View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
16. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

15 93.75%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

0 0%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

0 0%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

1 6.25%
Page 124 of 281 FirstFirst ... 2474114120121122123124125126127128134174224 ... LastLast
Results 3,076 to 3,100 of 7016

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    146 Posts

Quote Originally Posted by soundtrack View Post
    Ne bude li do sjutra preko 5 zarazenih, dobili smo bitku.
    Ako tako budi razmisljali eto nam Italijanski scenarijo jer i kod njij je bio rast pa zatisje a onda ovo sr,,,

Thanks Thanks Given 
    213
    Thanks Thanks Received 
    414
    Thanked in
    239 Posts

Zna li se koliko je testiranih i koliko pozitivnih u Tuzi?
    Drzte se Tuzani i pamet u glavu, a i ostatak drzave, ako ne radi sebe, onda radi familija.
    'šta to zida sinko, koga sestra brani,
    koliko je love pokupio brat'

Thanks Thanks Given 
    252
    Thanks Thanks Received 
    147
    Thanked in
    111 Posts

Quote Originally Posted by technus View Post
    Zna li se koliko je testiranih i koliko pozitivnih u Tuzi?
    Drzte se Tuzani i pamet u glavu, a i ostatak drzave, ako ne radi sebe, onda radi familija.
    27 pozitivnih, testiranih se ne zna? Al oko 140 valjda..

4. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    584
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    534 Posts

https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-je-alarmantna

Epidemiološka situacija u Crnoj Gori i dalje je alarmantna, a kako ne postoje adekvatan lijek i vakcina, jedini način da se sa koronavirusom izborimo je da se očuva socijalna distanca i da ljudi ostanu kući, na čemu će se stalno insistirati.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Само њежно према себи.

Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    276
    Thanked in
    139 Posts

Od ovog broja zaraženih 50% da razvije teže simptome što se ne uklapa u statistiku pa možemo izaći na kraj sa resursima. U najgorem slučaju, sa ovim mjerama možemo da zadržimo pik na oko 1000-1200 što je i u najgorem Italijanskom scenariju kad su brojke u pitanju opet nešto što bi mogli da podnesemo po pitanju resursa. Za 20 dana već bi mogli biti "na konju" što se kaže, jer uz skoro eliminisan uvoz imaćemo kontrolisan drugi talas sa prihvatljivim brojem novozarženih koji neće prelaziti 2-3 slučaja dnevno a to se može suzbiti u narednih 14 dana. Sve je do nas, to je ono što što treba stalno da imamo na umu i da se ne opustimo ni jedan sekund. Za dvadesetak dana bi mogli da se vratimo u "normalni" život ako ne bude uvoza novih slučajeva a sa ovim mjerama taj rizik je sveden na minimum.
    • Da se predstavim: Lajoš Vinetu!

Thanks Thanks Given 
    1,325
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    238 Posts

Stari,i ja sma optimista,ali da se sve vrati u normalu za 20ak dana,nema shanse,a mislim da bi bilo i prerizichno,ima masu netestirsanih,znachi treba makar mjesec i po da prodje da mozemo reci da stvari drzimo pod kontrolom.
    ...

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    146 Posts

Prije pocetka maja otvaranje granica bi bilo suludo . Mozda popustanje prevoza unutar CG , mozda i lagano popustanje lokala i slicno . Ali granice nikako , skole nikako .
    Zar sve dok imate virus u ovim brojkama u svijetu deset njih da dodje mogli bi haos napraviti .
    Sem ako neko ne umisli da je ka tramo oa da moze sve ( bar na rijeci )
    Do sada su dobre poteze vukli i bilo bi glupo na kraju da se vratimo na pocetak

Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

Ja jos ne cuh nikog kvalifikovanog da misli da mi mozemo izbjec scenario da bude zarazeno 60-70% populacije. Teoretski trebalo bi granice da se drze zatvorene jedno godinu ipo dvije (do vakcine) plus interne restrikcije kretanja za to. Ni jedna ekonomija to ne moze da podnese, niti su ljudi psihicki sposobni da izdrze to.
    Last edited by MadGod; 27-03-20 at 10:04.

10. The Following 3 Users Say Thank You to MadGod For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

Na pitanje da li ohrabruje što je je juče od mnogo urađenih uzoraka koronavirus potvrđen kod samo tri slučaja, Mugoša je rekao da ga je strah da je to varka.

“Vidjeli ste, jedan dan se desi da imamo jedan slučaj, jedan dan pet, a onda odjednom 30. Sve zavisi kako se širi epidemija i koliko je kontakata bilo, kad su bili, kad će doći do razvoja kliničke slike koju ćemo mi prepoznati, gdje ćemo uraditi analize i koliko ćemo široko ići sa analizama. Sve nam to govori kako će se razvijati epidemija“, pojasnio je Mugoša.
    https://m.cdm.me/drustvo/mugosa-epid...jako-ozbiljna/
    S obzirom da poznajem jednu medju prvim zarazenim osobama i da se od nje jos uvijek nije zatvorio krug mislim da ce ovo trajati...
    Last edited by ćiro; 27-03-20 at 10:13.

Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    533
    Thanked in
    298 Posts

Ovo sto je sad zarazeno da bude izolovano i svi koji ulaze u zemlju da idu u karantin i problem je rijesen za mjesc dana.

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

Moguce samo ako se bas strogo budu postovale izolacije, ima toliko prigradskih naselja i sela dje mislim da se kontrole i ne rade tako dobro kao po gradovima.

Thanks Thanks Given 
    849
    Thanks Thanks Received 
    900
    Thanked in
    493 Posts

meni se svidja sto se mugosa da ovim manjim brojevima pozitivnih ne opusta.
    ogroman je otrovni oblak interneta iznad crne gore

Thanks Thanks Given 
    48
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    71 Posts

Sad su mi javili, negativan je

Ja pitah je li to to, da li postoji neka mogućnost da je urađen test prerano ili nešto čisto informativno, dobih povratnu informaciju da treba da ispratimo simptome narednih dana pa da vidimo ako dodje do nekih naglih promjene.
    Kapiram da je to zbog toga sto bi ga trebalo ponoviti kroz 48h jer tako rade u svijetu, jer prvi zna da bude negativan, a sad kapiram i neka pitanja koja su postavljana radi utvrđivanja toka simptoma.
    Kao što rekoh jutros svi isti simptomi prisutni sa temperaturom od 37.
    Javiću vala i kad prođu
    the World's leading dance event
    Sensation

16. The Following 48 Users Say Thank You to dnikola For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

Quote Originally Posted by dnikola View Post
    Sad su mi javili, negativan je

Ja pitah je li to to, da li postoji neka mogućnost da je urađen test prerano ili nešto čisto informativno, dobih povratnu informaciju da treba da ispratimo simptome narednih dana pa da vidimo ako dodje do nekih naglih promjene.
    Kapiram da je to zbog toga sto bi ga trebalo ponoviti kroz 48h jer tako rade u svijetu, jer prvi zna da bude negativan, a sad kapiram i neka pitanja koja su postavljana radi utvrđivanja toka simptoma.
    Kao što rekoh jutros svi isti simptomi prisutni sa temperaturom od 37.
    Javiću vala i kad prođu
    Moja mala je imala 6-7 dana preko 39c sa naglim pogorosanjem kaslja nakon treceg dana, dijagnoza grip. Veoma je zajeban ove godine i sezonski bio. Milo mi je sto ti je negativan nalaz...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

18. The Following User Says Thank You to fotograf For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

Krenuh ja jutros u kupovinu da se nešto uzme kad ono me majka zaustavlja a gdje će bez rukavica i maske,a ja kontra pitanje otkad mi imamo rukavice a posebno maske kad ona meni pa zar nisi vidio sestru kad se vraćala s posla donjela je kesu s maskama i rukavicama(a ja u to vrijeme spavao)e svaka joj čast i eto sad radi svaki 2 dan...konto

Poslato sa mog sam-sung S9+ telefona...

Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    99
    Thanked in
    41 Posts

@dnikola

Hvala ti što dijeliš sa nama svoje iskustvo, svaka čast, bilo ili ne bilo korone sve ovo što si pisao može da pomogne svima.
    Vidim da je nalaz negativan, još bolje što je tako.
    This time next year we'll be millionaires

21. The Following 2 Users Say Thank You to sparky For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    31 Posts

Meni nešto nije jasno. Ako sam dobro shvatio, u karantinu imamo oko 600+ ljudi. U samoizolaciji ko za još koliko. Nakon 14 dana su svi slobodni. A skoro nikog od njih ne testiraju, samo onog koji iskaže neke jasne simptome.

Južna Koreja je dokazala da preko 30% nosioca virus'a nema nikakav simptom (svakog ko je došao preko granice su testirali). A zarazni su 4+ nedelje. Ako ovi naši u karantinu i samoizolaciji krenu da izlaze i ostvaruju kontakte kroz trgovinu, zar neće buknuti nova žarišta?

Da ne otvaram tu temu da 14 dana dosta njih ne smatraju da je dovoljno za inkubaciju.

23. The Following 2 Users Say Thank You to Stewie For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    268
    Thanked in
    165 Posts

Mislim da otvaranje granica ne treba ni pomislit da se to radi u jednoj bliskoj buducnosti. Sanirat unutrasnje ili ih drzat na nekom nivou pristojnom.
    Realno u utorak ide jos 15dana ovako- na koje se narod polako navikava- nikakve guzve vec nema ni u prodavnice apoteke nidje.
    Onda se mozda moze polako u zavisnosti od novih zarista, slabit sa mjerama.
    Naravno medjgradska ogranicenja ostavit obavezno.

Sto se tice mugose naravno da ce da kaze da je idalje zabrinut jer ti sad nasem narodu da kazes dobra je situacija samo bi svi grunuli napolje

Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    198 Posts

Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Moja mala je imala 6-7 dana preko 39c sa naglim pogorosanjem kaslja nakon treceg dana, dijagnoza grip. Veoma je zajeban ove godine i sezonski bio. Milo mi je sto ti je negativan nalaz...
    Meni su sva trojica po 1 prelezala taj od nedjelju dana, a jednome se vratilo prije 10 dana. U tom ponovljenom slucaju je temp isla indp 40.5. Sad je sve kako treba...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

Thanks Thanks Given 
    839
    Thanks Thanks Received 
    451
    Thanked in
    194 Posts

Ja sam dvije nedelje bolestan i jos kasljem znači sezonski grip ove godine je katastrofa...

Evo ovo pisah na drugoj temi :

Ja sam danas tacno dvije nedelje gripav, prva tri-cetiri dana temperatura i boljele me kosti, pa onda glava dva tri dana pa onda opet tempreratura dva dana e onda je kasalj i iskašljavanje poceo jedno dva-tri dana, posle njega suvi kašalj evo jos kasljem preko dana po malo a uvece katastrofa obicno po par sati..

Prvi put u zivotu ovako gripa ili sta li je sa me spopane.

Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    54 Posts

Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Meni nešto nije jasno. Ako sam dobro shvatio, u karantinu imamo oko 600+ ljudi. U samoizolaciji ko za još koliko. Nakon 14 dana su svi slobodni. A skoro nikog od njih ne testiraju, samo onog koji iskaže neke jasne simptome.

Južna Koreja je dokazala da preko 30% nosioca virus'a nema nikakav simptom (svakog ko je došao preko granice su testirali). A zarazni su 4+ nedelje. Ako ovi naši u karantinu i samoizolaciji krenu da izlaze i ostvaruju kontakte kroz trgovinu, zar neće buknuti nova žarišta?

Da ne otvaram tu temu da 14 dana dosta njih ne smatraju da je dovoljno za inkubaciju.
    Tu je problem sto slusamo WHO (jer jel' moramo, koga drugog, oni su emintenti strucnjaci koji "uopste" ne lazu). Sa vise izvora (reputabilnih) je dokazano da inkubacija moze da traje duze od 14 dana ali sta da se radi, WHO "zna najbolje" i slusajmo njih...

Iskreno se nadam da ce ovo sve brzo proci a kad prodje da ce neko u WHO da odgovara i da se ta korumpirana organizacija promijeni iz temelja.

Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    54 Posts

Quote Originally Posted by METZ View Post
    Ja sam dvije nedelje bolestan i jos kasljem znači sezonski grip ove godine je katastrofa...

Ja sam danas tacno dvije nedelje gripav, prva tri-cetiri dana temperatura i boljele me kosti, pa onda glava dva tri dana pa onda opet tempreratura dva dana e onda je kasalj i iskašljavanje poceo jedno dva-tri dana, posle njega suvi kašalj evo jos kasljem preko dana po malo a uvece katastrofa obicno po par sati..

Odakle znas da je samo gripa u pitanju? Simptomi gripe i COVID19 su skoro pa identicni, u tome i jeste problem.

Zovi i konsultuj se sa doktorima pod hitno.

Thanks Thanks Given 
    273
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    155 Posts

@dnikola ,možda zvuči čudno,ali ako ste već imali te blaže ili srednje teške simptome ti i žena,i ako su čini mi se u prolazu,ako su bebe već dobro,i POŠTO SI SE STRIKTNO PRIDRŽAVAO PREPORUKA PRIJE I NAKON SIMPTOMA,možda bi bilo najbolje da je bio COVID19 i sad bi bio miran.
    Usput,što god da je,držite se i brzo ozdravite i jedno moje iskustvo.Dok nam je najmlađe dojilo prve godine,nije zakačio ni boginje od brata ni gripu od majke,a cijelo vrijeme je bilo s nama.Valjda majčino mlijeko,što li..?

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Meni su sva trojica po 1 prelezala taj od nedjelju dana, a jednome se vratilo prije 10 dana. U tom ponovljenom slucaju je temp isla indp 40.5. Sad je sve kako treba...
    E ne znam ali simptomi slicni coroni. I 7 dana skoro trajalo. Mada su joj nalazi bili dobri ali temperatura i kasalj nikako prestati...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    31 Posts

Quote Originally Posted by METZ View Post

Meni je prvo krenula temp do 37.5, niti curio nos niti kašljao, samo bolovi u tijelu i malaksalost. Tako 6 dana, sedmi dan temp otišla na preko 38.5, i nos procurio i kašalj, i sjutradan sam bio bolje. Mjesec dana od tad i dalje vučem povremeno nos i narijetko kašalj.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)