Page 216 of 315 FirstFirst ... 116166206212213214215216217218219220226266 ... LastLast
Results 5,376 to 5,400 of 7868

Thread: [COVID-19] S v i j e t

  1. #5376
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,689
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Nobelovac: SARS-CoV-2 je nastao u laboratoriju, djelo je molekularnih biologa
    https://www.vijesti.me/svijet/globus...larnih-biologa

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  2. #5377
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Ovo ponovo raste broj oboljelih i Italiji i Spaniji?
    Mislio sam da situacija bas ide na bolje kad vidjeh da su sa 2000 oboljelih ponovo skocili na 4000+

  3. #5378
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Trump otvara ekonomiju. Hazarder.

  4. #5379
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Novi momenti


    Što se krije iza Trumpove teorije o laboratoriju u Wuhanu i koroni?
    index.hr

    Pitanje izvora koronavirusa je sve samo ne zaključeno, kako se činilo još prije mjesec dana. A ako SAD ipak dokaže da je epidemija rezultat pogreške u kineskom laboratoriju, a ne kontroverznih prehrambenih navika, nema sumnje da će to otkriće iz temelja uzdrmati trenutne međunarodne odnose.

    Znanstvenici iz više zemalja analiziravši genom Sars Cov-2 "nepobitno zaključili da je koronavirus proizašao iz divljih životinja". No vrijedi ponoviti - ovaj zaključak ne isključuje, barem u teoriji, scenarij u kojem je prirodni soj virusa uzgojen u laboratoriju, tako da njime nije manipulirano, ali je na kraju procurio iz njega.
    The more things change, the more they stay the same.

  5. #5380
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,601
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    https://www.blic.rs/vesti/drustvo/vu...d-3-do/71jk48m

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  6. #5381
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,789
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Trump otvara ekonomiju. Hazarder.

    Kako? Kad?


  7. #5382
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Koliko vidim svi krecu polako sa ublazavanjem mjera, ukljucujuci i Srbiju.

  8. #5383
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    pratićemo i mi sigurno
    She is only here to annoy herself!

  9. #5384
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,789
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Onda cemo najebat svi skupa.


  10. #5385
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Nek ide zivot...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  11. #5386
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    E, e pa zamisli ti ljude koji sad njega smatraju mesijom...
    Neki ljudi tvrde da je on prethodnica cezarizma. Demokratija i kapitalizam su svakako propali. Mada ovo sto Donald Melanijin radi je svakako poenta demokratije. Fino bi se uklopio u Drugi dnevnik.

  12. #5387
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    treba imati u vidu da su se kod nas prvi registrovani slučajevi pojavili kasnije. bili smo jedina država u Evropi bez zaraženih u jednom momentu. tako da će kod nas mjere kasnije popuštati u odnosu na ostale zemlje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #5388
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Sta je radilo toliko Kineza ne sjeveru Italije? Je li moguce da oni siju brendiranu robu? Mada ko nama gradi autoput.

  14. #5389
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Onda cemo najebat svi skupa.

    Ti očekuješ da izolacija/mjere traju do iščezavanja virusa? To odmah zboravi jer idemo u 'novu mormalu' - život sa koronom. Trening smo prošli.
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #5390
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    treba imati u vidu da su se kod nas prvi registrovani slučajevi pojavili kasnije. bili smo jedina država u Evropi bez zaraženih u jednom momentu. tako da će kod nas mjere kasnije popuštati u odnosu na ostale zemlje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da ali smo sa ostrim mjerama krenuli mnogo prije Srbije.

    Ja ne znam kako ljudi ocekuju da ovakav zivot potraje mjesecima. I pod tim ne mislim na sjedanje u kuci kao vid odricanja vec na finansije i protok novca.

  16. The Following User Says Thank You to Dzi For This Useful Post:


  17. #5391
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    meni se čini da je Srbija uvela vanredno stanje istog dana kad smo mi donijeli onaj niz mjera kojim se zatvaraju kafane, kladionice itd. to što su u Srbiji radili kafići tokom tranjanja vanrednog stanja je njihova odluka. jasno je i meni da moraju početi sa popuštanjem mjera, možda neke ukinu do polovine maja ali ove glavne po nekom mom mišljenju će ostati do kraja idućeg mjeseca. sa tim da otvaranje granice ne zavisi samo od stanja u CG


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #5392
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    treba imati u vidu da su se kod nas prvi registrovani slučajevi pojavili kasnije. bili smo jedina država u Evropi bez zaraženih u jednom momentu. tako da će kod nas mjere kasnije popuštati u odnosu na ostale zemlje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Koliko je 4.maj mora da se krene sa popustanjem.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  19. #5393
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,601
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Nece kod nas prije kraja maja

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  20. #5394
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ne vidim razlog za ekstra mjesec ako broj aktivnih slucajeva do kraja mjeseca spadne ispod 200, a bice i ispod 100...

    Veliko je 30 dodatnih dana kad narod ne radi i ne prima nikakvu pomoc dok ne radi.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  22. #5395
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Kod nas vec krece ka tome. Samo ce ostat zabrane okupljanja. To ce sigurno vaziti mjesecima.

    More I sezona..koliko god djelovalo nevjerovatno, sad je blizu. Jer se shvatilo da se tu nesto MORA izvuc.

  23. #5396
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Svakako ako pude pad slučajeva da treba olabaviti mjere ali ovo što Vučić radi je nenormalno.

    Poslije Uskrsa otvara frizerske, teretane, saloni ljepote, a od 4. maja tržni centri (ovima kod nas recimo nikad nie jociscen ventilacioni sistem), restorani, hoteli, banje....
    Mislim d aimaju još uvijek mnogo zarazenih i umrlih za ovo.

    Evo oko ljetovanja, ne znam aludir li ovo na nas

    "Kada je u pitanju letovanje, Vučić kaže da zna da ne može nikome ništa da zabrani, ali da je racionalno da se ostane u Srbiji.


    - Mnoge zemlje nameštaju rezultate o broju mrtvih i zaraženih. Srbija je uradila odlučno brzo i efikasno sve što je bilo potrebno. Neću da dozvolim da oni za koje znam da su mnogo lošiji da se predstavljaju drugačije. Neki sada kažu da nemaju ni jedan test, a mi znamo da smo im poslali. Nisu naši lekari budale, neću da dozvolim da kažu da su bolji od naših lekara, kada znam da u regionu nema boljih - rekao je Vučić."

    "- Krenućemo da radimo punom parom da bismo našim investicijama uspeli da sačuvamo viši nivo BDP nego što je rekao MMF, a MMF je rekao da ćemo da budemo najbolji u Evropi", rekao je Vučić."

    "-Optimista sam po pitanju naše ekonomije, a inače nisam optimista po prirodi. Ukoliko uspemo da se otvorimo kako smo planirali, sve ćemo pobediti. Imaćemo najbolju ekonomiju i rast bruto domaćeg proizvoda u celoj Evropi - rekao je Vučić."

    "- Kada sam ja rekao tu istinu, svi su me napali, a posle su i oni rekli, Makron i još neki drugi. Dan posle neće ličiti na dan pre. Nema sumnje da je to tako. Mnogi odnosi u svetu će da se menjaju, biće drugačije nego što je bilo, rekao je Vučić za TV Pink."

    Ovo je car

  24. #5397
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,517
    Thanks Thanks Given 
    5,386
    Thanks Thanks Received 
    3,877
    Thanked in
    1,532 Posts

    Default

    Psihopata

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  25. #5398
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,919
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Od utorka otvaramo gotovo sve zanatske radnje, serveisne radionice, obućari, krojači

    Važno je da slušamo struku i lekare, ono što sam video po današnjim rezultatima je da se Vojvodina i sever Srbije umiruje, Beograd je sve bolji, dobar deo Zapadne i centralne Srbije takođe je sve bolji, jedino gde imamo problem je okolina Niša. Aleksinac, Doljevac, Toplički okrug. Doljevac i Aleksinac su se pokazali kao problematični, Leskovac je bolji nego što je bio, takođe Smederevo i Smederavska Palanka su mali problem. Svuda gde smo imali veliki priliv ljudi iz inostranstva je bio problem - rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostujući u emisiji "Vreme korone" na TV Pink.


    Nema opuštanja, ali mere će biti blaže

    Na pitanje ima li mesta opuštanju, predsednik Srbije je rekao da bi svako opuštanje moglo skupo da nas košta.
    - Ono što je za nas bitno i o čemu smo pričali sa lekarima je ublažavanje mera. Mi moramo da uđemo što se kaže u atletici u "pucanj" sa drugim zemljama. Prva mera će biti skraćenje policijskog časa, umesto od 17, biće od 18 časova. Što se tiče penzionera, oni će imati za početak utorak, petak i nedelju od 18 časova do jedan sat uveče, pola sata da prošetaju, a sami će moći da izaberu u koje vreme - rekao je predednik Srbije i dodao da ako to sve bude u redu, od sledećeg ponedeljka moći će svakoga dana da izlaze po pola sata.


    Predsednik Srbije je dodao da to nisu jedine mere koje će biti ublažene.
    - Krećemo da radimo punom parom. U roku od sedam do 10 dana Parlament Srbije treba da se obezbedi da svi dobiju neophodnu zaštitnu opremu. Pozvao bih sve građavinare da od utorka krenu punom parom na posao, i one koji su na otvorenom i one na zatvorenom uz naravno propisane mere distanciranja. Od utorka otvaramo gotovo sve zanatske radnje, serveisne radionice, obućari, krojači... Sve druge radnje su predviđene da se otvore 27. aprila, naravno ako sve bude kako treba sa koronom, ukoliko se nešto promeni povući ćemo ove ublažene mere - istakao je Vučić.


    Uskoro i tržni centri počinju sa radom
    On je doda da će frizerski saloni, saloni lepote i teretane početi da rade iza 27. aprila, ali uz posebnu zaštitu.
    - Planiramo otvaranje restorana i kafića u periodu od 3. do 10 maja ali uz pravljenja distance. Međutim, ako krene lošije povući ćemo sva ublažavanja mera i vratiti na postojeće. Između 4. i 11. maja predviđeno je otvaranje hotela, banja, tržnih centra, restorana, kafića, međugradskog saobraćaja. Naravno i tu će biti distanciranja - dodao je Vučić.


    Brzo su napravljene korona-bolnice
    Vučić je dodao da su renovirane bolnice Dragiša Mišović, VMC, Zemunska bolnica, Gradska bolnica, i dodaje da su brzo napravili i privremenu korona bolnicu, kao i više nego dovoljan broj respiratora.
    - Ideja nam je da napravimo nešto kao "digitalno zdravstvo" u Srbiji gde ćemo da imamo poseban magacin u kome ćemo da imamo opremu za sve. Za sve što može svet da zahvati mi ćemo da napravimo u narednih godinu dana. Pokazaćemo da smo ozbiljnija država od mnogih drugih - rekao je Vučić i dodao da je krenula sa radom prva fabrika maski u Rumi koja će 96 hiljada hirurških maski dnevno da proizvodi.
    Predsednik je i najavio da se prekosutra pušta u prodavnice četiri miliona pari rukavica i maski.


    Proizvodimo sve osim respiratora
    - Mi danas proizvodimo sve što nam je potrebno. Jedino naša zemlja proizvodi gotovo sve, sve osim respiratora - rekao je Vučić i dodao da je njih bilo najteže nabaviti.
    Kako kaže, KBC "Dragiša Mišović" je imao 31 respirator, a danas ima 160 respiratora.
    - Mašine imamo i za to ne treba da brinu uopšte. Imamo ih čak i u rezervi - rekao je Vučić.


    Vučić je naglasio da će uvek veliki broj lekara da bude zaraženo i da to nije ništa tajno.
    - U te ljude ulažete, školujete ih, i kada dođe do te situacije, njihov je posao da brane zemlju. Ovo je svakako udar na njih, mi imamo veliki broj lekara koji su preuzeli strašan teret na sebe, ali ima i onih koji su se sklonili - rekao je Vučić i dodao da su u jednom gerontološkom centru uhvatili tri žene koje napuštaju dom, kako beže sa svog radnog mesta, a trebale su da budu tamo u karantinu. Imamo fantastične lekare i ljude širom Srbije. To su neverovatni ljudi. Fantastični - dodao je Vučić i naglasio da će kada sve prođe dodatno da ojačaju zdravstvo.
    Kako kaže, moraće da se izgradi novi veliki KC Kragujevac i imaćemo, dodaje, najbolji zdravstveni sistem na svetu, makar, kako kaže, da budemo u 30 zemalja na svetu.
    Počinjemo sa 6.000 testiranja dnevno
    Kada je u pitanju letovanje, Vučić kaže da zna da ne može nikome ništa da zabrani, ali da je racionalno da se ostane u Srbiji.
    - Mnoge zemlje nameštaju rezultate o broju mrtvih i zaraženih. Srbija je uradila odlučno brzo i efikasno sve što je bilo potrebno. Neću da dozvolim da oni za koje znam da su mnogo lošiji da se predstavljaju drugačije. Neki sada kažu da nemaju ni jedan test, a mi znamo da smo im poslali. Nisu naši lekari budale, neću da dozvolim da kažu da su bolji od naših lekara, kada znam da u regionu nema boljih - rekao je Vučić.

    Predsednik je istakao da je nemoguće da sutra u tri sata nemamo nove slučajeve preminulih, a oni se kada umre neko ko je star i bolestan, ne svrstaju među umrle od korone.
    - Prekosutra otvaramo laboratoriju u KC Srbije i u Nišu, ići ćemo sa 6 hiljada testiranja dnevno. Beograd je danas imao 1.185 testova i mali broj, 83 pozitivnih - rekao je Vučić i dodao da se tu najveći broj ljudi i testira.
    Na pitanje kako se osećao kada je saznao da je njegov sin Danilo zaražen korona virusom.
    - Ne moram nikome da govorim kao roditelj kako je to kada vam je dete zaraženom opakom bolešću. Drago mi je da se oseća bolje, ja sam ponosan i na njega i na Milicu što su pomagali penzionerima, on je 11 penzionarskih porodica obiliazio, a zarazio se u trenutku odmora kada je skidao masku i rukavice i bio sa drugarima.


    Ljubi ga majka mwa mwa mwa



    poslato sa mog sam-sung S9+ telefona

  26. #5399
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Nisam ni sumnjao da će Vučić pobijediti koronu.

  27. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  28. #5400
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Singapur pogodio drugi talas: Nije bilo karantina, a virus se proširio među migrantskim radnicima nepredviđenom brzinom
    https://www.vijesti.me/svijet/globus...idenom-brzinom

    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

Page 216 of 315 FirstFirst ... 116166206212213214215216217218219220226266 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19
    By Jacques in forum COVID-19
    Replies: 1048
    Last Post: 02-10-22, 14:24
  2. Replies: 449
    Last Post: 28-07-21, 19:49
  3. Psihološki aspekti i posljedice COVID-19
    By starwalker in forum COVID-19
    Replies: 160
    Last Post: 18-02-21, 18:27
  4. [UPDATE] Crna Gora COVID-19
    By goozica in forum COVID-19
    Replies: 9559
    Last Post: 25-07-20, 14:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •