View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 190 of 383 FirstFirst ... 90140180186187188189190191192193194200240290 ... LastLast
Results 4,726 to 4,750 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #4726
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,952
    Thanks Thanks Given 
    4,792
    Thanks Thanks Received 
    9,836
    Thanked in
    3,729 Posts

    Default

    Vala ako vam drakonske kazne nisu po par iljada eura... (toliko dobiše oni Budvani što su kartali za vrijeme policijskog časa) + 30 dana istrage sleduje valjda svakog ko prekrši mjere.

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 08-04-20 at 23:11.
    War. War never changes.

  2. #4727
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    UCG: Potrebno da se oglasi NKT, pun grad šetača
    https://www.standard.co.me/drustvo/u...n-grad-setaca/


    NKT: Hold my beer
    Jeste, šetači su problem, a ne oni što se sa petoro kola po 2 skupljaju po livadama i brdima.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  3. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  4. #4728
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Moze ograniciti kretanje ali ne moze ga sankcionisati!? Pa Velibor sve vise briljira u zadnje vrijeme. Ne sumnjam da bi obrnutu situaciju u kojoj bi bio blizak vlasti napisao sve ovo samo suprotno.
    Ne postoji u zakonu krivicno djelo zabranjeno setanje,mora da se uvede podzakon ili uvede vanredno stanje.nista nije rekao sto ne stoji.sad odje moze da tumaci ko sta oce.drugo je sto ovi iz nkt uvode preporuke molbe, urce palce.zakone ne donosi niti vlada niti nkt,donosi ih skupstina,a kolko me sjecanje sluzi taj zakon nije nikad donesen.ne moze twit objava i izlazanje u sluzbenom listu da bude zakon.sve ostalo je krsenje ustava i zakona



    Zakon je normativni akt kojeg po posebno određenom postupku donosi Skupština Crne Gore. Zakon je nakon Ustava najviši i najvažniji pravni akt i mora biti saglasan sa Ustavom i potvrđenim međunarodnim ugovorima.

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  5. #4729
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Samo jos jedan mali doprinos apsurdnim izjavama Velibora Markovica koji veli da vlast moze ograniciti kretanje ali ne i kazniti a inace ne bih mu vise posvecivao paznju no tek izvod iz Krivicnog zakonika koji se tice ove tematike.


    KRIVIČNA DJELA PROTIV ZDRAVLjA LjUDI

    Nepostupanje po zdravstvenim propisima za suzbijanje opasne zarazne bolesti

    Član 287

    Ko ne postupa po propisima, odlukama, naredbama ili nalozima kojima se određuju mjere za suzbijanje ili sprječavanje opasne zarazne bolesti, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

    Teška djela protiv zdravlja ljudi

    Član 302

    (1) Ako usljed djela iz čl. 287 i 290 st. 1 i 2, 291, 293, 296 stav 1, 297 st. 1 i 2, 298 stav 1 i 299 stav 1 ovog zakonika, neko lice bude teško tjelesno povrijeđeno ili mu zdravlje bude teško narušeno, učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godina.

    (2) Ako je usljed djela iz čl. 287 i 290. st. 1 i 2, 291, 293, 296 stav 1, 297 st. 1 i 2, 298 stav 1 i 299 stav 1 ovog zakonika nastupila smrt jednog ili više lica, učinilac će se kazniti zatvorom od dvije do dvanaest godina.

    (3) Ako usljed djela iz čl. 290 stav 3, 296 stav 2, 297 stav 3, 298 stav 2 i 299 stav 2 ovog zakonika neko lice bude teško tjelesno povrijeđeno ili mu zdravlje bude teško narušeno, učinilac će se kazniti zatvorom do četiri godine.

    (4) Ako je usljed djela iz čl. 290 stav 3, 296 stav 2, 297 stav 3, 298 stav 2 i 299 stav 2 ovog zakonika nastupila smrt, učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do osam godine.
    Last edited by Rodion Romanovich; 08-04-20 at 23:14.

  6. #4730
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,643
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kako nije ? Samo za vikend 190 krivičnih
    dakle posle 190 krivičnih prijava za vikend opet će mnogi da se junače i ovog vikenda i da izlaze posle 13h subotom i 11h nedeljom. IQ = 0


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #4731
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    @rodion
    Da te sad ne citiram,lakse mi je ovako
    U svakoj recenici stoji AKO,nijedan od uhapsenih ili krivicno gonjenih nije zarazio niti ijednim djelom narusio zdravlje ugrozio zivot ili je smrt nastupila zbog krsenja ovih zakona itd.znaci oni hapse zdrave ljude to si zaboravio a to ako i dako...

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  8. #4732
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ja sam juče u apoteci kod Lakovića velikog kupila litar alkohola 11 eura, dobili su a išla sam po maske pltnene imali su po euro komad...i slučajno pitam da slučajno nemaju alkohola veli iimaju, pošto 11 eura litar...eto tako...

    Zar ne bi sad ak je negativn test 15 dana da budes u strogoj izolaciji, pa opet testiranje?
    Nisam imao kontakt sa ovima sto su pozitivni na virus. Danas sa me zvali iz IJZ i pricala doktorica sa mnom, pitala me sa kim sam imao kontakte od kolega u zadnjih 15 dana, rekoh nismo se ocima vidjeli bez iz auta par puta sto sam ih vidio.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  9. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  10. #4733
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,392
    Thanks Thanks Given 
    14,854
    Thanks Thanks Received 
    4,155
    Thanked in
    2,099 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    dakle posle 190 krivičnih prijava za vikend opet će mnogi da se junače i ovog vikenda i da izlaze posle 13h subotom i 11h nedeljom. IQ = 0


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nisi odavno

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  11. #4734
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,170
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Privremeno su ukinute akcize na medicinski alkohol, treba cijena da doobro pane ako ima odakle da se uvozi uopšte..

  12. #4735
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,643
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default [UPDATE] Crna Gora COVID-19

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Nisi odavno

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

    normalno. jer samo glup čoek može da izadje u tom vremenskom intervalu a zna da je to kažnjivo i da se zbog kršenja mjere u Spuž ide. možda ta osoba smatra da je faca ali činjenice govore drugačije


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by outline; 08-04-20 at 23:29.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #4736
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    @rodion
    Da te sad ne citiram,lakse mi je ovako
    U svakoj recenici stoji AKO,nijedan od uhapsenih ili krivicno gonjenih nije zarazio niti ijednim djelom narusio zdravlje ugrozio zivot ili je smrt nastupila zbog krsenja ovih zakona itd.znaci oni hapse zdrave ljude to si zaboravio a to ako i dako...

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Dakle na osnovu zakona i Ustava uvodi se ogranicenje kretanja, u tom smislu formira se NKT koje daje preporuke ministarstvu zdravlja a koje na osnovu tog zakona izdaje naloge, naredbe itd. Za sprovodjenje i kontrolu tih naredbi je nadlezan represivni organ a on kaznjava i sprovodi zbog nepostovanja tih mjera i naredbi sto je i precizirano clanom 287 krivicnog zakonika. Dakle nepostupanje po naredbama kojima se odredjuju mjere. Ja ne znam sta ovdje nekom nije jasno? Mozemo se slagati ili ne slagati povodom toga ali je sve ostalo zakonito i u skladu sa Ustavom.

    Član 287

    Ko ne postupa po propisima, odlukama, naredbama ili nalozima kojima se određuju mjere za suzbijanje ili sprječavanje opasne zarazne bolesti, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

  14. #4737
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,952
    Thanks Thanks Given 
    4,792
    Thanks Thanks Received 
    9,836
    Thanked in
    3,729 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Nisam imao kontakt sa ovima sto su pozitivni na virus. Danas sa me zvali iz IJZ i pricala doktorica sa mnom, pitala me sa kim sam imao kontakte od kolega u zadnjih 15 dana, rekoh nismo se ocima vidjeli bez iz auta par puta sto sam ih vidio.
    Mexico, da ne shvatiš što lično ali mi je nevjerovatno da ti nije pripisana barem kućna izolacija ako si još uvjek "pod istragom" IJZ (a jesi čim te zivkaju) ?

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    War. War never changes.

  15. #4738
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Pa u sustini nijesu problem ovi sto izlaze za vrijeme zabrane koliko je problem masovnost u vrijeme kad je dozvoljeno kretanje. Ne postuju se PREPORUKE, a to je da se iz kuce izlazi samo zbog osnovnih potreba, apoteka, prodavnica... A naredjenja se postuju i tekako, u najvecem broju slucajeva. A narod ka narod, "dozvoljeno mi je da se krecem kroz grad do 19:00 i idem da protegnem noge jedno pola dana" E to je problem. 190 ljudi na cijelu drzavu nije problem, koliko ovo predhodno sto rekoh. To je moje misljenje.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  16. #4739
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,962
    Thanks Thanks Given 
    1,362
    Thanks Thanks Received 
    1,672
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    Bude naroda masu, ali većinom setaju po dvoje...

    Ne mogu ni u stan po 24h...


    Najgore od svega što ovome neće brzo kraj

  17. #4740
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Mexico, da ne shvatiš što lično ali mi je nevjerovatno da ti nije pripisana barem kućna izolacija ako si još uvjek "pod istragom" IJZ (a jesi čim te zivkaju) ?

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Ma nema grke prijatelju. Ovako, testirani su ljudi u prvom krugu kad je bilo izvjesno da je jedan pozitivan. Onda je taj spisak prosiren i 90% nas je testirano, nekh 10% nije bilo potrebe,jer oni ne krdaju nidje. Inace mi smo smjeteni na dvije lokacije a svi zarazeni su sa jedne lokacije. Ja sam na ovo drugoj i svi koji smo testirani smo negativni. Nekoliko njih sa prve lokacije su u kucnu izolaciju, nekoliko njih sa prvog testiranja koji su negativni isto. Iz IJZ dosli kod nas, uzeli bris i danas zvali svakog pojedinacno da kazu rezultate i porazgovaraju, pitaju "da li ste bili u kontakru, ako jeste, kad, koliko, na koji nacin..." i tome slicno. To je sva prica. Slobodno pitaj sto mislis da ti mogu pojasnit.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  18. The Following 2 Users Say Thank You to mexiko For This Useful Post:


  19. #4741
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Bude naroda masu, ali većinom setaju po dvoje...

    Ne mogu ni u stan po 24h...


    Najgore od svega što ovome neće brzo kraj
    Hoce mili, vidjeces.
    Jer oni nemaju mogucnosti da gase pozare koji se naziru. A koji nemaju direktno veze sa samom bolescu, nego su lancane reakcije ovih mjera za suzbijanje ove muke. Tu najvise mislim na glad vecinskog dijela stanovnistva..
    Samo zdravlje da nas posluzi, brzo ce to da bude tema broj 1. A ne setnja..rostiljanje..okupljanje..

  20. #4742
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    To vec postaj etema broj 1
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  21. #4743
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  22. #4744
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    To vec postaj etema broj 1
    Da, mozda na forumu. Za Vladu i ove koji se pitaju to nije primarno.
    Ne mozes ti druze gladnog da zatvaras, ogranicavas, provociras. Ti prvo pruzi podrsku nezaposlenima. Pruzi podrsku onima koji su bez posla ostali. Pruzi podrsku onima kojima je biznis stao. Itd..

    A ne da otvaras racune za donacije. I da sastavljas nove mjere, od kojih bar trecina ima rupe i nema uporiste u logici.

    Razumijem cime su izazvani. Ali ne radi se to tako. Pa nismo mi neki Nobelovci odje i ako se tako ponasamo, ali ce bar 80% nas reci da ovo veze sa zivotom nema. Posebno odredba koju sam istakao.
    Da li je ustavno ili ne..nije bitno. Ako vodis drzavu, ako se pitas, moras malo i da upoznas svoj narod. Da znas da taj narod je na ivici pucanja iz vise rqzloga.
    Nismo mi ni Japanci, ni Kinezi, a ni Njemci... Mi smo to sto jesmo i to se ne moze promijenit za mjesec dana. Ne mijenja se generacijama evo.

  23. #4745
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,784
    Thanks Thanks Given 
    10,915
    Thanks Thanks Received 
    5,155
    Thanked in
    2,404 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tico View Post
    da rezimiramo...
    mogu li dvoje u kola?
    povedem hanumu do prodavnice,sacekam je u kola i vratimo se kuci isto kolima ?
    Sigurnije je ka Radosav i Ljeposava.Ti u auto a ona polako pješake pored tebe,ti kukaš kako se umori...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  24. The Following 2 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  25. #4746
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Da, mozda na forumu. Za Vladu i ove koji se pitaju to nije primarno.
    Ne mozes ti druze gladnog da zatvaras, ogranicavas, provociras. Ti prvo pruzi podrsku nezaposlenima. Pruzi podrsku onima koji su bez posla ostali. Pruzi podrsku onima kojima je biznis stao. Itd..

    A ne da otvaras racune za donacije. I da sastavljas nove mjere, od kojih bar trecina ima rupe i nema uporiste u logici.

    Razumijem cime su izazvani. Ali ne radi se to tako. Pa nismo mi neki Nobelovci odje i ako se tako ponasamo, ali ce bar 80% nas reci da ovo veze sa zivotom nema. Posebno odredba koju sam istakao.
    Da li je ustavno ili ne..nije bitno. Ako vodis drzavu, ako se pitas, moras malo i da upoznas svoj narod. Da znas da taj narod je na ivici pucanja iz vise rqzloga.
    Nismo mi ni Japanci, ni Kinezi, a ni Njemci... Mi smo to sto jesmo i to se ne moze promijenit za mjesec dana. Ne mijenja se generacijama evo.
    Чу подршку, па живиш ли ти од јуче ође или шта? Они не пружају подршку људима ево 20 година, нема апсолутно разлога ни сада. Ништа гладнији људи нису сад у односу на прије вируса овога. Тако да ти та прича не пије воду.

    Што значи да треба само претећи и спасити што више људи које овај вирус може живота да кошта а онда кад прође све ово ај да видимо што нису пружили економску помоћ људима и зашто смо очекивали да ће је бити кад је нема ево 20год

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  26. #4747
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Чу подршку, па живиш ли ти од јуче ође или шта? Они не пружају подршку људима ево 20 година, нема апсолутно разлога ни сада. Ништа гладнији људи нису сад у односу на прије вируса овога. Тако да ти та прича не пије воду.

    Што значи да треба само претећи и спасити што више људи које овај вирус може живота да кошта а онда кад прође све ово ај да видимо што нису пружили економску помоћ људима и зашто смо очекивали да ће је бити кад је нема ево 20год

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Buraz, zivimo zajedno odje. Slazem se sa tobom i na tu temu mogu dosta da pisem, sve kroz primjere.
    Medjutim nas narod je "snalazljiv", pa zaradi da prezivi. Stekat nije mogao, a sad treba zivjet. Kako!?

  27. #4748
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,189
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,305
    Thanked in
    2,009 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    #NKT: mjere se ne poštuju dovoljno. Data saglasnost na nove mjere i izmjenu i dopunu ranijih:
    1. Najviše jedno lice na javnim površinama
    Ovim tempom ćemo 15. aprila da dobijemo totalni lockdown, umjesto da se od početka, ako je već takva situacija, obustavilo doslovno sve na mjesec dana. Mogli smo već biti apsolutno čisti i lagano se vraćati u normalu.

    Iz ovakvog šaltanja sa mjerama u zemlji sa najvećom potrošnjom antidepresiva po glavi stanovnika u Evropi, može da proradi još zala.
    The more things change, the more they stay the same.

  28. #4749
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Buraz, zivimo zajedno odje. Slazem se sa tobom i na tu temu mogu dosta da pisem, sve kroz primjere.
    Medjutim nas narod je "snalazljiv", pa zaradi da prezivi. Stekat nije mogao, a sad treba zivjet. Kako!?
    Да , тачно. Али зато мислим да баш треба упријети са овим мјерама, примирити , некако преживјети и онда им јебат матер .

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  29. #4750
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    592
    Thanks Thanks Given 
    190
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Naredna mjera: samo nista covjek moze boraviti na javnoj povrsini.

  30. The Following 2 Users Say Thank You to flp15 For This Useful Post:


Page 190 of 383 FirstFirst ... 90140180186187188189190191192193194200240290 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •