Results 1 to 24 of 24

Thread: Radne akcije

  1. #1
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default Radne akcije

    Koliko bi vas otisli na radnu akciju ? Recimo obnovimo prugu npr .
    Ako na forum ima onih koji su bili znaju da se tih mjesec dana kada odete muski radi ali i jos jace zabavlja . Plus sto je ti bilo i besplatne razne stvari od vozackog pa na dalje . Ja recimo imam ( doduse ne znam gdje mi je to ) polozeno za pomocnika masinovodje , tu mi je trebalo jos nesto sati i za samostalnog nasinovodju lokomotive a sa druge imam polozeno za upravitelja barze na rijeci .
    Ili bi ovi mladi morali i roditelje povesti sa sobom

  2. #2
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Bio sam zadnja generacija titovih omladinaca ,
    85' posumljavanje Lovcena
    86' Krsko Slovenija
    87' Smederevo
    Tada je bio ponos poci na radnu akciju,boriti se za udarnicku,sjecam se dosta ali kroz maglu ,sve u svemu lijepa sjecanja.
    Danas se ni vojska ne sluzi bez po ugovoru,treba uprijet ovu djecu sa nekom akcijom, platiti im troskove boravka ali ih dobro upregnuti,ni nama nista nije hvalilo.


    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  3. The Following User Says Thank You to aleksa111111 For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Titograd
    Posts
    1,275
    Thanks Thanks Given 
    251
    Thanks Thanks Received 
    325
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Nema toga više. Slušao sam priče prijavio bih se sad

  5. #4
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Koliko bi njih poslo a koliko bi posle prvog dana uteklo .nema dojca nego kramp u ruke . A uvece u ( mi smo zvali tu u partizane ) u zenske spavaone . O da ne pomisle ovi mladi da smo orgijali , tu je bilo romanticno druzenje . Naravno bilo je tu i neceg vise , ljubavi koje su kasnije u brak se spojili .
    Ali se radilo . Nije nam roditelj trebao kao ovim generacijama . U BD ha ne znam da li ijedno dijete ide pjesjd u skolu . Za mene je to katastrofa ,

  6. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Nisu djeca kriva za to nego roditelji koji ih voze do skole i nazad. Da ne oderu piacotti patike i luj viton torbe pjesaceci
    Na zalost nisam ucestvovao jer ih nije bilo. Za ovu danasnju omladinu bi dovoljno za pocetak bilo vratiti sluzenje vojske.
    Ukinuse kad sam bio na 4tu godinu faxa a planirao sam bio kad zavrsim fax da je odmah odsluzim.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #6
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Meni rekose da neke osnovne skole traze da neko od roditelja dovede dijete do skole, do cetvrtog razreda.

    Mozda bi ljepse bilo da skole forsiraju izvidjacke sekcije.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #7
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Koliko bi vas otisli na radnu akciju ? Recimo obnovimo prugu npr .
    Ako na forum ima onih koji su bili znaju da se tih mjesec dana kada odete muski radi ali i jos jace zabavlja . Plus sto je ti bilo i besplatne razne stvari od vozackog pa na dalje . Ja recimo imam ( doduse ne znam gdje mi je to ) polozeno za pomocnika masinovodje , tu mi je trebalo jos nesto sati i za samostalnog nasinovodju lokomotive a sa druge imam polozeno za upravitelja barze na rijeci .
    Ili bi ovi mladi morali i roditelje povesti sa sobom
    Ja bi organizova, akcije da svako oko svoje zgrade ocisti i oko kuce do ulice , sramota kakva su dvorista, prilazi, ulazi zgrada, a svaka zgrada ima po 50 stanara i dovoljeno je iz svakog stana po 1 osoba, jednom u mjesecu odvoje par sati.

  9. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Nijesam išla na radne akcije u druge gradove jer me nijesu puštali moji, ali je to bilo tada vrlo popularno...to su bila tako dobra druženja, preko dana se rinta a onda uveče gitarica, logorska vatra, muzikica, pjevanje, ljubavisanje...sirotinjska zabava jer u to vrijeme malo je omladine koja su pošla na radnu akciju imalo previše keša no se sve dijelilo a na ORA ti je sve bilo plaćeno...ruku na srce nijesu bili neki uslovi naročiti ali nije to ni bilo bitno....bitno je bilo da se druži omladina.
    Išla sam na neke dnevne radne akcije u organizaciji škole, MZ ili KUD-a u kojem sam igrala folklor....mogu vam reći da je to bilo lijepo iskustvo i danas se bojim da bi većina roditelja rekla "a neće moje dijete ne školujem ga da bi kopao i čistio"...zato su đeca sve gora i gora.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #9
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Zvoncice nisu tu isli siromasni jer nisu moglu da imaju zabave .
    Mi u BD smo bar uvjek imali dovoljno zabave . I nama za zabavu ( e ovo mlede generacije nece shvatiti ) nisu trebale pare . Sto ti kazes gitarica pjesma udvaranje vatrica i svi srecni . O da vodili smo i mi ljubav ali zato sto smo to zeljeli a ne zato sto to tako treba . Bilo je tu i alkohola , pa i neki narkoman ( evo Budvani znaju ko je godinama bio prvi narkoman u BD , pokojni je pa da ne spominjem ime ) . Ali to su bili izuzeci .
    Shvatam ja da su se vremena promenila , ali ova djeca pretjeruju . Prvi kucni racunar sam ha uvezao u CG bio je to ZX80 ali i pored toga imali smo zivot . Onaj pravi realni .
    Pre bih rekao da su drustvene mreze zabava za siromasne .
    Sve uvozimo mislim na obrazce ponasanja iz svijeta ali recimo moze li neko da zamisli da neki Japanac vozibdijete u skoli i jos mu nosi torbu . Ili u Skandinaviji a bar su tamo djeca zasticena .
    Amerika nikad nije imala radne akcije sem tokom drugog svjetdkog rata , ali cak i u niihovim drzavnim skolama izvidjaci su jako popularni i ide redovno ba visednevne ture .
    Zvoncice mozes li da zamislis da se ovim sadasnjim roditeljima njihova djeca pojave tamni od sunca ko gab,,,, sa krvavin zuljevims na rukama a i pored srecni ? Ili bi ih poslali kkd psihijatra ili bi citavu drzavu podigli na noge kako im se dijete namucilon.

  11. #10
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,233
    Thanks Thanks Given 
    909
    Thanks Thanks Received 
    227
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Meni rekose da neke osnovne skole traze da neko od roditelja dovede dijete do skole, do cetvrtog razreda.

    Mozda bi ljepse bilo da skole forsiraju izvidjacke sekcije.
    Moje dijete ide samo kuci od prvog razreda, sad je u drugi.

    Sjecam se u osnovnu skolu bili su "Gorani". Isli smo da sadimo borove kod KAP-a

  12. The Following User Says Thank You to Martin Mcfly For This Useful Post:


  13. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Topic za nase "boomere" da se sjecaju dobrih vremena i sve najgore o omladini (koju su oni vaspitali) a ?
    rm -rf /

  14. #12
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Nl nije bas tako . Ako si procitao u nekoliko razlicitih tena ne kritikujem omladini vec roditelje . Sem toga mojoj generaciji su djeca vec uveliko odrasli ljudi koji nazalost lose vaspitavaju svoju djecu

  15. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Topic za nase "boomere" da se sjecaju dobrih vremena i sve najgore o omladini (koju su oni vaspitali) a ?
    ne nego kako neprilagodjeni sadasnjem vremenu zivjeti u proslosti. vec imamo rimejk 90tih, sto ne bi i 80te.
    sto fali tome da djeca vide kako je zaspat na klupi.

    nika' vise devestoosamnaesta.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  16. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  17. #14
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ne nego kako neprilagodjeni sadasnjem vremenu zivjeti u proslosti. vec imamo rimejk 90tih, sto ne bi i 80te.
    sto fali tome da djeca vide kako je zaspat na klupi.

    nika' vise devestoosamnaesta.
    Sto da ne vide kako je zaspat na klupi ili pored puta a ne biti opljackan i sikaniran , a da u danasnje vrijeme je to nemoguce

  18. The Following User Says Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  19. #15
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    da, toga nije bilo tada stvarno.

    bas bi trebalo omladina da ima posao u fabrikama, da osjete kako je to izaci na pauzu, vratiti se jos po ure i doma. posebno kakav je osjecaj nositi doma ponesto iz proizvodnje.
    a i nama bi bilo lakse pri pomisli da ne moramo da brinemo za buducnost djece, jer ce kad ofrknu doci na nase radno mjesto.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  21. #16
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Evo da se kao i obično pridružim ovim sjećanjima
    Išli smo na radne akcije, ali u svom gradu. Sadili smo olenadre uz Jadransku magistralu, čistili mjesni park, slične tako sitnije stvari. I u školi smo imali jednom sedmično čas uredjenja dvorišta, niej to sda neka prevelika pomoć, ali čisto neki osjećam korisnosti. Sad vjerovatno ti časovi prolaze u igranju igrica na telefonu. Roditelji bi teško pustili d aim djeca pomažu jer su prilično zaštićeni, da im ne pane kapica sa glave

  22. #17
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Nisam siguran da li bi išao ili slao djecu na ORA-e. Sa novcem mislim da bi im osmislio boljih mjesec dana po svijetu. Bez novca mozda i bik.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. #18
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Nisam siguran da li bi išao ili slao djecu na ORA-e. Sa novcem mislim da bi im osmislio boljih mjesec dana po svijetu. Bez novca mozda i bik.
    Naravno to je hipoteticko pitanje a sad cu jedno stvarno . Da li nam djeca imaju radne navike ?

  24. #19
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Naravno to je hipoteticko pitanje a sad cu jedno stvarno . Da li nam djeca imaju radne navike ?
    Nemaju uglavnom. Ali mislim da školski sistem nam nije pod vinklo. Slucajno znam kako je to npr. u GB. Nema vrdanja. Steknes radne navike kako ti se neće.

    Mada pretpostavljam da su i ORA-e jedan malo grublji vid sticanja radnih navika. Vjerujem i da to djeluje.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  25. #20
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Nemaju uglavnom. Ali mislim da školski sistem nam nije pod vinklo. Slucajno znam kako je to npr. u GB. Nema vrdanja. Steknes radne navike kako ti se neće.

    Mada pretpostavljam da su i ORA-e jedan malo grublji vid sticanja radnih navika. Vjerujem i da to djeluje.
    Zar ne mislis da su roditelji ti koji treba da brinu .
    ? Da li u britaniji smijes da urlas na ucitelja ili profesora jer Boze moj nasa djeca su zlatna a ti zli profesori imaju nesto protiv njih ?

  26. #21
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Zar ne mislis da su roditelji ti koji treba da brinu .
    ? Da li u britaniji smijes da urlas na ucitelja ili profesora jer Boze moj nasa djeca su zlatna a ti zli profesori imaju nesto protiv njih ?
    Naravno da treba ali imajuci u vidi danasnji stil zivota skole na zapadu su sve vise koncipirane da zamjene u tom segmentu i roditelje. Kod nas je obrnuto. Ocekuje se od roditelja da zamjene skolski sistem. U osnovi roditelja ima i u GB svakakvih al skolski sistem fercera kako treba. I tamo bi vikali profesorima da im moze biti.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  27. #22
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Znaci ipak se slazemo da je do roditelja . Ajmo da preskocimo osnovnu skolu ma ajde i srednju ali reci mi kad si cuo da neko nije zavrsio fakuktet ( pod uslovom da je imao da plati tih hiljadu dvije za god i da se bar nekad pojavio tamo ) .

  28. #23
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Znaci ipak se slazemo da je do roditelja . Ajmo da preskocimo osnovnu skolu ma ajde i srednju ali reci mi kad si cuo da neko nije zavrsio fakuktet ( pod uslovom da je imao da plati tih hiljadu dvije za god i da se bar nekad pojavio tamo ) .
    Nisam siguran da se slazemo oko toga iz prostog razloga sto ne znam koja je poenta ove nase price. Ako bi mogao da poentiras odmah bio bih ti zahvalan.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  29. #24
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Poenta price je da stvaramo pihtijaste orezasticene generacije koje apsolutni nisu spremni za realni zivot . Pocevsi od tih radnih navika pa nadalje .

  30. The Following 2 Users Say Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Potreban advokat za radne sporove
    By EOPOMALO in forum Ekonomija
    Replies: 1
    Last Post: 18-02-15, 23:39
  2. Kupovina radne stolice
    By darkooo in forum Centralni
    Replies: 10
    Last Post: 30-06-12, 14:37
  3. [CDM] Radne akcije
    By cpu in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 21-02-12, 10:28
  4. Kako do radne vize?
    By Babel Fish in forum Putovanja
    Replies: 19
    Last Post: 10-08-11, 19:00
  5. Tržište radne snage u Crnoj Gori
    By MonterO in forum Ekonomija
    Replies: 3
    Last Post: 21-04-10, 11:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •