View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
101. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

55 54.46%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

11 10.89%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

13 12.87%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

22 21.78%
Page 282 of 347 FirstFirst ... 182232272278279280281282283284285286292332 ... LastLast
Results 7,026 to 7,050 of 8652

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    33 Posts

Kolko ja shvatam ako crnogorac dolazi iz druge zemlje od ovih ide u samoizolaciju/karantin na 14 dana.
    Sto je najgore, s ozbirom da nijedna od ovih zemalja osim BIH i Albanije ne otvara granice prema nama, mi i dalje necemo imati komercijalnih letova kolko znam prema nijednoj drzavi. Jer nije isplativo.
    Podgorica Podgoricanima!

Thanks Thanks Given 
    194
    Thanks Thanks Received 
    266
    Thanked in
    151 Posts

Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Socijalno distanciranje ok. Zabrana velikih okupljanja ok.

U sustini ovo sto je svedska uradila. Ukljucujuci izolacija starijih osoba i hronicnih bolesnika. Za ostale edukacija kako se ponasati.

Mi nismo ekonomija koja moze da priusti sebi potpuno zatvaranje i onda obezbijedi punu platu za svakog zaposlenog cija firma ne radi, ili je izgubio posao, i da upumpa jos milijardu ili dvije u privredu. S obzirom da nismo imali na raspolaganju milijardu ili dvije, nismo smjeli da zatvorimo ekonomiju 2 mjeseca. Jer ce nas te 2 mjeseca kostati dvije godine patnje. Visestruko ce mrtvih i oboljelih bit u narednim godinama zbog lose ekonomije, no zbog korone.
    Očekivao sam nešto konkretnije ipak. Da sumiram a ispravi me ako griješim:

1. Pustio bi narod da se slobodno šeta kao u Švedskoj. Pri tome tamo je starijima samo savjetovano da izbjegavaju, nije im ništa zabranjeno da znaš. Ostale bi edukovao. Edukacija na Balkan, Crna Gora... Govoriš o edukaciji gdje je > 1,500 prkosnika uhapšeno jer su bili pametniji od svih nas ostalih koji smo poštovali mjere. Taj nivo svijesti, moja i tvoja unučad će možda imati u CG. Jer to nije nešto što dolazi preko noći.
    Podsjećam na situaciju u Tuzi - jedno saučešće i problem koji je cijelu opštinu stavio u totalni karantin.

Ja naprotiv mislim, da bi Švedski model za CG bio višestruko pogubniji nego ovaj koji su primijenili kod nas i da ne bi završili sa 9 žratava kako smo završili za sad nego mnogo više. Prvi primjer je Srbija, koja je imala vandredno stanje a radile su kafane i teretane npr.
    Opet kažem, to je moje mišljenje kao potpunog laika. Zato sam i glasao za prvu opciju.

O ekonomiji ne možemo pričati niti upoređivati, ali baš nikako iz 1001 razloga. Ali ovo:
    Visestruko ce mrtvih i oboljelih bit u narednim godinama zbog lose ekonomije, no zbog korone.
    Je jako ozbiljna i opasna tvrdnja za koju vjerujem da imaš neke dokaze, u protivnom je samo opasno i senzacionalno.

Iz razloga što za tako nešto trebaju godine mukotrpnog istraživanja koje mi generalno ne sprovodimo na ozbiljnom nivou da ja znam. I dalje ne znamo koliko je obolijevanje od karcinoma veće zbog NATO bombardovanja, i je li uopšte veće, kao ni kakve su posljedice po zdravlje bile zbog embarga 90tih koji je uslovio nabavku hrane sumjivim kanalima i još sumnjivijeg kvaliteta. Reći ovako nešto bez dokaza, i naučnih uporišta je baš bezveze tvrdnja u rangu senzacionalističih naslova u tabloidima.
    Mrtvih zbog loše ekonomije danas možda ima u nekim zemljama Afrike ali i to je posljedica kombinacije više faktora (ratnog okruženja, diktatura, logora, izgladnjivanja i sl). U CG da ja znam, još niko nije umro od gladi tj nije mu konstatovana smrt zbog gladi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Thanks Thanks Given 
    389
    Thanks Thanks Received 
    973
    Thanked in
    320 Posts

Quote Originally Posted by hercules View Post
    Očekivao sam nešto konkretnije ipak. Da sumiram a ispravi me ako griješim:

1. Pustio bi narod da se slobodno šeta kao u Švedskoj. Pri tome tamo je starijima samo savjetovano da izbjegavaju, nije im ništa zabranjeno da znaš. Ostale bi edukovao. Edukacija na Balkan, Crna Gora... Govoriš o edukaciji gdje je > 1,500 prkosnika uhapšeno jer su bili pametniji od svih nas ostalih koji smo poštovali mjere. Taj nivo svijesti, moja i tvoja unučad će možda imati u CG. Jer to nije nešto što dolazi preko noći.
    Podsjećam na situaciju u Tuzi - jedno saučešće i problem koji je cijelu opštinu stavio u totalni karantin.

Ja naprotiv mislim, da bi Švedski model za CG bio višestruko pogubniji nego ovaj koji su primijenili kod nas i da ne bi završili sa 9 žratava kako smo završili za sad nego mnogo više. Prvi primjer je Srbija, koja je imala vandredno stanje a radile su kafane i teretane npr.
    Opet kažem, to je moje mišljenje kao potpunog laika. Zato sam i glasao za prvu opciju.

O ekonomiji ne možemo pričati niti upoređivati, ali baš nikako iz 1001 razloga. Ali ovo:

Je jako ozbiljna i opasna tvrdnja za koju vjerujem da imaš neke dokaze, u protivnom je samo opasno i senzacionalno.

Iz razloga što za tako nešto trebaju godine mukotrpnog istraživanja koje mi generalno ne sprovodimo na ozbiljnom nivou da ja znam. I dalje ne znamo koliko je obolijevanje od karcinoma veće zbog NATO bombardovanja, i je li uopšte veće, kao ni kakve su posljedice po zdravlje bile zbog embarga 90tih koji je uslovio nabavku hrane sumjivim kanalima i još sumnjivijeg kvaliteta. Reći ovako nešto bez dokaza, i naučnih uporišta je baš bezveze tvrdnja u rangu senzacionalističih naslova u tabloidima.
    Mrtvih zbog loše ekonomije danas možda ima u nekim zemljama Afrike ali i to je posljedica kombinacije više faktora (ratnog okruženja, diktatura, logora, izgladnjivanja i sl). U CG da ja znam, još niko nije umro od gladi tj nije mu konstatovana smrt zbog gladi.
    To sto smo mi nesposobni da izvrsimo istrazivanje, ne znaci da ne postoji pojava u stvarnosti, samo sto je mi ne mozemo mjeriti. Kad vidis kakva se istrazivanja rade u USA i EU, vidis koliko su oni vjekova ispred nas po tom pitanju.

Imamo jednu od najvecih stopa samoibostava u Evropi. Sigurno je da je vecina tih smrti moglo da se sprijeci uz normalan sistem u drzavi. Znaci to su direktno zrtve sistema. Da ne pricamo o oboljelima i umrlima nepotrebno zbog toga sto za zdravstvo izdvajamo kao africka drzava. Da izdvajamo vise, imali bi kvalitetnije domtore i opremu i ne bi nam ljudi umirali i postajali invalidi zbog sistema. To se sve moze izmjeriti da ima volje.

Rekao sam da znajuci nas mentalitet, dobili smo sto smo zasluzili. Ovce jos jednom u tor ucerane.

DPS je mjere iskoristila za svoj predizborni program i promociju, kao u pravim diktaturama.

Sve je ovo i vise nego porazno za nas, pa sad da vidimo koji ce madjionicar da nas izbavi iz ovoga sto smo zakuvali.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    194
    Thanks Thanks Received 
    266
    Thanked in
    151 Posts

Od virusa dođosmo do samoubistava. Drži se teme brate, ne šetaj.
    Ja isti kažem da mi takva istraživanja nemamo, i tvrditi ovo što ti tvrdiš bez uporišta je senzacionalizam. I sad mi uvodiš u priču samoubistva i koliko ih je zbog loše ekonomije. A sigurno manje nego zbog rata za mir i posljedica na psihu koju pojedini imaju još iz tog perioda ali to nije tema.

Što bi bilo kad bi bilo. Ovce, tor, DPS... Muka me uhvati kad vidim da moja generacija i mladji ne mogu da skapiraju svari i gledaju sliku izvan poltiike i satelita koji je prate. Pričamo o virusu i mjerama, ti završavaš sa predizbornim promocijama.
    Nerealno. Samo da se pljune na Vlast, niđe realne slike, kritike i ppnuđenog rješenja.
    Pljuvaj, ktirikuj i dobro je to.
    Nismo samo zbog DPSa tu đe jesmo, nego i zbog DPS i ovakvih. Žalosno.
    Čitam i ne vjerujem da ovako razmišlja momak od 30+ godina iskreno.

Thanks Thanks Given 
    389
    Thanks Thanks Received 
    973
    Thanked in
    320 Posts

Sve je uvezano, ne mozes ti koronu da izdvojis i da se pretvaras da je izolovan slucaj i da se djelovalo kako se djelovalo samo zato sto su epidemiolozi tako rekli.

To zaista nije tesko shvatiti, u svemu postoji kontekst i sira slika pa i u ovome. Nikakve filozofije tu nema.

Vlast je sprovodila mjere, nije ni gradjanski sektor ni opozicija, nego tzv NKT pod patronatom DPSa. Tako da, sagledaj siri kontekst svega ovoga.

Thanks Thanks Given 
    194
    Thanks Thanks Received 
    266
    Thanked in
    151 Posts

Opet ideš u širinu, a ja bih suštinu ali nikako da je dobijem jer konstantno razvlačiš.
    Na žalost Mida nije ostala u PG, inače smo trebali dat njoj, pokojnom Šomiju i Aćimu Višnjiću (ne znam je li živ?) da rukovode pandemiom virusa. *
    Kakvi doktori i bakrači, ljudi iz naroda su nama trebali to hoćeš da kažeš?
    Koga su trebali da slučaju onda? Mans, Alternativu, urednika DAN-a i CKM mrežu, Branka Radulovića i navedi po želji dalje koga hoćeš.*

Takozvani veli NKT pod patronatom DPS-a i sagledaj širu sliku. Svrsta sve doktore u DPS i traži širu sliku da sagledam.

Meni recimo da daju avion da vozim, rekao bih hvala ljudi ali ja ne umjem. Imam osjecaj da bi se ti rado prihvatio toga, iako jednako znaš koliko i ja letjenju. Takav utisak stekoh.

Ali nebnitno, da ne uništavam temu, nastavite - Crna gora COVID-19.

*Unaprijed se izvinjavam za pomenuta imena nije iz zle namjere niti imam saznanja da su nikakvi ili odlični stručnjaci, nasumično sam ih naveo.
    Last edited by hercules; 28-05-20 at 23:37.

Thanks Thanks Given 
    374
    Thanks Thanks Received 
    626
    Thanked in
    355 Posts

ODLUKA NKT NA PREDLOG INSTITUTA ZA JAVNO ZDRAVLJE: Na javnim okupljanjima do 200 osoba, otvaraju se vrtići, igraonice, bioskopi, pozorišta...

https://www.vijesti.me/vijesti/drust...kopi-pozorista
    Phase out faza...

Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    36
    Thanked in
    23 Posts

Ako je ovo predlog za usvajanje u ponedeljak,onda opet ništa oko karantina i samoizolacije.Hoće li barem dodati mogućnost testiranja na aerodromima,i graničnim prelazima pa pustiti ljude koji dodju u cg ako su negativni (poslije 2 dana čekanja na rezultat u karantinu)???

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

Znači ja posle 8mj na brod, od toga 95dana smo izolovani na brod, bez ikakvog dodira sa bilo kim van broda, treba kad dođem da idem u karantin na 15dana jer sam prošao dva aerodruma đe su mjere jače nego bilo đe drugo.. Baš nikakve logike, baš.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    36
    Thanked in
    23 Posts

Pa potpuno bez ikakvog smisla...osim uvodjenja naroda u nekakvu brazdu treniranja strogoće

Thanks Thanks Given 
    374
    Thanks Thanks Received 
    626
    Thanked in
    355 Posts

Quote Originally Posted by dontigar View Post
    Znači ja posle 8mj na brod, od toga 95dana smo izolovani na brod, bez ikakvog dodira sa bilo kim van broda, treba kad dođem da idem u karantin na 15dana jer sam prošao dva aerodruma đe su mjere jače nego bilo đe drugo.. Baš nikakve logike, baš.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
    O ovome sam ja pricao na prethodnoj strani ali je izgleda sve to normalno u 'perfektnom sistemu'...

Evo jos nesto na tu temu, od juce...

https://www.vijesti.me/tv/emisije/43...ju-u-izolaciju

"Tim letjelicama mogu da dođu samo bogati ljudi, koji neće morati u karantin, dok npr. crnogorski građani, koji se i dalje vraćaju iz inostranstva, moraju u izolaciju, čak iako imaju negativan test na koronu."

"To su ljudi izuzetno dubokoga džepa, koji sebi mogu da priušte tu vrstu luksuzne usluge da iznajme taj jedan mali avion za svoje potrebe i da sa njime lete na destinaciju koja njima odgovara. Ovdje se ne radi samo o malim avionima već je dozvoljen i tzv. helikopterski VIP saobraćaj u Crnoj Gori"
    Phase out faza...

Thanks Thanks Given 
    112
    Thanks Thanks Received 
    493
    Thanked in
    234 Posts

Jedno glupo pitanje, ako je brod neutralan (međunarodne vode) i ima manje od 25 na 100.000 posade onda ne treba karantin ili da se tretira kao država pod kojom zastavom plovi taj brod
    Jeste nebulozno za pomorce, tim prije što kruzeri ne plove tako da je ostala samo trgovačka mornarica, a uslovi na brodu su... da sada ne pišem što je već pisano, ali nema šansa da ima zaraženih na nekom operativnom brodu.

Sent from my Motorola 8400

Thanks Thanks Given 
    389
    Thanks Thanks Received 
    973
    Thanked in
    320 Posts

Evo jedna dobra vijest.

Thanks Thanks Given 
    374
    Thanks Thanks Received 
    626
    Thanked in
    355 Posts

Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Jedno glupo pitanje, ako je brod neutralan (međunarodne vode) i ima manje od 25 na 100.000 posade onda ne treba karantin ili da se tretira kao država pod kojom zastavom plovi taj brod
    Jeste nebulozno za pomorce, tim prije što kruzeri ne plove tako da je ostala samo trgovačka mornarica, a uslovi na brodu su... da sada ne pišem što je već pisano, ali nema šansa da ima zaraženih na nekom operativnom brodu.

Sent from my Motorola 8400
    Ima posade na putnickim brodovoma jer to diktira zakon. Tzv "minimum manning" gdje na svakom brodu MORA da postoji minimalni broj clanova posade (u slucaju incidenta poput pozara i sl.) u svakom trenutku. Bez obzira da li je brod operativan, na sidru, vezan ili cak u suvom doku.

Nego da ne idem u sirinu jer nije tema ali eto... zna se koje zaposlenje najvise donosi kesa iz inostranstva (na racunam investicije i sl. nego 'suvi kes' pojedinca) a opet je to jedno od najzapostavljenijih grupa ljudi kojima niti ide radni staz niti ista. N'o opet... druga tema, jelte.

Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Evo jedna dobra vijest.

Vidjeh ovo ali opet mi se cini da ne pise "sta ce bit' s' njima?". Idu li doma? U karantin? U samo izolaciju? Da li su onda izmjenjene mjere a da nije bilo nikakvog obavjestenja? Ili je ovo neki izuzetak iz samo njima znanih razloga?

itd. itd.

Kao sto rekoh - vise pitanja nego odgovora.
    Phase out faza...

Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    10 Posts

Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ima posade na putnickim brodovoma jer to diktira zakon. Tzv "minimum manning" gdje na svakom brodu MORA da postoji minimalni broj clanova posade (u slucaju incidenta poput pozara i sl.) u svakom trenutku. Bez obzira da li je brod operativan, na sidru, vezan ili cak u suvom doku.

Nego da ne idem u sirinu jer nije tema ali eto... zna se koje zaposlenje najvise donosi kesa iz inostranstva (na racunam investicije i sl. nego 'suvi kes' pojedinca) a opet je to jedno od najzapostavljenijih grupa ljudi kojima niti ide radni staz niti ista. N'o opet... druga tema, jelte.

Vidjeh ovo ali opet mi se cini da ne pise "sta ce bit' s' njima?". Idu li doma? U karantin? U samo izolaciju? Da li su onda izmjenjene mjere a da nije bilo nikakvog obavjestenja? Ili je ovo neki izuzetak iz samo njima znanih razloga?

itd. itd.

Kao sto rekoh - vise pitanja nego odgovora.
    Idu u Igalo u karantin.

Drug je bio u avionu i rece da je bio haos tokom cijelog leta (ne znam da li su svi koji su privedeni iz CG ali je bilo policije kad su dosli na aerodrom). Ne znam kako bih opisao ove aktere.
    https://morski.hr/2020/05/29/skandal...CPBtIa4Dk9hnBQ
    I can't explain and I won't even try

Thanks Thanks Given 
    374
    Thanks Thanks Received 
    626
    Thanked in
    355 Posts

Quote Originally Posted by forways View Post
    Idu u Igalo u karantin.
    Eto... to je to - DOBRODOSLI u karantin!

Sprdnja iskreno, posebno sto se to ne pominje u nijednom od clanaka (sto ja vidjeh) nego je sve kao sjajna vijest a ustvari totalna nebuloza iz vec pomenutih razloga, da se ne ponavljam.

Drug je bio u avionu i rece da je bio haos tokom cijelog leta (ne znam da li su svi koji su privedeni iz CG ali je bilo policije kad su dosli na aerodrom). Ne znam kako bih opisao ove aktere.
    Ovo mi vec ne ide u glavu. Sto je razlog? Ciknuli su s' mozgom od previse vremena na brodu? Jesu li dovedeni silom sa broda u CG? Mogli su ih ostavit' takve da u stranim zemljama leze u karantine... Ili ih sa samog aerodroma onda vratit' nazad. Koliko tu mozga nedostaje bogo moj...
    Phase out faza...

Thanks Thanks Given 
    649
    Thanks Thanks Received 
    1,190
    Thanked in
    631 Posts

Default [UPDATE] Crna Gora COVID-19

kakvi hrabri momci, napali djevojku. svaka čast, pizde jedne obične. odmah bih ih u zatvor posla’ a ne u karantin

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Само њежно према себи.

Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    538
    Thanked in
    286 Posts

Stjuardesu pa putnicu...e ako je ovo tachno...ne znam,postoji vishe opcija za adekvatno i nezaboravno sankcionisanje.
    ...

Thanks Thanks Given 
    520
    Thanks Thanks Received 
    674
    Thanked in
    381 Posts

Idu u Igalo u karantin.

Trebali su divertovat avion i izbacit ***** napolje.

Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    36
    Thanked in
    23 Posts

Da li od prvog juna avioni Air Srbije mogu da lete za Crnu Goru sa državljanima CG i drugim državljanima sa pozitivne liste?

Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

Quote Originally Posted by buzzmissman View Post
    Da li od prvog juna avioni Air Srbije mogu da lete za Crnu Goru sa državljanima CG i drugim državljanima sa pozitivne liste?

Naravno, od onog trenutka kada se otvore naši aerodromi!
    Moji postovi nijesu reklamnog, već informativnog karaktera i predstavljaju moje mišljenje i savjete.

Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    28 Posts

Ako ja dobro tumačim, onda do daljnjeg ne mogu ni avioni iz Srbije
    #NKT na predlog @ijzcg odlučilo: Od 1. juna dozvoljen ulazak stranaca u CG, i to bez karantina i samoizolacije, ako je stopa aktivnih slučajeva #COVID19 manja od 25 na 100.000 stanovnika u državi čiji je stranac rezident i u državi iz koje stranac ulazi u CG.
    Jedno pitanje: ona mjera za plaćeno odsustvo za roditelja djece mlađe od 11 godina i dalje važi? I ako važi, da li važi do 2. juna (kada se nadamo da se proglašava kraj epidemije) ili do kraja školske godine - formalno do 12. juna?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    67 Posts

Quote Originally Posted by institucija View Post

Jedno pitanje: ona mjera za plaćeno odsustvo za roditelja djece mlađe od 11 godina i dalje važi? I ako važi, da li važi do 2. juna (kada se nadamo da se proglašava kraj epidemije) ili do kraja školske godine - formalno do 12. juna?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
    nama.sad javise vaspitacice da vrtic nece bit spreman u pon...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    36
    Thanked in
    23 Posts

Quote Originally Posted by institucija View Post
    Mogu sa državljanima Cg i ostalima iz država sa kojima je CG otvorila granice.Tako ja to tumačim

Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    36
    Thanked in
    23 Posts

Evo dosta ljudi u CG pominju ukidanje karantina.Je li to istina?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)