View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 288 of 383 FirstFirst ... 188238278284285286287288289290291292298338 ... LastLast
Results 7,176 to 7,200 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #7176
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Daj više informacija druže.

    Na čiji pasoš - koji granični prelaz i to
    Jutros sestra pošla za HR na ljetovanje. CG pasoš.
    Preko BiH u HR sa CG pasošem. Niko ništa ne pita.
    Isto prije 4 dana drug je bio za Dubrovnik preko DB. Niko ga ništa pitao nije.

  2. #7177
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Kakva sezona? Biće nekih letovanja, izleta i to kad se ljudi opuste eventualno u avgustu. Od 1 jula će biti priliv ljudi koji imaju svoje kuće na primorju. Nema tog mađioničara koji bi napravio sezonu u ovim uslovima.
    U hrvatskoj za vikend 70 000 turista u isto vrijeme prošle godine 300 000.

    Imali smo 14 godina da udjemo u EU ali nekoga nije zanimalo sad ćemo da platimo cijenu.

    Da smo u EU kojim slučajem već bismo imali 30% u odnosu na prošlu godinu.

    U ovom trenutku imamo oko 0.2%
    One Ring to Rule them all...

  3. #7178
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Daj više informacija druže.

    Na čiji pasoš - koji granični prelaz i to
    U Hrvatsku se moze sa potvrdom smjestaja. Oni koji su na listu, ne moraju nista da pokazuju

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  4. #7179
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Вирус је ослабио, са њим се мора живјети, и све одлуке за отварање граница су политичке одлуке и ништа више

  5. #7180
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    One Ring to Rule them all...

  6. #7181
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,927
    Thanks Thanks Given 
    4,971
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Eto ti ga na,znachi nash ga je uvalio njima...?
    A jesi vidio da ima neki uchenik osmog razreda nazalost pozitivan,bilo je na N1 o tome jutros,a sinoc na Novu da masu sluchajeva ima u Nishu,u Bg samo sinoc 30.
    ...

  7. #7182
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Eto ti ga na,znachi nash ga je uvalio njima...?
    A jesi vidio da ima neki uchenik osmog razreda nazalost pozitivan,bilo je na N1 o tome jutros,a sinoc na Novu da masu sluchajeva ima u Nishu,u Bg samo sinoc 30.
    Oni to prenose kao da je donio iz CG a nidje veze
    One Ring to Rule them all...

  8. #7183
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,118
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    973 Posts

    Default

    Politicke odluke su oko otvaranja granica ali ne u smislu odnosa izmedju CG i SRB vec da izvrsna vlast treba da prelomi na koji nacin se bori dalje sa koronom jer ocigledno da izolaciju ne mozemo priustiti.

    Isto je ocigledno da su buknula nova zarista i u Srbiji i u Makedoniji pa cemo ih tako i mi pokupiti pa ce onda oni isti sto su kukali za otvaranjem poceti kuknjavu sto se otvaralo i nije kontrolisalo i slicno. Zbog toga je potreban konsenzus svih po tom pitanju. Mozemo pricati do sjutra sta bi bilo kad bi bilo i zamisljati svu idilu koja bi bila da je ovo ili ono. Imas sada problem i prema njemu se opredjeljuj i rjesavaj a Vlada kao svaka Vlada mora da podstice optimizam i uliva povjerenja na papiru tako da neke njihove procjene ne moze se cijeniti kao realne. Dakle vrlo jednostavno jel zelite da zivite sa koronom ili bez nje a sve ima svoju cijenu. Ja sam za otvaranje a svako je vise dovoljno upucen koje mjere opreza treba da ima. Nego svi kad dodje dotle da je njegovo zdravlje ugrozeno onda radikalno mijenja misljenje a da ne govorim kad politikanstvo postane faktor gdje je glavni reper za stavove da moras da imas suprotan od onoga koga ne podrzavas pa tako imamo cijeli splet kontradiktornosti.

  9. #7184
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Politicke odluke su oko otvaranja granica ali ne u smislu odnosa izmedju CG i SRB vec da izvrsna vlast treba da prelomi na koji nacin se bori dalje sa koronom jer ocigledno da izolaciju ne mozemo priustiti.

    Isto je ocigledno da su buknula nova zarista i u Srbiji i u Makedoniji pa cemo ih tako i mi pokupiti pa ce onda oni isti sto su kukali za otvaranjem poceti kuknjavu sto se otvaralo i nije kontrolisalo i slicno. Zbog toga je potreban konsenzus svih po tom pitanju. Mozemo pricati do sjutra sta bi bilo kad bi bilo i zamisljati svu idilu koja bi bila da je ovo ili ono. Imas sada problem i prema njemu se opredjeljuj i rjesavaj a Vlada kao svaka Vlada mora da podstice optimizam i uliva povjerenja na papiru tako da neke njihove procjene ne moze se cijeniti kao realne. Dakle vrlo jednostavno jel zelite da zivite sa koronom ili bez nje a sve ima svoju cijenu. Ja sam za otvaranje a svako je vise dovoljno upucen koje mjere opreza treba da ima. Nego svi kad dodje dotle da je njegovo zdravlje ugrozeno onda radikalno mijenja misljenje a da ne govorim kad politikanstvo postane faktor gdje je glavni reper za stavove da moras da imas suprotan od onoga koga ne podrzavas pa tako imamo cijeli splet kontradiktornosti.
    Ja pričam oko otvaranja granica u EU.
    Mi smo 'lider' u integracijama evo 10 godina ali nidje nijesmo stigli.
    Ne poštujemo preporuke EU jer nekome ne odgovara da budemo u EU.

    Hrvatska na današnji dan ima 100k turista mi imamo 300
    Većina tih turista je iz EU.

    O tome ja pričam - sad nam se sve polako vraća.
    Ja da se pitam ne bih otvarao makar još mjesec granice ka Srbiji jer očigledno fingiraju brojke i ne rade kako treba.
    One Ring to Rule them all...

  10. #7185
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,118
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    973 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ja pričam oko otvaranja granica u EU.
    Mi smo 'lider' u integracijama evo 10 godina ali nidje nijesmo stigli.
    Ne poštujemo preporuke EU jer nekome ne odgovara da budemo u EU.

    Hrvatska na današnji dan ima 100k turista mi imamo 300
    Većina tih turista je iz EU.

    O tome ja pričam - sad nam se sve polako vraća.
    Ja da se pitam ne bih otvarao makar još mjesec granice ka Srbiji jer očigledno fingiraju brojke i ne rade kako treba.
    Pa znam i sve se slazem sa tobom. Ova vlast niti je sposobna, niti je htjela da taj projekat iznese a gradjanska Crna Gora je dozivjela poraz jer ovdje narod ima kurazi samo kad je u gomili i baca populisticke i nacionalisticke parole. Vise mi je mrsko kriviti vlast za sve kad ocigledno narod nema kapacitet i toleranciju da iznjedri nesto novo i kvalitetno. Ovdje misle da je hrabrost sto ce izaci na ulicu i izvikati se sa istomisljenicima a kad treba onda u misju rumu i tuc, muc.

    Samo sam dao opasku na to da u sadasnjoj situaciji i u sadasnjim uslovima a bez pogleda u proslost nego realno gledano naprijed nema tog madjionicara. Crnoj Gori je potreban konsenzus apsolutno svih snaga a do toga necemo doci ni za sto godina.

  11. #7186
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,116
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...a-koronavirusa

    A i dalje nema rezultata od nedelje,izgleda da smo stali nedeljom
    Podgorica Podgoricanima!

  12. #7187
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,273
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,921
    Thanked in
    1,901 Posts

    Default

    @Rodion Romanovich i @Brk vama ne moram valjda pojasnjavat pravila. Ako vec moram padobrancima, makar vi ne dolivajte ulje na vatru.

    A samo nastavite o politici i sakupljajte infrkacije.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #7188
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    177
    Thanks Thanks Received 
    206
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Je li neko kontroliše ljude koji ulaze iz zemalja sa zelene liste i njihovo kretanje u zadnjih 15 dana??Jer ako takav turista koji je recimo bio u francuskoj i italiji pa iz svoje zemlje njemačke udje slobodno u Cg šta onda???

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  14. #7189
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Ima li dje kakva lista koje drzave nama dozvoljavaju ulazak?

  15. #7190
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ima li dje kakva lista koje drzave nama dozvoljavaju ulazak?
    Mislim da nema . Prvo jer se to stalno mijenja a drugo definitivno je da nema nekih zajednickih pravila . Kad EU ih nema moz zamislit ostale .
    Nadam se da ne planiras nastavak putovanja sada ? Jer sto je necija granica sad otvorsna ( zatvorena ) ne znaci da ce biti i za nekoliko dana .
    Ps vidim da Grcka se opet nesto premislja da mozda neke djelove izostavi od otvaranja . A ako to oni rade kojima je turizam biti ili ne biti znaci sjedi dje si .

  16. #7191
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Mislim da nema . Prvo jer se to stalno mijenja a drugo definitivno je da nema nekih zajednickih pravila . Kad EU ih nema moz zamislit ostale .
    Nadam se da ne planiras nastavak putovanja sada ? Jer sto je necija granica sad otvorsna ( zatvorena ) ne znaci da ce biti i za nekoliko dana .
    Ps vidim da Grcka se opet nesto premislja da mozda neke djelove izostavi od otvaranja . A ako to oni rade kojima je turizam biti ili ne biti znaci sjedi dje si .
    Ne bi da nam propadne ovo ljeto, pa bi ga makar proveli po evropi, kad ne mozemo po l.americi...

    izgleda da nam jedino Grcka otvara vrata od 15.juna... a prije 1.jula kako stoje stvari necemo moc nidje kroz eu...

    https://www.schengenvisainfo.com/new...e-end-of-june/

    Third-country nationals will be unable to travel to the Schengen Area for non-essential purposes, at least until the end of June, the European Interior Ministers have agreed.
    In an informal video meeting last Friday, June 5, the Ministers discussed the possible reopening of the external borders of the Schengen Area, as well as the internal border closures and controls, previously imposed amid the outbreak of the Coronavirus pandemic in Europe back in Mach this year.
    Throughout the meeting, which was held within the framework of Croatia’s Presidency of the Council of the EU, the Ministers raised their concerns that the pandemic has threatened some of the foundations of the block, as the freedom of movement and the European Single Market.
    Full functioning of the Schengen area and free movement of persons is crucial for the economic recovery and the European Union in general,” the Croatian Interior Ministry Davor Bozinovic said throughout the meeting, a press release of the Ministry notes.
    Present at the meeting, was also Estonia’s Minister of the Interior Mart Helme who informed his European colleagues that although the European Commission’s recommendation for unnecessary travel from third countries to the EU expires on June 15, Estonia is certainly not ready to open its external border on that date.
    In order not to shift the epidemiological balance within the Schengen area by mid-June, the restrictions on crossing the external border should be continued at least until June 30,” Minister Helme asserted.
    Estonia is among the few EU countries that opened borders on June 1, for travellers from the European Union / Schengen Area Member states and of the United Kingdom, after previously having permitted entry to Lithuanians and Latvians, creating what is called “the Baltic Bubble”.
    Despite the willingness to open borders for nationals of other EEA and EFTA Member States, Estonia is still not ready to open borders for third-country citizens, at least not until July.
    The opening of the European Union’s external borders must be approached with caution, and the most objective criteria must be agreed for opening the borders to third countries. In our opinion, the starting point here could be the epidemiological situation of the country, which is based on real data,” Minister Helme told his counterparts from the EU Member States.
    A night before the meeting, the European Union Home Affairs Commissioner Ylva Johansson said in an interview that asserted that the Schengen Area would be fully functional by the end of the month, though it remains unclear whether travel freedom would also apply to third-country nationals.
    I personally believe that we will return to the full functioning of the Schengen area and freedom of movement of citizens no later than the end of the month of June,” the Commissioner said.

  17. #7192
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,116
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by buzzmissman View Post
    Je li neko kontroliše ljude koji ulaze iz zemalja sa zelene liste i njihovo kretanje u zadnjih 15 dana??Jer ako takav turista koji je recimo bio u francuskoj i italiji pa iz svoje zemlje njemačke udje slobodno u Cg šta onda???

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    A okle, kako to kontrolisati, mada mislim da je vecina EU zatvorena do 15tog jos
    Podgorica Podgoricanima!

  18. #7193
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,409
    Thanks Thanks Given 
    1,618
    Thanks Thanks Received 
    4,339
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Jesu li istinite ove price da Srbi ulaze kod nas lagano preko Trebinja ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #7194
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Jedno pitanje.
    Ako će pare od donacija da se potroše za izgradnju bolnica, od čega ćemo kupit opremu za drugi talas?

  20. #7195
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    od novih donacija.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. #7196
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    1,833
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    https://www.b92.net/info/vesti/index...nav_id=1693341

    Čitam na njemackim portalima da je preporuka da se odmor provede u EU. Što se tiče prelaska granice za građane zemalja koje su van EU Njemci će ažurirati liste...

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  22. #7197
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    To mu dodje na isto . Jer onu preporuke shvataju ozbiljno ( a mozda ima uticaj sto im se bilo kakva akcija pomoci van preporuke usloznjava i kosta ) . Pa ni Rusija nije bila zabranila ljetovanje u Tursku posle one gulenove gluposti ali su na prste mogli bojati goste . Prevedeno preporuke nema nema garancija da ce ti pomoci .
    Ako to ostane tako vidjadjemo samo nase koji rade tamo


    Nazalost nasa je mana sto u nesto vise od pola miliona ne mozes napraviti sezonu . To mogu mnogo vece zemlje .
    Last edited by brodomaketar; 09-06-20 at 22:25.

  23. #7198
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Jel' zna iko licno nekoga ko je u zadnjih sedam dana testiran? Izgleda da vise ni ne testiraju, barem sudeci po tome sta se desava sa supruginim koleginicama na poslu... Svi simptomi vec par dana kod jedne koleginice, jucer zaglavi sa ogromnom temperaturom i na kraju kod izabranog doktora koji joj je rekao da je u pitanju regularna gripa, da se ne moze testirati na COVID19 te da ide kuci i "odlezi"...

    Izgleda da smo ipak isti kao i vecina... Ako ne testiras ni nema slucajeva.

  24. #7199
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    E ako nam EU zabrani ulazak do kraja avgusta onda stvarno gasi. Sramota i za nas i za njih.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  26. #7200
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Testiran je drugar ali je bio dio ove grupe sto su stigli iz Barbadosa, testirali su ih prije nego sto su im dozvolili da izadju iz karantina, sada su u kucnoj samoizolaciji, jos 3 dana i bice na slobodi

Page 288 of 383 FirstFirst ... 188238278284285286287288289290291292298338 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 22:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 13:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 13:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •