View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 148 of 383 FirstFirst ... 4898138144145146147148149150151152158198248 ... LastLast
Results 3,676 to 3,700 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #3676
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    2020 godina, kod nas još ljudi(ne mali broj) idu po razne savjete počev od ljubavnih problema do liječenja kancera kod gatara, vračara, vidovnjaka, bioenergičara..
    Ne treba nama Corona.
    Last edited by METZ; 30-03-20 at 22:29.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to METZ For This Useful Post:


  3. #3677
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,035
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    302
    Thanked in
    186 Posts

    Default

    Pitanje za sve.

    Imam oca invalida koji se slabije krece i kojem je potrebna njega, ds mu se donese da jede, popije, ocisti. Baci smece i slicno.

    Je li moguce dobiti neke potvrde za obilazak bilo kada? U bilo koje doba dana i noci.

    Nemoguce je da on izgura vikend sam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #3678
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tefrola View Post
    Pitanje za sve.

    Imam oca invalida koji se slabije krece i kojem je potrebna njega, ds mu se donese da jede, popije, ocisti. Baci smece i slicno.

    Je li moguce dobiti neke potvrde za obilazak bilo kada? U bilo koje doba dana i noci.

    Nemoguce je da on izgura vikend sam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Vjerovatno imas izvjestaj od ljekara o njegovom stanju i garantovano neces imat problem da ga obilazis bilo kad, pa zna se zbog koga se uvode ovakve mjere..

  5. #3679
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Potencijalno lose vijesti za nesimptomaticne nosioce. Ukratko, izgleda da Covid-19 suzbija aktivaciju imunog sistema koji se aktivira tek kad se virus rasiri po organizmu sto cini imuni sistem mnogo manje efektivnim. To moze da objasni pojavu pacijenata koji su naprasno tesko oboljeli. Mnogo koristan video:

    Look upon my works ye mighty and this pear...

  6. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  7. #3680
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    kad ne mogu gospoda iz PG u kuću da ostanu onda mora ovako. i milo mi je što ovo donesoše. pošto smo pametniji od Mugoše i ostalih doktora


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sto je s Mugosom, nema ga da daje izjave, da nije zakacio Covid?

  8. #3681
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Zadnji put je davao izjavu taman oko Tuzi ono, veče kad je proglašen karantin tamo. I nije stvarno izgledao kao inače staloženo, mada je vjerovatno mislio da je situcija mnogo ozbiljnija nego što se ispostavilo za Tuzi pa zbog toga...


    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    War. War never changes.

  9. #3682
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Potencijalno lose vijesti za nesimptomaticne nosioce. Ukratko, izgleda da Covid-19 suzbija aktivaciju imunog sistema koji se aktivira tek kad se virus rasiri po organizmu sto cini imuni sistem mnogo manje efektivnim. To moze da objasni pojavu pacijenata koji su naprasno tesko oboljeli. Mnogo koristan video:

    Nemoj pogresno shvatit, nije upereno protiv tebe.

    Ali koliko se izolujemo ovako. Toliko se covjek treba izolovati od ovih stvari. Klipova ove vrste i raznih teorija. Cisto zbog tog nekog mentalnog zdravlja. Smanjenja stresa, smanjenja straha.

    Jeste Korona muka, ali strah je zajeban. Strah proizvodi stres. Stres, budite uvjereni nije nista manji problem od ove posasti. Okidac za razne bolesti.

    Zato ljepse malo citat. Malo se i sprdat po pitanju ovoga. Sto vise se smijat.
    Uhvatim sebe kako ovo krece uticat na mene, pa onda i pomislim na posledice onog sto dolazi nakon korone.
    Sebe smatra mentalno jakim, pa ako utice na mene..ubijedjen sam da je drugima dosta teze


    Zagrlite nekog hahahha i iskoristite ovo stanje za neke druge ljepse stvari.

  10. The Following 4 Users Say Thank You to samson For This Useful Post:


  11. #3683
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,074
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Stavljeni pregradni zidovi



    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  12. #3684
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Svaka cast!!!!! Ne daj boze da ovdje i jedan covjek zanoci i da nam ne zatreba, ali za ovako vanredne situacije ovo je i vise nego pristojno napravljeno. Sve pod konac.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  13. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  14. #3685
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    u ovu halu dovoljno je jedan noću da zahrče ostali ga neće zaspijevat...
    She is only here to annoy herself!

  15. The Following 10 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  16. #3686
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Ma ne moze to.
    U cilju je da svako kupuje u najblizoj prodavnici. Zamisli da ovi sa Starog treba da idu put Zete ili tamo do Morace ili centra da kupe hleb.

    Nema logike. Nije dobro razumio, vjerujem bar.

  17. #3687
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    237 medicinskih radnika u izolaciji. ovo je problem, a ne policijski čas


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Je li nešto propuštam ili mi nije jasno zašto su svi ti ljudi u izolaciji? Ako je medicinski radnik, on treba da bude prvi testiran. Pretpostavljam da jeste. Je li onda postoji onaj drugi test poslije par dana, jer je moguće da se virus još nije bio 'primio' i da može tek drugi test da ga pokaže? Ako je tako nešto, onda okej, bude u izolaciji tih par dana. Ali ako se bez potrebe drži neko ko je u ovom trenutku veoma potreban u izolaciji od 15 dana, onda mi to nema nikakve logike.

    Mora da nešto propuštam, pa ako je neko upućeniji neka mi objasni.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  18. #3688
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Prijatelju ne mogu da se zatvaraju prehrambene prodavnice. Valjda razumijes zasto? Ako pak ima istine u tome, onda ovi nasi nisu normalni.
    Mogu ako je recimo karantin tj zabrana izlaska 24 sata . Npr Tuzi . Neke zemlje vec razmisljaju o tome Srbija , Hrvatska , Slovenija itd . Potouna zabrana izlaska sem za one sa radnom obavezom . Namjernice dostavlja policija vosjska crveni krst . Nema biranja namjernica niti posebnog narucivanja po zelji .
    Nadam se da nijedna zemlja nece doci do toga . Ali to zavisi od nas i nase kulture tj nekulture .
    Ono cega se bojim ide lijepo vrijeme i narod ko brz mozga ce krenuti vani i eto sto bilo kojoj zemlji ostaje ? Italija ili Spanija ili da se zabrani izlazak . Nismo mi Svedjani kojima ako kazes da nesto ne rade oni ce to ispostovati .
    Ali ponovljam nadam se da nijedna zemlja nece to morati uvesti

  19. #3689
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Nije narod vojska da mu das sta god da jede. Masu starih i bolesnih ima, kao i ljudi sa posevnim rezimima ishrane.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  20. #3690
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Nije narod vojska da mu das sta god da jede. Masu starih i bolesnih ima, kao i ljudi sa posevnim rezimima ishrane.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Ja sam samo prokomentarisao da mogu da se zatvore i u kom pravcu zemlhe planiraju ako se pogorsa stanje . A dr Begic rece sinoc da je alarmantno .
    Vidjeces da sve zemlje u okruzenju donose relativno iste odluke , ponekad se se samo raspored odluka promjeni . Sto je i razumljivo , doktori su istu medicinu studirali a mentalitet naroda je isti .
    Malo off .
    Stalno se navodi kako se Juzna Koreja izborila sa virusom ali ona svaki dan ima oko sto novozarazenih i do deset mrtvih , sto ja nebi nazvao da su ga savladali .
    Kina ima samo uvozne ali sta to znaci ? Da svi koji udju u nju moraju u karantin .
    Po tome granice bez garantina se nece ni kod nas a vjerovatno ni u vecini zemalja moci otvoriti ko zna koliko jos . Nazalost tu prica o sezoni turistickoj ode u pm !

  21. #3691
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ekonomske posledice ovoga su devastirajuće, i broj oboljelih se mora dovesti pod kontrolu ne bi li se izbjegao totalni krah, tako da je prioritet ostvarivanje toga cilja, kako god znali...

  22. The Following User Says Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  23. #3692
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Meni i dalje nije jasno čuđenje što doktori traže da država donese ove mjere koje donosi...svi ste se ufatili virusa, tipa, mladi ste, veliki posa' gripa ka gripa izdržaćete je...
    Struka jao dobro zna i kakve su joj mogućnosti i kapaciteti i brpj osoblja i tehnička opremljenost i jako dobro znaju da navalu pacijenata, a navala pacijenata koji se hospitalizuju nastupa zbog nekontrolisanog širenja, a nekontrolisano širenje opet zbog jedne vrlo nespecifične i još uvijek nepoznate prirode virusa...nemaju pojma tačno kako se prenosi, nemaju pojma koliki je period inkubacije, nemaju pojma da li su pacijenti trajno imuni nakon prebolijevanja i milion drugih nepoznanica...i od nas samo traže da sjedimo u kućama da se ovo što se dosad zarazilo, koliko god da je to, istutnji, da se porazbolijeva i za desetak dana, kad bismo bili pažljivi, mi koji možemo da izađemo do prodavnice, vi koji radite, i svi mi ostali koji MISLIMO da smo zdravi jer realno se nijesmo imali od koga zaraziti, dakle za desetak dana od danas uzimajući u obzir prethodne dvije nedelje, mi smo mogli polako da se vraćamo normalnom životu....ali kako?! Kako kad su u neđelju korzo otvorili đe god su mjesto našli, roštilj založili đe se god moglo....ako je biloko ko nosi virus a da to ne zna izašao da šeta, znaćemo to tek za desetak do 15 dana...

    Meni pravo da vam kažem mnogo smeta ovo "nekretanje" pa sam počela evo četiri jutra da radim vježbe....u dnevnoj sobi. Imam problem sa venama i kad bi se sad desilo da se ne krećem osim u kući sasvim sigurno bih fasovala tromboflebitis zato sam morala da počnem da vježbam...Nikome nije po volji, ali ne shhvatam vas mlade ljudi koji ne možete da razumijete koliko bi problema i smrtnih ishoda donio preopterećeni zdravstveni sistem?! Ajde da ih spriječimo....ja samo iz tog razloga trpim...a nije lako
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. The Following 2 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  25. #3693
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Kakva sezona druze? To je ne postoji ove godine.

    Crna Gora mora da proglasi vanredno stanje da bi mogla tako nesto da sprovede. Moze pojedinacno da stavlja u karantin odredjene kvartove, opstine. Kao recimo Tuzi.

    I ova odluka oko ovog danas je krsenje ustava, jer je donesena bez proglasavanja vanrednog stanja. Drzavi ne odgovara uvodjenje vanrednog stanja jer u tom slucaju se povecavaju njihove obaveze prema gradjanima. Nabavka hrane, ljekova, hemije..itd iitd.. Slicno kao u Tuzima sto je sad.

    Trenutno se drzava poziva na tacku 36 ili 39..nemam pojma koja po redosledu. Koja se odnosi na pandemije. I shodno tome zaobilazi tacke zakona koje govore o uskracivanju prava slobode gradjana.

    Situacija alarmantna, procitah nedje?
    Kako je to alarmantna ako su tacne brojke koje se iznose? Ako je tacan odnos ispitanih i zarazenih? Ako su tacne izjave da Crna Gora drzi pod kontrolom virus?

    Mi cemo u ne vise od 15 dana, ako ne desi se neka pomoc gradjanima, da se sukobimo sa mnogo vecim problemom. Nisu svi na placenom odmoru. Neki ce da prime sad ovaj mjesec trecinu plate, neki pola..neki nista.
    Drzava ce da uuzme i naplati i struju i komunalije i telefon i televiziju...i sve sto naplacuje.

    Sto ne zaustavi registracija vozila? I onako ne mozes dobit saobracajnu. Treba drzavi novac. I to je validno.

    Neko mi je odgovorio danas da planiraju do petka rijesit ovo o cemu ja govorim. Evo da sacekamo i vidimo.

  26. The Following User Says Thank You to samson For This Useful Post:


  27. #3694
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Podržavam sve odluke koje se donose, a doprinose borbi protiv ove situacije, a zabrana izlaska je definitivno jedna od njih! Stanje je kritično jer se odlično zna šta se očekuje, u sada, vrlo bliskoj budućnosti.. Nisu džabe postavljani onoliki kreveti u sportski...
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 31-03-20 at 04:22.

  28. #3695
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    554
    Thanks Thanks Given 
    451
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    E bio sam prisutan dje se pas posteno istovari, a gazda se ne okreca prema tovaru izmeta no lagano nastavise. Nista se tu ne moze jer je nekultura velika. Ne moze oko sebe da radi, a psa vodi po centru grada.

  29. The Following User Says Thank You to Giile For This Useful Post:


  30. #3696
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,875
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Vazi li zabrana za gradjevinare?

  31. #3697
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default [UPDATE] Crna Gora COVID-19

    #coronainfoCG Od snoćneg presjeka analizirano je 115 uzoraka među kojima je bilo 14 pozitivnih rezultata.
    U Crnoj Gori od početka epidemije od #COVID19 oboljelo je 105 osoba.

    Pod zdravstvenim nadzorom se nalazi 6262 osobe

    Slučajevi su registrovani u: sljedećim opštinama:

    Podgorica: 38
    Tuzi: 33
    Bar: 10
    Andrijevica: 7
    Ulcinj: 7
    Budva: 4
    Herceg Novi: 4
    Danilovgrad: 1
    Tivat: 1
    Last edited by goozica; 31-03-20 at 07:02.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  32. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  33. #3698
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    623
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Podgorica +8
    Tuzi +1
    Bar +4
    Andrijevica +1
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  34. The Following 3 Users Say Thank You to high For This Useful Post:


  35. #3699
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Sad imam vise vremena da posmatram sa terase sta se radi...

    Pluvanje po ulici , kao i istresanje nosa na istu rukama, bez maramice je toliko cesto da sam zapanjena. Nisam ranije obracala paznju na to.

    A tek koliko ljudi dnevno sjedne na jednu klupu, stavi telefon ili stvari na nju, ljubimci se penju, rukama se dodiruje...

    I onda kazu: "Samo setnja".

    Nije samo setnja, nego sirenje zaraze.

    Samk setnja bi bila trotoarom, uz drzanje odstojanja, ne dodirivanje bas nicega i izuvanje ispred kucnih vrata zbog ulicnih pljuvaca.



    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  36. The Following User Says Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  37. #3700
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Sad imam vise vremena da posmatram sa terase sta se radi...

    Pluvanje po ulici , kao i istresanje nosa na istu rukama, bez maramice je toliko cesto da sam zapanjena. Nisam ranije obracala paznju na to.

    A tek koliko ljudi dnevno sjedne na jednu klupu, stavi telefon ili stvari na nju, ljubimci se penju, rukama se dodiruje...

    I onda kazu: "Samo setnja".

    Nije samo setnja, nego sirenje zaraze.

    Samk setnja bi bila trotoarom, uz drzanje odstojanja, ne dodirivanje bas nicega i izuvanje ispred kucnih vrata zbog ulicnih pljuvaca.



    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Što psihijatri trljaju ruke radosno, ubiće se od posla nakon ovoga, kako će fine latentne hipohondere da proizvede ovo vrijeme...

  38. The Following 3 Users Say Thank You to Stewie For This Useful Post:


Page 148 of 383 FirstFirst ... 4898138144145146147148149150151152158198248 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •