View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 316 of 383 FirstFirst ... 216266306312313314315316317318319320326366 ... LastLast
Results 7,876 to 7,900 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #7876
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,987
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Ukratko samo.
    Tražili ste prijedloge, i ja sam ih naveo. To što gledaš kroz prizmu izbora i politike je druga stvar. Sve ovo gore nabrojano je itekako moguće i lako izvodljvo. Sve se može odraditi, samo ako postoji volja. A volja nije bilo pitanje, već što treba uraditi, da damo prijedloge. Ali dobro, ljepše je pljuvat i kritikovat. Ne samo što je ljepše, nego i lakše.

    Izašao sam iz kalupa djelatnosti mog poslodavca. Odlično znam kakve su prilike u CG. Ne bih sad pojašnjavao kako znam, ali na ličnim primjerima znam dosta a preko posla još više. Ne možeš ni da zamislis koliko sam svjestan situacije.
    Svakako, ne brinite se, evo vam juče dr Boban Mugoša reče da se mora sačuvati zadravlje ali i ekonomija. Samo još da vidimo ko će to da govori familijama i rodbini preminulih od COVID-19. A da neće niko, to je nebitno. Koji umrli gore dolje nema veze.

    Baš kao u malu IDEA prodavnicu juče na komentar jedne bakice od 70 i kusur godina koja kaže prodavačici zašto ne opominjete kupce da nose maske, aludirajući na jednog mangupa istetoviranog od glave do pete od 20 tak godina. I prodavacica, spuštene maske ispod brade, slegnu ramenima a bakica izađe. Mangup se osilio kad je bakica izašla pa veli ada čoče naživjela se. Druga prodavačica dodaje vala jes, no je strah je li ona sledeća i prasnu u smijeh. Zajedno sa mangupom.
    A bakica, ko bakica. Nečija je žena, majka i baba. Ali dobro, bitna je ekonomija a to što će je ponijet virus pa njena djeca i unučad malo se isplakat nije strašno. Desilo bi se svakako u nekom trenutku zar ne?
    Ali sve to za 3 dana naš narod zaboravi.

    I što ću ja kao pojedinac da uradim? Nosiću masku i dalje, ali u neku drugu prodavnicu. Jer ne bih volio da doživim to što je bakica doživjela.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  3. #7877
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,014
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Tražili ste prijedloge, i ja sam ih naveo. To što gledaš kroz prizmu izbora i politike je druga stvar. Sve ovo gore nabrojano je itekako moguće i lako izvodljvo. Sve se može odraditi, samo ako postoji volja. A volja nije bilo pitanje, već što treba uraditi, da damo prijedloge. Ali dobro, ljepše je pljuvat i kritikovat. Ne samo što je ljepše, nego i lakše.

    Izašao sam iz kalupa djelatnosti mog poslodavca. Odlično znam kakve su prilike u CG. Ne bih sad pojašnjavao kako znam, ali na ličnim primjerima znam dosta a preko posla još više. Ne možeš ni da zamislis koliko sam svjestan situacije.
    Svakako, ne brinite se, evo vam juče dr Boban Mugoša reče da se mora sačuvati zadravlje ali i ekonomija. Samo još da vidimo ko će to da govori familijama i rodbini preminulih od COVID-19. A da neće niko, to je nebitno. Koji umrli gore dolje nema veze.

    Baš kao u malu IDEA prodavnicu juče na komentar jedne bakice od 70 i kusur godina koja kaže prodavačici zašto ne opominjete kupce da nose maske, aludirajući na jednog mangupa istetoviranog od glave do pete od 20 tak godina. I prodavacica, spuštene maske ispod brade, slegnu ramenima a bakica izađe. Mangup se osilio kad je bakica izašla pa veli ada čoče naživjela se. Druga prodavačica dodaje vala jes, no je strah je li ona sledeća i prasnu u smijeh. Zajedno sa mangupom.
    A bakica, ko bakica. Nečija je žena, majka i baba. Ali dobro, bitna je ekonomija a to što će je ponijet virus pa njena djeca i unučad malo se isplakat nije strašno. Desilo bi se svakako u nekom trenutku zar ne?
    Ali sve to za 3 dana naš narod zaboravi.

    I što ću ja kao pojedinac da uradim? Nosiću masku i dalje, ali u neku drugu prodavnicu. Jer ne bih volio da doživim to što je bakica doživjela.
    Maloprije slushah Brčka,javi mu se drug koji ima astmu,i to tezi oblik,a drushtvo mu se sprda na rachun maske...zakljuchio je sa-MI smo stoka,chast izuzecima.
    Shto se Idee tiche,sinoc u Gintash je svaki kupac imao uredno stavljenu masku,a radnice je imaju,ali samo im visi na vilicama,srecom tu je ono staklo zashtitno makar.
    ...

  4. #7878
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Što se marketa tiče i ja sam primijetila da gotovo svi poštuju nošenje maski (govorim za kupce), ovi koji ih nemaju zamole 's vrata', što se kaže. Konobarima, prodavcima, i ostalima je maska oko vrata...ka' da štitnu napada...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  5. The Following 2 Users Say Thank You to KRKNA For This Useful Post:


  6. #7879
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    122
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Čeka se i do 7 dana sad, kažu da ih puno testiraju pa ne stižu. Interesuje me kad se neko testira I test bude negatian, ima li 14 dana kućne izolacije i pored toga?

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  7. #7880
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Burazeru, odbornica u BD koja ima rješenje o samoizolaciji je onaj dan učestvovala na sjednici, lagano šeta po gradu itd.
    Koliko čujem ista je situacija i u par drugih gradova.
    U prvom talasu su ih vodili odmah u karantin i krivičnu - sad nista
    Čisto da razjasnimo, nema rješenje o samoizolaciji, ali jeste na bolovanju. To što je na bolovanju (nije primjereno iznositi zašto) neki (jedan odbornik) su povezali sa koronom.

    Sent from my Motorola 8400

  8. #7881
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,528
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Masku ne skidam na posao. Niti sam je ikad u životu nosio ispod nosa ili brade.
    U moju firmu na ulaz stoji obavještenje da je nošenje maski obavezno, kao i dezinfekcija ruku na ulasku. Niko je ne nosi sem jedna žena starija i ja.

    U kancelariju nas je četvoro. Opet samo ja.
    I to su komentari bili da sam se utripovao. Ko god me hodnik sretne - što će ti maska unuta? Odgovorim vazda da je nosim zbog tebe a ne zbog mene, pa onda ne bude mnogo potpitanja.

    Ne znaš što će Mugoši da on komentariše ekonomiju? Sjedi tu ne mlati, ovo je paralelni univerzum u koji za hleb moraš sa maskom a u diskoteku ne.

    No kad ekonomisti komentarišu medicinu, i ministar zdravlja lično, onda je jasno koliko je sati.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  9. #7882
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,712
    Thanks Thanks Given 
    2,373
    Thanks Thanks Received 
    4,477
    Thanked in
    2,587 Posts

    Default

    Ulazim u restoran sa kolegom, nosimo maske, 20-25oro ljudi sjedi i bleji u nas...ono kao goveda...


  10. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  11. #7883
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Čisto da razjasnimo, nema rješenje o samoizolaciji, ali jeste na bolovanju. To što je na bolovanju (nije primjereno iznositi zašto) neki (jedan odbornik) su povezali sa koronom.

    Sent from my Motorola 8400
    Ok ako je tako.
    Bijaše po medijima da je u samoizolaciji


    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Masku ne skidam na posao. Niti sam je ikad u životu nosio ispod nosa ili brade.
    U moju firmu na ulaz stoji obavještenje da je nošenje maski obavezno, kao i dezinfekcija ruku na ulasku. Niko je ne nosi sem jedna žena starija i ja.

    U kancelariju nas je četvoro. Opet samo ja.
    I to su komentari bili da sam se utripovao. Ko god me hodnik sretne - što će ti maska unuta? Odgovorim vazda da je nosim zbog tebe a ne zbog mene, pa onda ne bude mnogo potpitanja.

    Ne znaš što će Mugoši da on komentariše ekonomiju? Sjedi tu ne mlati, ovo je paralelni univerzum u koji za hleb moraš sa maskom a u diskoteku ne.

    No kad ekonomisti komentarišu medicinu, i ministar zdravlja lično, onda je jasno koliko je sati.
    Ovo što Mugoša radi zadnje 5-6 dana je van svake pameti.
    Politika je prešla u struku i imamo haos
    One Ring to Rule them all...

  12. #7884
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,014
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ulazim u restoran sa kolegom, nosimo maske, 20-25oro ljudi sjedi i bleji u nas...ono kao goveda...
    Pa i jesu goveda,bez toga kao.
    Nikad u zivotu nisam niti bih prijavio neshto,necu da detaljishem zashto,jednostavno princip,no ima li koja inspekcija da je zaduzena da obidje malo prodavnice po opshtini Tuzi,posebno na Karabushkom...?
    ...

  13. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  14. #7885
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,528
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Nema potrebe do tamo da ide, evo u Laković ili Voli, maska služi da se provučeš pored obezbeđenja na ulaz. Čim se prag prođe, ide ispod brade.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  15. #7886
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,014
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Bolje neka skoknu do ovih,90% njih je sa Sjevera CG,sumnjam da ih makar 30% nije za vikend imalo kontakte sa familijama...
    Josh kazem lijepo curi na kasi-kakva je rekoh svrha da ja nosim masku i chuvam se a ti koja imash na hiljade kontakata ne nosish niti te je briga,smije se...ja preko vrata shto prije i to je to.
    ...

  16. #7887
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Tražili ste prijedloge, i ja sam ih naveo. To što gledaš kroz prizmu izbora i politike je druga stvar. Sve ovo gore nabrojano je itekako moguće i lako izvodljvo. Sve se može odraditi, samo ako postoji volja. A volja nije bilo pitanje, već što treba uraditi, da damo prijedloge. Ali dobro, ljepše je pljuvat i kritikovat. Ne samo što je ljepše, nego i lakše.

    Izašao sam iz kalupa djelatnosti mog poslodavca. Odlično znam kakve su prilike u CG. Ne bih sad pojašnjavao kako znam, ali na ličnim primjerima znam dosta a preko posla još više. Ne možeš ni da zamislis koliko sam svjestan situacije.
    Svakako, ne brinite se, evo vam juče dr Boban Mugoša reče da se mora sačuvati zadravlje ali i ekonomija. Samo još da vidimo ko će to da govori familijama i rodbini preminulih od COVID-19. A da neće niko, to je nebitno. Koji umrli gore dolje nema veze.

    Baš kao u malu IDEA prodavnicu juče na komentar jedne bakice od 70 i kusur godina koja kaže prodavačici zašto ne opominjete kupce da nose maske, aludirajući na jednog mangupa istetoviranog od glave do pete od 20 tak godina. I prodavacica, spuštene maske ispod brade, slegnu ramenima a bakica izađe. Mangup se osilio kad je bakica izašla pa veli ada čoče naživjela se. Druga prodavačica dodaje vala jes, no je strah je li ona sledeća i prasnu u smijeh. Zajedno sa mangupom.
    A bakica, ko bakica. Nečija je žena, majka i baba. Ali dobro, bitna je ekonomija a to što će je ponijet virus pa njena djeca i unučad malo se isplakat nije strašno. Desilo bi se svakako u nekom trenutku zar ne?
    Ali sve to za 3 dana naš narod zaboravi.

    I što ću ja kao pojedinac da uradim? Nosiću masku i dalje, ali u neku drugu prodavnicu. Jer ne bih volio da doživim to što je bakica doživjela.

    Nemoj pogrešno da me razumiješ, ja potpuno razumijem tvoju poentu i tvoj način razmišljanja. Sve što govoriš je istina i oko toga nema nikakve dvojbe.

    Kad kažem ''da se napiše plan'' ne mislim na preporuke. Ne mislim na plan koji je neodrživ. Možda sam se ja pogrešno izrazio kad sam (ti) ovo tražio, trebalo je da napomenem da mislim na plan koji ima svoju računicu. Ovaj plan koji si ti napisao je u suštini prelijep na papiru, ali nije održiv u stvarnosti, što vjerovatno i sam znaš pošto kažeš da si savršeno upoznat sa prilikama u Crnoj Gori.

    Ono što mora da prihvati i vlast i narod je činjenica da je stanovništvo odlučilo da radi i preuzme taj rizik. Naravno, nisu svi, ali velika većina jeste. Moramo se naučiti da to uvažimo jer je to jednostavno mišljenje većine. Je li i koliko je pogrešno vrijeme će nam pokazati. Nemoj da misliš da ja nemam u porodici članova kojima COVID-19 može da presudi. Od same pomisli na tako nešto mi nije dobro, ali život jednostavno mora da teče i odvija se sa ili bez virusa.

    Ono što vlast može ona to i radi. Daje preporuke, svjesna da ne može više nikakav zastoj u ekonomskim aktivnostima da se dozvoli.

    Umjesto što palamudimo o diskotekama, utakmicama, kafićima i plažama bilo bi jako dobro da COVID-19 pandemiju iskoristimo kao šansu za ovo društvo da konačno počne da se ponaša odgovorno. Poštovanje distance, nošenje maski gdje to situacija zahtijeva, higijena i izbjegavanje masovnih okupljanja - šteta će biti svedena na minimum. Ovo jednostavno ne može da reguliše vlast, moramo sami.

    Plastično objašnjeno: Diskoteka radi, ali tebe niko ne tjera da odeš tamo. Ako odeš, preuzeo si rizik na sebe, a odlično znaš koji je i kakav je.

    I za kraj, ja situaciju sa koronavirusom tretiram kao zakon o saobraćaju. Možda će nekom biti smiješno, ali suština je zapravo jednostavna. Kad sjedneš u auto i kreneš da voziš pristao si na sve rizke i pravila saobraćaja. E isto tako je i sa COVID-om kad odlučiš da odeš u diskoteku, na litiju ili utakmicu. Dakle, iskoristimo šansu koju nam je priroda dala da mentalno evoluiramo. Ubijeđen sam da ćemo nakon toga i ostala životna pitanja rješavati mnogo pametnije i lakše.

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  18. #7888
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ja ne razumijem ljude koji imaju potrebu o svemu da daju neki negativan stav i koji je najcesce suprotan od onog sta je tvrdio sam do juce itd. Dnevna doza negativizma i pametnovanja. Ne mislim samo ovdje nego uopste. Generalno mislim da ni Institut, ni NKT ne treba da daje neke pretjerane naredbe nego da se samo zadrzi na savjetima i preporukama. Niti gradjani imaju sta da prebacuje NKTu, niti NKT gradjanima. U ovom sveopstem ludilu svi doprinosimo da ludilo potraje, apsolutno svi. Jos i dobro prolazimo kakvi smo ukupno i bez ostatka.
    Nažalost, NKT je čini se toliko izgubio kredibilitet kod građana da će biti vrlo teško povratiti to povjerenje, koje je presudno za poštovanje preporuka. Bojim se da u ovom trenutku samo naredbe mogu da budu djelotvorne, a preporuke možda u nekoj kasnijoj fazi.

    Mislim da treba naći neku sredinu između potpunog zatvaranja (koje bi dodatno urušilo ekonomiju) i švedskog scenarija. Jedino što po meni sada ima smisla i što je održivo jesu higijena i distanca. Ali ne kao što se dosad radilo - davanjem preporuka koje svako tumači kako poželi - nego izdavanjem jasnih i obavezujućih naredbi/smjernica kojima se ne onemogućava normalno funkcionisanje, a kojima se istovremeno smanjuje rizik od prenošenja virusa.

    Umjesto opštih, trebaju nam vrlo precizne i konkretne smjernice, kao na primjer:

    - Obavezno nošenje maske preko usta i nosa u svim zatvorenim prostorima, uz prijetnju novčanom kaznom u slučaju nepoštovanja.
    - Obavezno držanje distance od 2m, naročito u trgovinama i ugostiteljskim objektima.
    - Zabrana rukovanja i ljubljenja na slavljima, sastancima, događajima i sl, uz preporuku da se izbjegava rukovanje i ljubljenje među članovima koji nijesu iz istog domaćinstva ili u redovnom bliskom kontaktu.

    I slično. Ako neko vidi bolje rješenje, neka piše.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Viscount For This Useful Post:


  20. #7889
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,542
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    pa i nije čudo što su izgubili povjerenje kad su im neke izjave par ekselans političke. mogli su bez njih, vrlo lako


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  21. #7890
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Drugari forumasi,
    za 15 dana otprilike bih trebao da se iskrcam sa broda. Znam da se situacija mijenja svakog dana, ali vec neko vrijeme ne znam kakva je situacija sa pomorcima, tj. procedura prilikom njihovog iskrcaja (karantin, koliko dana, dje...???). Najvjerovatnije cemo, nas 6 iz CG, biti iskrcani iz Rotterdama. Valjda je to i bolje nego Antwerp.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    P r i m o r a c

  22. #7891
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,014
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Sve je bolje od Hamburga!



    Prashtaj druze,srecno
    ...

  23. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  24. #7892
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Drugari forumasi,
    za 15 dana otprilike bih trebao da se iskrcam sa broda. Znam da se situacija mijenja svakog dana, ali vec neko vrijeme ne znam kakva je situacija sa pomorcima, tj. procedura prilikom njihovog iskrcaja (karantin, koliko dana, dje...???). Najvjerovatnije cemo, nas 6 iz CG, biti iskrcani iz Rotterdama. Valjda je to i bolje nego Antwerp.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Do tada će situacija biti takva da će te poslat u karantin, da te ne zarazimo.

  25. The Following 4 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  26. #7893
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Poslije Rotterdama ide brod za Hamburg, odatle se Indonezani iskrcavaju...
    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Sve je bolje od Hamburga!



    Prashtaj druze,srecno
    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    P r i m o r a c

  27. #7894
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Drugari forumasi,
    za 15 dana otprilike bih trebao da se iskrcam sa broda. Znam da se situacija mijenja svakog dana, ali vec neko vrijeme ne znam kakva je situacija sa pomorcima, tj. procedura prilikom njihovog iskrcaja (karantin, koliko dana, dje...???). Najvjerovatnije cemo, nas 6 iz CG, biti iskrcani iz Rotterdama. Valjda je to i bolje nego Antwerp.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Moj drug se iskrcao prosle sedmice, došao je u Dubrovnik pa sa Debelog Brijega autobusom do Sutomora u karantin.
    Onda su ih poslije 7 dana tesrirali i poslali doma.
    Imao je obavezu jos 7 dana kuci da bude izolovan bez obzira na rezultat testa.
    Retultat je bio negativan i javili su mu sjutradan poslije testiranja ali je obavezno ostao do kraja "ugovora" 7+7.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  28. The Following 2 Users Say Thank You to sparky For This Useful Post:


  29. #7895
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,987
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Građani EU bez ikakvih uslova slobodno mogu da uđu u CG.
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-za-clanice-eu

    I vjerovatno građani CG mogu u EU er je ovo preporuka.
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...jos-12-zemalja
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  30. #7896
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post

    I vjerovatno građani CG mogu u EU er je ovo preporuka.
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...jos-12-zemalja
    Na zalost ovo je i dalje samo preporuka.

  31. #7897
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,822
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Plus napomena mogucnosti donosenja brzoh odluka ako se situacija pogorsa. Da te neka crkotina nadje u sred putovanja...

    Jedino ludi bi posao nedje ovo ljeto


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  32. #7898
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    EU drzave su suverene i odlucuju same za koga ce otvorit granice. Ko oce da putuje mora za svaku drzavu pojedinacno provjeriti sa nadleznim konzulatom.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  33. #7899
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Plus napomena mogucnosti donosenja brzoh odluka ako se situacija pogorsa. Da te neka crkotina nadje u sred putovanja...

    Jedino ludi bi posao nedje ovo ljeto


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ko oce da bude avanturista i putuje, karte treba kupovat danas za sjutra, jer se jedino tako redukuje rizik naglog zatvaranja granica. Cak i nedelju dana unaprijed kupovina karte je kockanje. I da put nije duzi od mozda 4-5 dana... Pakleno je sve ovo za nas putnike.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  34. #7900
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Još 47 slučajeva koronavirusa
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...a-koronavirusa

    Ekonomija je mrtva - Živjela Ekonomija!

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

Page 316 of 383 FirstFirst ... 216266306312313314315316317318319320326366 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •