Page 115 of 315 FirstFirst ... 1565105111112113114115116117118119125165215 ... LastLast
Results 2,851 to 2,875 of 7868

Thread: [COVID-19] S v i j e t

  1. #2851
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Ako kod njih prezivi pokusaj stvaranja kolektivnog imuniteta prvo ce da nasdraju zemlje kao nasa a onda i oni sami . Zasto i oni ? Zato sto za kolektivni imunitet za koronu treba da je pedeset posto preboljelo ali kad putuju to se onda rapidno smanjuje i oni kojo nisu preboljelu kaput
    Ne razumijem. Zasto ce prvo da stradaju zemlje kao nasa?
    Sta se rapidno smanjuje kad putuju?

    Po meni, oni idu na to da zrtvuju 3-4% stanovnista u pokusaju da spasu ekonomiju. Jos valjda racunaju da ce umrijeti najvise penzionera, koji su teret za drzavu.
    Osim krajnje neljudskog pristupa imace problem kako da kontrolisu opterecenje zdravstvenog sistema…..ili samo pricaju da zele da kontrolisu.
    Imunitet je problematican ako virus mutira.

    Kratkorocno, ovo je za nas problem jer postoji jako zariste u Evropi.
    Dugorocno, ako oni steknu imunitet kome se nadaju to je posredno i za nas dobro.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  2. #2852
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,865
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Na koji način Vlada meni može pomoći da se vratim iz USA baš me zanima...



    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    Last edited by buzzmissman; 16-03-20 at 19:58.

  3. #2853
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Ne razumijem. Zasto ce prvo da stradaju zemlje kao nasa?
    Sta se rapidno smanjuje kad putuju?

    Po meni, oni idu na to da zrtvuju 3-4% stanovnista u pokusaju da spasu ekonomiju. Jos valjda racunaju da ce umrijeti najvise penzionera, koji su teret za drzavu.
    Osim krajnje neljudskog pristupa imace problem kako da kontrolisu opterecenje zdravstvenog sistema…..ili samo pricaju da zele da kontrolisu.
    Imunitet je problematican ako virus mutira.

    Kratkorocno, ovo je za nas problem jer postoji jako zariste u Evropi.
    Dugorocno, ako oni steknu imunitet kome se nadaju to je posredno i za nas dobro.
    Da bi postojao kolektivni imunitet kod korone je potrebno da bude pedeset posto imunuh ( vakcine nema znaci da si je prelezali ) recimo kod malih bogonjs mora biti devedeset posto .
    E sad oni su znaci zasticeni od epidemije ali ne i od sporadicnih slucajeva i jedan bi bio dovoljan da je kod nas izazove .
    A dok kod njih putovanjima doseljavanjem i slicno taj odnos od pedeset posto bi padao i ne kraju ne bi imali vise kolektivnu zastitu

    Npr pre antivakcinasa tipa strucnjaka karleusa vakcinacija protiv malih boginja bil je oko 97 posto sto je garantovalo kolektivnu zastitu

  4. #2854
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,865
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Malo nas je, al smo g*vna



    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    zakovaće mu vrata brate...

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  5. #2855
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Pod uslovom da virus ne mutira onda je i tih 50% imunih dovoljno jer se kupilo vrijeme dok se vakcina ne proizvede. A onda će se raditi i liječenje i preventivna vakcinacija. Mada je 18 mjeseci ogroman period a toliko otprilike može da traje kreiranje vakcine. Sve pod uslovom da ne dođe do mutacije.

  6. #2856
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,431
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    643
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Napolje čekaš, ali treba da se drži rastojanje. To što je kod nas narod takav, da ti se unose u facu, je za drugu priču...
    pa možeš i u prodavnicu poštovat to pravilo držanja odstojanja.. wtf
    Čupatelj

  7. #2857
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Malo nas je, al smo g*vna



    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Pa da, umjesto da ih pozove da se organizuju da čovjeku pomognu sa namirnicama oni kovaju pakleni plan da ha uhite. Možda su spremni da investiraju da mu preko noći namonitaju rešetke na ulazna vrata? Kakvih imbecila ima corona je mala beba.

  8. #2858
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,865
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Charles Vane View Post
    Ja za 20 dana treba da idem kuci iz Singapura, ali s obzirom na kontradiktorne poruke iz Vlade CG, ne znam oce li to uopste biti moguce. Nasi nemaju konkretne prognoze do kad bi sve ovo moglo da traje, ali se nadam da ce uskoro naci neko resenje. Podrska za sve ljude koji su u ovom trenutku odvojeni od svojih porodica i koji cekaju na siguran povratak kuci.
    Taksi do granice pa taksijem do grada u cg.Trebalo bi napraviti topic gdje će ljudi da se organizuju da smanje troškove puta do cg

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  9. #2859
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    kojim taksijem i kuda? čovjek je u Singapuru, let preko Moskve ne može jer Rusi od preksjutra zabranjuju ulazak strancima u državu, Srbija je zabranila takođe, u Tursku ako dođe da uzme taksi od Istanbula opet mora proć preko Albanije i Srbije a oni ne daju prolaz
    She is only here to annoy herself!

  10. #2860
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,865
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Mislim da ga niko neće zadržavati na aerodromima...Ali je problem što će većina zemalja zatvoriti međunarodne dolaske.
    Ali opet,poseban topic je dobra stvar za dogovor kako iz srbije u cg.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  11. #2861
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,639
    Thanks Thanks Given 
    1,473
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Evo rece upravo dr. Antony Fauci, da su, kao sto znamo, danas poceli s testiranjem vakcine na 45 individua. Prva vakcina danas, a druga za 28 dana, nakon cega bi trebali imati uvid u djelotvornost. Nakon toga ce se pratiti ovi testni pacijenti oko godinu dana.
    SMRT FAŠIZMU!

  12. The Following User Says Thank You to Illuminated For This Useful Post:


  13. #2862
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Mislim da su sve zemlje oko nas zatvorili granice tako ostaj tu gdje jesi ako mozes da ne dodjes u situaciju onog iz filma Terminal

  14. #2863
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,170
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Na zalost trenutno nemoguca misija bez kakvim brodom/gliserom da udje direktno u CG, nego strpljen spasen bitno da je dobro i da su mu dobro kuci pa lagano mjesec, dva, tri valjda ce stvari ici na bolje..

  15. #2864
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Kao sto rekoh, nesto ce uraditi. Evo su se danas sastali premijer i guverner. Nema tu prostora za izmisljanja previse tople vode, uradice ono sto rade ostale drzave, ostaje da se vidi u kom obimu i koje ce sve mjere odabrati.
    Neke od mjera Italije su fondza pomoc 25 milijardi, moratorijum na kredite 90 dana. Slovenija i Hrvatska vjerovatno prate 90 dana moratorijuma.
    A bice i poreskih olaksica, odlaganje placanja PDV-a, refinansiranje kredita jefitnijim uz grace period itd itd.

    Ti imas suprotan stav, i ja to postujem. Problem je sto ti ne postujes moj stav, kao i stav vecine u ovom trenutku koja bira zdravlje ispred ekonomije. I kivan si na sve sto su zabranili kafice i nisu decidno rekli evo vi zatvorite kafane a mi cemo vam dati da refundirate troskove plata i doprinosa i kredita.
    I pogadja te jer od toga zivis i hranis familiju. I to ti postujem. Zivio sam i ja 90tih ovdje pa znam odlicno koliko su mi roditelji primali u markama.

    A da te sad ljudski i posteno pitam, sto mislis koliko bi iznosila plata konobara koju bi drzava teoretski refundirala? 222 eura. E tu je srz problema. Sto vecina privatnika placa minimalne doprinose, ali bi sad vrlo rado trazila da se refundira svih 400 500 eura koliko je plata konobaru prosjecna.
    I da preciziram - ne kazem da je kod tebe bas tolika plata. Danas je 26.000 zaposlenih u kladionicama kuci. Svi su na minimalac.

    U trenucima kad zdravlje cijele drzave zavisi od odluka da li zatvoriti kafanu ili ne, nema vremena da se razmislja sto ce se raditi sa ekonomijom. To je pozar koji ti gori ispred tebe, iako ti dolazi veliki sa neke strane, ovo tigori pod nogama i moras ugasiti. Jer ako ti izgori patos na koji stojis dzabe si ga ugasio sa strana.

    S obzirom da su sudovi i javni izvrsitelji zatvoreni za rad sa strankama do daljnjeg, prinudna naplata obaveza je nemoguca. Nije ti olaksanje znam, samo kazem i zbog ostalih.
    postujem tvoj stav. nije problem da ga ispostujem isto kao sto postujes i ti moje vidjenje. ali vecina ovdje ne vidi ni pola onoga sto ti znas da nas ceka u manjoj ili vecoj mjeri. to ostaje da se vidi.
    nemam direktne veze sa ugostiteljstvom, ali radimo sa njima. radimo i sa kladionicama i sa nekoliko hotela. vec su nam svi trazili odlaganje obaveza, hoteli su trazili odgadjanje cak do juna jer ce zatvoriti vrata, dok se sa druge strane dobavljaci i nemaju toliko razumijevanja.
    i ja i ti baziramo sta ce vlada da uradi na cistim pretpostavkama. ti imas optimizam ja nemam. ja znam da banke imaju novca i da ce ponuditi kredite. ali je pitanje koliko ce nas ovo kostati, koliko dugo ce trajati oporavak i koliko ce uticati na radnu snagu.
    nisu sve kafici i kladionice, ali opet vecina odlaze obaveze jer niko ne zna koliko ce trajati i kakve su posljedice.
    e to je trebalo da se kaze, a ne gledamo, vidjecemo i radimo na tome. i taj danasnji sastanak je prosao isto. to su floskule koje ne smiruju trziste jer nije SFRJ pa ce drzava sama da to sredi. ukoliko se ne izadje sa nekim planom do petka mislim da ce biti jos gore. evo danas ne mozes da nadjes nikoga da ti dopremi robu jer ljudi ne znaju da li ce zaglaviti nedje

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  16. #2865
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default


  17. #2866
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Kako se kontrolise ovaj kućni karantin, nešto kao urin narkomanima
    Mozda i slabije. Javljaj se doktoru. Naravno svako svoj posa...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  18. #2867
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Charles Vane View Post
    Imam nase drzavljanstvo, i mislim da me ne bi vratili sa granice kad bih nekako dosao do nje, problem je kako doci do granice. Id Singapura do CG su uobicajene konekcije preko Dohe ili Istanbula. Vrlo vjerovatno bih morao i preko Beograda za PG. Znamo da i Srbija i Crna Gora u ovom trenutku blokiraju medjunarodni avio saobracaj do daljnjeg, a kako bih prosao u Dohu ili Istanbul, to je tek pitanje, vrlo vjerovatno bih ostao "zarobljen" u tranzitnoj zoni aerodroma dok Srbija ili CG ne odobre medjunarodne letove, a i to je pitanje kad ce biti. Najbolje da sjedim ti dje jesam i cekam da se ovo ludilo sto prije zavrsi
    Moja sestra je došla preko Istanbula i avioni lete. Može se vidjeti i da je večeras sletio avion iz Istanbula. Tako ako imaš konekciju preko Turske požuri.

  19. #2868
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Moja sestra je došla preko Istanbula i avioni lete. Može se vidjeti i da je večeras sletio avion iz Istanbula. Tako ako imaš konekciju preko Turske požuri.
    Danas je donijeta odluka da se zaustavlja medjunarodni saobracaj ako ja dobro vladu shvatih

  20. #2869
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...e/2165832.aspx
    Britanci su dozivaju pameti, po meni, kasno!

  21. #2870
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...e/2165832.aspx
    Britanci su dozivaju pameti, po meni, kasno!
    Ali nista ne prekida , samo fol savjet

  22. #2871
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Gledam danas ove slike - svi nose po 4-5-10 štucova toalet papira i nije mi baš najjasnije gdje oni skladište to?

    I na zapadu isto - ne vidim manicno kupovanje hrane i zaliha nego toalet papira?

    Šta je fora zna li ko da mi objasni ?

    Znači ako dodje do toga vazda se može plakat guzica dok bude vode, kad ne bude vode onda mokrom krpom pa otkuvavati poslije...

    Ali je vrijednija konzerva gulaša ili kilo oriza nego planina toalet papira
    One Ring to Rule them all...

  23. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  24. #2872
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Gledam danas ove slike - svi nose po 4-5-10 štucova toalet papira i nije mi baš najjasnije gdje oni skladište to?

    I na zapadu isto - ne vidim manicno kupovanje hrane i zaliha nego toalet papira?

    Šta je fora zna li ko da mi objasni ?

    Znači ako dodje do toga vazda se može plakat guzica dok bude vode, kad ne bude vode onda mokrom krpom pa otkuvavati poslije...

    Ali je vrijednija konzerva gulaša ili kilo oriza nego planina toalet papira
    Sve je krenulo onim prilogom da su u Hong Kongu trojica pljackasa presrela dostavljaca i opljackala toalet papir . Ostalo je istorija sto bi rekli

  25. #2873
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,644
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Danas je donijeta odluka da se zaustavlja medjunarodni saobracaj ako ja dobro vladu shvatih
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...je-se-nalazili

    Svako ko želi da se iz inostranstva vrati u Crnu Goru, dobrodošao je kući, i Vlada će učiniti sve da mu povratak obezbijedi, saopštio je premijer Duško Marković nakon sastanka sa ministrima vanjskih i unutrašnjih poslova, saobraćaja i pomorstva, i predstavnicima institucija koje će imati konkretna zaduženja po ovom pitanju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  26. #2874
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,339
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Gledam danas ove slike - svi nose po 4-5-10 štucova toalet papira i nije mi baš najjasnije gdje oni skladište to?

    I na zapadu isto - ne vidim manicno kupovanje hrane i zaliha nego toalet papira?

    Šta je fora zna li ko da mi objasni ?

    Znači ako dodje do toga vazda se može plakat guzica dok bude vode, kad ne bude vode onda mokrom krpom pa otkuvavati poslije...

    Ali je vrijednija konzerva gulaša ili kilo oriza nego planina toalet papira
    G ovno=Korona.Podsvijest
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  27. #2875
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...je-se-nalazili

    Svako ko želi da se iz inostranstva vrati u Crnu Goru, dobrodošao je kući, i Vlada će učiniti sve da mu povratak obezbijedi, saopštio je premijer Duško Marković nakon sastanka sa ministrima vanjskih i unutrašnjih poslova, saobraćaja i pomorstva, i predstavnicima institucija koje će imati konkretna zaduženja po ovom pitanju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To je ok ali ne mislim da ce za nekog slati avion ili tako nesto

Page 115 of 315 FirstFirst ... 1565105111112113114115116117118119125165215 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19
    By Jacques in forum COVID-19
    Replies: 1048
    Last Post: 02-10-22, 14:24
  2. Replies: 449
    Last Post: 28-07-21, 19:49
  3. Psihološki aspekti i posljedice COVID-19
    By starwalker in forum COVID-19
    Replies: 160
    Last Post: 18-02-21, 18:27
  4. [UPDATE] Crna Gora COVID-19
    By goozica in forum COVID-19
    Replies: 9559
    Last Post: 25-07-20, 14:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •