View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 193 of 383 FirstFirst ... 93143183189190191192193194195196197203243293 ... LastLast
Results 4,801 to 4,825 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #4801
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    794
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Lijepo reche ovaj momak shto je stigao iz Wuhana,kod Shofra,virus jeste nevidljivi neprijatelj,ali i mi smo njemu nevidljivi ako se sakrivamo-poshtujemo mjere.
    Chitajuci ovo a 16. dan totalnog lockdowna...ne znam shto reci vishe a da nisam nekoliko puta rekao,nece pobjec nishta za tih mjesec dana,sve se moze nadoknaditi osim daleko bilo nechijeg života.
    Da sam se ja pitao,već bi se priblizavali kraju totalnog karantina,a ovako...nemoj samo sad priche kako je to nemoguce izvesti i bla bla,sve je moguce,i garantujem životom da je preko 80% CG populacije obezbijedjeno za makar tih mjesec dana,ko misli na ugrožene imao je kad da im pomogne na neki nachin kolko tolko...i meni se sheta po ovom vremenu,ali malo sjutra,ima da proshetam do kontejnera i nazad u dvorishte i da pjevam shto je veliko pa se mogu sa kuckom zabavljat,aj uzdravlje svima!
    Naravno da je totalna izolacija moguca ali to nisu bas popularne mjere i njima se pribjegava samo u krajnjem slycaju. Kao sto su rekli iz IJZ ne mogu sprijeciti epidemiju (jer su zakasnili p.a) ali mogu da uticu da broj zarazenih i oboljelih ne bude previsok i to im je cilj kako bi mogli da svima pruze lijecenje. Mjere ce se poostravati u tom pravcu po potrebi. Cak je i dobri da jedan dio populacije stekne imunitet ukoliko je to uopste moguce jer se ni to izgleda ne zna.

  2. #4802
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,480
    Thanks Thanks Received 
    4,575
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    da su se ovako bunili svake 4 godine, dje bi nam kraj bio.
    Umalo zaboravih... Primjetih da se protiv mjera bune, upravo oni koji se godinama bune na svaku nepravdu koja se dešava u društvu... Što je i logično, jelte...

    No većina, kao i uvijek, sluša bez pogovora, zato smo tu đe jesmo...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  3. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  4. #4803
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    975
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    27 Posts

  5. #4804
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,530
    Thanks Thanks Given 
    1,019
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sharpz View Post
    Nije mi jasno samo kako ovi mediji, kao i kurir, uopste nastavljaju da postoje.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  6. #4805
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Umalo zaboravih... Primjetih da se protiv mjera bune, upravo oni koji se godinama bune na svaku nepravdu koja se dešava u društvu... Što je i logično, jelte...

    No većina, kao i uvijek, sluša bez pogovora, zato smo tu đe jesmo...

    Sent using Tapatalk
    Ne slusaju svi. Eto na bivsu pjacu ma Konik dvadestoro...nesto se trguje..po malo
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  7. #4806
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,480
    Thanks Thanks Received 
    4,575
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Ne slusaju svi. Eto na bivsu pjacu ma Konik dvadestoro...nesto se trguje..po malo
    Nikad svi neće slušati, niđe na svijetu, ne slušaju ni tamo đe se kaznjavaju smrću, a ne ođe... Zato postoji policija, koja obezbjeđuje poštovanje mjera, a eto bar tih policajaca imamo da pokriju svaki pedalj CG...

    P.S. Ludih li Njemaca, rade protiv svog naroda. Ugledajte se na prosperitetnu i slobodarsku Crnu Goru...



    Sent using Tapatalk
    Last edited by MeDo_JE; 09-04-20 at 10:35.
    #fakenews

  8. #4807
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    "Na tudjoj nesreci nikad svoju srecu izgradit neces."

    Rekoh prije neki dan da svoj narod volim, ali sam svjestan mana njegovih.
    A kakva smo ***** pokazuju reakcije ljudi na vijest koja se siri o bolesti jednog drzavnika naseg.
    Kako da ocekujemo dobro, cemu da se nadamo?

  9. The Following User Says Thank You to samson For This Useful Post:


  10. #4808
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,328
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Sigurno bih suzu puštio za njim. Kao što je on za svojim narodom.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:

    Tom

  12. #4809
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,565
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    da se donese mjera kako je dozvoljeno sat vremena prošetati Goricom i Ljubovićem niko bi prošetao jer smo takav narod. samo kontra


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #4810
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fitnespro View Post
    Nije mi jasno samo kako ovi mediji, kao i kurir, uopste nastavljaju da postoje.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    tako što prolaze

    kad u Beogradu kupujem cigare na trafici u tih 2 minuta prođu barem po jedan Informer i jedan Srpski Telegraf
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #4811
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nikad svi neće slušati, niđe na svijetu, ne slušaju ni tamo đe se kaznjavaju smrću, a ne ođe... Zato postoji policija, koja obezbjeđuje poštovanje mjera, a eto bar tih policajaca imamo da pokriju svaki pedalj CG...

    P.S. Ludih li Njemaca, rade protiv svog naroda. Ugledajte se na prosperitetnu i slobodarsku Crnu Goru...



    Sent using Tapatalk
    Crna Gora nije isto što i Njemačka. Crna Gora nema kapacitet da ima 5000 ljudi na respiratorima u svakom trenutku i nema resurse koje ima Njemačka. Shvatite već jednom da je nama margina za grešku, odnosno lošu procjenu, jako, jako mala. A kada govorimo o eksponencijalnom rastu, ono što je danas bilo pod kontrolom, za tri dana može da bukne i dovode do potpunog kolapsa.

    Kad se sve ovo završi, biće prostora i za analize odluka, efikasnosti mjera, ali sada nije trenutak za to (usput, po svim uporednim pokazateljima, Crna Gora radi dobar posao). A, osim toga, ne mogu da shvatim da je toliki problem mjesec dana sjesti kući, već se sve secira pod mikroskopom i traže neke pukotine. Nemam objašnjenje za to, zaista. Ove mjere predlaže NKT, na predloge najboljih stručnjaka koje imamo, u interesu našeg zdravlja.
    In vino veritas

  15. #4812
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,729
    Thanks Thanks Given 
    10,785
    Thanks Thanks Received 
    5,112
    Thanked in
    2,382 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Ako ti neko od ukucana ima sve moguce simprome zaraze,ako takav ide na posao, ako mu se ustanovi virus,ako mu neko od ukucana seta kroz pjacu tamo amo, ide na posa, ako se i tome ustanovi virus i nepostuje karantin megoni dalje lunja i zavrsava ranotu i pri tom zarazi jos nekoliko ljudi...ja mislim da nisu nista manje odgovorni od onih 400 i kusur sto su kaznjeni zbog izlaska u zabranjeno vrijeme ili od onih koji su umjesto jedno, sa sobom imali dvoje u auto. Eto zato mislim da su takvi za zatvor. Visu su stetu napravili no oni u Kuče
    +1
    Samo ja bih se zaustavio kod 2.reda.To bi mi bilo dovoljno za zatvor

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  16. #4813
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,729
    Thanks Thanks Given 
    10,785
    Thanks Thanks Received 
    5,112
    Thanked in
    2,382 Posts

    Default

    Postaje pakleno.Jutros u trgovinu izašao u 8,u 9 već bio u golu vodu,što od vrućine što od nervoze(ne smijem se počešat,rukavicama kad tražim nešto po džepovima nemam osjećaj,maska već vlažna...).Dođoh kući,skidam rukavice,ruke ka da sam ih kiša' 3 sata u sirće.
    No izdržaće se!
    Zamišljam da se zarazim,nekom dijagnostikuju Covid jer je bio sa mnom u kontaktu,premine(ne daj Bože)...Lakše bi mi bilo da sam ga zgazio na pješački pa odležim u Spuž.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  17. The Following 2 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  18. #4814
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Juce je na Skaline bilo 40 ljudi na plazu, nedje oko 2 popodne. Grupe po petoro, cetvoro, troje...Kroz PG se dzogira u grupama, voze bicikla...samo cekam na jos jace zabrane.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  19. #4815
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    bgm.kad je bilo ajmo na moracu nije 20.ljudi scelo otic

    MIX 2

  20. The Following User Says Thank You to radza-madza For This Useful Post:


  21. #4816
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,480
    Thanks Thanks Received 
    4,575
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Crna Gora nije isto što i Njemačka. Crna Gora nema kapacitet da ima 5000 ljudi na respiratorima u svakom trenutku i nema resurse koje ima Njemačka. Shvatite već jednom da je nama margina za grešku, odnosno lošu procjenu, jako, jako mala. A kada govorimo o eksponencijalnom rastu, ono što je danas bilo pod kontrolom, za tri dana može da bukne i dovode do potpunog kolapsa.

    Kad se sve ovo završi, biće prostora i za analize odluka, efikasnosti mjera, ali sada nije trenutak za to (usput, po svim uporednim pokazateljima, Crna Gora radi dobar posao). A, osim toga, ne mogu da shvatim da je toliki problem mjesec dana sjesti kući, već se sve secira pod mikroskopom i traže neke pukotine. Nemam objašnjenje za to, zaista. Ove mjere predlaže NKT, na predloge najboljih stručnjaka koje imamo, u interesu našeg zdravlja.
    Nije, a je li virus isti ođe i u Njemačku...? Možda se ovaj naš prenosi vazduhom, pa zbog toga zabrane...?

    Nema ovo veze sa Njemačkom, uzeta je samo za primjer, u svim normalnim državama su slične mjere i niđe nema ovako rigoroznih (osim u djelovima 2 đe su sa mjerama krenuli kasno i više se ne može iskontrolisati)...

    Kao što sam rekao 10 puta do sada... Nije nikakav problem da se śedi doma, ali da to bude realno i logično... Śeđenje doma ne znači ništa, dok god većina firmi radi, i dok god se dobar dio zaraženih zarazi na poslu, pa nagrde upravo one koji śede doma... Uvedite vanredno stanje, zaključajte sve kućama i kraj, ako već želite da iskorijenite virus... Ove mjere su u cilju USPORAVANJA pandemije, ne iskorijenjavanja virusa...

    Ponavljam, NAUKA i STRUKA, kažu da šetnja i izlazak nijesu opasani, ako se pridržavate mjera fizičke distance... Usmjerite kritiku prema DOKTORIMA i NAUČNICIMA, mi samo pratimo njihova uputstva i savjete... Ako već želite da iskorijenite virus, obratite se POLICAJCIMA, koji donose mjere, nek zabrane rizično ponašanje, a ne ovo za koje nauka i struka kažu da je bezopasno...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  22. #4817
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,565
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default [UPDATE] Crna Gora COVID-19

    lijepa li vremena bjehu ona kad smo raspravljali na koju stranu nam je djed bio


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  23. #4818
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Crna Gora nije isto što i Njemačka. Crna Gora nema kapacitet da ima 5000 ljudi na respiratorima u svakom trenutku i nema resurse koje ima Njemačka.
    Ni jedna drzava nema ni blizu dovoljno kapaciteta da primi na intenzivnu sve kojima ce to biti potrebno. I Njemacka bi lako mogla da kaze "nemamo dovoljno kapaciteta pa uvodimo najstrozije mjere", ali su ocijenili da je to losa ideja i da ima katastrofalne ekonomske i psiholoske posljedice na narod, pa su balansirali svoje odluke oko toga.

    Jos nesto. Mi smo skoro u polovini Aprila, sto znaci da je do sad od pocetka godine u Crnoj Gori umrlo nedje izmedju 1500 i 2000 ljudi. Vecina ljudi generalno umire od preventabilnih razloga. Ako nemas termin za operaciju ili skupe tretmane teskih bolesti, ako nemas dijagnozu i sve sto ti je neophodno da kontrolises oboljenje, ako nema ljekova koji ti trebaju, ako nisi u situaciji da mozes da lezis kuci par godina, ako hitna ne dodje na vrijeme i ako nemaju svu neophodnu opremu - sve su to razlozi koji se svode na nedostatak kapaciteta zdravstvenog sistema.

    Smrt zbog nedostatka kvalitetne zdravstvene brige je prakticno svakodnevna pojava i u Crnoj Gori i u razvijenijim drzavama, nije to problem koji je nastao prije mjesec dana. U krajnjem slucaju ce uvijek biti ljudi koji nemaju srece i ne mogu biti spaseni.

    Da ne pricam da ce, dugorocno, posljedice ovih samouvedenih ekonomskih sankcija ako se produze biti katastrofalne za zdravstveni sistem. Ljudi ce se razbolijevati i umirati i poslije korone, trebace im zdravstvo i poslije korone, valjda bi i njih trebali ukljuciti u racunicu kad donosimo odluke danas.
    Last edited by MadGod; 09-04-20 at 11:50.

  24. #4819
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ljudi iskljucio sam se iz ove teme. Pa samo da mi odgovori neko . Jel ovo zakon od danas vazi da samo jedna osoba na javnoj povrsini moze biti i dali ste po gradu primijetili da se to postuje ili da se sakcionise?

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  25. #4820
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Da ne pricam da ce, dugorocno, posljedice ovih samouvedenih ekonomskih sankcija ako se produze biti katastrofalne za zdravstveni sistem. Ljudi ce se razbolijevati i umirati i poslije korone, trebace im zdravstvo i poslije korone, valjda bi i njih trebali ukljuciti u racunicu kad donosimo odluke danas.
    a ne ne oni se ne broje...samo ovo što se reklamira po TVu
    She is only here to annoy herself!

  26. #4821
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    Ljudi iskljucio sam se iz ove teme. Pa samo da mi odgovori neko . Jel ovo zakon od danas vazi da samo jedna osoba na javnoj povrsini moze biti i dali ste po gradu primijetili da se to postuje ili da se sakcionise?

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    Ne postuje se. Da li se kaznjava, to ne znam.

  27. #4822
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nije, a je li virus isti ođe i u Njemačku...? Možda se ovaj naš prenosi vazduhom, pa zbog toga zabrane...?

    Jeste prenos preko vazduha. Kijanje i kašljanje kao i lični kontakt. Samo zato što nešto njemci rade ne znače da to rade bolje od nas. I oni su zakasnili sa mjerama kao i svaka zapadna zemlja. A kao što je gore već pomenuto mi nemamo kapaciteta niti ekonomske moći da napravimo taj kapacitet u kratkom vremenskom periodu kao oni.

  28. #4823
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,072
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    A u kolima da li moze 2 osoba i dalje?

  29. #4824
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Njemacka ima 29.2 ICU kreveta na 100000 stanovnika i ukupno 40000 ventilatora, sto nije ni blizu dovoljno da zadovolji potrebe cjelokupne populacije.

  30. #4825
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,603
    Thanks Thanks Given 
    404
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Njemacka ima 29.2 ICU kreveta na 100000 stanovnika i ukupno 40000 ventilatora, sto nije ni blizu dovoljno da zadovolji potrebe cjelokupne populacije.
    I u rezervi jos toliko respiratora. Njemci su to.

    ps. Hronicni sam bolesnik, vozim bajs svaki dan, apoteka i prodavnica na nedelju dana. Po meni, voznja bicikla je spas kao i "najsigurnija" opcija.

  31. The Following User Says Thank You to skostic For This Useful Post:


Page 193 of 383 FirstFirst ... 93143183189190191192193194195196197203243293 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •