View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 237 of 383 FirstFirst ... 137187227233234235236237238239240241247287337 ... LastLast
Results 5,901 to 5,925 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #5901
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Joksim View Post
    Interesantno je sto se uvjek prica o ponovnom otvaranju kafica, kladionica, restorana... niko ne spominje muzeje, pozorista, galerije.

    Izgleda da nikome ne nedostaju.
    I biblioteka bogami, sve vele ostajte doma, a što će doma čoek činjet nego čitat. Ali Radosav Ljumović zatvoren prvi dan korone. Tamo ne znam ikad da sam vidio više od jedne osobe, tj. mene (osim bibliotekarke), u isto vrijeme. Pozorište je stvarno liberalna propaganda i bastion kulturološkog marksizma a galerije i muzeji su u žalosnom stanju i žalosno malo ih ima ali ovi primjerci što im smetaju muzeji i pozorišta jer je to za babe...
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  2. #5902
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Camil Euforija View Post
    Jao, kakva si ti umeetncika dusa koju ovo nazadno drustvo ne razuume. Koga zanimaju muzeji bez babe iz njemacke kad dodju na odmor i pripadnike lgbt populacije
    Ti kao da si dijete Palme i Bogoljuba Karića.

  3. #5903
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Camil Euforija View Post
    Jao, kakva si ti umeetncika dusa koju ovo nazadno drustvo ne razuume. Koga zanimaju muzeji bez babe iz njemacke kad dodju na odmor i pripadnike lgbt populacije

    Posjecujem muzeje i galerije i ovdje i kad negdje otputujem jer to volim, meni je to zanimljivo. Sjajne stvari mogu tamo da se vide i da se nauci ponesto.
    Eto na primjer jedna Firenca ima vise muzeja i galerija nego Podgorica kladionica, kazina..

    Znam da ima i onih kojima je to dosadno ali na svu srecu tu je Pink televizija.

  4. The Following User Says Thank You to Joksim For This Useful Post:


  5. #5904
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pokušavajući da skontam zašto nije uvedeno vanredno stanje,a znajući da DPS kadar bi uradio sve da da sebi što veću moć o olakša, par advokata mi je reklo da kad vanredno stanje prodje bukvalno ideš na sud i dobijas sve sporove jer nije tvoja krivica što nisi bio u mogućnosti da platiš ili ispostujes ugovor već 'viša sila' ili izvanredne okolnosti na koje nemas uticaj.
    Ko će račune da plati ne znam... Ali te niko ne može natjerati da ga platiš ako traje vanredno stanje i ne radiš

    Okolnosti od značaja za odluku sudaČlan 130
    Pri odlučivanju o izmjeni ili raskidu ugovora sud se rukovodi načelima savjesnosti i poštenja vodeći računa naročito o cilju ugovora, o normalnom riziku kod ugovora odnosne vrste, o djelovanju i trajanju izvanrednih okolnosti, kao i o uravnoteženim interesima obiju strana.


    Nemogućnost ispunjenja za koju ne odgovara ni jedna stranaČlan 132
    (1) Kad je ispunjenje obaveze jedne strane u dvostranom ugovoru postalo nemoguće zbog događaja za koji nije odgovorna ni jedna ni druga strana, gasi se i obaveza druge strane, a ako je ova nešto ispunila od svoje obaveze, može zahtijevati vraćanje po pravilima o vraćanju stečenog bez osnova.
    (2) U slučaju djelimične nemogućnosti ispunjenja zbog događaja za koji nije odgovorna ni jedna ni druga strana, druga strana može raskinuti ugovor ako djelimično ispunjenje ne odgovara njenim potrebama, inače ugovor ostaje na snazi, a druga strana ima pravo da zahtijeva srazmjerno smanjenje svoje obaveze.

    Nemogućnost ispunjenja za koju odgovara druga stranaČlan 133
    (1) Kad je ispunjenje obaveze jedne strane u dvostrano obaveznom ugovoru postalo nemoguće zbog događaja za koji odgovara druga strana, njena obaveza se gasi, a ta strana zadržava svoje potraživanje prema drugoj strani, s tim što se smanjuje za onoliko koliko je ona mogla imati koristi od oslobođenja od sopstvene obaveze.
    (2) Pored toga, ona je dužna ustupiti drugoj strani sva prava koja bi imala prema trećim licima u vezi sa predmetom svoje obaveze čije je ispunjenje postalo nemoguće.
    (3) Ako je nastala nemogućnost ispunjenja dvostranog obaveznog ugovora zbog događaja, za koji je odgovorna strana koja treba da ispuni ugovor, druga strana može po svom izboru da zahtijeva naknadu štete zbog neispunjenja ili da odustane od ugovora i zahtijeva naknadu štete.
    Rece mi jedan coek...Nema veceg kiksa nego kad se neko u CG osloni sto mu je jedan advokat rekao. Znas kako vele 1 pravnik 1 misljenja, 2 pravnika 3 misljenja.
    I uz nase sudstvo, ovo bi mozda i ostvario 2050.
    A s obzirom da je dosta na ugovore preko agencija, i da niko jos nije otpustao radnike masovno, upitno je pozivanje na ove clanove zakona.
    Svakako, drzava ne placa racune kao sto neki pomenuse, a ti napomenu da ja to provjerim

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    I eto bratola, slazes se sa mnom a prepiremo se? Nijesam za vanredno stanje, samo me vise osasavise ove izjave smrdljive, sve je politika. Nemamo nezavisnih tijela i institucija, svuda su se politicki interesi umijesali i oni diktiraju naredbe, a ne uska struka.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Ne prepireemo vala, pokusavah da pojasnim. Vidis kakvih sve odje stavova ima. Drzava bi racune placala i ostalo.
    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kako to funkcioniše tačno...? Ostaje li imovina u vlasništvu Države nakon okončanja vanrednog stanja...? Ja se nadam da bi svaki odgovoran građanin samovoljno ustupio imovinu na korišćenje u vanrednim okolnostima...

    P.S. Kritike su na račun lažne moralnosti, jer upravo taj Marković, koji obmanjuje javnost sa razlozima, može da uradi to što je rekao kad god poželi...

    Sent using Tapatalk
    Odgovoran gradjanin? Mislis na ove sto dizu cijene alkohola npr u nebesa iako su zalihe nabavili po normalnim cijenama. Kod nas to i ne postoji, obicno te svrstaju da si spijun. Na zapad je to odgovoran clan drustva a kod nas ne.
    U praksi jos nismo imali, ali bi drzava trebalo da ti vrati oduzeto kad se vanredno stanje zavrsi. A sto ces tada zatec od oduzetog Bog sami zna. A da istjeras pravdu na sud u CG je dug i trnovit put koji kao saputnici prate skupi advokati i veliki troskovi.
    Ni kriminalncima ne uspiju da odrze oduzetu imovinu no placamo odstete kad obore presude.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #5905
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,114
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Subvencije za novo zapošljavanje u iznosu od 70% bruto minimalne zarade u trajanju od 6 mjeseci za preduzetnike, mikro, mala i srednja privredna društva koja evidentiraju nove zaposlene u mjesecu aprilu, a koji su istovremeno bili evidentirani kao nezaposlena lica na Zavodu za zapošljavanje Crne Gore.


    Zna li ko, vaze li ove subvencije za samozaposljavanje, tj. za preduzetnike koji prvi put registruju svoju djelatnost?
    niujedne mi gace lastike nema

  7. #5906
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mladjo View Post
    Subvencije za novo zapošljavanje u iznosu od 70% bruto minimalne zarade u trajanju od 6 mjeseci za preduzetnike, mikro, mala i srednja privredna društva koja evidentiraju nove zaposlene u mjesecu aprilu, a koji su istovremeno bili evidentirani kao nezaposlena lica na Zavodu za zapošljavanje Crne Gore.


    Zna li ko, vaze li ove subvencije za samozaposljavanje, tj. za preduzetnike koji prvi put registruju svoju djelatnost?
    Mislim da ne.
    Jer si obavezan da ga primiš na godinu dana
    One Ring to Rule them all...

  8. #5907
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    na klupi ispred zgrade se natrpalo 7-8 srednjoskolaca....kao da obaraju rekord u broju osoba na jednoj klupi.
    ne valja ovo....
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  9. #5908
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Da, ima ličnu kartu za strance, i ona sada ističe, pogrešno sam se izrazio. Ako se napravi prekid u trajanju od 5 godina gubi se pravo na državljanstvo...

    Sent from my Motorola 8400
    Nema prekida kod licne karte za strance
    Urade li joj to,ja bi im show napravio.Ne bi mi bilo zao para da dam to u sve novine
    Drugarica dobila drzavljanstvo Engleske na osnovu rada,samo kod nas ne postoji nacin da ga dobijes

    Drug zivi citav zivot u CG,majka i otac CG drzavljani,on se rodio u BIH 87'.Dan danas nije dobio drzavljanstvo CG,Drzavljanstvo Srbije dobio za 8 mjeseci.A licnu kartu za strance u CG je dobio nedavno i to preko veze
    Last edited by Randy Orton; 24-04-20 at 19:30.

  10. #5909
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,780
    Thanks Thanks Given 
    2,399
    Thanks Thanks Received 
    4,503
    Thanked in
    2,605 Posts

    Default

    Preminuo jos jedan pacijent koji je bio zarazen koronom.


  11. #5910
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Preminuo jos jedan pacijent koji je bio zarazen koronom.
    Inace kum mojeg oca
    20 godina se lijecio od jesnog oblika leukemije. Svratio mu neki komsika orije 15 dana i tu mu ga je djavo izio.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  12. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  13. #5911
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    712
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    na klupi ispred zgrade se natrpalo 7-8 srednjoskolaca....kao da obaraju rekord u broju osoba na jednoj klupi.
    ne valja ovo....
    Pa prijavi a ne kukas ovdje

  14. The Following User Says Thank You to spodo For This Useful Post:


  15. #5912
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Inace kum mojeg oca
    20 godina se lijecio od jesnog oblika leukemije. Svratio mu neki komsika orije 15 dana i tu mu ga je djavo izio.
    đe je mozak tome komšiji da u ovoj situaciji svraća kod čoeka od 80 godina koji boluje od leukemije?
    She is only here to annoy herself!

  16. #5913
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Kazi mi, kazacu ti, moj prijatelju
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  17. #5914
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Kazi mi, kazacu ti, moj prijatelju
    jel testiran komsija
    One Ring to Rule them all...

  18. #5915
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Jes poslije, kad se ovome konstatovao virus
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  19. #5916
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Nikako ne praktikujem da komentarišem išta vezano za nečiju smrt, ali da napravim izuzetak jer je u pitanju veoma krupna stvar i čini mi se da je određeni dio građana neodgovornim ponašanjem sebe doveo u poziciju da ne samo što će imati na duši nečiju smrt, već da zbog toga ne postoji mogućnost da izbjegne zatvor. Makar sam ja kao laik to tako protumačio. Moguće da griješim pa bih molio nekog pravnika da mi rastumači ovo.


    Dakle, 30. marta je donesena sljedeća mjera:

    Zabrana okupljanja u objektima stanovanja licima koja nijesu članovi zajedničkog porodičnog domaćinstva.

    Izvor:
    http://www.skupstina.me/index.php/me...d-koronavirusa

    A ovo imamo u Krivičnom zakoniku Crne Gore:

    GLAVA DVADESET ČETVRTA

    KRIVIČNA DJELA PROTIV ZDRAVLjA LjUDI

    Nepostupanje po zdravstvenim propisima za suzbijanje opasne zarazne bolesti

    Član 287

    Ko ne postupa po propisima, odlukama, naredbama ili nalozima kojima se određuju mjere za suzbijanje ili sprječavanje opasne zarazne bolesti, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

    Prenošenje opasne zarazne bolesti

    Član 288

    Ko ne postupa po propisima, odlukama, naredbama ili nalozima za suzbijanje ili sprječavanje opasne zarazne bolesti, pa usljed toga dođe do prenošenja te bolesti, kazniće se zatvorom do tri godine.


    Pa još ovo:

    Teška djela protiv zdravlja ljudi

    Član 302

    (1) Ako usljed djela iz čl. 287 i 290 st. 1 i 2, 291, 293, 296 stav 1, 297 st. 1 i 2, 298 stav 1 i 299 stav 1 ovog zakonika, neko lice bude teško tjelesno povrijeđeno ili mu zdravlje bude teško narušeno, učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.

    (2) Ako je usljed djela iz čl. 287 i 290. st. 1 i 2, 291, 293, 296 stav 1, 297 st. 1 i 2, 298 stav 1 i 299 stav 1 ovog zakonika nastupila smrt jednog ili više lica, učinilac će se kazniti zatvorom od dvije do dvanaest godina


    Izvor:
    https://www.paragraf.me/propisi-crne...crne-gore.html

    Ponavljam, dobro bi došlo mišljenje pravnika s foruma.
    Last edited by amnesiac; 24-04-20 at 23:36.
    Dick Laurent is dead!

  20. #5917
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ne treba ti pravnik, jasno je ako je bila takva situacija, clan 302 (2)

  21. #5918
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,980
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    đe je mozak tome komšiji da u ovoj situaciji svraća kod čoeka od 80 godina koji boluje od leukemije?
    Pa moraju se ispoštovati naše tradicionalne vrijednosti.


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  23. #5919
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ja sam u ova dva-tri dana stekao utisak da je epidemija okončana. Mlado i staro nadoknađuje propušteno druženje, ide se u posjete, u prodavnicama radnici više ne nose maske, uveliko se licitira sa datumom otvaranja kafana, distanca 2 metra - nigga, what?... Atmosfera skroz novogodišnja.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Viscount For This Useful Post:


  25. #5920
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Jes poslije, kad se ovome konstatovao virus
    Sto bi reka kolega High - propust drzave trebala je da testira komsiju prije nego sto je posao kod dede tako bi sprijecili da ga zarazi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  26. #5921
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Nije bas lako dokazati krivicu nekog po ovom članu 302.
    U slučaju tog djeda od 80 god jeste, ali npr ako je neko makar jednom izasao nedje napolje, niko neće moći da dokaže da nije tamo pokupio virus..

  27. #5922
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,339
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Ja sam u ova dva-tri dana stekao utisak da je epidemija okončana. Mlado i staro nadoknađuje propušteno druženje, ide se u posjete, u prodavnicama radnici više ne nose maske, uveliko se licitira sa datumom otvaranja kafana, distanca 2 metra - nigga, what?... Atmosfera skroz novogodišnja.
    Prva Vlada govori kako će popuštati mjere, naravno da će to imati efekta.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  28. #5923
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Nije bas lako dokazati krivicu nekog po ovom članu 302.
    U slučaju tog djeda od 80 god jeste, ali npr ako je neko makar jednom izasao nedje napolje, niko neće moći da dokaže da nije tamo pokupio virus..
    Apsolutno. Otkud dokaz da je došlo sa te strane, moglo je biti obrnuto?

    Mogao je neko iz tog domaćinstva zaraziti tog đeda i ostale u domaćinstvu, čak i komšiju koji je došao. Posle ta osoba ozdravi, i dok se simptomi razviju kod đeda i komšije, ona će biti negativna na test.

  29. #5924
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    NKT saopštava nove odluke u 17h

  30. #5925
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,611
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default [UPDATE] Crna Gora COVID-19

    Last edited by outline; 25-04-20 at 16:19.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 237 of 383 FirstFirst ... 137187227233234235236237238239240241247287337 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •