Page 132 of 315 FirstFirst ... 3282122128129130131132133134135136142182232 ... LastLast
Results 3,276 to 3,300 of 7868

Thread: [COVID-19] S v i j e t

  1. #3276
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ne vidim i ne shvatam nikakvu poentu, jer što god da napišeš i koju god informaciju da izvučeš, činjenica je, bar eto po meni, da im svi ostali susjedi nisu ni do koljena, generalno...

  2. #3277
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,712
    Thanks Thanks Given 
    2,373
    Thanks Thanks Received 
    4,477
    Thanked in
    2,587 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Kina je u svoj ovoj situaciji pokazala i dokazala mnogo toga, baš su NEVJEROVATNI u svakom pozitivnom smislu!
    I definitivno su br.1 na svijetu u suočavanju sa ovakvim pošastima!

    Kao da su bili spremni, kao da su znali.


    I niko me ne moze ubijedit da ovo nije man made crap.


  3. #3278
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    1,039
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Neka stoji nikad se nezna moze trebat.

    https://www.theguardian.com/world/20...virus-outbreak

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  4. #3279
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Njemacka, Njemci su superiorna rasa. To je dokazana teorija.
    To je nacistička teorija. Kao i ono što si gore napisao da su Njemci nacija iznad svake (über alles).

    Mislim da bi bilo pametno s tvoje strane da ovako nešto ne pišeš. Pa makar tako mislio.

    Trenutno sam u Njemačkoj (istina, na izlaznim vratima). Juče popodne sam izašao u šetnju obližnjim parkom. Gužva. Ljudi šetaju djecu, mnogo više pse, džogiraju, sjede na klupama. Kao da nije pandemija. Istina, mnogi kafići ne rade, u nekim supermarketima na ulazu stoji službenik koji kontroliše broj kupaca u prodavnici. Kad se stigne određeni limit, ostali disciplinovano čekaju u redu da se pozovu. Ne mogu govoriti za sve firme, ali u ovoj za koju sam radio su postepeno uvodili restrikcije. Najprije sugerisali da se radi od kuće što je više moguće, da bi prošle nedjelje dobili instrukciju da u firmi možemo da budemo najviše dva sata. To se apsolutno poštuje. Ja sam prekjuče ostao duže, jer sam htio da završim neke stvari prije odlaska iz Njemačke. Žena u čijoj sam "nadležnosti" je prišla mom stolu i ljubazno mi kazala da je sadašnji režim da se ne bude duže od dva sata i moli me da to poštujem. Ljubazno, ali sugestivno. Ovdje nema potrebe tjerati ljude da nešto rade. Imaju sistem koji se poštuje. Nije mi sasvim jasno zašto ne uvode rigorozniji režim, kao kod nas, ili u Italiji. Možda zbog toga što je broj umrlih mali. Ali, broj oboljelih naglo raste. Vidjećemo hoće li biti nekih radikalnijih mjera.

  5. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  6. #3280
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,827
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    masu njih koji su zarazeni prelezace bolest doma nece se ni znat
    Ovo je jedan veliki faktor sto ces imat ljude koji ce funkcionisat sa virusom jer ce imat mozda malo vecu temp jedan dan tj osjetit ga nece.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  7. #3281
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Virus "odlučuje" kad će da se ugasi.Ljudi samo pokušavaju koliko mogu

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  8. #3282
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Nijesam neki matematicar ali ispada da je u Italiji smrtnost preko 8% a u Njemackoj manje od 0,3%.
    zato što drugačije broje, Italijani broje i one koji imaju teške bolesti i koji bi umrli i ovako i onako (možda bi živjeli koji dan duže), Njemci broje one za koje vjeruju da su umrli samo od korone, e sad koji je razlog za to ne znam možda Italijani namjerno tako rade kako bi se ljudi uozbiljili i kako bi smanjili kretanje

    primjera radi od 3.500 umrlih u Italiji još niko nije umro mlađi od 40 god. a da nije imao neku drugu tešku bolest
    She is only here to annoy herself!

  9. #3283
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,925
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    Je li moguće da ona budaletina od Vučića drži još uvjek kafiće otvorene? Promiče li meni što ili je totalni apsurd ostaviti lokale da rade a zatvoriti škole, pa isti ti što su na "raspustu" sada će da napune kafiće...

    Imaju li oni novinara uopšte, je li ga iko pitao vezano za ovo i baš me zanima obrazloženje kretensko?

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  10. #3284
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,827
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    A zatvara granice od 8 jutros


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  11. #3285
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Je li moguće da ona budaletina od Vučića drži još uvjek kafiće otvorene? Promiče li meni što ili je totalni apsurd ostaviti lokale da rade a zatvoriti škole, pa isti ti što su na "raspustu" sada će da napune kafiće...

    Imaju li oni novinara uopšte, je li ga iko pitao vezano za ovo i baš me zanima obrazloženje kretensko?

    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    Drugaciji je zakon kod njih . Kafici i slicno su u lokalnoj nadleznosti .

  12. #3286
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    U Srbiji je do 8 časova 20. marta registrovano ukupno 118 potvrđenih slučajeva COVID 19, saopštilo je Ministarstvo zdravlja na sajtu covid19.rs. Do juče je bilo 103 potvrđena slučaja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #3287
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Drugaciji je zakon kod njih . Kafici i slicno su u lokalnoj nadleznosti .
    Da ali uvođenjem vanrednog stanja dva nadležnost prelazi u koordinaciono tijelo na čijem je čelu predsjednik.

    Nešto se čudno gore dešava, neobjašnjivo.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #3288
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Pričati o najjačoj ekonomiji u Evropi, zemlji koja ima 21.000 i slovima dvadest i jednu hiljadu resipiratora, da je u rasulu ... mislim, ne da je degutantno, ne graniči se ni sa zdravim razumom, to je neko posebno mentalno stanje.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Tivatech For This Useful Post:


  16. #3289
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Drugaciji je zakon kod njih . Kafici i slicno su u lokalnoj nadleznosti .
    Vučić je u Srbiji zakon, sa i bez vanrednog stanja, tako da ovo ostavljanje kafića otvorenim jeste čudno.

  17. #3290
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Da ali uvođenjem vanrednog stanja dva nadležnost prelazi u koordinaciono tijelo na čijem je čelu predsjednik.

    Nešto se čudno gore dešava, neobjašnjivo.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    Ocigledno da ne prelazo jer ima gradova koji su zabranili rad kaficima

  18. #3291
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Jer se koordinaciono tijelo nije izjasnilo povodom ovoga.
    Tako da nadležnost i dalje za te stvari imaju lokalne samouprave.

    Zato mi i nije jasno i zato mi je čudno.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #3292
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    zato što drugačije broje, Italijani broje i one koji imaju teške bolesti i koji bi umrli i ovako i onako (možda bi živjeli koji dan duže), Njemci broje one za koje vjeruju da su umrli samo od korone, e sad koji je razlog za to ne znam možda Italijani namjerno tako rade kako bi se ljudi uozbiljili i kako bi smanjili kretanje

    primjera radi od 3.500 umrlih u Italiji još niko nije umro mlađi od 40 god. a da nije imao neku drugu tešku bolest
    Potpuno pogrešno si to shvatio. Svi broje one koje su umrli zbog respiratornih problema koje izazvao covid19. Vrlo rijetko umiru potpuno zdrave osobe koji nisu imali neku hroničnu anamnezu od prije takvih je manje od 1%. Pa neće brojati i one što su umrli u saob. nesrećama.
    Last edited by Tivatech; 20-03-20 at 08:24.

  20. #3293
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    U Srbiji je do 8 časova 20. marta registrovano ukupno 118 potvrđenih slučajeva COVID 19, saopštilo je Ministarstvo zdravlja na sajtu covid19.rs. Do juče je bilo 103 potvrđena slučaja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Na to dodaš slobodno još jednu nulu , kao i kod nas uostalom. Praksa je pokazala da je to realna prognoza.

  21. #3294
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Potpuno pogrešno si to shvatio. Svi broje one koje su umrli zbog respiratornih problema koje izazvao covid19. Vrlo rijetko umiru potpuno zdrave osobe koji nisu imali neku hroničnu anamnezu od prije takvih je manje od 1%. Pa neće brojati i one što su umrli u saob. nesrećama.
    Statistika je majka svih lazi . Sta ti god treba moze da se upakuje . Pogledajte Japan ! Zbog olimpijade maltene na prste da nabrojite zarazene . Jbg desetine milijardi potroseno za olimpijadu pa kako da ima zarazenih

  22. #3295
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Kina je u svoj ovoj situaciji pokazala i dokazala mnogo toga, baš su NEVJEROVATNI u svakom pozitivnom smislu!
    I definitivno su br.1 na svijetu u suočavanju sa ovakvim pošastima!
    Kina je, baš kao što je to uradila i tokom epidemije SARS, pokazala nevjerovatan stepen neodgovornosti. Kina je razlog zašto sada govorimo o pandemiji, shvatite to!

    1) Kina je najmnogoljudinija zemlja na planetii, gdje ogromna većina ljudi živi u apsolutno neprihvatljivim sanitarnim uslovima sa nehigijenskim navikama, koje su idealan način za transmisiju zaraznih bolesti. Između ostalog, i razlog zašto većina virusa nastaje tu. Slobodno možemo reći da je Kina savršeni inkubator za epidemije.

    2) Ovo sad šta ću napisati ima svoju istorijisku pozadinu i razloge, ali manje-više nije relevantno za poentu - kineske pijace su laboratorija iz koje nastaju virusi. Nema divlje životnje za koju Kinezi, od provnicije do provincije, neće imate utemeljenja zašto je korisna da se konzumira - za "chi", za potenciju, za srce itd. Ko je proveo duže vrijeme, zna o čemu pričam, a vjerujem da možete pronaći i na internetu na šta liče te pijace i kakvi su tu tek sanitarni uslovi. I kineske vlasti su same indirektno ovo priznale, pa je prva stvar koja je zatvorena u Vuhanu bila pijaca, odakle je i ovaj virus počeo da se širi među ljudima.

    3) Kineska vlada je = CCP. Jako centralizovana, duboko korumpirana i netransparentna organizacija, koja sve ove "epitete" preslikava na cijelo društvo. Iako bi intuitivno mislili da je makar kod epidemija i katastrofa takav vid organizacije pogodan za krizno upravljanje, u suštini - nije. To je pokazala epidemija SARS, to se pokazalo i kod ovog virusa. Šta to znači kod ovog slučaja? Pa, kada su kineski doktori u Vuhanu primijetili da im dolaze pacijenti sa simtomima i kliničkom slikom sličnom SARS-u, a da su svi bili na kontroverznoj pijaci, pokušali su da upozore vlasti i jedni druge. Lokalna vlast, u strahu od instance iznad, je reagovala pokušajem zataškavanja, pod prijetnjom hapšenjem. Smatra se da je Kina izgubila cijeli mjesec zbog ovoga. O zatvaranju i nestajanju ljudi koji su leakovali klipove i informacije koje, po CCP-u, nije trebalo da budu leakovane i represiji, cenzuri interneta i medija - o tome je tek suvišno govoriti. U suštini, mi sada i govorimo o pandemiji, jer Kina nije reagovala kako treba. Samo što, za razliku od SARS-a, gdje su bili primorani da se javno izvine, sada je narativ takav da treba da im se zahvalimo za izvoz epidemije.

    4) Kineski zdravstveni sistem nema primarnu zdravstvenu zaštitu (ono što je kod nas porodični/izabrani doktor). Kada se ne osjećate dobro u Kini, idete direktno u bolnicu. To je i razlog masovnog širenja virusa u bolnicama, gdje je virus pokosio medicinsko osoblje i one sa slabim imunitetom (a takvi su svi pacijenti u bolnicama). Kada je shvatila šta se dešava, Kina je reagovala sa izmještanjem obljelih od korona virusa u posebne objekte. Još jedan razlog rapidnog širenja virusa u bolnicama je bio i taj što su u nekom trenutku direktivom sa vrha Kinezi napustili sistem testiranja, tako što je svako ko pokazuje simptome bio smještan u izolaciju i (improvizovanu) bolnicu, bez testiranja na korona virus (usput, uslovi rada i boravka u improvizavanim bolnicama su priča za sebe). Koliko je među tom populacijom bilo zaraženih sa gripom, običnom prehladom, koji su, zahvaljujući tome, zakačili i nCOV-19, nećemo nikad saznati, ali po informacijama koje ja imam, od ljudi iz Vuhana i Pekinga i kineskih dr. mreža, Kinezi su bili prestravljeni da idu u bolnicu, po cijenu kućnog liječenja upale pluća. Bolnica im je zadnji izlaz bila, zbog čega su mnogi pribjegavali raznim baba-Vanga metodama. Uglavnom, onaj koji je jednom ušao u bolnicu, iz nje nije izlazio - makar je to bio stav običnih ljudi na dr. mrežama.

    5) Karantin i izolacija. Zbog ogromne korupcije u društvu, nasuprot ovdje ukorijenjenom mišljenju da su Kinezi roboti koji bez pogovora izvršavaju naredbe sa vrha, u suštini nije tako. Kinezi zakone ne shvataju ozbiljno i oni se ne sprovode ozbiljno od strane lokalnih vlasti. Ono kad se sprovode ozbiljno je kad neko sa vrha zapne da se sprovodi ozbiljno, a i tada, dok ne prođe malo vremena, pa opet sve po starom. U konkretnom slučaju, to je imalo za posljedicu, potpuno nepoštovanje mjera karantina, tako da su i nakon zatvaranja pokrajina, ljudi izlazili iz karantina ili, bolje rečeno, tražili načine da pobjegnu. Zato se i virus proširio iz Vuhana, prvo u sve provincije u Kini, pa okolne države, a sada i na cijeli svijet. Možda su do vas stigle slike i video snimci zavarivanja prozora i vrata na kućama ljudi - e, baš to su bili primorani da rade da ljude zadrže u kućama. Kada hvalite diktatorske režime, koji nikakvog obzira prema ljudskim pravima nemaju, samo se zapitajte da li bi voljeli da vas neko (bukvalno) zavari u svoju kuću, pod uslovom da vas već nisu izvukli iz nje, jer ste se nakašljali i prebaci u karantin sa bolesnim ljudima. U karantinu ili kući nemate slobodan internet, a kad upalite TV da se informišete, možete da čujete spikere u dnevniku kako govore da je Kina najbolja zemlja na svijetu, da se niko ne bori kao njihova vlada i da su Amerikanci krivi za virus i manje-više sve. Eto, to vam je Kina ukoliko ste Kinez, ukratko.

    6) Kinezi su, sve do kraja februara, onemogućavali pristup žarištima misiji WHO, zbog čega je dosta dragocjenog vremena izgubljeno. Ono što sam tada govorio, da nema šanse da su podaci koje šalje Kina svijetu tačni (jer je CCP briga samo za svoj imidž, i pred domaćom i pred internacionalnom javnošću), se sada ispostavlja kao vjerovatno i osnovano. Naime, nove studije, koje se rade u Njemačkoj i Italiji, po preliminarnim podacima se značajno razlikuju od kineske studije (nešto tako ste mogli da pročitate među redovima u gostovanju epidemiologa Begića u emisiji "Načisti"). Moguće da postoje i drugi razlozi za to, ali ja, na osnovu posrednog i neposrednog iskustva, tvrdim, da, ukoliko imidž to traži, kineska vlada neće imati problem da se poigra i sa brojkama i sa zdravljem svoje nacije. Da li je to bio i slučaj sada, vjerujem da ćemo pouzdano saznati.

    U svakom slučaju - poenta priče je, kao što sam već ovdje nekoliko puta pisao - ne možete vjerovati zvaničnim informacijama iz Kine, koje nisu potvrđene od nezavisnih izvora. WHO i svijet bi konačno trebalo da se pozabave uzrokom svih problema, a to je kineska vlada i emancipicija populusa, koju oni ne sprovode. Tragično je što se ova pandemija mogla preudprijediti, i to vrlo jednostavno. Osim toga, ima mnogo uspješnijih primjera suzbijanja zaraze, bez kompromitovanja sloboda i ukidanja demokratije - J. Koreja, Singapur, Hong Kong (posebno zanimljiv slučaj, pa istražite malo i o tome) itd.
    Last edited by johnny bravo; 20-03-20 at 09:06.
    In vino veritas

  23. The Following 4 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  24. #3296
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,018
    Thanks Thanks Given 
    3,953
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    jer... balkan

    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. #3297
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    CNN: Australijanka koja radi u Pekingu dobila otkaz i proćerana iz Kine jer je pošla na jogging

    https://edition.cnn.com/2020/03/20/a...1Qw5EnmL9nOwfk

  26. #3298
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Nije zbog trcanja, nego zato sto je tek dosla u Kinu i trebala je da bude u izolaciji
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  27. #3299
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Potpuno pogrešno si to shvatio. Svi broje one koje su umrli zbog respiratornih problema koje izazvao covid19. Vrlo rijetko umiru potpuno zdrave osobe koji nisu imali neku hroničnu anamnezu od prije takvih je manje od 1%. Pa neće brojati i one što su umrli u saob. nesrećama.
    nisam, muka mi je da tražim sad ali imaš na više mjesta, eto ti npr. 99% Italijana koji su umrli "od korone" su imali i neku drugu bolest, kod Njemaca mnogo manje tako da je to to

    da me neko ne shvati pogrešno u Njemačkoj jeste mnogo bolja situacija ali ne baš toliko, ako u Njemačkoj umre 0,5% onda je u Italiji to nekih 2-3% ali opet daleko od 7-8% kako statistike pokazuju, imaš npr. u Italiji dosta onih koji boluju od drugih plućnih bolesti ili su pored korone zakačili i obični grip, ali sve se to prikači onda koroni
    She is only here to annoy herself!

  28. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  29. #3300
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Statistika je zajebana igračka.


    Italy's population is about 60 million, and its normal death rate is 10.6 per 1000, which is to say about 640,000 deaths per year, or about 1750 per day; the 350 or so extra deaths per day over the last couple of days (if this worldometers.info data is correct) are about 20%.
    But apparently about 2/3 of the deaths have been in Lombardy (in Northern Italy; Milan is the capital), which has about 1/6 of Italy's population. If the daily deaths are likewise 2/3 in Lombardy (not certain, because it's possible that the geographical incidence of the deaths has changed over time), then we're talking about 240 or so extra deaths per day on top of the usual 300 or so in Lombardy, or about 80%.
    These are unusually high numbers, of course, since Italy appears to have the highest death rate of any country right now; and of course they are just the numbers for the last couple of days. (Daily deaths in China have apparently fallen sharply, after climbing sharply and then staying high for a couple of weeks.) They are also back-of-the-envelope estimates based on imperfect data, but I hope they give a more useful perspective on the magnitude of the epidemic than do the raw numbers.
    EUGENE VOLOKH is the Gary T. Schwartz Distinguished Professor of Law at UCLA.


    MEDIA CONTACT & REPRINT REQUESTS

    Show Comments (75)










  30. The Following 2 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


Page 132 of 315 FirstFirst ... 3282122128129130131132133134135136142182232 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19
    By Jacques in forum COVID-19
    Replies: 1048
    Last Post: 02-10-22, 14:24
  2. Replies: 449
    Last Post: 28-07-21, 19:49
  3. Psihološki aspekti i posljedice COVID-19
    By starwalker in forum COVID-19
    Replies: 160
    Last Post: 18-02-21, 18:27
  4. [UPDATE] Crna Gora COVID-19
    By goozica in forum COVID-19
    Replies: 9559
    Last Post: 25-07-20, 14:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •