Page 185 of 315 FirstFirst ... 85135175181182183184185186187188189195235285 ... LastLast
Results 4,601 to 4,625 of 7868

Thread: [COVID-19] S v i j e t

  1. #4601
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,370
    Thanks Thanks Given 
    265
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    nego zbog čega se od cijele planete virus prvi put javio baš tu između te pijace i laboratorije?! Nešto od ta 2 jeste očigledno. Ne zanima me šta je, Kina jeste kriva. Upozoravali su ih prije da će se ovakve stvari desiti ako se to ne zabrani i eto desile su se.
    Isto pitanje mozes da postavis za bilo koji drugi virus u zadnjih 30 godina (ako ne i vise, al' za taj period znam sa sigurnoscu), ali potpuno isto pitanje. Jedino sto se mijenja je lokacija i zivotinja.

  2. #4602
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,189
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,305
    Thanked in
    2,009 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ne pratim nešto pretjerano, prvo linkove na stranom jeziku ne razumijem dovoljno dobro, možda sustinu, ali baš te sitnice koje možda ne shvatim kako treba su ključne, tako da ne znam tačno o čemu govoriš? Kina laže da se izborila, ili laže da je uopšte imala i ovoliki br mrtvih i zaraženih? Takodje WHO se igra sa milionima života? U dilu sa Kinom ili?
    Nije baš nerazumljivo, u prethodnom citatu prvi link je na hrvatskom, drugi na srpskom. Da se ne ponavljam, prežvakano je više puta. Ukratko, WHO nas u decembru obavještava, a oslanjajući se na službeni Peking, da se novi virus ne prenosi s čovjeka na čovjeka. Kina u međuvremenu zataškava stvarne razmjere epidemije, prethodno hapsi 'glasne' ljekare i med. osoblje pod krinkom širenja panike i narušavanja ugleda zemlje. Tajvan tad registruje prve slučajeve i pokušava izvjestiti WHO o potencijalnim razmjerama zaraze, WHO ih uredno kulira i vjeruje svom najvećem donatoru - Kini. Kad je sve eskaliralo i otišlo 3pm, WHO je promjenila ploču. U Tajvanu su se navodno uspješno izborili bez drastičnih mjera, a za to nisu dobili priznanje od WHO, koja umjesto njihovog načina slavi kineski lockdown i preporučuje ga za ostala žarišta.

    Eto.
    The more things change, the more they stay the same.

  3. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  4. #4603
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Isto pitanje mozes da postavis za bilo koji drugi virus u zadnjih 30 godina (ako ne i vise, al' za taj period znam sa sigurnoscu), ali potpuno isto pitanje. Jedino sto se mijenja je lokacija i zivotinja.
    koji drugi virus se pojavio blizu laboratorije( i ovakve pijace)?
    She is only here to annoy herself!

  5. #4604
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Ranije sam čitao da povišen testosteron nekako utiče na slabljenje (da, na slabljenje) imunog sistema. E, sad ne znam koliko je to povezano.
    True. Tetosteron slabi, estrogen jača. Zato je smrtnost veća na strani muškaraca. Vidjeh na nekom grafikonu na B92 da su muškarci 70% smrtnih slučajeva u SRB od ncov.

  6. #4605
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    975
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Realno treba zatvoriti "wet markets" jer su izvor jebene zaraze.

    Ili to ili travel ban pa neka jedu šišmiše.

  7. #4606
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,370
    Thanks Thanks Given 
    265
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    koji drugi virus se pojavio blizu laboratorije( i ovakve pijace)?
    Ni ovaj se nije pojavio niti na pijaci, niti u blizini labaratorija. To su barem oficijalne informacije koje nam se plasiraju trenutno od strane ne medija, vec naucnika.
    Ne znam zasto uzimas to dvoje u isti kosh, odluci se od cega je (po tebi) potekao, sa pijace ili iz labaratorije (ili iz nekog treceg izvora). Bilo je postova i postova na forumu u vise navrata od forumasa na ovu temu, sve sa linkovima ka reputabilnim tekstovima i istrazivanjima koji pokazuju zasto se zna da virus NIJE potekao iz labaratorije i da NIJE napravljen od strane covjeka.

    Poenta mojeg posta je bila da se u zadnjih 30 godina ama skoro pa svi virusi "pojavljuju" tako sto "skoce" sa zivotinje na covjek. To je barem ono sto nam kazu, jel' istina ili nije ne znam, ali ne vidim zasto bi za ovaj bilo ista drugacije pogotovo ako reputabilni naucnici kazu isto (sto ne mora biti istina naravno!).


    • SARS - nema nekih preciznij detalja al' ista stvar i ovdje, kazu da je vjerovatno potekao od sismisa - Origin CHINA
    • H1N1 ( 2009 ): "skocio" sa svinje na covjeka - MEXICO
    • EBOLA: nemaju pojma gdje se krije prije nego se pojavi kod ljudi ali sumnja se opet, chik pogodi na koga, na sismise (bas se pitam zasto se ne zna, da nije mozda jer svijet zabolje ona stvar za Afriku) - CONGO
    • H5N1 : sa ptica (mrtvih ili zivih) - VIETNAM
    • MERS: kazu da je veoma vjerovatno skocio sa kamila na covjeka, medjutim isto tako neka novija istrazivanja tvrde da je i ovaj potekao od sismisa- SAUDI ARABIA


    • CHOLERA (2010 - Haiti) - nije virus, vec bakterija ako se ne varam, ali je interesatno na kraju ispalo da je sve poteklo iz UN baze u HAITIJU. UN i WHO (jedna te ista organizacija prakticno) su mjesecima tvrdili kako NIJE VAZNO odakle je poteklo sve i odbijali bilo kakvu istragu, bas se pitam zasto. Uzmi sve ovo sa dozom sumnje i istrazi sam pa dodji do zakljucka ako te interesuje. Preko 10k ljudi je preminulo...


    Uopste ne branim Kinu btw, samo kazem da nisu ni priblizno glavni krivci. Ako iko treba da bude glavni krivac u cijeloj prici to je WHO i mediji. Akcije samih Kineza su trebale svima da budu jasan pokazatelj sta se desava ali ne, ajde da vjerujemo korumpiranom WHO i pojedinim medijima koji funkcionisu na osnovi "danas pricam jedno, sutra drugo, samo je bitno da sto vise reklama prikazem". Dal' su mozda zataskavali sve? Definitivno jesu, al' nisu niti prvi, niti zadnji koji su to uradili, zato valjda i imamo "svjetske organizacije koje se brinu o zdravlju SVIH" (naravno da ne brinu, vec funkcionisu po principu $$$$)? Sta je uradio WHO (kao i MNOGI svjetski mediji) pogledaj u nekim od postova koji su bili ranije, ili mojih ili od Starwalkera i sve bi trebalo da bude jasno (ovo btw nije nikakva teorija zavjere nego lako provjerljivo, sta vise, sve stoji na njihovom sajtu i twitter nalogu).
    Last edited by beatnological; 02-04-20 at 00:09.

  8. #4607
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,773
    Thanks Thanks Given 
    2,395
    Thanks Thanks Received 
    4,501
    Thanked in
    2,603 Posts

    Default

    1000+ mrtvih u SAD, a sjutra idemo preko milion zarazenih:



  9. #4608
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,370
    Thanks Thanks Given 
    265
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    1000+ mrtvih u SAD, a sjutra idemo preko milion zarazenih:
    Pravite razliku izmedju zarazenih i broja slucajeva. Iako ne sumnjam da smo davno, davno prebacili i par miliona stvarno zarazenih, po statistikama na koje se ljudi pozivaju nismo jos dogurali do cifre od milion.

    Active Cases: 693,430

  10. #4609
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    podgorica
    Posts
    1,423
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Pravite razliku izmedju zarazenih i broja slucajeva. Iako ne sumnjam da smo davno, davno prebacili i par miliona stvarno zarazenih, po statistikama na koje se ljudi pozivaju nismo jos dogurali do cifre od milion.

    Active Cases: 693,430
    sjutra ce milion,do sada se zna da je zarazeno 934.000,ozdravilo 193.000
    Umrlo 47000...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  11. #4610
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,974
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,334
    Thanked in
    1,864 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Svaki dan imamo 1.2x više ljudi zaraženih nego dan prije

    Svakih 16 dana stoga imamo uvećanje zaraženih za 10x.
    To znači do 05.04 imaćemo 1 milion zaraženih
    To znači da ćemo do 25.04 imati 10 miliona zaraženih
    To znači do 10.05 imati 100 miliona zaraženih...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Tek treba da krene USA.
    Očekujem da od moje prognoze pola bude u USA.

    Mislio sam da je Italijanska vlada nesposobna, ali američka je totalno šije....

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    Na žalost, ovo sam napisao prije više od 20 dana...

    USA je tada imala samo 290 zaraženih.
    Svijet je imao oko 120.000 zaraženih za dva mjeseca.
    Na žalost nijesmo ništa postigli već se pogodilo u dan

    10. Marta je izgledala strašno slika od 1 milion, sada izgleda strašno slika od 10 miliona...
    Last edited by Bugi; 02-04-20 at 05:53.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  13. #4611
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

  14. #4612
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

  15. #4613
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Amerikanci promovisu neki test koji za 15 minuta otkriva koronu a niko da kaze da je moguc samo 1 test za tih 15 minuta. Tako da su konvencionalni masovni testovi opet bolji.

    Turska ozbiljno zabrinjava, izgleda da i oni koriste 'kinesku statistiku', zajedno sa Iranom i ostalim zemljama.

    Krivulja Svedske je ipak pobjednik of the week.



    "Novi pristup koroni"
    Last edited by Saruman; 02-04-20 at 08:17.

  16. #4614
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,370
    Thanks Thanks Given 
    265
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Krivulja Svedske je ipak pobjednik of the week.
    @Saruman

    Jel' to prikaz smrti ili kumulativnog broja slucajeva? Jer ako je broja slucajeva (kumulativnih) onda nije tacan.

    Svedjanima je rast broja kumulativnih slucajeva (neka bude tako racunjanje jer svi gledaju kumulativne brojeve iako to nije broj aktivnih zarazenih) u zadnjih 15. dana ispod x1.10 (prosjek), mada je to dosta, dosta vece nego recimo kod NO/DK i u rastu je konstantnom dok u NO/DK opada.

    SWE od 18. marta: x 1.094 vise dnevno
    DK od 18. marta: x 1.078 vise dnevno
    NO od 18. marta: x 1.079 vise dnevno
    FI od 18. marta: x 1.103 vise dnevno

    Poredbe radi evo i nekih ne Skandinavskih zemalja, isto rast od 18. marta
    DE: x 1.132 vise dnevno
    IT: x 1.079 vise dnevno
    SPA: x 1.145 vise dnevno

    Glupo je uopste gledati ove brojeve kada najvise zavise od toga ko testira i koga testiraju.

    ---
    Meni se sve nesto cini da ce ovdje vecina da gleda onu sliku koju je Njemacka izjavila na pocetku, odnosno da ce vise od 60% populacije da prelezi virus kako god da okrenemo.

  17. #4615
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,037
    Thanks Thanks Given 
    5,039
    Thanks Thanks Received 
    2,444
    Thanked in
    1,318 Posts

  18. #4616
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Prebacicu ovo na teorije zavjere :-)

    Amerika leader u svijetu.
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  19. #4617
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    evo još jedan doktor koji tvrdi da će hidroksihlorokin zaustaviti pandemiju

    https://www.youtube.com/watch?v=whoQCbwNjIk&feature=emb_title


    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ni ovaj se nije pojavio niti na pijaci, niti u blizini labaratorija. To su barem oficijalne informacije koje nam se plasiraju trenutno od strane ne medija, vec naucnika.
    Ne znam zasto uzimas to dvoje u isti kosh, odluci se od cega je (po tebi) potekao, sa pijace ili iz labaratorije (ili iz nekog treceg izvora). Bilo je postova i postova na forumu u vise navrata od forumasa na ovu temu, sve sa linkovima ka reputabilnim tekstovima i istrazivanjima koji pokazuju zasto se zna da virus NIJE potekao iz labaratorije i da NIJE napravljen od strane covjeka.

    Poenta mojeg posta je bila da se u zadnjih 30 godina ama skoro pa svi virusi "pojavljuju" tako sto "skoce" sa zivotinje na covjek. To je barem ono sto nam kazu, jel' istina ili nije ne znam, ali ne vidim zasto bi za ovaj bilo ista drugacije pogotovo ako reputabilni naucnici kazu isto (sto ne mora biti istina naravno!).
    prvo si negirao pa si onda potvrdio ono što sam rekao, ne znam koja je kombinacija u pitanju ali Kinezi jesu krivi 100%, da su zabranili takve rabote ovo se ne bi desilo, simple as that
    She is only here to annoy herself!

  20. #4618
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,370
    Thanks Thanks Given 
    265
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    evo još jedan doktor koji tvrdi da će hidroksihlorokin zaustaviti pandemiju

    https://www.youtube.com/watch?v=whoQCbwNjIk&feature=emb_title




    prvo si negirao pa si onda potvrdio ono što sam rekao, ne znam koja je kombinacija u pitanju ali Kinezi jesu krivi 100%, da su zabranili takve rabote ovo se ne bi desilo, simple as that
    Niti sam negirao, niti potvrdio. Moras da citas pazljivije.

    Cijela poenta je bila da je ovo nesto sto se desava svugdje i to na poprilicno slican nacin, te da ne mozes zabraniti Kini da zhivi na nacin na koji su navikli isto kao sto ne mozes zabraniti nekome u Crnoj Gori, Srbiji ili Hrvatskoj da jedu svinjetinu/teletinu i slicno. Tvoj razlog za zabranu "pijaca sa egzoticnim zivotinjama" je jer vjerujes da su one razlog sto je virus dosao u ostatak svijeta.

    Ako kome treba sta zabraniti onda je to odredjenim glavesinama u WHO da sire dezinformacije i lazi iz dana u dan. A ako nama kao ostatku svijeta ne odgovara sto pojedinci u Kini jedu pse, sismise i ko zna sta jos onda ima rjese nje i za to, zabranis fino ulaz Kineskim gradjanima u ostatak svijeta i to je to (totalno suludno, zar ne?).

    Vodjenje politike koju ti propagiras (zabraniti Kinezima XYZ stvari ili ih kazniti jer je virus "potekao" iz njihove drzave) je ravno USA uplitanju u internu politiku mnogih zemalja svijeta, te njihovo zapocinjanje ratova pod krinkom "mi samo sirimo demokratiju tamo gdje iste nema". Nije mi jasno kako to ne vidis ili ti je to mozda normalna stvar i podrzavas da druge zemlje odlucuju kako ce neko da zivi u sopstvenoj zemlji, sta ce da jede, u kojeg boga ce da vjeruje?
    Last edited by beatnological; 02-04-20 at 13:08.

  21. #4619
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post

    Interesantno I da se kod Kineza od juce smanjio broj kriticnih slucajeva za 80, a umrlo je 6.
    Znaci da Kinezi uspijevaju da izlijece ove teske slucajeve…..ako ne laziraju podatke.


    Ovo sam napisao 22. marta. Pratio sam I svih prethodnih dana. Broj kriticnih slucajeva je konstantno padao, ja jako malim brojem umrlih.

    Sad nadjoh ovo

    https://www.msn.com/en-in/news/world...rAN?li=AAgges1
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  22. #4620
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Kini je već bilo sugerisano da batale sa tim i da bi ovakvo nešto moglo da se pojavi.

    https://www.nature.com/articles/nm.3985

    Kina nije reagovala, prema tome krivi su 100%.
    She is only here to annoy herself!

  23. #4621
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,370
    Thanks Thanks Given 
    265
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    @NSX
    Razilazimo se u misljenjima onda i to nije nikakav problem.

  24. #4622
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,112
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    47 Posts

    Default



    Sent from my BTV-DL09 using Tapatalk
    Using Tapatalk

  25. #4623
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Malo svjezeg zraka i informacija od nekog ko stvarno zna sto pricha.
    (Nazalost samo engleski titl je trenutno dostupan).


    Poluchasovni intervju sa glavnim epidemiologom Juzne Koreje (profesor Kim Woo-Ju), a ko prati zna da oni paradigma uspjesne borbe protiv epidemije.
    Dakle nije samo "knjishko znanje" u pitanju, vec rezultati koje malo ko ima na planeti!





    Njegova preporuka terapije za najteze sluchajeve. Nazalost kako je virus poznat tek stotinak dana i ne postoje ljekovi za njega, radi se nesto sto se zove "drug repurposing".
    Ljekovi za druge bolesti koriste se kao terapija i neki pokazuju dobre rezultate.


  26. #4624
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,370
    Thanks Thanks Given 
    265
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cyberkurajber View Post


    Sent from my BTV-DL09 using Tapatalk
    Hvala puno za ovaj link!

    Samo jos jedna potvrda da trenutnu statistiku vecina zemalja vodi na pogresan nacin (neke ni ne mogu, tipa ITA/SPA definitivno pa im nije ni za zamjeriti), o cemu sam i pricao ranije al' nisam sanjao da je u pitanju vecina. :/

  27. #4625
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ne znam zasto stalno se provlaci kako je Juzna Koreja savladala koronu . Svaki dan oko sto novih i oko deset umrlih . Meni iskreno to lici samo na drzanje epidemije pod kontrolom .sto jeste za pohvalu ali nista revolucionarno

Page 185 of 315 FirstFirst ... 85135175181182183184185186187188189195235285 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19
    By Jacques in forum COVID-19
    Replies: 1048
    Last Post: 02-10-22, 14:24
  2. Replies: 449
    Last Post: 28-07-21, 19:49
  3. Psihološki aspekti i posljedice COVID-19
    By starwalker in forum COVID-19
    Replies: 160
    Last Post: 18-02-21, 18:27
  4. [UPDATE] Crna Gora COVID-19
    By goozica in forum COVID-19
    Replies: 9559
    Last Post: 25-07-20, 14:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •