View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
2. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

2 100.00%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

0 0%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

0 0%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

0 0%
Page 113 of 280 FirstFirst ... 1363103109110111112113114115116117123163213 ... LastLast
Results 2,801 to 2,825 of 6999

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    241
    Thanked in
    140 Posts

Ovo o cemu Brcvak govori je ono sto je Erakovic izmedju redova najavio a to je da se radi na obezbjedjivanju medicinske opreme i materijala za duzi period a koja bi trebala da stigne pocetkom aprila. Pretpostavljam da i Vlada u Kini trazi medicinsku opremu jer ne vidim odakle bi je drugo nabavili.

"Pojasnio je da je preko prijatelja u Kini uplatio novac za medicinsku opremu.

“Vlada Crne Gore je u komunikaciji sa vladom Kine i ambasadorom Darkom Pajovićem, a avion kojim će biti dostavljena oprema bi trebalo da krene 2. aprila. Ako bude sve prošlo kako treba poručiću još”, kazao je Brčvak."

Thanks Thanks Given 
    949
    Thanks Thanks Received 
    193
    Thanked in
    138 Posts

Quote Originally Posted by Kapetan View Post
    Koje stvaranje drzave?

Pogledaj govore direktora KBC-a ovih dana... Fala Vladi i fala vladi.

Sve ce ovo da iskoriste kad za to dodje vrijeme.
    Ja sam prebacio vijesti jer nisam više mogao da ga slušam. A svako pojavljivanje mu je onakvo. A i većini iz vlade. Pih. I onda ođe neki palamude kako doktori nisu trebali javno Bla Bla. Uhhh.
    Evo i jedna dobra poruka. Važi i za nas ovdje.

https://www.instagram.com/p/B-F7gicp...d=so1k3klwk214

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    64 Posts

Ova zemlja ce krenuti naprijed kad nam predsjednik drzave, vlade itd…. budu ljudi kao ovaj Brcvak.
    Uspijesni u svom poslu, skromni, lijepo vaspitani, operisani od poroka I zeljni da doprinesu opstem dobru.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

4. The Following 4 Users Say Thank You to high For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    241
    Thanked in
    140 Posts

Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    I onda ođe neki palamude kako doktori nisu trebali javno Bla Bla. Uhhh.
    Koji doktori?

https://www.vijesti.me/vijesti/drust...i-pravovremeno

Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    64 Posts

Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ovo o cemu Brcvak govori je ono sto je Erakovic izmedju redova najavio a to je da se radi na obezbjedjivanju medicinske opreme i materijala za duzi period a koja bi trebala da stigne pocetkom aprila. Pretpostavljam da i Vlada u Kini trazi medicinsku opremu jer ne vidim odakle bi je drugo nabavili.

"Pojasnio je da je preko prijatelja u Kini uplatio novac za medicinsku opremu.

“Vlada Crne Gore je u komunikaciji sa vladom Kine i ambasadorom Darkom Pajovićem, a avion kojim će biti dostavljena oprema bi trebalo da krene 2. aprila. Ako bude sve prošlo kako treba poručiću još”, kazao je Brčvak."
    Vrlo vjerovatno. Lijepo se uklapa.
    Ovaj covjek vjerovatno nije ni zelio da se reklamira, ali je onda vidio da se Darko pih Pajovic slika kao da je nesto zasluzan.
    Pa onda lijepo objavio I fakturu sa jedinicnim cijenama….jer zna sa kim ima posla.
    A ni ovaj zakljucak….ako sve prodje u redu…..nije bez razloga.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

7. The Following 2 Users Say Thank You to high For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

Zna li se kad ce novi update?
    KUPI BRZO | PRODAJ LAKO

www.kupi.me SVE NA JEDNOM MJESTU!

Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    58 Posts

Quote Originally Posted by m4n1ack View Post
    Zna li se kad ce novi update?
    Sjutra u 8

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    1,324
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    238 Posts

Ima li informacija po tim mrezama kako je ova porodica Vujačić?
    ...

Thanks Thanks Given 
    531
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    192 Posts

Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ima li informacija po tim mrezama kako je ova porodica Vujačić?
    ozdraviće oni brzo ali Nedragi bolje da se izoluje još neko vrijeme...oće ljudi da ga raščereče
    She is only here to annoy herself!

Thanks Thanks Given 
    1,324
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    238 Posts

Quote Originally Posted by NSX View Post
    ozdraviće oni brzo ali Nedragi bolje da se izoluje još neko vrijeme...oće ljudi da ga raščereče
    Ne bih ga takao,eto mu BOG!
    ...

Thanks Thanks Given 
    632
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    265 Posts

Je li realno da nemamo kapaciteta preko 40 testova dnevno da odradimo... Mogu li se raditi u privatne klinike...? Viđeh da su pomenuli da će i u Tehnopolis u Nk krenuti da testiraju...

Sent using Tapatalk
    #fakenews

Thanks Thanks Given 
    737
    Thanks Thanks Received 
    1,238
    Thanked in
    483 Posts

Koliko je tačno za našeg Crnogorca, ne znam, ali se, izgleda, čeka obdukcija, jer nijesu sigurni...

http://www.romatoday.it/attualita/co...to-33enne.html

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Last edited by KRKNA; 25-03-20 at 20:14.
    Sell the Vatican, Feed the World!

Thanks Thanks Given 
    531
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    192 Posts

Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Je li realno da nemamo kapaciteta preko 40 testova dnevno da odradimo... Mogu li se raditi u privatne klinike...? Viđeh da su pomenuli da će i u Tehnopolis u Nk krenuti da testiraju...

Sent using Tapatalk
    nedje procitah na vijesti da radi par privatnih klinika u PG ali zaboravih, mad apitanje je kolko su pouzdani ti testovi
    She is only here to annoy herself!

Thanks Thanks Given 
    177
    Thanks Thanks Received 
    404
    Thanked in
    217 Posts

Biće danas koliko čuh +25

Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    5 Posts

Ja isto ljudi mislim nešto da je dostina nas preležala ovo a da ni ne zna u ovih 15ak dana..

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    5 Posts

Ima nas dosta koji sami živimo..

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    849
    Thanks Thanks Received 
    900
    Thanked in
    493 Posts

stay veli tuned...
    Last edited by goozica; 25-03-20 at 20:48.
    ogroman je otrovni oblak interneta iznad crne gore

20. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

Drzavljanin CG 33god preminuo u Rimu. Sve je vise ovakvih vjesti o mladim ljudima. Da li se nesto krije?

Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    22 Posts

Cuh da se sprema Bemax arena kao karantin.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

Thanks Thanks Given 
    48
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    71 Posts

Da podijelim situaciju, možda navede nekoga da skala kući ...

- od početka februara manje više provođenje vremena kući - razlog dva nova člana familije - blizanci
    - jedini izlazak je trening sa par ljudi uvijek u istim uslovima, sa istim ljudima itd ali se nisu vodila posebno računa o nečemu čega još uvijek nema - coronavirusa
    - od 10.03 povećana svijet o mogućoj zarazi, kompletna izolacija kući
    - aktivnosti van kuće 10.03 - jutarnja trgovina Naš diskont Voli, 15.03 - do suprugine majke - što bi naš narod rekao tašte , 18.03 papirologija u fond PIO, 23.04 - Dječija bolnica pregled
    - od prvog slučaja koji je izolovan 15.03 - strogo poštovanje higijene sa maskom, rukavicama i dezifenkcionim sredstvima, izolacija kući, zabrana dolaska gostiju od 10.03
    - 20.03 počinje blagi bol po sredini pluca, praćen grebuckanjem u grlu - dodaju se čajevi - sepotlete za grlo preventivno i tako par dana
    - 23.03 naveče i 24.03 ujutru pojačani bol u mišićima, blaga iznemoglost - što se sve prepisuje neispavnosti od prethodne dvije večeri zbog dvije bebe koje su haos činjele
    - 25.05 danas i dalje pristuan bol u mišićima, plućima, malo veća malaksalost
    oko 14h počinje blaga groznica, koja se pojačava do 15h kad mjerim temperaturu i iznenađenje - 37.2, duboki uzdah i izdah daje bol u grudima kao i nadražaj za suvlji kašalj, ali ništa prećerano
    supruga paralelno sa mnom ima iste simptome, bez temperature samo i odlučujem se da pored svega čega smo se pridržavali nazovemo i prijavimo situaciju i tako zovnem Call centar instituta oko 15:15h
    Na liniji čekam nekih 25min, javlja se cura kojoj u detalje objašnjavam simptome i svu situaciju baš ovim redosledom kao što sam napisao ovdje, osim jednog detalja a to je posjeta od 15.03 - zaboravio sam na nju.
    nakon razgovora cura mi je objasnila da pošto nisam bio sa nekim u kontaktu ko je bio zaražen, i posebno čega smo se pridržavali da ne spadam u grupu koja je kritična, da se obratim izabranom ljekaru kako bi onda dalje dala upute za tretiranje / dijagnoza - mogući grip - SUPER
    naravno s obzirom da je doktorica prva smjena nisam mogao stupiti u kontakt sa nekim ko bi mi mogao dati neke instrukcije te se vodimo time ok - grip
    u roku od 10 min, u kontaktu sa supruginom familijom dolazimo do saznanja da su upravo stavljeni u izolaciju kućnu - ŠOK
    razlog je upravo ovaj detalj koji sam zaboravio da navedem curi iz Call centra - jer ga u svojoj glavi nisam rezonovao kao bitan i zbog toga sam ispustio - osoba koja živi sa djecom je stavljena sa naše strane u izolaciju time što je kupljeno sve što je traženo od namirnica kako ne bi došla u situaciju da neko od njih mora izlaziti. Međutim 15.03 je došla u posjetu osoba neposredno prije moga dolaska, koju nisam zatekao, sa ukućanima nisam dolazio u kontakt iz prevencije, kući odradio dezifnekciju ruku itd itd, ali sam bio u istom prostoru gdje i ta posjeta, dodirnuili istih dvoje vrata itd. Za osobu iz posjete se prije 2 dana ispostavilo da ima virus, ona je u bolnici, familija u izolaciji, pola komšiluka u izolaciji
    U trenutku se sve mijenja, nastaje pakao - otkuda sad to pazili smo - neviđena glupost, trenutak nepažnje nastao iz nekog povjerenja, čuš povjerenja...
    odmah nakon toga u 16h zovem call centar - srećom opet ista cura da ne moram objašnjavati od starta kojoj govorim o komplikaciji situacije, šta sam upravo saznao, navodeći imena iz kontakta, koje pronalaze u bazi kod njih i dobijam instrukcije od epidemiloga sa kojim ćemo nastaviti razgovor.
    Kroz pola sata nazvao je je čovjek srednjih godina sa kojim sa porazgovarao o detaljima, izuzetno ljubazan i staložen, i njihova konstatacija je da zbog načina komunikacije, pridržavanja pravila i bukvalne samoizolacije vjerovatnoća je vrlo mala i predlaže dalji nastavak istog ponašanja i ponovno javljanje ukoliko dođe do pogoršanja situacije, a i oni obrađuju testom kontakte iz PRETHODNA DVA DANA (čisto da znate). Šta sa djecom? Da li uključivati nekog trećega,da li ima smisla kaže NE, bukvalno sjedi đe si u situaciji kakvoj jesi. Teško padaju ti trenuci i da moraš da se pomiriš, a ne znaš sa čime se miriš i u šta da vjeruješ.
    Nazvali smo sina osobe koja je dolazila u posjetu kako bi ispratili tok dešavanja kod njih. Ona je već 2 puta bila kod doktora zadnjih dana - ako sam dobro izračunao nekih 7 do 8 dana je to trajalo, gdje je čitavo vrijeme imala simptome ovakve i konstatovana joj je upala pluća od strane izabranih doktora jer su joj svi nalazi bili dobri, te je poslata na infektivnu da joj istu utvrde, ali su ipak uradili test i potvrdili koronavirus.

Nisam paničar po prirodi, ali da je svejedno nije, lakše bi bilo znati kakvo je stanje pa i da imamo virus.
    Trenutno temperatura 38.5, bol u grudima, dio iza usiju, glava, malaksalost mišića i blagi bol u grlu sa kašljom, supruga isto sa temperaturuom od 37.2

Naredne 4 nedjelje stroga izolacija, prošlo odmah ili se zadržalo svejedno, što je sigurno sigurno je, a vas opet molim još jednom #ostanitedoma za dobro i vas i vaših ukućana.

Poenta posta, u kojem sam iznio i neke privatne detalje je da shvatite koliko je bitno OSTATI KUĆI. Ne treba vam virus pored trenutka kad držite dijete od 2.5 mjeseca i razamišljate jeste li mu uradili nešto, da bi se osjećali loše. Virus bi pored toga bio mala stvar. Jedan pogrešan kontakt može da vam promijenim čitavi život naopačke, ako ništa makar ti trenuci neizvjesnosti, brige, preslišavanja u sebi zašto i kako. Svako ima kući i dijete i ženu i muža i babu i tatu i đeda i majku ... Ako vam to nije dovoljan razlog, šta je?

PS. Zamolio bih doktore bez dijagnoza imam dovoljno snage da brišem postove :P
    the World's leading dance event
    Sensation

24. The Following 35 Users Say Thank You to dnikola For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    140 Posts

@dnikola ne daj se i probaj sačuvati te mališane, ne vjerujem da je virus po njih opasan, koliko im je mučenje visoka temperatura i potreba da njih tolike stalno ćeraš da uzimaju tečnost.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    824
    Thanked in
    385 Posts

Quote Originally Posted by dnikola View Post

- od početka februara manje više provođenje vremena kući - razlog dva nova člana familije - blizanci
    - jedini izlazak je trening sa par ljudi uvijek u istim uslovima, sa istim ljudima itd ali se nisu vodila posebno računa o nečemu čega još uvijek nema - coronavirusa
    - aktivnosti van kuće 10.03 - jutarnja trgovina Naš diskont Voli, 15.03 - do suprugine majke - što bi naš narod rekao tašte , 18.03 papirologija u fond PIO, 23.04 - Dječija bolnica pregled
    - od prvog slučaja koji je izolovan 15.03 - strogo poštovanje higijene sa maskom, rukavicama i dezifenkcionim sredstvima, izolacija kući, zabrana dolaska gostiju od 10.03
    - 20.03 počinje blagi bol po sredini pluca, praćen grebuckanjem u grlu - dodaju se čajevi - sepotlete za grlo preventivno i tako par dana
    - 23.03 naveče i 24.03 ujutru pojačani bol u mišićima, blaga iznemoglost - što se sve prepisuje neispavnosti od prethodne dvije večeri zbog dvije bebe koje su haos činjele
    oko 14h počinje blaga groznica, koja se pojačava do 15h kad mjerim temperaturu i iznenađenje - 37.2, duboki uzdah i izdah daje bol u grudima kao i nadražaj za suvlji kašalj, ali ništa prećerano
    supruga paralelno sa mnom ima iste simptome, bez temperature samo i odlučujem se da pored svega čega smo se pridržavali nazovemo i prijavimo situaciju i tako zovnem Call centar instituta oko 15:15h
    Na liniji čekam nekih 25min, javlja se cura kojoj u detalje objašnjavam simptome i svu situaciju baš ovim redosledom kao što sam napisao ovdje, osim jednog detalja a to je posjeta od 15.03 - zaboravio sam na nju.
    nakon razgovora cura mi je objasnila da pošto nisam bio sa nekim u kontaktu ko je bio zaražen, i posebno čega smo se pridržavali da ne spadam u grupu koja je kritična, da se obratim izabranom ljekaru kako bi onda dalje dala upute za tretiranje / dijagnoza - mogući grip - SUPER
    naravno s obzirom da je doktorica prva smjena nisam mogao stupiti u kontakt sa nekim ko bi mi mogao dati neke instrukcije te se vodimo time ok - grip
    u roku od 10 min, u kontaktu sa supruginom familijom dolazimo do saznanja da su upravo stavljeni u izolaciju kućnu - ŠOK
    razlog je upravo ovaj detalj koji sam zaboravio da navedem curi iz Call centra - jer ga u svojoj glavi nisam rezonovao kao bitan i zbog toga sam ispustio - osoba koja živi sa djecom je stavljena sa naše strane u izolaciju time što je kupljeno sve što je traženo od namirnica kako ne bi došla u situaciju da neko od njih mora izlaziti. Međutim 15.03 je došla u posjetu osoba neposredno prije moga dolaska, koju nisam zatekao, sa ukućanima nisam dolazio u kontakt iz prevencije, kući odradio dezifnekciju ruku itd itd, ali sam bio u istom prostoru gdje i ta posjeta, dodirnuili istih dvoje vrata itd. Za osobu iz posjete se prije 2 dana ispostavilo da ima virus, ona je u bolnici, familija u izolaciji, pola komšiluka u izolaciji
    U trenutku se sve mijenja, nastaje pakao - otkuda sad to pazili smo - neviđena glupost, trenutak nepažnje nastao iz nekog povjerenja, čuš povjerenja...
    odmah nakon toga u 16h zovem call centar - srećom opet ista cura da ne moram objašnjavati od starta kojoj govorim o komplikaciji situacije, šta sam upravo saznao, navodeći imena iz kontakta, koje pronalaze u bazi kod njih i dobijam instrukcije od epidemiloga sa kojim ćemo nastaviti razgovor.
    Kroz pola sata nazvao je je čovjek srednjih godina sa kojim sa porazgovarao o detaljima, izuzetno ljubazan i staložen, i njihova konstatacija je da zbog načina komunikacije, pridržavanja pravila i bukvalne samoizolacije vjerovatnoća je vrlo mala i predlaže dalji nastavak istog ponašanja i ponovno javljanje ukoliko dođe do pogoršanja situacije, a i oni obrađuju testom kontakte iz PRETHODNA DVA DANA (čisto da znate). Šta sa djecom? Da li uključivati nekog trećega,da li ima smisla kaže NE, bukvalno sjedi đe si u situaciji kakvoj jesi. Teško padaju ti trenuci i da moraš da se pomiriš, a ne znaš sa čime se miriš i u šta da vjeruješ.
    Nazvali smo sina osobe koja je dolazila u posjetu kako bi ispratili tok dešavanja kod njih. Ona je već 2 puta bila kod doktora zadnjih dana - ako sam dobro izračunao nekih 7 do 8 dana je to trajalo, gdje je čitavo vrijeme imala simptome ovakve i konstatovana joj je upala pluća od strane izabranih doktora jer su joj svi nalazi bili dobri, te je poslata na infektivnu da joj istu utvrde, ali su ipak uradili test i potvrdili koronavirus.

Nisam paničar po prirodi, ali da je svejedno nije, lakše bi bilo znati kakvo je stanje pa i da imamo virus.
    Trenutno temperatura 38.5, bol u grudima, dio iza usiju, glava, malaksalost mišića i blagi bol u grlu sa kašljom, supruga isto sa temperaturuom od 37.2

Naredne 4 nedjelje stroga izolacija, prošlo odmah ili se zadržalo svejedno, što je sigurno sigurno je, a vas opet molim još jednom #ostanitedoma za dobro i vas i vaših ukućana.

Poenta posta, u kojem sam iznio i neke privatne detalje je da shvatite koliko je bitno OSTATI KUĆI. Ne treba vam virus pored trenutka kad držite dijete od 2.5 mjeseca i razamišljate jeste li mu uradili nešto, da bi se osjećali loše. Virus bi pored toga bio mala stvar. Jedan pogrešan kontakt može da vam promijenim čitavi život naopačke, ako ništa makar ti trenuci neizvjesnosti, brige, preslišavanja u sebi zašto i kako. Svako ima kući i dijete i ženu i muža i babu i tatu i đeda i majku ... Ako vam to nije dovoljan razlog, šta je?

Podrška - dršte se...
    One Ring to Rule them all...

Thanks Thanks Given 
    849
    Thanks Thanks Received 
    900
    Thanked in
    493 Posts

preśede mi griz.
    ogroman je otrovni oblak interneta iznad crne gore

Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    41 Posts

Quote Originally Posted by dnikola View Post

Samo pozitivni misli. Bice sve u redu. Uz vas smo i mislimo o vama.
    [translated from english]

Thanks Thanks Given 
    839
    Thanks Thanks Received 
    451
    Thanked in
    194 Posts

@dnikola
    Da budete zdravo i dobro da lako prodjete kroz sve to..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)