View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 170 of 383 FirstFirst ... 70120160166167168169170171172173174180220270 ... LastLast
Results 4,226 to 4,250 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #4226
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Opet krive mjere. Kriv je naš menralitet i glupost. Nij es ejuče do 18h moglo kupovati nego se čekalo danas. Pih.
    Kao da to narod namjerno radi, ili su glupi ili bezobrazni. Čast izuzeciam koji moraju baš tad u trgovinu iz nekih razloga.
    U prodavnicama za sad ima svega, čemu jutros guranje.
    Ja ne znam kako bih ovo mogao jednostavnije da objasnim... Zar iko očekuje da se narod promijeni odjednom...? Ljudi, NEMOGUĆE je da se narod promijeni preko noći, takvi smo kakvi smo... Mjere treba da se donose za NAS, ne za Njemce, jer ođe ne žive Njemci no Crnogorci (i ostali, da se ne uvrijede)...

    Najlakše je reć, narod je kriv što.je takav, daj da ih zgazimo jače, kao da će to nešto promijeniti... NEĆE... Kultura i mentalitet se ne mijenjaju silom za par dana...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  2. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  3. #4227
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Tako je.
    Samo kontraefekat.
    Ja ugrabih jutros rano.
    Masu ih je bez maske i rukavica kasnije došlo.

  4. #4228
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ja ne znam kako bih ovo mogao jednostavnije da objasnim... Zar iko očekuje da se narod promijeni odjednom...? Ljudi, NEMOGUĆE je da se narod promijeni preko noći, takvi smo kakvi smo... Mjere treba da se donose za NAS, ne za Njemce, jer ođe ne žive Njemci no Crnogorci (i ostali, da se ne uvrijede)...

    Najlakše je reć, narod je kriv što.je takav, daj da ih zgazimo jače, kao da će to nešto promijeniti... NEĆE... Kultura i mentalitet se ne mijenjaju silom za par dana...

    Sent using Tapatalk
    Nama nema omoći, u pravu si. Ova vlast je proizvod ovog naroda, ne valja kad se donosi spram naroda, ne valja mimo naroda.
    Ja i dalje nakon 30 godina mislim da ima nade, ali izgleda definitivno da nema.
    Nikad neću prestati da se nadam I da živim po normalnim pravilima pa da će sve okolo izgoreti.

  5. #4229
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    711
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Vi ka' da zivite u Svajcarsku...
    ovdje 40-50% ljudi zive od danas u sjutra...
    evo na Ct ne znam skoro nikog ko kupuje za 7-8 dana a da ne pominjem nesto vise

  6. #4230
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    bih do Danilovgrada da obavim nedeljnu kupovinu, isto kao da se neće živjet śutra


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Neko će i śutra da se pati u stan ili kuću,a neko će da se baškari u tazbinu. :-)


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  7. The Following 2 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  8. #4231
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Mogli bi da uvedu duže radno vrijeme a da po godinama kupaca podijele dane za kupovinu..
    10-50 god pon utorak srijeda
    50-80 čet, pet, sub

  9. The Following User Says Thank You to kupus For This Useful Post:


  10. #4232
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Ostaje nada da ćemo se svi i kad ovo prođe sjećati kako nam je u jednom momentu života bilo najvažnije da imamo dobre doktore i da nismo gladni... valjalo bi da to DOBRO ZAPAMTIMO, ali BAŠ ONO DOBRO...
    Jes, da se i dalje drzimo one "uvijek moze gore". Pa tako i do sad zivi ovaj mrčeni balkanski živalj. Na svaku nepravdu, na svaku otimačinu i lopovluk, nadje se neko i odvali: "Ćuuuti, uvijek može gore..."


  11. #4233
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Nama nema omoći, u pravu si. Ova vlast je proizvod ovog naroda, ne valja kad se donosi spram naroda, ne valja mimo naroda.
    Ja i dalje nakon 30 godina mislim da ima nade, ali izgleda definitivno da nema.
    Nikad neću prestati da se nadam I da živim po normalnim pravilima pa da će sve okolo izgoreti.
    Ima nade, da nema, vjerovatno ni ja ni ti ne bi živjeli u CG i dalje...

    Nama treba edukacija i kultura, ne čizma, jedino tako se stvaraju kvalitetne promjene...

    Treba da imamo na umu, da se mjere ne donose samo za racionalne ljude, koji razmišljaju bar to par dana u budućnost, već za sve, a znamo kakva je većina u CG...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  12. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  13. #4234
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Last edited by Rodion Romanovich; 04-04-20 at 12:33.

  14. The Following 3 Users Say Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  15. #4235
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Umjesto da nas bombarduju edukativnim materijalom, snimcima, izvještajima iz bolnica, iskustvima starih ljudi
    ovo bi prošlo kod dijela naroda koji poštuje preporuke. teško ti možeš promijeniti razmišljanje nekih (10-20% stanovnika CG)
    od kad je ovo češće ulazim na fb, iznenadih se od nekih ljudi (koje sam smatrao normalnim) kako izbačaju neke teorije kako je sve ovo laž, kako su bolnice prazne a da su snimci i slike namještene. znam da nisu neki reper ali pročitam i komentare ispod objava portala, tu je tek fešta kakvih razmišljanja ima

    mislim da i sredstva informisanja odje ne rade dobar posao. više sam nekih stvari korisnih pročitao ovdje nego na našim portalima

    ja stvarno ne idem subotom u trgovinu od kad je nedelja neradna ali jutros sam morao zbog nas a i jer je prva komšinica starija žena koja ne može sama pa nas je zamolila ako nije problem da joj obavimo trgovinu. odje dje sam ja kupovao sve se poštovalo ali ispred jedne druge prodavnice bi red malo veći a i primijetio sam da familijarno idu u trgovinu što ne shvatam


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. #4236
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Bolje da su donijeli mjeru da se ne moze u zatvorene objekte dje ima vise ljudi uci bez maske i rukavica evo sad su nabavili 20 tona te opreme neka fino proslijede apotekama da narod kupi po nabavnim cijenama uz odredjenu zabranu kupovine preko odredjenog broja, niko na svijet ove zabrane ne postuje potpuno nismo mi sami u tome ali treba razmisljati da nije jedina mjera zatvaraj,zatvaraj,zatvaraj mada jes najlaksa a najlakse se opravda kao sto vidimo po televiziji pricu "mi smo donijeli mjere vi ih ne postujete vi ste krivi mi nemamo nikakvu odgovornost".
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  17. #4237
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Ja sam jutros (malo kasnije nego sto sam planirao izadjoh iz kice u 10) bio do pjace i do HDL. Kuci sam se vratio u 12, sve oposlio...

    Kod velike pjace red od 20 ljudi, unutra na mlijecne proizvode 15 ljudi ceka (ali su se dobro organizovali, pitaju te kod koga ces da trgujes, pa ako kod toga nekoga nema niko, puste te unutra i sasvim je dobro funkcionisalo)...

    U HDL u Donjoj Gorici je bilo nekih 10 ljudi u redu da ceka...

    U sustini, nijesam se mnogo vise zadrzao nego uobicajeno (bez mjera) kad odem...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  18. #4238
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Šokirala sam se juče, ni u jednoj apoteci nije bilo rukavica, nadjoh u Maxima u prof.zgradi, jedan komad 0.25€ , znači par 0.50€. Sramota vala,inače je par 0.08€ čini mi se.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  19. #4239
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Evo jos par minuta do zabrane, a gradiliste radi u punom sastavu

  20. The Following User Says Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  21. #4240
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Evo jos par minuta do zabrane, a gradiliste radi u punom sastavu
    Odnose li se mjere za rad i radnike?

    Ja mislim da ne.
    Sa potvrdom poslodavca da se u to vrijeme mora na posao ne vjerujem da je problem.

    Neka me ispravi ko zna bolje.

    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  22. #4241
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    E meni je najjace kad neko ko ima kesa da bude izolovan 5 mjeseci proziva ovaj mrceni narod jer ide danas u prodavnicu zadnji dan veli.
    Posto je opste poznato da su odje svi puni para pa stalno idu u nabavke za po 30 dana. Sprdnja koliko nerazumijevanja.

  23. The Following 5 Users Say Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:


  24. #4242
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Vidio sam danas ljude đe nose male plastične kese preko ruku.

    U nedostatku bolje varijante možete da koristite gumene rukavice za čišćenje:



    Kad se vratite doma, pod vrelu vodu i sapun i mogu da se koriste dalje.

  25. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  26. #4243
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Klasika naseg naroda ne mozes u petak da obavis sve sto ti treba za vikend no ajmo u subotu do pocetka zabrane da se svi sabijemo u redove ispred prodavnica i banaka ipak je ponedeljak tek za dva dana treba preteci subotu popodne i nedelju
    Vidi, nikad neću zaboravit kad je uvedena neradna neđelja. Ljudi su te subote trgovali masovno po vreću brašna i pravili neviđene količine zaliha. A samo je jedan neradni dan u pitanju, u drakstorima je to 12 sati. Što je ZGlavom?
    Kako se koja mjera uvede oni trče u najveću gužvu misleći da će ih priganice spasit korone. Sad su, vjerujem, ponovo opustošili rafove sa brašnom budući da su, je li, načeli pretposljednju tonu što im stvara osjećaj nesigurnosti.
    Dick Laurent is dead!

  27. The Following 4 Users Say Thank You to amnesiac For This Useful Post:


  28. #4244
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Vidio sam danas ljude đe nose male plastične kese preko ruku.

    U nedostatku bolje varijante možete da koristite gumene rukavice za čišćenje:



    Kad se vratite doma, pod vrelu vodu i sapun i mogu da se koriste dalje.
    U nedostatku rukavica, prosto koristite ruke. Virus ne prolazi kroz kožu. Koliko rukavice ošurite vrelom vodom, dovoljno je ruke oprati vodom i sapunom, to je najbolja dezinfekcija.

    Svaki hirurg prije operacije pere ruke. Ne vidim da šetaju hirurzi sa rukavicama po prodavnicama cijelog života. Ne sprdajte se.

  29. The Following 5 Users Say Thank You to Stewie For This Useful Post:


  30. #4245
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Jes, da se i dalje drzimo one "uvijek moze gore". Pa tako i do sad zivi ovaj mrčeni balkanski živalj. Na svaku nepravdu, na svaku otimačinu i lopovluk, nadje se neko i odvali: "Ćuuuti, uvijek može gore..."
    Pogrešno si shvatio...

  31. #4246
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    normalno bi bilo da se obavi trgovina za 15 dana. sad pojedini svake nedelje kupe toliko stvari da nema trika da ih za 3-4 mjeseca mogu potrošiti. kako bi fino bilo da svako od takvih odvoji dio i ponese nekoj porodici koja nema. tuga me uhvati kad pročitam kakve poruke šalju ljudi Banci hrane. mislim da mnogi nikad ne mogu skapirat koliko je gladnih kod nas


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  32. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  33. #4247
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    počeo je da se koristi tako što su Kinezi skontali da pacijenti koji boluju od lupusa i artritisa i koriste hlorokin oboljevaju znatno manje od ovog virusa, nije nekome doktoru tek talo na'm palo "ajde da probamo sa hlorokinom", dakle ne koristi ga samo taj Francuz (on se samo malo posvetio da organizuje kakvu god studiju), već se koristi u većini zemalja na svijetu

    nažalost, u medicini ima i dosta politike i "viših interesa", a kompanije koje su već uložile milione u vakcinu ne gledaju baš blagonaklono na lijek koji košta par dolara(i to nije problem samo farmaceutske industrije)
    Nisu bas tako skontali. Poznato je odavno antivirusno dejstvo lijeka. To je samo jedan od par stotina ljekova za koje su Kinezi pomislili da mogu imati efekat i koje su probali na oboljelima. Možeš misliti koliko su relevantni tako dobijeni rezultati za bilo koji lijek od tih par stotina koje su testirali. Studije ovog Francuza su smiješne. On sigurno zna metodologiju istraživanja i nije u pitanju vrijeme, nego ko zna šta sto ga je ponukalo da sprovede istrazivanje koje će biti osporeno.
    Doze lijeka koje se za daju za covid19 su mnogostruko veće od onih za malariju, uz to Kinezi daju i duplo veće nego ostale zemlje. Kombinacija sa antibiotikom koja je ispitivana dokazano produžava QT interval na EKG-u a to ti je jedan od poznatih rizika za kardijalni arest, tj smrt. Kardiotoksičnost lijeka u tim dozama tek se treba utvrditi. Šta ako poslije izvjesnog vremena recimo 5 od sto lijecenih umre od kardijalnog aresta? Da bi spasili 2,3 to bi bila veća šteta nego korist. A tek se treba utvrditi i da li spašava 2,3 ili možda samo 1 ili nijedan. Da li možda samo ubrzava oporavak kod onih koji bi se inače oporavili? Sve su to realna pitanja nakon dosadašnjih saznanja. Nije samo stvar u ulozenom novcu i dobiti preko vakcine, jer nema garancije da ćemo je uopšte dobiti. I pored nekoliko stotina miliona uloženih za vakcinu za SARS nismo je dobili.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. The Following User Says Thank You to Superhik For This Useful Post:


  35. #4248
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Moglo je, vrlo lako, samo da hoće... Mjere moraju biti u skladu sa mentalitetom naroda... Npr postepeno su donošene sve mjere, i poslije svakog novog seta, imali smo nerealne gužve... Zar je iko očekivao da će sad biti drugačije...?

    Još nijesam odgonetnuo šta se postiglo zabranom kretanja od 19 do 5, kad inače nikog na ulicu nije bilo, osim što se povećala panika kod naroda...

    Rade što i potonje 30 godina, umjesto EDUKACIJE, gaze čizmom... Oni koji ovo ne shvataju ozbiljno, sigurno neće promijenit mišljenje zbog policajskog časa, a oni koji shvataju i koji se svakako pridržavaju mjera će postati još više paranoični... Efekte već vidimo na ulicama...

    Umjesto da nas bombarduju edukativnim materijalom, snimcima, izvještajima iz bolnica, iskustvima starih ljudi i sl, nas gaze i očekuju poslušnost... Više bi postiglo spamovanje jednog videa Buksovaca đe se sprdaju na temu držanja distance, izbjegavanja rukovanja i razgovora, no sve Vladine zabrane...

    Sent using Tapatalk
    Na žalost mora. Jer ta manjina neodgovornih, zbog koje većina ispašta, je dovoljno brojčana da napuni sve kapacitete naših zdravstvenih ustanova. Osim kapaciteta ustanova, ne zaboravite da i doktori obolijevaju od virusa.
    Samo dva naslova od jutros:

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...-bile-na-ulici
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...a-igraju-karte

    Da ne pricamo sto bi bilo kad bi bilo, i radimo projekcije da se na Vrela nije setalo, da u Doljane nije bilo vjerskog skupa itd itd... Nema potrebe.

    Timing dobar ili ne, zavisi od percepcije, a evidentno je da ovaj virus i vrijeme nijesu u ljubavi.

    Osim mentaliteta, kod nas su gužve jer narod i dalje plaća račune u poštu i na šaltere?! XXI vijek, populacija od 25 do 40 godina u procentu manjem od 10% koristi e/m banking usluge u CG. Razna istraživanja potvrđuju da se na novčanicama nalazi više bakterija i virusa nego na wc šolji npr. Ali mi volimo keš, sigurnije je i te fore.

    Država se sad sjetila da neke usluge uvede na e-upravu a prve komšije (Srbija) npr imaju odavno pola usluga koje mi još ni počeli nismo. Da ne pričam od 24/7 platnom sistemu, ličnoj sa čipom i ostalo.

    Svi smo krivi, neko manje neko više, ali ne mogu se mjere dijeliti na ove koji poštuju i ove koji ne poštuju. Ili za sve ili za nikoga.
    Džabe nama sva edukacija ovoga svijeta, mi ne femramo nikoga 1%. Većih kontraša, ljudi kadrih da omaložavaju nekoga i kinje nečiji uspjeh, od našeg naroda još ne sretoh.
    Last edited by hercules; 04-04-20 at 13:32.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  36. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  37. #4249
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Odnose li se mjere za rad i radnike?

    Ja mislim da ne.
    Sa potvrdom poslodavca da se u to vrijeme mora na posao ne vjerujem da je problem.

    Neka me ispravi ko zna bolje.

    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Ne odnose se mjere na radnike, sa potvrdom mogu da se kreću i rade.

  38. #4250
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Kad počnemo da brojimo mrtve dako se uozbiljimo...

Page 170 of 383 FirstFirst ... 70120160166167168169170171172173174180220270 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 22:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 13:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 13:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •