View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 271 of 383 FirstFirst ... 171221261267268269270271272273274275281321371 ... LastLast
Results 6,751 to 6,775 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #6751
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Pozitivan, ima udes i plus obidje sve zive bolnice koje imamo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  2. #6752
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Mnogo zemalja otvaraju granice....samo se mi pravimo pametni

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  3. #6753
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  4. #6754
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    A nemoj dover. Evo albanija otvara granice, srbija koja ima 100slucajeva dnevno dozvolila ulaz bez ikakvog testa. Ja ne kazem da pozurimo ( iako je jun za 10dana) ali bas niko ne pominje ni otprilike. Idalje se bave mjerama moze li kafic do 12 a posle ne i moze li 50oro u kafanu ali ne smije djeciji rodjendan u zatvoreno. Ne zezaj.

    Neka najave da se zna na cemu smo. Nema veze kad. Neka kazu 1 septembar ako treba uslovi su ti i ti ali da znas sto i kad da ocekujes.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  5. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  6. #6755
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Zašto institut za javno zdravlje ne objavljuje ništa na zvanični sajt ni na twiter ništa od 19.05.2020 ?

  7. #6756
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Kad pustaju ova masovna okupljanja poput litija sa jedne strane i slavlje nezavisnosti sa druge (i jedni i drugi jasno NE postuju mjere NKT i zakon zbog cijeg su narusivanja mnogi, do juce, hapseni i stavljani u karantin)... svaki pokusaj mjera je banalan i vrijedja inteligenciju.

    Ionako su sve trenutne mjere na papiru i nisam siguran cemu sluze i apsolutno niko nista ne postuje.

    Eventualno da ako dodje do nekog sranja nadlezni mogu da kazu "mi smo uspostavili mjere i pokusali sve, narod nije postovao i on je kriv". Uostalom, standardni recept "narod gowna".

    Pusa.
    Last edited by Fidel Castro; 21-05-20 at 21:48.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  9. #6757
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    625 Posts

    Default

    Bitno da u prodavnice moramo sa maskom.

    Ja ne znam cemu vise bilo kakve mjere kad niko nista ne postuje, cak i oni sto imaju volju da ih postuju dizu ruke polako.

  10. The Following User Says Thank You to Dzi For This Useful Post:


  11. #6758
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Gasi mjere, ocemo na Top Hill na Lukasa i Cecu!

  12. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  13. #6759
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Ja ne znam što gajite toliku želju za otvaranjem granica, ja sam presrećan što smo zatvoreni u ovako malom prostoru, na našu sreću sad kada imamo pristup telefonima i internetu, lijepom vremenu, a pola države je pozatvarano, sada bar možemo da upoznajemo naše krše. Vazda nam je sve bilo interesantnije od našeg, Sad nam ostaje naše da ga upoznamo u potpunosti. Uživajte ljudi, gorivo vam je jeftinije, gužvi nema prevelikih, možete uživati u nečemu našem a da nam pogled ne kvare grupe turista iz cijelog svijeta.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  14. #6760
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,596
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Ja nisam znao da su dozvoljene zurke unutar kafica bez nosenja maski? Otkad je to. Eno vidjoh sinoc u zeppelin u centar srecko savovic full unutra

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  15. #6761
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Ja ne znam što gajite toliku želju za otvaranjem granica, ja sam presrećan što smo zatvoreni u ovako malom prostoru, na našu sreću sad kada imamo pristup telefonima i internetu, lijepom vremenu, a pola države je pozatvarano, sada bar možemo da upoznajemo naše krše. Vazda nam je sve bilo interesantnije od našeg, Sad nam ostaje naše da ga upoznamo u potpunosti. Uživajte ljudi, gorivo vam je jeftinije, gužvi nema prevelikih, možete uživati u nečemu našem a da nam pogled ne kvare grupe turista iz cijelog svijeta.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Vjerovatno nam trebaju otvorene granice da bi radili nesto... Ti gledas webe a kakve ekonomske implikacije imaju zatvorene granice ocigledno nisi ni svjestan... No bices od jeseni.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  16. #6762
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Ja ne znam što gajite toliku želju za otvaranjem granica, ja sam presrećan što smo zatvoreni u ovako malom prostoru, na našu sreću sad kada imamo pristup telefonima i internetu, lijepom vremenu, a pola države je pozatvarano, sada bar možemo da upoznajemo naše krše. Vazda nam je sve bilo interesantnije od našeg, Sad nam ostaje naše da ga upoznamo u potpunosti. Uživajte ljudi, gorivo vam je jeftinije, gužvi nema prevelikih, možete uživati u nečemu našem a da nam pogled ne kvare grupe turista iz cijelog svijeta.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Vidi, ja bi licno vise volio da su granice zabetonirane u dolaznom smjeru i da nam niko ne dodje.

    Ali to razmisljanje ne bi moglo sebicnije da bude tako da to i nisu bas moje zelje posto znam koliko ljudi u CG zavisi od turizma a ja, iz nekog cudnog razloga, ne gledam samo svoju guzicu. (nista licno, pricam za sebe i uopsteno)

    Znamo sto znaci turizam za CG, nepotrebno je o tome previse pricat'. A ti, ja i sl. koji nemaju veze sa tim cemo se vec nekako prilagodit'. Kao sto smo i do sad, jelte...

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Ja nisam znao da su dozvoljene zurke unutar kafica bez nosenja maski? Otkad je to. Eno vidjoh sinoc u zeppelin u centar srecko savovic full unutra

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
    Ja vec rekoh da su sve mjere vec postale mrvo slovo na papiru.

    Niko ih ne postuje a nadlezni ce reagovat' samo ako za to bude potrebe.
    Last edited by Fidel Castro; 22-05-20 at 10:40.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  18. #6763
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    kakve ekonomske implikacije imaju zatvorene granice ocigledno nisi ni svjestan... No bices od jeseni.
    Pa zar ne dobismo 250 meleonaH? A dobro, kapiram, to je za nas pijavice iz javnog sektora, dok ce privatni da se ljulja.. Ali bas nas briga za privatnike, bitno je da nam je drzava jaka.


  19. #6764
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Bas ni sam ne znas sto si napisao ovdje. Iskreno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  20. #6765
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Kredit od 250 miliona sto smo uzeli prije neki dan, sigurno nije namijenjen za mala i srednja preduzeca, preduzetnike, ugostitelje.. vec za plate i penzije sa drzavne sise. I naravno, sarkastican je post, jer bez turizma ce nam dzaba biti sto ce stado iz javnog sektora biti mirno...


  21. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  22. #6766
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Za mala i srednja preduzeća ima u IRF povoljnih kredita. Sad sto se moraju imati bilansi sa dobitkom npr da bi ti se razmatrao kredit je drugo. Sto mi rece jedan gospodin privrednik nedje davno "znas kako, ja zaradim 100,000 a drzava oce da mi uzme 9,000. Nije to malo znas."

    Bilo bi jako interesantno provjeriti koliko su recimo poreza platili ti isti turisticki privrednici/ugostitelji i boravisnih taksi. Sigurno je pomoc koju ocekuju od drzave obrnuto proporcinalna uplatama u budzet.
    Ili npr kafane koje su bile 2 mjeseca zatvorene. Koliko radnika osiguravaju i na koliko. Koliko prometa prijavljenog itd. Mislim kad se vec svi zale na vrtoglavi pad prometa, nije problem drzavi da nadoknadi 1,000 prometa kafani na Rimski trg jer je prijavila 12,000 prometa za godinu. Problem je sto vlasnici ocekuju 10,000 da im se nadoknadi koliko je vjerovatno stvarni promet.
    Da, ima redom kafana na Rimski trg a i sirom PG kojima je godisnji promet 12,000 odnosno 33 eura dnevno i imaju 1 zaposlenog.
    Dobit je vecini misaona imenica. Sve napaceni CG privrednici redom, rade muce se, a svake godine gubitak. Ali ne odustaju nego sami sebe i dalje kaznjavaju i rade iako bez profita.
    Cast izuzecima, kao i u svakoj prici.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  24. #6767
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Koliko shvatij ovih 250 miliona je uzeto od tri banke na 12 godina sa kamatom od 3,9 posto . Meni to djelije za fizicko lice povoljno ali ne znam kako to ide za drzave .

  25. #6768
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Za mala i srednja preduzeća ima u IRF povoljnih kredita. Sad sto se moraju imati bilansi sa dobitkom npr da bi ti se razmatrao kredit je drugo. Sto mi rece jedan gospodin privrednik nedje davno "znas kako, ja zaradim 100,000 a drzava oce da mi uzme 9,000. Nije to malo znas."

    Bilo bi jako interesantno provjeriti koliko su recimo poreza platili ti isti turisticki privrednici/ugostitelji i boravisnih taksi. Sigurno je pomoc koju ocekuju od drzave obrnuto proporcinalna uplatama u budzet.
    Ili npr kafane koje su bile 2 mjeseca zatvorene. Koliko radnika osiguravaju i na koliko. Koliko prometa prijavljenog itd. Mislim kad se vec svi zale na vrtoglavi pad prometa, nije problem drzavi da nadoknadi 1,000 prometa kafani na Rimski trg jer je prijavila 12,000 prometa za godinu. Problem je sto vlasnici ocekuju 10,000 da im se nadoknadi koliko je vjerovatno stvarni promet.
    Da, ima redom kafana na Rimski trg a i sirom PG kojima je godisnji promet 12,000 odnosno 33 eura dnevno i imaju 1 zaposlenog.
    Dobit je vecini misaona imenica. Sve napaceni CG privrednici redom, rade muce se, a svake godine gubitak. Ali ne odustaju nego sami sebe i dalje kaznjavaju i rade iako bez profita.
    Cast izuzecima, kao i u svakoj prici.
    Dje su drzava i poreska da ih vaspitaju...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  26. #6769
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Koliko shvatij ovih 250 miliona je uzeto od tri banke na 12 godina sa kamatom od 3,9 posto . Meni to djelije za fizicko lice povoljno ali ne znam kako to ide za drzave .
    za drzavu je ovo zelenaska kamata

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  27. #6770
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Pozitivan, ima udes i plus obidje sve zive bolnice koje imamo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I to dvije Corona Free bolnice.
    Ko prati zna šta znači taj termin.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Za mala i srednja preduzeća ima u IRF povoljnih kredita. Sad sto se moraju imati bilansi sa dobitkom npr da bi ti se razmatrao kredit je drugo. Sto mi rece jedan gospodin privrednik nedje davno "znas kako, ja zaradim 100,000 a drzava oce da mi uzme 9,000. Nije to malo znas."
    .
    Konkurisao u IRF prije Vaskrsa.
    Poslao sve papire, bukvalno svaku sitnicu, napravio plan do 2030, obrazložio razloge ulaganja i razloge za kredit. Preko 30 strana mi je imala aplikacija za kredit.

    Tražio 30.000e. To je 1/3 godišnjeg obrta preko računa. Znaš šta je IRF rekao? Parafraziram :
    - Daćemo ti 2.000e.
    - Šta ću sa 2.000e?
    - Dobili ste pomoć od države na 70% pa za ovo možete isplatiti plate za jedan mjesec?
    - jeste li vi pogledali uopšte zašto meni treba novac?
    - da da, samo sada prvo dajemo kredite za plate pa ćemo kasnije ostale. Na vaš obrt bi vam MOŽDA mogli dati 7.000e kasnije.
    - (sa obzirom da sam im poslao listu dužnika i kojima sam ja dužan). Znate li vi da su mi dužni mnogo više od tih 7.000e?
    - na žalost to je to što možemo da uradimo...

    Kome idu krediti? Kome se daju pare ako neće malim i srednjim zdravim firmama? Mi ćemo preživjeti, ali mnogi drugi neće...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  28. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  29. #6771
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,294
    Thanks Thanks Given 
    397
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Možda si trebao nekome da daš %)))

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    I did it for me. I liked it. I was good at it. I felt alive. - Walter White

  30. #6772
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Zna li neko oće li se karantin ukidati za ljude koji dolaze, tj naše državljane? Kad bi se to moglo očekivati? Da li će možda biti neki test, koji platiš i ideš kući?

    Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

  31. #6773
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    I to dvije Corona Free bolnice.
    Ko prati zna šta znači taj termin.



    Konkurisao u IRF prije Vaskrsa.
    Poslao sve papire, bukvalno svaku sitnicu, napravio plan do 2030, obrazložio razloge ulaganja i razloge za kredit. Preko 30 strana mi je imala aplikacija za kredit.

    Tražio 30.000e. To je 1/3 godišnjeg obrta preko računa. Znaš šta je IRF rekao? Parafraziram :
    - Daćemo ti 2.000e.
    - Šta ću sa 2.000e?
    - Dobili ste pomoć od države na 70% pa za ovo možete isplatiti plate za jedan mjesec?
    - jeste li vi pogledali uopšte zašto meni treba novac?
    - da da, samo sada prvo dajemo kredite za plate pa ćemo kasnije ostale. Na vaš obrt bi vam MOŽDA mogli dati 7.000e kasnije.
    - (sa obzirom da sam im poslao listu dužnika i kojima sam ja dužan). Znate li vi da su mi dužni mnogo više od tih 7.000e?
    - na žalost to je to što možemo da uradimo...

    Kome idu krediti? Kome se daju pare ako neće malim i srednjim zdravim firmama? Mi ćemo preživjeti, ali mnogi drugi neće...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    isto bi ti bilo i prije korone. u IRF nije bitno to sto ti mislis, vec koga poznajes. znam lika koji je na 70k prometa dobio kresit veci od toga, i sad gura dobro sa tim parama. biznis plan je bio gomila suplje price.
    isto tako znam lika koji ima ozbiljan posao koji je trazio trecinu godisnjeg prometa i nisu mu dali. uzeo od komercijalne banke po istim uslovima

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  32. #6774
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    A ja se još spremio sa branim rad, kao na diplomski, pa gledao procenat rasta po godini, pa upoteđivao sa ranijim, pa šta će da radi novi zaposleni....

    Rekoh li da sam čekao na aplikaciju duže od mjesec dana? Očekivao sam u najmanju ruku razgovor uživo

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  33. #6775
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    A ja se još spremio sa branim rad, kao na diplomski, pa gledao procenat rasta po godini, pa upoteđivao sa ranijim, pa šta će da radi novi zaposleni....

    Rekoh li da sam čekao na aplikaciju duže od mjesec dana? Očekivao sam u najmanju ruku razgovor uživo

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    mogao si i recitaciju i koreografiju, isto bi ti bilo

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  34. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


Page 271 of 383 FirstFirst ... 171221261267268269270271272273274275281321371 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •