Results 1 to 13 of 13

Thread: Vraćanje studentskog kredita

  1. #1
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Post Vraćanje studentskog kredita

    Potreban mi je savjet ukoliko je neko dobio opomenu da vrati studentski kredit. Student više nijesam ima 2 godine, ali dobih opomenu neku da treba da vratim skoro 870e u ratama. Po onom njihovom Pravilniku stoji da ukoliko sam imao određeni prosjek mogu da budem oslobođen 80% kredita, taj uslov ispunjavam. Ali sam trebao valjda da posaljem taj zahtjev najdalje 6 mjeseci od dana završetka studija, što sam naravno i zaboravio. U Ministarstvo sam zvao ne znam koliko puta i ne znam koliko brojeva, skoro niko se ne javlja, i ta što se javi prebacuje me kod druge koleginice i sve tako. Da li je imao ko sličnih iskustava, šta uraditi?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cola2 View Post
    Potreban mi je savjet ukoliko je neko dobio opomenu da vrati studentski kredit. Student više nijesam ima 2 godine, ali dobih opomenu neku da treba da vratim skoro 870e u ratama. Po onom njihovom Pravilniku stoji da ukoliko sam imao određeni prosjek mogu da budem oslobođen 80% kredita, taj uslov ispunjavam. Ali sam trebao valjda da posaljem taj zahtjev najdalje 6 mjeseci od dana završetka studija, što sam naravno i zaboravio. U Ministarstvo sam zvao ne znam koliko puta i ne znam koliko brojeva, skoro niko se ne javlja, i ta što se javi prebacuje me kod druge koleginice i sve tako. Da li je imao ko sličnih iskustava, šta uraditi?
    Obavezno mail na [email protected], stavi na Cc [email protected] i [email protected].. Sroci fino, objasni i zamoli da ti se izadje u susret...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ne vjerujem da su toliko oštri oko tog pravila od 6 mjeseci. Ako sve bude kako treba, a imao si prosjek između 8 i 8.99, vraćaš 870*0.2=174e, u ratama ako ti tako odgovara.

    Kopirano iz pravilnika:

    Uslovi za oslobađanje od obaveze vraćanja kredita i otpis kredita


    Član 27

    Od obaveze vraćanja kredita u potpunosti, oslobađa se student koji studije završi u roku propisanom za redovno trajanje studijskog programa, sa prosječnom ocjenom od 9,00 do 10.
    Od obaveze vraćanja kredita u iznosu od 80% oslobađa se student koji studije završi u roku propisanom za redovno trajanje studijskog programa, sa prosječnom ocjenom od 8,00 do 9,00.
    Od obaveze vraćanja kredita u iznosu od 60% oslobađa se student koji studije završi u roku propisanom za redovno trajanje studijskog programa, sa prosječnom ocjenom od 7,00 do 8,00.


    Zahtjev za oslobađanje
    Član 28

    Oslobađanje od obaveze vraćanja kredita vrši se na lični zahtjev koji korisnik podnosi u roku od šest mjeseci od dana kada je po Statutu fakulteta bio dužan da završi studije.
    Uz zahtjev za oslobađanje od obaveze vraćanja kredita, student podnosi dokaz o:

    • datumu upisa na studijski program,
    • datumu završetka studija,
    • prosječnoj ocjeni u toku studija.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  4. #4
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,232
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Ne vjerujem da su toliko oštri oko tog pravila od 6 mjeseci. Ako sve bude kako treba, a imao si prosjek između 8 i 8.99, vraćaš 870*0.2=174e, u ratama ako ti tako odgovara.

    Kopirano iz pravilnika:

    Uslovi za oslobađanje od obaveze vraćanja kredita i otpis kredita


    Član 27

    Od obaveze vraćanja kredita u potpunosti, oslobađa se student koji studije završi u roku propisanom za redovno trajanje studijskog programa, sa prosječnom ocjenom od 9,00 do 10.
    Od obaveze vraćanja kredita u iznosu od 80% oslobađa se student koji studije završi u roku propisanom za redovno trajanje studijskog programa, sa prosječnom ocjenom od 8,00 do 9,00.
    Od obaveze vraćanja kredita u iznosu od 60% oslobađa se student koji studije završi u roku propisanom za redovno trajanje studijskog programa, sa prosječnom ocjenom od 7,00 do 8,00.


    Zahtjev za oslobađanje
    Član 28

    Oslobađanje od obaveze vraćanja kredita vrši se na lični zahtjev koji korisnik podnosi u roku od šest mjeseci od dana kada je po Statutu fakulteta bio dužan da završi studije.
    Uz zahtjev za oslobađanje od obaveze vraćanja kredita, student podnosi dokaz o:

    • datumu upisa na studijski program,
    • datumu završetka studija,
    • prosječnoj ocjeni u toku studija.
    Gdje se to podnosi, ja sam u oktobru diplomirao...
    Koji prosjek uzimaju , za sve 3 godine ili samo cetvrta ?

    Послато са Mi Note 3 помоћу Тапатока

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    Gdje se to podnosi, ja sam u oktobru diplomirao...
    Koji prosjek uzimaju , za sve 3 godine ili samo cetvrta ?

    Послато са Mi Note 3 помоћу Тапатока
    U Ministarstvu prosvjete, to ti je izmedju gimnazije i KIC-a. Mislim da rade sa strankama od 10 do 13, sa pauzom od 11-11:30...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Ja sam to, iskreno davne 2008 nosio u zgradu na trg Vektre, koja gleda prema poslovnom Krusevac. Onamo blizu rampe gdje je nostrifikacija diploma. Kazem 2008 je to bilo a vjerujem da ima freskijih.
    I mene su tada zbog prosjeka vecinu oslobodili da vratim 80% duga cini mi se. Samo molbu podneses i uvjerenje o zavrsenim studijama sa prosjekom.
    Moras platiti, jer ako ne platis ti aktivirace zirantima ili tebi ako si u radnom odnosu.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    To je sad ovamo kod KIC-a...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  8. #8
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Obavezno mail na [email protected], stavi na Cc [email protected] i [email protected].. Sroci fino, objasni i zamoli da ti se izadje u susret...
    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Ne vjerujem da su toliko oštri oko tog pravila od 6 mjeseci. Ako sve bude kako treba, a imao si prosjek između 8 i 8.99, vraćaš 870*0.2=174e, u ratama ako ti tako odgovara.

    Kopirano iz pravilnika:

    Uslovi za oslobađanje od obaveze vraćanja kredita i otpis kredita


    Član 27

    Od obaveze vraćanja kredita u potpunosti, oslobađa se student koji studije završi u roku propisanom za redovno trajanje studijskog programa, sa prosječnom ocjenom od 9,00 do 10.
    Od obaveze vraćanja kredita u iznosu od 80% oslobađa se student koji studije završi u roku propisanom za redovno trajanje studijskog programa, sa prosječnom ocjenom od 8,00 do 9,00.
    Od obaveze vraćanja kredita u iznosu od 60% oslobađa se student koji studije završi u roku propisanom za redovno trajanje studijskog programa, sa prosječnom ocjenom od 7,00 do 8,00.


    Zahtjev za oslobađanje
    Član 28

    Oslobađanje od obaveze vraćanja kredita vrši se na lični zahtjev koji korisnik podnosi u roku od šest mjeseci od dana kada je po Statutu fakulteta bio dužan da završi studije.
    Uz zahtjev za oslobađanje od obaveze vraćanja kredita, student podnosi dokaz o:

    • datumu upisa na studijski program,
    • datumu završetka studija,
    • prosječnoj ocjeni u toku studija.
    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ja sam to, iskreno davne 2008 nosio u zgradu na trg Vektre, koja gleda prema poslovnom Krusevac. Onamo blizu rampe gdje je nostrifikacija diploma. Kazem 2008 je to bilo a vjerujem da ima freskijih.
    I mene su tada zbog prosjeka vecinu oslobodili da vratim 80% duga cini mi se. Samo molbu podneses i uvjerenje o zavrsenim studijama sa prosjekom.
    Moras platiti, jer ako ne platis ti aktivirace zirantima ili tebi ako si u radnom odnosu.
    Hvala svima na odgovorima, sad ne znam da li je bolje da šaljem mailom ili da pođem lično tamo. I druga stvar, što podrazumijevaju pod ”student podnosi dokaz o: datumu upisa na studijski program, datumu završetka studija, prosječnoj ocjeni u toku studija.” Je li dovoljno uvjerenja da pošaljem o završenim akademskim i spec studijama, ili moram poć opet do fakulteta da im tražim ovo?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Zar te informacije ne pišu negdje na diplomi, onom uvjerenju koje izdaju prije nego što odštampaju diplome ili "ekstenziji" koja dolazi uz diplomu, a gdje se nalazi spisak svih predmeta i ocjena?
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  10. #10
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Zar te informacije ne pišu negdje na diplomi, onom uvjerenju koje izdaju prije nego što odštampaju diplome ili "ekstenziji" koja dolazi uz diplomu, a gdje se nalazi spisak svih predmeta i ocjena?
    Ja diplome nijesam uzimao, imam samo uvjerenja. Ja sam sad trazio na fakultetu ove uslove iz ovog Pravilnika, oni su mi opet printali uvjerenja ,a na uvjerenja stoji datum zavrsetka studija, prosjecna ocjena kao i ocjena sa odbrane diplomskog/specijalistickog rada. Datum upisa ne znam kako da im dostavim, to jedino ima u Ugovoru o studiranju...

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    Last edited by cola2; 05-03-20 at 11:35.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    316
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ja sam to, iskreno davne 2008 nosio u zgradu na trg Vektre, koja gleda prema poslovnom Krusevac. Onamo blizu rampe gdje je nostrifikacija diploma. Kazem 2008 je to bilo a vjerujem da ima freskijih.
    I mene su tada zbog prosjeka vecinu oslobodili da vratim 80% duga cini mi se. Samo molbu podneses i uvjerenje o zavrsenim studijama sa prosjekom.
    Moras platiti, jer ako ne platis ti aktivirace zirantima ili tebi ako si u radnom odnosu.
    Ja sam 2012te u istu zgradu podnijela zahtjev. Uzeo se prosjek za 4 godine i odbijeno 80%. Uplatila 2-3 rate i niko me od tada vise nije zvao niti obavjestavao o dugovanju...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cola2 View Post
    Ja diplome nijesam uzimao, imam samo uvjerenja. Ja sam sad trazio na fakultetu ove uslove iz ovog Pravilnika, oni su mi opet printali uvjerenja ,a na uvjerenja stoji datum zavrsetka studija, prosjecna ocjena kao i ocjena sa odbrane diplomskog/specijalistickog rada. Datum upisa ne znam kako da im dostavim, to jedino ima u Ugovoru o studiranju...

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    Ponesi im tako onda, uvjerenje + molbu da te oslobode od obaveze vraćanja kredita u iznosu od 80% na osnovu prosječne ocjene i završetka studija u propisanom vremenskom roku.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Na to uvjerenje o zavrsenim studijama bi trebalo da pise koji si prosjek ostvario. Ja sam to uvjerenje dobio 2007 a diploma je bila gotova tek 2010.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. (ne)vraćanje kusura
    By djx84 in forum Društvena hronika
    Replies: 245
    Last Post: 28-06-17, 07:50
  2. Replies: 3
    Last Post: 30-01-16, 22:32
  3. Karđorđevići podnijeli zahtjev za vraćanje imovine u Crnoj
    By Petar Mrvaljevic in forum Politika generalno
    Replies: 40
    Last Post: 22-09-06, 12:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •