tebi je jedno od rjesenja bilo drzati granice potpuno zatvorene do sledece sezone?
    Možda.
    Ovako mi djeluje da smo zbog šake stranih turista pustili da nas virus pregazi.
    Mnogi ni ne otvaraju ugostiteljske objekte jer računaju da će time imati samo još veće troškove.

    Slobodna Evropa
    'I da besplatno punudite smještaj gostiju nema'

  15. #8637
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    @ASC
    Yep, taj link sto si postavio je upravo takav kakav jeste jer su se granice otvorile bez ikakve strategije i plana "sta dalje". Ti si jedini koji je konkretno rekao do kad bi, po tebi, bilo realno drzati granice zatvorene i hvala za to. Do sad od nikog drugog to nisam cuo vec je pretezno odgovor nesto tipa "koliko god treba"/"dok ne bude vakcina".

    Sto se tice vakcine na nju mozemo zaboraviti dugi, dugi period. Vec je bilo price na forumu potkrijepljene em naucnim radovima, em provjerenim linkovima ka velikim institutima, sve sa opisima kakav je stvarni proces sertifikacije vakcine i koje je realno vrijeme da prodje istu u najboljim mogucim uslovima. Proces je predug te ja prvi, ne bih (a nisam nikakav "antivaxer", sta vise, od istih se zgrazavam) ne bih tako olako prihvatio situaciju da moram da se vakcinisem sa necim sto je uradjeno van svakog moguceg standarda koji se postuje decenijama (osim u slucaju vakcine za influenzu). A sta cemo tek ako se i ovaj virus stvarno ponasa kao influenza (postoje naznake da je tako)?

    Cinjenicno stanje je da je ovo nesto sa cime cemo da zivimo dug, dug period (osim ako se ne desi neko magicno cudo pa virus nestane "sam od sebe") a posto je tako sta god da uradimo ne pije vodu, ne bez adekvatnih ljudi koji upravljaju svim vidom resursa i postupaju po zacrtanim planovima/strategijama. Mi jos uvijek nemamo ni ideju sta nam je plan i kako se treba postaviti prema svemu te shodno tome se uopste ni borimo protiv COVID19 sranj*.
    Last edited by beatnological; 10-07-20 at 21:31.

  16. #8638
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,420
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by asc View Post
    trebalo je imat muda i zadržat zatvorene granice uprkos kontraverzama.

    Turistički radnici bi plakali kako im je vlada uništila posao, ali realnost je da ni ovako nisu dobili skoro ništa. 5% turista u odnosu na prošlu godinu. Dobrim dijelom domaći.
    A otvaranjem smo dobili ugroženo javno zdravlje, zdravstveni sistem koji će pod pritiskom korone biti onesposobljen da normalno servisira druge zdravstvene potrebe građana, kao i udar na ugostitelje i trgovine orijentisane na domaću klijentelu (kafiće, noćne klubove itd).
    Makar smo na unutarnjem planu mogli da funkcionišemo koliko toliko normalno, i poslujemo, sastančimo, izlazimo u grad, kafiće, prodavnice, teretane itd. Bez strecanja od zaraze.

    Umjesto toga, sve se otvori uz predviđanja drugog talasa za septembar/oktobar, kao da će virus da sačeka da mi odradimo sezonu pa onda da navali.
    Јес ризик био кад су отворили границе.
    Али је огромни пропуст био што се дозволило да људи преко босне иду за србију а да им се то не зна, и да не буду у карантину.

    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  17. #8639
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    A ovi što su preko livada prelazili?

    Opet se sve vraća na neodgovorne ljude, jednostavno je tako.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  18. #8640
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    kao da je nesto novo u narodu hvatanje krivina.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  20. #8641
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,420
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Ту је служба да нас враћа са кривина.

    Послато са sm-g950f помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  21. #8642
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    @ASC
    Yep, taj link sto si postavio je upravo takav kakav jeste jer su se granice otvorile bez ikakve strategije i plana "sta dalje". Ti si jedini koji je konkretno rekao do kad bi, po tebi, bilo realno drzati granice zatvorene i hvala za to. Do sad od nikog drugog to nisam cuo vec je pretezno odgovor nesto tipa "koliko god treba"/"dok ne bude vakcina".
    Pričalo je par nas o zatvaranju granica i pojedinih djelatnosti, i testiranju na ulazak dok dođe rezultat u karantin ali nas razapeše ođe dostina forumaša. Tipa ono više će ljudi umrijeti od gladi nego od virusa i te izjave.
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...33#post5378933
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...78#post5379578

    Poenta je da bi ekonomija, kakva takva, funkcionisala unutar CG neometano. Nemaš virus među domicilnim stanovništvom, svi bi išli na posao, ne bi pojedini iz straha da ne dobiju otkaz a imaju simptome išli na posao.
    Ne bi poslodavci refundirali da roditelji djece ostanu kuci po drugi put i sl.
    Od turizma ove godine nijedna država se neće ovajditi izuzetak neće biti ni CG.

    I ne, nismo bili vojskovođe prije bitke iako to ne pravi nikakvu suštinsku razliku.

    Nego sreća je među narod, nisu PG zakatančili, ide odmor 4 dana, more, roštilj, žene ovo ono. A onda svi nazad kućama da se još malo proširi virus pod CG.
    Ma milina jedna od situacije generalno.


    P.S. ništa tebi lično
    Last edited by hercules; 10-07-20 at 21:55.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #8643
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    tu je svijest. ili nije.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  24. #8644
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,556
    Thanks Thanks Given 
    3,534
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default [UPDATE] Crna Gora COVID-19

    https://m.cdm.me/drustvo/nova-import...ce-u-karantin/


    Izvor CdM-a je kazao da su studenti organizovano uz odobrenje Nacionalnog koordinacionog tijela krenuli danas ka Crnoj Gori. CdM saznaje da djevojka koja je na granici prijavila simptome COVID19 prije toga o tome nije govorila. Zbog kontakta u autobusu svi studenti su morali da budu izolovani.

    e, fino. izgleda da je samo u CG sramota reć’ da imaš simptome korone


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #8645
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    712
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Eh da se dobija kazna za naknadnu pamet, ne bi ostalo 3-4 co'eka na forum

  26. #8646
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    327
    Thanks Thanks Given 
    136
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ljudi, zanima me ovo vezano za samoizolaciju.

    Naime danas je dr. Boban Mugoša na pressu rekao (odgovorio na pitanje novinara) da je izolacija i dalje 14 dana, dok samo u specifičnim slučajevima daju 21 dan. (nije naveo u kojim)

    Čujem da svima pišu sad 21 dan, dok Mugoša priča suprotno.

    Ko je ovdje LUD?
    Last edited by Chalobah; 10-07-20 at 22:01.

  27. #8647
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Trebalo je imat muda i zadržat zatvorene granice uprkos kontraverzama.

    Turistički radnici bi plakali kako im je vlada uništila posao, ali realnost je da ni ovako nisu dobili skoro ništa. 5% turista u odnosu na prošlu godinu. Dobrim dijelom domaći.
    A otvaranjem smo dobili ugroženo javno zdravlje, zdravstveni sistem koji će pod pritiskom korone biti onesposobljen da normalno servisira druge zdravstvene potrebe građana, kao i udar na ugostitelje i trgovine orijentisane na domaću klijentelu (kafiće, noćne klubove itd).
    Makar smo na unutarnjem planu mogli da funkcionišemo koliko toliko normalno, i poslujemo, sastančimo, izlazimo u grad, kafiće, prodavnice, teretane itd. bez strecanja od zaraze.

    Umjesto toga, sve se otvori uz predviđanja drugog talasa za septembar/oktobar, kao da će virus da sačeka da mi odradimo sezonu pa onda da navali.
    Ja bih samo dodao slobodan ulaz svih stranaca i povratak CG državljana koji bilo dje putuju uz obavezan PCR test.

    Znam da nije 100% pouzdan ali svakako je van pameti bilo ovakvo nonšalantno otvaranje granica.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  28. #8648
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,824
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Znaci ja ojdem vratim se izvadim boravisnu zemlje u kojoj radim ovdje na aerodrom i ne moram u karantin?

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  29. #8649
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,642
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Ne rade ugostiteljski objekti posle 22h ( nor venom) ali zato u mrtvu skolijeru i mr gastro 750ljudi jedno na drugo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  30. #8650
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,592
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    U Bd nocas sve fulirano, svi jedni na druge. Cekamo vas

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Page 346 of 383 FirstFirst ... 246296336342343344345346347348349350356 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •