View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 352 of 383 FirstFirst ... 252302342348349350351352353354355356362 ... LastLast
Results 8,776 to 8,800 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #8776
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Moj brat od tetke ima temperaturu danima i zena mu ej dobila par dana posle njega imaju u kući troj mal djece od 4 do 10 godiina....testirani jedno još u srijedu, drugo u petak....hitna dolazila koliko je snaha bila loše i nijesu im dali nista cekaju se testovi....ne znam...ovo je baš prešlo u onaj scenario nad kojim smo se zgražavali danima (Bergamo)...kad ti neko blizak ima problem shvatiš koliko je stanje ozbiljno...a nije davno bilo, kad je proglasena CG kao korona free destinacija meni je zena koja radi u KBC rekla doslovno "ma kakva korona korone nema, nije je ni bilo, ti znas da bih ti ja rekla radim u kbc nego lažinjaju da zabrane litije i novaku da dodje u cg"...prije neki dan veli "katastrofa, haos je donose ih po sedmoro, osmoro u smjeni, svi smo nagrabusili"...ne mogu da jedem sto se ne jede pa da pitam a, pričekaj, reče li ti da nema korone da izmisljaju...no dzaba, kad se sve posmatra kroz političku prizmu to je to....
    Ne mogu da dodjem sebi shto ovo prochitah,,,ko vodi rachuna o djeci?
    Kako ljudi ne urade neshto,cheka se da im se stanje josh vishe pogorsha,daleko bilo shto je ovo ljudi Boziji jesmo li stigli do ovoga???
    ...

  2. #8777
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,433
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    549
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Čuh se sa IJZCG, zvanično sam u samoizolaciji 21 dan od poslednjeg kontakta...

    TT

  3. The Following 2 Users Say Thank You to institucija For This Useful Post:


  4. #8778
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Čuh se sa IJZCG, zvanično sam u samoizolaciji 21 dan od poslednjeg kontakta...

    TT
    Od sanitarne rjesenje jesi dobio?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  5. #8779
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Pa nismo mutavi da ne vidimo da je muka, ja sam za pristup dr Popović Samardžić, kaži istinu i da vidimo što možemo učinjet a ne ovako, pih.
    Moze li se napravit kakva peticija da se ona PITA a ne ovi tj. ovaj shto je nazva neodgovornom?
    Bistrija je i ochigledno sposobnija od nekih tamo.
    ...

  6. #8780
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,433
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    549
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Od sanitarne rjesenje jesi dobio?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Još ne, rekoše da će me zvati da dam spisak imena koji će biti iz porodice na ovoj adresi ...

    TT

  7. #8781
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Ljudi cijelo vrijeme se pominjala samo jedna stvar- preopterecenost sistema.
    E to se dogadja sad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  8. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  9. #8782
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,433
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    549
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Tako, nema ni testiranja kontakata - ako ne razvijemo simptome pale 21 dana smo free ...

    TT

  10. #8783
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ja utekoh sa familijom, svi smo dobro fala bogu, niko nikakvih simptoma.... ostajemo na planinu do daljnjeg. Ovo je užas. Dvoje ljudi sa kojim sam se gledao makar jednom u 2 nedjelje su pozitivni, a još dvoje je u samoizolaciji. Zato sam i utekao, jer sam samo imao sreće....i ja i moji.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  11. #8784
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ne mogu da dodjem sebi shto ovo prochitah,,,ko vodi rachuna o djeci?
    Kako ljudi ne urade neshto,cheka se da im se stanje josh vishe pogorsha,daleko bilo shto je ovo ljudi Boziji jesmo li stigli do ovoga???
    Ne pitaj...djeca sa njima pa kako bude...nadamo se a ce biti negativni ali imaju te oscilacije dobro pa se pogoreša..liči na koronu baš...brat ne da majci da uzme djecu da se ona ne razboli, starija je, jer jedno dijete je isto imalo temperaturu ali je na tome stalo...na momente su kao bolje pa opet loše...

    kad je onaj prvi talas dosao ja stvarjo nijesam poznavala nikog ko je pozitivan a sad ljudi znam najmanje desetak ljudi...
    Last edited by zvoncica; 12-07-20 at 21:54.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #8785
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Ако неког тестирају сада, зашто му одмах и контакте не ставе у изолацију него се чекају резултати?

  13. #8786
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,919
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Meni sestra prije neki otišla na kontrolu pošto još malo treba da se porodi(sestrić) doktorka koja vodi njenu trudnoću joj je dala uput za testiranje i sad treba mora da čeka srijedu da obavi i onda dobije rezultat testa sledeće nedelje....neće ga sigurno dobit odmah

    poslato sa mog sam-sung s9+ telefona

  14. #8787
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ne pitaj...djeca sa njima pa kako bude...nadamo se a ce biti negativni ali imaju te oscilacije dobro pa se pogoreša..liči na koronu baš...brat ne da majci da uzme djecu da se ona ne razboli, starija je, jer jedno dijete je isto imalo temperaturu ali je na tome stalo...na momente su kao bolje pa opet loše...

    kad je onaj prvi talas dosao ja stvarjo nijesam poznavala nikog ko je pozitivan a sad ljudi znam najmanje desetak ljudi...
    Bez teksta sam,a pun sam bijesa,bolje da ne pishem.
    Samo razmishljam ko im sprema,ko ih snabdijeva,ko im smece izbacha,a josh jadnici chekaju rezultate u takvom stanju...obrisah vec drugi tekst,jer sam i razocharan i pun safre,stoga bolje da ne pishem nishta.
    ...

  15. #8788
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    zive sa roditeljima u dva odvojena stana tako da ima ko da dobaci hranu i odnese smece ali su stariji pa ne da brat da se ne zaraze bukvalno samo ispred vrata se ostavi sve...
    Last edited by zvoncica; 12-07-20 at 22:12.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. The Following 2 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  17. #8789
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Ако неког тестирају сада, зашто му одмах и контакте не ставе у изолацију него се чекају резултати?
    Zato jer bi onda pitao na osnovu cega salju ljude u izolaciju a ne znaju je li im kontakt zarazen ili ne...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  18. #8790
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Nocas u Bd 200-300 momaka sa zastavama, bakljama, marsira kroz grad... Svi zbijeni, nista distanca... Grad fulliran, nema slobodne stolice, kao u najjacu sezonu... Krkljanac opsti, puni separei po 9-10 ljudi, na sankove ljudi jedni preko drugih...

    Mislim da od iduceg vikenda mozemo ocekivati komotno 100+ slucajeva dnevno... Ovo je pakao od naroda...

    Policija samo gleda i nista...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  20. #8791
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    fino gazdi kazna od par iljada eura i ćao


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  21. #8792
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    https://www.instagram.com/p/CCjorspg...d=p5oob3vsystz

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  22. #8793
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nocas u Bd 200-300 momaka sa zastavama, bakljama, marsira kroz grad... Svi zbijeni, nista distanca... Grad fulliran, nema slobodne stolice, kao u najjacu sezonu... Krkljanac opsti, puni separei po 9-10 ljudi, na sankove ljudi jedni preko drugih...

    Mislim da od iduceg vikenda mozemo ocekivati komotno 100+ slucajeva dnevno... Ovo je pakao od naroda...

    Policija samo gleda i nista...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Moze li se dok sam josh na vrijeme u neku normalnu zemlju trazit azil???
    ...

  23. #8794
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,792
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nocas u Bd 200-300 momaka sa zastavama, bakljama, marsira kroz grad... Svi zbijeni, nista distanca... Grad fulliran, nema slobodne stolice, kao u najjacu sezonu... Krkljanac opsti, puni separei po 9-10 ljudi, na sankove ljudi jedni preko drugih...

    Mislim da od iduceg vikenda mozemo ocekivati komotno 100+ slucajeva dnevno... Ovo je pakao od naroda...

    Policija samo gleda i nista...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk


    Ehhh, moraju se spasiti primorci i njihov turizam, nema veze sto ce bolnice biti krcate.


  24. #8795
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ehhh, moraju se spasiti primorci i njihov turizam, nema veze sto ce bolnice biti krcate.
    Bolnice ce da budu krcate ne direktno radi turizma, vec radi nesposobnosti nadleznih koji su dopustili da se radi sta se radi. Reci da su maske obavezne svugdje, donesi naredbu a ne preporuku, i onda kaznjavaj po dzepu ili zatvorom ako treba sve one koji ne postuju i sve bi bilo sredjeno za veoma kratko vrijeme. Mislis da je nekome obicnom gradjaninu na primorju drago sto je citav centralni dio/sjever sisao na more ovaj vikend? Ako mislis grdno se varas.
    Nikome nije bilo na pameti kad je rekao "treba otvoriti granice" da se otvaraju bez adekvatnih planova i strategija, bez testiranja itd. Ti si toliko zadrt sa tvojom pricom da bukvalno svaki dan pomenes barem jednom onako suptilno, cisto da se zna, "ja vam rekoh da smo trebali biti zatvoreni!". Iskreno postaje poprilicno dosadno, pogotovo ako se uzme u obzir da je takvo nesto apsolutno nemoguce.

    Naravno da bi svako izabrao cak i neotvaranje da se znalo da nadlezni mogu da budu ovoliko nesposobni. Sa tim se mogu sloziti!

    Inace "domaci" turizam je ionako bez ikakvog smisla u situaciji u kojoj se nalazimo, pa makar apsolutno sve bilo puno jer se radi samo o prelivanju novca iz regije u regiju, te u mnogim slucajevima cak i odlivu istog van drzave. Spasavanje "primoraca" ne postoji, turizam daje plate cijeloj Crnoj Gori samo sto tako zadrti ljudi poput tebe izgleda nemaju dodirne tacke nit sa turizmom, niti sa ekonomijom, da bi mogli da shvate neke obicne principe kao da je 350€ plate koju konobar primi (primjera radi), 5€ za frizera, 100€ za Voli/IDEU/HDL, 50€ za vodu/struju itd.

    Ovdje su i dalje problem iste stvari kao i uvijek i nista drugo, selektivna primjena svih pravila/zakona/naredbi itd. Dovoljno ce biti da kazem da je u jednoj pekari u Novom jedan od zaposlenih pozitivan a niko od kolega nije u izolaciji. Jel' treba sta dalje od toga da se prica il' su i granice krive i za takve situacije?

    @Mojsije
    Posto se testiranje ne povecava a izgleda i da nece, 100 slucajeva dnevno tesko da cemo gledati ubrzo jer bi u tom slucaju imali laganih 20% pozitivnih testova sto je pakleno, pakleno lose. Iskreno se nadam da nisam u krivu a ako jesam onda cemo bukvalno da gledamo nenormalno los scenario veoma ubrzo, ne samo radi toga sto ce ljudi masovno direktno da umiru radi Corone, vec od svega sto dolazi sa time da se ne moze normalno otici u domove zdravlja, bolnice, na preglede itd.
    Last edited by beatnological; 12-07-20 at 23:22.

  25. #8796
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    u Srbiji na pojedina mjesta imaju i po 80%...
    She is only here to annoy herself!

  26. #8797
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Mislim da Mojsije bas to i ocekuje. Povecani broj zarazenih na postojcem zorku. Jer je 100.000 ljudi krenulo nedje za praznike bilo mora bilo planina.
    I svi bi samo kafu i pice da popiju. A to je jedno preko drugoga da se sjedi.
    Mislim i da su ove uzorke u Njemacku poslali, osim da smanje cekanje, i da resetuju listu cekanja jer se i oni spremaju za veliko povecanje broja zarazenih.
    Volio bih da grijesim, ali mislim da ce se broj samo drastivno povecat jer mi ne umijemod a postujemo preporuke.
    I sa naredbama prkosimo, a preporuke nam sluze za nista. Ustvari sluze njima da kazu eto rekli smo vam.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  27. #8798
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    rekoše mi da je danas bila neki izborni skup SD-a u DG? Kao puna sala, jedni preko drugih NIKO sa maskom....zar nije zabranjeno drzati bilo kakve skupove?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  28. #8799
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Mislim da Mojsije bas to i ocekuje. Povecani broj zarazenih na postojcem zorku. Jer je 100.000 ljudi krenulo nedje za praznike bilo mora bilo planina.
    I svi bi samo kafu i pice da popiju. A to je jedno preko drugoga da se sjedi.
    Mislim i da su ove uzorke u Njemacku poslali, osim da smanje cekanje, i da resetuju listu cekanja jer se i oni spremaju za veliko povecanje broja zarazenih.
    Volio bih da grijesim, ali mislim da ce se broj samo drastivno povecat jer mi ne umijemod a postujemo preporuke.
    I sa naredbama prkosimo, a preporuke nam sluze za nista. Ustvari sluze njima da kazu eto rekli smo vam.
    Mislim da se ne radi o nikakvom resetovanju liste vec o pukoj potrebi da se "zamazu oci" narodu. Takodjer, mislim da su nadlezni jednostavno "izletili"sa informacijom da se uzima 800+ uzoraka a kapacitet za obradu je 400-500 jer je veoma tesko da se nesto tako izjavi osim ako neko nije mislio sa time da se "opere" i prikaze kako se stvarno nesto radi. Ako je vjerovati stvarno da se uzima po 800-900 uzoraka (ima vec podosta od kako je to receno) onda smo mi davno presli preko cifre od 2000 neobradjenih testova + svaki dan kasnimo sve vise i vise, pogotovo ako se uzme u obzir da bi se testiranje trebalo samo da povecava sa brojem zarazenih (a kod nas stagnira).

    Meni samo nisu jasni sa preporukama, al' uopste... Znaci u cemu je bio problem donijeti jednostavnu naredbu tipa "maske su obavezne svugdje" i to je to. Onda lagano po dzepu i krivicne prijave za sve koji ne postuju i mirni smo za relativno kratko vrijeme (mirni u smislu ljudi ce poceti da postuju naredbu). Stvarno to ne shvatam.

  29. #8800
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Pg
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ako nas je dvoje u kola, je li obavezno da nosimo maske ili je samo preporuka? Ne bih da mi roknu kaznu.

Page 352 of 383 FirstFirst ... 252302342348349350351352353354355356362 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •