Page 201 of 315 FirstFirst ... 101151191197198199200201202203204205211251301 ... LastLast
Results 5,001 to 5,025 of 7868

Thread: [COVID-19] S v i j e t

  1. #5001
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,044
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Забрана кретања највероватније од петка до понедељка

    Највероватније ће забрана кретања бити од петка до понедељка, поручује Вучић.

    "Субота преподне скупо нас је коштала... Ту меру ћемо сасвим извесно донети за Београд и Ниш, а да ли ће бити за остатак Србије ћемо видети", каже председник.


    https://www.rts.rs/page/stories/ci/%...shortStory-620


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Gleda sam ga jedno 10min na RTS,nisam mogao duze,on je u ofsajd totalni,sve vishe podsjeca na duhovnog baba Sheshelja,chak se i ova sa javnog serrvisa pomalo sprducka sa njim...pita ga shto ne izdaju dozvolje poljprivrednicima,chekaju danima...kaze-bio sam ja po poljima ovih dana,kao shto vidite dobio sam i crvenu boju...
    ...

  2. #5002
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    inače sve zaboravim da vas pitam koju to terapiju vi podržavate ako ne ovu?!
    She is only here to annoy herself!

  3. #5003
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Bez vakcine - suma sumarum ovog virusa je smanjenje ocekivanog zivotnog vijeka i to je to.

  4. The Following User Says Thank You to Saruman For This Useful Post:


  5. #5004
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    BREAKING: Twitter's Jack Dorsey to move $1 billion of his wealth to fund global coronavirus relief effort

    Vise nego EU, lol. Covjek je ljudina.

  6. The Following User Says Thank You to Saruman For This Useful Post:


  7. #5005
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Bez vakcine - suma sumarum ovog virusa je smanjenje ocekivanog zivotnog vijeka i to je to.
    Ja sam ubijedjen da sam to prebolovao, a i stari mi. Jos prije mjesec i po, dva. Jer nema toga gripa da je mogao biti tako jak kao ovo sto je bilo. Vec sam opisao.
    Ja koji ne prehladjujem nikad, a i kad prehladim kroz to prodjem lagano..raspadao sam se.

  8. #5006
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Ja sam ubijedjen da sam to prebolovao, a i stari mi. Jos prije mjesec i po, dva. Jer nema toga gripa da je mogao biti tako jak kao ovo sto je bilo. Vec sam opisao.
    Ja koji ne prehladjujem nikad, a i kad prehladim kroz to prodjem lagano..raspadao sam se.
    Ti si onda klaster.
    U banovinu svi koji su ovde polemisali s tobom.

  9. #5007
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default

    Ali fora je da ne moze da se prelezi, pa posle da si imun na njega, no sezonska boljka da postane. Samo s godinama sve teze da pada, kao i obican grip, jel Ali posto je to posve nova vrsta gripa, sad ih imamo dvije sezonske vrste, duplo vise lezanja i trosenja organizma, kao i rizika da ces odapet ako si stariji ili slabiji. A onda iznenada... vakcina! Ali jbg, ona ima jedan mali chip unutra i onda te imaju na neku mapu 24 sata dok si ziv zivotom i.. jeeebi ga Boze.. Prije ili kasnije cemo morati da damo svoju slobodu za koju godinu zivota vise.
    Last edited by ovizionizi; 07-04-20 at 22:30.


  10. #5008
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Pink sci fi?

  11. #5009
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Ja sam ubijedjen da sam to prebolovao, a i stari mi. Jos prije mjesec i po, dva. Jer nema toga gripa da je mogao biti tako jak kao ovo sto je bilo. Vec sam opisao.
    Ja koji ne prehladjujem nikad, a i kad prehladim kroz to prodjem lagano..raspadao sam se.
    Nisi...
    Imao sam i ja gripu u istom periodu kad i ti, poslije 15 godina sigurno. Bas me dobro pokosila bila i bacila u krevet, ne pamtim da sam kao mladji imao takve tegobe, ni blizu.
    Bas sam se raspadao.
    Ali grip je (makar kod mene) nastupio odmah, posle 24h sam imao temperaturu 40, drzalo me 2 dana i onda mi je vec bilo bolje. Korona valjda nastupa postepeno i traje znatno duze rekao bih

  12. #5010
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    5dana sam imao temperaturu ja. Pustala bi me na kratko kad se presnojim posle onog toyhot..ili kako se zove. Glavobolju snaznu. Promijenio mi se ukus hrani bio. Zube sam prije obroka prao i jezik..ne bih li sta pojeo. Mada nisam apetita imao.
    Sve me boljelo, svaki misic, kost.
    Kasalj suv, a nos nista..nisam slinio..

    Vec sam pisao. Tek nakon 5 dana me je temperatura pustila, ali sve to je trajalo pa bogami 12..13dana.

    Moguce da nije.
    Ali je cinjenica da ja i kad me nesto snadje bolujem dva dana najvise. A stvarno bas rijetko se razbolim.
    To je i na oca preslo. Posle smo konstatovali da nikad nesto slicno nismo imali. Obojica imamo jak imunitet.

    Ako nije ovo onda je neka gripa meni nepoznata do sad. Ali nas je obojicu masakrirala. Najteze nam je padala glavobolja konstantna i temperatura.

  13. #5011
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Vakcina sa cipom, zbog toga su IZMISLILI COVID-19?
    Dobro je, ako cete vjerovat to i nije najgora teorija zavjere koji cuh ovih dana.
    Ima jedna da su IZMISLILI virus da rasterete penzione fondove. (ka da su samo penzioneri na udaru).
    A cuh i jednu da ovog virusa uopste nema, da ne postoji, nego da su svi u nekoj uroti (protiv koga zaboravih).
    Stvarno glava prskava to slusajuci i citajuci.
    Forever young, i want to be forever young

  14. #5012
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,780
    Thanks Thanks Given 
    2,399
    Thanks Thanks Received 
    4,503
    Thanked in
    2,605 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Vakcina sa cipom, zbog toga su IZMISLILI COVID-19?
    Dobro je, ako cete vjerovat to i nije najgora teorija zavjere koji cuh ovih dana.
    Ima jedna da su IZMISLILI virus da rasterete penzione fondove. (ka da su samo penzioneri na udaru).
    A cuh i jednu da ovog virusa uopste nema, da ne postoji, nego da su svi u nekoj uroti (protiv koga zaboravih).
    Stvarno glava prskava to slusajuci i citajuci.


    Zato ne treba da se cita sve i svasta.


  15. #5013
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Saglasan.
    Samo moze krvni sud da ti pukne u mozak, nista drugo ne mozes postic.
    Forever young, i want to be forever young

  16. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  17. #5014
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    https://www.kurir.rs/region/crna-gor...oktor-djurisic

    Ova je pobjednik dana i nedelje za sad,da vidimo do kraja aprila šta će biti...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #5015
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Bez vakcine - suma sumarum ovog virusa je smanjenje ocekivanog zivotnog vijeka i to je to.
    Toeто.Елегантна синтеза.

    Бај д веј,Самсон је можда у праву...

    Скочих ка опарен кад чух овог швапског профу како вирус напада различите групе нерава у људском орг. и да је у Ирану код пацијената пријављиван привремен губитак слуха.Неђе у другој половини јануара сам чуо од једнога пријатеља за заједничког познаника да га је снашло што га сналазило није - да услед јаке прехладе данима ништа не чује.Ваљда је био код љекара, добио неку терапију и ћао бела - прошло и заборавило се.

    Памтим јер ми је реакција била,оно, не чује?од прехладе?ај не зајебај...

  19. #5016
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,190
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,306
    Thanked in
    2,010 Posts

    Default

    Trump: SZO je stvarno zabrljala
    b92.net

    Donald Tramp je kritikovao Svetsku zdravstvenu organizaciju i optužio je da je bila previše opuštena prema Kini i da je davala loše savete na početku epidemije.
    "SZO je stvarno zabrljala. Iz nekog razloga finansiraju je najviše SAD, a i dalje je veoma usmerena na Kinu. Dobro ćemo je proučiti", napisao je Tramp na Tviteru, prenosi Rojters.
    Dodao je da je on "srećom odbacio" savet SZO da granice sa Kinom budu i dalje otvorene na početku epidemije i zapitao se zašto je ta organizacija davala "tako pogrešne preporuke".

    Trump says WHO is China-centric, 'really blew it' on coronavirus
    reuters.com

    U.S. conservatives have increasingly criticized the WHO during the global pandemic, saying it relied on faulty data from China about the outbreak of the novel coronavirus.
    Last week, Republican Senator Marco Rubio called for the resignation of Tedros, saying “he allowed Beijing to use the WHO to mislead the global community.”
    The more things change, the more they stay the same.

  20. #5017
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    podgorica
    Posts
    1,423
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    40 Posts

    Default



    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  21. #5018
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Trump: SZO je stvarno zabrljala
    b92.net
    Donald Tramp je kritikovao Svetsku zdravstvenu organizaciju i optužio je da je bila previše opuštena prema Kini i da je davala loše savete na početku epidemije.
    "SZO je stvarno zabrljala. Iz nekog razloga finansiraju je najviše SAD, a i dalje je veoma usmerena na Kinu. Dobro ćemo je proučiti", napisao je Tramp na Tviteru, prenosi Rojters.
    Dodao je da je on "srećom odbacio" savet SZO da granice sa Kinom budu i dalje otvorene na početku epidemije i zapitao se zašto je ta organizacija davala "tako pogrešne preporuke".
    da li je u pravu da je svijet trebao zatvoriti granice prema Kini, nesumljivo jeste (što je on u startu i uradio). Ali je to sad lako pričati, poslije bitke svi su generali
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #5019
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,780
    Thanks Thanks Given 
    2,399
    Thanks Thanks Received 
    4,503
    Thanked in
    2,605 Posts

    Default



  23. #5020
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,339
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    5dana sam imao temperaturu ja. Pustala bi me na kratko kad se presnojim posle onog toyhot..ili kako se zove. Glavobolju snaznu. Promijenio mi se ukus hrani bio. Zube sam prije obroka prao i jezik..ne bih li sta pojeo. Mada nisam apetita imao.
    Sve me boljelo, svaki misic, kost.
    Kasalj suv, a nos nista..nisam slinio..

    Vec sam pisao. Tek nakon 5 dana me je temperatura pustila, ali sve to je trajalo pa bogami 12..13dana.

    Moguce da nije.
    Ali je cinjenica da ja i kad me nesto snadje bolujem dva dana najvise. A stvarno bas rijetko se razbolim.
    To je i na oca preslo. Posle smo konstatovali da nikad nesto slicno nismo imali. Obojica imamo jak imunitet.

    Ako nije ovo onda je neka gripa meni nepoznata do sad. Ali nas je obojicu masakrirala. Najteze nam je padala glavobolja konstantna i temperatura.
    Kroz slicno sam ja prosao u februaru.Grip 1/0.99999999999999.
    posto ga nisam imao od 2007. postoji mala sumnja
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  24. #5021
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Isto i kod mene. Uzasna glavobolja, bolovi u misicima, temperatura od skoro 40. Mene je tako drzalo 2-3 dana, onda sam nastavio sa poslom (jer procitah kad temperarura prodje vise nisi zarazan) ali nekoliko dana nakon toga nisam mogao nikudj, nisam mogao ni uz stepenice do prvof sprata a da se ne umorim.
    Kako znam da je obicni grip -- bio sam kod roditelja kada sam zalegao i svo vrijeme sam kod njih "bolovao" kijao i kasljao im u nos, sijao bacile po kuci. I njima nije bilo nista a primili su vakcinu protiv gripe.

  25. #5022
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Ja u februaru nisam mogao da disem na dok lezim pa sam sve ustajao. Jako suvo grlo i suv kasalj, glas totalno izmijenjen. U jaknu sam zaspao jednu noc koliko sam imao groznicu, 2 rhinostopa nisu pomogla da prodisem. Cijelu familiju je zakacio 7 dana nismo mogli nikud. E sad se sjecam se da je tata poslije kukumako majki neko vrijeme kako joj je sva hrana bezukusna, bez mirisa totalno. Izgleda da tada nismo znali kao sada da je to jedan od simptoma korone.

  26. #5023
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Pitanje je da li bi to zaustavilo virus, po meni ne a sa druge strane takav akt bi neminovno onemogućio nabavku med. opreme koja je sada svima i više nego porebna. Ironično jeste ali je tako. A možda i ne bi, "maska diplomatijom" Kinezi su značajno proširili svoj političko-ekomomski uticaj u svijetu a izvozom deficitarne robe bar djelimično smanjili gubitke od epidemije.

  27. #5024
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Ja u februaru nisam mogao da disem na dok lezim pa sam sve ustajao. Jako suvo grlo i suv kasalj, glas totalno izmijenjen. U jaknu sam zaspao jednu noc koliko sam imao groznicu, 2 rhinostopa nisu pomogla da prodisem. Cijelu familiju je zakacio 7 dana nismo mogli nikud. E sad se sjecam se da je tata poslije kukumako majki neko vrijeme kako joj je sva hrana bezukusna, bez mirisa totalno. Izgleda da tada nismo znali kao sada da je to jedan od simptoma korone.
    Moja familija dakle žena i djeca, svi sem ja koji sam 3 dana osjećao malaksalost i pregurao sa nogu pomoću cafetin colda, je bila na vr glave u februar. Visoka temperatura, suv kašalj, žena izgubila čulo ukusa, sin čak imao nekakve probleme zbog ibuprofena (plakao i vikao na nas da vičemo iako smo normalno pričali) a kad smo ga prebačili na paracetamol sve bilo ok.

    Sa druge strane doktorica Simonović rekla da je to neki jaki grip koji na svu sreću ne silazi na pluća... svima bila čista pluća svo vrijeme, doduše odma dobili antibiotike čim je krenula temperatura.

    Baš nisam pametan.

    Nismo jedini, znam makar još 4 porodice što su svi bili zaglavili. Dobro bi bilo kad bi se mogli testirati na antitijela. Ne znam kad će moći to kod nas, ako bude uopšte moglo.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  28. #5025
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default


Page 201 of 315 FirstFirst ... 101151191197198199200201202203204205211251301 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19
    By Jacques in forum COVID-19
    Replies: 1048
    Last Post: 02-10-22, 14:24
  2. Replies: 449
    Last Post: 28-07-21, 19:49
  3. Psihološki aspekti i posljedice COVID-19
    By starwalker in forum COVID-19
    Replies: 160
    Last Post: 18-02-21, 18:27
  4. [UPDATE] Crna Gora COVID-19
    By goozica in forum COVID-19
    Replies: 9559
    Last Post: 25-07-20, 14:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •