Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 93

Thread: Za Djeciji osmijeh

  1. #26
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ufffffff

    Baš sam se sjebbao

    Ovo je 50k mjesečno ili 500k godišnje.

    Šta rade glavni grad i nadležno ministarstvo?Ovo je boranija za te budžete.
    Država socijalne pravde... važi.

    Svako od nas da uplati po par eura i da podijeli riješiće se. Nego što ćemo u aprilu???

    Ovo treba rješavati nekim trajnim nalogom, ako već država "nema snage" da se bavi ovim egzistencijalnim pitanjima najosjetljivijih, odnosno najmlađih i najneiskvarenijih, naših sugradjana.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 21-02-20 at 16:47.

  2. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  3. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    i onda se sjetiš samo toga da je država usula 155 miliona u MA a ovoliko djece nema za užinu
    I to je samo za glavni grad...


    Situacija na sjeveru je poražavajuća, pomažemo svi koliko možemo ali sve to što pomognemo su privremena rješenja. Što veli kimmi šta ćemo za sledeću godinu ?


    Mi smo se ovamo digli preko ove fondacije Bajkeri dobre volje gdje su izuzetni ljudi i dobrotvori, ja sam pokrenuo ove moje ekologe i neke prijatelje iz privrede ali ovo je poražavajuće ... Meni se srce cijepa ljudi.


    Ja ne mogu vama da opišem - imao sam prilike da udjem u više škola seoskih i prigradskih u NK - PV - Žb i Šavniku.

    Meni se poslije toga 3 dana upali štitna žlijezda ne mogu da gutam, gledam svoju djecu kući i ne znam šta bih od sebe, i što ne bježim odavde kad mogu, da makar ovu djecu spasim...

    Ljudi tu nema prozora ni vrata, nema toaleta ili su u stanju raspadanja, nema grijanja po 2 prsta crne buđi a djeca srećna kao djeca - ne znaju za bolje.

    Jebbem ti i državu i ko me cerao da gledam to i što se ne pravim lud kao 99% populacije pih...

    Eo mi već nije dobro

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 21-02-20 at 17:31.
    One Ring to Rule them all...

  4. #28
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    U BD je srecom to mnogo manje izrazeno . Recimo cuh podatke da 37 porodica je u stanju socijalne potrebe a ukupno sva socijalna davanja “ samo “ 88 korisnika . Sokiralo me recimo da Bar ima preko hiljadu . Iskreno u BD samo ko nece ili ne moze zbog bolesti moze da radi . Bilo da je rijec o muskarcima ili zenama . Tu ne racunam onu ruznu sliku sa prosjacima ali to je vec za neke druge sluzbe .
    Ekonomija diktira socijalna davanja . A opet samo da Bd hoteli i restorani doniraju ono sto im ostane mogle bi se garant snadbjeti sve narodne kuhinje par sest mjeseci dok je sezons

  5. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    U BD je srecom to mnogo manje izrazeno . Recimo cuh podatke da 37 porodica je u stanju socijalne potrebe a ukupno sva socijalna davanja “ samo “ 88 korisnika . Sokiralo me recimo da Bar ima preko hiljadu . Iskreno u BD samo ko nece ili ne moze zbog bolesti moze da radi . Bilo da je rijec o muskarcima ili zenama . Tu ne racunam onu ruznu sliku sa prosjacima ali to je vec za neke druge sluzbe .
    Ekonomija diktira socijalna davanja . A opet samo da Bd hoteli i restorani doniraju ono sto im ostane mogle bi se garant snadbjeti sve narodne kuhinje par sest mjeseci dok je sezons

    U Baru - humanitarno udruzenje "Zene bara kuvaju srcem" svakog dana spreme preko 200 obroka u njihovoj kuhinji.
    3 narodne kuhinje SPC-a(humanitarno udruzenje Covjekoljublje) podijele preko 500 obroka svakog dana od cega 250 u Podgorici - lista cekanja je godinu dana...
    Narodna kuhinja na Koniku kojom upravlja Glavni grad priprema preko 600 obroka svakog dana. (od otvaranja 2011 podijeljeno preko milion ipo obroka)
    NVO "Izvor Zivota" u nk od jula dijeli oko 150 obroka dnevno - ovo je prva kuhinja otvorena u ovom gradu.
    Last edited by Gandalf_White; 21-02-20 at 18:59.
    One Ring to Rule them all...

  6. #30
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Gandalf sve ja to znam i bas zato sam napisao koliko samo iz BD moze da se hrane da . Ti imas hostel vjerovatno imas i dorucak i znas iz prve ruke koliko hrane ostane ( tu ne mislim na hranu koja je vracena da ne budem pogresno shvacen )

    Ps zar nije sramota da postoji lista cekanja za narodnu kuhinju ?
    Last edited by brodomaketar; 21-02-20 at 19:08.

  7. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Gandalf sve ja to znam i bas zato sam napisao koliko samo iz BD moze da se hrane da . Ti imas hostel vjerovatno imas i dorucak i znas iz prve ruke koliko hrane ostane ( tu ne mislim na hranu koja je vracena da ne budem pogresno shvacen )

    Ps zar nije sramota da postoji lista cekanja za narodnu kuhinju ?
    Nisam tebi nista prebacao nego se nadovezah samo - kako i dje ima... Da me ne shvatiš pogrešno.


    Nego kao što to inače radim - čisto informativno da bismo se svi bolje upoznali sa problematikom.

    Ne radim sa hranom ali sam radio po restoranima i znam koliko se baci.
    Ali isto tako znam da je dobar dio vlasnika hotela / restorana nezainteresovan da pomogne čak i na upit.

    Kao što rekoh gore za ove obroke djeci tako i narodne kuhinje su zamišljene da pomognu privremeno dok se neko ne snadje/zaposli medjutim broj ne pada već raste i otvaraju se potrebe za istim u gradovima kao što je Bar što je van svake pameti.

    Učestvujem u sve akcije sa svim organizacijama i mnogo mi teško pada kad vidim sve ovo...

    Nije to CG koju sam sanjao

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  8. #32
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Zivjeo sam u blizini Bara tri godine i mora se priznati da nema posla . BD , Kotor , Tivat i Novi imaju posla tj zaista tu posao nece naci samo onaj kojo nece ili ne moze da radi . Bar i Ulcinj su vec nesto drugo . Sezona mnogo manje traje mnogo je manje turista i samim tim potrebe za radnicima .

    Kako je na sjeveru mogu da zamislim tj znam jer svi dodjose ovdje i u PG . I potpuno ih razumijem .

    A zadnje ili mozda prvo . Ona stara izreka od kada je svijeta j vijeka . Lako je nahraniti gladnog tesko je nahraniti sitog !!!

  9. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    na Sjeveru je situacija porazavajuca.

    A jos vise porazavajuce kad Markovic dodje i kaze da se do sad ulozilo milijardu u sjever....

    Ne dao Bog nikome....
    One Ring to Rule them all...

  10. #34
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Oticicu mnogo van teme iako mozda i ne .
    Popis je iduce godine za tri popisa od toga gradovi sjevera ce imati stanovnika na nivio statisticke greske . Pg i nesto grafova na moru ce biti sve . U Srbiji Bgd , Novi Sad i Nis . Hrvatska Zagreb j malo gradova na moru . To je svjetski trend . Negdje zvanicno kazu nor Sangaj ce ubrzo preci sto miliona .
    Dobar dio ce otici vani ostali unutar drzave i mozda tada malo ekonomija krene ako se moze od samo turizna zivjeti .
    Mislim da sve drzave Balkana to cekaju .

  11. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Posle 5 godina- 2018 završeno je istraživanje o siromaštvu (montstwt što znači da su stvarni rezultati gori)


    U riziku od siromaštva nalazi se 23,6 odsto građana, a još 10 odsto stanovništva ima rizik od od socijalne isključenosti (materijalno su deprimirani ili žive u domaćinstvima veoma niskog inteziteta rada), pokazuje istraživanje Monstat o dohotcima i uslovima života građana urađenoj po novoj metodologiji usklađenoj sa standardima EU.

    Istraživanje je trajalo pet godina od 2013. godine, i pokazuje da je u međuvremenu došlo do manjeg pada stope rizika siromaštva koja je tada bila 25,2 odsto.

    Statistika prvi put obuhvata i takozvanu deprivaciju, odnosno mogućnost domaćinstva da priušti ono što bi bilo normalna za kvalitetan život u 21 vijeku. Tako da je preuzet standard EU o devet stavki koje su indikatori tih normalnih uslova života

    To su adekvatno zagrijavanje stana, da mogu kupiti veš mašinu, televizor, automobil i telefon, da svi članovi domaćinstva mogu otići na najmanje sedam dana godišnjeg odmora van kuće, da imaju meso i ribu u obrocima najmanje svaki drugi dan, da mogu priuštiti neočekivani trošak iz redovnih prihoda i da redovno mogu plaćati kiriju ili rate za stan kao i komunalne račune za domaćinstvo

    Prema ovim podacima prošle godine svega 35,2 odsto stanovništa je moglo da pokrije troškove za tri od ovih devet stavki, četiri stavke je pokrivalo 13,9 osto domaćinstava a svega 5,3 odsto je moglo da priušti pet ovih troškova normalnog života.

    Istraživanje pokazuje i da u 2017. godini 31,7 odsto djece odrasta u domaćinstvima koji imaju rizik od siromaštva. To je čak i više nego godinu ranije kada je procenat iznosio 30,9 odsto, ali manji nego na početku istraživanja u 2013. kada je iznosio 34,7 odsto. U domaćinstvima koji imaju rizik od siromaštva i socijalne iskuljučivosti odrasta 40,1 odsto djece.



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  12. #36
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Uh koliko onda domacinstva mogu priustiti dvih devet stavki ?
    A da li mladi i oni malo stariji od njih razmisljaju koliko ce im penzije biti . Ovdje oko trista oenzioneta ima manje od 120 evra oenziju . To je oko deset posto penzionera . Vise od pola ima manje od 285 koliko je prisjecna penzija . A ne treba zaboraviti da je dobar dio radnog staza proveo na uredno placenim doprinosima . Za moju me nemojte pitati . A citav radni vijek mi he uplacivano na pravu platu .

  13. #37
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Ne znam zasto se cudimo odjednom, kao da se do sad nije znalo ovo za uzinu, a i mnoge druge stvari koje djeci fale... Pa u moje odjeljenje prije 20 i kusur godina je bilo cetvoro-petoro u stanju socijalne potrebe... To je oko 15% djece... Pa smo ih pomagali sa torbama, uzinom, izletima...

    Prica ispricana milijardu puta. Pa niko ne dize dupe 30 godina za socijalne i ekonomske probleme... Al zato svi digose dupe za crkvu.

    I odjednom se cudimo sto djeca nemaju... Nemojmo... Ne smijemo se u ogledalo pogledat.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  14. The Following 6 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  15. #38
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Mojsije uvjek je bilo siromasnih . Ali !!! Tamo krajem sedamdesetih hrana u skoli i uvjek je bilo jedno dvoje kojima je skola tj vec ko placao uzinu uli izlete i eskurzije . Ali bitno da niko nije ostao bez uzine .
    Ali tada je postojala ekonomije . Tu misli. Na Balkan jer su razlike relativno male ( sem Slovenije ) . Od Bugarske i Rumunije pa do Slovenije razlike su u nijansama .
    Kad citam kako se drzave uporedjuju lice mi ba ribe koje se zajedno prze pa pricaju koja je manje naj....
    ovo se nece popraviti ni brzo ni znacajno . Ko prica drugacije ili prica politicki ( nebitno da li iz pozicije ili opozicije ) ili zivi u nekom svom virtualnom svijetu .

  16. #39
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    a 800 000 se ulaze u renoviranje stanića, krov, bravarija, toaleti.

    800 000.
    https://www.cdm.me/drustvo/uskoro-no...ergije-stanic/

    nemojte me pogresno razumjet, ali

    Utvrđeno je da škola nije izmirila obaveze po osnovu poreza i doprinosa na zarade zaposlenih, koji se finansiraju iz sopstvenih prihoda i budžeta Centra za stručno obrazovanje, u ukupnom iznosu od 185.425 eura. Revizori konstatuju da je škola prikazala prihode od prodaje u iznosu od 2.197.264 eura, a ostale prihode u iznosu od 75.489 eura. Međutim, prema podacima Glavne knjige, prihodi od prodaje roba, proizvoda i usluga evidentirani su u ukupnom iznosu od 845.832 eura, a prihodi od premija, subvencija i dotacija iznose 1.413.668. Na taj način, navode, precijenjeni su prihodi od prodaje, a ostali poslovni prihodi potcijenjeni.
    Podgorička škola inače ostvaruje prihode od ugostiteljskih djelatnosti, s obzirom na to da je u njenom vlasništvu restoran “Radovče”, a od prošle godine posjeduje i đačku kuhinju, kojom snabdijevaju škole na teritoriji Podgorice.
    U evidenciji koju vodi ta ustanova nema podataka o vrijednosti zemljišta koje koristi, uprkos tome što su Ministarstvu prosvjete dostavili popis, po kojem vrijednost građevinskih objekata škole iznosi 2.909.939, a vrijednost zemljišta 2.795.230.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...vecavali-plate

    Revizijom je utvrđeno da je škola “Sergije Stanić” otpisala potraživanja prema "Vodovodu", u iznosu od 8.374 eura, kao i prema restoranima “Vuk”, “Dvor”, “Ribnica” i “Mareza” u iznosu od 6.865 eura, zbog zastarjelosti.
    Last edited by goozica; 21-02-20 at 20:53.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  17. #40
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ako neko sumLJa u akciju..

    Sent using Tapatalk

  18. #41
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Posle 5 godina- 2018 završeno je istraživanje o siromaštvu (montstwt što znači da su stvarni rezultati gori)


    U riziku od siromaštva nalazi se 23,6 odsto građana, a još 10 odsto stanovništva ima rizik od od socijalne isključenosti (materijalno su deprimirani ili žive u domaćinstvima veoma niskog inteziteta rada), pokazuje istraživanje Monstat o dohotcima i uslovima života građana urađenoj po novoj metodologiji usklađenoj sa standardima EU.

    Istraživanje je trajalo pet godina od 2013. godine, i pokazuje da je u međuvremenu došlo do manjeg pada stope rizika siromaštva koja je tada bila 25,2 odsto.

    Statistika prvi put obuhvata i takozvanu deprivaciju, odnosno mogućnost domaćinstva da priušti ono što bi bilo normalna za kvalitetan život u 21 vijeku. Tako da je preuzet standard EU o devet stavki koje su indikatori tih normalnih uslova života

    To su adekvatno zagrijavanje stana, da mogu kupiti veš mašinu, televizor, automobil i telefon, da svi članovi domaćinstva mogu otići na najmanje sedam dana godišnjeg odmora van kuće, da imaju meso i ribu u obrocima najmanje svaki drugi dan, da mogu priuštiti neočekivani trošak iz redovnih prihoda i da redovno mogu plaćati kiriju ili rate za stan kao i komunalne račune za domaćinstvo

    Prema ovim podacima prošle godine svega 35,2 odsto stanovništa je moglo da pokrije troškove za tri od ovih devet stavki, četiri stavke je pokrivalo 13,9 osto domaćinstava a svega 5,3 odsto je moglo da priušti pet ovih troškova normalnog života.

    Istraživanje pokazuje i da u 2017. godini 31,7 odsto djece odrasta u domaćinstvima koji imaju rizik od siromaštva. To je čak i više nego godinu ranije kada je procenat iznosio 30,9 odsto, ali manji nego na početku istraživanja u 2013. kada je iznosio 34,7 odsto. U domaćinstvima koji imaju rizik od siromaštva i socijalne iskuljučivosti odrasta 40,1 odsto djece.



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Jedna plata da se ne primi famelja ode u stecaj... Necemo pricati o odmorima i steku za crkavanje masine za sudje.

    Socijalna mobilnost nam je nikakva...

    I sve je ovo posledica jednog mentaliteta koji je takav kakav jeste i gradio se stotinama godina... Za naseg zivota se nece promijeniti sigurno. Mozda sledece dvije-tri generacije mogu da utru out ka promjeni, ali to je jedno veliko mozda...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  19. #42
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Akeks mislin da smo svi ovdje da pomognemo koliko ko moze .
    Ali
    Kad imas zubobolju popijes analgetik , to je ova nasa pomoc , lijecenje sms-ovima i slicno .
    Onda lijecis uzrok , jer dok se to sistematsku ne uredi i dalje cemo samo liciti simptome .
    A to nije resenje , i to nema veze za religijom sa ovim ili onim . Jer ista je prica na citavom Balkanu . Tu se radi o ekonomiji .

  20. The Following 2 Users Say Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  21. #43
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Akeks mislin da smo svi ovdje da pomognemo koliko ko moze .
    Ali
    Kad imas zubobolju popijes analgetik , to je ova nasa pomoc , lijecenje sms-ovima i slicno .
    Onda lijecis uzrok , jer dok se to sistematsku ne uredi i dalje cemo samo liciti simptome .
    A to nije resenje , i to nema veze za religijom sa ovim ili onim . Jer ista je prica na citavom Balkanu . Tu se radi o ekonomiji .
    Nazalost ako oni koji treba da vide i treba da pomognu su slijepi ili ne vide dalje od nosa.treba li i mi da zatvorimo oci i cekamo na njih.pa da je srece za ovo se nikad ne bi culo .i proklet dan kad vidim da nekome treba za lijecenje a nema ,ili za prezivljavanje i opet nema...e ja ne mogu da krivim nikoga i sjedim prekrstenih ruku i okrivljujem sistem .jer sistem ne funkcionise .ali zato mi kao pojedinci mozemo i dajemo svoj doprinos ,koliko mozemo

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  22. #44
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne znam zasto se cudimo odjednom, kao da se do sad nije znalo ovo za uzinu, a i mnoge druge stvari koje djeci fale... Pa u moje odjeljenje prije 20 i kusur godina je bilo cetvoro-petoro u stanju socijalne potrebe... To je oko 15% djece...Pa smo ih pomagali sa torbama, uzinom, izletima...
    U moje odjeljenje prije 30+ godina je bilo barem 30% socijalnih slučajeva i nismo ih pomagali sa torbama, užinom, izletima itd... DRŽAVA JE TO RADILA

    Sav normalan svijet gleda u svjetliju budućnost, mi gledamo u svjetliju prošlost
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #45
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Drzava pomagala prije 30 godina? Neka Rakune ima nas ovdje koji smo isli u skolu 90tih. Drzava mi je pomogla u skolu tako sto mi je oca zvala u rezervu u ono divno vrijeme inflacije a o kursu dinara i marke necu jer je to za sve bilo isto. Nego to nije tema.

    Sad malo vezano za temu. Kao neko ko je odrastao 90tih i cekao red za hljeb i mlijeko i ustajao u 4 ujutro da bude prvi u red, i kao neko ko pamti ulazak u prodavnicu i prazne rafove kad nije bilo da se kupi cokolade, paste za zube, merixa i slicno, ovo za djecu koja nemaju uzinu me bas pogodilo. Tacno je da roditelj jednog djaka moze da izdvoji 10e za svoje dijete i time mu obezbijedi 50 centi dnevno za prosjecnu kiflu tih 20-22 dana koliko ide u skolu u toku mjeseca, pa makar jedan dan bio najobicniji fizikalac, ali opet meni je ovo poraz drustva u cjelini.
    Ovo sto mi uplatimo nije dugorocno rjesenje problema. Mi sve i da hocemo ne mozemo to rijesiti u neko dogledno vrijeme. Mogu institucije sistema koje opet mi biramo na izbore.
    Ali sto rece aleksa111111 bolje ista nego nista. Do kraja polugodja da se skupi nesto za ovu djecu, na ljeto ce kampanja za izbore pa se mozda i drzava sjeti da nesto uradi za njih.
    Do tada, ako neko ima neko bolje rjesenje slobodno neka predlozi ja cu prvi podrzati.

    I opet da se vratim na poraz drustva u cjelini. U CG manje od 1% populacije su dobrovoljni davaoci krvi. Humanost koja nas nista ne kosta a opet je svijest i broj ljudi koji dobrovoljno daju krv na najnizem nivou u Evropi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:

    NSX

  25. #46
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    jes, kad te izvedu sa casa da ides kuci da se pozdravis.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  26. #47
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Drzava pomagala prije 30 godina? Neka Rakune ima nas ovdje koji smo isli u skolu 90tih. Drzava mi je pomogla u skolu tako sto mi je oca zvala u rezervu u ono divno vrijeme inflacije a o kursu dinara i marke necu jer je to za sve bilo isto. Nego to nije tema.

    Sad malo vezano za temu. Kao neko ko je odrastao 90tih i cekao red za hljeb i mlijeko i ustajao u 4 ujutro da bude prvi u red, i kao neko ko pamti ulazak u prodavnicu i prazne rafove kad nije bilo da se kupi cokolade, paste za zube, merixa i slicno, ovo za djecu koja nemaju uzinu me bas pogodilo. Tacno je da roditelj jednog djaka moze da izdvoji 10e za svoje dijete i time mu obezbijedi 50 centi dnevno za prosjecnu kiflu tih 20-22 dana koliko ide u skolu u toku mjeseca, pa makar jedan dan bio najobicniji fizikalac, ali opet meni je ovo poraz drustva u cjelini.
    Ovo sto mi uplatimo nije dugorocno rjesenje problema. Mi sve i da hocemo ne mozemo to rijesiti u neko dogledno vrijeme. Mogu institucije sistema koje opet mi biramo na izbore.
    Ali sto rece aleksa111111 bolje ista nego nista. Do kraja polugodja da se skupi nesto za ovu djecu, na ljeto ce kampanja za izbore pa se mozda i drzava sjeti da nesto uradi za njih.
    Do tada, ako neko ima neko bolje rjesenje slobodno neka predlozi ja cu prvi podrzati.

    I opet da se vratim na poraz drustva u cjelini. U CG manje od 1% populacije su dobrovoljni davaoci krvi. Humanost koja nas nista ne kosta a opet je svijest i broj ljudi koji dobrovoljno daju krv na najnizem nivou u Evropi.
    Ne znam u kojoj si ti zemlji završavao osnovnu ali ja sam u toku 80-tih u SFRJ
    imali smo besplatan doručak, doduše parče salame i toliko tankog trapista da se providi (čini mi se da su spremali u Trgovinskoj pa raznosili po osnovnim školama). Država je obezbjeđivala besplatne knjige socijalnim slučajevima (uglavnom Romima)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  27. #48
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default Za Djeciji osmijeh

    2020. - 30 = 1990. ≠ osamdesete...


    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  28. #49
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    2020. - 30 = 1990. ≠ osamdesete...


    Sent using Tapatalk
    pročitaj ponovo. Jasno je napisano "prije 30+ godina"

    2020 - 3X = 198X
    Last edited by Rakun; 22-02-20 at 17:46.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  29. #50
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    bogami smo mi u prvom osnovne 90/91 imali kuhinju, 2 ucenika su isla po uzinu i nosili smo papuce u skoli.

    u cg smo tek 7, 8 razredu imali opciju da platimo inpek uzinu.
    nothing comes from violence and nothing ever could

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem P:Nov Zenski/Djeciji Rucni Sat Casio illuminator
    By Max Mozley in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 12-09-12, 11:35
  2. Djeciji krevetac
    By duty in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 28-12-11, 14:17
  3. Djeciji psiholog u Podgorici ?
    By masster in forum Medicina
    Replies: 0
    Last Post: 05-09-11, 14:19
  4. Djeciji rodjendani....
    By Zaba@Zabac in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 1
    Last Post: 20-12-10, 04:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •