Page 105 of 315 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115155205 ... LastLast
Results 2,601 to 2,625 of 7868

Thread: [COVID-19] S v i j e t

  1. #2601
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Sto ce biti sa kreditima i racunima - ljudi ne nagadjajte. Sacekajte neke zvanicne informacije.

    Normalno je da danas o tome niko ne prica i ne misli. Zdravlje je bitnije. Lako ce oni prelomit sto ce biti sa racunima i kreditima kad prodje nevidljivi neprijatelj. I sto ce sa ovima ako otpuste radnike ili roditeljima ne daju placeno.

    Bez rekla kazala ljudi po 1000 put vas molim!
    Na zalost ima ljudi koji vjeruju u sve sto se napise na internet portale. Ponasajte se odgovorno. Ne moze svako da percipira zajebanciju i trolovanje. Molim vas.
    pa to je i problem sto niko ne razmislja danas i ne misli. niko ovdje ne troluje. i ovo me iskreno nervira.
    rekao si tipicnu percepciju razmisljanja u vladi trenutno. sta ti i ostatak naroda mislite
    cujes molim te sta ce da drzava da uradi sa onima koji otpuste radnike.
    ajde ovako. ja drzim restoran. imam 10 zaposljenih. uzeo sam kredit da opremim lokal i placam mjesecni zakup oko 3k eura. i sad ne mogu da radim bar 6 do 8 nedelja. to je dva mjeseca. i ne smijem da otpuatim nikog da se ne bi tebi i tvom drugu zamjerio. jos cu morati na sud... jes da ne znam po kojem zakonu. najbolje da ja kao vlasnik crknem od gladi da bi se ti dobro osjecao.
    ako vec uvodis mjere koje uticu na ekonomiju elementarni je red da kazes sta planiras sa istom. a ne da mi za 50 dana doneses uredbu po kojoj sam kaznjen jer sam otpustio radnike koji mi ne trebaju

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  3. #2602
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Nadjoh ovo na podgoricki, uveta nema na Menhetn.

    https://m.facebook.com/story.php?sto...cus_composer=0
    Forever young, i want to be forever young

  4. #2603
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    posledice? evo jedna - svijet je stao, čitav. brojke koje nisu opipljive? - reci to ljudima u Italiji, Španiji, Francuskoj ili zemlji koja kroz para bude bilježila hiljade novih slučajeva

    dakle da bi ti mogao shvatiti ovaj virus trebaju ti slike ljudi koji su bolesni ako sam dobro skapirao? kad je malo jači grip usmrtio hiljadu ljudi u jednoj zemlji i zarazio još hiljade i hiljade? kad je malo jači grip zaključao ovoliki broj država?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Koje su brojke kada je u pitanju obicni grip, kada su ostale bolesti itd.? Dakle, ne sporim eventualnu potrebu, prevenciju i slicno ali ove cifre i kako izgleda cjelukupna situacija nisu dovoljne da ih obican covjek dozivi ili percipira pravilno kao i da same po sebi ne pruzaju dovoljno da ih u potpunosti shvati. Zato kazem da je cijela situacija nadrealna i jedini razlog da za potezanja ovolikih mjera kakvo se nije desilo u istoriji covjecanstva nalazim da su u posjedu nekih informacija koje bi mogle da izazovu jos vecu opasnost. Prije par godina smo bili na pragu ovoga kada je i proglasena pandemija a virus naprasno nestao i oni ispali smijesni. Sve ukupno je plodno tlo za razne teorije zavjera a kada se ovo zavrsi nece se moci zivjeti od njih.

  5. #2604
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    pa to je i problem sto niko ne razmislja danas i ne misli. niko ovdje ne troluje. i ovo me iskreno nervira.
    rekao si tipicnu percepciju razmisljanja u vladi trenutno. sta ti i ostatak naroda mislite
    cujes molim te sta ce da drzava da uradi sa onima koji otpuste radnike.
    ajde ovako. ja drzim restoran. imam 10 zaposljenih. uzeo sam kredit da opremim lokal i placam mjesecni zakup oko 3k eura. i sad ne mogu da radim bar 6 do 8 nedelja. to je dva mjeseca. i ne smijem da otpuatim nikog da se ne bi tebi i tvom drugu zamjerio. jos cu morati na sud... jes da ne znam po kojem zakonu. najbolje da ja kao vlasnik crknem od gladi da bi se ti dobro osjecao.
    ako vec uvodis mjere koje uticu na ekonomiju elementarni je red da kazes sta planiras sa istom. a ne da mi za 50 dana doneses uredbu po kojoj sam kaznjen jer sam otpustio radnike koji mi ne trebaju

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Zdravlje je ispred ekonomije. Danas su odlucivali o zdravlju naroda.

    I drzava je poslodavac ako ne i najveci u drzavi a za plate joj prilivi dolaze iz realnog sektora. Morace malo razmislit sto ce i kako ce. Ali danas nije momenat da se o tome prica. Jos manje da se nagadja. O tome pricam.
    Sigurno je da nece sjedjet skrstenih ruku. Jer su i njima plate neophodne da ne kazem mile.

    Ne vidim potrebu da se nagadja i da ja napisem napravice drzava fond. Dobice pomoc od EU iz fondova.
    Prolongirace kredite. Odlozit poreze.

    Nema potrebe za nagadjanjem i dezinformacijama.

    Dio ja i moji drugovi cu preskociti...

    I mene nervira sto sve ovdje pojedini pisu i spamuju pa evo trpim i brisem.

    Danas me 10oro zvalo da pita e je li istina da ce sa kreditima bit ovo sa racunima ono. Samo strpljivo zdravlje je prvo pa sve ostalo.
    Pojedini su i gora vremena prezivjeli 90tih.

    Sve i da krene banka nesto da oduzima vjerujem da ce sud stati na stranu duznika zbog coiglednih razloga zbog kojih ne moze da plati dug. A to je opet nagadjanje o kojem nema potrebe sad.
    Last edited by hercules; 15-03-20 at 22:49.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #2605
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,089
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default



  7. #2606
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Evo kako reaguju Hrvati

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  8. #2607
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    pa to je i problem sto niko ne razmislja danas i ne misli. niko ovdje ne troluje. i ovo me iskreno nervira.
    rekao si tipicnu percepciju razmisljanja u vladi trenutno. sta ti i ostatak naroda mislite
    cujes molim te sta ce da drzava da uradi sa onima koji otpuste radnike.
    ajde ovako. ja drzim restoran. imam 10 zaposljenih. uzeo sam kredit da opremim lokal i placam mjesecni zakup oko 3k eura. i sad ne mogu da radim bar 6 do 8 nedelja. to je dva mjeseca. i ne smijem da otpuatim nikog da se ne bi tebi i tvom drugu zamjerio. jos cu morati na sud... jes da ne znam po kojem zakonu. najbolje da ja kao vlasnik crknem od gladi da bi se ti dobro osjecao.
    ako vec uvodis mjere koje uticu na ekonomiju elementarni je red da kazes sta planiras sa istom. a ne da mi za 50 dana doneses uredbu po kojoj sam kaznjen jer sam otpustio radnike koji mi ne trebaju

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Iskreno mislim da život jednog radnika vrijedi više nego bilo kakve plate i zakup, a znam da se slažeš sa tim i da nije to poenta tvog odgovora.
    Niko ne pominje moguće odgovore na ta pitanja koja ti postavljaš, a nisi jedini koji ih postavlja ili razmišlja o tome, ne pričam tek onako, ali trenutno nije trenutak za to.
    Niko ne zna kako će biti, šta će biti i do kada će biti.

    Vjerujem da će solidarnot na kraju ove uspješne bitke biti još jedan uspjeh, što su davno stari rekli "Dogovor kuću gradi"....
    the World's leading dance event
    Sensation


  9. The Following 3 Users Say Thank You to dnikola For This Useful Post:


  10. #2608
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,590
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,590
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Koje su brojke kada je u pitanju obicni grip, kada su ostale bolesti itd.? Dakle, ne sporim eventualnu potrebu, prevenciju i slicno ali ove cifre i kako izgleda cjelukupna situacija nisu dovoljne da ih obican covjek dozivi ili percipira pravilno kao i da same po sebi ne pruzaju dovoljno da ih u potpunosti shvati. Zato kazem da je cijela situacija nadrealna i jedini razlog da za potezanja ovolikih mjera kakvo se nije desilo u istoriji covjecanstva nalazim da su u posjedu nekih informacija koje bi mogle da izazovu jos vecu opasnost. Prije par godina smo bili na pragu ovoga kada je i proglasena pandemija a virus naprasno nestao i oni ispali smijesni. Sve ukupno je plodno tlo za razne teorije zavjera a kada se ovo zavrsi nece se moci zivjeti od njih.
    Kakve nadrealne situacije, o čemu pričaš...?

    Stvar je vrlo jednostavna...

    Imamo veoma zarazan virus za koji ne postoji VAKCINA niti LIJEK, a koji ima relativno visoku smrtnost... Kad uz to dodamo da je liječenje kritičnih slučajeva, kojih ima 10%+ veoma zahtjevno i da ne postoji država na svijetu koja ima kapaciteta da ga sprovede, lako je zaključiti zašto ovakve mjere...

    Jedna Kina je skoro paralisana 2 mjeseca, Italija je na koljenima, i to zbog vaših "samo malo" slučajeva, možete misliti šta bi se dešavalo da nijesu uvedene mjere koje su uvedene... Želite li da umiru ljudi po ulicama...? I sad ima slučajeva da umiru po kućama, jer nema dovoljno kapaciteta za liječenje, pa se bira ko će se liječiti na osnovu šansi za preživljavanje...

    Dovoljno je da imate na umu da je zbog "samo" 15k potvrđenih slučajeva Italijansko zdravstvo pred kolapsom, da zdravstveni radnici rade po 3 smjene i da su na izmaku snaga, i zamislite šta bi se dešavalo da nema ovih i ovakvih zabrana...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  11. The Following 14 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  12. #2609
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Sigurno je da nece sjedjet skrstenih ruku.
    ne djeluje mi iskreno da znaju sta rade. vec da donose odluke da se smiri stanovnistvo. evo danas svi srecni. ne mogu da posmatram na ekonominu sa neogranicenim i neutemeljenim optimizmom. bice sve super za 20 dana i samo ce da se rijesi
    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Dio ja i moji drugovi cu preskociti....
    mislio sam da shvatas, ali da pojasnim. ti i vecina ovdje, kao i dosta crnogoraca imate jedan stav o ovome. ja imam suprotan. cista metafora oko zagovaranja odredjenih stavova. ti zagovaras jedno vidjenje ovoga, ja ga vidim potpuno drugacije.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  13. #2610
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Italijanski zdravstveni sistem je srusen , unisten . Vlada je jos pre neki dan izdvoljila milijardu i po za pet hiljada doktora i pettnaest hiljada sestara/tehnicara i sta mislite ima li ijednog prijavljenog ?
    Polako se urusavaju i zdr, sistemi drugih drzava .

    Jos nesto vrlo simtomaticno pratite li iz Amerike ? Relativno malo zarazenih a skoro svi bogati , il slucajno il samo njih testiraju . Njihov sistem ako tamo krene samo ce da nestane . Bogati cecse lijeciti ostale nece ni evidentirati .

    Ps
    Bolje biti ziv i siromasan nego mrtav a bogat

  14. The Following 2 Users Say Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  15. #2611
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Sad mi je jasno za šta nas je Netflix spremao onim silnim apokaliptičnim filmovima

  16. #2612
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dnikola View Post
    Iskreno mislim da život jednog radnika vrijedi više nego bilo kakve plate i zakup, a znam da se slažeš sa tim i da nije to poenta tvog odgovora.
    Niko ne pominje moguće odgovore na ta pitanja koja ti postavljaš, a nisi jedini koji ih postavlja ili razmišlja o tome, ne pričam tek onako, ali trenutno nije trenutak za to.
    Niko ne zna kako će biti, šta će biti i do kada će biti.

    Vjerujem da će solidarnot na kraju ove uspješne bitke biti još jedan uspjeh, što su davno stari rekli "Dogovor kuću gradi"....
    ispratio sam do kraja posebno izlaganje ministra ekonomije. ne volim recenice vidjecemo, nadamo se i skupicemo podatke sta je to sto privrednicima treba i kako da rijesimo problem, jer je zdravlje sad najvaznije. parafraziram odgovor na pitanje koje je moralo biti odgovoreno sa malo vise sigurnosti. ne djeluje mi da ce imati odgovor ni za narednih 10 ili 15 dana.
    licnog sam misljenja da ce vecina i sa ovog foruma na kraju trece nedelje poceti da zaboravljaju sta su ovdje pisali kada situacija krene da se malo oteze. evropske drzave ocekuju vrhunac zaraze pocetkom maja mjeseca, bar sam takve procjene cuo. stvarno mislite da mozete da finasijski izdrzite do pocetka juna ovakve uslove.
    nista mi ne bi bilo draze nego da budem toliko pogresnog misljenja oko ovoga.
    ali me nocas nisu smirili, jer mi djeluje bas previse optimisticki. na dnevniku je vecina bila za apsulutno zatvaranje granica osim za cg drzavljane i hranu i ljekove, i sad ocekujem do petka da izadju sa tom naredbom. to mi ne djeluje kao da znas sta radis vec podlijeganje strahu mase u izbornoj godini

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  18. #2613
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Koje su brojke kada je u pitanju obicni grip, kada su ostale bolesti itd.? Dakle, ne sporim eventualnu potrebu, prevenciju i slicno ali ove cifre i kako izgleda cjelukupna situacija nisu dovoljne da ih obican covjek dozivi ili percipira pravilno kao i da same po sebi ne pruzaju dovoljno da ih u potpunosti shvati. Zato kazem da je cijela situacija nadrealna i jedini razlog da za potezanja ovolikih mjera kakvo se nije desilo u istoriji covjecanstva nalazim da su u posjedu nekih informacija koje bi mogle da izazovu jos vecu opasnost. Prije par godina smo bili na pragu ovoga kada je i proglasena pandemija a virus naprasno nestao i oni ispali smijesni. Sve ukupno je plodno tlo za razne teorije zavjera a kada se ovo zavrsi nece se moci zivjeti od njih.
    Previše ljudi ovih dana ponavlja istu mantru online i offline o običnom gripu, istom ili većem broju žrtava.. negodujući zbog histerije i nerazumnih mjera za današnje vrijeme.

    Samo saznanje da se pneumonija uzrokovana covid-19 ne može tretirati kao 'regularna' virusna (anti-viralnim medikamentima) ili bakterijska (antibioticima) tj. ne može se ničim specijalnim tretirati - a za razliku od 'regularne' ima tendenciju da zahvati čitava pluća i prepusti pacijenta čudu - je zastrašujuće i ne ostavlja prostor za bilo kakvo poređenje niti propitivanje trenutno preduzetih mjera Vlade.

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Last edited by starwalker; 16-03-20 at 00:17.
    The more things change, the more they stay the same.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  20. #2614
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ljudi, niko ne spori prioritet zdravlja ali samo ne mogu biti ravnodušan na konstataciju sve će to narod pozlatiti.. Masu nas je direktno pogođeno sa ovim zatvaranjem pojedinih grana privrede. Lično podržavam sve to jer je bolje spriječiti nego liječiti.. Kraj mjeseca je blizu i idu računi stanarina i druge stvari, iskreno čovjek ne može ostati ravnodušan. Zdravlje je prioritet a živjeti posle svega ovoga nije ništa manji..
    Last edited by Zedd; 16-03-20 at 00:10.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  21. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  22. #2615
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Neko iznad napisa da ne vidi komkretne posledice virusa ! Pa Italija 368 mrtvih nije imala za godinu drugog svjestkog rata .
    Saltam kanale i uvjek kad preletim preko cnn-a traje neka konf za stampu ( skoro tri sata ) i svaki put se ubise od smijeha
    Mozda nisi znao da Italija ima preko 60 miliona stanovnika.

    Italija ima stopu smrtnosti od oko 9.5.
    Dakle 0.95% od populacije umre svaki dan iz raznih razloga.
    Matematika kaze da je to 0.95% * 65.480.000 = 574560 umrlih godisnje, iliti 1574,14 umrlih dnevno.

    BTW 1226.17 novorodjenih dnevno.
    Those about to rock, we salute you!

  23. #2616
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Slušam Kona na Utisku nedjelje kod Olje Bećković....

    Kaže da se u Španiji dešavalo da civili napadnu ljekare, te da je zato vojska uključena.

    Zamišljam samo našeg jednog malo nervoznijeg Crnogorca dje mu otac ili majka umiru ali ne može da prihvati da nemaju uslova da tretiraju pacijenta.

    Puštite ljudi sad ličnu ekonomiju. Sigurno brige postoje, ali nije to nešto novo jer ko da smo do sada bili potpuno bezbrižni na ekonomskom planu.

    Valjda niko ne misli da će ovo proći bez ekonomskih posledica. Cijeli svijet će snositi posljedice. Recesiju je već nemoguće izbjeći. Treba svakako sačekati da se ovo što prije smiri. Sad sve i da oće neko da ide u pečalbu, ne može doći do te zemlje, a ni u jednoj ruže ne cvjetaju niti se otvaraju nova radna mjesta.

    Ovo je logičan potez, jer naš zdravstvo je presmiješno u poređenju sa zdravstvom Njemačke ili bogatog sjevera Italije. Amerika je na vr' glave sa njihovim zdravstvenim sistemom.

    Nama je najbolje da primirimo i da svi doprinesemo da ovo što prije bude iskorijenjeno u CG, kad se pojavi naravno, a to je da sjedimo doma i iskuliramo mjesec dana. Nijesmo valjda svi sami u četiri zida nego imamo najbliže oko sebe.




    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  24. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  25. #2617
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Jos jedan interesantan statisticki podatak. Uzmite sa rezervom, jer statistika otkriva sve, a ne pokazuje nista:

    20.000 aktivnih slucajeva u Italiji, zdravstvo pred kolapsom. Procenat zarazenih u populaciji je 0.034%
    Vodeci se ovim, nase zdravstvo bi bilo pred kolapsom sa 215 aktivnih slucajeva.

    Ako uzmemo u obzir samo sjever Italije (28 miliona od 60 miliona ukupnog stanovnistva) i isti broj pacijenata, dobijamo 0.0735%
    Broj zarazenih u CG po tom procentu koji bi gurnuo zdravstvo u ponor je 463.

    Ko zeli da vidi situaciju na Menhetn-u, moze to uraditi preko kamera, dje se i dalje vide rijeke ljudi i u ovu uru:

    https://www.earthcam.com/usa/newyork.../?cam=tstwo_hd
    Those about to rock, we salute you!

  26. #2618
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Jos jedan interesantan statisticki podatak. Uzmite sa rezervom, jer statistika otkriva sve, a ne pokazuje nista:

    20.000 aktivnih slucajeva u Italiji, zdravstvo pred kolapsom. Procenat zarazenih u populaciji je 0.034%
    Vodeci se ovim, nase zdravstvo bi bilo pred kolapsom sa 215 aktivnih slucajeva.

    Ako uzmemo u obzir samo sjever Italije (28 miliona od 60 miliona ukupnog stanovnistva) i isti broj pacijenata, dobijamo 0.0735%
    Broj zarazenih u CG po tom procentu koji bi gurnuo zdravstvo u ponor je 463.

    Ko zeli da vidi situaciju na Menhetn-u, moze to uraditi preko kamera, dje se i dalje vide rijeke ljudi i u ovu uru:

    https://www.earthcam.com/usa/newyork.../?cam=tstwo_hd
    Pa mislim da niko ne misli da je u Italiji "samo" 15k zaraženih. Testirali su kad je buknulo samo kliničke slučajeve, dakle one koji su prijavili respiratorne probleme, kasnije samo ozbiljne respiratorne probleme. Ajde da je petina trebala da bude priključena na respiratore, to je 3k respiratora, a mislim da su brojke veće. Mi ih imamo kako rekoše 70. Ne daj bože da kod nas bude nekoliko stotina sa ozbiljnim kliničkim simptomima.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  27. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  28. #2619
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kakve nadrealne situacije, o čemu pričaš...?

    Stvar je vrlo jednostavna...

    Imamo veoma zarazan virus za koji ne postoji VAKCINA niti LIJEK, a koji ima relativno visoku smrtnost... Kad uz to dodamo da je liječenje kritičnih slučajeva, kojih ima 10%+ veoma zahtjevno i da ne postoji država na svijetu koja ima kapaciteta da ga sprovede, lako je zaključiti zašto ovakve mjere...

    Jedna Kina je skoro paralisana 2 mjeseca, Italija je na koljenima, i to zbog vaših "samo malo" slučajeva, možete misliti šta bi se dešavalo da nijesu uvedene mjere koje su uvedene... Želite li da umiru ljudi po ulicama...? I sad ima slučajeva da umiru po kućama, jer nema dovoljno kapaciteta za liječenje, pa se bira ko će se liječiti na osnovu šansi za preživljavanje...

    Dovoljno je da imate na umu da je zbog "samo" 15k potvrđenih slučajeva Italijansko zdravstvo pred kolapsom, da zdravstveni radnici rade po 3 smjene i da su na izmaku snaga, i zamislite šta bi se dešavalo da nema ovih i ovakvih zabrana...

    Sent using Tapatalk
    Ako tebi nije nadrealna situacija u kojoj se planeta nalazi u stanju najvise borbene gotovosti a iz razloga neopipljivih i nevidljivih za 99% planete i jedino cime se barata su samo cifre, a cifre kao cifre igrom rijeci mozes napraviti da znace mnogo kao i da ne znace nista.

    Kada postavis tako situaciju nemoj se cuditi zasto ljudi pred svim ovim djeluju zbunjeno. Stanja panike, straha i histerije nastala su usljed toga sto su svi svjesni da sve ove mjere dovode do ekonomskih posljedica i slomova i sumnji da ce sve mjere dovesti do nedostatka osnovnih namirnica, gladi i nemira.

    Niko ne ulazi u to dal su mjere potrebne ili ne vec da situacija je mozda i usloznjenija nego sto se pretpostavlja a da ce zbog svoje nadrealnosti teoreticari zavjere kada se vrate sa prinudnog odmora tvrditi da je nije bilo uopste.

    Samo po sebi nista ne daje takvu sliku koja bi ljudima ponudila jasnu argumentaciju zbog cega se planeta nalazi u ovom stanju i ti sam samo dajes cifre i pretpostavke na kojima pociva tvoje uvjerenje a to gladnom i uplasenom covjeku za svoju zivotnu egzistenciju van korone ne znaci nista. Zar ti mislis da je nekom crnogorskom gradjaninu koji ne zna cime ce sjutra da plati racune, koji ne zna cime da kupi djetetu cokoladu i koji jos to dijete ne moze da izvede nego da ga drzi u cetiri zida, koji ce ostati bez posla i koji ce htio ne htio morati na ulicu jer nema cime ni stanarinu da plati i ti mu dodjes sa ovim ciframa i nabrajanjem, pa zar stvarno mislis da njemu ta prica ista znaci!?

  29. #2620
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Malo što me iritira kao postavljanje paralele između sezonskoga gripa i korone...sezonski grip se ne javlja skoro pa nikad u isto vrijeme ni u Podgoricu i na sjever Crne Gore, a kamoli gore na sjever Srbije, recimo, i jug Crne Gore, Hrvatske, Bosne....Drugo, samo u izuzetnim slučajevima, sezonski grip ima kao komplikaciju upalu pluća....jeste, smrtonosno, ako ste stariji, ako imate još neku infekciju, ako imate hroničnu bolest....ali ovdje, sad u ovom trenutku u svijetu imamo stotine hiljada slučajeva koji su registrovani, a što ćemo sa onima koji nijesu? A njih je duplo više bojim se...zamisli toliko upala pluća...ako vam ljekari, epidemiolozi kažu da je ovo jedan vrlo opasan virus, ko smo mi da ovdje tvrdimo kao da smo doktori, da nije opasno, niej prestrašno, gori je grip sezonski no ovo i slične gluposti!
    Njemački naučnici prognoziraju 80% populacije u Njemačkoj će se zaraziti....juče pročitah da je Svjetska zdravstvena organizacija predvidjela da će do 70, 80% populacije "zakačiti" koronu...brate, to je zastrašujuće pa da se ne umire od komplikacija...meni je najstrašnije upravo to, što ljudi odu ne zato što se ne bi izvukli iz bolesti, nego zato što nijesu imali pravovremenu i adekvatnu medicinsku pomoć...brate, gužva ne intezivnoj i na respiratorima! Ma daj! Idi, ne bi voljela da sam u koži medicinskim radnicima! za medicinsku struku!!!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  30. #2621
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Malo što me iritira kao postavljanje paralele između sezonskoga gripa i korone...sezonski grip se ne javlja skoro pa nikad u isto vrijeme ni u Podgoricu i na sjever Crne Gore, a kamoli gore na sjever Srbije, recimo, i jug Crne Gore, Hrvatske, Bosne....Drugo, samo u izuzetnim slučajevima, sezonski grip ima kao komplikaciju upalu pluća....jeste, smrtonosno, ako ste stariji, ako imate još neku infekciju, ako imate hroničnu bolest....ali ovdje, sad u ovom trenutku u svijetu imamo stotine hiljada slučajeva koji su registrovani, a što ćemo sa onima koji nijesu? A njih je duplo više bojim se...zamisli toliko upala pluća...ako vam ljekari, epidemiolozi kažu da je ovo jedan vrlo opasan virus, ko smo mi da ovdje tvrdimo kao da smo doktori, da nije opasno, niej prestrašno, gori je grip sezonski no ovo i slične gluposti!
    Njemački naučnici prognoziraju 80% populacije u Njemačkoj će se zaraziti....juče pročitah da je Svjetska zdravstvena organizacija predvidjela da će do 70, 80% populacije "zakačiti" koronu...brate, to je zastrašujuće pa da se ne umire od komplikacija...meni je najstrašnije upravo to, što ljudi odu ne zato što se ne bi izvukli iz bolesti, nego zato što nijesu imali pravovremenu i adekvatnu medicinsku pomoć...brate, gužva ne intezivnoj i na respiratorima! Ma daj! Idi, ne bi voljela da sam u koži medicinskim radnicima! za medicinsku struku!!!
    60% populacije je minimum 4 milijarde ljudi. Da je smrtnost 3% ko što kaže SZO to je pokojnih 120 miliona ljudi. Ako bude kao u Italiji 7% to je 280 miliona. Alo ljudi, nije zajebancija.

    Nadam se da griješe.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  32. #2622
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Jos jedan interesantan statisticki podatak. Uzmite sa rezervom, jer statistika otkriva sve, a ne pokazuje nista:

    20.000 aktivnih slucajeva u Italiji, zdravstvo pred kolapsom. Procenat zarazenih u populaciji je 0.034%
    Vodeci se ovim, nase zdravstvo bi bilo pred kolapsom sa 215 aktivnih slucajeva.

    Ako uzmemo u obzir samo sjever Italije (28 miliona od 60 miliona ukupnog stanovnistva) i isti broj pacijenata, dobijamo 0.0735%
    Broj zarazenih u CG po tom procentu koji bi gurnuo zdravstvo u ponor je 463.

    Ko zeli da vidi situaciju na Menhetn-u, moze to uraditi preko kamera, dje se i dalje vide rijeke ljudi i u ovu uru:

    https://www.earthcam.com/usa/newyork.../?cam=tstwo_hd
    Ovo ne da nisu rijeke ljudi na times square nego bukvalno hiljadu puta manje nego sto bude tu u 9 ipo sati uvece.. zatvorili su skole minimum do 20 aprila... ozbiljna je situacija u nyc, mnogo mnogo manje ljudi napolju, po restoranima.. vec se salju radnici kuci, subway koji inace nekoliko miliona ljudi dnevno prevozi sad je polu prazan..

  33. #2623
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice-Ventura View Post
    Ovo ne da nisu rijeke ljudi na times square nego bukvalno hiljadu puta manje nego sto bude tu u 9 ipo sati uvece.. zatvorili su skole minimum do 20 aprila... ozbiljna je situacija u nyc, mnogo mnogo manje ljudi napolju, po restoranima.. vec se salju radnici kuci, subway koji inace nekoliko miliona ljudi dnevno prevozi sad je polu prazan..
    Poenta posta je da se demantuju podgoricke veleputnice koje snime praznu random ulicu u NY u ko zna koliko sati.

    Those about to rock, we salute you!

  34. #2624
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ako tebi nije nadrealna situacija u kojoj se planeta nalazi u stanju najvise borbene gotovosti a iz razloga neopipljivih i nevidljivih za 99% planete i jedino cime se barata su samo cifre, a cifre kao cifre igrom rijeci mozes napraviti da znace mnogo kao i da ne znace nista.

    Kada postavis tako situaciju nemoj se cuditi zasto ljudi pred svim ovim djeluju zbunjeno. Stanja panike, straha i histerije nastala su usljed toga sto su svi svjesni da sve ove mjere dovode do ekonomskih posljedica i slomova i sumnji da ce sve mjere dovesti do nedostatka osnovnih namirnica, gladi i nemira.

    Niko ne ulazi u to dal su mjere potrebne ili ne vec da situacija je mozda i usloznjenija nego sto se pretpostavlja a da ce zbog svoje nadrealnosti teoreticari zavjere kada se vrate sa prinudnog odmora tvrditi da je nije bilo uopste.

    Samo po sebi nista ne daje takvu sliku koja bi ljudima ponudila jasnu argumentaciju zbog cega se planeta nalazi u ovom stanju i ti sam samo dajes cifre i pretpostavke na kojima pociva tvoje uvjerenje a to gladnom i uplasenom covjeku za svoju zivotnu egzistenciju van korone ne znaci nista. Zar ti mislis da je nekom crnogorskom gradjaninu koji ne zna cime ce sjutra da plati racune, koji ne zna cime da kupi djetetu cokoladu i koji jos to dijete ne moze da izvede nego da ga drzi u cetiri zida, koji ce ostati bez posla i koji ce htio ne htio morati na ulicu jer nema cime ni stanarinu da plati i ti mu dodjes sa ovim ciframa i nabrajanjem, pa zar stvarno mislis da njemu ta prica ista znaci!?
    Slazem se.
    S obzirom da zivimo u vremenu kad se i dobro dokumentovane stvari stavljaju pod sumnju mogu mislit kakve će teorije zavjere da se pojave poslije ovog čuda.
    Ono na što ja tipujem je da je ovo gore nego što se prikazuje jer mi je nadrealno da postoji mogućnost da se čitav svijet zaustavi na foru, kako bi se globalna ekonomija strmopizdila u provaliju.

  35. #2625
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Previše ljudi ovih dana ponavlja istu mantru online i offline o običnom gripu, istom ili većem broju žrtava.. negodujući zbog histerije i nerazumnih mjera za današnje vrijeme.

    Samo saznanje da se pneumonija uzrokovana covid-19 ne može tretirati kao 'regularna' virusna (anti-viralnim medikamentima) ili bakterijska (antibioticima) tj. ne može se ničim specijalnim tretirati - a za razliku od 'regularne' ima tendenciju da zahvati čitava pluća i prepusti pacijenta čudu - je zastrašujuće i ne ostavlja prostor za bilo kakvo poređenje niti propitivanje trenutno preduzetih mjera Vlade.

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Dobra poenta. Brojke ne pokazuju stvarno stanje. Jos ne znamo, jer se korona tek zahuktava, kakve ce na kraju biti brojke. Ono sto brojke ne pokazuju jeste da za koronu nema vakcine i nema lijeka. Pacijenti su prepusteni svom imunom sistemu, a zivot kriticnih slucajeva cesto zavisi od respiratora. Pa kad broj kriticnih slucajeva predje broj respiratora koje ima neka bolnica, doktori nemaju izbora nego da vrse procjenu ko ima bolje sanse da prezivi. One sa sabijim sansama prepustaju tuznoj sudbini. Nije lako tada biti doktor, ili medicinska sestra, a kamoli pacijent. Onaj doktor iz Bergama je dao iskrenu, ljudski-toplu sliku takvih situacija u onom blogu, koji tesko da moze ostaviti ravnodusnim i one tvrdjeg srca. Ako zdravstveni sistem Lombardije, koja je najbogatiji dio Italije, nema rjesenje za takve situacije, nije tesko pretpotstaviti sto bi se desilo u Crnoj Gori. I sa mnogo manjim brojem oboljelih. S ovim nema sale. Vlada je uradila dosta, ali ne moze sve. Sad dosta zavisi od naroda, njegove svijesti, solidarnosti i odgovornosti.

  36. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


Page 105 of 315 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115155205 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19
    By Jacques in forum COVID-19
    Replies: 1048
    Last Post: 02-10-22, 14:24
  2. Replies: 449
    Last Post: 28-07-21, 19:49
  3. Psihološki aspekti i posljedice COVID-19
    By starwalker in forum COVID-19
    Replies: 160
    Last Post: 18-02-21, 18:27
  4. [UPDATE] Crna Gora COVID-19
    By goozica in forum COVID-19
    Replies: 9559
    Last Post: 25-07-20, 14:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •