Page 294 of 315 FirstFirst ... 194244284290291292293294295296297298304 ... LastLast
Results 7,326 to 7,350 of 7868

Thread: [COVID-19] S v i j e t

  1. #7326
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    ima i takvih
    She is only here to annoy herself!

  2. #7327
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    878
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    373
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Dok ovako lijepo raspravljate evo skorog slucaja - 51 god, zdrava žena, nevakcinisana, pokojna.

    Iskreno i neplaćeno ovo pišem, pa vi saberite ako imate čim.

  3. #7328
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Dok ovako lijepo raspravljate evo skorog slucaja - 51 god, zdrava žena, nevakcinisana, pokojna.

    Iskreno i neplaćeno ovo pišem, pa vi saberite ako imate čim.
    I skorog slucaja revakcinisan 46 godina, pokojni.

    Platise mi euro da ovo napisem i sendvic.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  4. #7329
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Ne znam sto si kupovao i kad, ali evo post u kome pises da ce bitcoin da pukne, pa par stranica naprijed pitas koji je najsigurniji wallet za bitcoin (ili tako nesto). Uglavnom totalno kontradiktorno pisanje na tom pod forumu od tebe i ganda, a oboje ste bili u kriptu i jos uvijek ste.

    Osnovna i srednja skola kao sto Petrovic kaze (iako ga nesto ne gotivim) to su debilane, u kapitalizmu zivimo vec neko vrijeme (zadnjih 100+ godina), a ti mi pricas da je knjiga iz istorije besplatna u vremenu kada se uspjeh mjeri samo u $$$ (nazalost), da skola osnovna/srednja sto valjaju, tamo bi nas ucili o novcu, ekonomiji, itd. itd, a ne ko je kad izbo Murata i je li Mesopotamija kolijevka zivota i da izvucemo korijen iz broja 359039 ili koja vrsta biljaka uspjeva na juznoamerickom tlu i zasto se koristio put svile.

    Moguce da su mi i ovo teorije zavjere ali imam dosta poznanika/drugova koji su zavrsili fakultete, imaju veliko znanje u odredjenoj oblasti, ali rade za 300-500 eura ili uopste ne mogu da nadju posao, jer ih skola nije naucila onome cemu je trebala, a to je kako da barataju novcem, pokusavaju da nam na svaki moguci nacin uzmu novac iz dzepa, ali nikako nas ne uce kako da taj novac zadrzimo i napravimo jos, eto tome nas uce osnovna i srednja skola, koja opet nije besplatna, knjige su skupe u krv, makar dok sam ja isao. Jedva sam zavrsio i srednju i osnovnu, neki ce reci neinteligentan-glup, ja ipak mislim da sam na vrijeme shvatio da nas skola nicemu ne uci i da nicemu ne sluzi a pogotovo nase skole u koje kao sto vidimo zaposljavaju profesore preko veze a ne po kvalifikacijama, iskustvu, profesionalnosti.

    A sto se tice opste kulture, za to mi ne treba skola, zivimo u doba kada nam je sve na dohvat ruke, o kulturi ne mozemo diskutovati na prazan stomak i dzep, zato prvo da napunimo to dvoje a za kulturu i istoriju imamo vremena.


    Sto se tice besplatnog lijecenja do 15 godine, nemojmo o tome aman, evo svaki dan skupljamo pare za djecu po drustvenim mrezama, nemoj molim te.

    edit i nisam zavrsio fakultet kme kme
    Pa zar ti ne reče da je sve ono što ne džabe sumnjivo?
    Šta onda opravdavaš školu, zdravstvo, udžbenike itd...
    Zar to nije kontradikcija?

    Poslato sa škatulice
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #7330
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    “Nevakcinisanim prijeti 11 puta veća opasnost da umru od kovida-19 nego vakcinisanima”
    Photo of Andjela Andjela Send an email19 sati

    Nova studija u SAD pokazuje da vakcine protiv kovida-19 pružaju snažnu zaštitu od hospitalizacija i smrti, čak i u slučajevima koji uključuju visoko zaraznu varijantu delta, piše Beta.

    Studija, koja je pratila 600.000 ljudi od aprila do sredine jula, otkrila je da je za ljude koji nisu bili vakcinisani više od 10 puta veća vjerovatnoća da će biti hospitalizovani i 11 puta veća vjerovatnoća da će umrijeti od onih koji su bili potpuno vakcinisani, prenosi Glas Amerike.

    Nevakcinisani su imali 4,5 puta veće šanse da se zaraze, prema studiji koju je juče objavio američki Centar za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC).

    CDC je takođe objavio dvije druge studije koje pokazuju da se zaštita od vakcine smanjuje kod starije populacije, posebno onih od 75 godina i više godina.
    One Ring to Rule them all...

  6. #7331
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Pa zar ti ne reče da je sve ono što ne džabe sumnjivo?
    Šta onda opravdavaš školu, zdravstvo, udžbenike itd...
    Zar to nije kontradikcija?

    Poslato sa škatulice
    Kako je besplatnka kad knjige kupujemo, ja sam cak i prevoz placao do skole iako nisam ni 3km od grada.
    Kako je zdravstvo besplatno za djecu kad skupljamo pare po portalima i fb grupama, no ja sam poceo sasvim drugu pricu, ali ti i gando tjerate svoje ka i vazda, fino rekoh ja ne mozemo vjerovat svakome ko pise po internetu, jer su vecina ka i politicari, misli jedno, prica drugo, a radi trece.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  7. #7332
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    ni vakcine nisu besplatne jer se plaćaju od poreza koji svi mi plaćamo
    She is only here to annoy herself!

  8. #7333
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Kako je besplatnka kad knjige kupujemo, ja sam cak i prevoz placao do skole iako nisam ni 3km od grada.
    Kako je zdravstvo besplatno za djecu kad skupljamo pare po portalima i fb grupama, no ja sam poceo sasvim drugu pricu, ali ti i gando tjerate svoje ka i vazda, fino rekoh ja ne mozemo vjerovat svakome ko pise po internetu, jer su vecina ka i politicari, misli jedno, prica drugo, a radi trece.
    Knjige se dijele osnovcima nema vise kupovine ali dobro.
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ni vakcine nisu besplatne jer se plaćaju od poreza koji svi mi plaćamo
    Sreca pa je terapija u lijecenju oboljelih od COVID-a dzabe.

    7 do 10 vakcina za jedan PCR test moze da se nabavi. Ne daj boze da uracunamo u cijenu kostanja procesuiranje testa, radnu snagu i ostalo. Odnos bi bio i bolji po vakcine.

    Ali dobro, vazno je da postoji izbor.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #7334
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    placamo mi porez i za ostale stvari pa cekamo na magnetnu rezonancu po 6+ mjeseci, a na vakcinu ne duze od 2 sata
    placamo porez i to veliki tokom registracije automobila pa su nam putevi kao da zivimo u kabulu
    placamo struju skuplje no u evropi pa nam je napon ispod dozvoljenog, a struja ako ne nestane jednom mjesecno slavimo

    i za sve to drzavu boli ona stvar, ali za nase zdravlje(ali samo u pitanju covida) e tu daju sve od sebe da se vakcinisemo, a sto skupljamo po 1000 eura za djecu, e za to ih boli ona stvar.

    nego odoh malo do cetinja da branim drzavu
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  10. The Following 3 Users Say Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  11. #7335
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Knjige se dijele osnovcima nema vise kupovine ali dobro.
    Sreca pa je terapija u lijecenju oboljelih od COVID-a dzabe.

    7 do 10 vakcina za jedan PCR test moze da se nabavi. Ne daj boze da uracunamo u cijenu kostanja procesuiranje testa, radnu snagu i ostalo. Odnos bi bio i bolji po vakcine.

    Ali dobro, vazno je da postoji izbor.
    u moje vrijeme smo placali knjige, moguce da je braticka zavrsila besplatno zarad politickih poena, ne pratim toliko to
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  12. #7336
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Sreca pa je terapija u lijecenju oboljelih od COVID-a dzabe.

    7 do 10 vakcina za jedan PCR test moze da se nabavi. Ne daj boze da uracunamo u cijenu kostanja procesuiranje testa, radnu snagu i ostalo. Odnos bi bio i bolji po vakcine.

    Ali dobro, vazno je da postoji izbor.
    pa naravno da je bolje platiti vakcinu nego liječenje, isto tako je bolje platiti vitamin D cink i savjetovati ljude da se malo bolje hrane i budu fizički aktivni (to čak ne košta ništa), ja samo ne razumijem zašto se pored vakcina ne uključe ove druge metode koje bi npr. kod vakcinisanih drastično popravili kliničku sliku ako zaglave u bolnici pa bi umjesto ovih nekoliko desetina vakcinisanih koji su umrli sad imali samo par njih, no izgleda ako je neko vakcinisan onda nije ni važno što je umro, bitno je da se vakcinisao
    She is only here to annoy herself!

  13. #7337
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    u moje vrijeme smo placali knjige, moguce da je braticka zavrsila besplatno zarad politickih poena, ne pratim toliko to
    Pa dobro vremena se mijenjaju. Mogao si i na magnet lricatno o trosku drzave ako cekas duze od 45 dana pa i to ukinuse. Vidjeceno oce li i kad vratiti.

    I meni je od plata kao i ostalima koji rade do sad u korist zdravstva skinuto 15,000 i vise a trosak za ove 13 godina staza je 545.30€ po kartonu na ezdravlje. Od toga se 400+ odnosi na DNK analizu koju su platili u BG a troskove puta mi nikad nisu refundirali, mada iskreno i ne treba. Ostalo je covid test , gnojna angina i 3 analize krvi. Za ostalo nisam trosio drzavu.

    E sad jedan bolnicki dan kosta oko 600 eura u privatne klinike a u drzavne nekad bude 300. Pa pomnozite sa brojem hospitalizovanih i uporedite sa to koliko njih je izbjeglo hospitalizaciju jer su se vakcinisali i prosli sa laksim simptomima i dobicete finu cifru, da ne recem milione.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #7338
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa naravno da je bolje platiti vakcinu nego liječenje, isto tako je bolje platiti vitamin D cink i savjetovati ljude da se malo bolje hrane i budu fizički aktivni (to čak ne košta ništa), ja samo ne razumijem zašto se pored vakcina ne uključe ove druge metode koje bi npr. kod vakcinisanih drastično popravili kliničku sliku ako zaglave u bolnici pa bi umjesto ovih nekoliko desetina vakcinisanih koji su umrli sad imali samo par njih, no izgleda ako je neko vakcinisan onda nije ni važno što je umro, bitno je da se vakcinisao
    Evo pisu i da ivermetkin (kako li se vec pise) utice na plodnost.
    Bolje umrijet nevakcinisan no vakcinisan. Sto jes jes. Predat se bez borbe nego pokusat da se spasis.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #7339
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    pišu u nigerijskoj "studiji" na uzorku od 37 ljudi, to ti je kao kad bi se nas 37 sastavilo što smo preležali koronu i kad bi rekli da se od korone ne umire jer eo smo svi živi

    uostalom ne znam što pominješ ivermektin kad sam ja pominjao vitamin D i cink, a najbolje je ne umrijet uopšte bio vakcinisan ili ne
    She is only here to annoy herself!

  16. #7340
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pišu u nigerijskoj "studiji" na uzorku od 37 ljudi, to ti je kao kad bi se nas 37 sastavilo što smo preležali koronu i kad bi rekli da se od korone ne umire jer eo smo svi živi

    uostalom ne znam što pominješ ivermektin kad sam ja pominjao vitamin D i cink, a najbolje je ne umrijet uopšte bio vakcinisan ili ne
    Pa dobro ti si prvi kacio studije sa indijskog foruma koji je prenio WSJ paywall clanak koji je pisao o studiji iz Srbije na uzorku od 70 ljudi.
    Sad ova ne valja jel? Inace je nisam ni citao nego preletio naslov na press clipping koji dobijam. Toliko me zainteresovala da nisam ni kliknuo na vijest.

    Pominjem ivermektin jer je bitno taman koliko i prica o vitaminima koji isto kostaju skuplje od vakcine npr.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #7341
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    vitamin D onaj od 5000 jedinica 180 kom. mislim da je 15e to traje pola god. odnosno 2,5e mjesečno

    cink 25mg i jeftiniji
    She is only here to annoy herself!

  18. #7342
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    I da, vakcina je samo za jedan virus a vitamini podižu generalno stanje organizma.

    Što se tiče cijena, kod nas su duplo skuplji svi ljekovi uključujući i vitamine. To je do države problem.
    Last edited by autodijagnostika; 12-09-21 at 10:49.

  19. #7343
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    kad smo kod Ivermektina pale su i neke tužbe u Indiji

    https://hannenabintuherland.com/asia...ccountability/
    She is only here to annoy herself!

  20. #7344
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Kako je besplatnka kad knjige kupujemo,


    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    u moje vrijeme smo placali knjige, moguce da je braticka zavrsila besplatno zarad politickih poena, ne pratim toliko to
    Vidiš kako u 15 minuta informisanja idemo od price, kako ovo kako ono, do priče pa moguće je...
    Ostaje samo da se kaže da tako je...
    I je to najteže.

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    placamo struju skuplje no u evropi pa nam je napon ispod dozvoljenog, a struja ako ne nestane jednom mjesecno slavimo
    Prosjek plaćanja struje u EU je 21.6centi
    U Hrvatskoj je 13.3c, Sloveniji 16.6c, dok je u CG 10.2c.
    Ne znam kako da vjerujem u pisanje čovjeka koji navodi stvari koje nijesu istinite i koje svako pismen može da provjeri na internetu.


    Poslato sa škatulice
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #7345
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Evo pisu i da ivermetkin (kako li se vec pise) utice na plodnost.
    Isto je simptomatično što sad iz frižidera iskače ta "studija" iz 2011.(!) godine na 37 ljudi...

    https://www.reuters.com/article/fact...-idUSL1N2QC1MT

    Čak je Rojters rekao da to nije istina haha.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  22. #7346
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    A šti je sad simbolično? Opet neka zavjera jel? Samo pomenuh što pišu po internetu, baš kao ovi što pisahu o istraživanju u Srbiju.

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    vitamin D onaj od 5000 jedinica 180 kom. mislim da je 15e to traje pola god. odnosno 2,5e mjesečno

    cink 25mg i jeftiniji
    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    I da, vakcina je samo za jedan virus a vitamini podižu generalno stanje organizma.

    Što se tiče cijena, kod nas su duplo skuplji svi ljekovi uključujući i vitamine. To je do države problem.
    Opet je i to skuplje od 1 vakcine, koju cio svijet plaća skoro pa jednako.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #7347
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Načelnica službi za javno zdravlje Izraela Šaron Alroj-Preis izjavila je da su većina najtežih pacijenata u toj zemlji, obolelih od kovida-19, nevakcinisani, te da je gotovo svako ko je na respiratoru nevakcinisan.


    „Od 175 pacijenata na respiratoru, dve trećine nije uopšte vakcinisano“, izjavila je Alroj-Preis, dodavši da je od 27 pacijenata priključenih na aparate za ekstrakorporalnu membransku oksigenaciju (ECMO), od kojih je većina mlađa od 60 godina, 90 odsto nevakcinisanih.

    Ona je to rekla dan pošto je američki Centar za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) objavio nove podatke, koji pokazuju da je za ljude koji nisu bili vakcinisani 11 puta veća verovatnoća da će umreti od onih koji su potpuno vakcinisani, prenose izraelski mediji.

    Alroj-Preis je upozorila da je važno spasavanje života, a ne koliko će se ljudi zaraziti.
    https://rs.n1info.com/svet/izraelska...nevakcinisana/
    One Ring to Rule them all...

  24. #7348
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    A šti je sad simbolično? Opet neka zavjera jel? Samo pomenuh što pišu po internetu, baš kao ovi što pisahu o istraživanju u Srbiju.
    Čudno je da se sada kroz sve svjetske medije provlači neka nebitna netačna studija. Tebi nije? Ljudi uglavnom pogledaju samo naslov, koji je bombastičan. Izgleda da je to nekome bio cilj, pa ti procijeni je li zavjera ili ne.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  25. #7349
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Čudno je da se sada kroz sve svjetske medije provlači neka nebitna netačna studija. Tebi nije? Ljudi uglavnom pogledaju samo naslov, koji je bombastičan. Izgleda da je to nekome bio cilj, pa ti procijeni je li zavjera ili ne.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Ja sam to na press clippingu na posao dobio prije 20tak dana. Jos je avgust bio. Koliko mi je interesanmtna vijest bila samo sam naslov preletio.

    Nije do istrazivanja, do ljudi je.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. #7350
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Pa upravo to ti kažem. Iskače nam svima sada na press klipingu naslov da izaziva neplodnost, a u pitanju je neka glupost iz 2011. godine.
    Ljudima je provučena određena informacija kroz uši, to je dovoljno. Nema potrebe da se udubljuju, na to se i računa.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Page 294 of 315 FirstFirst ... 194244284290291292293294295296297298304 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Teorije i drugačiji pogledi na COVID-19
    By Jacques in forum COVID-19
    Replies: 1048
    Last Post: 02-10-22, 14:24
  2. Replies: 449
    Last Post: 28-07-21, 19:49
  3. Psihološki aspekti i posljedice COVID-19
    By starwalker in forum COVID-19
    Replies: 160
    Last Post: 18-02-21, 18:27
  4. [UPDATE] Crna Gora COVID-19
    By goozica in forum COVID-19
    Replies: 9559
    Last Post: 25-07-20, 14:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •