View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 261 of 383 FirstFirst ... 161211251257258259260261262263264265271311361 ... LastLast
Results 6,501 to 6,525 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #6501
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/ekonomija/air-serbi...i-kao-do-sada/

    Nije mi potpuno jasan tekst, lete li iz Srbije ovamo od 18.?
    A sta je sa karantinom?

  2. #6502
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    https://m.cdm.me/ekonomija/air-serbi...i-kao-do-sada/

    Nije mi potpuno jasan tekst, lete li iz Srbije ovamo od 18.?
    A sta je sa karantinom?
    Ne krecu s letovima 18og a podgorica je u planu 1 juna za sada...

    Sent from my P 30 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  3. #6503
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Samo planovi ili je kao izvjesno?
    Sta je sa karantinom?

  4. #6504
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Hrvati sjutra otvaraju šoping centre, restorane, kafiće, granice, a ovi naši umobolnici još drže zabranu kretanja u državi iako odavno nema novih slučajeva. Kakvi smo šampioni.

  5. #6505
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,307
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,942
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Da li bi protivnici karantina i policijskog časa potpisali da se odriču medicinkih usluga i prava liječenja od ovog virusa a da im se dozvoli kretanje i kafane? Pitah ovo ranije ali niko da se oglasi.

    Olako nazivate ljude svakakvim imenima. Tim "umobolnicima" najmanje odgovara da drže te mjere, jer ih pljuju svi živi, naročito privrednici koji su pogođeni mjerama a opet brinu o zdravlju ljudi.
    A evidentno je da od svih zemalja bivse Jugoslavije Crna Gora je možda i najbolji posao uradila po ovom pitanju.
    https://www.balkaninsider.com/monten...d-19-response/
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...rona-free-zona

    A svjesni ste da samo jedan zaraženi u kafani ili tržnom centru će da napravi haos i da se vrlo lako možemo vratiti na sredinu marta.
    Last edited by hercules; 11-05-20 at 00:17.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  7. #6506
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B3lv3d3r View Post
    Hrvati sjutra otvaraju šoping centre, restorane, kafiće, granice, a ovi naši umobolnici još drže zabranu kretanja u državi iako odavno nema novih slučajeva. Kakvi smo šampioni.
    Pa nema novih slucajeva zbog restriktivnih mjera a zbog toga sto su postavili cilj da budemo prva corona free state i dalje drze neke mjere. Trenutno smo na 25 sa tendencijom da krajem nedjelje broj padne ispod 10. Ocekujem sredinom nedjelje, tacnije od srijede da ce popustiti sa jos nekim mjerama.

  8. #6507
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Da li bi protivnici karantina i policijskog časa potpisali da se odriču medicinkih usluga i prava liječenja od ovog virusa a da im se doyvoli kretanje i kafane? Pitah ovo ranije ali niko da se oglasi.

    Olako nazivate ljude svakakvim imenima. Tim "umobolnicima" najmanje odgovara da drže te mjere, jer ih pljuju svi živi, naročito privrednici koji su pogođeni mjerama a opet brinu o zdravlju ljudi.
    A evidentno je da od svih zemalja bivse Jugoslavije Crna Gora je možda i najbolji posao uradila po ovom pitanju.
    https://www.balkaninsider.com/monten...d-19-response/
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...rona-free-zona

    A svjesni ste da samo jedan zaraženi u kafani ili tržnom centru će da napravi haos i da se vrlo lako možemo vratiti na sredinu marta.
    Ovo umobolnici se prije svega odnosi na nelogičnosti zadržavanja nekih mjera i donošenja drugih. Recimo nije mi baš najjasnije zašto je još zadržan policijski čas od 23h do 5h jer ne vidim kako bi on mogao da pomogne u suzbijanju korone jer je u to doba inače sve zatvoreno pa ne znam ko bi se zadržavao po ulicama osim beskućnika. Ako je već ukinuta zabrana kretanja preko dana onda bi bilo logičnije da ukinu i zabranu noćnog kretanja pa tek onda da otvaraju frizere, kozmetičare jer rekoše da se mjere ukidaju po redosljedu kako su donošene.

    Nije im bilo teško da disciplinuju pola miliona ljudi tako da je logično da smo najbolje prošli u regionu.

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Pa nema novih slucajeva zbog restriktivnih mjera a zbog toga sto su postavili cilj da budemo prva corona free state i dalje drze neke mjere. Trenutno smo na 25 sa tendencijom da krajem nedjelje broj padne ispod 10. Ocekujem sredinom nedjelje, tacnije od srijede da ce popustiti sa jos nekim mjerama.
    To corona free state u svrhu turističke kampanje i privlačenja turista neka okače mačku o rep. Nema te corona free zemlje koja može iskontrolisati i testirati sve turiste će ući u državu. A da ne govorimo o drugim (zapadnim) zemljama kao npr. Njemačka, koja se već dvoumi da li da dozvoli svojim ljudima da idu na godišnje odmore jer znaju da bi mogli imati potencijalnu bombu kad se vrate doma.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to B3lv3d3r For This Useful Post:


  10. #6508
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B3lv3d3r View Post
    Hrvati sjutra otvaraju šoping centre, restorane, kafiće, granice, a ovi naši umobolnici još drže zabranu kretanja u državi iako odavno nema novih slučajeva. Kakvi smo šampioni.

    Njemci su krenuli sa ublazavanjem mjera pa su im se pojavila nekolika žarišta odmah... Izgleda da će da vrate opet mjere, tj vratili su već u nekim djelovima.
    https://www.cdm.me/svijet/evropa/kla...adnici-zaraze/

    Što se tiče sezone mislim da je to završena priča... Ne vidim način kako je može biti
    Last edited by Gandalf_White; 11-05-20 at 00:15.
    One Ring to Rule them all...

  11. #6509
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Što se tiče sezone mislim da je to završena priča... Ne vidim način kako je može biti
    Bog te cuo...


  12. #6510
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,307
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,942
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B3lv3d3r View Post
    Ovo umobolnici se prije svega odnosi na nelogičnosti zadržavanja nekih mjera i donošenja drugih. Recimo nije mi baš najjasnije zašto je još zadržan policijski čas od 23h do 5h jer ne vidim kako bi on mogao da pomogne u suzbijanju korone jer je u to doba inače sve zatvoreno pa ne znam ko bi se zadržavao po ulicama osim beskućnika. Ako je već ukinuta zabrana kretanja preko dana onda bi bilo logičnije da ukinu i zabranu noćnog kretanja pa tek onda da otvaraju frizere, kozmetičare jer rekoše da se mjere ukidaju po redosljedu kako su donošene.
    Razumjeh da misliš na ove koji donose mjere. Osim magistra krtole kako mu tepaju narodne mase, tamo sjede i ljekari koji su morali studirati najmanje 6 godina, neki još 1-2 specijalizacije i ko zna koliko usavrašvanja. treba poštovati toliko odricanje i školovanje.
    Zabrana kretanja naveče, pretpostavljam da je ostala na snazi iz razloga okupljanja po stanovima i pravljenja žurki što nam nikako nije strano bilo u prethodnih 2 mejseca.

    Quote Originally Posted by B3lv3d3r View Post
    Nije im bilo teško da disciplinuju pola miliona ljudi tako da je logično da smo najbolje prošli u regionu.
    Preko 1500 uhapšenih prkosnika svemu i svačemu te demantuje. Nije bilo tako lako. A sigurno ih je još toliko prošlo nekaženjeno.

    Novi slučaj u Vuhanu i nova žarišta u Njemačkoj uopšte ne ulivaju nadu da će se mjere tako lako ukinuti. Nije da ne bih volio, bih kao i svi. Ali sam isto za opciju strpljenja i postepenog gašenja mjera ako je to put do corona free zemlje.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #6511
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Cjene testova ce igrati bitnu ulogu o tome gde ce neko ako vec odlucuo ici na more jer nije isto dati npr u Hrvatsku za npr 4oro clanu porodicu jos 400e, 100e test po osobi mislim da ista cjena za Grcku, a kod nas kad bi stavili neki minimum ili cak besplatan...

    Sent from my P 30 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  14. #6512
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Sto se tice testova po 100 evra, sigurno ce biti uracunati u cijenu paketa, tj. snizice cijenu za cijenu tih testova jer nije logicno da sve cijene ostanu iste i jos dodaju 100 evra za test. Mislim to bi bilo logicno ako misle da sezone bude.
    A ovi sto se raduju da sezone ne bude samo neka su zdravo, radovat se svojoj nesreci, moras bit zestoko retardiran.

  15. #6513
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Cjene testova ce igrati bitnu ulogu o tome gde ce neko ako vec odlucuo ici na more jer nije isto dati npr u Hrvatsku za npr 4oro clanu porodicu jos 400e, 100e test po osobi mislim da ista cjena za Grcku, a kod nas kad bi stavili neki minimum ili cak besplatan...

    Sent from my P 30 pro using Tapatalk
    Zar se ne radi test u svojoj državi, pa se pokaže nalaz na granici?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Bolje imat no' nemat....

  16. #6514
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Računate li vi ako radite test kad krenete neđe na put da ćete morati da ga radite i u povratku? Dakle, x2 je taj trošak.

  17. #6515
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salmajster View Post
    Zar se ne radi test u svojoj državi, pa se pokaže nalaz na granici?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    To jos niko ne zna . Za sad kako se prica u EU radi se test kad udjes i ponovo kad se vratis u svoju zemlju . Jos ne znaju ako se ide autom sta onda ako prolazis vise zemalja

  18. #6516
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Ima logike da se test radi samo u matičnoj zemlji. Neposredno prije putovanja.
    Bilo avionski ili drumski prevoz.
    Recimo zapucaš iz bilo koje zemlje kod nas, i onda saznaš da imaš virus, i moraš da se vraćaš. Em mnogo veći troškovi, em ko će voziti zaraženu osobu i sl...


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  19. #6517
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,532
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Kakve logike ima da se test radi na našoj granici, dodje do granice testira se i bude pozitivan dje će da ide !?!

  20. #6518
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,307
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,942
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Momci lijepo se igrajte. Bez trolovanja ako moze, a nije problem ni brisati ako vam je bas tolika frka da ne mozete da izdrzite.
    Ono cega morate da se suzdrzite su licne kvalifikacija na racun drugih jer to necemo tolerisati.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #6519
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Znači ništa od lokalnog saobraćaja (autobusi)?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  22. #6520
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Ima logike da se test radi samo u matičnoj zemlji. Neposredno prije putovanja.
    Bilo avionski ili drumski prevoz.
    Recimo zapucaš iz bilo koje zemlje kod nas, i onda saznaš da imaš virus, i moraš da se vraćaš. Em mnogo veći troškovi, em ko će voziti zaraženu osobu i sl...


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Taj narod koji bi da se setka u ovoj situaciji trebalo bi vodit i kod psihijatra. Nekog Njemca koji zapuca kod nas ili na Tajland svakako bi trebalo vodit kod psajka. Mada velika je to muka kad ti dobar zivot dosadi i posljedicno pozelis da posjetis Crnu Goru, Egipat ili Tajland. Ma treba ih klepat cijenama, pokvarenom hranom, palicama. Kad je vec dosa.

  23. #6521
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    Taj narod koji bi da se setka u ovoj situaciji trebalo bi vodit i kod psihijatra. Nekog Njemca koji zapuca kod nas ili na Tajland svakako bi trebalo vodit kod psajka. Mada velika je to muka kad ti dobar zivot dosadi i posljedicno pozelis da posjetis Crnu Goru, Egipat ili Tajland. Ma treba ih klepat cijenama, pokvarenom hranom, palicama. Kad je vec dosa.
    Prosječno razmišljanje jednog Crnogorca. On misli, šta me briga, nemam aparrmane, nisam u turizmu, mene ovo ne dotiče.

    Ne nikako... Oni što imaju apartmane će lagano preteći jer su nešto uštedjeli. Ovi ostali, hm, vidjećemo.

    Svačije je pravo da sam preuzme rizik. Ako se nekom putuje, nek putuje, napraviti model da ne ugrožava druge (soc. distanca, maska, testiranje), a ne držati narod u torove i ograničiti mu kretanje. Idiotluk.

  24. #6522
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,869
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,535
    Thanked in
    2,244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    Taj narod koji bi da se setka u ovoj situaciji trebalo bi vodit i kod psihijatra. Nekog Njemca koji zapuca kod nas ili na Tajland svakako bi trebalo vodit kod psajka. Mada velika je to muka kad ti dobar zivot dosadi i posljedicno pozelis da posjetis Crnu Goru, Egipat ili Tajland. Ma treba ih klepat cijenama, pokvarenom hranom, palicama. Kad je vec dosa.
    Od tih koji dolaze kod nas 150 000 cgoraca prima plate i penzije.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  25. #6523
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,624
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Ne samo to nego sto nas dosta ima rodbinu van CG, pa studenti, pa ljudi koji poslom moraju ici itd itd. Sto treba da ne micemo nidje dok ne dodje vakcina, ako uopste i dodje ikad?

  26. #6524
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Ne samo to nego sto nas dosta ima rodbinu van CG, pa studenti, pa ljudi koji poslom moraju ici itd itd. Sto treba da ne micemo nidje dok ne dodje vakcina, ako uopste i dodje ikad?
    A i kad dodje vakcina koji ce to mudas da se zaleti prvi da je primi? Sto mislis da ce je oni istestirati 100% i sa sigurnoscu da nece imati neke kontra efekte?
    Ili da das dijete da je primi. Za vakcinu je potrebno nekoliko godina testiranja pa ni tada nije 100% sigurno da nece imati neke posledice ili negativan uticaj na neciji organizam, mislim da su se ljudi previse zaleceli oko te vakcine.

  27. #6525
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    A i kad dodje vakcina koji ce to mudas da se zaleti prvi da je primi? Sto mislis da ce je oni istestirati 100% i sa sigurnoscu da nece imati neke kontra efekte?
    Ili da das dijete da je primi. Za vakcinu je potrebno nekoliko godina testiranja pa ni tada nije 100% sigurno da nece imati neke posledice ili negativan uticaj na neciji organizam, mislim da su se ljudi previse zaleceli oko te vakcine.
    Ovaj virus već sad ima preko 100 mutacija, i niko neće da kaže šta to za vakcinu znači i da li je obesmišljava. Vjerovatno i ne znaju još uvijek. Tako da, bolje da mi naučimo živjeti sa ovim virusom uz distancu i maske nego da nam se ograničavaju prava dok čekamo vakcinu, koju ni ne znamo kad i hoćemo li dobiti. HIV, HEP C itd su prisutni preko 40 godina pa nema ni lijeka ni vakcine.

Page 261 of 383 FirstFirst ... 161211251257258259260261262263264265271311361 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 22:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 13:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 13:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •