Page 92 of 315 FirstFirst ... 4282888990919293949596102142192 ... LastLast
Results 2,276 to 2,300 of 7868

Thread: [COVID-19] S v i j e t

  1. #2276
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,637
    Thanks Thanks Given 
    3,562
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default Epidemije virusa i gripe COVID-19

    UPDATE: President Trump tests negative for coronavirus, White House says.

    da pratiš situaciju znao bi da su se u Srbiji zezali sa virusom prije 15tak dana, pronadji na YT, internet je čudo mada ti reče da te boli ona rabota za sve ovo, tako da ne znam vala što se opterećuješ toliko

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by outline; 14-03-20 at 23:48.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #2277
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,367
    Thanks Thanks Given 
    265
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    " Hand sanitizers and toilet paper are hard to find as if they were gold. It seems next big commodity to own is 9mm ammo and it's quickly disappearing from shelves. "

    USA at it's finest.

  3. #2278
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,773
    Thanks Thanks Given 
    2,395
    Thanks Thanks Received 
    4,500
    Thanked in
    2,603 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Strah me da se za 10-15 dana iz oaze pošteđenih ne pretvorimo u reprizu Italije.

    Kriminalno neodgovorno ponašanje


    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Kad je narod stoka onda bi drzava mogla da ih milka...ko se pojavi u kafic ili restoran kazna 1000 eura. Nijedan se ne bi pojavio.


  4. #2279
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,189
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,304
    Thanked in
    2,009 Posts

    Default



    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  6. #2280
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,264
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    MOja sestra se iskracala u Majami, ostalo je samo 800 gostiju na najvećem Celebrity brodu, inače ih bude po 4000. Iskrcala se u petak a danas joj javljaju da svi idu kući, povlače sve brodove. Ona je uvatila zadnji trenutak da dodje.


    A danas isntagram pun fotografija uz kafića, kao da se time ljudi fale. A ne shvataju svoju glupost i primitivizam. Ako se i budala zarazo, briga me za budalu ali zaraziće druge, jer ljudi moraju poći do posla, prodavnice...
    da li ti je sestra uradila onaj privatni test na koronu i zasto ne?! Kad je vec stigla sa kruzera mislim.
    She is only here to annoy herself!

  7. #2281
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    svaki naredni takav bio! @starwalker
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  9. #2282
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,035
    Thanks Thanks Given 
    5,034
    Thanks Thanks Received 
    2,442
    Thanked in
    1,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Kad je narod stoka onda bi drzava mogla da ih milka...ko se pojavi u kafic ili restoran kazna 1000 eura. Nijedan se ne bi pojavio.
    Ne razumijem koji je to kafic ili restoran koji MORA da radi...da nece crc od gladi ako ne rade mjesec dana...a diz se Staljine UH zajedno sa Enver Hodzom!
    ...

  10. #2283
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Pa kazee Juzna Koreja napravi 20 hiljada testova dnevno na koronu, CG danas 5

    Koliko mi zaostajemo, ne samo mi, nego citav region

  11. #2284
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,264
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    mislim da radimo više od Srbije po broju stanovnika, a kod njih ima preko 40 potvrđenih
    She is only here to annoy herself!

  12. #2285
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Niko ne testira više od Južne Koreje. Ni približno. A inače, broj testiranih raste s brojem registrovanih slučajeva.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  13. #2286
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Juzna Koreja ima preko 50 miliona stanovnika, nas ima preko 600 hiljada. U drzavama koje nisu ugrozene rade se samo testovi na osobama koja pokazuju simptome, u zarazenim oblastima rade se sira testiranja.

    Cisto da ponovim da nije nista neobicno, ni spektakularno sto medju 600 hiljada ljudi nema oboljelih kao ni sto teritorija velicine Crne Gore nije zahvacena. Pa i u Srbiji je jos veci i naseljeniji dio od Crne Gore bez prijavljenog slucaja, o Italiji, Njemackoj, Spaniji itd. da ne govorimo. To sto jos uvijek nemamo zabiljezen slucaj je interesantno za zezanje ili neka zanimljivost ali sustinski i smisleno ama bas nema nikakvu posebnost. Niti je ko krije, niti se slabo radi vec sam potpuno ubijedjen da je trenutna situacija takva. Koliko ce potrajati i da li ce se pojaviti najveci faktor u tome ce biti sreca uz sve ove radnje koje su vec preduzete.

    Sa druge strane bolje da pricamo o ekonomiji nego o koroni jer taj ekonomski virus ima da nas omete gore od ovog ukoliko ova posast potraje po svijetu.

  14. The Following 3 Users Say Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  15. #2287
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ne razumijem koji je to kafic ili restoran koji MORA da radi...da nece crc od gladi ako ne rade mjesec dana...a diz se Staljine UH zajedno sa Enver Hodzom!
    Ne razumiijes zato sto nemas jedan i ne bavis se ugostiteljstvom. Hoce li padnut pare sa neba za kiriju, struju, vodu, smece, PAM, telefon, internet, kablovsku, knjigovodju, plate za 5-6 radnika, doprinose za te plate, hoce li pobacati su nacetu robu u prometu i/ili pripremi? Hoces li izgubit dio novih stalnih gostiju kad otvoris kasnije? Pa onda racuni za gazdin dom, hranu, mobilne, gorivo, fakultete i dzeparac djeci? Oce li se drzava pruzit da pokrije to sve? Nece, no ce poslat u julu inspekcije ka' cetnicke trojke da pisu kazne po 3000-4000 eura.
    Lako je ljudima bez privatnog biznisa tako iza tastature pricat, djelit savjete, pametovat i pozivati na represivne metode Staljina i Enver Hodze pod cijom rukom su stradale hiljade i hiljade ljudi.

    Vi koji ne idete u kafice, samo lagano, ne cera vas niko. Sjedite doma i cekajte da se rijesi situacija, izbjegavajte kontakt sa ljudima koji praktikuju socijalizaciju. Samo nemojte drugima da govorite kako da zive svoje zivote. Nijesmo svi u istim cipelama.
    Those about to rock, we salute you!

  16. The Following 4 Users Say Thank You to guvarana For This Useful Post:


  17. #2288
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,637
    Thanks Thanks Given 
    3,562
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default Epidemije virusa i gripe COVID-19

    ako treba da biramo izmedju zdravlja ljudi i toga oće li gazde lokala po PG napunit džepove vazda sam za ovo prvo. uostalom treba brinut i o zdravlju ljudi koji rade u lokalima


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  19. #2289
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ako treba da biramo izmedju zdravlja ljudi i toga oće li gazde lokala po PG napunit džepove vazda sam za ovo prvo. uostalom treba brinut i o zdravlju ljudi koji rade u lokalima


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ti ljudi su u kaficima svojom voljom, ne zato sto ih neko cera. Razgovarajte sa clanovima vasih porodica, bliskim prijateljima i licima sa kojima ste cesto u kontaktu, iznesite vase misljenje i vidjenje stvari, posavjetujte ih ukoliko mislite da rade nesto pogresno. Ako dijele stavove sa vama, problem je rijesen i znacajno ste smanjili mogucnost da vi sami dodjete u kontakt sa virusom. Ukoliko se ipak pokaze da nijesu istog misljenja, znacete koga da izbjegavate dok se situacija ne smiri. Vrlo jednostavno i efektno.
    Ukoliko je neko od radnika u strahu da bi mogao da se zarazi, moze da uzeme bolovanje, godisnji ili neplaceno, ono sto mu zakonski pripada, pa neka sjedi doma. Stara narodna kaze "ne pomazi onome ko ne trazi pomoc".
    Situacija je krajnje nebulozna da se ovoliko panici sa 0 zarazenih. Dok se nulti pacijent ne otkrije, uz mjere kakve su sada na snazi cvrsto vjerujem da nemamo razloga za brigu, a ako se pojavi, onda sam misljenja da treba pojacati te iste mjere (jer vecina naroda bas i nisu cistunci, cemu smo svi svjedoci svakodnevno kroz razne prodavnice)
    A vanredno stanje sa trenutnom situacijom moze samo ako se drzava obaveze da ce sva pravna i fizicka lica biti kompenzovana za gubitke u dobiti.
    Last edited by guvarana; 15-03-20 at 01:22.
    Those about to rock, we salute you!

  20. #2290
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,865
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post


    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Ovo je tragedija....69 u 60 dana...bruka!

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  21. #2291
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default



    Ako je bilo prastajte
    Sate sate sate

  22. #2292
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by buzzmissman View Post
    Ovo je tragedija....69 u 60 dana...bruka!

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    Zna li neko sta je kriterijum za odluku da se uradi test na Coronu?

    Svi simtpomi ili samo suvi kasalj?
    Ili testiraju samo one koji imaju simptome i koji su bili u kontaktu sa nekim iz zarazenih zemalja?

    Vjerovatno ima ljudi sa upalom pluca i temperaturom, a kojima nije radjen test vec se to pripisalo senzonskom gripu.

    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Last edited by Kliker17; 15-03-20 at 05:28.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  23. #2293
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,339
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Treba lijepo otici u neki od ovih kafica i dva tri puta kinuti i nakasljati se, malo oci zacrvenjeti, ima da bjeze uz svu svoju "hrabrost" i nedodirljivost glavom bez obzira
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  24. The Following 4 Users Say Thank You to Markys For This Useful Post:


  25. #2294
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Ne razumiijes zato sto nemas jedan i ne bavis se ugostiteljstvom. Hoce li padnut pare sa neba za kiriju, struju, vodu, smece, PAM, telefon, internet, kablovsku, knjigovodju, plate za 5-6 radnika, doprinose za te plate, hoce li pobacati su nacetu robu u prometu i/ili pripremi? Hoces li izgubit dio novih stalnih gostiju kad otvoris kasnije? Pa onda racuni za gazdin dom, hranu, mobilne, gorivo, fakultete i dzeparac djeci? Oce li se drzava pruzit da pokrije to sve? Nece, no ce poslat u julu inspekcije ka' cetnicke trojke da pisu kazne po 3000-4000 eura.
    Lako je ljudima bez privatnog biznisa tako iza tastature pricat, djelit savjete, pametovat i pozivati na represivne metode Staljina i Enver Hodze pod cijom rukom su stradale hiljade i hiljade ljudi.

    Vi koji ne idete u kafice, samo lagano, ne cera vas niko. Sjedite doma i cekajte da se rijesi situacija, izbjegavajte kontakt sa ljudima koji praktikuju socijalizaciju. Samo nemojte drugima da govorite kako da zive svoje zivote. Nijesmo svi u istim cipelama.
    evo neko ko razumije sve to. a sad da tebe ja pitam nesto... da dodje do tako katastofalne situacije, vanrednog stanja, da se sve stvarno zapecati... mislis li da ce svi ovi koje si naveo imati potrazivanja? bi li ti imao obraza da trazis da ti neko plati za period za koji ama bas nista nisi uradio i to u takvoj situaciji?

    niko ne poziva na represivne mjere, ali kad ih uvedes kad su ih uveli ostali, nista ne znace.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  26. The Following 5 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  27. #2295
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,122
    Thanks Thanks Given 
    2,234
    Thanks Thanks Received 
    2,402
    Thanked in
    1,238 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cardozo View Post
    A šta da rade ? Da Śede doma Da gledaju parove/zadrugu turske serije netflix ?

    Mene baš zabolje racku za ovaj virus...živim život kao i do sad kao i moja porodica ako dodje-dodje...

    Da vidimo koju će odluku donjet Vučić



    Poslato sa mog sam-sung S9+ telefona...
    Strašan ti je taj život koji živiš bez kolektivne svijesti i odgovornosti. taman je za tebe da ostaneš doma i gledaš paerove ako ti je to jedina stvar koju možeš raditi kao si kući.
    Mene baš boli uvo za takve kao ti, ali nažalost, takvi kao ti će sjutra biti glavni prenosnici.
    Izvini ako sam te nečim uvrijedila, ali takve ljude sa takvom primitivnom sviješću nikad neću shvatiti.

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    da li ti je sestra uradila onaj privatni test na koronu i zasto ne?! Kad je vec stigla sa kruzera mislim.
    Ona je odradila test prije izlaskak sa kruzera, svi sa g amoralo odraditi da bi pošli na aerodrom. Gdje ovdje može da se odradi privatno test i koaj je cijena?

  28. The Following 7 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  29. #2296
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,189
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,304
    Thanked in
    2,009 Posts

    Default

    @guvarana

    Ima nešto što se zove društvena odgovornost, suština ove naše borbe je u sljedećim redovima:









    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  30. The Following 15 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  31. #2297
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Zna li neko sta je kriterijum za odluku da se uradi test na Coronu?

    Svi simtpomi ili samo suvi kasalj?
    Ili testiraju samo one koji imaju simptome i koji su bili u kontaktu sa nekim iz zarazenih zemalja?

    Vjerovatno ima ljudi sa upalom pluca i temperaturom, a kojima nije radjen test vec se to pripisalo senzonskom gripu.

    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Samo one koji imaju simptome testiraju.

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  32. #2298
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Kavarić na Facebooku:

    Popodne i veceras na ulazu u Podgoricu , poznati restoran za proslave . Vise stotina vozila i vjerovatno svecanost koja traje .

    Primjecujem iz vozila mnostvo razdraganih gostiju i puno djece medju njima , koja ulaze i izlaze iz objekta. Nemam nikakav komentar.
    Pozelio sam i njima i nama svu srecu.

    Sa ovakvim ponasanjem, TREBACE NAM. U svakom smislu.

    Danas na dezurstvu , u Dom zdravlja Podgorica ušlo je manje, skoro 80% gradjana od uobičajenog broja.

    Zahtjevam i apelujem na sve gradjane da samoinicijativno posjecuju samo apoteke i objekte sa prehrambenim i kućnim potrepštinama..

    Za sve ostale objekte i okupljanja u njima, za sta god treba da služe,
    NIJE NI VRIJEME NI MJESTO!

    ODLOŽITE SVE I OSTANITE KUĆI!

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  33. The Following 5 Users Say Thank You to MRDzA For This Useful Post:


  34. #2299
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,035
    Thanks Thanks Given 
    5,034
    Thanks Thanks Received 
    2,442
    Thanked in
    1,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Ne razumiijes zato sto nemas jedan i ne bavis se ugostiteljstvom. Hoce li padnut pare sa neba za kiriju, struju, vodu, smece, PAM, telefon, internet, kablovsku, knjigovodju, plate za 5-6 radnika, doprinose za te plate, hoce li pobacati su nacetu robu u prometu i/ili pripremi? Hoces li izgubit dio novih stalnih gostiju kad otvoris kasnije? Pa onda racuni za gazdin dom, hranu, mobilne, gorivo, fakultete i dzeparac djeci? Oce li se drzava pruzit da pokrije to sve? Nece, no ce poslat u julu inspekcije ka' cetnicke trojke da pisu kazne po 3000-4000 eura.
    Lako je ljudima bez privatnog biznisa tako iza tastature pricat, djelit savjete, pametovat i pozivati na represivne metode Staljina i Enver Hodze pod cijom rukom su stradale hiljade i hiljade ljudi.

    Vi koji ne idete u kafice, samo lagano, ne cera vas niko. Sjedite doma i cekajte da se rijesi situacija, izbjegavajte kontakt sa ljudima koji praktikuju socijalizaciju. Samo nemojte drugima da govorite kako da zive svoje zivote. Nijesmo svi u istim cipelama.
    Ajmo ovako,kad sam drzao kafic koji je pravio dnevno 7-8OOO njemachkiih maraka,ne znam chime si se ti bavio tada...ako si bio rodjen.
    Druga stvar,da skratim,prichu,tek se budim,ako drzish tako uspjeshan lokal,i nemash ushtedjevine da pokrijesh sve to shto si naveo za jedan kratak period,onda ne bi ni trebao da drzish taj objekat,da li ce drzava a mozda hoce,nekako pomoci,to me u vom momentu manje zanima od zivota bilo kojeg gradjanina koji je u CG trenutno.
    Da,pozivan na represivne metde,jer sa govedima se samo na takav nachin moze postupat.
    ...

  35. The Following 15 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  36. #2300
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default


    Poslusajte ovaj video klip i izlaganje, oko 11 minuta se dohvatio i zatvaranja skole kod nas ,ali gledajte od pocetka da bi bili u toku o cemu se radi, mogu Vam kazati da ima velike i cvrste logike zasto nisu zatvorili skole u srbiji jos, tako da razumijem u potpunosti njihovu odluku i po ovom izlaganja sasvim pametan potez iako smo kritikovali srbiju .

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Page 92 of 315 FirstFirst ... 4282888990919293949596102142192 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19
    By Jacques in forum COVID-19
    Replies: 1048
    Last Post: 02-10-22, 14:24
  2. Replies: 449
    Last Post: 28-07-21, 19:49
  3. Psihološki aspekti i posljedice COVID-19
    By starwalker in forum COVID-19
    Replies: 160
    Last Post: 18-02-21, 18:27
  4. [UPDATE] Crna Gora COVID-19
    By goozica in forum COVID-19
    Replies: 9559
    Last Post: 25-07-20, 14:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •