View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 197 of 383 FirstFirst ... 97147187193194195196197198199200201207247297 ... LastLast
Results 4,901 to 4,925 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #4901
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    To nije to.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  2. #4902
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by *lucifer* View Post
    Sto su vece zabrane to je izgleda sve gore.
    Tako je. Teorija je jedno, praksa je drugo. Sve ce vise ljudi bit na ulice narednih nedelja u susret ljetu, bez obzira na to sto pokusavaju da na silu izmisljaju glupe mjere.

    Ili daj totalni karantin, ili da ovo popusta.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. #4903
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Ada znas da ce stavit vanredno stanje. Nema druge teorije
    Black Mamba

    8 & 24

    <3

  4. #4904
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,585
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Eo veli Mugoša da šetnja nije štetna i da je dozvoljena uz mjere distance... Ojha...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  5. The Following 3 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  6. #4905
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by soundtrack View Post
    Ada znas da ce stavit vanredno stanje. Nema druge teorije
    Važi. Sve dok smo u ovom 'vakumu' ruke su im odriješene..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  7. #4906
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    975
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Eo veli Mugoša da šetnja nije štetna i da je dozvoljena uz mjere distance... Ojha...

    Sent using Tapatalk
    Naravno da nije štetna. https://www.who.int/news-room/q-a-de...h4rjGJKuomqMOM

  8. #4907
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Dobar je Mugoša i vidi se da ima pravilno razmišljanje samo što je u dps pa ne smije da ga kaže..
    E nema leba dok stručnjaci svoje mišljenje ne smiju reć.

  9. #4908
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Mogu da rade sto hoce, ne vjerujem da namjerno donose ovako nejasne mjere ali kao da ide sve ka tome.
    Sutra te mogu kazniti, a pravdati se i govoriti da je to sinoc usmeno Mugosa dozvolio, mislim da nam nece pomoci.
    Tako da ono, kakve si k.urate srece

  10. #4909
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Razumijem ja vas odlično, i podržavam u vašim odlukama, nego vi mene nećete ni da pokušate da razumijete, a tu ne mogu pomoći... Možda je vama svejedno kad vas kažnjavaju i maltretiraju zbog radnji drugih, meni nije...

    Mjere nam, kao i proteklih 30 god, donose političari i policajci... Uništili su zdravstvo, većina naroda im ne vjeruje, pa je jedino što im je ostalo kao opcija da treniraju strogoću...

    Od početka pandemije pitam isto pitanje, dajte jednu studiju/istraživanje đe se kaže da je šetnja, uz pridržavanje svih mjera, štetna, prosvijetlite nas, da ne rizikujemo zdravlje...

    Narod je ođe najmanje kriv, mučenici skapaše po kućama, i svakim danom sve više trpe nesposobnost vlast da iskontroliše manjinu, koja postoji u SVIM zemljama na svijetu... Dok se u normalnim državama najavljuje opuštanje mjera i polako vraćanje u normalu, u CG je zvijezda vodilja Sjeverna Koreja, uz ovacije pučanstva...

    Sent using Tapatalk
    https://www.washingtonpost.com/graph...ona-simulator/

    Je li sad jasnije?

    Neće ti ništa biti ako šetaš na udaljenosti od nekoga na 2m nauka to potvrđuje. Samo je pitanje možeš li uvijek da budeš od nekoga 2m. Ne možeš. Koliko god se ja trudim da čekam u red u prodavnicu i držim distancu od ovoga ispred mene, redovno iza mene se primaknu. Pa ih zamolim da se odmaknu ili samo propustim da prodju.
    Kad udjes u prodavnicu svaka teorema o socijalnoj udaljenosti pada u vodu, jer mi kao narod to ne umijemo da ispostujemo.
    Džabe su nam iscrtali linije na voce i pvorce, na suhomesnato na kase, narod vodi da se nabija jedan uz drugi pa to je.

    Zbog te manjine razularene, kontraša svemu i svačemu, moramo da trpimo svi mi koji poštujemo. Nije zakazala naša kreativnost u zaobilaženju mjera kao i zakona pa smo išli na roštilje, u ribolov ko nikad nije odio i okupljali se u grupe da sad ne nabrajam.

    Ta ista Njemacka ima Lufthanzu koja je 90% flote prizemnila i predvidja milijarde gubitka. Većinom rade cargo letove i dovoz Njemačkih putnika nazad. Ne lete ni unutar Njemacke.

    Svedjani nisu nista od mjera uradili, jer je to posve drugi mentalilet od nasega. Njima da recu na Tv drzite distancu oni bi je drzali ne bi se psrdali svemu kao mi. I cuvena prica kad je naš čovjek pošao gore i dinamitom lovio ribu u jezero bili su u čudu jer nisu mogli da ga kazne jer to nije zabranjeno nikakvim zakonom. A nije zabraneno jer je percepcija da nema takvog idijota u državu koji bi to uradio.

    I upravu ste, sve ove mjere su pogrešne. Trebali su odmah zaključat sve 2 mjeseca dok ovo sve prođe pa onda otvorit. A da, onda bi kukali što nisu po malo zatezali. Nego kad se ovo završi, brzo će izbori i srećom će svi punljetni moći da kažu što misle o radu Vlade.

    A vi koji prizivate vanredno stanje, polako sa tim. Kad je vanredno stanje, može se sve nacionalizovat pa i bolnice, prevoznici, trgovine i marketi, mogu se ugasiti i zabraniti rad medijima itd itd. Pa sve što ste kao privatnik stvarali može po potrebi da postane državno preko noći. Ne zove se zalud vanredno.

    Lijepo je dr Caro Pavličić rekao, osim što je ovo manifestacija DPS i njegovih doktora, dobro je da su političari konačno jedan put poslušali struku. Ja bih dodao da će loše biti ako sve ovo ne rezultira osavremenjavanjem zdravstva i povećanjem kapaciteta. KBC je pravljen za opštinu od 60 do 70 hiljada stanovnika. A to nam je najveca medicinska ustanova u državi. O odlivu kadrova zaradama u zdravstvu i slično ne bih na ovoj temi.

    Osim nanogica, država treba da obezbijedi da ovi koji bi da šetaju po vas bijeli dan potpišu da se odriču zdravstvenog osiguranja za sebe i sve sa kojima dolaze u kontakt. Pa onda neka šetaju koliko im je volja. Svi srećni i zadovoljni. Ah da, familije bi im bile ljute. Jbg.

    Uostalom, sigurno smo rijetka država koja ima više uhapšenih zobg nepoštovanja mjera nego bolesnih.
    Last edited by hercules; 09-04-20 at 21:30.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. The Following 6 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  12. #4910
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,037
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,538
    Thanked in
    3,115 Posts

    Default

    nece ni sad biti jasno. nego, saglasna ja. i ovim putem pozdravljam dr. pavlicica.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  14. #4911
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ukoliko se recimo proglasi vanredno stanje mogu se zabraniti mediji ili recimo uhapsiti neko jer seruje vijest sa interneta.

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...-koronavirusom

  15. #4912
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Sigurno će ulaganja u zdravstvo bit značajna kad ovo prodje. I ja ga pozdravljam.

  16. #4913
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,610
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default

    ukoliko postoji mogućnost ovo treba da bude prvi post ove teme. najprostije objašnjeno

    ja sam mislio da nam nije trebala ova situacija da zaključimo kakav narod odje živi nego da je to bilo više nego očigledno zbog milion primjera

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Opet nije do mjera nego do naroda.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. #4914
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    U koliko se proglasi vanredno stamje, moze mnogo toga. Kad vec pomenu,nikad ne procitah nidje nista o tome, zakon ili nesto slicno, kako se postupa za vrijeme vanrednog stanja
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  18. #4915
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    https://www.washingtonpost.com/graph...ona-simulator/

    Je li sad jasnije?

    Neće ti ništa biti ako šetaš na udaljenosti od nekoga na 2m nauka to potvrđuje. Samo je pitanje možeš li uvijek da budeš od nekoga 2m. Ne možeš. Koliko god se ja trudim da čekam u red u prodavnicu i držim distancu od ovoga ispred mene, redovno iza mene se primaknu. Pa ih zamolim da se odmaknu ili samo propustim da prodju.
    Kad udjes u prodavnicu svaka teorema o socijalnoj udaljenosti pada u vodu, jer mi kao narod to ne umijemo da ispostujemo.
    Džabe su nam iscrtali linije na voce i pvorce, na suhomesnato na kase, narod vodi da se nabija jedan uz drugi pa to je.

    Zbog te manjine razularene, kontraša svemu i svačemu, moramo da trpimo svi mi koji poštujemo. Nije zakazala naša kreativnost u zaobilaženju mjera kao i zakona pa smo išli na roštilje, u ribolov ko nikad nije odio i okupljali se u grupe da sad ne nabrajam.

    Ta ista Njemacka ima Lufthanzu koja je 90% flote prizemnila i predvidja milijarde gubitka. Većinom rade cargo letove i dovoz Njemačkih putnika nazad. Ne lete ni unutar Njemacke.

    Svedjani nisu nista od mjera uradili, jer je to posve drugi mentalilet od nasega. Njima da recu na Tv drzite distancu oni bi je drzali ne bi se psrdali svemu kao mi. I cuvena prica kad je naš čovjek pošao gore i dinamitom lovio ribu u jezero bili su u čudu jer nisu mogli da ga kazne jer to nije zabranjeno nikakvim zakonom. A nije zabraneno jer je percepcija da nema takvog idijota u državu koji bi to uradio.

    I upravu ste, sve ove mjere su pogrešne. Trebali su odmah zaključat sve 2 mjeseca dok ovo sve prođe pa onda otvorit. A da, onda bi kukali što nisu po malo zatezali. Nego kad se ovo završi, brzo će izbori i srećom će svi punljetni moći da kažu što misle o radu Vlade.

    A vi koji prizivate vanredno stanje, polako sa tim. Kad je vanredno stanje, može se sve nacionalizovat pa i bolnice, prevoznici, trgovine i marketi, mogu se ugasiti i zabraniti rad medijima itd itd. Pa sve što ste kao privatnik stvarali može po potrebi da postane državno preko noći. Ne zove se zalud vanredno.

    Lijepo je dr Caro Pavličić rekao, osim što je ovo manifestacija DPS i njegovih doktora, dobro je da su političari konačno jedan put poslušali struku. Ja bih dodao da će loše biti ako sve ovo ne rezultira osavremenjavanjem zdravstva i povećanjem kapaciteta. KBC je pravljen za opštinu od 60 do 70 hiljada stanovnika. A to nam je najveca medicinska ustanova u državi. O odlivu kadrova zaradama u zdravstvu i slično ne bih na ovoj temi.

    Osim nanogica, država treba da obezbijedi da ovi koji bi da šetaju po vas bijeli dan potpišu da se odriču zdravstvenog osiguranja za sebe i sve sa kojima dolaze u kontakt. Pa onda neka šetaju koliko im je volja. Svi srećni i zadovoljni. Ah da, familije bi im bile ljute. Jbg.

    Uostalom, sigurno smo rijetka država koja ima više uhapšenih zobg nepoštovanja mjera nego bolesnih.
    Uvede cijeli svijet vandredno stanje... Amerika pokrenula National Defence Act... Ta oaza liberalizma... A mi bjezimo od na papiru proglasavanja vandrednog stanja... U praksi vec postoji...ne razumijem zasto nam je to toliki bauk?!

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  19. #4916
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,037
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,538
    Thanked in
    3,115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Sigurno će ulaganja u zdravstvo bit značajna kad ovo prodje. I ja ga pozdravljam.
    strasan covjek.

    nadajmo se. i tome i da ce isti ti zaposleni malo vise postovati instituciju u kojoj rade, nece dolaziti nafrakani, sa vjestackim noktima drecavih boja i kilo fasade na facama. da se nece podrazumijevati boca i koverta.

    a prije svega, da cemo nauciti osnovne higijene, jer ta zgrada nije glibava sama od sebe no od naroda.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  21. #4917
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    E vala medicinska sestra bez noktiju ne valja nista

  22. #4918
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,610
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default

    ja bih samo naveo jedan primjer, od danas je

    sinoć su uvede nove mjere izmedju ostalog i ova:

    2. prisustvo i zadržavanje lica na plažama (riječnim, jezerskim i morskim), uređenim i neuređenim kupalištima i izletištima;

    izvor - http://www.gov.me/vijesti/223648/NKT...ovrsinama.html

    mjera je kao i ostale stupila na snagu danas, i onda isti dan imamo ovo:


    "Na obali rijeke Morače dvije osobe kršile su mjeru zabrane prisustva i zadržavanja na plažama, uređenim i neuređenim kupalištima i izletištima..’

    izvor - https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...ja-novih-mjera

    ja mislim da je ovo dovoljno, sasvim


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  23. #4919
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Uvede cijeli svijet vandredno stanje... Amerika pokrenula National Defence Act... Ta oaza liberalizma... A mi bjezimo od na papiru proglasavanja vandrednog stanja... U praksi vec postoji...ne razumijem zasto nam je to toliki bauk?!

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Koliko znam u USA nije vanredno stanje uvedeno. Pa je li i tamo nakaradno, izgleda jes.
    Zašto ga Vlada/Predsjednik ne uvode ne znam, moraćeš njih priupitat. Vjerovatno imaju neko pojašnjenje.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #4920
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Ukoliko se recimo proglasi vanredno stanje mogu se zabraniti mediji ili recimo uhapsiti neko jer seruje vijest sa interneta.

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...-koronavirusom
    Kako je ovo opasna praksa druzeeeeeee

    Pa ovo ni u Sjevernoj Koreji nema jer tamo nemaju FB.

    Alo čovjek je prenio vijest sa nekog tabloida i 3 dana na lađenje...

    Zajebavaju li se ovi ljudi ?

    Nebitno o kome se radi.
    Ovo ne može .
    One Ring to Rule them all...

  25. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  26. #4921
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Uvede cijeli svijet vandredno stanje... Amerika pokrenula National Defence Act... Ta oaza liberalizma... A mi bjezimo od na papiru proglasavanja vandrednog stanja... U praksi vec postoji...ne razumijem zasto nam je to toliki bauk?!

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ja ne razumijem sta vi koji se zalazete za to konkretno dobijate sa time!? Hoce li mi iko objasniti sta za vas predstavlja vanredno stanje? Vanredno stanje ima svoju svrhu kad su neke druge rizicne situacije po bezbjednost i ustavni poredak ali u konkretnom kad postoji institucionalni okvir da se boris protiv epidemije i zarazne bolesti uvodjenje vanrednog stanja je cak apsurdno.

  27. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  28. #4922
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,037
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,538
    Thanked in
    3,115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kako je ovo opasna praksa druzeeeeeee

    Pa ovo ni u Sjevernoj Koreji nema jer tamo nemaju FB.

    Alo čovjek je prenio vijest sa nekog tabloida i 3 dana na lađenje...

    Zajebavaju li se ovi ljudi ?

    Nebitno o kome se radi.
    Ovo ne može .
    pored nas prolazi ova i slicne stvari, to sto radisavu tepaju gile u crnoj hronici, ali ne... najveci problem je setnja.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  29. #4923
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Meanwhile in prkosna CG https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...-mjera?slika=0
    Iluzija, hiperbola.
    Pa ne može nijedna bitnija tema doć na red da se diskutuje dok je ovakvih.
    Last edited by hercules; 09-04-20 at 22:20.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  30. #4924
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,037
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,538
    Thanked in
    3,115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Meanwhile in prkosna CG https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...-mjera?slika=0
    Iluzija, hiperbola.
    Pa ne može nijedna bitnija tema doć na red da se diskutuje dok je ovakvih.
    ne moze, ovo śedjenje doma uz pandemiju nam je naprasno otvorila oci kakav nam je sistem u drzavi pa ti nemamo kad.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  31. #4925
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,856
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Ja bih samo da pozdravim Mugošu, tačno mu se vidi po faci da je umoran i da je onako na sve strane razbacan. Nije mu lako sigurno. Ajmo malo podrške za čovjeka. Sve što radi, radi za naše dobro.
    Svaka mu čast. Nije kao neki šarlatan, vidi se da je baš onako ljudski sve od njega.

    P.S. Goozice vraćaj stari avatar
    Last edited by mneonly; 09-04-20 at 22:30.
    Love, peace and respect.

  32. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


Page 197 of 383 FirstFirst ... 97147187193194195196197198199200201207247297 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •