View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 154 of 383 FirstFirst ... 54104144150151152153154155156157158164204254 ... LastLast
Results 3,826 to 3,850 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #3826
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Pa nije prekrsen ni Ustav, ni zakon. Ovo je mjera koja se tice ogranicenja kretanja u uslovima kada je proglasena epidemija i pandemija a radi zastite stanovnistva. Kad se proglasi vanredno stanje onda imaju sira ovlascenja i veca ogranicenja koja se ticu ljudskih prava i sloboda. To je svakome jasno pa i onima koji kao kritikuju samo radi kritikovanja a koje su potpuno nesuvisle a pogotovo kad ti isti podrze jos rigoroznije mjere u susjednoj drzavi.
    I kako okvalifikovati te koji sve ovo zanju a kritikuju i prcaju da je neustavmo, nezakonito. Cist primjer iz jedne grupe koja ima istu tematiku, Dejan Milovac pise kako je neuatavo, krsenej ljudskih prava...i citira clan 25 Utava, na sto mu neko skrece paznju da se to odnosi na vrijeme kad je proglaseno vanredno stanje. On ne odgovara i komentarise dakje po tom pitanju. Sto reci o takvom liku? Sto je razlog da iznosi neistine? Svako moze naci i procitati svaki zakon u CG, od Ustava pa ma dalje
    Jadno i bijedno
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  2. The Following 2 Users Say Thank You to mexiko For This Useful Post:


  3. #3827
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,554
    Thanks Thanks Given 
    3,532
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    https://www.portalanalitika.me/clana...aska-nakon-19h

    Podgorička policija je zatekla osam osoba u kršenju mjere zabrane napuštanja objekta stanovanja poslije 19 časova.

    eo ih junaci izašli. kakav je to mentalni sklop


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  5. #3828
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,687
    Thanks Thanks Given 
    2,364
    Thanks Thanks Received 
    4,469
    Thanked in
    2,584 Posts

    Default

    Komplikovan.


  6. The Following 2 Users Say Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  7. #3829
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Mislili su e nece bit policije. Patrola, interventna, PJP, non stop kruze. Uru su po staome cirkulisali. Samo neka kruze, dako se dovedemonu red malo
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  8. The Following 2 Users Say Thank You to mexiko For This Useful Post:


  9. #3830
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Kao da nemaju tv ili internet. Mora da su izašli malo da se produvaju na ovaj śever.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  10. The Following User Says Thank You to the_sacrament For This Useful Post:


  11. #3831
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,554
    Thanks Thanks Given 
    3,532
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    imaju naravno. ali to je taj naš IQ. od 0


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  12. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  13. #3832
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,642
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Nista onda , moraju ih oslobodit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  14. The Following 2 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  15. #3833
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,589
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    361
    Thanked in
    268 Posts

    Default

    Evo

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  16. #3834
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Nijesu se nadali ivakvoj konteoli. 1:0 za policiju, hahahah
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  17. #3835
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Iako sam laik za epidemije i ponasanje u njima, nisam bas zadovoljan nekim mjerama i njihovoj primjeni kod nas.

    Dakle, manje-vise sve mjere koje su uvedene sam 10-15 dana prije no sto ce bit uvedene smatrao da vec tad treba da budu uvedene, bukvalno sam citao korake unaprijed. Prvo obrazovne ustanove, ok,pa sam se danima pitao zasto ne zatvore prije svega kafane, pa prodje nedjelju dan pa ih tek onda zatvorise, pa se pitah zasto ne zatvore trzne centre, pa se nakanise njih nekako da zatvore, pa se pitah (to se i dalje pitam) zasto tolerisu ponasanje SPC, koji sto direktno sto indirektno saopstavaju da im se bas ne postuju mjere. Valjda cekaju da im vlast strogo zaprijeti da bi opet ispali ugrozeni i progonjeni i na krst razapeti. Pitah se danima zasto se ne uvodi policajski cas, jer se masovno ide po kucama, dje se ljudi usput i pozdravljaju, poljube (nes valjda uc nekom u kucu da mu ne pruzis ruku, poljubis ga, na ulicu i mos). Eto konacno i to uvedose. Pa gradski saobracaj. Opet velim laik sam ali sve sto su uveli sam danima i nedjeljama smatrao da treba uvest. Znam da ne moze sve u jednom danu, ali moze u jednoj nedjelji ili u 10 dana. Mislim da se odugovlacilo s nekim mjerama. Kod nas de jure nije uvedeno vanredno stanje, de fakto jeste, pitam se sto ga i de jure ne proglase. Bugarska ga je uvela kad je imala 30 slucajeva i mnoge drzave.
    Danas popodne doktor Lazovic se bukvalno pravda gradjanima zasto su uveli zabranu kretanja posle 19h. Jarane, nemas se ti kome pravdat. To ste trebali ranije da uradite. Nije to veli policajski cas, nemojte to tako svatati. Jes brate i neka je, opusteno. Svaka odgovorna drzava to radi, nemate se kome pravdat. Ocekivao sam prije no se pojavio prvi slucaj u CG da se organizuje svaki dan pres konferencija nadleznih u istom terminu. Tek se od danas krenulo sa tim. To su male velike stvari.

    Svi smo nekako, ogromna vecina, zadovoljni ponasanjem institucija u svemu ovome, i ja sam, kakva god bila nasa drzava, vlast, institucije mislim da je ovo toliko ozbiljna stvar da ne da se ne sale nego se trude temeljno. Na kraju krajeva nece sjutra da im neko politicki prebacuje nesto negativno. Mislim da postoji i taj ugao, naravno on nije dominantan daleko od toga. Iz drugog ugla mislim da potsvjesno nedje sebe malo i lazemo, "trudimo" se da vjerujemo institucijama. Zelimo da vjerujemo. Da su iskreni i sve ostalo.

    Sto se tice uvodjenja svih do sad mjera maksimalno sam saglasan samo smatram da ih je trebalo uvodit ranije. Takodje imam primjedbu na kaznenu politiku i sprovodjenje mjera. Evo jedan konkretan primjer od prije neku noc u strogom centru PG. Stoji 4-5 momka jedan do drugog, pricaju, znam ih izvidjenja pa znam da nisu stali 2 minuta, no da pricaju price nadugo i nasiroko, zovem policiju da ih makne, alo alo, momci krse fizicku distancu, njih 4-5, tu i tu, ta i ta adresa tu i tu, poslacemo patrolu, dobro. 20 minuta ta patrola nije dolazila, radi se o strogom centru PG. Posle 20 minuta momci su otisli, policiju sam nazvao i rekao da sad ne moraju dolazit... Znam da je policija opterecena ovih dana, ali znam i da ih imamo najvise vele po glavi stanovnika u Evropi. I nisam ih zvao na Bioce, no u sred centra PG.
    Sinoc posle 19h je bilo dosta auta po PG. Nocas mnogo manje, ali ih je ipak bilo izmedju 19 i 19:30. Gledao sam ljude nocas setaju pse, ne izveli ispred grade da obave nuzdu, nego setaju, ljudi koji nisu iz ovog kvarta, no izasli u setnju pa prolaze....U Srbiji je na primjer za krsenje samoizolacije covjek dobio 3 godine zatvora, slusao sam na TV sudiju koji je donio presudu.
    Ovaj virus se ne pobjedjuje ni parama, ni respiratorima, ni maskama ni ne znam cime, nego iskljucivo fizickom distancom i rigoroznim mjerama i procedurama. Volio bi da vidim osobu koja ce da izadje iz kuce pod prijetnjom kazne od 3 godine,koja je u izolaciji...
    Kod nas su kaznili coeka mjesec dana zatvora samo, za krsenje medjugradske voznje i voznje sa dvoje ljudi. To je blaga kazna.
    Pitam se da su mjere bile stroze, da su se primjenjivale dosljednije, da li bi u Tuze bilo ovoliko slucajeva.

    U danasnje vrijeme poenta covjekovog zivota je juranjava, tracanje cesto bez smisla i cilja, trka, idjenje nekud, nekome, necemu, toboze, i nama ove mjere izgledaju WOW! Ne jer su stroge nego jer smo razmazeni. Ocu da kazem da mjere nisu do sad bile stroge koliko bi trebalo. Takav smo narod da slusamo jedino ka nas se mlatne po repu. Nema druge. Vlast se do sad nekako ustrucava, salju se apeli, moli se narod. Ne moli, hapsi. Znamo se brate.

    Nisam za strogost zbog nas vecine koja se pridrzava, nego one manjine, koja je dovoljna da prosiri virus. To su vam oni na TV kad ih pitaju sto kazu ne moze virus na nas jer smo mi Crnogorci, ne moze na nas jer pijemo rakiju, ili kako jedan rece, ja ne priznajem da postoji taj virus, to je izmisljotina, onako po malo ljutito. Zbog takvih se mora stroze. Danas je predsjednik opstine UL Nrekic rekao da ima po UL ljudi koji se voze po 3-4 u auto ko od sale...Nema toga tamo, no svudj. Znaci ili ne donosite mjere, ili ako ste ih uveli - primjenjujte ih. Uhapsi ga, posalji u zatvor, kazni novcano i tacka.

    Ne znam ni sam da li treba pominjat, svakako ih necu imenovat, taj sljam, grantovski....iz NVO sektora koji danas bacaju drvlje i kamenje na institucije zbog uvodjenja najnovnijih mjera. Te da li se krsi zakon, da li se krsi Ustav, odakle tome i tome pravo da to predlaze Vladi, znaju li oni sta rade, da je to krsenje ljudskih prava....Pa ne bi ih uhapsio, bacio bi ih na Goli otok. Pa zar se ovaj momenat koristi za NVO palamudjenja da bi se tek eto nesto reklo, da bi ostali aktivni, da bi grantovi imali smisao...Umjesto da se pitaju zasto te mjere nisu uvedene ranije oni govore obrnuto. Trebalo bi ih uhapsit zbog sirenja panike i ugrozavanja kolektivne sigurnosti gradjana.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  18. The Following 3 Users Say Thank You to Platinum For This Useful Post:


  19. #3836
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,554
    Thanks Thanks Given 
    3,532
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Nijesu se nadali ivakvoj konteoli. 1:0 za policiju, hahahah

    dakle - donesu mjere ljudi juče. znaju da su se zbog kršenja ljudi prethodnih dana procesuirali. i onda ladno izadju napolje pa nemoj


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  20. #3837
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,679
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Nema sto no kad si tako vidovit i predvidio si sve, daj neku dojavu finansije su mi pri kraju

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  21. #3838
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Cemu takav komentar? Kakve veze vidovitost ima sa ne postovanjem odluka drzavnih organa? To su neki mangupi u pokusaju? Sad ce fino proc.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  22. #3839
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,679
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Cemu takav komentar? Kakve veze vidovitost ima sa ne postovanjem odluka drzavnih organa? To su neki mangupi u pokusaju? Sad ce fino proc.
    Moj komentar se ticao platinumovog posta

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  23. #3840
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    620
    Thanked in
    275 Posts

    Default

    Goli otok vise nije u nasoj drzavi….davno proslo vrijeme.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  24. #3841
    Join Date
    Mar 2017
    Location
    Црвена Планета
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    312
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Овај артикал ми се свидео - наши га деле на Твитеру. Ево шта СЗО каже поводом ношења маски:

    https://www.weforum.org/agenda/2020/...-who-briefing/

    Who should wear a mask:


    • Those who are sick. WHO officials recommended those infected with the COVID-19 coronavirus to wear masks to prevent spreading it to someone else.
    • Those who are home caregivers for those who are sick. People caring for the sick should wear masks to protect themselves and to prevent further transmission throughout a family unit. Mask wearing has become critical in these situations, thanks to lockdown, said Michael J. Ryan, Chief Executive Director of the WHO Health Emergencies Programme, since most of the new transmissions are happening at the family level. “In some senses,” he said, “the transmission has been taken off the streets and pushed back into the family unit.”
    • Those who are frontline healthcare workers. Right now the people most at risk from this virus are frontline healthworkers who are exposed to the virus "every second of every day", Ryan also said.



    WHO officials were careful to say that the agency does not criticise countries who advise wearing masks. But at the same time, the agency was quick to stress that masks are commonly misused, and as a result, won't offer the intended protections.

    For instance, wearing a mask can provide a false sense of security, say experts, leading some to become less vigilant in more important hygiene measures, such as hand washing. Additionally, removing a mask so it no longer covers your nose, or touching the outside of the mask can make it less effective.

    Key to remember, say WHO officials, is that coronavirus is spread by droplets and not airborne transmission. “The most likely person to become a case is someone who has been in significant contact of another case,” said Ryan.
    Успут можели ми ко објаснити разлику између полициског часа и ових мјера?


    Потражих на интернету дефиницију истог и немогу видет разлику. На гов.ме немогу наћи ништа што би ми ово боље појаснило па ако може неко мудрији у овоме од другова и другарица форумаша...

  25. #3842
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    razlike nema ali je poenta da sto manje cirkulise ulicama,da su svi kucama.
    Zasto?
    zato sto trenutno za ovo nema lijeka! pa bolje spreciti nego pokusati da te lijece...


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  26. #3843
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    znači došli smo i do Golog otoka...pošto se Statis bacio u donacije možda ustupi Sveti Stefan za tu priliku...

    Quote Originally Posted by Марсовац View Post
    Овај артикал ми се свидео -
    članak majka mu stara, artikal ima potpuno drugo značanje
    She is only here to annoy herself!

  27. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  28. #3844
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,722
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    895
    Thanked in
    554 Posts

    Default

    Ja bih ove "šetače" poslije 19:00 te šetaju direktno u karantin.
    Ne bi im više na-um-padalo.

  29. #3845
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,917
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Ja bih ove "šetače" poslije 19:00 te šetaju direktno u karantin.
    Ne bi im više na-um-padalo.
    idu oni direktno u betonjerku pa u prdekanu
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  30. #3846
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    ne znam sto ste se uhvatili za posle 19h kad je predlog da se ostane doma tokom cijelog dana i sto manje da se izlazi. zabrana posle 19 ne znaci da do tada moze da se rostilja.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  31. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  32. #3847
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,642
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ne znam sto ste se uhvatili za posle 19h kad je predlog da se ostane doma tokom cijelog dana i sto manje da se izlazi. zabrana posle 19 ne znaci da do tada moze da se rostilja.
    Garantujem ti da ovaj iz kolasina cijelu zimu nije iskocio posle 3 napolje a posebno na onaj kijamet gore sinoc. Al eto. Da proba kako je to, prvi dan zabrane,


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  33. #3848
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    od 86 uzoraka, 11 je pozitivnih. ukupno 120.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  34. #3849
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Evo razjasniše, konačno. Zvanično imamo 2 preminula od COVID-19.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  35. #3850
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,091
    Thanks Thanks Given 
    2,216
    Thanks Thanks Received 
    2,374
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Plus je nažalost došlo do lokalne transmisije.
    Zvanično imamo dvije žrtve od korone, jasno su rekli.
    Ovaj na respirator je 67 godište, tako da ne udara samo na one preko 65 godina.

Page 154 of 383 FirstFirst ... 54104144150151152153154155156157158164204254 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •