Page 1 of 8 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 197

Thread: passat, golf, megan, astra, zafira do 3 500 diskusija

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Question passat, golf, megan, astra, zafira do 3 500 diskusija

    Evo sa jednim drugom uđoh u žestoku raspravku šta je najbolje za kupiti do 3500 eura, tačnije da gravitira između 2500 i 3 000 eura. Nravno izređa se gomila pluseva i minusa. I to nekim skoro pa nepravilnim redom. Ako čovjek hoće do 3500 da bude vlasnik nečega iz VW grupacije onda se ide ka nižim godištima, pogotovu ako se hoće pasat ili golf 4ka. Ovih pasata od 130 KS ima popriličan broj, e sad neko ih hvali neko ih zaobilazi...onih malih od 100ks (74kw) nema puno, naravno svejedno je da li se radi o karavnu ili ne, opet se postavlja i pitanje malo skupljeg održavanja...mada nešto ne vjerujem da je skuplji od ostalih proizvođača tog godišta.
    golf 4ka je po registraciji isti kao i pasati istih motora, tako da je skoro svejedno, nešto niža potrošnja,lakše auto ali i manje protstora - koliko je isplativ,kad se s cijenovno kreće kao pasasta - pogtovu karavan?
    Megan izgleda kao dobra kupovina,jer se za istu cijenu pasata uzima megan barem 4 do 5 godina mlađi. Motor 1.5 dizel se dokazao kao nekad stari 1.6 iz golfa dvojke. Malo zeza ona čuvena zamjena sijalica, ali koliko se često kvare...ako se kupe kvalitetne. Motor jeftniji za registraciju, a uz karavan ima i dovoljno prostora. A poslije 2005 kažu da su uklinili većinu gremlina iz elektrike. E sad ako neko progovori protiv čuvene kartice, reći ću mu da moj drug vozi lagunu 2004o i da u zadnje 10 godina je brava blokirala ravno 1 put. Ali opet ne smeta čuti mišljenja - generalno o ovom motoru i ovom modelu.
    Astra izgleda solidno u bilo kojoj kombinaciji, motor 2.0 dizel, na lanac slodian, pa i onaj 1.3 iz fiiata....i cijena je relativno pristojna
    Zafira, e tu nijesam znao šta da komentarišem, opet činjenica je da ovaj 2.0 na lanac troši više od VW-ovog 1.9. Za Zafiru čujem podjieljena mišljenja, neko se kune u kvalitet i udobnost...a opet neko kaže da su rijetke koje se često ne kvare.
    E sad je na redu mišljenje javnosti/foruma, postujte iskustva, mišljenja, komentare - subjektivne,objektivne svejedno je - svako mišljenje je dobrodošlo

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,087
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

  3. #3
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Pa moglo bi...prelistaću, ali sam mislio neko konkretnije pitanje sobzirom da sam suzio priču na ova nekolika modela

  4. #4
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,442
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Tu zafiru ne bi uzeo nikad
    Imam signum 9 godina sad sam ubacio 1400e u njega i vrijedi taman 1400

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  5. #5
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    199
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Eh koliko sam puta u zadnje vrijeme razmisljao o ovome. Taman sad imam skupljeno oko 3000-3500 eura i razmisljam da kupim drugo auto. Ali sam odlucio da skupljam jos pola godine ili godinu i da za jedno 8000 kupim dobro auto.
    Sto se tice ovog izbora auta sa pocetka teme, mislim da je ipak VW najbolja opcija - sve zavisi koji tip auta od preferencija vozaca, ja bih najprije nekog pasata uzeo. Onaj Megan stariji tip mi se ne svidja nikako (noviji tip Megana je lijep, 2010 godiste i kasnije). Sa Opelom nijesam bas upoznat. Na oglasima sam vidio da ima dosta Citroena i Pezoa u tom cjenovnom rangu do 3500 eura.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    da, ima dosta 407ca 1.6 i 2.0 dizeli najviše, ali nekako ne znam nikoga ko vozi 407cu??

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Što se tiče zafire vozio sam jednu 2004 godište 2 godine.

    Povozna je, moze da povuče, meni je ležala ali sam se i naulagao(možda mi je i nalecela neko smeće )

    Prvo što trosi u lokalu jedno 8.5-10l zavisi kako voziš drugo što zna da od sebe ode elektronika - meni je neki modul od paljenja ili čega otišao 100 eur je taj dio ne znam ni za šta je.
    Pumpa za visoki pritisak ima neki problem isto 2 puta mi je crkavala...
    Dizne sam zamijenio isto, pa onda od goriva one cijevčice...
    Dva puta mi je parafiniralo gorivo(pored aditiva) u filteru goriva na -20... To mi se ni sa jednim drugim autom nije desilo

    Na kraju sam je slomio i jedva dočekao da je prodan

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  8. #8
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Opeli stariji su kao lutrija, masu mehaničkih problema (boš pumpa/dizne/turbina itd itd). Personalno VW mi se ne sviđa. Generalno, za te neke pare čovjek treba da ima u glavi računicu koliko mu se ispati da ulaže u auto, u smislu potrošnog materijala naravno. Najbitnije je da je motor kao motor izdržljiv i sa manjkom tih mehaničkih boljki, ostalo je sve lagano. Dalje, ne treba gajiti iluziju nikakvu, svako auto na svijetu ima neku manu.

    Mislim ono, čovjek treba da vozi šta mu najviše odgovara (naravno uz mogućnosti). Ja bih uzeo BMW ili izvikanu Alfu, jer mi odgovaraju i izgledom a i za vožnju.. Bem li ga, ukusi su to.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  9. #9
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,442
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Sad sam ja zamijenio bosh pumpu, zamajac, prednji trap, amortixere, zenzore neke usrane
    Ne znam sta tu sve nije mijenjano. Sa popustom djelova 1230e
    Sad stvarno vuce ali zamajac je fiksni stavljen i to me nervira
    Drugo pocela da matira boja po krovu
    Da nemam nesto da sluzbeno mlatim do albanije svake 5 dana spedecih pola godine makao bih ga. Ovako ako ga ko slomi ili digne nece mi bit zao
    A dobar je bio vala, nemam se sta zalit, samo sto je mnogo skup i dan danas za odrzavanje

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Uzmi neku Corolu ili Fabiju benzinjaru i miran si...

    Ja vozim C-Max 2.0tdci, 90k za 4 godine, ništa sem potrošni materijal... Ali je stvarno bio apoteka kad je kupljen... Kad se uporedi sa Zafirom što je Gando vozio, kao spjes šatl da je...


    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  11. #11
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Radije bih birao mlađe vozilo manje klase za iste pare.

    Iz iskustva Peugeot/Citroën(207/C3) sa 1.4 dizelom, cak i 1.6 uz provjeru nekih sitnica.

    Opel Corsa 1.3 dizel mi se isto pokazao fenomenalno, bez ikakvih kvarova za 50k koliko je prešla kod mene, kupljena na 90k, sada sa oko 140k se prodaje ~3000€, a tako se kreću cijene za modele iz 2007-2010.

    Poslato s Jadrana

  12. #12
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,255
    Thanks Thanks Given 
    1,347
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Za 3500 moze i Golf 5 da se nadje danas, 56 komada ih ima na autodiler, jedna mora valjat. Megana bih uzeo jedino od nekog bolesnika za auta, u svakom drugom slucaju bih zaobisao u sirokom luku, zbog svojih iskustava sa 1.9 dci, za 1.5 ne znam zaista.
    Those about to rock, we salute you!

  13. #13
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flex View Post
    Ali sam odlucio da skupljam jos pola godine ili godinu i da za jedno 8000 kupim dobro auto.
    .
    Hahaha, aj sa srecom, e onda ces da vidis sto su muke

  14. #14
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,152
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,618
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Reno 1.9dci za izbjegavanje generalno...motor ima dosta problema, koje narod samo zamaskira i sibne na prodaju.
    1.5dci odlican ali od 2006 pa na dalje...Raniji modeli su imali problema sa fals pumpama visokog pritiska.

    Za te pare moze da se nadje i neki Pug i Mazda, ali generalno rupe bez dna...Odrzavanje preskupo


    Drug skoro uze golf peticu iz uvoza, oko 3000e izasla.
    No opet, to je tek auto koji prodaju kad obrne milion
    Last edited by Laz; 27-02-20 at 08:12.



  15. #15
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Evo da podjelim moje vidjenje. Prije par godina sam bio u slicnoj dilemi samo sto su tada bili malo veci cjenovni rang ista ta auta.
    Uzeo sam renault scenic 2 restajling 1.5dci.
    To je neki optimum da imas prostora a da nije preveliko auto(karavan za zenu je kao autobus). Autom sam prezadovoljan i sem redovnog odrzavanja nisam imao problema. Presao sam oko 70k km sa njime a uzeo sam ga na 172k koje sam tada provjerio u aliansu i poklopilo mi se. Svakako je ocuvan otprilike tako. Brat mi je istovremeno uzeo opel astru 1.7 i njegova astra manje trosi iako je 1.7 ali je zato imao par skupljih kvarova na njoj.
    Sto se tice golfa i passata to su auta na kojima ces najmanje da izgubis kasnije kada budes prodavao, toje cinjenica, ali ovako dobijes 5-6 godina mladje auto sa mnogo vise opreme za iste pare.


    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Brat uzeo Pasata, u pola godine izmijenjao djelova za oko 1000eura. Sad mu otišla centrala abs, probali desetine, nema odgovarajuće polovne, poćerao u Rokšped, traže mu 2000+ eura za zamjenu. Auto staro malo preko 15 godina. Spolja gledano lutka za te godine, kad ga je kupio sve ok na dijagnostici i provjerama kod majstora.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,710
    Thanks Thanks Given 
    335
    Thanks Thanks Received 
    919
    Thanked in
    468 Posts

    Default

    To je kako se kome pogodi..Ja uzeo Pasata malome, bez provjere kod majstora, dijagnostike i konsultacije pri kupovini. Za godinu i po uradjen mali servis i prednje pakne zamijenjene.

    U medjuvremenu doslepao brod iz Slovenije..

  18. #18
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,392
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Brat uzeo Pasata, u pola godine izmijenjao djelova za oko 1000eura. Sad mu otišla centrala abs, probali desetine, nema odgovarajuće polovne, poćerao u Rokšped, traže mu 2000+ eura za zamjenu. Auto staro malo preko 15 godina. Spolja gledano lutka za te godine, kad ga je kupio sve ok na dijagnostici i provjerama kod majstora.

    Pa mora posle 15 godina počet da se pojavljuju nestandardni kvarovi, sve i da je perfektno odrzavan.... Ne kapiram ovaj narod sto očekuje od auta starog 15 godina.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flex View Post
    Ali sam odlucio da skupljam jos pola godine ili godinu i da za jedno 8000 kupim dobro auto.
    Evo ti dobro auto https://www.autodiler.me/automobili/...il-ad5701878me i da ti ostane hiljadu i po

  20. #20
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Taman tako, kao što reče Dutch - mora autu starom 15 godina da crkava svako malo nešto, opet ta geneacija b5.5 mi ne izgleda baš jeftina za održavanje.Ne znam kakvi su peugeoti,ako neko ima iskutva neka postuje

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Jeftina nije sigurno, momka je servis veliki malo preko 500e kostao, prvo sam mislio da ga je majstor odrao dok ne uporedih cijene djelova sa cijenama u next. Ona prica kako su to jeftina auta za odrzavanje, macku o rep, japanci su povoljni u odnosu na to. Sem ako ne racuna neko da servisira auto polovnim djelovima.

  22. #22
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,690
    Thanks Thanks Given 
    1,959
    Thanks Thanks Received 
    822
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Ako uzmeš Golfa 4 ili Passata b5.5 za 2500-3000€ odmah spremi još 2000e u roku od dvije godine.

    Ja sam od 2017.g u Golfa 4 iz 2001.g. stukao taman toliko, ako ne računam estetiku i ostale gluposti.

    Nije to ni previše s obzirom da je auto star 20 godina.

    Inače u Tološe se prodaje strašna četvorka siva, 2003.g. Dosta dobro očuvana, pa baci pogled.

    U svakom slučaju četvorka i b5.5 su mnogo bolji izbor od B6 i petice, zbog motora.


    Kao što neko reče ako uzimaš auto za najviše kroz grad, samo gledaj Fabiu benzinca ili neku Toyotu, može i Polo.
    Dizeli su ogroman mačak u vreći.

  23. #23
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Ja na scenicu uradio veliki + mali servis sa garancijom 60k i sa kvalitetnijim filterima za 250e. Passat ima neke hidraulicne natezace pa to moze biti problem :-)
    Ali su ga svakako odrali. Kum mi vozi 1.9 96kw i online je porucio komplet za veliki servis manje od 150e ga je kostao i sam odradio veliki servis(ima alat i blokere)

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  24. #24
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,690
    Thanks Thanks Given 
    1,959
    Thanks Thanks Received 
    822
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Više čovjek nije pametan ni šta da kupi.
    Jedino možda Yaris 1.33 ili ko je dubljeg džepa Lexus V6 benzin.
    Đe ga je brat Fabia

  25. #25
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,036
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Ne znam jesi li to gledao Astre G sa 2.0dti motorom ali za te pare mozes kupit Astru H GTC (3 i 5 vrata) koje imaju bas dobre motore 1.7cdti sa 100ks i 1.9cdti sa 120ks i 150ks i to sa dosta opreme kao sto su navi, koznim sicevima sa grijacima, sport dugme, panorama krov, afl svijetla, parking senzorima, komande na volan i jos dosta nekih stvarcica...

    Isto tako imas Vectre C sa istim 1.9cdti motorima pa cak i 2.2dti ako si spreman da izdvojis malo vise para za registraciju

    Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka
    Last edited by LUKA!; 27-02-20 at 14:58.
    But if you never try, you'll never know..

Page 1 of 8 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Passat CC,Passat limuzina,Polo,Megan coupe GT
    By Maserati quattroporte in forum Vozila i oprema
    Replies: 46
    Last Post: 09-04-14, 12:23
  2. Prodajem Poklopac airbag-a Astra G,Zafira A...
    By DJ Nesho in forum Vozila i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 28-03-14, 12:32
  3. Prodajem Adapter za komande na volan (astra G, Corsa C, Zafira A, Vectra B...)
    By Gorostas in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 13-03-13, 09:10
  4. Replies: 4
    Last Post: 09-06-12, 19:24
  5. Replies: 5
    Last Post: 14-01-12, 11:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •