View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 221 of 383 FirstFirst ... 121171211217218219220221222223224225231271321 ... LastLast
Results 5,501 to 5,525 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #5501
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    712
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Osim bolje spremnosti i stečenog iskustva, iskreno se nadam da sad imamo i gomilu ljudi koji su neznaveni odbolovali virus, stekli imunitet i koji neće biti karika u daljem širenju virusa. Kolika je ta gomila stvarno ne bih mogao da zaključim, ali mora da se radi o desetinama hiljada ljudi, možda i preko 100 ili 150 hiljada.
    A sto cemo sa podacima da se virus vracao kod pojedinih osoba?

  2. #5502
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Pošto je svega nekoliko takvih slučajeva zabilježeno u svijetu, veća je vjerovatnoća da su pogrešno proglašeni ozdravljenim nego da se virus vratio. Osim toga, sve i ako se jeste vratio, u tijelu već postoje anitijela za virus i simptomi bi trebalo da budu drastično slabiji nego u prvom naletu. Naravno, sve ovo važi samo ako virus ne mutira a eto su tobože rekli da je virus takav da bi trebalo mnogo sporije da mutira od običnog gripa.

  3. #5503
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Jedva cekam konferenciju za medije.....da vidim kako ce nam Mugosa objasniti ovaj novi momenat.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  4. #5504
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Šta je tu je, bitno da im je došlo do glave da se mora planirati ublažavanje...

    U svakom slučaju smo mnogo spremniji nego prije pandemije, stigla je oprema za zdravstvo, povećani dosta kapaciteti sa novim respiratorima, narod je navikao na mjere i ako se stanje pogorša biće lakše iskoordinisati sve ponovo... Sve u svemu, rezultati su vidljivi, bar sa zdravstvene strane... Imajući u vidu kakva nam je inače država, ovo su odradili bolje nego što se iko mogao nadati...

    Sent using Tapatalk
    drugim rijecima, dogorilo do poda, pa sad ajde spasavaj sta se spasiti moze.
    problem je sto drzava em sto mora da plati em ima debeli minus da plati armiju zaposljenih.
    pored turizma koji je ostecen, osteceno je i dosta malih poslova pored lokala. knjizare, prodavnice tehnike, igracaka, namjestaja....
    pad uvoza ovoga je od 50 do 80%.
    a s obzirom da su prodavnice radile sa onoliko naroda, nerealno je da je sve ovo moralo da bude zatvoreno. manje naroda udje u jedan texnomax ili multikom u toku dana nego sto udje u bilo koji voli.
    cim se mjere podignu, nema vise vracanja. to sto se vi sada tjesite da ce ih drzava vratiti ako skoci broj zarazenih.... nece.
    svi su ukapirali da ovako ne moze dovijeka, ali niko nece da prizna da je bacio mjesec dana ekonomije sa malom sansom da ih vrati.
    pogledaj japan, singapur i juznu koreju.... ponovno se razbuktao. ako mislite da je proslo, nije. ali niko ne zeli da potjera drzavu u bankrot.
    plus nasi ne zele da izgube glasace u izbornoj godini jer onoliko zaposljenih treba platiti, a nemaju odakle.
    pa evo danas drzava izlazinsa planom 1000 plus. ne daj boze da zetagradnja mora da spusti cijene ili da izgubi zacrtani profit

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  5. #5505
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Evo fine analogije:
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  6. The Following 6 Users Say Thank You to Dejan For This Useful Post:


  7. #5506
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Fascinantno je kako se brane odluke iako su realno pogresne..
    I treba da ugase mjere, da se počine

  8. #5507
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Koje će ublažiti? Međugradski saobraćaj ili policijski čas?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  9. #5508
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Ako ce da se krene sa popustanjem mjera, drzava mora to da radi pametno... recimo za pocetak da oslobode cirkulisanje unutar drzave. Ovako se zabrana svela na to da se pribavljaju lazni nalozi i uvjerenja i da narod putuje... dakle selektivna primjena mjere ili zakona, kako li se vec ovo moze nazvat...
    Taksistima omoguciti da voze maksimum 1 osobu i to pozadi.. zabrana voznje na suvozacevom sjedistu
    Frizerski i kozmeticki saloni - maksimum 2 osobe istovremeno u istima. To je cak i dobro, da se narod malo navikava na zakazivanje i postovanje termina...
    Butici - zavisno od kvadrature, ne vise od jedne osobe na 5m˛. Ovo je dobro jer ce u butike ulazit samo onaj ko bi sto da kupi, a ne zgubidani da razgledaju i gluvare. To je mnogo neprijatno radit kad si sam u radnji i kad je paznja usmjerena samo na tebe...

    Kafane i restorani da sacekaju jos malo... nakon toga ne smije biti popunjeno preko 50% kapaciteta istih... nocni klubovi naravno suspenzija makar jos mjesec dana...
    Last edited by Vlado; 20-04-20 at 17:10.

  10. #5509
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Fascinantno je kako se brane odluke iako su realno pogresne..
    I treba da ugase mjere, da se počine

    Zamisli da je neko iz tvoje, ili evo iz moje familije, zaradio virus, da nema mjesta i nacina da se lijeci kako treba, onda bi vjerovatno bilo, kako ne uvedose mjere, kako ovo kako ono...sto toljaga po tudjoj goozici ne bole. Cinjenica je da treba spasavat ekonomiju, po cijenu ljudi. Sad je samo pitanje koliko ce njih platit tu cijenu. Od dva zla biras ono manje. Lako je nama odje palamoodit, treba drzava ovo, treba ono. svi sgledamo neki svoj licni interes i trazimo da drzava uradi ovo ili ono da mi mogli da ostavrujemo to. A nije bas to tako jednostavno. I prije ovoga mi smo bili daleko od dobrog, boga mi i od dovoljnog, i kad na sve dodas i ovu muku.... Pa jos kad sve to zacinis sa malo politike...ebaj ga Milutine....kako god bude, bice po narodu, po obicnim smrtnicima. Ka kad je Sula Radov dijelio brasno "kome je da Bog, da sam mu i ja, kome nije, nisam ni ja."
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  11. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:

    Tom

  12. #5510
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Da naglasim da sam samo iznio svoja nadanja jer ne mogu nikoga ni spriječiti da ukine mjere niti primorati da ih uvede. Osobe koje su najranjivije i dalje ostaju takve uz veću mogućnost da ih neko zarazi usljed svojih redovnih aktivnosti.

  13. #5511
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    koje sve? fino kaže ‘tokom narednih 45 dana’ to nikako nije do 15. maja. do 1. juna će većina mjera biti ublažena, ostaće vjerovatno ova da se granica ne otvara (koja nema veze sa nama no sa stanjem u svijetu) i možda još par



    i? jel Vlada kriva što ljudi skoro 20 dana posle zabrane kretanja posle 19h i dalje uredno krše tu mjeru? ovaj podatak samo govori kakav je dobar dio naroda odje. znaju da se kažnjavaju neke stvari i oni opet rade kontra. samo što bih ja pisao velike novčane kazne recimo pa neka se onda *urče velji Crnogorci


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Reci cu ti isto sto sam rekao za druga nasa unikatna resenja, kao sto je objavljivanje imena samoizolovanih, sto niko na svijetu nije uradio.

    Tako i za masovna hapsenja. Ima sirotijih drzava od nase, u vecini se ljudi manje disciplinovano ponasaju nego ovdje. Pa nigdje ne uhapsise cetiri puta vise nego sto ima zarazenih.

    Nece biti da smo mi jedini geniji koji znaju kakoda se bore protiv korone. Prije ce biti da smo policijska drzava.

  14. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  15. #5512
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Reci cu ti isto sto sam rekao za druga nasa unikatna resenja, kao sto je objavljivanje imena samoizolovanih, sto niko na svijetu nije uradio.

    Tako i za masovna hapsenja. Ima sirotijih drzava od nase, u vecini se ljudi manje disciplinovano ponasaju nego ovdje. Pa nigdje ne uhapsise cetiri puta vise nego sto ima zarazenih.

    Nece biti da smo mi jedini geniji koji znaju kakoda se bore protiv korone. Prije ce biti da smo policijska drzava.
    Vojvodo ti li si? :lolblue::lolblue::lolblue::lolblue:
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  16. #5513
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Pa nije bas tako meksiko ja se ne slažem da treba neko da umre da bi ekonomija opstala.. Mislim koja ekonomija, frizeri i kozmetičari..
    3 mjeseca u ovu vukojebinu ništa promijenit neće, navikao je narod ovaj bez para haha
    Sa druge strane se dps prepao da će masovna zaraza pokazat pravo lice njihove politike pa je uveo mjere, sad ih je to dovelo da će opet taj potez pokazat da leba nemamo da jedemo pa ih ukidaju haha
    Mislim dje mi živimo u pm

  17. The Following User Says Thank You to kupus For This Useful Post:


  18. #5514
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ne bira niko đe će se roditi, dok ostalo..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  19. #5515
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Cinjenica je da treba spasavat ekonomiju, po cijenu ljudi. Sad je samo pitanje koliko ce njih platit tu cijenu. Od dva zla biras ono manje.
    zašto je to činjenica danas a nije bila prije 15 ili mjesec dana?
    She is only here to annoy herself!

  20. #5516
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Ako ce da se krene sa popustanjem mjera, drzava mora to da radi pametno... recimo za pocetak da oslobode cirkulisanje unutar drzave. Ovako se zabrana svela na to da se pribavljaju lazni nalozi i uvjerenja i da narod putuje... dakle selektivna primjena mjere ili zakona, kako li se vec ovo moze nazvat...
    Taksistima omoguciti da voze maksimum 1 osobu i to pozadi.. zabrana voznje na suvozacevom sjedistu
    Frizerski i kozmeticki saloni - maksimum 2 osobe istovremeno u istima. To je cak i dobro, da se narod malo navikava na zakazivanje i postovanje termina...
    Butici - zavisno od kvadrature, ne vise od jedne osobe na 5m˛. Ovo je dobro jer ce u butike ulazit samo onaj ko bi sto da kupi, a ne zgubidani da razgledaju i gluvare. To je mnogo neprijatno radit kad si sam u radnji i kad je paznja usmjerena samo na tebe...

    Kafane i restorani da sacekaju jos malo... nakon toga ne smije biti popunjeno preko 50% kapaciteta istih... nocni klubovi naravno suspenzija makar jos mjesec dana...
    Pošto je DM kao rok postavio 45 dana tako će se i mjere ublažavati.

    Znacemo noćas / sjutra koje su to prve mjere ali pretpostavljam će ići unazad.

    Prvo će dozvoliti da budu 2 osobe na javnoj površini i moguće vikendom dozvoliti izlazak kao i radnim danima do 19:00.
    Dozvoliće zanatlijama da rade i ovo 3 je za očekivati prve nedelje popuštanja
    Onda sve prodavnice ostale koje su zatvorene

    Onda pri sredini popuštanja otvoriti parkove za rekreaciju, frizerske, teretane...

    Onda na kraju dozvoliti međugradski prevoz taksiste kafiće itd
    Last edited by Gandalf_White; 20-04-20 at 17:40.
    One Ring to Rule them all...

  21. #5517
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    zašto je to činjenica danas a nije bila prije 15 ili mjesec dana?
    Hahah pa to i ja pitam..

  22. #5518
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pošto je DM kao rok postavio 45 dana tako će se i mjere ublažavati.

    Znacemo noćas / sjutra koje su to prve mjere ali pretpostavljam će ići unazad.

    Prvo će dozvoliti da budu 2 osobe na javnoj površini i moguće vikendom dozvoliti izlazak kao i radnim danima do 19:00.
    Dozvoliće zanatlijama da rade i ovo 3 je za očekivati prve nedelje popuštanja
    Onda sve prodavnice ostale koje su zatvorene

    Onda pri sredini popuštanja otvoriti parkove za rekreaciju, frizerske, teretane...

    Onda na kraju dozvoliti međugradski prevoz taksiste kafiće itd
    Slušah malo bratju Srbe, popuštaju i oni sa mjerama ali manje više upoređujući ih sa našim, kod nas to već radi (vulkanizeri, pijaca, marketi itd itd)..
    Last edited by Zedd; 20-04-20 at 17:56.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  23. #5519
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Zamisli da je neko iz tvoje, ili evo iz moje familije, zaradio virus, da nema mjesta i nacina da se lijeci kako treba, onda bi vjerovatno bilo, kako ne uvedose mjere, kako ovo kako ono...sto toljaga po tudjoj goozici ne bole. Cinjenica je da treba spasavat ekonomiju, po cijenu ljudi. Sad je samo pitanje koliko ce njih platit tu cijenu. Od dva zla biras ono manje. Lako je nama odje palamoodit, treba drzava ovo, treba ono. svi sgledamo neki svoj licni interes i trazimo da drzava uradi ovo ili ono da mi mogli da ostavrujemo to. A nije bas to tako jednostavno. I prije ovoga mi smo bili daleko od dobrog, boga mi i od dovoljnog, i kad na sve dodas i ovu muku.... Pa jos kad sve to zacinis sa malo politike...ebaj ga Milutine....kako god bude, bice po narodu, po obicnim smrtnicima. Ka kad je Sula Radov dijelio brasno "kome je da Bog, da sam mu i ja, kome nije, nisam ni ja."
    A danas i u narednih 45 dok se budu mjere ublazavale virus ce da nestane sam od sebe i ljudi bliski tebi i meni se nece moc zarazit? Ili je Milutin skuvao vakcinu u nekoj od svojih laboratorija u Zeti pa ce nas sve pelcovat?

  24. #5520
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    zašto je to činjenica danas a nije bila prije 15 ili mjesec dana?
    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Hahah pa to i ja pitam..
    Imas pojavu smrtonosnog virusa, i svejstan si da ne moze stvar proci bez umiranja i da ce kompletna situacija imati negativan uticaj na ekonomiju. Prvo moras uraditi stvari da sirenje virusa, broj zarazenih i umrlih svedes na minimum, po cijenu da u tom trenutku trpi ekonomija. Kad se to uradi, onda spasavati ekonomiju, po cijenu ljudskih zivota koji ce svakako biti izgubljeni, ali u sto manjem broju.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  25. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  26. #5521
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Prvo moras da svedes sirenje na minimum da bi zatim spasavao ekonomiju i sirenje sveo na maksimum.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:


  28. #5522
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Ako prestanemo da testiramo od maja sigurno nece bit registrovanog sirenja virusa. Jednostavno resenje.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  29. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  30. #5523
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Moramo da shvatimo da zivot mora da se nastavi, ja ne znam sto je ljudima to toliko tesko da ukapiraju...

    Svi u svojim porodicama imamo nekog ko spada u tzv "rizicnu grupu" i sigurno da nam nije nikom svejedno, ali moramo da naucimo da zivimo sa ovim virusom i da mu se prilagodimo. Virus ne mozemo istrijebit ako se zakljucamo na X mjeseci a onda otkljucamo...

    I dalje tvrdim da su socijalna distanca i privremeno zatvaranje granica jedine mjere koja imaju neku svrhu. Sve ostalo su manje-vise neke budalastine donesene u atmosferi totalne histerije koja vlada ne u Crnoj Gori, nego na planeti uopsteno.

    Ljudi su mahom neinformisani, isprepadani. Kad se to ukombinuje sa totalnim nepovjerenjem u institucije i sistem i zacini sa siromastvom koje ce biti u narednom periodu jos izrazenije dobija se jedan mnogo zaje*an koktelcic za popit i vjerujte mi da ga niko nece, a posebno ne ova vlast u izbornoj godini...

  31. The Following 7 Users Say Thank You to Vlado For This Useful Post:


  32. #5524
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Uglavnom ko je bio protiv mjera sad ce biti za mjere i obratno. Bitno je kritikovati as usual. Valjda su se uvele da bi se zaustavila eventualna masovna oboljenja pa onda ide period prilagodjavanja i popustanja. Sve da smo Luksemburg ne moze se zivjeti u karantin mjesecima. Ne znam sta je sporno. Kome je do mjera ne mora izlaziti iz kuce i problem rijesen.

  33. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  34. #5525
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Ljudi su mahom neinformisani, isprepadani. Kad se to ukombinuje sa totalnim nepovjerenjem u institucije i sistem i zacini sa siromastvom koje ce biti u narednom periodu jos izrazenije dobija se jedan mnogo zaje*an koktelcic za popit i vjerujte mi da ga niko nece, a posebno ne ova vlast u izbornoj godini...
    me neeee. evo ce ti pojedini sa doskocicom u recenici objasniti da je DPS pobijedio virus. i da nidje veze to nema sa ekonomijom i izborima ili minusom za plate i dazbine.
    kakva je vecina, kao ministarka ekonomije. promjena misljenja za 180 stepeni. sa bacanja u tamnicu i dranja po dzepu, ajde idemo nije strasno. jer je Markovic rekao...



    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Page 221 of 383 FirstFirst ... 121171211217218219220221222223224225231271321 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •