View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 322 of 383 FirstFirst ... 222272312318319320321322323324325326332372 ... LastLast
Results 8,026 to 8,050 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #8026
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Може мени неко објаснити логику маски на отвореном ако око тебе нема апсолутно никог или на безбједном одстојању? И ово да на у затвореном може 200 а напоље не то је заиста апсурд.

  2. #8027
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ajd da se pravimo i kazemo da vjerujemo oficijalnim informacijama (nebitno koja je zemlja u pitanju), pa onda da presutimo cinjenicu koliko malo testova radimo, i po vrh svega toga i dalje nisi u pravu za boldovani dio.
    Podgorica isto tako i ima najveci procenat "koncetracije" ljudstva pa nikom nista, kafici rokaju kao ludi a sudeci po postovima na ovom forumu itekako se ne postuju mjere za maske. Pametnome i vise nego dovoljno da izvuce zakljucak.

    Sta god da se desi jedini nacin da se Podgorica "zakljuca" jeste da budemo svi zakljucani. Dal' tako treba ili ne je vec neka druga prica i nije za ovaj topic.

    Cinjenica je da su mjere jos jednom bez ikakvog smisla, kako one za Rozaje tako i ostatak CG.
    - Policijski cas u nocnim satima u Rozajama a stanovnici putuju sirom CG? Logika?
    - Zabranjena okupljanja na otvorenom a nisu u zatvorenom (do 200 ljudi) osim svadbe, matura i slicno?
    - Otvorene granice ka cijeloj EU a na plazama potrebno odrzavanje distance od 2 metra (nije da ce ovo biti neki problem ovog ljeta )?
    - Mlioni su donirani a nama aperatura za testiranje u kvaru (ako je vjerovati pojedinim forumasima)? Da ne pricamo da se nista nije uradilo na spremanju za buduce testiranje te ljudi cekaju i po 7+ dana na rezultate testa. Isto logika?

    Nisam za zatvaranje svega u potpunosti, ali mjere koje se donose moraju da budu sa smislom i moraju da se SPROVODE i to NESELEKTIVNO. Al' sve je ovo "okachi machku o rep", upravo radi selektivnog sprovodjenja mjera.
    Ne znam odakle vam aparatura da ne radi. Valjalo bi da iznosite provjerene informacije.
    Sto se para doniranih tice, ovdje ima vise detalja: https://www.coronainfocg.me/me/vijes...nu-za-donacije
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #8028
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Evo me ubjedjuju da ce, ukoliko tokom avgusta bude vece zajebancije sa koronom, skolska godina za prve razrede biti odlozena, odnosno da prvaci nece poceti ove godine vec se vratiti sistem skolovanja 8 godina, dok ce ova godina biti neka online ucionica.

    Jesam li jedini do koga dodjose ove price, jer dodjose sa dvije nevezane, razlicite strane.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  4. #8029
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    I ta prica kao i prica (koja je prisutna u PG i NK) da je u najvceoj tajnosti snimljeno prvo tromjesecje nastave, veze s mozgom nema.
    Sto god da se desi, koncept skolovanja se nece mijenjati. #UčiDoma je naisao na jako dobar odziv i taj pristup ce manje vise ostati isti, siguran sam...

    Jeste da su okolnosti bile, jesu i postoji mogucnost da ce biti vanredne. Ako kraj avgusta/pocetak septembra budu zeznuti, ide #UčiDoma. Ono dje ja vidim prostor za dodatno poboljsanje jeste strucno obrazovanje, prevashodno prakticni dio ali eto to je samo neka moja opservacija...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  5. #8030
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,690
    Thanks Thanks Given 
    1,959
    Thanks Thanks Received 
    822
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Đe kupiti maske koje mogu da se peru?
    Tj. one 3M ili kako već

  6. The Following User Says Thank You to mur3633 For This Useful Post:


  7. #8031
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Sinoć po kafanama i lokalima hiljade ljudi a jutros brat i ja sa maskama u auto, ne živimo u istom domaćinstvu.
    Jutros na kafu i kiselu stotine ljudi a ja bez maske ne smijem hleb uzet u praznu prodavnicu.

    Smiješno :-)
    This time next year we'll be millionaires

  8. The Following User Says Thank You to sparky For This Useful Post:


  9. #8032
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    @sparky ko si ti da sumnjas u odluke NKT? Sve je to mnogo pametnih glava smislilo.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  10. The Following User Says Thank You to bojankov For This Useful Post:


  11. #8033
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,523
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Ne trebaju maske u auto da ja znam

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  12. #8034
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fitnespro View Post
    Ne trebaju maske u auto da ja znam

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Trebaju,osim ako niste clanovi istog domacinstva

  13. The Following User Says Thank You to Randy Orton For This Useful Post:


  14. #8035
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne znam odakle vam aparatura da ne radi. Valjalo bi da iznosite provjerene informacije.
    Sto se para doniranih tice, ovdje ima vise detalja: https://www.coronainfocg.me/me/vijes...nu-za-donacije
    Sa razlogom pomenuh da su informacije od par forumasa. Pomenuo sam ih jer su u pitanju ljudi koji su itekako reputabilni. Sama cinjenica da se na dnevnom nivou testira tipa max 400 govori vise nego dovoljno da nesto ne stima.

    Sto se tice sajta sa donacijama potpuno sam svjestan istog. Jedan pogled na sajt govori dovoljno, tacnije, da je odliv novca minujaturan u odnosu na to koliko je ostalo na racunu + da taj sajt prikazuje samo donacije od strane privatnih/fizickih lica a ne i od EU.

  15. #8036
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,523
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Trebaju,osim ako niste clanovi istog domacinstva
    Gdje to ima da pise? Nisam cuo za to do evo sad, niti vidio da iko nosi

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  16. #8037
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fitnespro View Post
    Ne trebaju maske u auto da ja znam

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Treba jbg
    E sad ne znam ako sam sam moram li je imati :-)

    This time next year we'll be millionaires

  17. #8038
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,523
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Treba jbg
    E sad ne znam ako sam sam moram li je imati :-)

    E gluposti ove.
    Jos nikoga ne vidjeh da je nosi u kola bez par paničara kad je ovo sve počelo.

    A ako si sam nema nikakve logike da je nosis tako da ne vjerujem da bi te tu iko i mogao cimati.

    Koje gluposti, znaci vozim se sa drugom u auto pod maskama a onda dodjemo doma do mene i iz iste boce zidarku kapimo i slicno?

    Ali bitno je da smo sigurni u to auto 10 minuta na 50+ stepeni? Smisleno, nema sta.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to Fitnespro For This Useful Post:


  19. #8039
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fitnespro View Post
    E gluposti ove.
    Jos nikoga ne vidjeh da je nosi u kola bez par paničara kad je ovo sve počelo.

    A ako si sam nema nikakve logike da je nosis tako da ne vjerujem da bi te tu iko i mogao cimati.

    Koje gluposti, znaci vozim se sa drugom u auto pod maskama a onda dodjemo doma do mene i iz iste boce zidarku kapimo i slicno?

    Ali bitno je da smo sigurni u to auto 10 minuta na 50+ stepeni? Smisleno, nema sta.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    To je to, jutros svi na kafu zajedno onda u kola maske a večeras zdravlja bilo u klubove po primorju :-)

    Nisam protiv mjera i protiv ovih stvari, sve treba da se poštuje, ali kad neke stvari vidim pitam se da li sam ja glup ili oni.
    This time next year we'll be millionaires

  20. The Following 2 Users Say Thank You to sparky For This Useful Post:


  21. #8040
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Sa razlogom pomenuh da su informacije od par forumasa. Pomenuo sam ih jer su u pitanju ljudi koji su itekako reputabilni. Sama cinjenica da se na dnevnom nivou testira tipa max 400 govori vise nego dovoljno da nesto ne stima.
    Ljudi sa foruma su respektabilan izvor!? 400 testova dnevno na 600000 dovoljan razlog da se posumnja da nesto ne stima!? Interesantni navodi i obrazlozenja.

  22. #8041
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ljudi sa foruma su respektabilan izvor!? 400 testova dnevno na 600000 dovoljan razlog da se posumnja da nesto ne stima!? Interesantni navodi i obrazlozenja.
    Znas kako, meni licno neki mogu biti jer su do sada veoma rijetko pogrijesili sa pruzenim informacijama. Apsolutno ne vidim problem u tome, al' sam se ipak za svaki slucaj i u inicijalnom postu ogradio od informacije i naveo da su izvori sa foruma (sto si ti izgleda ignorisao u potpunosti!).

    Druga stvar, da, 400 testova dnevno na 600k+ stanovnika (izvini btw, 400 je uradjeno samo par puta na dnevnom nivou!) sa situacijom u kojoj se nalazimo je itekako mizerno i sumnjivo. Ne bi bilo mizerno u martu kada je bio "zacetak" svega i jos se nije znalo sta i kako treba, ali mi pricamo o situaciji koja je (po brojevima i dnevnom rastu) drasticno gora nego u martu-aprilu, o situaciji gdje inteligentni sve vise povecavaju testiranje a mi taskamo u mjestu. Tebi zvuci normalno da na dnevnom nivou imamo 10%+ zarazenih na broj testova a testtovi kaskaju u mjesu sa istim brojem, meni ne zvuci i ne vidim apsolutno nikakav problem u tome jer svi imamo svoje razloge radi kojih vjerujemo ono u sta vjerujemo al' moji definitivno nisu subjektivni vec se vode logikom i statistikom, za razliku od tvojih.

    Isto ovako su pojedini branili nas broj testiranja u martu/aprilu ali tada pod paravanom "pa mi testiramo najvise u regionu!". Evo sad ne testiramo, pa opet padaju neke igre odbrane koje ne piju vodu niti su potkrijepljenje bilo kakvom logickom misli.
    Last edited by beatnological; 03-07-20 at 10:40.

  23. #8042
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    400 se radilo par puta,inache se radi duplo i vishe manje,svakako imamo mali broj testova,ako ih nisu kupili...a puno bi bolje bilo da se kupe ljekovi koji su se pokazali efikasnim,pod uslovom da ih vishe uopshte ima na trzishtu.
    ...

  24. #8043
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Znas kako, meni licno neki mogu biti jer su do sada veoma rijetko pogrijesili sa pruzenim informacijama. Apsolutno ne vidim problem u tome, al' sam se ipak za svaki slucaj i u inicijalnom postu ogradio od informacije i naveo da su izvori sa foruma (sto si ti izgleda ignorisao u potpunosti!).

    Druga stvar, da, 400 testova dnevno na 600k+ stanovnika (izvini btw, 400 je uradjeno samo par puta na dnevnom nivou!) sa situacijom u kojoj se nalazimo je itekako mizerno i sumnjivo. Ne bi bilo mizerno u martu kada je bio "zacetak" svega i jos se nije znalo sta i kako treba, ali mi pricamo o situaciji koja je (po brojevima i dnevnom rastu) drasticno gora nego u martu-aprilu, o situaciji gdje inteligentni sve vise povecavaju testiranje a mi taskamo u mjestu. Tebi zvuci normalno da na dnevnom nivou imamo 10%+ zarazenih na broj testova a testovi kaskaju u mjesu sa istim brojem, meni ne zvuci i ne vidim apsolutno nikakav problem u tome jer svi imamo svoje razloge radi kojih vjerujemo ono u sta vjerujemo al' moji definitivno nisu subjektivni vec se vode logikom i statistikom, za razliku od tvojih.

    Isto ovako su pojedini branili nas broj testiranja u martu ali tada pod paravanom "pa mi testiramo najvise u regionu!". Evo sad ne testiramo, pa opet padaju neke igre odbrane koje ne piju vodu niti su potkrijepljenje bilo kakvom logickom misli.
    Nasih 400 je srazmjerno isto kao recimo da Srbija testira oko 6000 ili Bugarska 5000 itd., itd. Testira se i rezultati se obradjuju po prioritetima, prvo kontakti i lica sa ociglednim simptomima pa dalje. Ukoliko dobro odradis posao tvojih 400 su smisleniji nego necijih 10000 nasumicnih. Kao i u martu tako i sada opsjednutost brojem testiranja i insistiranje na toj prici nikako da uhvatim logican zakljucak sta dobijate sa tom pricom. Testiramo u kapacitetima koje imamo i koji su ocijenjeni kao dovoljni za drzavu velicine Crne Gore.

  25. #8044
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Testiramo u kapacitetima koje imamo i koji su ocijenjeni kao dovoljni za drzavu velicine Crne Gore.
    Sa boldovanim se mogu sloziti ali tako mizerni kapaciteti (i ne povecavanje istih) i jesu problem, ne vidim nikakvu logiku koja bi to mogla da ospori kako god da okrenes jer je jasno kao dan kakvi su nam kapaciteti. Sa ovim "koji su ocijenjeni" ne da se ne slazem nego je takva izjava apsolutno smijesna.

    Sto se tice povecavanja testiranja objasnit cu ti veoma jednostavno u cemu je razlika. Slazem se da je "400 smisljenih" bolje nego "1000 nasumicnih", al' samo u slucaju da je 10000 nasumicnih u potpunosti "nasumicno" (i bez razloga da bude tako). Tu lezi tvoj problem shvatanja povecanog broja testiranja jer si ubijedjen da svi pricaju o "nasumicnom testiranju" kada se pomene povecanje testiranih uzoraka. Pa nije niko u potpunosti lud da testira 100% nasumicno, osim u slucaju da zeli uzorak za nesto (kao sto je npr. uradio Island na samom pocetku radi istrazivanja), valjda se ide logikom da ces i sa povecanim brojem da testiras potencijalno zarazene a ne "random mete".

    Sa povecanim brojem testiranja dolazis do toga da:
    - Prije pronalazis potencijalne nosioce virusa i izolujes ih.
    - Smanjujes vremenski period u kojem je potencijalni nosioc virusa bio pozitivan a da se to nije znalo (radi manjka testiranja).
    - Po automatizmu smanjujes i period koji je potreban da se nadju njegovi kontakti jer je osoba testirana na vrijeme a radi toga u isto vrijeme i smanjujes brzinu prenosenja virusa. Recimo da testiras dnevno 400 ljudi, a osoba X je u trecoj grupi testiranih (znaci testirana je treci dan kao test broj 1200 i pozitivna je), automatski si eliminisao 2 dana sirenja virusa od strane kontakata (koji mogu biti zarazeni) osobe X.

  26. #8045
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Evo informacija iz prve ruke.
    Prijatelj (Američki papiri) došao privatnim avionom iz HR prije 5-6 dana u CG, 3× su ga testirali. Uzeli su mu 1500€ za testiranje.
    Kaže nije problem da me testiraju i da platim to, ali mi nisu dali rezultate 5 dana, samo ti daju neki papir ručno ispisan i to je to.
    Last edited by Bronx-PG; 03-07-20 at 11:34.

  27. #8046
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    @Bronx-PG to ti dodje info iz druge ruke onda :-)

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  28. The Following User Says Thank You to bojankov For This Useful Post:


  29. #8047
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,562
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,428
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default

    Ćes da kaeš da je kod nas test 500 eura?


  30. #8048
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Da da za strance je 500€ test

  31. #8049
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,833
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Dobio i priznanicu još veliš li, hahah kako ga je ošiša neko i to 3 puta
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  32. #8050
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Da da za strance je 500€ test
    Reci mu da laže kao kad je mali bio.
    Eto toliko
    One Ring to Rule them all...

  33. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


Page 322 of 383 FirstFirst ... 222272312318319320321322323324325326332372 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 22:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 13:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 13:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •