View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 15 of 383 FirstFirst ... 51112131415161718192565115 ... LastLast
Results 351 to 375 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #351
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ne radi se samo o ova dva slučaja. Ja lično znam još ljudi koji su došli iz područja koja su kritična i ponašaju se ovuda lagodno.
    Od slučaja u Podgorici mogu i ja biti zaražen, a da nisam imao pojma zbog neodgovornosti. Čisto neodgovornosti. Nemojmo.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    kolektivna svijest nam je takva, ja samo molim za razum da se ne prenose rekla kazala informacije i time jedni navode na linč a drugi dovode u situaciju da budu satanizovani i linčovani, zbog MOŽDA pogrešnih riječi....to sad niej lijek za koronu niti je potrebno...samo zato reagujem i pišem
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #352
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...irajte-ljekara

    e ovo je jako bitno da znamo

    Ukoliko sumnjate da imate simptome koronavirusa ostaniti kući.
    Pozovite dežurni broj Instituta za javno zdravlje 020/412-858 i pratite uputstva ljekara.
    Ne da je bitno, nego je ovo od ključne važnosti da zdravstveni sistem ne bi kolabirao. Siguran sam da dosta ljudi ovo ne zna i da će veliki broj takvih po običaju zapucati u dom zdravlja čim dobije temperaturu ili počne da kašlje.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  3. #353
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Zamoliću vas da pustite žene, dosta im je muke što su bolesne i što su svoje najbliže i najdraže zarazile, samo im sad treba ova priča i linčovanje! Ko zna kad je ta iz Amerike kartu kupila a i ova za Barselonu! Nije mi jasna ova priča...i moje dijete je išlo u Španiju poslovno, od 5-8 marta i javio se ljudima u institut i sad sjedi i čeka da vidi oće li dobiti simptome...evo i mi ostali čekamo uz njega imamo još 7 dana do isteka toga perioda od 14 dana i štrecamo na svaku glupost koja nam se učini da nas boli ili muči....ne mogu da vjerujem koji idioti ti koji pljuju ženu koja je bila u Španiju i Ameriku?! Samo ovdje takvo što može čovjek čuti....
    Ne pljuju ženu što je bila, nego pljuju ženu što se ponašala kao da nije to ništa strašno.

    Vjerovatno priča "a neće to mene"....

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #354
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,682
    Thanks Thanks Given 
    3,570
    Thanks Thanks Received 
    8,647
    Thanked in
    4,661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    zamolio bih ljude koji u životu nisu iskusili policijski čas da ga ne prizivaju tako lako...meni ne smeta jer sam navikao doma da sjedim po 12 sati dnevno zbog posla ali prilično sam siguran da za većinu vas ne bi to baš lagano palo, da se nadamo ipak da će se narod urazumit u idućih par dana što se tiče okupljanja i igranja po parkova
    u Srbiji vidim da je od 8 sati uveče do 5 ujutru. nadam se samo da će nas sad kad znamo da imamo i mi slučajeve, to natjerati da budemo kući. u suprotnom ne vidim drugu opciju bez policijski čas


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  5. #355
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,545
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    meni sestra radi u bolnici u minhenu, dolazila je 26.02. (do 29.) i tek kad je dosla ovdje mi smo je sacekali sa pitanjima o virusu, a tad tamo nisu toliko pricali o tome. u isto vrijeme joj je kolega imao par slobodnih dana i otisao je kuci u milano i bojao se da ga nece pustiti nazad. po povratku im je najavljeno testiranje, jos ga nisu odradili, tako da... prije nego udarite na institucije, imajte malo razumijevanja i za njih. posebno za zdravstvene radnike koji ce da budu u prisustvu zarazenih. inace, moja sestra ima bronhitis.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  7. #356
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne pljuju ženu što je bila, nego pljuju ženu što se ponašala kao da nije to ništa strašno.

    Vjerovatno priča "a neće to mene"....

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ja te opet pitam odakle znaš? Ako si pročitao na fb i na forum ovdje, onda tvrdim da ti to nije baš neki relevanntan izvor...možda je žena cijelu neđelju zatvorena u sobu i uz preporuku sa instituta čaeka simptome da bi bil testirana? Ljudi iz Indtituta rekoše da su ble pod nadzorom...

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    meni sestra radi u bolnici u minhenu, dolazila je 26.02. (do 29.) i tek kad je dosla ovdje mi smo je sacekali sa pitanjima o virusu, a tad tamo nisu toliko pricali o tome. u isto vrijeme joj je kolega imao par slobodnih dana i otisao je kuci u milano i bojao se da ga nece pustiti nazad. po povratku im je najavljeno testiranje, jos ga nisu odradili, tako da... prije nego udarite na institucije, imajte malo razumijevanja i za njih. posebno za zdravstvene radnike koji ce da budu u prisustvu zarazenih. inace, moja sestra ima bronhitis.
    eto to je to...niti država ima toliko testova na raspolaganju, niti smo mi "dobri" građani, niti su nekad okolnosti jasne....
    Last edited by zvoncica; 17-03-20 at 23:45.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  9. #357
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    zamolio bih ljude koji u životu nisu iskusili policijski čas da ga ne prizivaju tako lako...meni ne smeta jer sam navikao doma da sjedim po 12 sati dnevno zbog posla ali prilično sam siguran da za većinu vas ne bi to baš lagano palo, da se nadamo ipak da će se narod urazumit u idućih par dana što se tiče okupljanja i igranja po parkova
    Nije to prizivanje, to nam je realnost nastavimo li sa ovakvim ponašanjem.. Personalno, da je ova država zapošljavala ljude po znanju a ne po partijskoj knjižici sad bih vjerovatno bio na prvom frontu a ne na prslom netu, beskorisno..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  10. #358
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,315
    Thanked in
    2,018 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    a to već danima kruži, ali je i demantovano, pa je posle ista stvar za paracetamol rečena....samo da se izludi ovaj narod! Ne pijte nita ako dobijete temperaturu nego lijepo nazovite institut i pitajte što vam je činjeti i oni će vam reći sta da pijete
    Nemojte nasjedati ni na demante, već sam pisao o tome. Demantovana je samo tvrdnja da je Univerzitet u Beču utvrdio štetnost Ibuprofena/brufena kod covid-19 pacijenata - oni nisu radili takvu analizu i to je sve što je demantovano. Ipak prestavnica farmaceuta je prije dva dana u gostovanju u jutarnjem na RTCG iazala da priča o brufenu nije kompletan fake news jer postoje neka nova saznanja iz Francuske. Upravo je ta preporuka i potekla od francuskog minstra zdravlja, ljekara po struci, Olivera Verana.
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #359
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    prijatelica mi kaže da joj je muž neđe u Kini na moru na brodu i svaki čas čeka da ga puste ...što će on čovjek ako ga ekspeduju kući, nekako...zbilja nije kriv, van kuće je od septembra...
    Teško da će doma skoro, meni je nekoliko drugova na brodu i čekaju iskrcaj, trenutno je nemoguće doći do CG iz tako dalekih zemalja jer je skoro sve prekinnuto.
    This time next year we'll be millionaires

  12. #360
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    mi do prije 3 dana nismo pricali o virusu ,a ne 8 marta . Al dobro,takav smo mi narod,samo udrite
    zena je kriva, drzava nije

  13. #361
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    mala smo sredina i obzirom da su pomenuta i imena javio bi se sigurno neko od njenih poznanika ko bi rekao da to nije tako...e sad ovo je potpuno pogrešan način za ovu situaciju, trebala bi ona sama da kaže bila sam tuda i tuda da bi se na vrijeme spriječilo širenje dalje jer ako se otme kontroli biće zeznuto, ovako ćuti ona ćute i oni što su pričali s njom naravno da će narod paničiti
    She is only here to annoy herself!

  14. #362
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ja te opet pitam odakle znaš? Ako si pročitao na fb i na forum ovdje, onda tvrdim da ti to nije baš neki relevanntan izvor...možda je žena cijelu neđelju zatvorena u sobu i uz preporuku sa instituta čaeka simptome da bi bil testirana? Ljudi iz Indtituta rekoše da su ble pod nadzorom...

    eto to je to...niti država ima toliko testova na raspolaganju, niti smo mi "dobri" građani, niti su nekad okolnosti jasne....
    Znam direktno iz instituta.
    Gospođa koja je bila u Španiji se sama prijavila institutu i bila u kućnoj izolaciji. Rečeno joj je da ide na samoizolaciju i da se javlja 2x dnevno.
    Zato si i otkrili tako brzo jer su se pojavili simptomi.

    Gospođa koja je bila u USA je došla u UL prije 12 dana. Nije se prijavila da je došla (mada nije ni bila obavezna), nije bila u izolaciji nego šetala Pristanom.
    Izjavila je da se viđela sa masu rodbine i da se sa svima "pitala".

    Nemam Facebook, nemam Instagram niti koristim ikakve društvene mreže.


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #363
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,315
    Thanked in
    2,018 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    e sad ovo je potpuno pogrešan način za ovu situaciju, trebala bi ona sama da kaže bila sam tuda i tuda da bi se na vrijeme spriječilo širenje dalje jer ako se otme kontroli biće zeznuto, ovako ćuti ona ćute i oni što su pričali s njom naravno da će narod paničiti
    Nešto ne vjerujem da bi se većina osoba prijavila za karantin nakon saznanja da su bili u blizini dotične
    The more things change, the more they stay the same.

  16. #364
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Jedno je sigurno, pamtiće ovaj 8. Mart za dugo dugo godina....
    This time next year we'll be millionaires

  17. #365
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Nešto ne vjerujem da bi se većina osoba prijavila za karantin nakon saznanja da su bili u blizini dotične
    ne mora karantin dovoljna bi bila samoizolacija i da se registruju kao potencijalni, pa u slučaju simptoma karantin

    znam da to nije 100% sigurna mjera ali i to je bolje od 0%

    Quote Originally Posted by Poker_Sindrom View Post
    mi do prije 3 dana nismo pricali o virusu ,a ne 8 marta . Al dobro,takav smo mi narod,samo udrite
    zena je kriva, drzava nije
    o čemu pričaš?

    evo ti od ovog posta pa nadalje, a prije toga smo ispisali jos 40 strana

    znači sve osobe koje su išle turistički u države koje su već imale gomilu zaraženih i umrlih su svjesno rizikovale čisto radi hira njihovoga, da je za posao pa i ajde ali ovo mi je nerazumljivo

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...44#post5304444
    She is only here to annoy herself!

  18. #366
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,315
    Thanked in
    2,018 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ne mora karantin dovoljna bi bila samoizolacija i da se registruju kao potencijalni, pa u slučaju simptoma karantin

    znam da to nije 100% sigurna mjera ali i to je bolje od 0%
    Misliš?

    Crtice iz večaras donesenih mjera:

    Obavezan je smještaj u karantin lica koja su bila ili za koja se sumnja da su bila u kontaktu sa licima oboljelim od novog virusa korona ili sa licima za koja postoji sumnja da su oboljela od ove bolesti, kao i lica koja dolaze iz zemalja sa visokim nivoom lokalne transmisije virusa.

    Lica koja su bila u kontaktu sa oboljelima od novog virusa korona moraju biti sama u prostoriji u karantinu.
    The more things change, the more they stay the same.

  19. #367
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    jedno pitanje radi cega se dozvoljava u pravoslavnim objektima odrzavanje crkvenih obredi ?
    Evo šta su odlučile druge pravoslavne crkve:

    Grčka pravoslavna crkva obustavila dnevne liturgije.

    Ruska pravoslavna crkva uvela niz preventivnih mjera: za pričešće će se koristiti jednokratne kašičice (vino) i jednokratne higijenske rukavice (hljeb); umjesto ljubljenja krsta na kraju liturgije preporučuje se da sveštenik pomazi vjernika krstom po glavi; provjetravanje crkvenih prostorija; dezinfekcija ruku sveštenika; sveštenk neće dopuštati vjernicima da mu ljube ruku; promjena vode nakon krštenja; itd.

    https://www.nytimes.com/reuters/2020...ia-church.html
    http://www.patriarchia.ru/db/text/5608418.html
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  20. #368
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Ne znam cuh li dobro Vucica ali cini mi se da je spomenuo da su vrsili kontrolu ljudi koje su poslali u samoizolaciju a da 1600 nisu nasli kuci.

  21. #369
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Znam direktno iz instituta.
    Gospođa koja je bila u Španiji se sama prijavila institutu i bila u kućnoj izolaciji. Rečeno joj je da ide na samoizolaciju i da se javlja 2x dnevno.
    Zato si i otkrili tako brzo jer su se pojavili simptomi.

    Gospođa koja je bila u USA je došla u UL prije 12 dana. Nije se prijavila da je došla (mada nije ni bila obavezna), nije bila u izolaciji nego šetala Pristanom.
    Izjavila je da se viđela sa masu rodbine i da se sa svima "pitala".

    Nemam Facebook, nemam Instagram niti koristim ikakve društvene mreže.


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    oliko sam shvatila ta zena iz UL je prije 12 dana došla iz Amerike...tada je na ovom forumu bilo dvadesetak strana na onoj prvoj temi o pandemiji....sad je 125...drugo, žena ima preko 70 godina, došla je iz Amerike koja u tom trenutku ne da nije prijavljivala ikakvu vezu sa COVID-om no ni Evropa jop nije imala baš ovakvu bitku...moj sin je pošao za Španiju 5. marta i tek se Italija počela boriti sa virusom, ali su uredn obavljani letovi iz Italije do Španije..Amerika je smatrana ka oaza u koju ćemo svi bježat ako zatreba...a onda imaš ženu od preko 70 godina....vjeruj mi mog tatu koji je koju godinu stariji od nje ne mogu da discipliujem šanse nema.....molim ga i kumim da ne mrda iz kuće, brate , ne mogu bez da ga vežem!Danas mi je obećao da neće izlaziti a danas je cijeli dan išao da obavlja neke "poslove"...to su ljudi koji su imali neki drugačiji ritam i ne razumiju koliko se danas sve lakše širi i prenosi...
    inače je htio unuka juče da ižljubi nije ga vidio danima...zamalo u nesvijest niejsam pala kad je rekao da će doć kod nas....on se uvrijedi kad mu zabranih da dolazi...staro čeljade je često vrlo nerazumno
    Last edited by zvoncica; 18-03-20 at 00:09.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #370
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,545
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    mi smo u samoizolaciji, a za putnike je bilo karantin odvojen od porodice, koliko mi se cini.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. #371
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,545
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    oliko sam shvatila ta zena iz UL je prije 12 dana došla iz Amerike...tada je na ovom forumu bilo dvadesetak strana na onoj prvoj temi o pandemiji....sad je 125...drugo, žena ima preko 70 godina, došla je iz Amerike koja u tom trenutku ne da nije prijavljivala ikakvu vezu sa COVID-om no ni Evropa jop nije imala baš ovakvu bitku...moj sin je pošao za Španiju 5. marta i tek se Italija počela boriti sa virusom, ali su uredn obavljani letovi iz Italije do Španije..Amerika je smatrana ka oaza u koju ćemo svi bježat ako zatreba...a onda imaš ženu od preko 70 godina....vjeruj mi mog tatu koji je koju godinu stariji od nje ne mogu da discipliujem šanse nema.....molim ga i kumim da ne mrda iz kuće, brate , ne mogu bez da ga vežem!Danas mi je obećao da neće izlaziti a danas je cijeli dan išao da obavlja neke "poslove"...to su ljudi koji su imali neki drugačiji ritam i ne razumiju koliko se danas sve lakše širi i prenosi...
    ne mora da znaci da je virus pokupila u usa, mogla je usput dje je stigla i u avionu.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. #372
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    zamolio bih ljude koji u životu nisu iskusili policijski čas da ga ne prizivaju tako lako...meni ne smeta jer sam navikao doma da sjedim po 12 sati dnevno zbog posla ali prilično sam siguran da za većinu vas ne bi to baš lagano palo, da se nadamo ipak da će se narod urazumit u idućih par dana što se tiče okupljanja i igranja po parkova
    Brate moj,

    U životu me samo mlinac nije mlio. Ovo što se odje dešava gledao sam iz prvih redova u Grčkoj pa u Egiptu samo što nije bio virus nego ekonomska kriza i arapsko proljeće, bukvalno u sred toga sam bio i kako se bilo vaditi odatle to ja znam.

    U Maroku i Alžiru sam bio kad je formirana Islamska država u Magrebu, bukvalno dan kad je formirana smo sišli sa planine i prebacili se na sto muka u veći grad da bi nam na recepciji hotela rekli da je francuski turista zaklan istu noć kad smo napustili to selo.

    U Istanbulu se terorista raznio pored stana dje sam bio sa trudnom zenom, nijesmo 2 dana mogli da izadjemo bez struje i bez interneta ne znaš šta se dogadja ali nema izlaska.
    U Melburnu sam za 10 min propustio da se na tramvajskoj stanici u mene i porodicu zakuca nervni bolesnik sa džipom koji je pobio i povrijedio ljude....

    Znam vrlo dobro šta je policijski čas, legalista sam, ljevičar, cijenim ljudska prava....

    Ali ***** profiterska što kupuju sve da bi dizali cijenu i maloumnike koji glume i misle da neće njih pa su po cijeli vani, debile koji idu od jednog do drugog na kafu nenajavljeni, za ove sto ne mogu bez teretane dana pa idu na sprave ove sto disu jedni drugima za vrat u redovima itd

    Pa za te bi radio narodni sud vjeruj mi... A ne policijski čas ....
    Last edited by Gandalf_White; 18-03-20 at 00:11.
    One Ring to Rule them all...

  25. #373
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,411
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Prevoz stopiran. Bas drasticna mjera obzirom da nemamo jos potvrdjen slucaj korone. Ocigledno nemamo sredstava za dezifenciju. Kao sto je neko napisao kako ce pacijent do KBC po hemoterapiju?

    Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
    Ja sam prekjuče uzlea nalog za tablete za oca, umjesto hemo dobiaj ove tablete i on je daan spredao u Fond Pio i iskreno se nadam da će mu stići jer ih mora piti

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    oliko sam shvatila ta zena iz UL je prije 12 dana došla iz Amerike...tada je na ovom forumu bilo dvadesetak strana na onoj prvoj temi o pandemiji....sad je 125...drugo, žena ima preko 70 godina, došla je iz Amerike koja u tom trenutku ne da nije prijavljivala ikakvu vezu sa COVID-om no ni Evropa jop nije imala baš ovakvu bitku...moj sin je pošao za Španiju 5. marta i tek se Italija počela boriti sa virusom, ali su uredn obavljani letovi iz Italije do Španije..Amerika je smatrana ka oaza u koju ćemo svi bježat ako zatreba...a onda imaš ženu od preko 70 godina....vjeruj mi mog tatu koji je koju godinu stariji od nje ne mogu da discipliujem šanse nema.....molim ga i kumim da ne mrda iz kuće, brate , ne mogu bez da ga vežem!Danas mi je obećao da neće izlaziti a danas je cijeli dan išao da obavlja neke "poslove"...to su ljudi koji su imali neki drugačiji ritam i ne razumiju koliko se danas sve lakše širi i prenosi...
    Evo i ja sa mojim muku mučim, tačnije sestra dolje a aj molim i kumim na telefon. Obeća, sve shvati, neće, razumije i onda zove sestru iz prodavnice da pita što joj treba Tačno, jedino da ih vežemo, sa sve svekrvom koja je morala da nešto trkne da kupi a mi smo im rekli da ćemo sve donositi i prinostiti jer se oni ne umiju čuvati. Otac 79 godina, pa donekle da shvatim ali ne mogu shvatiti ovaj neodgovoran narod. Prije 5 ili 6 momaka ispred zgrade sjede, razgovaraju se, žene šetaju bebe jaooo
    Sjutra je tata zaključan, ne znam što drugo.

  26. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  27. #374
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    gando sve to može i bez toga, eto je bila komunalna sa razglasom i rastjerivala i imalo je efekta, mogla bi i obična policija kad vidi tako grupice ljudi i to je to za par dana će leći valjda ljudima da ne smiju
    She is only here to annoy herself!

  28. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  29. #375
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,043
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,545
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    sve to može i bez toga, eto je bila komunalna sa razglasom i rastjerivala i imalo je efekta, mogla bi i obična policija kad vidi tako grupice ljudi i to je to za par dana će leći valjda ljudima da ne smiju
    efekat je trebalo da ima ono #ostanidoma, a ne da te neko tjera sa ulice.
    nothing comes from violence and nothing ever could

Page 15 of 383 FirstFirst ... 51112131415161718192565115 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •