View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 88 of 383 FirstFirst ... 387884858687888990919298138188 ... LastLast
Results 2,176 to 2,200 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #2176
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,621
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Pa ako ocemo da usporimo rapidno sirenje onda moramo da imamo 24h karantin i sve zatvoreno... Na taj nacin cemo tokom narednih 4-6 mjeseci postepeno imati sve vise zarazenih, ali u duzem vremenu, pa cemo moci da lijecimo ljude kojima treba medicinska pomoc...

    E sad, kako ekonomija da totalno ne pukne ako nista ne radi narednih 4-6 mjeseci i ljudi da imaju leba da jedu... To je na nasoj Vladi da vidi. Idealno bi bilo da se daju plate svima koji ne rade, a radili su... Cek cek... Mi smo se vec zaduzili 3 000 000 000 pa nemamo odakle da damo subvencije za radnike u mikro, malim i srednjim preduzecima...



    Enviado desde mi Mi 9T mediante Tapatalk

  2. #2177
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ivanwoi View Post
    Procjena starog epidemiologa Vujosevica je da cemo kod nas tek u junu imati peak, a nakon toga slijedi rapidni pad

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Sve ce bit vise zarazenih jer ce ljudi imat sve manje da jedu,jer vec u ovome trenutku niko nema para.A cim je losa ishrana i imunitet je slabiji.Takodje ni sjedanje u kucu po citav dan ne valja,jer misici nisu aktivni i tim covjek postaje slabiji.
    Ne pise nam se dobro.

  3. #2178
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Ne znam misli li se ko pojaviti iz Vlade i iz NTO pred novinare i neposredno pojasnjavati situaciju i odgovarati na pitanja jer njihova nepristupacnost jos vise daje snage da se ljudi razmasu svakavim paranojama, teorijama i laznim informacijama. Razumijem da su tek ove godine otkrili twitter ali eto ne bi moglo da skodi pa makar napravili video konferenciju.

  4. #2179
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Mene zanima sledece, od koga mozemo ocekivati pomoc ukoliko ne daj Boze zatreba? Vidim u Italiji pomoc ovih dana dobijaju od Rusa i Kubanaca sto u tehnici i opremi sto u ljekarima...
    Rekoše li ono da NATO Umbrella između ostalog porkiva i epidemije?

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    da al mi imamo 600 000 stanovnika i ovd brojke su bas velike za nas.
    Ali smo sami krivi.
    Slovenija na primjer ima duplo manje stanovnika od Hrvatske pa ipak ima više zaraženih i dosta veći trend rasta. Dakle i drugi faktori igraju ulogu...
    Koliko je dana prošlo od prvog zabilježenog slučaja kod nas? Evo već imamo 5 na dnevnoj bazi
    The more things change, the more they stay the same.

  5. #2180
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,020
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Rekoše li ono da NATO Umbrella između ostalog porkiva i epidemije?



    Slovenija na primjer ima duplo manje stanovnika od Hrvatske pa ipak ima više zaraženih i dosta veći trend rasta. Dakle i drugi faktori igraju ulogu...
    Koliko je dana prošlo od prvog zabilježenog slučaja kod nas? Evo već imamo 5 na dnevnoj bazi
    Slo je spojena sa sjeverom Italije koji je nagrdjen.
    ...

  6. #2181
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Koliko je dana prošlo od prvog zabilježenog slučaja kod nas?
    prošlog utorka prvi slučajevi bili


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #2182
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default



    Pismo Sindikata doktora medicine Crne Gore predsjedniku Vlade

    Poštovani Premijeru,

    Opet Vam se moramo obratiti pismom.

    Sagledavajući situaciju iznutra, mišljenja smo da je potrebno ustanoviti trijažne punktove izvan zdravstvenih ustanova. Većina ustanova i dalje nema jasne smjernice za svoje zaposlene. Nedostaju protokoli postupanja u potencijalnim situacijama, smjernice za razdvajanje čistih i prljavih puteva, protokol o postupanju prema pacijentima koji su testirani kao negativni a iz nadzora su i imaju razvijene simptome, kliničku sliku koja imponuje COVID-19 infekciji, kao i za brojne druge situacije. Svi ovi nedostaci dovode do haotičnog kretanja i postupanja što za rezultat ima potencijalno zaražavanje većeg broja zdravstvenih radnika. U tom cilju smatram da bi od velike pomoći bilo postavljanje šatora kako bi se trijaža pacijenata izmjestila iz zdravstvenih ustanova. U tu svrhu potrebno je formirati i trijažne timove.
    Kako bismo testirali pacijente potrebno je da imamo briseve, koji već nedostaju. Ukoliko naši ambasadori mogu pomoći na tom polju značajno bi doprinijeli praćenju i otkrivanju broja inficiranih.
    Takođe smatramo da bi potrebno bilo nabaviti najlonske prekrivače za krevete pacijenata kod kojih je potvrđena infekcija, naročito za one koji se transportuju kako bi se smanjilo rasipanje virusa i kontaminacija okoline. Pacijenti u Bergamu koji su povezani na raspirator nose zaštitne komore na glavi koje imaju potrebne otvore za respirator olakšavajući time njegu pacijenta i bolju zaštitu najviše izloženog osoblja u intenzivnim njegama, kojih i onako nemamo dovoljno za ovu situaciju.
    Koristimo priliku da Vas upozorimo da je na sajtu Vlade objavljen spisak osoba koje su pod nadzorom ali sa netačnim datumima početka izolacije. S obzirom na burne reakcije u javnosti koje su nastupile sa isticanjem spiskova, ovo pitanje je vrlo važno jer može proizvesti brojne neprijatnosti a potencijalno i incidentne situacije osobama kojima je period izolacije završen. Objavljeni spiskovi Vlade su nepotpuni.
    Mišljenja sam da bi od velike pomoći bilo i dovođenje tima ljekara iz Kine koji imaju dragocjeno iskustvo u savladavanju epidemije, a koji bi mogli pomoći u uspostavljanju prtokola postupanja koje mi još uvijek nismo adekvatno razradili.
    Lične zaštitne opreme nedostaje. U ovakvoj situaciji gdje pojedini ljekari nemaju čak ni hirurške maske, da ne govorim o maskama sa P2/P3 nivoom zaštite, djeca ministra Hrapovića se slikaju sa istima i koriste ih za zabavu. Ovo je primjer neviđene brutalnosti prema zdravstvenim radnicima koji uprkos svakodnevnom izlaganju opasnosti u nedostatku ili pri nedovoljnoj količini lične zaštitne opreme uredno obavljaju svoje radne zadatke. Dok zdravstveni radnici svoj posao obavljaju sa tekstilnim maskama u nedostatku drugih, a čija upotreba je okarakterisana kao nepodobna i neefikasna od strane SZO, djeca ministra Hrapovića najbolje maske koriste za fotografisanje i zabavu. Mislimo da ovakvo demonstriranje privilegija i moći od strane ministra Hrapovića i njegove familije jednom mora biti završeno i možda je idealan trenutak sad.
    Uvažite zdravstvene radnike na način što ćete ih snabdjeti ličnom zaštitnom opremom, protokolima, potrebnom asistencijom eksperata jer je dragocjeno vrijeme izgubljeno u dvomjesečnom uvjeravanju javnosti od strane ministra Hrapovića kako imamo sve i kako smo spremni za ovu situaciju što je daleko od realnosti.


    Sindikat doktora medicine Crne Gore

  8. The Following 9 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  9. #2183
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,621
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Selma ne daj se... @kenneth... Sreca pa nam je sudbina u rukama njenog oca.

    Enviado desde mi Mi 9T mediante Tapatalk

  10. #2184
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Što se tiče statistike, ona još uvijek nije alarmanta budući da je makar pola zaraženih od čuvene familije koja nas o jadu zabavi. Eto, dobijam informaciju da je makar još jedan novozaraženi od tog slučaja. Da nije bilo njihovog neodgovornog ponašanja, sad bismo imali desetak registrovanih slučajeva. Trenutni broj je, čini mi se, najmanje bitan jer će samo od ovog slučaja biti još, više me brinu od ovog izolovani slučajevi poput sinoćnjeg ili ovog danas u Kolašinu, a sigurno ih ima još. U odgovornost građana se ne možemo pouzdati, mada smo tu bolji od mnogih.
    Dick Laurent is dead!

  11. The Following 3 Users Say Thank You to amnesiac For This Useful Post:


  12. #2185
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    https://fosmedia.me/infos/drustvo/si...k6SxrvRS5rfczg

    Lične zaštitne opreme nedostaje. U ovakvoj situaciji gdje pojedini ljekari nemaju čak ni hirurške maske, da ne govorim o maskama sa P2/P3 nivoom zaštite, djeca ministra Hrapovića se slikaju sa istima i koriste ih za zabavu. Ovo je primjer neviđene brutalnosti prema zdravstvenim radnicima koji uprkos svakodnevnom izlaganju opasnosti u nedostatku ili pri nedovoljnoj količini lične zaštitne opreme uredno obavljaju svoje radne zadatke. Dok zdravstveni radnici svoj posao obavljaju sa tekstilnim maskama u nedostatku drugih, a čija upotreba je okarakterisana kao nepodobna i neefikasna od strane SZO, djeca ministra Hrapovića najbolje maske koriste za fotografisanje i zabavu. Mislimo da ovakvo demonstriranje privilegija i moći od strane ministra Hrapovića i njegove familije jednom mora biti završeno i možda je idealan trenutak sad.
    One Ring to Rule them all...

  13. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  14. #2186
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Po mojoj evidenciji:

    18.3.2020 2
    19.3.2020 8
    20.3.2020 4
    21.3.2020 2
    22.3.2020 6
    23.3.2020 5
    Last edited by B3lv3d3r; 23-03-20 at 20:34.

  15. The Following User Says Thank You to B3lv3d3r For This Useful Post:


  16. #2187
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Slo je spojena sa sjeverom Italije koji je nagrdjen.
    Zato gore kažem 'i drugi faktori igraju ulogu'. Mi takođe možemo reći da smo 'spojeni'.... s jedne strane tu je SRB (totalno neozbiljno shvatili prijetnju) te dosta naših građana koji su došli iz ili preko te zemlje prije ovih rigoroznih mjera a potencijalno su zaraženi, a s druge smo imali silni tranzit vozila s ITA tablicama bez COVID kontrola putnika preko D. Brijega.

    Sljedeća nedjelja će pokazati na čemu smo.

    Quote Originally Posted by outline View Post
    prošlog utorka prvi slučajevi bili
    Ako nam je nakon prve nedjelje dnevna brojka 5, nije nemoguće da za dvije bude 10, dakle o tom sam govorio
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #2188
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Ove brojke nisu ni malo naivne za 600.000 stanovnika na ne tako maloj povrsini..

  18. The Following User Says Thank You to METZ For This Useful Post:


  19. #2189
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Nama sjutra pocinje druga nedelja. Tek onaj tamo utorak ocekujemo pakao


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  20. #2190
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Nasim doktorima medalje svima treba dat I nacionalne penzije I beneficije. Jer to u kakvim uslovima oni rade I nose se sa ovim je za izucavanje.

    Kod nas sa izuzetkom onkologije I koronarnog sve ostalo je u rasulu. To znaju ovi koji imaju posla sa KBCom.
    I nisu krivi za to doktori, ovi sto sad muku muce da spase sto vise ljudi.

    Ja sam naisao tamo na casne ljude. Neke koji mi nisu nista, niti ih znam, a broj telefona su mi svoj dali kad sam imao situciju sa majkom. Ali generalno gledano ..tamo se ne zna ko pije, a ko placa.


    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Ove brojke nisu ni malo naivne za 600.000 stanovnika na ne tako maloj povrsini..
    Kako maloj povrsini?

    Nas je malo, jedan mali gradic. Nas bi bilo lako izolovati sa strogim mjerama I kaznama. I ovo bi se zaustavilo,.krivulja se ispravila sto vise. Sto je najbitnija stvar.
    Ali je to vrlo tesko kad iz dana u dan saznajes za slucajeve koji odstupaju od pravila I mjera donesenih u ovoj situaciji.
    Last edited by samson; 23-03-20 at 20:52.

  21. The Following User Says Thank You to samson For This Useful Post:


  22. #2191
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,020
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Ove brojke nisu ni malo naivne za 600.000 stanovnika na ne tako maloj povrsini..
    Bash tako,spas ce biti ako trenutnim pacijentima ne bude trebao respirator...pa da se ipak izvuchemo nekako.
    ...

  23. #2192
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    da al mi imamo 600 000 stanovnika i ovd brojke su bas velike za nas.
    Ali smo sami krivi.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Pa i nisu bas, bar za sad. Ima na ovom sajtu broj zarazenih na milion stanovnika, mi smo na 44 dok su mnoge zemlje na 1000+
    Za 10-15 dana cemo vidjet na cemu smo
    Last edited by Totalno Lagan; 23-03-20 at 20:59.

  24. #2193
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    pročitah ovo pismo Sindikata doktora i eto. tužno samo. da doktori nemaju maske a oni su nam prva linija u svemu ovome. oni rizikuju da se zaraze. ne znam, svaka im čast i želim im mnogo sreće


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. The Following 3 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  26. #2194
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,606
    Thanks Thanks Given 
    407
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Nasim doktorima medalje svima treba dat I nacionalne penzije I beneficije. Jer to u kakvim uslovima oni rade I nose se sa ovim je za izucavanje.

    Kod nas sa izuzetkom onkologije I koronarnog sve ostalo je u rasulu. To znaju ovi koji imaju posla sa KBCom.
    I nisu krivi za to doktori, ovi sto sad muku muce da spase sto vise ljudi.

    Ja sam naisao tamo na casne ljude. Neke koji mi nisu nista, niti ih znam, a broj telefona su mi svoj dali kad sam imao situciju sa majkom. Ali generalno gledano ..tamo se ne zna ko pije, a ko placa.




    Kako maloj povrsini?

    Nas je malo, jedan mali gradic. Nas bi bilo lako izolovati sa strogim mjerama I kaznama. I ovo bi se zaustavilo,.krivulja se ispravila sto vise. Sto je najbitnija stvar.
    Ali je to vrlo tesko kad iz dana u dan saznajes za slucajeve koji odstupaju od pravila I mjera donesenih u ovoj situaciji.
    Ne znas ti onda sta je Niksic. Intezivna u PG je spejs satl za Niksic. Zadesio sam se u ruznoj situaciji, toliko sam srecan bio kad sam stigao u PG, ne mogu ti to opisati. Sve pohvale.

  27. #2195
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,224
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Jadno i bijedno....mene je sramota sto procitaha ovo..... Kako rekose u narodnim pjesmama "sto sad mislis, cemu li se nadas". Ovo mirise na to da se vrhunska zastitna oprema obezbijedila za "zasluzne gradjane"
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  28. The Following 2 Users Say Thank You to mexiko For This Useful Post:


  29. #2196
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pročitah ovo pismo Sindikata doktora i eto. tužno samo. da doktori nemaju maske a oni su nam prva linija u svemu ovome. oni rizikuju da se zaraze. ne znam, svaka im čast i želim im mnogo sreće


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Dodje mi da pojedem i telefon i računar i sto i sve...

    Drugarica što je danas policija zahvaljivala što pravi maske veli zapali joj se telefon od zdravstvenih radnika da šije...

    Toliko sam otrovan sad da me zmija ujede otrovala bi se
    One Ring to Rule them all...

  30. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  31. #2197
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Ljekar iz Bosne u Italiji. Zanimljivo sto kaze da svakog sumnjivog testiraju i da treba imati spremne rentgene za snimanje pluca, izolovane naravno te da sa njima na osnovu snimka potvrdjuju virus. Opet se pitam da li mi mozemo tih snimaka da odradimo na izolovanim sa simptomima ako vec ne mozemo puno testova te tako malo brze dodjemo donm saznanja je li zarazen ili ne...
    Last edited by fotograf; 23-03-20 at 21:09.
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  32. #2198
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    I onda čovjek samo pomisli ne daj bože da bude gužva na respiratore.

  33. #2199
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Vlada ni da tvitne danas? Studio.

    Ozbiljno razumiju li oni koliko je znacajno u ovim situacijama neposredno obracanje, obrazlaganje trenutne situacije, sta se do sada uradilo, kakvo je planiranje sljedecih mjera i poteza, odgovaranje na nedoumice i glasine i sl. Makar sa psiholoskog aspekta imalo bi ucinka kao i neprestano pozivanje da se pridrzavaju gradjani postojecih ogranicenja. Mi umjesto da se bavimo aktivno krizom mlati se o nekom nebuloznom spisku dva dana o cemu cemo imati kada pricati kada ovo prodje.

  34. #2200
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,606
    Thanks Thanks Given 
    407
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Ljekar iz Bosne u Italiji. Zanimljivo sto kaze da svakog sumnjivog testiraju i da treba imati spremne rentgene za snimanje pluca, izolovane naravno te da sa njima na osnovu snimka potvrdjuju virus. Opet se pitam da li mi mozemo tih snimaka da odradimo na izolovanim ako vec ne mozemo puno testova te tako malo brze dodjemo donm saznanja je li zarazen ili ne...
    Sjecam se da mi je bas na Intezivnoj odradjen RTG pluca, sa tim pokretnim aparatom. Valjda imaju nekolika, moraju.
    Last edited by goozica; 23-03-20 at 21:13.

Page 88 of 383 FirstFirst ... 387884858687888990919298138188 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •