View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 279 of 383 FirstFirst ... 179229269275276277278279280281282283289329379 ... LastLast
Results 6,951 to 6,975 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #6951
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Za tu temu nema diskusije jer nema greske, a trazit gresku u necemu sto je perfektno je licemjerno. Ali to je dnevna doza pljuvanja koja se mora ispuniti, navika.

  2. #6952
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,218
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Ne kapiram zasto ne bi bili u karantin od 14 dana? Zato što su pustili bogataše sa malim avionima da oni ne moraju?
    Zato sto su bili u karantin na brodu. Da ne idem u detalje koji se uzimaju u obzir, tj. koliko je dana proslo od posljednje luke i sl. Po aerodromima su svakako mjere jako striktne a putnika ima vrlo malo.

    Nije HR ukinula tu mjeru 'radi reda' nego zato sto nema smisla da pomorci koji nisu nedeljama ili mjesecima napustali brod po ulasku u zemlju, sa dodatnim negativnim testom na virus... moraju jos 14 dana da leze u karantin pa onda jos 14 dana u samoizolaciji.

    Naravno da su ti "bogatasi" imali mnogo vise kontakata od prosjecnog pomorca prije dolaska u CG.

    Mada kao sto ranije rekoh... nase mjere su ionako postale presmijesne. Navodno nema virusa, premijer skida masku i proglasava pobjedu a i dalje se maske nose u nekim zatvorenim prostorima dok u drugim regularno moze da se ulazi i sjedi... Zabranjeno da vise od 4-5 ljudi sjedi zajedno a gomila ljudi moze na litije i gomila ljudi moze da slavi neki praznik. Onda su javna okupljanja 'visa sila' i to je ok. Evo je cijelo setaliste u Baru otvoreno ima jedno mjesec dana ali onaj dio prema svetioniku je zatvoren jer je proglasen kao "karantin". Iskreno, veze s' mozgom. Ali eto... sve je to perfektno, jelte. LOL

    Quote Originally Posted by SERIUS.MNE View Post
    Za tu temu nema diskusije jer nema greske, a trazit gresku u necemu sto je perfektno je licemjerno. Ali to je dnevna doza pljuvanja koja se mora ispuniti, navika.
    Druze, ti pojma nemas sto znaci "licemjerno". Uzmi rjecnik, proguglaj malo. Nemoj da se provaljujes ovako javno, bez obzira sto se krijes iza "anonimnog" naloga.
    Last edited by Fidel Castro; 28-05-20 at 10:42.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. The Following 5 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  4. #6953
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zato sto su bili u karantin na brodu. Da ne idem u detalje koji se uzimaju u obzir, tj. koliko je dana proslo od posljednje luke i sl. Po aerodromima su svakako mjere jako striktne a putnika ima vrlo malo.

    Nije HR ukinula tu mjeru 'radi reda' nego zato sto nema smisla da pomorci koji nisu nedeljama ili mjesecima napustali brod po ulasku u zemlju, sa dodatnim negativnim testom na virus... moraju jos 14 dana da leze u karantin pa onda jos 14 dana u samoizolaciji.

    Naravno da su ti "bogatasi" imali mnogo vise kontakata od prosjecnog pomorca prije dolaska u CG.

    Mada kao sto ranije rekoh... nase mjere su ionako postale presmijesne. Navodno nema virusa, premijer skida masku i proglasava pobjedu a i dalje se maske nose u nekim zatvorenim prostorima dok u drugim regularno moze da se ulazi i sjedi... Zabranjeno da vise od 4-5 ljudi sjedi zajedno a gomila ljudi moze na litije i gomila ljudi moze da slavi neki praznik. Onda su javna okupljanja 'visa sila' i to je ok. Evo je cijelo setaliste u Baru otvoreno ima jedno mjesec dana ali onaj dio prema svetioniku je zatvoren jer je proglasen kao "karantin". Iskreno, veze s' mozgom. Ali eto... sve je to perfektno, jelte. LOL


    Druze, ti pojma nemas sto znaci "licemjerno". Uzmi rjecnik, proguglaj malo. Nemoj da se provaljujes ovako javno, bez obzira sto se krijes iza "anonimnog" naloga.
    Pazi ovako, slazem se sa tobom da nije savrseno sve oko mjera, ali to sto navodis HR kao primjer, meni uopste nije relevatno. Oni bi trebali da se vode našim mjerama i još bi bolje prošli. Rezultati su jasni, poslednji smo je dobili, prvi smo je pobijedili.. Koliko prije svega ovoga nisam imao ni 1% povjeranja u zdravstvo, toliko sada mislim da je ova ekipa "obrnula igricu i ubila kraljicu".

  5. #6954
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,218
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Pazi ovako, slazem se sa tobom da nije savrseno sve oko mjera, ali to sto navodis HR kao primjer, meni uopste nije relevatno. Oni bi trebali da se vode našim mjerama i još bi bolje prošli. Rezultati su jasni, poslednji smo je dobili, prvi smo je pobijedili.. Koliko prije svega ovoga nisam imao ni 1% povjeranja u zdravstvo, toliko sada mislim da je ova ekipa "obrnula igricu i ubila kraljicu".
    Pazi, zaboravi HR skroz ako oces... Samo sam ih pomenuo.

    Ostalo stoji - pomorac koji je mjesecima imao kontakt sa minimalnom grupom ljudi (obicno 20 na teretnom brodu) i koji nije nigdje izlazio sa broda tokom tog perioda mora u karantin 14 dana pa u samoizolaciju jos 14 dana.

    Dok neki tamo levat koji je imao stotine i hiljade kontakata dan prije dolaska u CG ne mora ni u kakav karantin nego slobodno seta medju nama.

    Meni je to relevantno. I to mi je licemjerno. I to su mi dupli arsini.

    I ne pricam iz licnog iskustva jer sam ja doma i nema ovo nikakve veze sa mojom guzicom ali mi neke stvari jednostavno tesko prolaze kroz glavu.

    Pogotovo sada kada se otvaraju granice sa zemljama koje imaju na hiljade i desetine hiljada aktivnih slucajeva... a pomorac koji je cijeli ugovor u karantinu i negativan na virus mora da sjedi u karantin jos 14 dana jer je on veca opasnost od svih pomenutih.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #6955
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,567
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SERIUS.MNE View Post
    Za tu temu nema diskusije jer nema greske, a trazit gresku u necemu sto je perfektno je licemjerno. Ali to je dnevna doza pljuvanja koja se mora ispuniti, navika.
    nema perfektnog (možda pivo sa Jessicom Albom al to nije tema)

    uradili smo dobar posao jer smo na vrijeme zatvorili škole, vrtiće, fakultete, kafane i ostala mjesta na kojima je dosta ljudi. branio sam mjere jer smatram da su prave za naš narod. ali to je samo jedan dio borbe protiv ovoga.

    sa druge strane bilo je i grešaka, pisali smo o tome i odje da se ne ponavljamo. a forum je za diskusiju pa makar i sa 455 lažnog naloga


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #6956
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,596
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    U ovako maloj drzavi, slabe gustine naseljenosti, pred bankrotom, morao se primijeniti drugaciji recept, koji bi bio vise edukativnog karaktera i usmjeren na sto manje unistavanje ekonomije.

    Ali s obzirom da zivimo u diktaturi, s neukim narodom, dobili smo jos jednom sto smo zasluzili.

    Bice bolje jednog dana u 31.vijeku.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  8. #6957
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,349
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    U ovako maloj drzavi, slabe gustine naseljenosti, pred bankrotom, morao se primijeniti drugaciji recept, koji bi bio vise edukativnog karaktera i usmjeren na sto manje unistavanje ekonomije.

    Ali s obzirom da zivimo u diktaturi, s neukim narodom, dobili smo jos jednom sto smo zasluzili.

    Bice bolje jednog dana u 31.vijeku.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    A konkretno kako bi ti to oradio? Nisi jedini koji nije zadovoljan, ali mi još niko nije dao odgovor što bi i kako bi to uradio? Koji potezi konkretno?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #6958
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Kratko obavještenje za forumaše. Postavljena je anketa. Možete iskazati svoje mišljenje odabirom neke od 4 ponuđene opcije kakva je reakcija države bila po pitanju COVID-19.
    Kako si me pogubio, čitam ovo i zvoni telefon, zovu iz jedne agencije da urade anketu vezanu za Korona virus

    Sent from my Motorola 8400

  10. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  11. #6959
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,821
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  12. #6960
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Ljudi,ima li naznaka da li se karantini zatvaraju poslije 1-oga?Treba da doputujem iz Srbije avionom.Nadam se da će avioni da lete početkom juna

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  13. #6961
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    U ponedeljak su najavili novi set mjera (valjda će biti nekih popuštanja) koliko sam shvatio. Do tada ostaje 14 dana karantina.

    Sent from my Motorola 8400

  14. #6962
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,596
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    A konkretno kako bi ti to oradio? Nisi jedini koji nije zadovoljan, ali mi još niko nije dao odgovor što bi i kako bi to uradio? Koji potezi konkretno?
    Socijalno distanciranje ok. Zabrana velikih okupljanja ok.

    U sustini ovo sto je svedska uradila. Ukljucujuci izolacija starijih osoba i hronicnih bolesnika. Za ostale edukacija kako se ponasati.

    Mi nismo ekonomija koja moze da priusti sebi potpuno zatvaranje i onda obezbijedi punu platu za svakog zaposlenog cija firma ne radi, ili je izgubio posao, i da upumpa jos milijardu ili dvije u privredu. S obzirom da nismo imali na raspolaganju milijardu ili dvije, nismo smjeli da zatvorimo ekonomiju 2 mjeseca. Jer ce nas te 2 mjeseca kostati dvije godine patnje. Visestruko ce mrtvih i oboljelih bit u narednim godinama zbog lose ekonomije, no zbog korone.

  15. #6963
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    NKT na predlog IJZCG odlučilo:
    Od 1. juna dozvoljen ulazak stranaca u CG, i to bez karantina i samoizolacije, ako je stopa aktivnih slučajeva covid19 manja od 25 na 100.000 stanovnika u državi čiji je stranac rezident i u državi iz koje stranac ulazi u CG.

    Na listi, koju jednom sedmično ažurira IJZCG trenutno su, pored Crne Gore:
    (0,43 potvrđena slučaja na 100.000 stanovnika), (0,88), (2,34), (2,93), (6,46), (7,12), (7,98), (8,10) (10,20), (11,99), (12,61), (13,00), (13,57), (13,97), (14,57), (15,52), (15,96), (16,00), (16,45), (19,82), (20,94), (21,60), (21,96), (22,41), (23,09) i (16,06).
    One Ring to Rule them all...

  16. #6964
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,218
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    A sta je sa Crnogorcima? Zavisi iz koje zemlje dolaze? A sta je sa pomorcima?

    Da ako bude kakvih konkretnih informacija u ponedeljak... u zadnje vrijeme nakon njihovih objava imam vise pitanja nego odgovora.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #6965
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Kolko ja shvatam ako crnogorac dolazi iz druge zemlje od ovih ide u samoizolaciju/karantin na 14 dana.
    Sto je najgore, s ozbirom da nijedna od ovih zemalja osim BIH i Albanije ne otvara granice prema nama, mi i dalje necemo imati komercijalnih letova kolko znam prema nijednoj drzavi. Jer nije isplativo.
    Podgorica Podgoricanima!

  18. #6966
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,349
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Socijalno distanciranje ok. Zabrana velikih okupljanja ok.

    U sustini ovo sto je svedska uradila. Ukljucujuci izolacija starijih osoba i hronicnih bolesnika. Za ostale edukacija kako se ponasati.

    Mi nismo ekonomija koja moze da priusti sebi potpuno zatvaranje i onda obezbijedi punu platu za svakog zaposlenog cija firma ne radi, ili je izgubio posao, i da upumpa jos milijardu ili dvije u privredu. S obzirom da nismo imali na raspolaganju milijardu ili dvije, nismo smjeli da zatvorimo ekonomiju 2 mjeseca. Jer ce nas te 2 mjeseca kostati dvije godine patnje. Visestruko ce mrtvih i oboljelih bit u narednim godinama zbog lose ekonomije, no zbog korone.
    Očekivao sam nešto konkretnije ipak. Da sumiram a ispravi me ako griješim:

    1. Pustio bi narod da se slobodno šeta kao u Švedskoj. Pri tome tamo je starijima samo savjetovano da izbjegavaju, nije im ništa zabranjeno da znaš. Ostale bi edukovao. Edukacija na Balkan, Crna Gora... Govoriš o edukaciji gdje je > 1,500 prkosnika uhapšeno jer su bili pametniji od svih nas ostalih koji smo poštovali mjere. Taj nivo svijesti, moja i tvoja unučad će možda imati u CG. Jer to nije nešto što dolazi preko noći.
    Podsjećam na situaciju u Tuzi - jedno saučešće i problem koji je cijelu opštinu stavio u totalni karantin.

    Ja naprotiv mislim, da bi Švedski model za CG bio višestruko pogubniji nego ovaj koji su primijenili kod nas i da ne bi završili sa 9 žratava kako smo završili za sad nego mnogo više. Prvi primjer je Srbija, koja je imala vandredno stanje a radile su kafane i teretane npr.
    Opet kažem, to je moje mišljenje kao potpunog laika. Zato sam i glasao za prvu opciju.

    O ekonomiji ne možemo pričati niti upoređivati, ali baš nikako iz 1001 razloga. Ali ovo:
    Visestruko ce mrtvih i oboljelih bit u narednim godinama zbog lose ekonomije, no zbog korone.
    Je jako ozbiljna i opasna tvrdnja za koju vjerujem da imaš neke dokaze, u protivnom je samo opasno i senzacionalno.

    Iz razloga što za tako nešto trebaju godine mukotrpnog istraživanja koje mi generalno ne sprovodimo na ozbiljnom nivou da ja znam. I dalje ne znamo koliko je obolijevanje od karcinoma veće zbog NATO bombardovanja, i je li uopšte veće, kao ni kakve su posljedice po zdravlje bile zbog embarga 90tih koji je uslovio nabavku hrane sumjivim kanalima i još sumnjivijeg kvaliteta. Reći ovako nešto bez dokaza, i naučnih uporišta je baš bezveze tvrdnja u rangu senzacionalističih naslova u tabloidima.
    Mrtvih zbog loše ekonomije danas možda ima u nekim zemljama Afrike ali i to je posljedica kombinacije više faktora (ratnog okruženja, diktatura, logora, izgladnjivanja i sl). U CG da ja znam, još niko nije umro od gladi tj nije mu konstatovana smrt zbog gladi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #6967
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,596
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Očekivao sam nešto konkretnije ipak. Da sumiram a ispravi me ako griješim:

    1. Pustio bi narod da se slobodno šeta kao u Švedskoj. Pri tome tamo je starijima samo savjetovano da izbjegavaju, nije im ništa zabranjeno da znaš. Ostale bi edukovao. Edukacija na Balkan, Crna Gora... Govoriš o edukaciji gdje je > 1,500 prkosnika uhapšeno jer su bili pametniji od svih nas ostalih koji smo poštovali mjere. Taj nivo svijesti, moja i tvoja unučad će možda imati u CG. Jer to nije nešto što dolazi preko noći.
    Podsjećam na situaciju u Tuzi - jedno saučešće i problem koji je cijelu opštinu stavio u totalni karantin.

    Ja naprotiv mislim, da bi Švedski model za CG bio višestruko pogubniji nego ovaj koji su primijenili kod nas i da ne bi završili sa 9 žratava kako smo završili za sad nego mnogo više. Prvi primjer je Srbija, koja je imala vandredno stanje a radile su kafane i teretane npr.
    Opet kažem, to je moje mišljenje kao potpunog laika. Zato sam i glasao za prvu opciju.

    O ekonomiji ne možemo pričati niti upoređivati, ali baš nikako iz 1001 razloga. Ali ovo:

    Je jako ozbiljna i opasna tvrdnja za koju vjerujem da imaš neke dokaze, u protivnom je samo opasno i senzacionalno.

    Iz razloga što za tako nešto trebaju godine mukotrpnog istraživanja koje mi generalno ne sprovodimo na ozbiljnom nivou da ja znam. I dalje ne znamo koliko je obolijevanje od karcinoma veće zbog NATO bombardovanja, i je li uopšte veće, kao ni kakve su posljedice po zdravlje bile zbog embarga 90tih koji je uslovio nabavku hrane sumjivim kanalima i još sumnjivijeg kvaliteta. Reći ovako nešto bez dokaza, i naučnih uporišta je baš bezveze tvrdnja u rangu senzacionalističih naslova u tabloidima.
    Mrtvih zbog loše ekonomije danas možda ima u nekim zemljama Afrike ali i to je posljedica kombinacije više faktora (ratnog okruženja, diktatura, logora, izgladnjivanja i sl). U CG da ja znam, još niko nije umro od gladi tj nije mu konstatovana smrt zbog gladi.
    To sto smo mi nesposobni da izvrsimo istrazivanje, ne znaci da ne postoji pojava u stvarnosti, samo sto je mi ne mozemo mjeriti. Kad vidis kakva se istrazivanja rade u USA i EU, vidis koliko su oni vjekova ispred nas po tom pitanju.

    Imamo jednu od najvecih stopa samoibostava u Evropi. Sigurno je da je vecina tih smrti moglo da se sprijeci uz normalan sistem u drzavi. Znaci to su direktno zrtve sistema. Da ne pricamo o oboljelima i umrlima nepotrebno zbog toga sto za zdravstvo izdvajamo kao africka drzava. Da izdvajamo vise, imali bi kvalitetnije domtore i opremu i ne bi nam ljudi umirali i postajali invalidi zbog sistema. To se sve moze izmjeriti da ima volje.

    Rekao sam da znajuci nas mentalitet, dobili smo sto smo zasluzili. Ovce jos jednom u tor ucerane.

    DPS je mjere iskoristila za svoj predizborni program i promociju, kao u pravim diktaturama.

    Sve je ovo i vise nego porazno za nas, pa sad da vidimo koji ce madjionicar da nas izbavi iz ovoga sto smo zakuvali.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  20. #6968
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,349
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Od virusa dođosmo do samoubistava. Drži se teme brate, ne šetaj.
    Ja isti kažem da mi takva istraživanja nemamo, i tvrditi ovo što ti tvrdiš bez uporišta je senzacionalizam. I sad mi uvodiš u priču samoubistva i koliko ih je zbog loše ekonomije. A sigurno manje nego zbog rata za mir i posljedica na psihu koju pojedini imaju još iz tog perioda ali to nije tema.

    Što bi bilo kad bi bilo. Ovce, tor, DPS... Muka me uhvati kad vidim da moja generacija i mladji ne mogu da skapiraju svari i gledaju sliku izvan poltiike i satelita koji je prate. Pričamo o virusu i mjerama, ti završavaš sa predizbornim promocijama.
    Nerealno. Samo da se pljune na Vlast, niđe realne slike, kritike i ppnuđenog rješenja.
    Pljuvaj, ktirikuj i dobro je to.
    Nismo samo zbog DPSa tu đe jesmo, nego i zbog DPS i ovakvih. Žalosno.
    Čitam i ne vjerujem da ovako razmišlja momak od 30+ godina iskreno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #6969
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,596
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Sve je uvezano, ne mozes ti koronu da izdvojis i da se pretvaras da je izolovan slucaj i da se djelovalo kako se djelovalo samo zato sto su epidemiolozi tako rekli.

    To zaista nije tesko shvatiti, u svemu postoji kontekst i sira slika pa i u ovome. Nikakve filozofije tu nema.

    Vlast je sprovodila mjere, nije ni gradjanski sektor ni opozicija, nego tzv NKT pod patronatom DPSa. Tako da, sagledaj siri kontekst svega ovoga.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  22. #6970
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,349
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Opet ideš u širinu, a ja bih suštinu ali nikako da je dobijem jer konstantno razvlačiš.
    Na žalost Mida nije ostala u PG, inače smo trebali dat njoj, pokojnom Šomiju i Aćimu Višnjiću (ne znam je li živ?) da rukovode pandemiom virusa. *
    Kakvi doktori i bakrači, ljudi iz naroda su nama trebali to hoćeš da kažeš?
    Koga su trebali da slučaju onda? Mans, Alternativu, urednika DAN-a i CKM mrežu, Branka Radulovića i navedi po želji dalje koga hoćeš.*

    Takozvani veli NKT pod patronatom DPS-a i sagledaj širu sliku. Svrsta sve doktore u DPS i traži širu sliku da sagledam.

    Meni recimo da daju avion da vozim, rekao bih hvala ljudi ali ja ne umjem. Imam osjecaj da bi se ti rado prihvatio toga, iako jednako znaš koliko i ja letjenju. Takav utisak stekoh.

    Ali nebnitno, da ne uništavam temu, nastavite - Crna gora COVID-19.

    *Unaprijed se izvinjavam za pomenuta imena nije iz zle namjere niti imam saznanja da su nikakvi ili odlični stručnjaci, nasumično sam ih naveo.
    Last edited by hercules; 28-05-20 at 23:37.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #6971
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,218
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    ODLUKA NKT NA PREDLOG INSTITUTA ZA JAVNO ZDRAVLJE: Na javnim okupljanjima do 200 osoba, otvaraju se vrtići, igraonice, bioskopi, pozorišta...

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...kopi-pozorista
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #6972
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Ako je ovo predlog za usvajanje u ponedeljak,onda opet ništa oko karantina i samoizolacije.Hoće li barem dodati mogućnost testiranja na aerodromima,i graničnim prelazima pa pustiti ljude koji dodju u cg ako su negativni (poslije 2 dana čekanja na rezultat u karantinu)???

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  25. #6973
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Znači ja posle 8mj na brod, od toga 95dana smo izolovani na brod, bez ikakvog dodira sa bilo kim van broda, treba kad dođem da idem u karantin na 15dana jer sam prošao dva aerodruma đe su mjere jače nego bilo đe drugo.. Baš nikakve logike, baš.

    Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

  26. #6974
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Pa potpuno bez ikakvog smisla...osim uvodjenja naroda u nekakvu brazdu treniranja strogoće

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  27. #6975
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,218
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dontigar View Post
    Znači ja posle 8mj na brod, od toga 95dana smo izolovani na brod, bez ikakvog dodira sa bilo kim van broda, treba kad dođem da idem u karantin na 15dana jer sam prošao dva aerodruma đe su mjere jače nego bilo đe drugo.. Baš nikakve logike, baš.

    Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
    O ovome sam ja pricao na prethodnoj strani ali je izgleda sve to normalno u 'perfektnom sistemu'...

    Evo jos nesto na tu temu, od juce...

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/43...ju-u-izolaciju

    "Tim letjelicama mogu da dođu samo bogati ljudi, koji neće morati u karantin, dok npr. crnogorski građani, koji se i dalje vraćaju iz inostranstva, moraju u izolaciju, čak iako imaju negativan test na koronu."

    "To su ljudi izuzetno dubokoga džepa, koji sebi mogu da priušte tu vrstu luksuzne usluge da iznajme taj jedan mali avion za svoje potrebe i da sa njime lete na destinaciju koja njima odgovara. Ovdje se ne radi samo o malim avionima već je dozvoljen i tzv. helikopterski VIP saobraćaj u Crnoj Gori"
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 279 of 383 FirstFirst ... 179229269275276277278279280281282283289329379 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •