View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 310 of 383 FirstFirst ... 210260300306307308309310311312313314320360 ... LastLast
Results 7,726 to 7,750 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #7726
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    02.06. Proglašen kraj Epidemije u CG.
    22.06. Bojimo se za sve i pišemo crna scenarija.

    Vidite šta 20 dana uradi.



    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #7727
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,618
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Bitno je da smo "konkurenciju" otvorili, nego to je za drugi topik.
    U svemu ja samo ne bih volio spanemo na to da se sa virusom krenemo boriti u bolnice, jer ako do toga dodje ugasili smo ga..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    Mozemo li izolovati populaciju 65+, uspostaviti sistem da im se pomaze za sve sto im treba. Takodje i za hronicne bolesnike svih zivotnih dobi. Zabraniti posjete domovima starih.

    Znaci targetirano zastititi ranjiviju populaciju.

    A mi ostali dako preteknemo.

    Dakle, posto drzava ne moze da se brine ekonomski o gradjanima, ne mogu nas zatvoriti, jer ja prvi ne bih postovao mjere. Nisam ja budala pa da me ostavljaju bez leba, i da mi jos kazu sjedi doma i snalazi se za koru hleba narednih 12-18 mjeseci dok ne izadje vakcina i cio svijet se vakcinise. Ako oce od ljudi da sjede doma,onda neka im obezbijede plate. Drugacije se to ne moze zahtijevati.

    CG ce svakako od jeseni zivjeti od mahovine i doznaka sto posalju nase gore listovi iz inostranstva. I tako makar godinu ipo do dvije,kad bi se optimisticno mogli nazirati neki mini koraci ka visegodisnjem oporavku.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  4. #7728
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Suprotno je to od banalizovanja.
    Super, neka sve ostane otvoreno i onda pustimo nase zdravstvene kapacitete da nas održe. Tu smo najjači..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    Ni ti ni ja ne znamo hoće li nam zdravstveni sistem biti preopterećen ako pustimo da ovo ide svojim tokom bez većih restriktivnih mjera. Naravno, imamo loših primjera u Evropi i J. i S. Americi, ali dosad nismo ni zagrebali ono što se njima desilo. Misliš li da su samo mjere koje smo uveli zaslužne za to? Pogledaj sve zemlje regiona. Nijedna nije došla ni blizu maksimuma svojih kapaciteta a čini mi se da su svi imali u prosjeku više zaraženih nego mi. Plus, svi, makar nezvanično, pričaju o 10 do 20 puta više zaraženih od zvanično registrovanog broja, što odmah znači da je virus mnogo slabiji (srećom) nego što je na početku djelovalo.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  5. #7729
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Niko ovdje vishe nije za totalno zatvaranje,ali vidish li shto se deshava...?
    Zamisli da se ne daj Boze kod nas desi kao npr. u Novom Pazaru ili Kragujevcu,da oboli osoblje...?
    Kod koga bi poshli ljudi tj. veliki dio populacije na pregled,intervenciju...?
    Jasno je da država mora obezbijediti svu moguću zaštitu za zdravstvene radnike, ali ako je to cijena nezatvaranja platimo je, nije velika.
    P.S. mislim na sredstva za zaštitu, da ne bude zabune
    Last edited by D.S.; 27-06-20 at 23:38.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  6. #7730
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,027
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by D.S. View Post
    Jasno je da država mora obezbijediti svu moguću zaštitu za zdravstvene radnike, ali ako je to cijena nezatvaranja platimo je, nije velika.
    P.S. mislim na sredstva za zaštitu, da ne bude zabune
    Mi mozemo zashtititi zdravstvene radnike dok su na poslu,zashtitnom opremom,dok nam je broj inficiranih mali-podnoshljiv,ako se taj broj otrgne kontroli,onda teshko mozemo i njih spasiti od infekcije.
    ...

  7. #7731
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,027
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Mozemo li izolovati populaciju 65+, uspostaviti sistem da im se pomaze za sve sto im treba. Takodje i za hronicne bolesnike svih zivotnih dobi. Zabraniti posjete domovima starih.

    Znaci targetirano zastititi ranjiviju populaciju.

    A mi ostali dako preteknemo.

    Dakle, posto drzava ne moze da se brine ekonomski o gradjanima, ne mogu nas zatvoriti, jer ja prvi ne bih postovao mjere. Nisam ja budala pa da me ostavljaju bez leba, i da mi jos kazu sjedi doma i snalazi se za koru hleba narednih 12-18 mjeseci dok ne izadje vakcina i cio svijet se vakcinise. Ako oce od ljudi da sjede doma,onda neka im obezbijede plate. Drugacije se to ne moze zahtijevati.

    CG ce svakako od jeseni zivjeti od mahovine i doznaka sto posalju nase gore listovi iz inostranstva. I tako makar godinu ipo do dvije,kad bi se optimisticno mogli nazirati neki mini koraci ka visegodisnjem oporavku.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Kako mislish da je ovo izvodivo kod nas...?
    Ajde da rachunamo da ovi preko 65 primaju penziju,shta i kako pomoci ovim drugima...?
    Svjedok sam da i za vrijeme karantina opshtine kojoj pripadam i nakon toga,porodici koja nema nashe drzavljanstvo pomoc pristize sa svih strana...chak i novchaha,prije neki dan konkretno.
    Zezao sam se sa Dushkovim paketima na drugoj temi josh prije,pitajuci Gandusha kolko mi imamo para...
    Mi smo jedostavno pukli skroz,osim da svi uhvatimo da se bavimo porizvodnjom...a kako da neshto napravish od nichega...
    ...

  8. #7732
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    Svako ko je očekivao da smo se prvi put zastitili dugoročno je imao preoptimistična očekivanja. Jasno je bilo da će ovaj scenario doći samo sam se nadala da će malo kasnije barem par mjecesi da nas pušti da počinemo. Ne znam ko je mogao očekivati da gradovi mogu ostati zatvoreni...ja se samo bojim italijanskog scenarija, bogami bi to za malu Cru Goru bilo pogubno.

    Virus je tu, kruzi, da smo se zatvorili do nove godine on bi dosao onog momenta kad se otvorimo, pa je svejedno, što bi se reklo, bolje prije no kasnije, da ne čekamo ka jagnjad na klanje....tako da ispada da je tamo neka teorija koju sam negdje na početku našeg zatvaranja čula, tj nije teorija nego predviđanja, da će se barem 80% planete zaraziti koronom, istinita....eto tako...ne znam koja je to mjera koju bismo mogli da uvedemo da se spasimo osim lock down a to je kratkoročno kao što je i pokazao prvi talas.

    inače je beskorisno braniti nešto ako dozvoljavate nešto drugo...evo, danas čitam da je voz na relaciji Pg-Br bio prepun, čovjek na čovjeka pa neka mi neko kaže kakva korist od toga da se zabrani BILO ŠTO drugo? Što neko gore reče, nema zatvaranja, pa ko oće da se čuva neka se čuva a ko neće neka mu je sa srećom!
    Ali nije problem što ja oću da se čuvam, no je problem što ako se ti ne čuvaš a dišeš mi za vrat u čekaonici, kbc-u, autobusu, na ulici i sl...što ćemo onda? Kako ja da se sačuvam?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #7733
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,771
    Thanks Thanks Received 
    4,106
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Koliko se mrači na ovoj temi. Ne Daj Bože da ovaj forum čita više ljudi. Kakva bi tu panika nastala. Ne bi ni panika, već haos.
    Od jeseni svi bez leba. Sve staje. Propada. I tako ko zna koliko. Pa ako stvarno bude takvo stanje ođe će se po ulica umirati od gladi. Ozbiljno. Ako se stvarno dese vaša predviđanja Corona će biti sitnica. Skalajte malo jbt.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  11. #7734
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,027
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Nikako.
    Veliki dio nasheg naroda i dalje ima neku svoju teoriju da ovo ne postoji,da je izmishljeno...kako da ochekujesh od nekog ko ima takvo mishljenje da ce chuvat prvo sebe pa onda i tebe...
    ...

  12. #7735
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,027
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Koliko se mrači na ovoj temi. Ne Daj Bože da ovaj forum čita više ljudi. Kakva bi tu panika nastala. Ne bi ni panika, već haos.
    Od jeseni svi bez leba. Sve staje. Propada. I tako ko zna koliko. Pa ako stvarno bude takvo stanje ođe će se po ulica umirati od gladi. Ozbiljno. Ako se stvarno dese vaša predviđanja Corona će biti sitnica. Skalajte malo jbt.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Josh ovo i odoh da spavam...
    Druze,objasni ovo velikom broju ljudi koji vishe ne rade,a dobili su pomoc prije 2 mjeseca od 222€ a imaju porodice...ili eto nekome taxisti koji je dzudzao danas chitav dan a nije sakupio da ponese kuci ni 5€.
    P.S.Pogledaj samo sajtove koji daju oglase za posao...nema po 2 posla dnevno da oglase...
    ...

  13. #7736
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    to je ona fora Titova "spremamo se kao da će sjutra biti rad a živimo kao da će 100 godina biti mir" mrače, jer svaki scenario će izgledati kao nirvana naspram očekivanoga
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #7737
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,771
    Thanks Thanks Received 
    4,106
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Josh ovo i odoh da spavam...
    Druze,objasni ovo velikom broju ljudi koji vishe ne rade,a dobili su pomoc prije 2 mjeseca od 222€ a imaju porodice...ili eto nekome taxisti koji je dzudzao danas chitav dan a nije sakupio da ponese kuci ni 5€.
    P.S.Pogledaj samo sajtove koji daju oglase za posao...nema po 2 posla dnevno da oglase...
    Ja ne kažem da stanje nije loše i da neće biti gore. Ali ako se vaše mračenje obistini, Corona nam je najmanji problem.
    Nego se nadam da neće. Isto ste tako mračili u martu i aprilu oko corone pa evo preživjesmo.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  15. #7738
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,411
    Thanks Thanks Given 
    4,198
    Thanks Thanks Received 
    4,511
    Thanked in
    2,186 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Nikako.
    Veliki dio nasheg naroda i dalje ima neku svoju teoriju da ovo ne postoji,da je izmishljeno...kako da ochekujesh od nekog ko ima takvo mishljenje da ce chuvat prvo sebe pa onda i tebe...
    Nikako.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  16. #7739
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Vjerovanja sam da je naše zdravstvo u prvom talasu teorijski odradilo perfektan posao. Smjernicama, analizom, mjerama, predviđanjem u nijednom koraku nisu promasili (pričam o struci, ne o NKT-u). Ali isto tako mislim, da koliko su teorijski odradili dobar posao da u praksi nisu osjetili snagu virusa. Osim par oboljenja kod medicinara i nekoliko desetina slucajeva na lijecenju ostalo je zavrsila "teorija". Zato sad, kad pricam o crnim scenarijima ja ih ne smatram "crnim" vec realnim jer se ta realnost desila nekim drzavama u kojima teorija nije odradila posao, pa im je praksa odjednom dozivjela sto je dozivjela.
    U ovome uvijek mi nekako prodje politicki slucaj Libije kroz glavu kao paralela sa nama. U Libiju je bila pobuna protiv Gadafija i istog su makli sa vlasti da bi uveli neoliberalnu demokratiju; rezultat je 100x losije stanje nego za vrijeme Gadafija. Kakve ovo veze ima s nama? I kod nas se kao kod njih je ideja samosvjesnosti u vezi neceg neprimjenljiva. Kod nas sto ti neko nesto nece naredit, nece se desit licna inicijativa da se preporuka ispostuje. Sto neko gore napisa, uvijek ce ti se desit da se nadje neki bandoglavac koji ce da ti bez maske dise za vrat i koji misli da je virus laz osmisljena protiv tog istog bandoglavca.

    Ekonomija se ne smije zaustavit, postujem i podrzavam, ali nikako ne podrzavam "s virusom se mora zivjet" jer mi kao drustvo nemamo vaspitanje da bi to ispostovali. Drzava bi trebala da pokaze da je drzava socijalne pravde i da finansijski stane ispred gradjana koji su ugrozeni virusom, ali prije ce onaj bandoglavac iz opisa iznad prestati da bude bandoglavac, nego sto ce drzava ucinjet nesto za ugrozeno gradjanstvo..
    Suma summarum: kad bi drzava uvela restriktivne mjere i na vrijeme reagovala, normalno uz kompezaciju gradjanstvu koje je ugrozeno restrikcijama bilo bi super, ovako ako budu cekali da se "pobijemo" sa virusom u bolnice i na respiratore, isti ima da nas žešće iz'šamara..

    Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  17. The Following User Says Thank You to Manu For This Useful Post:


  18. #7740
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Pa kod nas znacajan dio ljekara prkosi preporucenim mjerama SZO nego su potrcali da se i obrate i predvode skupove saljuci poruku da mjere zastite i ne trebaju a kamoli sta drugo. Koliko je ovakvih kao Medojevic koji cas negiraju koronu a cas kritikuju neadekvatnu reakciju i prevenciju zavisno od toga sta je odgovarajuce njihovim ideoloskim opredjeljenjima?

  19. #7741
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    U Rozaje su se sprdali pa cujem nimalo naivna situacija ovih dana, brzo stize i kod nas to. A za NKT ce plasim se biti kasno...

    Markovic prije par mjeseci rece kako je svaki zivot u cg bitan i da ga se mora cuvati, no kad si marioneta valjda samo radis sta ti se kaze.

  20. #7742
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,718
    Thanks Thanks Given 
    2,378
    Thanks Thanks Received 
    4,482
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    Ocekujem najstrozije mjere.


  21. #7743
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,718
    Thanks Thanks Given 
    2,378
    Thanks Thanks Received 
    4,482
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    Hoce li me smjestit u karantin ako odem do Cavtata i nazad?
    Last edited by TAKUMI; 28-06-20 at 09:46.


  22. #7744
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Po najnovijoj tabeli ne

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  23. #7745
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,718
    Thanks Thanks Given 
    2,378
    Thanks Thanks Received 
    4,482
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    Imas li link?


  24. #7746
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/drustvo/skracena-li...i-u-crnu-goru/

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  25. #7747
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Malo o maskama.

  26. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  27. #7748
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ima li svadbi danas ima, ljepota

  28. #7749
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    854
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Hoce li me smjestit u karantin ako odem do Cavtata i nazad?
    Ne znam dal' se nesto mijenjalo zadnjih sedmicu, dvije, ali u HR nisi mogao uopste uci bez dokaza o smjestaju/radnom odnosu (naravno sa CG drzavljanstvom).

  29. #7750
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,088
    Thanks Thanks Given 
    968
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Valjda ce nas pustit od 01.07.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk


Page 310 of 383 FirstFirst ... 210260300306307308309310311312313314320360 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •