View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 309 of 383 FirstFirst ... 209259299305306307308309310311312313319359 ... LastLast
Results 7,701 to 7,725 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #7701
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    30 zarazenih u jednom danu je bio max u prethodnom "talasu". Izgleda da cemo rekord oboriti vrlo brzo, mozda vec sjutra, a atmosfera skroz lagana i opustena

  2. #7702
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,531
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Poznajem dvoje zarazenih, jedno blagi simptomi vec se oporavilo , temperatura 2 dana i blagi kasalj. 25 godina.

    Drugo od 35 bol u kostima, temperatura, kasalj.

    Sve zavisi kako koga.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  3. #7703
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fitnespro View Post
    Poznajem dvoje zarazenih, jedno blagi simptomi vec se oporavilo , temperatura 2 dana i blagi kasalj. 25 godina.

    Drugo od 35 bol u kostima, temperatura, kasalj.

    Sve zavisi kako koga.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Kako kazu struchnjaci,zavisi od kolichine kopija koje udju u organizam,shto je i logichno.
    ...

  4. #7704
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    30 zarazenih u jednom danu je bio max u prethodnom "talasu". Izgleda da cemo rekord oboriti vrlo brzo, mozda vec sjutra, a atmosfera skroz lagana i opustena
    Normalno. Upravo zbog i takve atmosfere su ovi brojevi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  5. #7705
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Evo ne znam, pa i prije je atmosfera bila opuštena pa se sticao utisak da se ne može baš tako lako zaraziti, po par slučajeva smo imali svega. Ovo već sad ide mnogo ozbiljnijom tendencijom nego prvog puta.

    Druga stvar, zašto nisu zaključali Rožaje? Bukvalno se desilo tamo ono čega su se pribojavali za Tuze na početku a oni i dalje kuliraju situaciju?

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    War. War never changes.

  6. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  7. #7706
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Evo ne znam, pa i prije je atmosfera bila opuštena pa se sticao utisak da se ne može baš tako lako zaraziti, po par slučajeva smo imali svega. Ovo već sad ide mnogo ozbiljnijom tendencijom nego prvog puta.

    Druga stvar, zašto nisu zaključali Rožaje? Bukvalno se desilo tamo ono čega su se pribojavali za Tuze na početku a oni i dalje kuliraju situaciju?

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Nema zakljuchavanja,toga vishe nece biti,nemaju para da isprate lockdown,to je jasno odavno.
    ...

  8. #7707
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,459
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Nema vise zakljucavanja, sad ce da prinudno primjene svedski sistem, ko oce da se pazi nek se pazi, ko nece nek se kocka pa sto ko ponese.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  10. #7708
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Znaci sav lockdown iz prvog talasa je bio uzaludan..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  11. #7709
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Ne bi mene iznenadilo da zatvore nocne klubove, teretane i ostasla mjesta dje je koncetracija ljudi velika. Ostavice kafane da rade sa stolovima udaljenim, u prodvnicu po 50oro kao prije.
    Nije to previse daleko od realnosti. Po meni treba sto prije na 15 dana:1) opet zatvoriti parkove,
    2) zatvoriti nocne klubove,
    3) kretanje posle 23h,
    4) zabraniti vjerske skupove, svadbe i sahrane,
    5) obavezno nosenje maski u javnim prostorijama postroziti,
    6) zatvoriti sve ustanove koje ne moraju da rade (drzavne organe koji mogu da funkcionisu online)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #7710
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Nema vise zakljucavanja, sad ce da prinudno primjene svedski sistem, ko oce da se pazi nek se pazi, ko nece nek se kocka pa sto ko ponese.
    Ko oce da se pazi neka se pazi. Tacno tako.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  13. #7711
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Ne bi trebalo da spadam u neke rizicne grupe i po godinama i nemam nikakve hronične bolesti i ako se nikad ne zna...
    Nedje sredinom Marta sam imao valjda obicnu gripu 15 dana to je bio haos sve se smjenjivalo od temperature, kaslja, bolova kosti ma svega mogućeg eto nadam se i ako zakačim ovu .ebenu Koronu da neće biti gore, naravno da ću se pazit i biti oprezan koliko god budem mogao i zbog sebe i ljudi oko mene.

  14. #7712
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne bi mene iznenadilo da zatvore nocne klubove, teretane i ostasla mjesta dje je koncetracija ljudi velika. Ostavice kafane da rade sa stolovima udaljenim, u prodvnicu po 50oro kao prije.
    Nije to previse daleko od realnosti. Po meni treba sto prije na 15 dana:1) opet zatvoriti parkove,
    2) zatvoriti nocne klubove,
    3) kretanje posle 23h,
    4) zabraniti vjerske skupove, svadbe i sahrane,
    5) obavezno nosenje maski u javnim prostorijama postroziti,
    6) zatvoriti sve ustanove koje ne moraju da rade (drzavne organe koji mogu da funkcionisu online)
    Mislim baš teško makar sledeće 10-15 dana.
    Mugoša je juče jasno rekao više puta "moramo naučiti da živimo sa korona virusom".
    Tako da to je to - ko šta ponese.
    Sa druge strane mora država da bude spremna da isplati tim noćnim klubovima izgubljenu dobit jer je opet to veoma diskriminatorski.
    Što se tiče izmicanja stolova to ne može jer tu benefit imaju oni sa velikim terasama a svi ostali se gase...
    Ekonomija je na koljenima, država centa nema a izbori idu brzo tako da će ovako gurati do jedne.

    Ono što je zabrinjavajuće je stopa rasta i ono što me je strah je da ne počnu da skrivaju brojeve kao u Srbiji da nam ne bi EU zatvorila granice.
    Jer ce izgleda od 1jula biti otvorene samo prema nama i Srbiji i ni prema kome više u regionu.
    Kako imamo malu populaciju tako i zavisno od toga koju Robert Koch Institut metodologiju koristi ( zaraženi na milion, na 100k ili kako god) moze vrlo brzo da se promijeni imajući u vidu da smo samo danas porasli za 25%

    Ja očekujem neđe tamo do 10 Jula jedno 300 do 1 avgusta jedno 1000 ako ne uvedu još neke mjere.
    Ovaj i prošli vikend samo svadbe, svi ovi što su čekali sad ih guraju, klubovi puni, tržni centri....
    One Ring to Rule them all...

  15. #7713
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Mislim baš teško makar sledeće 10-15 dana.
    Mugoša je juče jasno rekao više puta "moramo naučiti da živimo sa korona virusom".
    Tako da to je to - ko šta ponese.
    Sa druge strane mora država da bude spremna da isplati tim noćnim klubovima izgubljenu dobit jer je opet to veoma diskriminatorski.
    Što se tiče izmicanja stolova to ne može jer tu benefit imaju oni sa velikim terasama a svi ostali se gase...
    Ekonomija je na koljenima, država centa nema a izbori idu brzo tako da će ovako gurati do jedne.

    Ono što je zabrinjavajuće je stopa rasta i ono što me je strah je da ne počnu da skrivaju brojeve kao u Srbiji da nam ne bi EU zatvorila granice.
    Jer ce izgleda od 1jula biti otvorene samo prema nama i Srbiji i ni prema kome više u regionu.
    Kako imamo malu populaciju tako i zavisno od toga koju Robert Koch Institut metodologiju koristi ( zaraženi na milion, na 100k ili kako god) moze vrlo brzo da se promijeni imajući u vidu da smo samo danas porasli za 25%

    Ja očekujem neđe tamo do 10 Jula jedno 300 do 1 avgusta jedno 1000 ako ne uvedu još neke mjere.
    Ovaj i prošli vikend samo svadbe, svi ovi što su čekali sad ih guraju, klubovi puni, tržni centri....
    Znajući naše biznismene, svaki listom prikazuje gubitak u knjigama, pa ne bi imali što da im isplate na izgubljenu dobit. Prelistaj redom bilanse kafana kad ti ostave racun na sto. Iznenadio bi se koliko prihoda pojedini prijave.
    A i te bašte, opet se tu plaćaju naknade po m2, a nisi svugdje ograničen prostorom.

    Meni je jasno da moramo da zivimo sa korona virusom. I da moramo misliti na zdravlje i na ekonomiju. Meni licno nije problem nositi masku svaki put kad izadjem u napolje i udjem u prodavnicu.
    Narod se definitivno previše opuštio. A ekonomija se neće sama od sebe oporaviti, a za virus smo pokazali da možemo da ga iskorijenimo.
    Ovo gore što napisah je moj spisak želja, za koji sam svjestan da neće biti sproveden ali dobro što je tu je. Zato i ne treba da čudi ovako nagli skok u brojkama.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #7714
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Vidi - mi se razumijemo apsolutno.
    Ja bih nas najradije opet sve zatvorio - podijelio na turističke i neturisticke opštine i sproveo mjere. Ne rigorozno kao prvi put ali bi se mogao dobro usporiti ovaj virus, ovim što si ti gore naveo + zabrana svadbi, platofrma online zakazivanja za kad ti nešto treba itd itd
    Ali znam da nije moguće jer mi je poznato koliko kao država para nemamo, a znanja i struke još manje.
    Iskreno malo se glupo osjećam jer sam sve mjere kako tada tako i sad slijepo pratio vjerujući da doprinosim.
    Ali sad kad vidim koliko smo mi čudan narod i koliko ni malo discipline nemamo dok nas neko ne utjera u brazdu pitam se čemu?

    Ja sam od sezone ruke digao još u martu tako da mi lično nije previše bitno sa tog ekonomskog aspekta jer sam se pomirio sa činjenicom da smo kiksali.

    Ono što me je strah da će doći do nekog italijanskog scenarija pogotovo na svjeveru gdje imamo staračke gradove NPR Žabljaku dje je prosječna starost skoro 60 godina...
    I tu nastaje havarija.
    Ali nadajmo se najboljem
    One Ring to Rule them all...

  17. #7715
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    a za virus smo pokazali da možemo da ga iskorijenimo.
    Zaboravljas na kljucnu stvar, granice. Jedno je "boriti" se sa otvorenim a drugo sa zatvorenim granicama.

    Za neke mjere je vec kasno jer se u zadnjih 20ak dana "odrzalo" toliko "skupova" (litije, proslave, mature itd.) da cemo tek da vidimo prave brojeve (ako se testiranje poveca). Kao i uvijek, problem je selektivno primjenjivanje pravde te da i donesu neke mjere nema nikakve poente bez da se iste sprovode neselektivno.

  18. #7716
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    625 Posts

    Default

    Kakvo crno zatvaranje, ide posljednji voz da se uzme neko zrno od turizma..

  19. #7717
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ovo gore što napisah je moj spisak želja, za koji sam svjestan da neće biti sproveden ali dobro što je tu je. Zato i ne treba da čudi ovako nagli skok u brojkama.
    Prelijepi su vam spiskovi želja i čestitki, stvarno. Koliko smo mi imali ozbiljnih slučajeva corone za ovih skoro 4 mjeseca? 10?
    Možete vi sa ovim "zaključajte sve" stavovima da pričate štogod želite, ali je suludo zaključati 600.000 + ljudi zbog 10-20, pa i 100+ ozbiljnih slučajeva.

    Ako prosječna plata na papiru padne ispod 400 eura i u perspektivi pocrkamo od gladi, nema veze, je li? Bićemo corona free država. Blago nama i blago nama s vama takvima. Sigurno vjerujete da čim imate takve stavove, čuvate tuđe živote, pa ste zadovoljni samim sobom? Je li to u pitanju? A to što ljudi već stradaju i tek će stradati od ovog nesrećnog zatvaranja, to nikome ništa? Žicne me nešto pod rebra kad pročitam ovakve priče, juna 2020. godine, tako da ne shvataj ovo lično.

    S virusom se mora živjeti i zdravo.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  20. The Following 4 Users Say Thank You to D.S. For This Useful Post:


  21. #7718
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Pa dobro, ti kad budes odredio koji je broj dovoljan da bi se uvele mjere javi nam, da se do tada ne pise nista..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  22. #7719
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,626
    Thanked in
    2,279 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Pa dobro, ti kad budes odredio koji je broj dovoljan da bi se uvele mjere javi nam, da se do tada ne pise nista..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    Mjere neka se uvode koje oce, samo neka nam drzava isplacuje makar 80% plate za nas kojima su poslovi ukinuti.

    Ako ne mogu da isplacuju, onda nema mjera.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  23. #7720
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Mjere neka se uvode koje oce, samo neka nam drzava isplacuje makar 80% plate za nas kojima su poslovi ukinuti.

    Ako ne mogu da isplacuju, onda nema mjera.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Mene je prvom plata na 70% evo tri mjeseca, a nisam prestajao da radim.
    Ne uvode oni ponovo mjere ne zato da bi se naucili da zivimo sa virusom, nego jer nemaju centa za subvencije..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  24. #7721
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Pa dobro, ti kad budes odredio koji je broj dovoljan da bi se uvele mjere javi nam, da se do tada ne pise nista..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    Ne banalizuj. Tebi je 70% i to je vjerujem super procenat kakav će biti na jesen/zimu ako nas ponovo zatvore. Treba svi da pjevamo ako ekonomija, i plate s njom, ne padnu u prosjeku više od tih 30%.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  25. #7722
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Mene je prvom plata na 70% evo tri mjeseca, a nisam prestajao da radim.
    Ne uvode oni ponovo mjere ne zato da bi se naucili da zivimo sa virusom, nego jer nemaju centa za subvencije..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    upravo tako...

    Niti smo EU
    zanimljivo je istaci da smo za punih 8 godina pregovora od 33 privremeno zatvorili samo 3 poglavlja.
    Lider veli u EU integracijama
    Ja i dalje ne vjerujem da ljudi ne kontaju, bili otvoreni ili ne pukli smo ko lubenica i nista nas ne može spasiti od nadolazeće krize a pogotovo DPS.
    Životi sa druge strane se mogu spasiti
    One Ring to Rule them all...

  26. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  27. #7723
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by D.S. View Post
    Ne banalizuj. Tebi je 70% i to je vjerujem super procenat kakav će biti na jesen/zimu ako nas ponovo zatvore. Treba svi da pjevamo ako ekonomija, i plate s njom, ne padnu u prosjeku više od tih 30%.
    Suprotno je to od banalizovanja.
    Super, neka sve ostane otvoreno i onda pustimo nase zdravstvene kapacitete da nas održe. Tu smo najjači..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  28. The Following User Says Thank You to Manu For This Useful Post:


  29. #7724
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    upravo tako...

    Niti smo EU
    zanimljivo je istaci da smo za punih 8 godina pregovora od 33 privremeno zatvorili samo 3 poglavlja.
    Lider veli u EU integracijama
    Ja i dalje ne vjerujem da ljudi ne kontaju, bili otvoreni ili ne pukli smo ko lubenica i nista nas ne može spasiti od nadolazeće krize a pogotovo DPS.
    Životi sa druge strane se mogu spasiti
    Bitno je da smo "konkurenciju" otvorili, nego to je za drugi topik.
    U svemu ja samo ne bih volio spanemo na to da se sa virusom krenemo boriti u bolnice, jer ako do toga dodje ugasili smo ga..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  30. #7725
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Suprotno je to od banalizovanja.
    Super, neka sve ostane otvoreno i onda pustimo nase zdravstvene kapacitete da nas održe. Tu smo najjači..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    Tu smo prejaki za sad,a bude li a nazalost hoce ako bude ishlo ovim tempom za par dana preci 250,ugasismo ga.
    Chitah do maloprije da Hrvatska pored svih napora koje ulazu ipak ne ochekuje vishe nishta od turizma,chak i na ostrvima koja su bulvalno izolovana,nema ni po 50 kupacha...
    Previshe se opushtismo,pootvarasmo,josh cemo izgleda otvarat a to nama ovakvog kapaciteta nimalo ne ide na ruku.
    @D.S. Niko ovdje vishe nije za totalno zatvaranje,ali vidish li shto se deshava...?
    Zamisli da se ne daj Boze kod nas desi kao npr. u Novom Pazaru ili Kragujevcu,da oboli osoblje...?
    Kod koga bi poshli ljudi tj. veliki dio populacije na pregled,intervenciju...?
    ...

Page 309 of 383 FirstFirst ... 209259299305306307308309310311312313319359 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •