Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 197

Thread: passat, golf, megan, astra, zafira do 3 500 diskusija

  1. #26
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,445
    Thanks Thanks Given 
    5,238
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    Stari makse od opela svih generacija
    Eto, prijateljski savjet
    Ne znamz a ove 2015 plus ali ovi ostali su bzv
    Korsa 1.3cdti ok. Sestra je kupila novu 2007. Top se pokazala
    Ovo dti 2.0 i 2.2 je raspad cak i ove astre 1.7 su bez veze sto nekih senzora. Te moze uzbrdo te ne moze, te oced a upali te nece.
    Rage

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  3. #27
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,036
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Prije ce bit da se ne razumijes toliko oko kola, cim ovako pises i bice da si uzeo auta koja nisu nikako servisirana.

    Taj sa "sto senzora" vozim od 2011/12 godine i nema greske.
    Drug vozi taj 2.2dti zadnjih 5 godina i nikakvih problema nije imao, a onda drugi drug taman jos toliko godina taj 1.9cdti od 150ks i opet nikad nije imao problema.

    Veci je problem sto bi ti u 2020 godini da kupis dizela iz 2000-2004 godine sa 250 000km (citaj 500 000 - 600 000km)

    Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka
    But if you never try, you'll never know..

  4. #28
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,681
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    403
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    eve jedan momacki, turi plin i deri

    https://autodiler.co/CRsDNsvDYuMWSdF77

    MIX 2

  5. #29
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    199
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo... View Post
    Evo ti dobro auto https://www.autodiler.me/automobili/...il-ad5701878me i da ti ostane hiljadu i po
    Fala brate, od Honde dolazi u obzir samo Accord.

  6. #30
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Ovi motori 2.0 su na lanac, i koliko vidim po razgovoru sa ekipom trajni motori. Ovaj 1.7 kažu da treba juriti isuzuov motor...vlaljda od 55kw pa naviše su isuzu motori i dobri su. E sad ovi 1.9 mislim da su slični onima u fiatu - valjda GMC ovi motori - general motors...kažu da su se u Stilu,fiatu pokazali dobro, da je to najbolja stavka ovog auta
    mora da malo vozača Peugeota-gleda ovo interesovalo me kako su se pokazale 307ce

  7. #31
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,445
    Thanks Thanks Given 
    5,238
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    Luka ja sam kupio auto od mladena majdaka u mint stanju sa 99k km. Sad je na 199k km
    Nista me nije zadesilo do sada i sada sam usuo 1400e ali imas ovdje moje clanke dje auto trokira na 2.5k obrtaja i imao sam slomit porodicu. To je sve resavano nekoliko puta pa se vrati. Za sad je opet rijeseno. Generalno auto je dobar ali preskup za odrzavanje. Sve je skupo sa njega.
    Ponavljam ne bih ga prodao bas zbog toga sto je sad sredjen a dal bih ga kupio. Pa nikad vise.

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  8. #32
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    @NAND ja imam 407 2.0 dizel, 2006. godište, kupio sam ga u Holandiji sa 270k prije 4 i po godine. Danas broji blizu 370k. Čim sam ga dovezao odradio sam veliki servis kod Kneževića. Na oko 310-320k sam morao da mijenjam set kvačila i zamajac, što me koštalo 500 eura zajedno sa ugradnjom. Svakih 15k se radi zamjena ulja (sipam TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W30), filtera ulja, vazduha, a iako kažu da ne treba, u tom intervalu sam radio i zamjenu filtera goriva. Pločice i prednje i zadnje sam mijenjao par puta. 135 konja ima pa se može i preticati sa njim kad treba. Registracija nešto ispod 300 eura. Čim sam ga kupio zamijenio sam displej od radija jer im je to mana. Mijenjao sam i krajeve spona i zadnje stabilizatore. Ne znam jesam li šta preskočio, sve što zamijenim upišem u servisnu knjižicu. Jednom sam samo imao veći problem sa njim, Kneževići su mi rekli da treba da se mijenja ili reparira pumpa, međutim nije mi to bilo logično obzirom na to kako ima stabilan ler gas i kako fino vuče, pa sam pošao kod jednog druga, koji mi je samo zamijenio senzor pritiska goriva. Problem je bio u tome što auto, ako bi bilo parkirano malo duže, ne bi moglo da upali. Upali, radi sekundu-dvije i ugasi se. I posle toga samo vergla. Nakon zamjene senzora koja je koštala 60 eura sa ugradnjom, nema nikakvih problema. Od nekih problema koji prati svaku 407-icu tu su klapna od klime zbog koje suvozač i onaj iza njega nemaju ljeti hlađenje ni zimi grijanje. Tu je kvar od 15-20 eura ali kad dođeš kod električara sa tim problemom samo ti kaže "nemoj me molim te", jer mora da se skida špicban da bi se došlo do te klapne ili motorića koji su napravili problem. Tu je i problem sa elektronikom, ne znam šta je to sa francuzima i nepouzdanom elektronikom. Kod 407-ice zna da napravi problem spoj sa masom, nije neka velika filozofija ni problem srediti, ali za ovo 4 i po godine sigurno sam to do sad 3-4 puta radio. Korodira spoj sa masom koji se nalazi na zadnjem lijevom štopu pa kad prikočiš ili upališ lijevi žmigavac prijavljuje ti da je neka sijalica neispravna. Rješenje je skinuti štop, iskopčati konektor sa kablovima, isprskati WD sprejem i vratiti kako je bilo. Ne sjećam se je li bilo još šta od intervencija ali kad se sve sabere i oduzme, niti je skup za održavanje, niti je provodio puno vremena kod majstora, tako da zadovoljan sam. E da, osim kvara sa klapnom koji sam gore pomenuo, morao bih i da zamijenim stopu motora. S tim što nijesam baš za mijenjanje samo jedne stope, nego sam prije da se zamijene sve tri. Ova što mora da se zamijeni je 25-6 eura, ove druge dvije su - jedna čini mi se oko 30 eura a druga čini mi se oko 120 eura.
    Last edited by Dejan; 27-02-20 at 21:34.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  9. #33
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,036
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Luka ja sam kupio auto od mladena majdaka u mint stanju sa 99k km. Sad je na 199k km
    Nista me nije zadesilo do sada i sada sam usuo 1400e ali imas ovdje moje clanke dje auto trokira na 2.5k obrtaja i imao sam slomit porodicu. To je sve resavano nekoliko puta pa se vrati. Za sad je opet rijeseno. Generalno auto je dobar ali preskup za odrzavanje. Sve je skupo sa njega.
    Ponavljam ne bih ga prodao bas zbog toga sto je sad sredjen a dal bih ga kupio. Pa nikad vise.

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Koji je motor u pitanju i koje auto konkretno?

    Iskreno kad bih za 100 000km kao ti imao toliko ulaganja, a pretpostavljam da ti je zamajac ili nesto otislo ja bih opet kupio taj auto...
    Ja bih momentalno kupio sad isti auto koji vec imam, jedino bih gledao 1.9cdti sa 150ks cisto zbog snage...
    Odje izgleda slabo ko vidi kakav je stvarno kvalitet auta kad mu se nista ne kvari na auto koje je staro 20 godina i koje prolazi ovakav pakao kod nas - kratke relacije (svaki 10x se postigne radna temp.), masu lezecih, masu rupa, onda kvalitet goriva, ulja, filtera, znanja majstora...

    Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka
    But if you never try, you'll never know..

  10. #34
    Join Date
    May 2016
    Location
    stara varos
    Posts
    367
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    172
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    Imas solidan izbor do 3000, najprije bravo 1.6 mjet, focus mk2, 307 ristajling, c4, u sva tri isti motor 1.6, najbolje sa 66kw.
    Od nize klase corsa i grande punto 1.3, pug 207 1.4 ili 1.6 hdi.
    I ostane ti 500e za servis.
    Niko ljepseg zaavicaja nemaaa

  11. #35
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,155
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,620
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    @Dejan
    Imamo u familiju isti taj 407(sw karavan) 2.0hdi...tesko ******
    A kupljen je na 90k km od prvog vlasnika
    Auto je imalo sve te probleme koje si naveo, doduse ovaj ima maksimalnu opremu sa jbl muzikom, kozom, panoramom i cudima pa ima jos vise problema.
    Displej na instrument tablu crkava, displej od navigacije zeza, klima gubi komande sa istog tog displeja i nece da steluje temperaturu...klapne zezaju, crkavao ventilator kabine, pola auta se rastavljalo...
    Cd changer guta diskove, woofer od jbl muzike istrulio citav(vjesanje) pa prdi kad se pojaca.
    Kablovi od stopova gore i tope se, masa zajebava.
    Isti problem sa verglanjem kad auto ostoji malo duze, nepovratni ventil na kuciste filtera nafte crkao.

    Ovaj je automatik, menjac se dva puta prosipao i auto ostajalo u kvaru i to oba puta van drzave, samo je to kiks bio preko 2000e sa slepom.Jednom se radio rebuild menjaca, drugi put je stavljen s otpada.

    Izmedju ostalog je crkavao i dihtung glave motora, a zadnji put je iz cista mira imao da se zapali jer su mu se prespojile neke zice na anlaser na sred parkinga dok niko nije bio u auto...Srecom je imao one "brze kleme" sto se odma skinu.
    Koliko guglah, i to im je ogromna mana, svaki koji se zapalio, se zapalio zbog toga.

    Auto vrijedi 3k, u njega je ulozeno 5, i nemas povjerenja do prodavnice da podjes.
    Last edited by Laz; 27-02-20 at 23:34.



  12. #36
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    E bravo, mijenjao sam i ventilator kabine i nedje davno mi se desila zajebancija sa alanserom haha. Parkiram ga, udjem u zgradu na 10 minuta, vratim se, mrtav. Ne sjecam se koji su mi dio zamijenili tada, neki dio kockastog oblika sto ide na alanser.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  13. #37
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Cetinje
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zanimljivo mi je kad ljudi komentarisu auta na osnovu prica rekla kazala a nikad ih imali nisu. Od nabrojanih auta koji su usli u izbor imao sam vecinu (zafiru jos imam). Sto se mene tice vw i renoa vise nikad kod mene nece, i opel je institucija za njih. Sto se tice zafire B (2005+) imao sam dvije, predobar auto, motor 1.9 multijet od fiata 88kw ne prelazi 6l potrosnje, auto pun pogodak za te pare. Sto se tice starijih modela opela sa 2.0 dti motorom, sad imam vectru sa tim motorom koju prosajem jer mi je visak, moze da se desi kvar elektronike bos pumpe i egr ventil a ostalo je nedoder.
    Za tu cijenu okvirno ti imam jos 2 predloga:
    - fiat bravo ili croma ako ti nije ruzna;
    - alfa romeo 159 (4 ipo godine sam je imao i sluzio me svaki kao ona potpisujem).

  14. #38
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Prvo kritikuje, pa predlozi alfu hahahaha

  15. The Following User Says Thank You to Danilo... For This Useful Post:


  16. #39
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Cetinje
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Iz iskustva,a nisam imao jednu nego vise alfi ,vise opela,vise vw tako da... A i eto otac mi je automehanicar preko 40 godina pa valjda i on zna ponesto kakav je koji auto.

  17. #40
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    dynamite ono što mi se sviđa kod gmc-a, čitaj 1.9 fiatov dizel je da su ga izgleda uradili da valja, čim se ugrađuje na masu mjesta - opel,fiat,alfa...ako sam preskočio šta dopuni, inače genralno važi za pouzdan motor. Onaj 1.3 ne znam kakav je ali kad je na lanac, valjda su ga uradili da valja - nekako mi je mjerilo kad se motor ugrađuje na više mjesta da je valjda urađen da valja -
    Evo Crni Žuti prokomentarisa Peugeota. danas sam razgovarao sa čovjekom koji vozi 307cu, 2.0 onu najslabiju, i kaže da je sa njom prešao 90 000 i da nije imao problema, nravno uz redovno održavanje....mada i ovaj 1.6 koji se ugraživao na masu mjesta mi izgledao kao solidan izbor isto
    Nijsam neki ljubitelj fiata stila, ali u kombinaciji sa 1.9....izgleda dobra kombinacija

  18. #41
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,256
    Thanks Thanks Given 
    1,347
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Moj stari je prije masu godina docerao iz DE 406 2.0HDI 66KW, presla je do zimus oko 800k, od kvarova samo elementi vjesanja, radio i neki dzek od klime. Servisi su mu radjeni svakih 30-40k, tj. kad se stari sjeti da ga casti novo ulje i filtere. Dimio nije zere, zupcasti je zadnji put mijenjan 2013. vjerovali ili ne. Sad je havarisan, buraz ga je otukao o brdo, pa eto ako cujete da ima ko zeleni karavan javite, da ga prepakujemo
    Those about to rock, we salute you!

  19. #42
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,003
    Thanks Thanks Given 
    617
    Thanks Thanks Received 
    498
    Thanked in
    385 Posts

    Default

    Astra H 17cdti sa 81kw ili 92kw euro4 2007g.
    Trap bolji od vecine golfa i pasata...
    Bankine i kosevi bolji od golfa 5ce...
    Motor japanac do 300000km nema ulaganja oko mehanike samo potrosno ulje, filteri, zupcasti...
    Zadnji trap na astri nikad crko nije... Imam ih na odrzavanje nekolike pa sam se uverio...
    Uvezes je do 2500e i carine 400e nepredje 3000e
    Pasat i golf trose gume nepravilno i bruje kao lageri da su pockali, bankine na golf meke i trule odma, pasatima isto to i jos oko stopova i tablice truli svi...
    Golf ako uvezes iz swede racunaj i oko 5og stopa na vrh skafa da trune... das auto

  20. #43
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,692
    Thanks Thanks Given 
    1,959
    Thanks Thanks Received 
    822
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Kakve ti rage od Fauvea popravljaš moj brate

  21. #44
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,003
    Thanks Thanks Given 
    617
    Thanks Thanks Received 
    498
    Thanked in
    385 Posts

    Default

    One rage od vw sto sverceri iz pg i primorja prodaju full servisirana full kitovana i sastavljana od nekolicine odpada sve flomasterom ispisani djelovi, cak i akumulator polovan uvali sirotinji po sheveru....

    "Najvise komicno je bilo golf 4 iz holandije uvezen u pg zatim momak kupi i dodje da uradimo servis moj sin 6god kaze gledaj odpao mu kompresor klime, pogledaj bas remenice i kvacila nema, bruka sta mu uvale... Momak se udara po glavi sta mi uvalise"
    PS imam arhivu preko 3k slika mogu na viber slati sta popravljam ako zelis, mada musterije su kod mene zasticene od objave slika i tablica sta odrzavam i servisiram, postujem privatnost svaciju...
    Last edited by injection; 29-02-20 at 12:09.

  22. #45
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,692
    Thanks Thanks Given 
    1,959
    Thanks Thanks Received 
    822
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Hahaha, pa nije kriv ni Fauve, ni Reno, ni ne znam ko što se ođe kod nas uvaljuju rage od kola, trule i udarane sa velikom km. Tako da to nije mjerodavno ni za jednu marku.

    Nije da se hvalim, ali evo pregledaj meni na Sharana iz 2003. limariju, niđe kapi nema. A mana su im gepek vrata i prednji blatobrani. Ništa rađeno nije osim haube koja je lakirana jer je bila iscukana od kamenčića.

    Auto postaje raga jer se neodržava kad treba i kako treba i onda ne valjaju. Ne valja vlasnik, a ne auto. Činjenica je da ima ponekih koji su fabrički feler, ali u većini slučajeva je kriv vlasnik.

  23. #46
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,003
    Thanks Thanks Given 
    617
    Thanks Thanks Received 
    498
    Thanked in
    385 Posts

    Default

    Vlasnik nije kriv sto u holandiji ima vlage pa ispod kedera udje vlaga uz malo vremena korozija cveta samo tako...

  24. #47
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,256
    Thanks Thanks Given 
    1,347
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by injection View Post
    "Najvise komicno je bilo golf 4 iz holandije uvezen u pg zatim momak kupi i dodje da uradimo servis moj sin 6god kaze gledaj odpao mu kompresor klime, pogledaj bas remenice i kvacila nema, bruka sta mu uvale... Momak se udara po glavi sta mi uvalise"
    Danas u rubrici "Nije se desilo"...


    Sent from my OnePlus 7T using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  25. #48
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by injection View Post
    One rage od vw sto sverceri iz pg i primorja prodaju full servisirana full kitovana i sastavljana od nekolicine odpada sve flomasterom ispisani djelovi, cak i akumulator polovan uvali sirotinji po sheveru....

    "Najvise komicno je bilo golf 4 iz holandije uvezen u pg zatim momak kupi i dodje da uradimo servis moj sin 6god kaze gledaj odpao mu kompresor klime, pogledaj bas remenice i kvacila nema, bruka sta mu uvale... Momak se udara po glavi sta mi uvalise"
    PS imam arhivu preko 3k slika mogu na viber slati sta popravljam ako zelis, mada musterije su kod mene zasticene od objave slika i tablica sta odrzavam i servisiram, postujem privatnost svaciju...
    Ali kaže "šverceri iz Pg i promorija" a 90% tih švercera su šljegli iz tvojih krajeva pa šibicare ovuda.
    Vi po sjeveru nemate toga, poznati po ljuckovini i obrazu inače kad bi tako gledali.
    Ne klepeći...nanulama!


    Poslato s Jadrana

  26. The Following 3 Users Say Thank You to Tom For This Useful Post:


  27. #49
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,003
    Thanks Thanks Given 
    617
    Thanks Thanks Received 
    498
    Thanked in
    385 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Ali kaže "šverceri iz Pg i promorija" a 90% tih švercera su šljegli iz tvojih krajeva pa šibicare ovuda.
    Vi po sjeveru nemate toga, poznati po ljuckovini i obrazu inače kad bi tako gledali.
    Ne klepeći...nanulama!


    Poslato s Jadrana
    ...dobra vecina se na tome zasniva... Tvoja je zadnja i amin!

  28. #50
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    dajte narode da batalimo već jednom te lokal patriotizme i podjele...švercera ima sa svih strana, sjever, primorje pg...gdje god, nije tema ovdje podjela nego mišljenja o kolima - svako je odnekle "šljegao", tako da bih vas zamolio da se vratimo temi - a to je auta - ovo prepucavanje bi trebalo ostaviti za rubriku "budućnost Crne Gore"
    Nešto gledam i sve mi se 307 čini kao solidan izbor, novije godište a nema plivajući ni dpf filter. Jedno me interesuje, iako niko nije spomenuo na grupi - gledam da su fordovi Mondeo veoma veoma jeftini......ali za polovinu ili trećinu od ekvivalentnog VW-a, i jeftiniji čak i od Opela...da nije ko od ekipe što svraće ovdje kojim čudnim slučajem vozio Mondea...ovu drugu generaciju i kakva su iskustva sa dizelima, valjda im je 2.0 motor na lanac...slično opelu. E sad ono što sam ja čuo je da su Mondei teško "njesra" (izvinite na rečniku ) ali opet na istoj platformi su urađeni i mazda-neki modeli i jaguar - koji doobro drži cijenu

Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Passat CC,Passat limuzina,Polo,Megan coupe GT
    By Maserati quattroporte in forum Vozila i oprema
    Replies: 46
    Last Post: 09-04-14, 12:23
  2. Prodajem Poklopac airbag-a Astra G,Zafira A...
    By DJ Nesho in forum Vozila i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 28-03-14, 12:32
  3. Prodajem Adapter za komande na volan (astra G, Corsa C, Zafira A, Vectra B...)
    By Gorostas in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 13-03-13, 09:10
  4. Replies: 4
    Last Post: 09-06-12, 19:24
  5. Replies: 5
    Last Post: 14-01-12, 11:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •