Page 186 of 315 FirstFirst ... 86136176182183184185186187188189190196236286 ... LastLast
Results 4,626 to 4,650 of 7868

Thread: [COVID-19] S v i j e t

  1. #4626
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Mozda zato sto imaju 52 miliona stanovnika (Italija, recimo, 60 miliona), a brojke su im na nivou Srbije koja ima 7 miliona.

  2. #4627
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Тестови,па маске,па... или како слон разумије FAIR-PLAY

  3. #4628
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Mozda zato sto imaju 52 miliona stanovnika (Italija, recimo, 60 miliona), a brojke su im na nivou Srbije koja ima 7 miliona.
    Postujem ja to ali samo drze epidemiju pod kontrolom ali je nisu pobjedili .

  4. #4629
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Pa evo i u Kini svakog dana novi slucajevi. Jes smijesno mali broj, ali i dalje ih ima
    Cini li mi se ili je broj zarazenih poceo da opada, bar u Italiji i Spaniji, moze li se reci da ide na bolje?

  5. #4630
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Postujem ja to ali samo drze epidemiju pod kontrolom ali je nisu pobjedili .
    Mozda je fora u tome sto su zakasnili sa mjerama izolacije par nedelja. Mozda bi i Italija prosla kao Srbija i mi da je neko prije njih zaginuo ko oni sto ginu i da su sve blokirali dvije nedelje ranije. Pa ne bi imali 1000 mrtvih dnevno nego 10 tak koji bi mozda umirali i bez korone.
    Ali ko je mogao znati da prijeti ovolika opasnost dok nijesmo vidjeli ovo u Italiji.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  6. #4631
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Pa evo i u Kini svakog dana novi slucajevi. Jes smijesno mali broj, ali i dalje ih ima
    Cini li mi se ili je broj zarazenih poceo da opada, bar u Italiji i Spaniji, moze li se reci da ide na bolje?
    U Kinibsu sve uvezeni slucajevi tj iz karantina . Sto znaci da ne smiju otvoriti granice bez obaveznog karantina

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Mozda je fora u tome sto su zakasnili sa mjerama izolacije par nedelja. Mozda bi i Italija prosla kao Srbija i mi da je neko prije njih zaginuo ko oni sto ginu i da su sve blokirali dvije nedelje ranije. Pa ne bi imali 1000 mrtvih dnevno nego 10 tak koji bi mozda umirali i bez korone.
    Ali ko je mogao znati da prijeti ovolika opasnost dok nijesmo vidjeli ovo u Italiji.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Nazalosy pre ce biti ili politicko ekonomska odluka ili neozboljnost jer su znali iz emidemije u Kini sta i kalo moze da se desi

  7. #4632
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Ne znam zasto stalno se provlaci kako je Juzna Koreja savladala koronu . Svaki dan oko sto novih i oko deset umrlih . Meni iskreno to lici samo na drzanje epidemije pod kontrolom .sto jeste za pohvalu ali nista revolucionarno
    Juzna Koreja se hvali zbog izuzetno dobrog rada na terenu. Oni su najbolje organizovali timove koji lociraju oboljele.
    Uspijeli su da stvari odrze pod kontrolom iako su imali izuzetno los start.
    Jedna zena koje je clan neke sekte je napravila haos. Bila u Kini I onda po povratku napravila stotine kontakata prije nego su ukapirali da je bolesna.
    Dva puta je bila u velikoj gomili sa drugim clanovima sekte. Od nje potice hiljade oboljelih u Juznoj Koreji.
    Potrazi na google Korea patient 31.

    Koreja je locirala ogroman broj ljudi bez simptoma. 20% od svih zarazenih.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  8. #4633
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Juzna Koreja se hvali zbog izuzetno dobrog rada na terenu. Oni su najbolje organizovali timove koji lociraju oboljele.
    Uspijeli su da stvari odrze pod kontrolom iako su imali izuzetno los start.
    Jedna zena koje je clan neke sekte je napravila haos. Bila u Kini I onda po povratku napravila stotine kontakata prije nego su ukapirali da je bolesna.
    Dva puta je bila u velikoj gomili sa drugim clanovima sekte. Od nje potice hiljade oboljelih u Juznoj Koreji.
    Potrazi na google Korea patient 31.

    Koreja je locirala ogroman broj ljudi bez simptoma. 20% od svih zarazenih.
    Sve je to tacno ali i dalje imaju sto pozitivnih i deset umrlih dnevno sto jeste za hvaljenje u odnosu na neke zemlje ali daleko od toga da su epidemiju stavili pod kontrolom

  9. #4634
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Postujem ja to ali samo drze epidemiju pod kontrolom ali je nisu pobjedili .
    Prilichno chudan i iznenadjujuc stav za nekog ko bi trebalo da nas nauchi pojedine stvari vezane za ovo.

    Sars-cov-2 praktichno nikad ne moze biti u potpunosti pobijedjen bez dobrih ljekova i vakcine! Teoretski mozda i moze, ali to bi zahtijevalo globalnu Sjevernu Koreju i potpuno urushavanje sistema.

    Kako je to ochigledno nemoguce, potencijalno iskorjenjivanje ce morat da sacheka ljekove-vakcinu. (Ono, ako pitate Jelenu Karleusu onda ne ni to, jer su vakcine zlo, je li)

  10. #4635
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Prilichno chudan i iznenadjujuc stav za nekog ko bi trebalo da nas nauchi pojedine stvari vezane za ovo.

    Sars-cov-2 praktichno nikad ne moze biti u potpunosti pobijedjen bez dobrih ljekova i vakcine! Teoretski mozda i moze, ali to bi zahtijevalo globalnu Sjevernu Koreju i potpuno urushavanje sistema.

    Kako je to ochigledno nemoguce, potencijalno iskorjenjivanje ce morat da sacheka ljekove-vakcinu. (Ono, ako pitate Jelenu Karleusu onda ne ni to, jer su vakcine zlo, je li)
    Samo je moj komentar bio da se J.K izborila sa epidemijom .
    Lijeka nema niti ce ga biti jer ljekovi protiv virusa su bas slabo djelotvorni . Znaci ceka se vakcina a ona ispod godinu i po tesko . Ako virus ne nestane sam od sebe naebali smo .
    A zasto ovo sve pisem . Ako J.K sa svojim postovanjem propisa i novca ne mogu da se izbore sta cemo mi da radimo . U nekim crnim pretpostavkama moze ovo trajati do vakcine ( godinu i po plus vakcinacija znaci dvijd godine )

  11. #4636
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cyberkurajber View Post


    Sent from my BTV-DL09 using Tapatalk
    Da se nadovezem ovdje i sa linkovima sa drugog topica. Definitivno ne pripadaju u teoriju zavjere, svi naucnici su u potpuno legitimni i postavljaju realna pitanja na koja politicari ne zele ne da odgovore, nego ni da ih priznaju kao mogucnost.

    Ovo je naucnikg koje Sucharit pominje:


    Jos jedan naucnik iz Njemacke:


    I nasa Jugoslevenska stara skola:


    Ono sto se desava u Italiji i Spaniji je definitivno uzasno, tu nema price ali koji su razlozi sto je doslo do neceg takvog su pod velikim znakom pitanja. Njemacka kao i mnoge druge zemlje su uveli ni priblizno represivne mjere kao Talijani i to dosta poslije njih pa nisu na istom nivou problema.
    Izgleda da svi vode isto kolo ovdje, jedna velika lancana reakcija je zapoceta i sada joj nema kraja a niko od politicara ne zeli da prepusti rjesavanje problema nauci koja bi trebala da ga izuci poznatim naucnim metodama, cak se ni prava statistika ne vodi a kamoli sta drugo.

    Licno sam prvi bio za full lockout (al' ne za ove debilne zabrane tipa 19:00 - 05:00 koje nemaju nikakvog smisla, po meni barem) jer to definitivno moze da pomogne i da se kupi vrijeme, ali sad se postavlja pitanje (kada stvari polako izlaze na vidjelo) do kada ce svijet ovako? Kada ce poceti da se rade prava naucna istrazivanja i ispitivanja i da se rezultati daju u medije? Kada ce prestati glavna tema da bude ko je kome pomogao koliko (Kina/Rusija itd.) i ko je kriv, shismish, Kinez ili Kanadjanin? Ne vidim nesto da iti jedan "mainstream" medij prenosi ikakve druge informacije osim ovoga sto pomenuh a to je veliki problem...

  12. #4637
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Samo je moj komentar bio da se J.K izborila sa epidemijom .
    Lijeka nema niti ce ga biti jer ljekovi protiv virusa su bas slabo djelotvorni . Znaci ceka se vakcina a ona ispod godinu i po tesko . Ako virus ne nestane sam od sebe naebali smo .
    A zasto ovo sve pisem . Ako J.K sa svojim postovanjem propisa i novca ne mogu da se izbore sta cemo mi da radimo . U nekim crnim pretpostavkama moze ovo trajati do vakcine ( godinu i po plus vakcinacija znaci dvijd godine )

    Ako uspiju da je naprave za dvije godine to je dostignuce milenijuma!
    -Jer vrijeme potrebno za pravljenje (i primjenu) dobre vakcine, generalno je od 10 do 15 godina. (Po Dr. A.Fauci-ju i Profesoru Kim Woo-Ju)

  13. #4638
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    E ču 15 godina onda bi pomrli 3 puta do sad od raznih bolesti

  14. #4639
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Ako uspiju da je naprave za dvije godine to je dostignuce milenijuma!
    -Jer vrijeme potrebno za pravljenje (i primjenu) dobre vakcine, generalno je od 10 do 15 godina. (Po Dr. A.Fauci-ju i Profesoru Kim Woo-Ju)
    Zato ce lijek iskochit puno brže,ako nije već.
    ...

  15. #4640
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Zato ce lijek iskochit puno brže,ako nije već.
    Milionče

    https://www.worldometers.info/coronavirus/

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  16. #4641
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Bitni su ovih 51,354 pokojnih...garantujem da nema ni jednog bogatuna medju njima,a ako bude imalo vidjecesh kako ce lijek na svjetlost dana...uostalom jedan koji se pokazao kao efikasan je odjednom "povuchen".
    ...

  17. #4642
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Licno sam prvi bio za full lockout (al' ne za ove debilne zabrane tipa 19:00 - 05:00 koje nemaju nikakvog smisla, po meni barem) jer to definitivno moze da pomogne i da se kupi vrijeme, ali sad se postavlja pitanje (kada stvari polako izlaze na vidjelo) do kada ce svijet ovako? Kada ce poceti da se rade prava naucna istrazivanja i ispitivanja i da se rezultati daju u medije? Kada ce prestati glavna tema da bude ko je kome pomogao koliko (Kina/Rusija itd.) i ko je kriv, shismish, Kinez ili Kanadjanin? Ne vidim nesto da iti jedan "mainstream" medij prenosi ikakve druge informacije osim ovoga sto pomenuh a to je veliki problem....

    Čini se da nam u ovom vremenu straha i crnih brojki kojima smo konstantno izloženi preko medija glavnog toka, ispod radara promiče druga stvarnost - Gatesov digitalni sertifikat je spreman za lansiranje uz nadolazeću COVID-19 vakcinu (dobro si već upoznat sa projektom ID2020). U prilog tome ide i Gatesovo obraćanje na Redditu prije dvije nedjelje, iz kojeg je nedvosmisleno jasno što slijedi.

    Bill Gates Calls for a “Digital Certificate” to Identify Who Received COVID-19 Vaccine

    Bill Gates recently stated on Reddit that “digital certificates” will be used to identify who received the upcoming COVID-19 vaccine. And these certificates will also be used to identify who can conduct business or not.
    Položaj u društvu osobe bez imunizacije neće biti nimalo ugodan ni jednostava. Već svjedočimo suspenziji osnovnih ljudskih prava kroz mjere za našu dobrobit.
    Last edited by starwalker; 02-04-20 at 20:44.
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #4643
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Čini se da nam u ovom vremenu crnih brojki i smrti kojima smo konstantno izloženi preko medija glavnog toka, ispod radara promiče druga stvarnost - Gatesov digitalni sertifikat je spreman za lansiranje uz nadolazeću COVID-19 vakcinu (dobro si već upoznat sa projektom ID2020). U prilog tome ide i Gatesovo obraćanje na Redditu prije dvije nedjelje, iz kojeg je nedvosmisleno jasno što slijedi.

    Bill Gates Calls for a “Digital Certificate” to Identify Who Received COVID-19 Vaccine



    Položaj u društvu osobe bez imunizacije neće biti nimalo ugodna. Već svjedočimo suspenziji osnovnih ljudskih prava kroz mjere za našu dobrobit
    Kao sto se dalo i pretpostaviti ko bi mogao da stoji iza sve ove histerije. Manijak bi da cipuje populaciju, i ako nemas vakcinu i cip mozes da zaboravis na slobodno kretanje, normalan zivot i sl. Bas ce biti interesantno kako ce da im prodje ovo u SAD dje su svi do zuba naoruzani...

  19. #4644
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ako dobro uhvatih podatak na Vijesti, u Bergamu neđeljno umire po 300 ljudi.
    Bergamo - broj stanovnika 120.000
    #samojačigrip
    #procitalismotebilgejtse

  20. The Following 4 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  21. #4645
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Bez pesimizma mislim da se mnogi prerarano nadaju nekom uspjehu u borbi protiv ovog virusa. Nisu probrem umrli i bilansi, to će se nekako stabilizovati. Ali, magnituda uticaja na toliko stvari od ovog virusa je nezabilježena u istoriji. Mijenja cijeli koncept civilizacije. Vrlo interesantan (ko voli horor trilere) period pred nama.

  22. The Following User Says Thank You to Saruman For This Useful Post:


  23. #4646
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Kao sto se dalo i pretpostaviti ko bi mogao da stoji iza sve ove histerije. Manijak bi da cipuje populaciju, i ako nemas vakcinu i cip mozes da zaboravis na slobodno kretanje, normalan zivot i sl. Bas ce biti interesantno kako ce da im prodje ovo u SAD dje su svi do zuba naoruzani...
    Fck... Nisam ni sumnjao da ce eventualno krenuti u "pohod" ali mi nije bilo ni na kraj pameti da ce to biti ovako brzo. Iskreno se nadam da ima jos nekorumpiranih politicara koji razmisljaju svojom glavom.

    Za one koji misle da se ovdje radi o "anti-vaxx" (primio sve vakcine jos kao klinac/tinejdzer) i "COVID19 je samo obican grip" (ne kazem da jeste) prici molio bih vas suzdrzite se od komentara prije nego se malo detaljnije informiste o takozvanom "filantropskom" radu i ID2020 projektu (cudnog li imena za projekat, heh?).
    Iskreno mi je zao Talijana i sranja u kojem su i ne bih volio istu pricu nikom drugom ali ovo sto slijedi ako demon zvani Bill Gates uspije u naumu nije niti trunke naivno.

  24. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  25. #4647
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Generacija koja je začeta u ovom periodu će sva biti rođena sa Koronom jer nam je svima pun **** te priče

    Treba živjeti normalno jer će ove zabrane u svijetu izroditi NEUPOREDIVO više žrtava. Kad kažem "NEUPOREDIVO" pričam o milionima ljudi
    Last edited by Rakun; 02-04-20 at 20:43.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  26. #4648
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Svi podaci o našoj zdravstvenoj istoriji, uključujući i vakcinaciju, se svakako čuvaju... U budućnosti će to sigurno biti pohranjeno u nekoj “centralnoj bazi”, a oće li podatke očitavat sa čipa iz lične karte ili čipa ispod kože, ne mijenja suštinski ništa...

    Davno je pređen prag zaštite privatnosti, sad je samo pitanje vremena do potpune centralizacije sistema...

    Civilizacija nezaustavljivo ide ka automatizaciji svih mogućih procesa, iluzorno je očekivati da će se nešto da tom putu promijeniti... Ono na šta sad možemo, koliko toliko, da utičemo, su sigurnosni protokoli, tj možemo pokušati da ograničimo ko sve ima pristup podacima, kako bi ograničili i njihovu eventualnu zloupotrebu...


    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  27. #4649
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Treba otvoriti temu
    "Svijet poslije Corone"

    Ovaj dogadjaj je bas uzdrmao cijelu planetu.
    Svjetskih ratova su makar neke zemlje bile postedjene.
    U ovome smo svi i neprijatelj je nevidljiv, a unistava i ljude i ekinomiju.


    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  28. #4650
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Treba otvoriti temu
    "Svijet poslije Corone"

    Ovaj dogadjaj je bas uzdrmao cijelu planetu.
    Svjetskih ratova su makar neke zemlje bile postedjene.
    U ovome smo svi i neprijatelj je nevidljiv, a unistava i ljude i ekinomiju.


    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Ne uništava virus ljude i ekonomiju. Ljudi uništavaju ljude i ekonomiju

    Šta misliš koliko će ljudi izgubiti posao, postati beskućnici , otići ispod granice siromaštva, odati se drogama, crći od gladi itd... zahvaljujući tome što ne smiju iz kuće
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 186 of 315 FirstFirst ... 86136176182183184185186187188189190196236286 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 33 users browsing this thread. (0 members and 33 guests)

Similar Threads

  1. Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19
    By Jacques in forum COVID-19
    Replies: 1048
    Last Post: 02-10-22, 14:24
  2. Replies: 449
    Last Post: 28-07-21, 19:49
  3. Psihološki aspekti i posljedice COVID-19
    By starwalker in forum COVID-19
    Replies: 160
    Last Post: 18-02-21, 18:27
  4. [UPDATE] Crna Gora COVID-19
    By goozica in forum COVID-19
    Replies: 9559
    Last Post: 25-07-20, 14:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •