View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 172 of 383 FirstFirst ... 72122162168169170171172173174175176182222272 ... LastLast
Results 4,276 to 4,300 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #4276
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    559 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Osim mentaliteta, kod nas su gužve jer narod i dalje plaća račune u poštu i na šaltere?! XXI vijek, populacija od 25 do 40 godina u procentu manjem od 10% koristi e/m banking usluge u CG. Razna istraživanja potvrđuju da se na novčanicama nalazi više bakterija i virusa nego na wc šolji npr. Ali mi volimo keš, sigurnije je i te fore.
    Zato se mjere koje donose i treba da prilagode nasoj sredini, u tome je cijela poenta.

    Kao sto neko rece, manji broj policajaca i nadzora treba da se sredi problem sa ljudima koji setkaju u velikim grupama i okupljaju po stanovima, nego da se sprovodi policijski cas. Uvodjenje ovih zabrana kretanja u odredjeno vrijeme dana je samo urodilo kontra-produktivno, kao sto su mnogi i rekli da ce da bude. Mada opet kada razmislim jos jednom, da, mozda ipak ima smisla zabraniti kretanje u kasnim nocnim satima (radi npr. situacija koje je Gandalf naveo) al idefinitivno ne od 19:00.

    Pri svemu recenom:
    - Podrzao bih 24h lockdown pod uslovom da drzava obezbijedi gradjane za nesto takvo iako je veoma diskutabilno da li je nesto poput toga izvodljivo.
    - U potpunosti od prvog dana podrzavam socijalno distanciranje dok se ne vidi sta je virus, kako funkcionise i ne donesu odgovarajuce strategije za borbu protiv istog kod nas. Problem je sto mi ni nemamo strategiju, niti znamo sta hocemo vec cekamo da se desi cudo.
    - Medju prvima sam rekao zasto bi trebalo zabraniti medjugradski saobracaj barem na odredjeni period i to im je pametan potez, ali opet, dosta ljudi ga ne postuje i na tome treba da se stane na kraj sa kontrolama.

    Nama je najveci problem u svemu sto se sve radi bez ikakvog plana, gradjani su ostavljeni da sami razlucuju koja je taktika borbe protiv svega a ni na vidiku (jos uvijek) nema konkretnih informacija o pomoci ugrozenima a vec skoro mjesec dana ima ljudi koji ne znaju kako ce skrpiti dan za danom.

  2. #4277
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,354
    Thanks Thanks Given 
    3,486
    Thanks Thanks Received 
    8,466
    Thanked in
    4,567 Posts

    Default

    https://twitter.com/ijzcg/status/124...241441281?s=20


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  3. #4278
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  4. #4279
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Evo konik

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  5. The Following User Says Thank You to straus For This Useful Post:


  6. #4280
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post

    jel to ovaj Hiltzik? čuj dobitnik Pulicera ti kao da živiš u nekom drugom svijetu pa ne znaš kako se daju te nagrade

    In 2006, Hiltzik was suspended without pay from the LA Times for sockpuppeting on his blog "The Golden State". Hiltzik admitted to posting under false names on multiple sites, using the pseudonym "Mikekoshi" to criticize commentators Hugh Hewitt and Patrick Frey.[10][11] In December 2009, the LA Times announced that Hiltzik would be returning to the paper as a business columnist.[12]

    i ja sam već rekao da je benefit veći kad je slučaj u začetku ili kad se daje profilaktički, kao npr. onaj dr. Zelenko kome od blizu 1000 slučajeva nijedan nije bio životno ugrožen, ali eto to valjda nije dovoljno veliki broj da se neko uvjeri... ti imaš po netu i svjedočenja ljudi kojima su doktori davali to i koji sami kažu da su za par sati prestala gušenja i gubitak vazduha, ali jok ajmo da čekamo studije dok ljudi umiru i dok se ekonomija uništava

    a Trampovu terapiju je podržalo 6000 doktora iz 30 država a preko 2000 reklo da je to najbolja koju su davali
    Blog je sasvim ok. Nikakvo njegovo pametovanje i propaganda nego konsultovanje autoriteta i navođenje lako provjerljivih činjenica. Smrtnost od oko 2-5% a vjerovatno i manja ako bi se uračunali realno postojeci neregistrovani slučajevi nije dovoljan razlog da bi se vjerovalo na riječ francuskom stručnjaku koji je od starta ignorisao opasnost od virusa i sprovodio studije đe je one koji mu tokom terapije umru ili završe na intenzivnoj iskljucivao iz rezultata studije, ili navodima seoskog ljekara Zelenka koji ne mrda iz kuće,liječi pacijente na daljinu i nema nijednog načina za provjeriti njegove tvrdnje. Uhvatili se odavno poznatih naznaka o efikasnosti nekog lijeka i in vitro istraživanja koji su drugi sprovodili i na tome grade reklamu i slavu, pravdajući odsustvo naučnog metoda u njihovom radu aktuelnim haosom. I da Tramp nije hvatanjem za tu slamku pokušao da minimizira sopstvenu katastrofalno lošu ulogu u suočavanju sa virusom, sve bi ovo ostalo tamo đe treba, u stručnim krugovima i u okvirima relevantnih istraživanja. Da je hlorokin čudo i spas u ovoj situaciji, 100% uspjesan lijek, to bi već znali. Sva je prilika da nije, a da li je uopšte koristan i koliko brzo ćemo dobiti odgovor .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. The Following 5 Users Say Thank You to Superhik For This Useful Post:


  8. #4281
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,685
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Ja jos nisam primjetio da su rijesili neki od ovih slucajeva koji je kao u istrazivanju.
    Svi koji su se pojavili kao zuti u tabeli …. i danas su zuti.
    Ili sam ja nesto propustio?
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  9. #4282
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Ja jos nisam primjetio da su rijesili neki od ovih slucajeva koji je kao u istrazivanju.
    Svi koji su se pojavili kao zuti u tabeli …. i danas su zuti.
    Ili sam ja nesto propustio?
    Vjerovatno ih i ne mogu rijesiti to su vjerovatno putnici dje su ga pokupili i kome prenijeli na aerodromu,avionu, taksiju i slicno moze vjerovatno imenovati familiju i prijatelje ali dalje od toga igla u plastu sijena.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  10. #4283
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    "Nacionalno koordinaciono tijelo za zarazne bolesti je danas na hitnoj konsultativnoj sjednici, a u skladu sa preporukama Instituta za javno zdravlje, donijelo odluku da nadležne institucije preduzmu hitne dodatne epidemiološke mjere u naselju na Vrelima Ribničkim koje obuhvata 23 zgrade. Odluka o samoizolaciji stanovnika u objektima stanovanja donijeta je nakon što je sinoć jedan stanovnik toga naselja, u skladu sa zdravstvenim stanjem, upućen u Klinički centar Crne Gore na bolničko liječenje, a prethodno su u toj gusto naseljenoj zajednici ostvareni brojni direktni i indirektni kontakti."

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sell the Vatican, Feed the World!

  11. #4284
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Obuhvata li ovo onaj dio sto bi oni rekli staroga?


    Ozb pitam?

  12. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  13. #4285
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ne obuhvata.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  14. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  15. #4286
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Zato se mjere koje donose i treba da prilagode nasoj sredini, u tome je cijela poenta.

    Kao sto neko rece, manji broj policajaca i nadzora treba da se sredi problem sa ljudima koji setkaju u velikim grupama i okupljaju po stanovima, nego da se sprovodi policijski cas. Uvodjenje ovih zabrana kretanja u odredjeno vrijeme dana je samo urodilo kontra-produktivno, kao sto su mnogi i rekli da ce da bude. Mada opet kada razmislim jos jednom, da, mozda ipak ima smisla zabraniti kretanje u kasnim nocnim satima (radi npr. situacija koje je Gandalf naveo) al idefinitivno ne od 19:00.

    Pri svemu recenom:
    - Podrzao bih 24h lockdown pod uslovom da drzava obezbijedi gradjane za nesto takvo iako je veoma diskutabilno da li je nesto poput toga izvodljivo.
    - U potpunosti od prvog dana podrzavam socijalno distanciranje dok se ne vidi sta je virus, kako funkcionise i ne donesu odgovarajuce strategije za borbu protiv istog kod nas. Problem je sto mi ni nemamo strategiju, niti znamo sta hocemo vec cekamo da se desi cudo.
    - Medju prvima sam rekao zasto bi trebalo zabraniti medjugradski saobracaj barem na odredjeni period i to im je pametan potez, ali opet, dosta ljudi ga ne postuje i na tome treba da se stane na kraj sa kontrolama.

    Nama je najveci problem u svemu sto se sve radi bez ikakvog plana, gradjani su ostavljeni da sami razlucuju koja je taktika borbe protiv svega a ni na vidiku (jos uvijek) nema konkretnih informacija o pomoci ugrozenima a vec skoro mjesec dana ima ljudi koji ne znaju kako ce skrpiti dan za danom.
    Manji broj mozda da, ali to ne zaustavlja sirenje virusa. Zato je ta zabrana uvedena. Sto manja lokalna transmisija ili kako je vec zovu.

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Džabe edukacija...? Kako znamo kad je nema...? Treba li ja da promovišem ebanking (kao što promovišem), ili je u ovom trenutku to posao sistema...?

    Koliko je bilo do sada procesuiranih koji ne poštuju mjere i koji je to procenat u odnosu na ukupno stanovništvo...? Ti isti neće poštovati sve da bude zabrana kretanja 24h, no će nabaviti potvrde da "rade"... Ko želi da krši mjere, kršiće ih kakve god one bile, dok 95%+ normalnih trpi...

    To što neki od vas žele da se ođe narod promijeni preko noći, je samo želja i ništa drugo... Možda ste vi spremni da radi te želje dozvolite sve moguće restrikcije, no očigledno ima i drugih, koji su, pokazuje se, bili u pravu za sve što su najavljivali... I pored toga što je tačno predviđeno šta će se desiti, vi i dalje zagovarate još veću represiju...

    P.S. I dalje niko logički da objasni, čemu zabrana kretanja od 19 do 5, i vikendom od 13, tj koji su benefiti... Mane znamo, nenormalne gužve prije toga i izazivanje panike među stanovništvom...

    Sent using Tapatalk
    Misliš da je samo 5% neposlušnih? Optimistično rekao bih

    Mislio sam na edukaciju oko virusa mada ni ova za elektronske usluge ništa ne doprinosi ako je uopše ima. Zalud je ovome narodu pricati. Ne zagovaram ja reprepsiju, kažem zašto su je morali sprovesti. Zbog ovakvih kakvih nas ima - nepretvornih divaljana i kontraša.
    Ovaj virus i demokratija ne idu zajedno nikako. O tome svjedoče Italija, Španija i SAD. Za Kinu iako možemo sumnjati u validnost brojki ali opet mjere su im dali rezultate.

    Ja i ti ćemo poštovati socijalnu distancu, nećemo se okupljati u grupama. Ali oće tvoj i moj komšija iz ulaza, i pokupiće virus i onda smo najebali i ja i ti zbog 1 neodgovornog pojedinca. Saberi broj neodgovornih, i neka se za pola smanji broj tih sa ovom zabranom opet je veliki posao napravljen.

    Zabrana od 7 do 5 je da ne bi narod išao u goste i posjete i dodatno širio virus pretpostavljam. Što manja lokalna transmisija.


    O kaznenom sistemu ne bih - svi bi mi bez izuzetka išli u ustanove slične Golom Otoku. Ćekić mali u ruke i da kopa tunel ili tako nešto. Tačno nama fali ono služenje vojske od 9 mjeseci da bi naučili poštovanje zabrana i disciplinovali se kolektivno. Većina uhapšenih nisu godište koje je moglo zapanuti služenje vojske. Ne znam ima li polna struktura, ali vjerujem da je 90% muškog roda.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #4287
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    , niti mogu naći sve na jednom mjestu.
    Sta je to što se ne može naći u Naš diskont pa da izlazeš sebe virusu da bi dobavio i išao neđe drugo

    Ljudi 1 u 10 dana u prodavnicu ne igrajte se
    Last edited by Gandalf_White; 04-04-20 at 19:09.
    One Ring to Rule them all...

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  18. #4288
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    559 Posts

    Default

    Mozete li sa pricama o drugim zemljama i lijekovima itd na drugu temu please?

    @Hercules
    Pa ni ovo mjere ne zaustavljaju sirenje, nista ga ne zaustavlja osim totalnog zakljucavanja gradjana u kuce koje definitivno nije izvodljivo jer drzava nema resurse za tako nesto. Da ne pricamo o tome kako pojedini privatnici i dalje rade + skoro svi veci gradjevinski radovi se izvode (kapitalne projkte shvatam radi ekonomije ali sta je kapitalni projekat ocigledno nije ni definisano kako treba).

  19. #4289
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Mislim da nema pravila za kad je najbolje obaviti kupovinu - gužve su kad god da kreneš.

    Danas sam bio ispred Lakovića oko 11.45 - čekao sam svega 5 minuta. Doduše, unutra je bilo dosta naroda.

    Juče sam bio u Naš diskont u malo veću nabavku - došao sam u 16.45 da bih izbjegao gužvu i čekao punih 45 minuta, da bih na kraju ušao u 17.30 i imao 15 minuta za trgovinu.

    Prekjuče me nisu puštili u Laković, jer sam došao u 17.25.

    Ja z'isto ne znam kad da pođem, a da ne ostavim po dana na trgovinu. Idem u veću nabavku jednom do dvaput nedjeljno, jer nisam navikao da kupujem za 15/30 dana - niti imam 3 frižidera, niti mogu naći sve na jednom mjestu. Ako kupujem manje, nosim svoj ceger umjesto korpe; ako kupujem više, ponesem alkohol i očistim dršku od kolica prije nego ih preuzmem. U marketima bježim od naroda to što mogu, a namirnice gledam da uzimam sa pozadine police. Kad se vratim doma, svaku namirnicu prečistim alkoholom/hidrogen peroksidom prije nego je složim. I to je otprilike to.
    Pretpostavio sam da ce danas da bude paklenih guzvi, bila plata, neradna nedelja plus zabrana od 13h.
    Ne bih ga izlazio da mi nije falilo hleba, imao sam veliko pakovanje onog isjecenog hleba u kesi za koji sam mislio da je rok trajanja neogranicen, kad sinoc vidjeh da je poceo da se budja.
    Jutros upalih auto, uhvatih krug kroz cijeli grad, gledao sam ove manje markete ali i ispred njih su bili redovi. Kad kod Krivog mosta vidjeh Idein supermarket, nidje nikog ispred te tu obavih trgovinu. 3-4 ljudi je bilo unutra, prelagano

  20. #4290
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Od početka krize do danas u medijima dvije hebene poruke socijalna distanca i fizička distanca čuli smo najmanje 1400 puta. Da magarcu to ponoviš 300 puta , naučio bi šta znači, nekim pasminama dovoljno je 5x , one manje inteligentne nauče nakon 50-100 ponavljanja. Ne znam šta je u glavama ovom narodu, ne samo kod nas, uopšte svuda se ponašaju kao amebe a ne kao svjesna bića.

  21. The Following 5 Users Say Thank You to Tivatech For This Useful Post:


  22. #4291
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    U Italiji karantin produžen do 16.maja, pa se viđite i dobro preispitajte.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sell the Vatican, Feed the World!

  23. The Following User Says Thank You to KRKNA For This Useful Post:


  24. #4292
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sta je to što se ne može naći u Naš diskont pa da izlazeš sebe virusu da bi dobavio i išao neđe drugo

    Ljudi 1 u 10 dana u prodavnicu ne igrajte se
    Ili svaka 2 dana izađeš i potrguješ za 15 , može i tako

  25. #4293
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Đe ispadoše 2 tone zna li mi ko objasniti...
    Ukrcano 19t, stiglo 17t...

  26. The Following 2 Users Say Thank You to MontSAT For This Useful Post:


  27. #4294
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    U Italiji karantin produžen do 16.maja, pa se viđite i dobro preispitajte.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Znaci do Jula smo i mi ugaseni. Dako nas puste na more za ljeto da se resetujemo
    Black Mamba

    8 & 24

    <3

  28. #4295
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Pa ti znas da je to dugacak put i da dosta te opreme ide u etar.


  29. #4296
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,837
    Thanks Thanks Given 
    4,708
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Neko je zaračuna pikslu.

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  30. The Following 2 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  31. #4297
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    U Italiji karantin produžen do 16.maja, pa se viđite i dobro preispitajte.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Izvor?

  32. #4298
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,046
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,349
    Thanked in
    1,214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    Đe ispadoše 2 tone zna li mi ko objasniti...
    Ukrcano 19t, stiglo 17t...

    Tačno je i nas Tramp oglobio

  33. #4299
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Bice prije neki lokalni apotekar
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  34. The Following User Says Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  35. #4300
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Tačno je i nas Tramp oglobio
    Avion je imao medjuslijetanje u Rusiji.

Page 172 of 383 FirstFirst ... 72122162168169170171172173174175176182222272 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 22:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 13:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 13:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •