Page 295 of 315 FirstFirst ... 195245285291292293294295296297298299305 ... LastLast
Results 7,351 to 7,375 of 7868

Thread: [COVID-19] S v i j e t

  1. #7351
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Australijskim vlastim se mora odati priznanje za iskrenost i transpatrentnost u pogledu pravca kojim jure. Nema onih danskih navlakuša koje vele da se na 80% imunizovanih sve otvara a da pritom na dnu teksta stoji da se na svaku promjenu situacije rigorozna ograničenja vraćaju

    The more things change, the more they stay the same.

  2. #7352
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Australijskim vlastim se mora odati priznanje za iskrenost i transpatrentnost u pogledu pravca kojim jure. Nema onih danskih navlakuša koje vele da se na 80% imunizovanih sve otvara a da pritom na dnu teksta stoji da se na svaku promjenu situacije rigorozna ograničenja vraćaju

    I to bez ikakve potrebe prijeti, narod samo želi dovoljno vakcina nema zastoja.
    Retardirani pristup, polvačenje astre za građane ispod 50 i masu još nekih grešaka doveli su do toga da debelo kasne.
    Ali jednom kad su vakcine tu nema nikakvog stajanja, ljudi su disciplinovani, rade što se mora i dostići će 85-90%, Sidnej tj NSW je već dostigao 80% jednom dozom a na državnom nivou je skoro 70% jednom dozom. Računa se 16 godina i stariji.
    Ovo 10ak% ljudi što odbijaju da se vakcinišu - u g r o ž e n a su m i m o j a p r a v a su uglavnom ljudi na benefitima za nezaposlene, kamiondžije, imigranti i ostali visokointelektualni kadar koji puca od kapaciteta da odluči šta je dobro za njih.
    One Ring to Rule them all...

  3. #7353
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,091
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Ja koliko se sjećam, prvi ti si branio te migrante (osim ako migranti koji orbitriraju put EU se razlikuju od onih koji idu put AUS) sa tezama da su to doktori i inžinjeri, sad su postali predmet podsmjeha. Za koliko se situacija obrne, sve u svrhu agende
    Forever young, i want to be forever young

  4. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  5. #7354
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Imigranti u australiji xD sa nove gvineje pretpostavljam

    Moje neko razmisljanje ne mora da bude tacno ali eto, obicno ima nekih 20-30% onih koji odma trce da probaju nesto novo pa cak iako ce to na njih uticati lose (ne mora da znaci da vakcina utice lose samo kazem), onda imamo onih 10-20% kojima je svejedno i koji dopustaju da im vlada ili partija odlucuje o sudbini (tj. neko drugi (takozvane ovce ili ti oni koji kazu mene politika ne interesuje, odigraj mi na lazio iz jedan u jedan i sipaj mi dojc)), onda na red dolaze oni kojima posao zavisi od vakcine znaci ucijenjeni da je prime ili da idu pod most sa porodicom i da prose za koru hljeba i na kraju =10% populacije koji ne zavise ni od koga vec imaju razradjene poslove tipa nekretnine, akcije, internet prodavnice, svoje firme itd. stoje jako u finansijskom smislu i nisu podlozni nikakvim manipulacijama, razmisljaju svojom glavom i imaju svoje odluke i stavove ali nisu stado i nisu podlozni razno raznim ucijenama, zato nikad necemo ni imati 100% vakcinisanih, ne mi, nego pricam globalno, mozda ce lazirati kao sto i rade ali u stvarnosti nikad necemo imati preko 90% revakcinisanih.

    A vjeruj mi da smo svi finansijski nezavisni ne bi nikad bilo preko tih 40-50% vakcinisanih i to je optimisticna brojka.

    Ja vidjeh u pocetku svi glavasi sa balkana i sire su od vakcinisanja pravili priredbe po instagramu, fbu, portalima i ostalim mrezama, to su bile udarne vijesti jedno vrijeme, nesto ne vidim u zadnje vrijeme da se iko od njih revakcinisao ili mozda roknuo trecu dozu, vjerovatno im je bilo dosta vitamina za ovu godinu, a nama pricaju o drugoj, trecoj i devetoj dozi.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  6. #7355
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default



    To je to.

    Mada covjek prica o teoriji zavjere i ima iq ispod 80.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  7. #7356
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ja koliko se sjećam, prvi ti si branio te migrante (osim ako migranti koji orbitriraju put EU se razlikuju od onih koji idu put AUS) sa tezama da su to doktori i inžinjeri, sad su postali predmet podsmjeha. Za koliko se situacija obrne, sve u svrhu agende
    Ja ih ni sad ne napadam nego pričam koji je to sloj ljudi koji se bori protiv vakcinacije.
    Uglavnom nezaposleni, ljudi na socijalnim benefitima, sa manjim primanjima, nižim stepenom obrazovanja koji su spremni da povjeruju u sve što im se servira.
    Inače ovdje je većina migranata iz Indije, Vijetnama, Bangladeša, Sudana, Kine...
    One Ring to Rule them all...

  8. #7357
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Bore se protiv vakcinacije time sto ne zele da se vakcinisu ;DDDD, a vi koji nevakcinisane nazivate ubicama i koji propagirate po citav dan vakcine i nekakve lude brojke tipa od 100 zarazenih 99 je nevakcinisanih, vi razmisljate svojim mozgom i nije vam ispran od strane mm i imate zavidan nivo inteligencije? Ma neka.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  9. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  10. #7358
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ne radi se tu o inteligenciji nužno, nego o sposobnosti da se procesuira informacija, tj. o sposobnosti da se pročitaju informacije sa dva ili više izvora koje pišu o istoj situaciji i da se donose zaključak.
    Ja lično nemam problem ukoliko neko sumnja u učinkovitost vakcina i pri tom koristi kredibilne izvore ili kad sagleda cijelu sliku pa na osnovu toga izvlači zaključke.

    Evo ti samo jedan primjer, na proljeće je nastala takva panika oko AstraZenece, te ubija, te ne može da se pretekne, te ostavlja teške posljedice.
    Zbog medijskog pritiska i panike neke su zemlje prestale da je koriste potpuno, neke je ograničile na 50 ili 60+.
    Na kraju se ispostavilo da su te nuspojave toliko rijetke da se mogu izjednačiti sa nuspojavama većine lijekova u svakodnevnom prometu.

    Ali kada ti recimo lično uzmeš samo prvi podatak i kažeš "Od vakcine se umire" ali ne uzmeš drugi podatak da je to jedan slučaj u milion ili par miliona onda znači da si ili maliciozan, ili nijesi u stanju da procesuiraš informaciju na pravi način ili ne razumiješ uopšte koncept.

    Ili kad baziraš mišljenje na iskrivljenim činjenicama ili poluinformacijama da vakcine nijesu efikasne u dovoljnoj mjeri da bi vakcinacija bila opravdana ili kad kažeš i vakcinisani umiru od vakcine a ne razumiješ da su bez vakcine SVI u riziku od covida bez izuzetka.
    Kod zdravih i onih sa veoma jakim imunim sistemom rizik je da je imuni odgovor toliko jak da te ubija bukvalno tvoj imuni sistem, a kod onih sa slabim imunim sistemom imuni odgovor nije dovoljno jak da se izbori sa zarazom.
    Vakcina ti pruža tu šansu, i da je ta šansa svega duplo veća vakcinacija bi bila opravdana, ali ta šansa je za većinu vakcina oko 10 puta veća.

    Prije 5-6 mjeseci možda nije bilo dovoljno studija da to potvrde i tek se pojavila delta varijanta.
    Ali evo sada ima više nego dovoljno studija o učinkovitosti vakcina i o nuspojavama. Studija koje pokazuju da je delta varijanta mnogo, mnoogoo zaraznija od osnovnog soja virusa i da su posljedice mnogo teže.
    I onda sposobnost individue sa zaključi šta je za nju najbolje nije isto što i rizik po javno zdravlje.

    Tu je najbolji primjer vezanje pojasa, ukoliko ne vezeš pojas, policajac te zaustavi i napiše ti kaznu iz prostog razloga što je tvoja šansa da u slučaju saobraćajnog udesa 10 ili 20 puta veća da preživiš ukoliko se vežeš. Zamisli kad bi se ostavilo svakom građaninu da odluči da li je za njega dobro da veze pojas ili ne, da li mu je neudobno možda ,ili kao što ovi što misle da imaju imuni sistem dovoljno jak, da su dobri vozači i da neće izazvati/učestvovati u udesu... Šta misliš koliko bi se ljudi vezalo?

    Ono što @starwalker stalno pokušava da mi prebaci je da 'vaxxeri' nastupaju sa pozicije intelektualne veličine ali nije tako.
    I tu treba biti realan - jasno ima mali i određeni broj ljudi koji jednostavno nijesu spremni ili ne žele da se vakcinišu, koji su dovoljno pismeni i došli su do zaključaka da vakcinacija nije dobra za njih i ja tu odluku poštujem. Ali ti ljudi su manjina svih manjina.
    Juče sam vidio klip sa preko 2 miliona pregleda i hiljade komentara gdje lik priča da se vakcinisanima pojavljuje Bluetooth konekcija i da mogu da povežu sebe na telefon - A L O!
    I po društvenim mrežama iste osobe koje su prošle godine na samom početku pričale da je virus laž, da je zavjera, da se ne umire, da ne postoji pa kad je virus stigao da je kao običan grip, pa kad je krenulo da se umire da umiru samo stari i bolesni, da bijeli luk liječi, da đumbir liječi, pa jesu li se dijelile hiljade poruka viberom sa receptima kako se neutrališe korona, pa jesu li bili klipovi "doktora" titlovani gdje se svašta pričalo u tim prvim talasima i gdje je odmah sve raskrinkano kao glupost - jesu.
    E pa sada te iste osobe što su dijelile te gluposti dijele gluposti o vakcinama i nije ih sramota što godinu ipo dana dijele te gluposti, nemaju sposobnost da prihvate da nisu u pravu i da kažu daj stani malo, šta ja ovo radim?
    Pandemija je kreirala i infodemiju gdje su milioni ljudi svojom voljom postali botovi koji dijele sadržaj bez ikakvog smisla a sa samo jednin ciljem da se stvori što više pregleda, ti ljudi su ubice.
    One Ring to Rule them all...

  11. #7359
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Znaci ako citam CDM, Analitiku i Antenu M i ukoliko se jedna vijest podudara na sva 3 portala to je istina? DDDD
    Isto ovo vazi i za BBC, CCN, NBC itd, nije nuzno istina ono sto oni izbace jer sve njih ih drze ljudi koji diriguju sta ce i kako ce biti pisano, to sto su najcitaniji i najpraceniji mediji u svijetu ne znaci i da su najbolji i da propagiraju istinu, vec da imaju iza sebe milijarde $ koji ih guraju da budu u vrhu i da nam serviraju lazi.
    Kao sto Vucic drzi Kurir, Blic i ostale, kao sto loMi drzi CDM, Antenu M, tako i ove neko "drzi" i diriguje i sad ti kad procitas sa 3-4 mm istu vijest i iste podatke to je to, to je istina!

    Evo covjek iznad na snimku ti je dao sve ostale odgovore da ne moram ja.

    A sto se tice ubica, ne znam kako bi nazvao onda nasu vladu, koja je dozvolila ulazak svima ALI SVIMA u nasu drzavu bez ikakvog dokaza O VAKCINACIJI, bez PCR testa, BEZ BRZOG testa, oni su ubice a ti si ih izglasao proslog avgusta, jer nakon ljetnje sezone i nakon sto je kroz drzavu proslo ko zna koliko miliona nevakcinisanih i zarazenih sad mi moramo da trpimo i mi smo ubice i sad ja ne mogu da udjem u svoju drzavu bez testa i ja ne mogu da udjem u deltu (mada tamo i ne ulazim odavno) i ja ne mogu da udjem na svadbu bez nekog od dokaza koji trazi ta ista vlada koja je sve ovo dopustila.

    E oni su UBICE.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  12. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  13. #7360
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nije krivica vlade nikakva to je retardiran narativ.
    Isto bi ti bilo da je ušlo 10 hiljada ili 200 hiljada virus je morao da uđe i da počne da se širi a jedini način da se javno zdravlje zaštiti je vakcinacija.
    Vlada je napravila sjajnu stvar i imali smo uspješnu sezonu.
    To što građani neće mjere, neće maske i neće vakcinaciju je problem naroda.
    Što se tiče medija ne - ako recimo pogledaš video klip i čuo si nešto, ti se zapitaš da vidim jel ovo istina pa odeš provjeriš da li je istina ili te neko hrani poluinformacijama ne vjeruješ slijepo nikome.
    Problem je što svaki antivakser vjeruje slijepo glupostima a kaže da su zvanični podaci namjesteni od ljudi guštera, farmakomafije itd
    One Ring to Rule them all...

  14. #7361
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,091
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ja ih ni sad ne napadam nego pričam koji je to sloj ljudi koji se bori protiv vakcinacije.
    Uglavnom nezaposleni, ljudi na socijalnim benefitima, sa manjim primanjima, nižim stepenom obrazovanja koji su spremni da povjeruju u sve što im se servira.
    Inače ovdje je većina migranata iz Indije, Vijetnama, Bangladeša, Sudana, Kine...
    Izvinjavam se na off-u, ali moram.

    Ček, pa odakle sad doktori i inženjeri (iliti migranti) da su niži stepen obrazovanja?

    Pretražio sam zemlje koje si naveo i stepen njihove pismenosti, uporedio sa zemljama iz kojih su dolazili migranti u migrantskoj krizi (Sirija, IraK, Pakistan, Avganistan), Google kaže da su pismeniji oni koji idu "Down Under", nego ovi po EU, evo dolje slika po procentima.









    very angry emojis


    Forever young, i want to be forever young

  15. The Following 2 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  16. #7362
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    To je retardirano a nazivat nevakcinisane ubicama to je humano kakvi spinovi i kakve gluposti aooo i podrzavat vladu koja donosi retardirane mjere za nekog ko smatra sebe iznad balkanskog prosjeka inteligencije je stvarno licjemjerno.

    Nije morao virus da udje da su od 1 juna postavili ovako rigorozne mjere kao sto su sad, ko mi kaze suprotno taj je ispod balkanskog IQ-a ili sto vi volite da kazete ispod 86.

    Znaci gradjani nece mjere, nece maske, nece nista, a ovi stranci koji su dolazili i koji su nas zarazili su postovali mjere, nosili maske, vakcinisali se i oni su inteligentni i ostalo?!

    Koja gomila gluposti lele

    Znaci pogledam klip nekog doktora on kaze vakcine jos uvijek nisu dovoljno ispitane, ne preporucujem da se primaju, pogotovo ne za mladje od 30 godina, onda dodjem odje i procitam tvoj, bugijev i norobotov post i saznam da doktor laze a vi govorite istinu? DDDD

    Ili podjem na sajt IJZ i tamo procitam da se treba vakcinisat, a oni donijeli toliko glupih mjera da je to strasno da se cak kosi sa zdravim razumom, tipa dodjem u kafic dok stojim moram da imam masku, kad sjednem mogu da je skinem ili u Delta city ne mogu da udjem ako nisam vakcinisan, ali u male markete mogu ili ona stara dobra (a vjerovatno nas ceka i ove zime) od 22 do 06 ujutru policijski cas ili ona jos gluplja nema medjugradskog DDDDDD i onda trebam njima da vjerujem nakon toliko glupih mjera koje su donosili ovih godinu dana.

    Da li se nekad zapitate s obzirom da ste preinteligentni - mozemo li vjerovat ljudima koji su donosili gore navedene mjere? Da li su oni adekvatni da ih slusamo i da ih slijedimo? A da ne ulazimo dublje u teroije zavjere o tome kako je ko dosao na te pozicije, a ti odlicno znas kako se dolazi do toga (i glasao si protiv toga), da ti struka, kvalitet i profesionalnost manje znaci od clanske karte jedne partije, evo su ovi koje branis i koje izglasasmo u avgustu prosle godine nastavili istim putem kao i oni sto su bili tu 30 godina, vjerovati njima isto je kao igrati ruski rulet - jednom pogode, pet puta promase.

    Ali iskljucujem se iz dalje diskusije po ovim temama, jednostavno nema efekta, onaj osjecaj kad znas da drugi ne misle tako ali iz nekog razloga ipak pisu to, ne znam da li je novac umjesan ili neki lobi, moguce i po koji sendvic ali nesto je trulo u drzavi Danskoj.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  17. The Following 2 Users Say Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  18. #7363
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ovdje su izmijenjeni zakoni o imigraciji zadnje 15ak godina.
    Prije je ulazio ko je htio a sada mogu skoro samo izuzetno obrazovani migranti.
    Ranije su uvozili sezonske radnike da beru njive, rade u fabrikama ili poslove koje niko neće.
    Sad ti i dio njihovih potomaka voze Uber ili dostavna vozila i vjeruju u teorije zavjere.
    Veoma prosto.
    Začudio bi se koliko ovdje ima ljudi da ne pričaju engleski jezik uopšte a žive po 30-40 godina, propustili su integraciju kao i generacija poslije njih je im je moglo biti
    One Ring to Rule them all...

  19. #7364
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,091
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    A Gando, nemoj me zayebavat, znači dao sam ti zvanične podatke, sve crno na bjelo, dakle stanovništvo zemalja iz koje dolaze migranti u Australiju je po procentima obrazovanije nego stanovništvo zemalja iz kojih dolaze u EU, a tebi su opet ovi drugi doktori i inženjeri, a ovi prvi su ti citiram :


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    I
    Ovo 10ak% ljudi što odbijaju da se vakcinišu - u g r o ž e n a su m i m o j a p r a v a su uglavnom ljudi na benefitima za nezaposlene, kamiondžije, imigranti i ostali visokointelektualni kadar koji puca od kapaciteta da odluči šta je dobro za njih.
    Forever young, i want to be forever young

  20. #7365
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    A Gando, nemoj me zayebavat, znači dao sam ti zvanične podatke, sve crno na bjelo, dakle stanovništvo zemalja iz koje dolaze migranti u Australiju je po procentima obrazovanije nego stanovništvo zemalja iz kojih dolaze u EU, a tebi su opet ovi drugi doktori i inženjeri, a ovi prvi su ti citiram :
    Ja ti upravo gore objasnih o čemu se radi a ti možeš da to prihvatiš ili ne.
    Nema duplih standarda.
    Plus pokušaj da zamisliš Vijetnam ili Indiju ili Sudan prije 20-30 godina i Siriju prije rata.
    One Ring to Rule them all...

  21. #7366
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    @Gandalf_White procita li ovaj tekst o Svedskoj?
    Sta imas tu da kazes?

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  22. #7367
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Koji tekst
    One Ring to Rule them all...

  23. #7368
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Inat i zdravlje ne idu u istu rečenicu.
    Ljudi koji se nekome inate i tako ugrožavaju svoje i javno zdravlje su ljudi veoma slabih intelektualnih kapaciteta
    https://www.cdc.gov/tobacco/data_sta...acts/index.htm

    Ne znam da li si pusac, ako jesi onda ovo gore sto si napisao vazi i za tebe.

    Na svakoj kutiji cigara ima upozorenje da cigare ubijaju tebe i one oko tebe, 7 000 000 umrlih godisnje u svijetu od pusenja, znaci vise nego za 2 godine od korone, i sad ko je odje slabih intelektualnih kapaciteta? A pritom placas da bi se trovao kako sebe tako i druge, na svakoj paklici imas slike ljudi iz bolnica koji umiru zbog pusenja. https://worldpopulationreview.com/co...tes-by-country ovdje imas mapu, balkan prednjaci sa nekih 40% pusaca, ali zapadna evropa je sa nekih 30% znaci svaki treci covjek je pusac, znaci svaki treci njemac, holandjanin, spanac, francuz je slabih intelektualnih kapaciteta ili su i to migranti DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    Last edited by ^izzy^; 15-09-21 at 15:33.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  24. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  25. #7369
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Koji tekst
    Evo svedjani imaju 0 ili blizu 0 smrtnih slucajeva vec nedjeljama unazad a sve im je otvoreno i bez mjera? Oko 60% vakcinisano...Kako to komentarises?

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  26. #7370
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Kucaj u google svaki od ovih pojmova u svedskoj pa ces vidjeti...
    Izgleda se pokaza najbolji njihov model a mnogi su ih osudjivali?

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  27. The Following 2 Users Say Thank You to bojankov For This Useful Post:


  28. #7371
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,043
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Evo svedjani imaju 0 ili blizu 0 smrtnih slucajeva vec nedjeljama unazad a sve im je otvoreno i bez mjera? Oko 60% vakcinisano...Kako to komentarises?

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Kucaj u google svaki od ovih pojmova u svedskoj pa ces vidjeti...
    Izgleda se pokaza najbolji njihov model a mnogi su ih osudjivali?

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    U Švedskoj vakcinisano 65% a kod nas 30%, ništa više ti objašnjavati ne treba. Nije niti za poredjenje, a kamoli za pomen švedskog modela kod nas. Mi nemamo taj mentalitet i ćao.

    Moja drugarica i muž vakcinisani, sin pozitivan juče, oni su svi u karantin dok ne provjere sa ovima iz Insituta, i oni su u dilemi.

  29. #7372
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Evo svedjani imaju 0 ili blizu 0 smrtnih slucajeva vec nedjeljama unazad a sve im je otvoreno i bez mjera? Oko 60% vakcinisano...Kako to komentarises?

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    82% osoba 18+ godina je vakcinisano u Švedskoj.
    Tako objašnjavam.
    58.5% UKUPNE populacije je revakcinisano a u tu ukupnu se ubrajaju i djeca 0-18 godina.
    Kod nas je revakcinisano 43.8% punoljetnog stanovništva, skoro duplo manje ili 32% ukupnog stanovništva što je opet skoro duplo manje.

    I zato kad i ako ikada budemo dostigli 80% punoljetnog i mi ćemo biti lagani kao Švedska ili Danska.

    Zamisli porediš Švedski model gdje je 50% populacije živi samo i imaju jedan od najboljih zdravstvenih sistema na svijetu sa mislim 2 puta više doktora po glavi stanovnika nego CG sa jednim od najgorih zdravstvenih sistema u Evropi i zemlji gdje često po 4 generacije žive pod istim krovom. I zemlju koja je stabilna i građani vjeruju institucijama i pridržavaju se svega i zemlju gdje stanovništvo ne da ne vjeruje institucijama nego sve kontra radi jer misle da ih lažu
    Ako znam ne maka se...
    Last edited by Gandalf_White; 16-09-21 at 07:32.
    One Ring to Rule them all...

  30. #7373
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    https://graphics.reuters.com/world-c...tories/israel/

    Ono kad ti se ne podudaraju cinjenice sa foruma pa preispitujes svoje matematicke vjestine

    Assuming every person needs 2 doses, that’s enough to have vaccinated about 80.5% of the country’s population.

    COVID-19 infections in Israel are at their peak — the highest daily average reported — now at 10,773 new infections reported each day.

    Dakle Izrael sa preko 80% revakcinisanog stanovnista je preskocio svoj prethodni vrh ili kako vole nasi forumasi da kazu PEAK, dok je CG sa 32% revakcinisanih i kroz koju je u zadnjih 3 mjeseca proslo desetine hiljada zarazenih na 93% od PEAKA.

    Izrael -

    Crna Gora -
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  31. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  32. #7374
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    https://graphics.reuters.com/world-c...tories/israel/

    Ono kad ti se ne podudaraju cinjenice sa foruma pa preispitujes svoje matematicke vjestine

    Assuming every person needs 2 doses, that’s enough to have vaccinated about 80.5% of the country’s population.

    COVID-19 infections in Israel are at their peak — the highest daily average reported — now at 10,773 new infections reported each day.

    Dakle Izrael sa preko 80% revakcinisanog stanovnista je preskocio svoj prethodni vrh ili kako vole nasi forumasi da kazu PEAK, dok je CG sa 32% revakcinisanih i kroz koju je u zadnjih 3 mjeseca proslo desetine hiljada zarazenih na 93% od PEAKA.

    Izrael -

    Crna Gora -
    Nije vakcinisano 80% stanovništva jer je veliki broj primio Buster doze pa pročitaj ovu prvu rečenicu opet. (Preko 2 miliona Buster doza) znači ne može assuming da su svi primili po 2
    A što se tiče peaka pogledaj smrti sad i smrti u prošlom talasu a i evo ti izvještaj
    načelnice službi za javno zdravlje Izraela Šaron Alroj-Preis.
    Ona je izjavila je da su većina najtežih pacijenata u toj zemlji, oboljelih od kovida-19, nevakcinisani, te da je gotovo svako ko je na respiratoru nevakcinisan.
    Od 175 pacijenata na respiratoru, dvije trećine nije uopšte vakcinisano, a od 27 pacijenata priključenih na aparate za ekstrakorporalnu membransku oksigenaciju (ECMO), od kojih je većina mlađa od 60 godina, 90 odsto nevakcinisanih.
    Inače vakcinisani u težem stanju u Izraelu su uglavnom imunokompromitovani ili onkološki pacijenti.
    Skoro milion punoljetnih u Izraelu nije primilo ni jednu dozu vakcine
    Toliko o tome i treba li još šta?
    Ili ne valjaju zvanični podaci?
    Last edited by Gandalf_White; 16-09-21 at 07:57.
    One Ring to Rule them all...

  33. #7375
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Al najjaca fora "svako ko je na respiratoru je nevakcinisan" pa onda ide "Inače vakcinisani u težem stanju u Izraelu su uglavnom imunokompromitovani ili onkološki pacijenti."

    Pogledaj te dvije slike gore, identicne su, vi ste prvi pricali o Izraelu kao modelu koji treba da slijedimo, sad kad uporedimo ta 2 dijagrama vidimo da su isti mi sa 30%, Izrael sa 80% vakcinisanih, inace kod nas nisu culi za booster, a kod Izraela svako je primio buster i rebuster, tako da ustvari oni nemaju ni 20% vakcinisanih DDDDDDDDDDDD
    Svidja mi se kako baratate brojevima, onako kako vama odgovara ili kao sto bi nas veliki Milo baratao "Zaduzeni smo milijardu, mi uzmemo kredit vratimo milijardu, saldo je 0"

    Ono kad te kao doktora pitaju od cega nas voljeni umire, a revakcinisan je i ima 50 godina - imunokompromitovani ili onkološki pacijent DDDDDDDDD
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  34. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


Page 295 of 315 FirstFirst ... 195245285291292293294295296297298299305 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19
    By Jacques in forum COVID-19
    Replies: 1048
    Last Post: 02-10-22, 15:24
  2. Replies: 449
    Last Post: 28-07-21, 20:49
  3. Psihološki aspekti i posljedice COVID-19
    By starwalker in forum COVID-19
    Replies: 160
    Last Post: 18-02-21, 19:27
  4. [UPDATE] Crna Gora COVID-19
    By goozica in forum COVID-19
    Replies: 9559
    Last Post: 25-07-20, 15:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •