View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 163 of 383 FirstFirst ... 63113153159160161162163164165166167173213263 ... LastLast
Results 4,051 to 4,075 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #4051
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    jesi, mada i oni su se loše izrazili u zvaničnom saopštenju jer su rekli da možeš da prevoziš dvoje a onda ćeš pretpostavit da je to još dvoje
    She is only here to annoy herself!

  2. #4052
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ja ne znam sprdate li se vi to ili trolujete? Zabranjeno je roštiljanje, tj., bilo kakav vid okupljanja na javnim mjestima, ne znam šta nije jasno, treba li molba da vam se piše?

    U svoje dvorište možeš roštiljat ALI mislim da i za dvorišta privatna važi da preko 2 osobe ne mogu biti zajedno...

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Cekaj malo,u dvoriste ne moze vise od 2?A u kucu moze i 6-7

    Poceli ste da idete iz krajnosti u krajnost.
    Last edited by Randy Orton; 03-04-20 at 10:46.

  3. #4053
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,934
    Thanks Thanks Given 
    4,773
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    U kuću mogu samo članovi domaćinstva, pa koliko god da ih ima, nako ste mislili da se boravi na smjene...

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  4. #4054
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    U svoje dvorište možeš roštiljat ALI mislim da i za dvorišta privatna važi da preko 2 osobe ne mogu biti zajedno.
    Dje to pise?? Evo goozica ti je lajkovala to, pa vjerovatno ona zna taj propis.. Dje to stoji da u dvoriste ne sviju preko dvije osobe? O cemu vi??


  5. #4055
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Dje to pise?? Evo goozica ti je lajkovala to, pa vjerovatno ona zna taj propis.. Dje to stoji da u dvoriste ne sviju preko dvije osobe? O cemu vi??
    To je pominjano za Tuzi, to definitivno, a ima smisla jer olaksava kontrolu policiji, u Tuzima svi moraju kucama, i da ne bi sad gdje vide 4-5 u dvoristu morali da dolaze, ispituju jesu li svi iz istog domacinstva, ko, zasto, zabranjeno je vise od dvoje i u dvoristu...

    A nije precizirano tokom policijskog casa da li isto to vazi, ili ja nisam nasao
    Bez potpisa.

  6. #4056
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Interesantno da sto god da se preporuci kao mjera ili naredbom sankcionise par dezurnih branilaca prava svega i svacega skace ovdje po forumu i otvara nam glavu! Posle će opet da nam je otvaraju kad budu gostovali u Bemax arenu kako je zdravstveni sistem nikakav! Skalajte vise.

    Poslato s Jadrana

  7. The Following 6 Users Say Thank You to Tom For This Useful Post:


  8. #4057
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    19 Posts

    Lightbulb

    Mislim da je potrebno da se suočimo sa činjenicom da nije moguće zaustaviti ovaj virus. Sve mjere donesene su u cilju usporavanja njegovog širenja tzv. zaobljavanja krive, gdje će ekstrem f-je (ukupan broj istovremeno zaraženih) biti dovoljno nizak da zdravstveni sistem može da izdrži i zbrine sve one kojima je to neophodno. Na taj način ćemo izbjeći gubitak života koji su mogli biti spašeni i osloboditi ljekare preuzimanja izbora ko će preživjeti, a ko ostavljen da umre bez liječenja. Takođe, ovo ima za posljedicu da će epidemija trajati mnogo duže.
    Dakle, ove mjere nisu, niti mogu biti sredstvo u borbi protiv virusa. Ali ne postoji lijek, ne postoji vakcina. Postoji samo vaš imuni sistem.
    Nemojte me shvatiti pogrešno. Ne smatram da su mjere loše ili neadekvatne. Boljih trenutno nemamo i nerealno je očekivati od našeg sistema da iznjedri bolje rješenje od onog koje su veći i pametniji prihvatili i usvojili.
    Međutim, greška je u tome što su u velikom dijelu predstavljene ili shvaćene kod naroda kao nešto što će nam svima spasiti živote.
    Vjerujem da većina vas to shvata, ali mora biti rečeno zbog svih onih koji, uplašeni, iza zatvorenih vrata, bijesni i razjareni, kritikujući sve i svakoga, žive u zabludi da će nekako izbjeći sve ovo. O, ne. Bićete zaraženi, samo je pitanje vremena. Da li će to biti danas ili za par mjeseci. Ali potrebno je da prihvatite istinu. Ne postoji država niti mjera koja se pokazala efikasna u suzbijanju ovog virusa. Čak i potpuni lockdown je beskoristan jer je dovoljan jedan "delayed transmission" u okviru jednog domaćinstva ili zajednice sa dužim inkubacionim periodom da se sve bude uzalud nakon završetka lockdowna.
    Jeste malo pesimistično, ali to je realnost.

  9. The Following User Says Thank You to _betrayer_ For This Useful Post:


  10. #4058
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _betrayer_ View Post
    Mislim da je potrebno da se suočimo sa činjenicom da nije moguće zaustaviti ovaj virus. Sve mjere donesene su u cilju usporavanja njegovog širenja tzv. zaobljavanja krive, gdje će ekstrem f-je (ukupan broj istovremeno zaraženih) biti dovoljno nizak da zdravstveni sistem može da izdrži i zbrine sve one kojima je to neophodno. Na taj način ćemo izbjeći gubitak života koji su mogli biti spašeni i osloboditi ljekare preuzimanja izbora ko će preživjeti, a ko ostavljen da umre bez liječenja. Takođe, ovo ima za posljedicu da će epidemija trajati mnogo duže.
    Dakle, ove mjere nisu, niti mogu biti sredstvo u borbi protiv virusa. Ali ne postoji lijek, ne postoji vakcina. Postoji samo vaš imuni sistem.
    Nemojte me shvatiti pogrešno. Ne smatram da su mjere loše ili neadekvatne. Boljih trenutno nemamo i nerealno je očekivati od našeg sistema da iznjedri bolje rješenje od onog koje su veći i pametniji prihvatili i usvojili.
    Međutim, greška je u tome što su u velikom dijelu predstavljene ili shvaćene kod naroda kao nešto što će nam svima spasiti živote.
    Vjerujem da većina vas to shvata, ali mora biti rečeno zbog svih onih koji, uplašeni, iza zatvorenih vrata, bijesni i razjareni, kritikujući sve i svakoga, žive u zabludi da će nekako izbjeći sve ovo. O, ne. Bićete zaraženi, samo je pitanje vremena. Da li će to biti danas ili za par mjeseci. Ali potrebno je da prihvatite istinu. Ne postoji država niti mjera koja se pokazala efikasna u suzbijanju ovog virusa. Čak i potpuni lockdown je beskoristan jer je dovoljan jedan "delayed transmission" u okviru jednog domaćinstva ili zajednice sa dužim inkubacionim periodom da se sve bude uzalud nakon završetka lockdowna.
    Jeste malo pesimistično, ali to je realnost.
    Ljudi,
    prije svih svadja, optuzivanja, prijetnji i rasprava, procitajte ovo.

    Ovo je ISTINA i tacka.

    Dzabe uhodimo ko je setao kad je dozvoljeno da se po 10 RADNIKA voze zajedno na posao i sve dok gradilista rade. Svi ce biti zarazeni ili izlozeni virusu, samo je pitanje ko ce sada, a ko za tri mjeseca.

    Ne vidimo sumu od drveta.

    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Last edited by Kliker17; 03-04-20 at 11:41.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  11. The Following User Says Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  12. #4059
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Kako smo kultirni i držimo distancu, čudi me da nema više zaraženih....



  13. #4060
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Gdje su informacije kako naručiti terapiju bez odlaska u Dom zdravlja? Zna li ko?

  14. #4061
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,540
    Thanks Thanks Received 
    8,582
    Thanked in
    4,635 Posts

    Default

    ovakvi slučajevi se prijavljuju. da sam za vikend vidio roštiljanje njih 30tak ili više prvi bih prijavio. pa neka budem špijun kad se radi o zdravlju ljudi

    Quote Originally Posted by *lucifer* View Post
    Eo u Tv u donju lastvu zurka na plazu. Ima ih 50 najmanje. Sve po grupama od 7-8 nikad pamet u glavu.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. #4062
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Kako smo kultirni i držimo distancu, čudi me da nema više zaraženih....


    A ne komentarises toga koji je okinuo slike? Vidim vjerovatno neki "pametni" koji isto kritikuje debelo a ni sam ne postuje preporuke, tipicno.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  17. #4063
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,540
    Thanks Thanks Received 
    8,582
    Thanked in
    4,635 Posts

    Default

    naljuti se majkina rodbina na mene jer nisam dozvolio da joj iko od njih dodje u posjetu. žena hronični bolesnik treba da mi dolaze njih 10 na stan. kako da ne


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. The Following 8 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  19. #4064
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Ttaman da pocines neko duze vrijeme od njih hahahahaa
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  20. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  21. #4065
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fitnespro View Post
    A najjači su mi ovi što se vade na "špijun priču", a ne pr*ite da vas zamolim.

    Jesu li ljudi špijuni ako okrive nekoga ko čini nešto loše? Ako jesu, dabogda svi vazda "špijali".

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Zašto bi iko ikoga prijavio? Najveća će nagrada roštiljdžijama biti kada im se roditelj bude borio za vazduh, ne čine oni nikome zlo nego sebi i svojima doma. Puštite ih da roštiljaju, ne valja biti špijun, pivo i kobasice VS otac i majka, muka je odabrati.

  22. The Following User Says Thank You to Stewie For This Useful Post:


  23. #4066
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    [QUOTE=Stewie;5325943]
    Quote Originally Posted by Fitnespro View Post
    A najjači su mi ovi što se vade na "špijun priču", a ne pr*ite da vas zamolim.

    Jesu li ljudi špijuni ako okrive nekoga ko čini nešto loše? Ako jesu, dabogda svi vazda "špijali".

    Zašto bi iko ikoga prijavio? Najveća će nagrada roštiljdžijama biti kada im se roditelj bude borio za vazduh, ne čine oni nikome zlo nego sebi i svojima doma. Puštite ih da roštiljaju, ne valja biti špijun, pivo i kobasice VS otac i majka, muka je odabrati.
    Sjutra ce on nedje da pokupi virus, pa da prenese svojima, pa ce poc na posa, ka sto je dosa jedan sto radi sa mnom, pa ispade pozitivan na virus, pa sad 20 ljudi u izolaciju, a jedan od kolega covjek koji ima problema sa epilepsijom, ...i tako...treba ih pustit.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  24. The Following 2 Users Say Thank You to mexiko For This Useful Post:


  25. #4067
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Davno mi je jedan covjek reko da u CG na 3 covjeka ide 1 spijun.Postovi na CDM dokazuju da ih ima i mnogo vise.Gledajte kako ce te ljudima pomoc,a ne odmoc.Moze u prodavnicu 50 ljudi.A oce da prijave komsiju zato sto rostilja doma.Jedva cekate da ovo prodje da ispijate dojc po citav dan.Stidite se guzice kad obraza nemate.Veliki pravednici
    Da imam kucu i dvoriste svaki dan bih palio rostilj, za mene i ukucane, to naravno niko ne moze da zabrani, to je privatna imovina a ne javni prostor.
    Moglo je slobodno da se rostilja sa drustvom do prije par dana, dok nijesu donijeli ovu naredbu:
    "zabrana okupljanja u objektima stanovanja licima koja nijesu članovi zajedničkog porodičnog domaćinstva"
    Ne znam koliko pravni sistem funkcionise u ovakvim okolnostima, ali mislim da nikakvih prepreka nema da covjek podje na svoje imanje ili plac van kuce (jer to onda nije mjesto stanovanja niti javni prostor!), pozove drustvo, raspali rostilj, svi sjede na 2 metra udaljenosti i uzivaju.
    Moguce da sam preskocio neku od mjera i da grijesim ali mislim da je to to, da se sve zabrane odnose na javne povrsine ali ne i za privatne, sem ove poslednje za objekat stanovanja

  26. #4068
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Da imam kucu i dvoriste svaki dan bih palio rostilj, za mene i ukucane, to naravno niko ne moze da zabrani, to je privatna imovina a ne javni prostor.
    Moglo je slobodno da se rostilja sa drustvom do prije par dana, dok nijesu donijeli ovu naredbu:
    "zabrana okupljanja u objektima stanovanja licima koja nijesu članovi zajedničkog porodičnog domaćinstva"
    Ne znam koliko pravni sistem funkcionise u ovakvim okolnostima, ali mislim da nikakvih prepreka nema da covjek podje na svoje imanje ili plac van kuce (jer to onda nije mjesto stanovanja niti javni prostor!), pozove drustvo, raspali rostilj, svi sjede na 2 metra udaljenosti i uzivaju.
    Moguce da sam preskocio neku od mjera i da grijesim ali mislim da je to to, da se sve zabrane odnose na javne povrsine ali ne i za privatne, sem ove poslednje za objekat stanovanja
    Ja nisam ni mislio na javnim mjestima.Nego u svom dvoristu

  27. #4069
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,530
    Thanks Thanks Given 
    1,021
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    To ti je kao kad neko strada zbog drugog, ako oboje stradaju nikad mi nije bilo, niti ce bit zao ovoga sto je svojom krivicom to uzrokovao, nego ovoga drugoga, nevinog.

    Ali ne, oće narod da se "pokaže".

    Kao da se nama ostalima ne izlazi, ne prave roštilji i slično?

    Mi smo vanzemaljci je li?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  28. The Following 2 Users Say Thank You to Fitnespro For This Useful Post:


  29. #4070
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,540
    Thanks Thanks Received 
    8,582
    Thanked in
    4,635 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Ttaman da pocines neko duze vrijeme od njih hahahahaa
    od pojedinih za stalno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  30. #4071
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Kontrolisu li se firme i gradilista?

    Ili radnici nisu ljudi pa se ne mogu zarazit?

    Vi sto idete u firmu i radite... kako odete do toaleta, kako ukljucujete svijetlo, ...
    Nemoguce je da se zastiti onaj koji izlazi iz sopstvene kuce, pa cak ni taj ako mora do prodavnice.

    Necemo uskoro imati mjesta u zatvorima...

    Ja sve vise nesto razmisljam... posto se moramo svi zarazit, da me snadje vec sad da pocinem vise, pa i da umrem ako mi je sudjeno, jer ova briga, strah i paranoja ce sve u ludnicu da nas pocera, a opet cemo se zarazit... a ujedno i poludjet i posvadjat se sa svima zivima....

    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  31. The Following User Says Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  32. #4072
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Ja nisam ni mislio na javnim mjestima.Nego u svom dvoristu
    Ne mozes u svom dvoristu. Ako bi pozvao drustvo, to bi se smatralo mjestom stanovanja. Ali ako npr nedje imas neki plac ili imanje, ti ili neko od drugova, mozete slobodno da odete tamo i da raspalite, jer to onda nije mjesto stanovanja, a nije ni javna povrsina vec privatni posjed.
    A sa familijom tj clanovima domacinstva mozes slobodno da izadjes u dvoriste i da radis sto oces.

  33. #4073
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    712
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    "Ja cu da rostiljam, nema toga ko ce da mi zabrani, ali ipak cu da se sakrijem i nikome ne kazem dje sam"
    Bas dobra fora, mozda i najjaca ikad...
    Sve svjetske sile se bore sa ovim i plase za zdravlje, ali ovdje imamo "pacijente" koji su jaci od svega
    Postujte mjere jadni a ne se pravite pametni

  34. #4074
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Moglo je slobodno da se rostilja sa drustvom do prije par dana, dok nijesu donijeli ovu naredbu:
    "zabrana okupljanja u objektima stanovanja licima koja nijesu članovi zajedničkog porodičnog domaćinstva"
    Sad procitah taj cijeli set novih mjera.. i to je to? Tako je nesretno formulisano, da nema sanse ista da zabrane, haha..


  35. #4075
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Zadnjih 15 dana mi je kuca - poso.2-3x sam otiso do prodavnice.Na poslu u smjeni imam 3-4 kolege.Okle ja znam dje je bio taj kolega danas?
    Okle znam ko je sve pipo one stvari u prodavnicama?Koliko nam je sada radnika MUPA u izolaciji?Koliko nam je Zdravstvenih radnika u izolaciji?
    Sve vam smeta,od setaca pasa,ljudi koji rostiljaju u svoje dvoriste,ljudi koji setaju,ljudi u prodavnicama.

    Ajde da uvedemo 24-voro casovnu zabranu,ali od cega ce ljudi da zive?Pita li se ko,sta ce 80% ljudi da jede za 15-20 dana?
    Last edited by Randy Orton; 03-04-20 at 12:12.

  36. The Following 4 Users Say Thank You to Randy Orton For This Useful Post:


Page 163 of 383 FirstFirst ... 63113153159160161162163164165166167173213263 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •