View Poll Results: Kako je naša Vlada (država) reagovala na COVID-19 prijetnju?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • 1. Reakcija je bila adekvatna i pravovremena

    57 48.72%
  • 2. Ništa nije bilo dobro

    12 10.26%
  • 3. Reakcija je bila pretjerana od početka

    13 11.11%
  • 4. Počeli su dobro, ali kratko je trajalo

    35 29.91%
Page 194 of 383 FirstFirst ... 94144184190191192193194195196197198204244294 ... LastLast
Results 4,826 to 4,850 of 9560

Thread: [UPDATE] Crna Gora COVID-19

  1. #4826
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,072
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Zna li iko
    Last edited by Sceko; 09-04-20 at 12:12.

  2. #4827
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sceko View Post
    A u kolima da li moze 2 osoba i dalje?
    Moze I 7 iz iste kuce. Ali kad ulazite I izlazite iz kola obratite paznju da ne prekrsite zakon oko zaustavljanja na javnu povrsinu I postujte distancu dok ste van auta.

  3. #4828
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

  4. #4829
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Милграмов експеримент је низ социјално психолошких експеримената, који су први пут спроведени 1961. у Њу Хејвену. Експеримент је развио психолог Стенли Милграм са намером да тестира спремност просечних особа да се супротстави наредбама ауторитативне особе које крше властита морална начела или су у супротности с њиховом савешћу.

    Милграмов експеримент је првобитно развијен у потрази за социјално психолошким објашњењем злочина из доба нацизма. Експеримент је почео три месеца након почетка суђења немачког нацистичког ратног злочинца Адолфа Ајхмана у Јерусалиму.

    Експеримент је требало да одговори на питање „Да ли је могуће да су Ајхман и милион његових саучесника у холокаусту само извршавали наређења?‟ и да провери теорију „Немци су другачији‟ која се темељила на претпоставци да Немци имају особеност посебне послушности према надређенима.

    Експерименти су довели до шокантног закључка. Знатан број особа су обављале оно што се тражило од њих, и нису се супроставили приговорима савести, док се чинило да наредбе долазе од легитимних ауторитета.

    У наредним годинама експерименти су поновљени много пута са конзистентним резултатима у различитим друштвима, мада не са истим процентима широм света.


    Милграмов експеримент је низ социјално психолошких експеримената, који су први пут спроведени 1961. у Њу Хејвену. Експеримент је развио психолог Стенли Милграм са намером да тестира спремност просечних особа да се супротстави наредбама ауторитативне особе које крше властита морална начела или су у супротности с њиховом савешћу.
    https://sr.m.wikipedia.org/wiki/%D0%...B5%D0%BD%D1%82
    Last edited by PrijekiLijek; 09-04-20 at 12:27.

  5. #4830
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Moze I 7 iz iste kuce. Ali kad ulazite I izlazite iz kola obratite paznju da ne prekrsite zakon oko zaustavljanja na javnu povrsinu I postujte distancu dok ste van auta.
    Evo npr ja imam sljedeću situaciju. Imam mogućnost korišćenja privatnog placa u blizini PG. Mogu li tamo poć sa ženom i djecom da izqdjemo malo vanka, da zapalimo roštilj igeamo lopte itd. Niko sa nama ne bi bio sem oni koji su inače u istom prostoru 24/7.

    Zašto bi to bio problem??

    Đeca mi poluđeše u stanu evo 4 nedjelje....

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 09-04-20 at 12:42.

  6. #4831
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Evo npr ja imam sljedeću situaciju. Imam mogućnost korišćenja privatnog placa u blizini PG. Mogu li tamo poć sa ženom i djecom da izqdjemo malo vanka, da zapalimo roštilj igeamo lopte itd. Niko sa nama ne bi bio sem oni koji su unače u istom prostoru 24/7.

    Zašto bi to bio problem??

    Đeca mi poluđeše u stanu evo 4 nedjelje....

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Takve stvari ne bi trebale biti problem, ali (jedno ,,ali" brdo odvali) nije pozeljno. Zasto? Zato sto takvu situaciju su znali (i jos uvjek znaju) da koriste pojedini da bi se sastali, odnosno druzili, a ne pripadaju istom domacinstvu. Sada da se ne bi trosili resursi na ta ispitivanja uvedena je zabrana sa prostim instrukcijama. Da li prevedeno? Nije. Da li je neophodno? Ne znam, ja kao elektricar zaista ne znam, valjda ima neko ko zna. Ja mogu ,,samo" da preispitujem odluke.

    Sent from my Motorola 8400

  7. #4832
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nije, a je li virus isti ođe i u Njemačku...? Možda se ovaj naš prenosi vazduhom, pa zbog toga zabrane...?

    Nema ovo veze sa Njemačkom, uzeta je samo za primjer, u svim normalnim državama su slične mjere i niđe nema ovako rigoroznih (osim u djelovima 2 đe su sa mjerama krenuli kasno i više se ne može iskontrolisati)...

    Kao što sam rekao 10 puta do sada... Nije nikakav problem da se śedi doma, ali da to bude realno i logično... Śeđenje doma ne znači ništa, dok god većina firmi radi, i dok god se dobar dio zaraženih zarazi na poslu, pa nagrde upravo one koji śede doma... Uvedite vanredno stanje, zaključajte sve kućama i kraj, ako već želite da iskorijenite virus... Ove mjere su u cilju USPORAVANJA pandemije, ne iskorijenjavanja virusa...

    Ponavljam, NAUKA i STRUKA, kažu da šetnja i izlazak nijesu opasani, ako se pridržavate mjera fizičke distance... Usmjerite kritiku prema DOKTORIMA i NAUČNICIMA, mi samo pratimo njihova uputstva i savjete... Ako već želite da iskorijenite virus, obratite se POLICAJCIMA, koji donose mjere, nek zabrane rizično ponašanje, a ne ovo za koje nauka i struka kažu da je bezopasno...

    Sent using Tapatalk
    Mi moramo biti rigorozniji od Njemačke, jer raspolažemo sa neuporedivo ograničenijim resursima. To je ono što sam pokušao reći.
    Opet, zbog naših resursa, koji su neuporedivo manji i ograničeniji, manja je i margina greške.

    S obzirom da nemamo vakcinu ni provjerene protokle liječenja (a ni sve potrebne informacije o virusu), cilj svih ciljeva, bez obzira gdje se nalazili, je smanjenje br. fiz. kontakata. To je jedino što je univerzalno i jedno što provjereno drži epidemiju pod kontrolom.

    A šta je bezbjedna fizička distanca? Evo, najnovija studija iz Belgije kaže da za fizičke aktivnosti poput trčanja ili vožnje bicikla, distanca od 2 metra nije dovoljna (LINK). Nakon insistiranja da maske ne treba da nose svi, sada se sve više ide ka tome da svi treba da nose kakve-takve maske. WHO je krajem februara savjetovao da ne treba ukidati letove iz Kine. Itd. Poenta je da se preporuke nauke mijenjaju u skladu sa novim saznanjima. A dodatno, prilagođavaju se datoj situaciji. Recimo, u Crnoj Gori nema maski za sve (jedva i za medicinske radnike ima). Imamo ograničen broj kreveta, ograničen broj medicinskog osoblja, respiratora, odijela i sl. Da li mi možemo da priuštimo njemački ili švedski model?

    Nakon svega, šta misliš šta bi se desilo da država podigne zabrane ovog tipa i dozvoli šetnju i rekraciju napolju. Pa, desetine hiljade građana bi se odjednom pojavilo na ulicama. Da li tu ima uslova za održavanje fiz. distance? Koliko bi se povećao br. kontakata? U Crnoj Gori, gdje svako svakog zna? Koliko bi se povećao rizik od stvaranja novih žarišta? Može li bilo koja policija da efikasno to nadgleda?
    A osim toga, opet ponavljam, sve što se radi, radi se da bi se smanjio broj kontakata. Recimo, djeca i studenti ne idu u škole i fakultete zbog toga, većina ne ide na posao i sl. I sada, ispada da smo stopirali sve da bi izašli na ulice i šetali? Pa kako to ima smisla?

    P.S. Ne postoji jedinstven stav nauke i struke oko šetnje i izlazaka. Apsolutno zavisi od država do države. Fiz. aktivnost je naravno ključna za imnunitet, ali se može i u kućnim uslovima izvoditi. Naravno, možeš i ovako stvari da postaviš - ništa nije opasno ukoliko se drži fizička distanca, pa ni odlazak u kafić, na posao i sl. Poenta je - može li se obezbijediti adekvatna fizička distanca za svakog i sve uslove?
    In vino veritas

  8. #4833
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ni jedna drzava nema ni blizu dovoljno kapaciteta da primi na intenzivnu sve kojima ce to biti potrebno. I Njemacka bi lako mogla da kaze "nemamo dovoljno kapaciteta pa uvodimo najstrozije mjere", ali su ocijenili da je to losa ideja i da ima katastrofalne ekonomske i psiholoske posljedice na narod, pa su balansirali svoje odluke oko toga.

    Jos nesto. Mi smo skoro u polovini Aprila, sto znaci da je do sad od pocetka godine u Crnoj Gori umrlo nedje izmedju 1500 i 2000 ljudi. Vecina ljudi generalno umire od preventabilnih razloga. Ako nemas termin za operaciju ili skupe tretmane teskih bolesti, ako nemas dijagnozu i sve sto ti je neophodno da kontrolises oboljenje, ako nema ljekova koji ti trebaju, ako nisi u situaciji da mozes da lezis kuci par godina, ako hitna ne dodje na vrijeme i ako nemaju svu neophodnu opremu - sve su to razlozi koji se svode na nedostatak kapaciteta zdravstvenog sistema.

    Smrt zbog nedostatka kvalitetne zdravstvene brige je prakticno svakodnevna pojava i u Crnoj Gori i u razvijenijim drzavama, nije to problem koji je nastao prije mjesec dana. U krajnjem slucaju ce uvijek biti ljudi koji nemaju srece i ne mogu biti spaseni.

    Da ne pricam da ce, dugorocno, posljedice ovih samouvedenih ekonomskih sankcija ako se produze biti katastrofalne za zdravstveni sistem. Ljudi ce se razbolijevati i umirati i poslije korone, trebace im zdravstvo i poslije korone, valjda bi i njih trebali ukljuciti u racunicu kad donosimo odluke danas.
    Samo da se razumijemo, u Njemačkoj je ekonomija takođe stopirana, a društveni život značajno otežan. Zabranjeni su letovi (gubici Lufthanse se mjere stotinama miliona eura već sada), zatvoreni su restorani, škole, fakulteti, igrališta, tržni centri, većina radnji, sportske i kulturne ustanove, boravak na javnoj površini više od dvoje ljudi (ukoliko nisu iz istog domaćinstva) itd. Govorimo o ključnoj evropskoj ekonomiji koja je na kraju Q4 2019. g. bila na ivici recesije (a sada je neizbježna).
    Last edited by johnny bravo; 09-04-20 at 12:56.
    In vino veritas

  9. #4834
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Je li forume, sad ne smijem da izrazim kritiku na račun novih mjera? Znači razmjena mišljenja ne postoji ako vam ne odgovara?

    E, pa sad ću da je ponovim. Idiotski je zabraniti više od jedne osobe na javnoj površini, a i dalje mogu dvoje u auto.
    Last edited by Albatros; 09-04-20 at 13:20.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Albatros For This Useful Post:


  11. #4835
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default


  12. #4836
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,642
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    lijepa li vremena bjehu ona kad smo raspravljali na koju stranu nam je djed bio


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Eee nisi ti citao na fb ispod vijesti o
    Hapsenju ekipa se kuckih korita raspravu i ultimatum na sajt borbe da se puste ono ili da se pohapse svi sa vrela ribnickih


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  13. #4837
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,554
    Thanks Thanks Given 
    3,532
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default [UPDATE] Crna Gora COVID-19

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-od-15-30-sati


    Premijer Duško Marković će se danas od 15.30 sati obratiti građanima u vezi sa aktuelnom situacijom povododm suzbijanja epidemije koronavirusa i sa posebnim osvrtom na novi Vladin paket ekonomskih mjera, saopšteno je iz Vlade.

    Markovićevo obraćanje možete pratiti na Televiziji Crne Gore.

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Eee nisi ti citao na fb ispod vijesti o
    Hapsenju ekipa se kuckih korita raspravu i ultimatum na sajt borbe da se puste ono ili da se pohapse svi sa vrela ribnickih


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ispočetka sam čitao komentare na fb ali u poslednjih 15tak dana sam prestao. tada su se tamo najjače teorije bačale

    EDIT - https://www.vijesti.me/vijesti/drust...a-po-pacijentu

    Montefarm: Maske od petka u prodaji, najviše pet komada po pacijentu
    "Montefarm će isporučiti svojim apotekama, u svim opštinama u Crnoj Gori, određeni broj zaštitnih maski, srazmjerno broju stanovnika", navodi se u saopštenju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by outline; 09-04-20 at 13:29.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. #4838
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Paket mjera će biti u stilu, zamijenite bubreg za 4678 € uz podršku vlade CG.

  15. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  16. #4839
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Samo da se razumijemo, u Njemačkoj je ekonomija takođe stopirana, a društveni život značajno otežan. Zabranjeni su letovi (gubici Lufthanse se mjere stotinama miliona eura već sada), zatvoreni su restorani, škole, fakulteti, igrališta, tržni centri, većina radnji, sportske i kulturne ustanove, boravak na javnoj površini više od dvoje ljudi (ukoliko nisu iz istog domaćinstva) itd. Govorimo o ključnoj evropskoj ekonomiji koja je na kraju Q4 2019. g. bila na ivici recesije (a sada je neizbježna).
    Naravno da je svuda ekonomija stopirana u nekoj mjeri, sve i da jedna zemlja ne uvede nikakve mjere bili bi pogodjeni ekonomski zbog stanja globalne ekonomije. Poenta je, medjutim, izvuci svaki cent odakle se moze - npr izbjegavati zatvaranje svih ugostiteljskih objekata i prodavnica i izbjegavati zabrane kretanja i samim tim ekonomske aktivnosti gradjana.

    Iz ovog razloga mislim da ce na kraju Svedska i Koreja iz ove situacije najbolje izaci. Vecina zemalja su podlegle pritisku da smanje ove brojeve po svaku cijenu, dok su ovih par uveli minimalne mjere i prenijeli odgovornost (i posljedice) na pojedinacne gradjane.

  17. #4840
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,917
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post


    Okle ovaj dokument, nema ga na zvanicnim sajtovima?
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  18. #4841
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,444
    Thanks Thanks Given 
    156
    Thanks Thanks Received 
    1,231
    Thanked in
    632 Posts

    Default

    Problem je sto mi nemamo neki izbor jer kako god obrne nama ne gine losa ekonomska situacija ako primijenis Svedski model zdravstvo ce ti puci imace preminulih i bolesnih vise no sto mozemo da podnesemo a i samim tim sto su granice manje vise zatvorene ekonomski ne bi imalo neki veliki uticaj na nasu privredu jer mi nismo sami sebi dovoljni da bi funkcionisali vec smo poprilicno zavisni od spoljasnih faktora, ako nastavimo ovako ekonomski cemo isto puci ali cemo spasiti ljudskih zivota i zdravstvo ovakvo kakvo nam je moze da se nosi.Svedska je izabrala da sacuva koliko toliko ekonomiju na ustrb ljudskih zrtava drugi su izabrali da ekonomski posrnu a da spasu koliko mogu zivota neko to radi dobro neko lose ali niko ne moze da donese odluku i da kaze ovaj nacin ce sigurno uspjeti jer postoji toliko varijabila koje mogu uticati na konacan ishod i koliko ce ko ostecen izaci iz ove krize.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  19. #4842
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    Okle ovaj dokument, nema ga na zvanicnim sajtovima?
    Dobili svi korisnici gov.me naloga (državni organi)

    Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

  20. #4843
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Razumijem ja vas odlično, i podržavam u vašim odlukama, nego vi mene nećete ni da pokušate da razumijete, a tu ne mogu pomoći... Možda je vama svejedno kad vas kažnjavaju i maltretiraju zbog radnji drugih, meni nije...

    Mjere nam, kao i proteklih 30 god, donose političari i policajci... Uništili su zdravstvo, većina naroda im ne vjeruje, pa je jedino što im je ostalo kao opcija da treniraju strogoću...

    Od početka pandemije pitam isto pitanje, dajte jednu studiju/istraživanje đe se kaže da je šetnja, uz pridržavanje svih mjera, štetna, prosvijetlite nas, da ne rizikujemo zdravlje...

    Narod je ođe najmanje kriv, mučenici skapaše po kućama, i svakim danom sve više trpe nesposobnost vlast da iskontroliše manjinu, koja postoji u SVIM zemljama na svijetu... Dok se u normalnim državama najavljuje opuštanje mjera i polako vraćanje u normalu, u CG je zvijezda vodilja Sjeverna Koreja, uz ovacije pučanstva...
    Dijelim mišljenje, samo ću reći da sam iznenađen i razočaran reakcijama pojednih forumaša koje inače cijenim.
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #4844
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,799
    Thanks Thanks Given 
    2,223
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...ma-u-podgorici

    Izadjem doprodavnice, pruzim korak da prije stignem, uhapse me zbog rekreacije, jer se brzi hod moze podvesti pod to? :lolblue::lolblue::lolblue::lolblue:
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  22. #4845
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    30
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Ne znam sto da vi recem samo neka nam je Bog u pomoc i zivjelo selo brate
    Black Mamba

    8 & 24

    <3

  23. #4846
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,592
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...ma-u-podgorici

    Izadjem doprodavnice, pruzim korak da prije stignem, uhapse me zbog rekreacije, jer se brzi hod moze podvesti pod to? :lolblue::lolblue::lolblue::lolblue:
    U setnju sa fasciklom i ozbiljnim pogledom

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  25. #4847
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default



    MIX 2

  26. #4848
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,577
    Thanks Thanks Given 
    7,477
    Thanks Thanks Received 
    4,573
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    U setnju sa fasciklom i ozbiljnim pogledom
    Đe moram putni nalog pisat i pješke kad idem...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  27. #4849
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Čekaj oni će da prodaju maske koje su dobili na poklon?

  28. #4850
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,679
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Čekaj oni će da prodaju maske koje su dobili na poklon?
    Kako mislis da istale 10 miliona od donacija bez na ovaj nacin.

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

Page 194 of 383 FirstFirst ... 94144184190191192193194195196197198204244294 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [COVID-19] S v i j e t
    By ASC in forum COVID-19
    Replies: 7867
    Last Post: 13-01-24, 21:35
  2. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •